„Atoomenergie stelt in staat, klimaten te veranderen" Verenigi n ria Centrale Raad van Beroep bevestigt ontslag van Amsterdamse stakers Bonn en Parijs zijn het vrijwel eens over het Saargebied Bioscoopbond stelt stichting van productiefonds voor Een Russische fantasie Dam in de Beringstraat tussen Alaska en Siberië Indonesië vraagt hulp aan Sovjet-Unie Straf van ontslag evenredig aan de zeer ernstige misdraging Deskundigen beginnen op 17 maart aan uitwerking van voorlopig akkoord uit de IJmond Gezinstoneelgroep met „De Meester" Wijk aan Zee Heemskerk 9 Nederlandse elftalspelers gaan „in concentratie" Kapitein „Prins Maurits" gestraft met ontzegging bevoegdheid voor een week „Wij erkennen Ruslands voortdurende steun aan onze zaak" Beethoven-concert van N.Ph.O. „Samenwerking" - een lezing voor „Evangelie en Industrie" Jaarvergadering Coöp. Boerenleenbank Mevr. de Bock behandelt schoonmaakproblemen ANMB en „De Vrije Wereld" Perspectief voor Nederlandse speelfilm „Spoormannen" bespraken congresvoorstellen Jan Groot der'de in Belgische wielerwedstrijd Jaarvergadering van de Kennemer Turnkring Federatie-VVV in de badplaats Contactavond van ADO Bridgen in „De Oranjeboom" DINSDAG 6 MAART 1956 LONDEN (United Press). De Russi sche ingenieur Markin heeft in een belang wekkende lezing, welke door radio-Moskou werd uitgezonden, het plan geopperd om de Beringstraat, die Siberië van Alaska scheidt, af te dammen opdat men met be hulp van atoomenergie het klimaat van Azië zou kunnen veranderen. Door middel van door atoomenergie gedreven reus achtige pompen in de dam zou warm water uit de Stille Oceaan in de Poolzee ge pompt kunnen worden, terwijl deze kunst matige golfstroom tevens zou verhinderen, dat het ijskoude water uit de Noordelijke IJszee de Stille Oceaan zou binnenstro men. Markin zeide verder, dat er een spoorlijn over de dam zou kunnen worden aange legd, waardoor Londen en Washington door een spoorlijn verbonden zouden zijn, „ter wijl er een lijn naar Peking afgetakt zou kunnen worden". Markin riep de geleerden in andere lan den op met de Sovjet-geleerden samen te werken bij het ontwerpen en uitwerken van dit gigantische project van het atoom tijdperk. „Volgens huidige maatstaven is dit pro ject niet fantastisch, daar de Beringstraat niet breder dan 85 km. is, terwijl de gemid delde diepte van deze zeestraat slechts 40 m. bedraagt", aldus Markin. „Het probleem van het richten van water en luchtstromingen op onze planeet is niet langer meer onoplosbaar. De voornaamste voorwaarde voor de reusachtige taak om de natuur van de continenten te verande ren is de vreedzame samenwerking der vol ken en het samenbrengen van de techni sche krachten en hulpbronnen. Het is aan geen twijfel onderhevig, dat de weten schap betrouwbare methoden zal ontwik kelen om afdoende bescherming te verkrij gen tegen radio-actieve uitstraling. Door het gebruiken van atoomenergie kunnen de klimaten van gehele continen ten gewijzigd worden, woestijnen zullen als tuinen bloeien, grote rivieren zullen door droge streken gaan vloeien en dui zenden nieuwe steden zullen de vruchten plukken van vreedzame arbeid. Wij zullen echter slechts in staat zijn om meester over de natuur te worden wanneer wij onze inspanningen combineren met die van ingenieurs van alle landen. Dan zal einde- Voor zondag 11 maart zullen er geen wedstrijden vastgesteld worden voor die verenigingen, die spelers en reserves agn het Nederlands elftal