Visserij-varia Havenber'chten „Spullebazen" schreven in voor Castricummer en Bakkummer kermis Veren igit Agenda voor Velsen Engelse belangstelling voor moderne Duitse motortrawler D. van As uit Beverwijk werd kampioen tweede klasse Kennemer Lantaarn Een oude naam in ere hersteld Old Clothes New uit de IJmond Zes op de 10.000 9 LANGS SLUIZEN EN HAVENS Interparochieel Katholiek sociaal charitatief centrum stelde zich voor Wellicht dit jaar uniformen voor St. Caecilia Vergunningen ingevolge de hinderwet Jaarvergadering N.C.V.B. Evangelisatie-filmavond Populair concert van „Zanglust" en „Stem des Volks" „Thalia" vertoont morgen „The country girl" OM DE IJMOND DAMTITEL DRY CLEANING ONLY Harddraverijvereniging ter jaarvergadering Lezing over middenstandsproblemen Klaverjasdrive van K.A.J. Bridgers van de Kennemers verschoven in rangorde De Schakel gaat naar „de noord" „De Gieteling" leert het Alpenland kennen WOENSDAG 7 MAART 1956 Elke dag vertrekken er trawlers naar zee vanuit de havens der landen die aan de Noordzee gelegen zijn. Het kunnen Fransen zijn, maar ook Belgen, Engelsen, Noren, Denen, I/uitsers en Hollanders. Sommige van hen gaan naar het hoge Noorden, naar de Barendszzee, naar de kust van Groenland, IJsland, andere blijven op de Noordzee. Alles bij elkaar een enorme vloot bestaande uit oude en moderne schepen, goede en minder goede zeeschepen, mooie en minder mooie, grote en kleine, schepen met één mast, schepen met gestroomlijnde brug, maar in ieder geval schepen die alle hetzelfde werk doen: vissen. We weten dat er aan visserij schepen enorme eisen worden gesteld. Vooral in het buitenland bouwt men de trawlers steeds groter om een zo groot mogelijk visserijgebied te kunnen bestrijken. Maar het is en blijft altijd moeilijk het ideale type vast te stellen. De werven weten maar al te goed dat met vele factoren rekening gehouden moet worden, maar het is toch zo, dat de meeste werven, die zich speciaal bezig houden met de bouw van visserij schepen, een bepaalde vorm, bouw en in richting handhaven. In Duitsland zijn bij voorbeeld motortrawlers gebouwd, waar men in de lijn van het schip een bepaald type stoomtrawler terugvindt en datzelfde valt ook bij Engelse schepen waar te nemen. Een zojuist ontvangen foto van een moderne Duitse motortrawler laten we hier zien, de „J. Hinr. Wilhelms" BX. 636, welke in 1955 werd geleverd door de Rickmers Werft in Bremerhaven. Bij deze werf kwa men het vorig jaar vijf trawlers gereed, welke vaartuigen overeenkomen met de in 1954 gebouwde motortrawler „Gustav Dah- rendorf" BX. 630. Dit was het tweede schip van het „Hans vom Hoff'-type, een serie door de Rickmers Werft gebouwde visserij schepen, waarvan de motortrawlers „Nürn- berg" en „Wuppertal" de eerste waren. Deze vaartuigen zijn ontworpen voor een snelheid van 13 mijl. De „J. Hinr. Wilhelms" is eigendom van de Hochseefischerei Carl Kampf te Bre merhaven, meet 627 bruto- en 264 netto reg.ton, heeft een lengte over alles van 59,70 m, lengte tussen de loodlijnen van 53,50 m, breedte 8,80 m, holte 5,10 m en een diepgang van 4,15 m. De voortbeweging geschiedt door een direct omkeerbare 6 cyl. Het interparochieel katholiek sociaal charitatief centrum van Velsen, dat nog maar pas zijn werkzaamheden is begonnen, belegde dinsdag in het St. Josephhuis aan de Banjaertstraat een voorlichtingsavond voor vertegenwoordigers van verschillende kerkelijke verenigingen van de St. Joseph- parochie. Het instituut beoogt te zijn voor de ge meente