Werknemerscentralen handhaven hun standpunt over de loonsverhoging Geen aanleiding voor maat regel tegen mr. Schokking gemorris Weerbericht Haarlems Dagblad Israëlisch vliegtuig aan de grens door Syriërs neergehaald Nederlands antwoord aan Indonesië Ouderdomsverzekering en compensatie huurverhoging niet in gevaar Nota aan Staten-Generaal Het woord is aan Amerikaanse militaire leiders beraden zich Weer een incident Israel-Syrië „Opheffing Unie is in strijd met het Volkenrecht" Compromis van technische commissie Uitkering, ineens Ruimte voor differentiatie Geen overeenstemming Het standpunt der werkgevers Geen rassenscheiding op universiteiten Nieuwe koers wordt in geheim op Porto-Rico ontworpen Weer rapport Warmere lucht op komst 70e JAARGANG No 205 Kennemerlaan 186, ljmuiden. Tel. A dm. 5437, na 5 uur voor klachten bezorging 6450. Telef. Redactie 5389, na 5 uur: 5080 (K 2550), Meervlietstraat 80 (alleen redactie). Haarlem: Grote Houtstraat 93 alle afdelingen 15295" Advertentietarieven op aanvr. bij de Admin. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom DINSDAG 6 MAART 1956 IJmuider Courant EDITIE VOOR VELSEN-IJMUIDEN EN BEVERWIJK EN OMGEVING, VAN 300e JAARGANG No 50 Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V., Grote Houtstraat 93, Haarlem. Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Abonnement p. week 50 et., p. kwartaal 6,50, franco p. post 7,—. Losse nrs. 12 ct. Giro rekening 273107 ten name v. Haarl. Dagblad Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Een schilderachtig beeld van wat men in Limburg wateroverlast noemt: de over stroomde Maas-oever bij Heugem. Geheel rechts het fabrieksspoorlijntje, dat in nor male omstandigheden tot aan de loswal van de Maas voert. Op de achtergrond de St. Pietersberg. De tekst van de Nederlandse nota, die op 3 maart 1956 te 's Gravenhage is over handigd aan de heer Kwee Djie Hoo, luidt: „Hét ministerie van Buitenlandse Zaken heeft de eer de goede ontvangst te erken nen van de te Djakarta overhandigde nota van de republiek Indonesië de dato 14 februari en van de nota, die op 21 februari 1956 aan het ministerie werd aangeboden. De Nederlandse regering heeft met diepe teleurstelling kennis genomen van het be sluit van de Indonesische regering om zich terug te trekken uit de Unie en zich niet meer gebonden te achten aan het Unie statuut en de daaraan gehechte overeen komsten met daarbij behorende briefwis seling. Door deze eenzijdige opzegging van de plechtige verdragen in 1949 ter Ronde Tafel Conferentie gesloten met de bijstand van d.e U.N.C.I. handelt Indonesië in strijd met het Volkenrecht, waarbij komt, dat deze unilaterale actie ook daarna niet ge rechtvaardigd was, omdat Nederland steeds al het mogelijke gedaan heeft om voorzo ver dat redelijkerwijze kon worden ver wacht, aan alle verlangens van Indonesië inzake wijziging der verhouding tussen beide landen tegemoet te komen en Neder land zich reeds had verenigd met opheffing van de Unie, zoals onder meer gebleken is uit de ondertekening van het protocol van 1954. De Nederlandse regering kan derhalve niet instemmen met de eenzijdige maat regelen door Indonesië genomen en moet hiertegen derhalve protesteren. Zij is echter nog steeds bereid harerzijds mede te werken aan de totstandkoming van een voor beide partijen bevredigende basis voor de toekomstige verhouding tussen beide landen, daarbij inbegrepen de vorm van de diplomatieke betrekkingen, zodra de om standigheden dit mogelijk zullen maken. De Nederlandse regering kan ermede in stemmen. dat de diplomatieke betrekkin gen inmiddels worden voortgezet." JERUZALEM (Reuter) Een Israëlische militaire woordvoerder heeft meegedeeld, dat Syriërs met machinegeweren een Is raëlisch militair vliegtuig hebben bescho ten. De piloot, die gewond werd, heeft een noodlanding gemaakt. Het toestel vloog volgens de woordvoerder boven het uiter ste noordoosten van