afstaan. Het nationale elftal, dat op 14 maart tegen Duitsland speelt zal namelijk zaterdag reeds „in con centratie" gaan. lijk de natuur onderworpen worden en zal de mens belonen met niet te schatten rijk dommen", aldus ir. Markin. (De Russen zijn zelf reeds geruime tijd bezig met grootscheepse pogingen het kli maat van Siberië te veranderen. Zij willen de loop van twee reusachtige Siberische rivieren van richting laten veranderen en zouden met dit doel voor ogen reeds atoomexplosies aangewend hebben. Ook zijn zij bezig met het vormen van reusach tige kunstmatige binnenzeeën, terwijl zij zowel in Europees Rusland als in Siberië beschermende kunstmatige woudgordels aanleggen). De Raad voor de Scheepvaart heeft in een schriftelijke uitspraak de 52-jarige ka pitein H. V. uit Rotterdam gestraft door hem de bevoegdheid als kapitein op zee schepen te varen voor de tijd van een week te ontnemen. Volgens het oordeel van de raad is de kapitein medeschuldig aan de aanvaring van zijn stoomschip „PriQs Maurits" met het Italiaanse stoom schip „Vittorio Z" op 10 oktober van het vorige jaar ter hoogte van Vlieland, ten gevolge waarvan het Italiaanse schip is gezonken. Omstreeks negen uur in de avond van die dag trof tijdens een dikke mist de ste ven van de „Prins Maurmits", die op weg was van Antwerpen naar Breinen, het Ita liaanse schip, dat enige tijd later in tweeën brak en zonk. Van de 20 opvarenden kon den tien man aan boord worden genomen van de „Prins Maurits" en de andere tien op de Franse trailer „Kleber". De raad wil in zijn uitspraak geen oor deel uitspreken over de mate van schuld van de „Vittorio Z", daar van deze kant geen gegevens zijn verstrekt. Dit schip had geen radar en zal, bij het bevaren van de route bij mist, wel moeite hebben gehad met de navigatie. Mogelijk heeft zij on danks de mist volle kracht gelopen. De „Prins Maurits" beschikte over radar. Daar in de Noordzee kleine vaartuigen kunnen worden verwacht die geen radarecho ge ven is het, mede met het oog daarop af te keuren, aldus de i-aad, dat de kapitein on danks dikke mist met volle kracht is blij ven doorlopen. De raad acht het onbegrij pelijk dat de kapitein koers heeft veran derd naar stuurboord. Hij bood daardoor zijn brede zij aan het andere schip en had door dit schip op ernstige wijze kunnen worden aangevaren. De vaart van de „Prins Maurits" moet, ondanks het achter uitslaan op het laatste moment nog vrij groot zijn geweest. Het is gelukkig dat alle opvarenden van de Vittorio Z konden wor den gered. Twee foto's die duidelijk de vervoersmogelijkheden aan de Zuidpool laten zien. Boven: de nog steeds in ere gehouden hondenslede en onder een met zware ski's uitgeruste „Neptune" tijdens het tanken. Het doel heiligt de middelen" MOSKOU (AFP) Indonesië is voorne mens zijn pogingen tot het verkrijgen van financiële en economische hulp van de Sovjet-Unie te intensiveren. Dit heeft de Indonesische zaakgelastigde in Moskou, de heer Darmanto, op een persconferentie te Moskou verklaard. Deze persconferentie had tot doel een uiteenzetting te geven over de Indonesische positie na de opzeg ging van de Nederlands-Indonesische Unie en de RTC-akkoorden. De zaakgelastigde zei. dat Indonesië zich reeds tot andere lan den, waaronder de Sovjet-Unie, had gericht voor financiële en economische steun. Door bemiddeling van de Indonesische ambassade te Moskou, heeft Indonesië Ne derland er van beschuldigd, harnekkig te pogen, een „zeer