Velsen het lichaam van overleg en samenwerking, zulks met behoud' van zelf standigheid van alle in de parochies of in de gemeente gevestigde kerkelijke of ker kelijk goedgekeurde of anderszins volgens o'e katholieke beginselen werkende sociaal- charitatieve instellingen, ten eind'e een doeltreffende sociaal-charitatieve zorg in de gemeente te verkrijgen. In aanwezigheid van pastoor G. A. de Boer en kapelaan S. Schut stelde de heer G. Buur, voorzitter van het kerkelijk arm bestuur de voor het interparochieele werk aangestelde maatschappelijke werkster, mej. G. M. Martens voor, waarna mr. H. Goedmakers uit Amsterdam, directeur van het diocesane centrum een inleiding hield over de taak van het instituut. Hierbij her innerde hij aan de voorgeschiedenis van het ontstaan van het sociaal charitatieve centrum in 1950 om tevens te wijzen op de doelstelling: het geven van krachten op dit terrein door vrijwilligers, die de taak van de maatschappelijke werkster helpen ver lichten en contacten, waar mogelijk, te leggen. Vooral moet daarbij niet in de eerste plaats worden gezien naar de stoffelijke noden, die met materiële onderstand kun nen worden verlicht, maar meer toegespitst zijn op de vaak nog groter geestelijke no den. Het ideaal zou zijn, in iedere parochie een eigen maatschappelijke werkster te hebben, maar zover is men nog lang niet. De inleiding, die voor de aanwezigen in het academische vlak lag, kreeg pas meer concreets toen er een groot aantal vragen kwam over de wijze waarop men de maat schappelijke werkster zou kunnen inscha kelen en dus dé praktische kant van het sociaal-charitatieve werk ging belichten. Voor de aanwezigen was het een nuttige en leerzame avond. Geprobeerd zal worden over enige tijd opnieuw een bijeenkomst te houden, waarin de problemen aan de prak tijk getoetst kunnen worden. Als men door kan gaan met afval-inza- melen in het tempo van j.l. zaterdag dan bestaat de mogelijkheid dat de harmonie St. Caecilia nog dit jaar de begeerde uni formen krijgt. De eerste zaterdag na de vorstperiode was de oogst aan vodden, papier en ijzer buitengewoon groot. Vol goede moed trekt de harmonie er zaterdag weer op uit, ditmaal in de omge ving van de papierfabriek, Koningsweg, Da Costabuurt, Noodwoningen, Wenckebach- straat, Gulden Wagenplantsoen en Schulp weg. Moderne Duitse trawler Klockner Humbolt Deutz motor van 1000 pk bij 200 omwentelingen. Britse order Ook in Engeland heeft men belangstel ling voor dit type en dit had tot gevolg dat de Rickmers Werft werd vereerd met de opdracht een tweetal van dergelijke sche pen te bouwen voor Britse rekening. Beide schepen zijn wat royaler uitgevallen en zijn uitgerust met een stoommachine en een oliegestookte ketel. Ook het machinever mogen is aanmerkelijk hoger dan dat der motortrawlers, namelijk 1400 pk, waarmede tijdens de proeftocht een snelheid werd behaald van 14 mijl. Deze twee in Duits land gebouwde Britse trawlers heten res pectievelijk „Coldstreamer" en „Royal Li nos". Oude naam De rederij Carl Kampf heeft met het in de vaart brengen van de nieuwe motor trawler een oude naam in ere hersteld, want in 1940 was er ook een ,,.T. Hinr. Wil helms", de P.G. 500, een in 1934 gebouwde stoomtrawler. De vloot van Kampf telt thans vijf traw lers, de zesde is in bestelling bij de A. G. Weser, werf Ceebeck te Bremerhaven. De vooroorlogse sterkte is echter nog niet be reikt, ,men beschikte vroeger over veertien trawlers. De enige trawler, die de rederij nog van vóór de oorlog