Israel. Het vliegtuig is volgens de Israëlische woordvoerder met kogels doorzeefd op Is raëlisch gebied geland, op korte afstand van de grens. Een Israëlische woordvoerder heeft maandagavond verklaard dat de Israëlische regering haar delegatie bij de UNO heeft opgedragen de aanvallen, welke Syrië in de afgelopen 36 uur op Israëlische objecten heeft uitgevoerd, onder de aandacht van de Veiligheidsraad te brengen. Israel heeft voorts een klacht over het neerschieten van het Israëlische militaire vliegtuig ingediend bij de gemengde Is- raelisch-Syrische bestandscommissie. In een maandag te Damascus uitgegeven officieel communiqué wordt Israel ervan beschuldigd in het meer van Galilea ge bruik te maken van bewapende boten, om militaire eenheden achter de Syrisch^ stel lingen af te zetten, „die daar moeten' spio neren en vernielingen uitvoeren". In het communiqué wordt verder ver klaard dat „duidelijk is gebleken, dat Israel zondag met voorbedachte rade een aanval aan de oostelijke oever van het meer van Galilea heeft uitgevoerd, welke gepaard ging met een samentrekking op grote schaal van Israëlische troepen aan de beide uiterste punten van het meer en in de ge- De besturen der drie vakcentralen, het N.V.V., de K.A.B. en het C.N.V. hebben zich heden, zowel elk in eigen kring als gemeenschappelijk, beraden over het opnieuw afbreken van het overleg in de Stichting van de Arbeid. Voorts hebben zij aandacht geschonken aan de wijze, waarop de Centrale Werkgeversorgani saties gemeend hebben de pers te moeten informeren over de betekenis van de wederzijdsche voorstellen. Zij stellen zich op het standpunt dat deze informatie een geheel onjuiste indruk wekt. De werknemerscentralen handhaven onverkort hun standpunt ter zake van de verlangde loonsverhoging en spreken de over tuiging uit dat hun loonvoorstellen, als gevolg waarvan de totale loonsom over 1956 met slechts ongeveer 1 percent zou stijgen, voldoende ruimte openlaten voor een verantwoorde differentiatie, omdat ondanks de loonstijging een niet onbelangrijke achterstand over 1956 zou blijven bestaan. De werknemers centralen blijven van mening dat voor 1957 de wettelijke ouderdomsverzeke ring en compensatie huurverhoging niet in gevaar worden gebracht door hun voorstellen. Zoals bekend heeft het overleg opnieuw een aanvang genomen op woensdag 29 fe bruari. Na een algemene gedachtenwisse- ling werd overeengekomen zich voor de verdere besprekingen te baseren op de „Stichtingsaanbeveling" van juli 1955. Een kleine technische commissie werd be noemd, die zo spoedig mogelijk een eens luidend advies moest trachten op te stel len, dat zou kunnen fungeren als cijferma tig uitgangspunt voor de te voeren onder handelingen. De technische commissie slaagde er in, een compromis tot stand te brengen. Dit compromis hield in, dat over eenkomstig de in de SER gevolgde metho de de volgende percentages van de achter stand werden vastgesteld: 1955 is 6%, 1956 is 4.2% en 1957 is 1 of 2%. Het inlopen van deze achterstand van de loon- en salaris- trekkenden kan echter in de praktijk slechts met een zekere vertraging tot stand worden gebracht. Zo werd bijvoorbeeld de destijds door de SER geconstateerde ach terstand over het jaar 1954 pas door een maatregel per 1 oktober van dat jaar op- Naar het oordeel van de regering bestaat er geen aanleiding enigerlei stap te nemen om te bevorderen, dat mr. Schokking als burgemeester van 's Gravenhage zal aftreden. Dit deelt de minister van Binnenlandse Zaken, prof. Beel, mede in een nota aan de Staten-Generaal. De minister verklaart daarin dat de publikatie in het „Haagsch Dagblad" en de daarna gevolgde publikaties in verschillende andere bladen hem aanleiding hebben gegeven, door tussenkomst van de procu reur-generaal bij het gerechtshof te 's Gravenhage, een onderzoek te doen instellen naar de gang van zaken bij de zuiveringsprocedure ten aanzien van mr. Schokking