impopulaire" unie met Indonesië te handhaven. Tegelijk heeft In donesië Rusland's „voortdurende steun aan onze zaak" erkend. Indonesië, aldus de verklaring verder, verwacht bij voorbaat, dat Nederland op Indonesië aanvallen zal richten uit hoofde van een onbuigzame houding van Indone sië tijdens de onderhandelingen te Genève. De Indonesische chargé d'affaires te Mos kou, Darmanto, lichtte verder toe, dat naar Indonesische verwachting, Nederland bij de UNO een protest zal indienen over het uit treden door Indonesië uit de Unie en de opzegging van economische en financiële overeenkomsten. Wij hebben, aldus Dar manto, met onze verklaring de bedoeling, aldus vooruit te lopen op commentaren, it) Nederland of in andere landen, die Moskou zouden kunnen bereiken. Hij voegde hier aan toe, dat deze handelwijze „ongewoon" was, maar „dat het doel de middelen hei ligt". rr"~* «r - sS J - V. 'W. - - Al schijnt de zon, toch is ons land nog niet verlost uit de greep van koning Winter. Hiervan getuigt deze opname, die gemaakt werd in de haven van Tolkamer bij Lobith, waar 300 schepen liggen te wachten tot de rivier ijsvrij is. De zware schollen zouden ernstige schade kunnen toebrengen aan de schepen bij een eventuele „aanvaring" Het slotconcert van de commissie cultu reel Beverwijc wordt gegeven op woensdag 14 maart in het K.S.A-gebouw. Het Noord Hollands Philharmonisch Or kest zal onder leiding van Marinus Adam een Beethovenprogramma ten gehore brengen. Solistische medewerking wordt verleend door de pianist Gerard Hengeveld. De Centrale Raad van Beroep te Utrecht heeft maandag, inzake de ingestelde be roepen tegen het ontslag dat de gemeente Amsterdam aan een 55-tal personeelsleden heeft gegeven, de uitspraak van 't scheids gerecht te Amsterdam van 26 augustus 1955 bevestigd. De Centrale Raad is met dit scheidsgerecht van mening, dat deze staking een zodanige misdraging was, dat daardoor reeds het gegeven ontslag is ge rechtvaardigd. In zijn overweging zegt de Centrale Raad voorts, dat de gemeente Am sterdam reeds eerder dergelijke straffen heeft opgelegd, zodat dit de ambtenaren bekend moest zijn. In de overwegingen van het vonnis van de Centrale Raad van Beroep wordt voorts gezegd, dat de gemeente Amsterdam, met betrekking tot het ontslag v.an ajle aan de staking deelgenomen hebbende ambtena ren, staande voor de vraag of gebruik zóu worden gemaakt van de bevoegdheid tot het geven van strafontslag, het algemeen belang in casu het gemeentebelang terecht heeft laten prevaleren. Hoewel de gemeente van oordeel was, dat alle stakers ontslagen konden worden, zijn er slechts enkele tientallen ontslagen teneinde strem ming van de openbare diensten te voorko men. De Centrale Raad meent in dit op zicht, dat het aan het beleid van de ge meente Amsterdam moest worden overge laten wie zij, juist in het algemeen belang, in dienst wilde houden. De overige, tijdens de zitting door de raadslieden aangevoerde argumenten, hebben de raad evenmin tot de conclusie kunnen brengen, dat er on evenredigheid bestaat tussen de gepleegde overtreding en de opgelegde straf. Al zouden de te berde gebrachte omstan digheden ieder op zichzelf geheel of ge deeltelijk juist zijn. meent de Centrale Raad in zijn uitspraak niettemin van oor deel te zijn, dat de ambtenaar, die zich om welke redenen dan ook solidair ver klaart met een massale staking waardoor In de serie avonden van de stichting „Evangelie en Industrie IJmond" wordt woensdagavond 