en tevens aandacht te schenken aan de overige aspecten van deze aangelegenheid. Nadat dit onderzoek was afgesloten heeft minister Beel aan mr. dr. J. Donner, presi dent van de Hoge Raad der Nederlanden, dr. E. H. Ebels, oud-Commissaris der Ko ningin in de provincie Groningen en dr. L. Neher, oud-directeur-generaal der P.T.T., verzocht, zonder tot een zuiveringsonder- zoek over te gaan, hem te adviseren over de vraag, welk standpunt door de regering ten aanzien van mr. Schokking zou moeten worden ingenomen. Op 29 februari hebben zij dit advies uitgebracht. Zij komen tot de conclusie, dat er geen aanleiding bestaat voor enigerlei stap ter bevordering dat mr. Schokking als burge meester van 's Gravenhage zou aftreden. Minister Beel verklaart aan het slot van de nota dat de regering deze conclusie en de gronden, waarop zij berust, deelt. (Voor het aan minister Beel uitgebrachte advies en enige kanttekeningen zie men de pagina's 3 en 5.) Klacht van mr. Schokking De burgemeester van 's-Gravenhage heeft een klacht doen indienen bij de Raad van Tucht van de Nederlandse Federatie van Journalisten tegen de redacteuren van het „Haagsch Dagblad" die verantwoorde lijk zijn voor de publikatie omtrent het „Geval-Hazerswoude" en de verantwoor ding van het „Haagsch Dagblad" daarom trent. Volgens de klacht hebben deze jour nalisten zich schuldig gemaakt aan hande lingen, welke de waardigheid van de stand der Nederlandse journalisten schaden. geheven. Ook thans moet met een zekere vertraging rekening worden gehouden. Wanneer men daarom de invloed van de vertragingsfactor in aanmerking neemt en de mogelijk geachte loonsverhogingen her leidt tot jaarbasis, zijn de volgende verho gingen van de totale loonsom mogelijk: 1955 is 2.5%; 1956 is 2.2% en 1957 is 1 of 2%. Het zijn deze cijfers, die de Centrale Werkgeversorganisaties in hun voorlichting aan de pers hebben gehanteerd en wel op een zodanige wijze, dat de niet-ingewijde lezer de indruk moet krijgeii, dat over 1955 slechts een uitkering ineens van 2.5% mo gelijk is en over 1956 slechts een verho ging der lonen van 2.2% (inclusief de dif ferentiatie) mogelijk zou zijn. Deze indruk is echter geheel onjuist. Het begrip „mo gelijke verhoging op jaarbasis" betekent namelijk iets geheel anders dan het in het SER-rapport gehanteerde begrip „achter stand". De uitkering ineens over 1955 zal niet worden verstrekt over de totale Neder landse loonsom. Zij zal bijvoorbeeld niet worden uitgekeerd over belangrijke delen van die loonsom: overwerk, vakantietoe slag en dergelijke. En voorts zal helaas niet iedere werknemer voor deze extra uitke-5 ring in aanmerking komen. Men is dan ook aan de veilige kant, wanneer men aan neemt, dat de uitkering ineens over 1955 slechts op 2/3 van de totale Nederlandse loonsom betrekking zal hebben. Wanneer derhalve de vakcentralen twee weken loon of ongeveer 4% over 1955 vragen, betekent dat in de praktijk nauwelijks 2.5% van de totale loonsom. Wat 1956 betreft herinneren de vakcen tralen er aan, dat bij de vaststelling van de „ruimte" voor 1956 reeds rekening was gehouden met de uitbreiding van de se cundaire arbeidsvoorwaarden, alsmede een zekere autonome loonstijging en enige dif ferentiatie. De Stichting van de Arbeid was dus unaniem van oordeel, dat boven deze uitbreiding van de secundaire arbeids voorwaarden, de autonome loonstijging en de differentiatie, nog 2,2% ruimte bestaat voor verdere loonmaatregelen. Gelet op dit cijfer is de optrekking van de loonricht- lijn met 3% alleszins verantwoord. Immers niet elke bedrijfstak zal zich onmiddellijk op deze gewijzigde richtlijn kunnen beroe pen. Dat zal slechts het geval zijn wanneer de lopende CAO is geëxpireerd, terwijl voor langlopende CAO's, alsmede voor bin dende loonregelingen pas per 1 september een beroep op de nieuwe richtlijnen ge daan kan worden. Ten onrechte wordt dit deel van de werknemersvoorstellen