7 maart in het Hervormd wijkgebouw te Velsen-Noord een causerie gehouden door ir. W. C. Schoenmaker van de Hoogovens over het onderwerp „Samen werking." Evenals het vorig jaar wordt door de stichting „Evangelie en Industrie IJmond" een serie avonden belegd, gewijd aan bezinning op het dagelijkse leven en werken in de bedrijven. Schieten rond de roos De wekelijkse oefenavond van de Wijk aan Zeese schietvereniging „Ons Genoe gen" had het volgende resultaat: 1. P. Handgraaf 49 pnt.2. M. van Roon 48 pnt.; 3. J. Bruineberg 47 pnt.; 4. J. v. d. Wel 47 pnt.; 5. K. Wagter 47 pnt.; 6. H. Brasser 47 pnt. Bridgers speelden om het kampioenschap De uitslag van de negende wedstrijd om het kampioenschap van de bridgeclub „Wijk aan Zee" is: Groep A: 1. DobberPirovano 32 mp; 2. heer en mevr. v. Son 30'., mp; 3. mevr. Dobberv. d. Elzen 29 mp; 4. heer en mevr. v. d. Aar 28mp; 5. Dikkenberg v d. Geer 22 mp; 6. SchavemakerDe Graaf 19% mp. Groep B: 1. heer en mevr. Bakker 2414 mp; 2. dames BolDe Waard 23 mp; 3. DuinmeyerGrapendaal 21 mp; 4. heer en mevr. Geudeker 20% mp; 5. mevr. v. d. Putten—v. d. Aar 19 mp; 6. v. Klaveren— Handgraaf 17 mp. XXXXioonrmYinfmvmiofr rrmwrmYmYmyioonooooooi WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op Woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op Donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE |pronf»Yyyvv^Onnnrk Y *~tt")nnnririr» Y¥ii.i YVOOOOOOOOOOOOOOOexXtOOQC BONN (Reuter) Frankrijk en West- Duitsland hebben volgens deelnemers aan de Frans-Duitse besprekingen te Bonn, „een aanzienlijke mate van overeenstem ming" bereikt over de toekomst van het Saargebied. De overeenstemming zou in hoofdzaak behelzen, dat West-Duitsland goed gevonden heeft, de kanalisatie van de Moezel met de oplossing van de Saarkwes- tie te verbinden. De ministers van Buiten landse Zaken, Pineau en Von Brentano, zijn het zaterdag eens geworden over in structies voor hun deskundigen, die op 17 maart in Parijs bijeen zullen komen om te trachten de overgebleven kwesties op te lossen. De deskundigen moeten, volgens de in structies, de tekst uitwerken van een over eenkomst aangaande het volgende: 1. Om schrijving van Frankrijks rechten op ex ploitatie van de steenkool van het gebied van Warndt. 2. Maatregelen ter verzeke ring van leveranties aan Frankrijk van cokes uit het Saargebied. 3. Maatregelen voor de overgangsperiode, waarin de eco nomie van het Saargebied wordt voorbe reid op het losmaken uit de Franse econo mie en aansluiting bij de Duitse. 4. De eco nomische status van de Saar aan het eind van de overgangsperiode, en 5. Het „pro ject van de kanalisatie van de Moezel". De duur van de overgangsperiode is een van de punten die de deskundigen moeten op lossen. Frankrijk heeft tien jaar, West- Duitsland twee jaar voorgesteld. Frank rijk heeft reeds toegegeven op het punt van de politieke aansluiting van de Saar bij West-Duitsland zodra dit uitvoerbaar is. De West-Duitsers hebben ruimte gelaten voor onderhandelingen over het Moezel kanaal, waartegen de industrie van de Ruhr over het algemeen gekant is, door invoeging van het woord „project". Dr. Ney, de Christen-democratische premier van het Saargebied, is na afloop van de be sprekingen door Pineau en Von Brentano ontvangen. Pineau heeft ook een gesprek met bondskanselier Adenauer gehad, waar bij Von Brentano aanwezig was, over alge mene politieke vraagstukken. Men is het er over eens, dat de vrede het best gediend