gekwa lificeerd als een algemene loonronde. In het voorstel der vakcentralen is namelijk geen sprake van een algemene en gelijk tijdige verhoging der rechtens geldende lo nen, doch slechts van een „optrekking van de richtlijn", waaraan de effectuering bo vendien in de tijd gespreid is. Bij aanvaarding van de werknemers- voorstellen zal daarom de totale loonsom over 1956 als gevolg van de verlegging der richtlijnen met slechts ongeveer 1% stijgen. Ook na deze verhoging van de richtlijn zal er daarom een niet onbelangrijke achterstand over 1956 blijven bestaan. Vandaar, dat de vakcentralen van oordeel zijn, dat er over 1956 voldoende ruimte overblijft voor een verantwoorde differentiatie. De vakcentra len hebben gemeend, voor deze differen tiatie geen cijfer te moeten noemen, zulks in verband met de daarvan te vrezen „magneetwerking". De besturen der drie vakcentralen zijn voorts van mening, dat door aanvaarding van hun voorstellen de voor 1957 voor ziene maatregelen als de invoering van de wettelijke ouderdomsverzekering en de huurverhoging in geen enkel opzicht in ge vaar worden gebracht. In hun voorstellen blijft namelijk voldoende ruimte voor de invoering dezer maatregelen, waarbij de vakcentralen er nog nadrukkelijk op wij zen, dat bij de berekening van de reste rende ruimte in 1957 onder andere vrij wel geen rekening is gehouden met de ver dere stijging van het nationale inkomen in dit jaar. Ofschoon de vakcentralen dus van oor deel zijn, dat er voor vrees in dit opzicht geen enkele grond bestaat, hebben zij ten overvloede in de Stichting van de Arbeid de categorische verklaring afgelegd, dat indien zulks onverhoopt en tegen de stelli ge verwachting der vakcentralen in uit hoofde van de economische ontwikkeling noodzakelijk mocht blijken, zij bereid zijn tegenover de leden hunner organisaties te verdedigen, dat in het belang van de wet telijke ouderdomsverzekering een offer moet worden gebracht in de vorm van een niet-volledige compensatie van de premie. Zelfs na deze verklaring handhaafden de werkgeversorganisaties hun nader voor stel. Er bleef toen de werknemersorgani saties niets anders over, dan te constate ren, dat met de Centrale Werkgeversbon den geen overeenstemming viel te berei ken. In hun heden gevoerde beraad heb ben de besturen van de drie vakcentralen derhalve besloten hun standpunt onverkort te handhaven-. Van werkgeverszijde is een toelichting gegeven op het communiqué, dat vrijdag avond werd bekend gemaakt vanwege de in de Stichting van de Arbeid samenwer kende gezamenlijke Centrale Werkgevers organisaties, de Raad van Bestuur in Ar beidszaken. Deze raad is te beschouwen als het overkoepelend orgaan der werkgevers organisaties in arbeidszaken. Opgemerkt wordt, dat men de percen tages van 1956 en 1957 die zouden kunnen dienen voor het verdere overleg met be trekking tot een verhoging van de loonsom op jaarbasis, ook moet zien in verband met de loonsom per hoofd van de werknemers in ons land, in 1956. Men moet de aange geven percentages zien naast de 5 pet. ver hoging van de loonsom. In die 5 pet. zitten 3 pet. voor de secundaire arbeidsvoorwaar den, als vacantiebijslag en andere, welke worden geschat op 2V2 pet.; voorts uit de autonome loonsverhogingen, welke door het centraal planbureau worden geschat op 2 pet. Wat 1955 betreft, hebben de werkgevers organisaties, na zeer uitvoerig beraad, zich bereid verklaard medewerking te verlenen aan het openen van de mogelijkheid tot het verstrekken van uitkeringen tot ten hoog ste 3 pet. van het jaarloon. Van werknemerszijde volgde na een kort beraad de mededeling, dat zij geen wijzi ging wilde brengen in de op 10 februari gedane voorstellén. Wat 1957 betreft heeft men van werk geverszijde aanvaard, dat de huurverhoging wordt gecompenseerd. Men moet het voor 1957 gestelde als een drempel zien. DIT NUMMER BESTAAT UIT TWAALF PAGINA'S demilitariseerde gebieden". Zoals