zou zijn met verdere Europese integratie. de belangen van de Amsterdamse burgerij en die van de gemeenschap zijn aangerand en waardoor de betrokkenen aan hun mede-ambtenaren in den lande een uiter mate slecht voorbeeld hebben gegeven van de wijze waarop een goed ambtenaar on der alle omstandigheden zijn plicht be hoort te vervullen, een zo ernstige mis draging heeft begaan, dat de straf van ont slag daaraan volkomen evenredig is. De Coöperatieve Boerenleenbank „Wijk aan Zee en Duin" houdt op dinsdag 20 maart in ,,'t Centrum" de 52e algemene jaarver gadering. In het programma „Tussen de bedrijven door", dat op donderdag 8 maart door de NCRV wordt uitgezonden, zal mevrouw N. de Bock-Luiting uit Beverwijk spreken over het onderwerp „Wél of niet schoon maken". De afdeling Beverwijk van de Algemene Nederlandse Bedrijfsbond houdt op vrij dag 16 maart een bijeenkomst in ,,'t Cen trum". Het reisbureau „De Vrije Wereld" zal op deze avond films vertonen over Zwitserland en Oostenrijk. De titels van de rolprenten luiden: „Uw vrije wereld", „Vom Gletcheren zum Bo- densee" en „Land am St. Gothard". Van de zijde van de Nederlandsche Bio scoopbond wordt medegedeeld dat de be sprekingen, die sedert geruime tijd in de leidende kringen van de Nederlandsche ming nodig van een fonds, dat allen die bij de produktie betrokken zijn of zullen wor den de overtuiging geeft, dat een bestaans basis op lange termijn mogelijk is gemaakt; Bioscoopbond zijn gevoerd ter stimulering een basis ook voor de geruime tijd vragen- van de Nederlandse speelfilmproduktie, j de ontwikkeling van scheppende krachten thans haar beslag hebben gekregen. Aan de algemene vergadering van deze organisatie, die op Maandag 26 maart zal worden ge houden, doet het hoofdbestuur namelijk een voorstel tot vorming van een fonds ter be vordering van de produktie van Nederland se films. De minimum looptijd van dit fonds zal tien jaar zijn. Gedurende die periode zal een maximum aan extra bijdragen van de zijde van de organisatie ter beschikking kunnen worden gesteld van ten hoqgste twee miljoen terwijl bovendien driehon derdduizend gulden als aanloopkapitaal nodig zal zijn. Met deze forse maatregel hoopt men de mogelijkheid te scheppen tot vervaardiging van gemiddeld drie Neder landse speelfilms per jaar. Het hoofdbestuur wil zodanige voorwaar den scheppen, dat het risico van de produ cent beperkt blijft, redelijke winstkansen in het verschiet 'iggen, en het investeren van gelden en aantrekken van potentieel in de industrie; een basis voorts voor de financiering en de amortisatie; een moge lijke basis ten slotte voor de distributie en vertoning. Met betrekking tot de positie van het fonds en het financieringsplan, waartoe uiteraard ook een Keroep op de overheid zal worden gedaan, zullen nog nadere rege lingen worden getroffen. De Mater Amabilisschool te Beverwijk is een zeer vooraanstaand vormingsinstituut geworden, dat in steeds ruimere kring grote waardering geniet. Dit vooral door de brede wijze, waarop het werk ter stede is aange pakt, zo deelde voorzitter mr. J. F. M. Ho- mulle mede, toen zondagmiddag in het Cen trum voor de leerlingen van deze schooi op ruime termijn kan geschieden. Hiervoor „De Gezinstoneelgroep" uit Nijmegen een De in februari van dit jaar opgerichte afdeling Beverwijk van de Algemene Ne derlandse Bond van Vervoerspersoneel heeft maandagavond in 't Centrum, aldaar, de eerste huishoudelijke vergadering ge houden, waarmee