gemeld heeft zich zondag een gevecht op dit meer afgespeeld. Een Syrische militaire woordvoerder verklaarde dat Syrisch luchtdoelgeschut maandag een Israëlisch vliegtuig heeft ver dreven dat zich tussen Banias en Maghar boven Syrisch grondgebied had begeven. Hij zei dat het vliegtuig op geringe hoogte had gevlogen. Het was in westelijke rich ting weggevlogen en had op Israëlisch grondgebied tussen de nederzettingen Khalsa en Dafna een noodlanding ge maakt. Maandag vond nog een ander incident langs de Egyptisch-Israelische grens plaats. Volgens Israëlische bronnen zou een Egyp tische patrouille het vuur geopend hebben op een Israëlische patrouille, waarna een vuurgevecht ontstond, dat 75 minuten duurde. Er zouden echter geen slachtoffers gevallen zijn. Jordaanse infiltranten zouden getracht hebben de trein van Jeruzalem naar Tel Aviv te laten ontsporen, zo werd van Is raëlische zijde meegedeeld. De infiltranten wrikten een aantal rails los, maar de sabo tage werd door spoorweglieden ontdekt voordat de trein gepasseerd was. Eenstemmige conclusie van het Amerikaanse Opperste Gerechtshof WASHINGTON (Reuter) Het Ame rikaanse Opperste Gerechtshof heeft een stemmig de uitspraak van een districtsge rechtshof in de staat Noord-Carolina be vestigd, dat het verbod van rassenschei ding op scholen van staten of gemeenten ook van toepassing is op hogere scholen en universiteiten die subsidies van de over heid krijgen. Het gerechtshof te Greensbo ro in Noord-Carolina had bepaald, dat drie negers toegelaten moesten worden tot de universiteit van de staat. Functionarissen van de universiteit wa ren van deze uitspraak in beroep gegaan bij het opperste gerechtshof. Zij verklaar den, dat het opperste gerechtshof niet de bevoegdheid heeft de grondwet te wijzi gen. „Dat kunnen alleen de bevolking en haar gekozen afgevaardigden". De drie negers, waarover deze kwestie ging, zijn in de herfst van het vorige jaar tot de universiteit van Noord-Carolina toegelaten. Waarschuwing Te Atlanta in Georgia heeft de zuidelij ke regionale raad, waarin negers en blan ken zitting hebben, verklaard, dat men zich bij de behandeling van rassenkwes ties heeft laten leiden door „vrees en hy sterie". De raad drong aan op rustige be sprekingen over deze tere kwesties. In een circulaire zegt de raad, dat „tarting, ver zet, nietigverklaringen, onderdrukking en intimidatie in het zuiden aan de orde van de dag zijn". Het is geen wonder, aldus de raad, dat hiervan gewelddadigheid, die ieder beweert te verafschuwen, het gevolg is. Tenzij deze gedragslijn wordt herzien zal het zuiden ernstige economische en culturele schade ondervinden. De brief was geadresseerd aan de presidenten van de kamers van koophandel van Alabama, Georgia, Louisiana, Mississippi, Noord- en Zuid-Carolina en Virginia. Rémy Montalée: Koppigheid noemt men de van een ander. wil WASHINGTON (Reuter) Het Ameri kaanse departement van Defensie maakt bekend, dat hoge Amerikaanse militaire leiders op het eiland Porto-Rico confereren over de verdediging der Verenigde Staten en over kwesties, welke gerezen zijn als gevolg van de internationale ontwikkeling. Een woordvoerder deelde mee, dat alle leden van de commissie van stafchefs onder leiding van admiraal Radford zaterdag avond in het geheim per vliegtuig nit Washington vertrokken waren voor een verblijf van een week op de luchtbasis Ramey in het noordwesten van Porto-Rico, een van de Grote Antillen die bü de Ver enigde Staten behoort. Zij waren met goed keuring van de minister van Defensie, Charles Wilson, daarheen gegaan om zich ongestoord te kunnen wijden aan een „hele reeks van problemen", aldus de woord voerder. Op 12 januari deelde minister Wilson in d'e Senaatscommissie voor de strijdkrachten mee, d'at hij de commissie van stafchefs en de militaire departementen had verzocht een „volledige en nauwkeurige berekening te maken van de omvang, aard en samen