deze jonge afdeling toont dat men de zaak flink aanpakt en niet van plan is een „slapende" afdeling te zijn. Dat het echter niet gemaakelijk is om alle leden op de vergadering te krijgen, bleek deze avond al zeer duidelijk. Vele leden toch, zijn in dienst van de Neder landse spoorwegen, het autobus- of ander wegvervoer en hebben verschillende werk tijden. Deze avond was belegd, speciaal voor het personeel bij de spoorwegen, daar deze groep op 6 maart, dus heden, haar congres houdt in Utrecht. De voorzitter, de heer D. Jansen, sprak een kort openingswoord, waarna met de behandeling van de verschillende congres- voorstellen werd begonnen. Met veel be langstelling nam men kennis van de me ning uit andere afdelingen betreffende verschillende onderwerpen en met veel animo werden de discussies gevoerd. Uit een en ander blijkt wel dat er een goede geest heerst en dat het personeel volop met het spoorwegbedrijf meeleeft. Tot afgevaardigde werd de heer D. Jan sen aangewezen, die voor alle voorstellen vrij mandaat kreeg. De Beverwij ker Jan Groot heeft een mooi succes behaald in de wielerwedstrijd GentYperen over een afstand van 137 km. In dit internationale gezelschap behaalde Groot de derde plaats. Renners in onderlinge competitie De Beverwijkse rennersclub „Kennemer- land" heeft een wedstrijd gehouden voor de onderlinge competitie. De uitslag was: B-klasse 55 km: 1. M. v. d. Bos; 2. J. de Bruin; 3. H. v. Duin; 4. J. Beentjes; 5. A. Lute; 6. H. Oldenburg; 7. J. Bosman; 8. H. Beentjes. C-klasse 44 km: 1. F. Klerdie; 2. C. Lute; 3. A. v. d. Bos; 4. R. Scheringa. Junioren 22 km: 1. G. Lute; 2. J. Timmer; 3. P. Winkelaar; 4. H. Jachtenberg. DIJV vist in Middenmeer De Beverwijkse hengelsportvereniging „De IJmond Vissers" maakt zondag 11 maart een reis naar Middenmeer voor het houden van een onderlinge wedstrijd. is naar de mening van dit college de vor- Onder vrij grote belangstelling hield de Kennemer Turnkring zaterdagavond de jaarlijkse algemene vergadering. Na een uitvoerige inleiding van de voor zitter werden in vlot tempo de jaarversla gen van de secretaris en van de penning meester vastgesteld, het werkprogramma van de technische commissie goedgekeurd eri de begroting voor 1956 aanvaard. De notulen-controle-commissie bracht verslag uit over de notulen van de in 1955 gehouden vergaderingen. Het financieel beheer van de penningmeester was even eens gecontroleerd en na voorlezing van het rapport der commissie werd de pen ningmeester gedechargeerd. De aan de beurt van aftreden zijnde be stuursleden, de heer F. Bischot jr. (secr.) en mejufrouw E. M. Hagens (comm.) wer den bij acclamatie herbenoemd. Dit ge schiedde ook met mejuffrouw I. Smit en de heer H. van Eist, respectievelijk lid en secretaris van de technische commissie van de Kring. Voor 1956 werd de notulen-controle- commissie samengesteld uit een afgevaar digde van de T.V. IJmuiden, Olympia, IJmuiden en Turnlust, Haarlem; de admi nistratie van de penningmeester zal dit jaar gecontroleerd worden door een afge vaardigde van Bato (Haarlem), Sparta (Velsen) en O.D.I.N. (Heemskerk). De bondsvergadering van het Koninklijk Nederlands Gymnastiek Verbond zal wor den bezocht door mejuffrouw E. M. Hagens voor het bestuur en verder door afgevaar digden van OSS (Zandvoort), G.V. „Heem stede" en O.D.I.N. (Heemskerk). Een voorstel om Kringvergaderingen ook eens in een andere plaats dan Haarlem te houden werd aangenomen en zo zal de najaarsvergadering