stelling van de strijdkrachten, die waar schijnlijk in de komende drie jaar voor de veiligheid van het land zijn vereist." Een vorige „nieuwe koers" ten aanzien van de nationale strategie en de militaire middelen om deze te volgen werd in 1953 op last van president Eisenhower door de stafchefs uitgestippeld. Dit leidde toen tot het besluit het personeel van alle onder delen van de strijdkrachten, met uitzonde ring van de luchtmacht, te verminderen. Een ander gevolg was, dat er in toenemende mate de nadruk op nieuwe wapens werd gelegd, in het bijzonder die welke geschikt zijn voor het gebruik van atoomkracht zo wel voor de aarnvai als voor de verdediging. Behalve admiraal Radford nemen de stafchef vah de luchtmacht, generaal Twi ning, de stafchef van de marine, admiraal Burke, de stafchef van het leger, generaal Taylor, en de commandant van het korps mariniers, generaal Pate, deel aan de con ferentie. AD VERTENT1E BARTELIORISSTR. HAARLEM TEL 13439 EERD. B0LSTR. 48 ADAM- TEL 717162 ANORAKS - SPORTTRUIEN (van hedenmorgen 7 uur) Ter bescherming van de stad New York en de haven staan o.a. op fort Tilden een aantal „Nike"-geleide projectielen dag en nacht paraat. Elk van de 1000 kg zware projectielen is bedrukt met het opschrift „Wachtpost van New York" Ook op andere plaatsen in de Metropool staan dergelijke projectielen paraat, doch hun plaats en aantal is geheim. DE BILT: Er hebben zich de laatste 24 uur ingrijpende wijzigingen in de lucht drukverdeling voltrokken. Het hogedruk- gebied, dat gisteren nog bij Ierland lag, is naar de noordelijke Alpenrand getrokken. Op het midden van de Oceaan kwam een diepe depressie tot ontwikkeling en ten slotte verplaatste een bij IJsland ontstane storing zich naar het noordelijk deel van de Noordzee. Daarna dreven wolkenvelden binnen, waardoor een verdere afkoeling werd tegengegaan. De oceaandepressie stuurt thans uit de subtropen afkomstige lucht met een tempe ratuur van 12 tot 14 graden in de richting van Europa. Deze lucht bereikte vanoch tend Ierland en zal de komende nacht ook tot Nederland weten door te dringen. Dit gaat gepaard met regenval en een krach tige zuidwestelijke winA weers- 00 1 w ■si TJ +7 a toestand G -C f3 •33 O 0c - S3 2 Z.S Helsinki onbewolkt n 16 0 Stockholm onbewolkt nw 15 3 Oslo zwaar bew. windstil - 10 0 Kopenhagen onbewolkt wzw -3 0 Aberdeen zwaar bew. w 6 0,1 Dublin regen zw 7 1 Londen zwaar bew. zzw 0 0 Amsterdam licht bew. zw 2 0 Brussel zwaar bew. zw 3 0 Parijs nevel ono -1 0 Bordeaux onbewolkt 0 0 0 Grenoble onbewolkt zzw -1 0 Nice onbewolkt nnw 5 0 Berlijn onbewolkt wnw -1 0,3 Frankfort zwaar bew. zzw 1 0,3 München zwaar bew. zw -3 2 Zürich mist ozo -3 1 Genève onbewolkt zo -4 0 Locarno onbewolkt windstil -2 0 Innsbruck half bew. ozo -1 3 Rome onbewolkt ono 5 2 Den Helder half bew. mat. wzw 3 0,1 Ypenburg zwaar bew. mat. wzw 2 0,1 Vlissingen mist vr. kr. zw 3 0 Eelde geheel bew. mat. wzw 3 1 De Bilt geheel bew. mat. wzw 2 0,2 Twente geheel bew. mat. zw 3 1 Eindhoven half bew. kr. wzw 1 0,3 Vlv. Z.-Limb. half bew. matige z 1 0,6 Neerslag laatste 24 uur. OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO MINDER KOUDE NACHT Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van dins dagavond tot woensdagavond, opge maakt om 11.15 uur: Veel bewolking met tijdelijk enige regen. Matige tot krachtige zuidweste lijke wind, later ruimend naar west of noordwest en afnemend. Vooral in de nacht zachter. 7 maart Zon op 7.15 uur, onder 18.32 uur. Maan op 4.39 uur, onder 13.20 uur. Maanstanden 12 maart 14.36 uur: nieuwe maan 19 maart 18.13 uur: eerste kwartier 26 maart 14.11 uur: volle maan Hoog en laag water in IJmuiden Dinsdag 6 maart Hoog water: 10.53 en 23.39 uur. Laag water: 5.50 en 18.39 uur. Woensdag 7 maart Hoog water: 12.23 en uur. Laag water: 7.19 en 20.13 uur. ooooooooooooooooooooooooooooooooocxxxxxxioooaxjocoooooodc

IJmuider Courant | 1956 | | pagina 1