in Beverwijk plaats hebben. Medegedeeld werd, dat de Turnvereni ging Santpoort op 21 mei a.s. voor de Ken nemer Turnkring de bonds-wandeldag zal organiseren. opvoering van „De Meester" van Jan Ber nard kwam geven. Deze groep bestaat uit een ouderpaar Van der Linden en negen van hum tien kinderen. Jhr. O. van Nispen tot Pannerden voert de regie over dit ge zelschap. In „De Meester" poogt de schrijver weer klank uit te drukken op het grootste drama van alle tijden, op het gewone leven van de alledaagse mensen, die er getuigen van waren en nog zijn. In dit spel betekent dit voor vader Joachim een bijzonder tragisch conflict: zijn overtuiging brengt hem er toe de profeet te haten, terwijl hij zijn zoontje David, onder invloed van het eenvoudige, rotsvaste geloof van de slavin Jona, het vertrouwen ontwaakt in de vreemde won derdoener en met het vertrouwen de liefde. De tweespalt tussen de hartstochtelijke ge negenheid voor zijn zieke kind en zijn blinde afkeer van de zaligmaker kan alleen door geloof en liefde worden geheeld. Dit waarlijk niet gemakkelijke stuk werd op eenvoudige en ontroerende wijze door dit gezinstoneelgezelschap vertolkt. Na afloop dankte de voorzitter de familie Van der Linden voor de prachtige middag, die zij de meisjes alsmede de leerlingen van de Bisschoppelijke Kweekschool hadden gegeven. Burgemeester en mevrouw Schol- tens woonden de voorstelling bij Op zaterdag 17 maart zal in Wijk aan Zee de voorjaarsvergadering plaats vinden van de federatie van VW-verenigingen in Noordbolland. Deze bijeenkomst geldt als onderdeel van de viering van het gouden bestaansfeest van de WV in de badplaats. De vergadering zal worden gehouden in hotel „Sonnevanck" en wordt onderbroken voor een officiële ontvangst ten stadhuize te Beverwijk. Gevonden voorwerpen De volgende gevonden voorwerpen wer den aangegeven bij de Wijk aan Zeese politiepost: sport-portemonnee, halsketting jongensriem en een sleuteltje aan een ket ting. Ruim spaaroverschot bij Boerenleenbank Uit het jaarverslag van de Coöp. Boeren leenbank (Raiffeisenbank) te Heemskerk blijkt dat er een ruim spaaroverschot is. De ontvangen spaargelden bedroegen 679.303,95 en het bedrag aan terugbetaal de spaargelden 504.853,55. Er is dus voor ruim 174.000 meer ontvangen dan terug betaald. De balans geeft een totaalcijfer aan van 1.233.614,13. De Heemskerkse voetbalvereniging ADO houdt vandaag (dinsdag) in het KSA-ge- bouw haar maandelijkse contactavond voor leden en donateurs. In café „De Oranjeboom" heeft de Heems kerkse bridgeclub van deze naam een drive gehouden die in de volgende uitslag ein digde; Groep A: 1. Koopmanv. d. Lee, 37K pnt.; 2. dames SpijkerFlentge 37 pnt.; 3. heren Spijker—Flentge 33 pnt.; 4. de heer en mevrouw v. d. Jagt 30'A pnt,.; 5. en 6. v. d. Wel jr.Muyen jr. en KoopmanDe Vries 30 pnt.; 7. de heer en mevrouw Koopman 2VA pnt.; 8. KerklaanWentink 26 pnt. Groep B: 1. de heer en mevrouw v. d. Capelle 41 pnt.; 2. GrootAdrichem 35 pnt.; 3. dames Bleyendaal 34 pnt.; 4. v. d. Wel sr.Muyen sr. 31 pnt.; 5. dames Mo- doov. d. Wel 30 pnt.; 6. de heer en mevr. Henneman 29 pnt.; 7. BeentjesBelleman 20% pnt.; 8, HennemanCornelisse 25K pnt. Burgerlijke Stand Heemskerk GEBOREN: Johanna M., d. van J. P. Kos en M. C. v. d. Hoorn; Joannes P., z. van H. H. A. van Leeuwen en G J. Durge; Michael C., z. en Helena M., d. van C. Schram en H. M. Resmann; Johannes A., z. van, A. J. Schelvis

IJmuider Courant | 1956 | | pagina 7