in de vaart heeft, is de in 1937 gebouwde ..Heinvich Baum- garten" BX. 369. De namen der andere schepen, buiten de „J Hinr. Wilhelms", zijn de stoomtrawlers „Au,guste Kamnf" BX. 370. ..Heinrich Bneren" BX. 595 en de ..Del- phin" BX. 372, die gemiddeld vijf jaar oud zijn. ARIE VAN DER VEER. (Nadruk verboden.) B. en W. van Velsen hebben bij hun be sluit van 28 februari 1956 vergunning in gevolge de hinderwet verleend aan: P. Kramer, handel drijvende onder do naam visconservenfabriek „Doggersbank" te IJmuidën, tot het wijzigen en uitbreiden van de visconservenfabriek in de percelen Industriestraat 1012 te IJmuidën, en aan J. Duin's kistenfabriek te IJmuidën, tot het wijzigen en uitbreiden van de kisten fabriek in het perceel Industriestraat 61 te IJmuidën. De afdeling Velsen van de Nederlandse Christen Vrouwenbond zal vrijdagavond in het gemeentelijk ontspanningslokaal aan de Van Diepenistraat (dus niet in de Da Costa- school) haar jaarlijkse ledenvergadering houden, die wegens de agenda en het door de leden zelf te verzorgen programma reeds om half acht begint. Behalve de gebruikelijke jaarstukken vermeldt de agenda een bestuursverkiezing. Prijzen van dinsdag. Gr. tong 2,95—2,80; grm. tong 2,402,30; kim. tong 2,54—2,40; kl. tong I 2,90; kl. tong I 2,32—2,24; tarbot I 3.002,40, per kg. Gr. schol 2522; grm. schol 3832; kl. schol 6867; kl. 9chol I 60. kl. schol II 4825; schar 3326; bot 159; wij ting 4544, per 50 kg. Gr. kabeljauw 176— 79, per 125 kg. Aanvoer van dinsdag. 55 kisten tong en tarbot, 70 kisten schol, 5 kisten schar, 32 kis ten bot, 8 kisten wijting, 15 kisten kabeljauw en gul, 15 kisten diversen. Totaal 200 kisten. Besommingen van dinsdag. KW 57 f2310; KW 97 f1060; KW 37 f3020; KW 138 f4870. Op dinsdag kwamen in IJmuidën binnen: Nord'bo van Antwerpen,. Alberto Dodero van Hamburg. Roelf Buisman van Vlissingen. Catherine van Antwerpen. South wind van Bremen. Adelfotis van Swansea. Christine v. Antwerpen. Atlas van Antwerpen. Jackonia van Goole, Eagle van Swansea. Roelf van Kopenhagen. Draco van Lapalice. Remschedd van Antwerpen. Brosyon van Londen. Saxon Mead van Rotterdam. Dieter Waltraud van Hamburg. Rijnkerk van Antwerpen. Alsem van Rotterdam. Borculo van San Estaban de Pravia. Haulerwijk van Newport News. Vertrokken zijn: Daje Röhmer naar Rot terdam. Peter Swenden naar Antwerpen. Heriot naar Leith. Falcon naar Londen. Mar griet L naar Londen. Amstelstroom naar Huil. Billetal naar West Indië. Colonia naar Sluiskil. Contact naar Middelharnis. Mapia naar Bone. Bierum naar Swansea. Ruchen naar Rotterdam. Klaus Wilhelm naar Kopen hagen. Mutua Fidds naar Franeker. Anne n. Rotterdam. Tyro naar Rotterdam. Stad Lei den naar Capetown. Eberhard Esberger naar Antwerpen. Uitgaande van de Evangelisatie „Ema nuel" wordt donderdagavond in het ge meentelijk ontspanningslokaaü aan de Van Diepenstraat onder auspiciën van de Euro pese Film-Evangelisatie een filmavond ge houden. Vertoond zal worden de geluids- kleurenfiilm „De pelgrimsreis naar de eeuwigheid:" naar het gelijknamige boek van John Bunyan. Voor de kinderen is er evenzeer een gra tis filmuurtje, dat om half zeven begint. Twee zangverenigingen in de IJmondi hebben' elkaar gevonden om gezamenlijk een concert te geven en op deze wijze bo vendien met een flink programma voor de dag te kunnen komen. Dit concert, dat op donderdag 15 maart in het Luxor Theater te Beverwijk zal wor den gegeven door het Mannenkoor „Zang- lust" en het gemengd koor „Stem des Volks" Beverwij k-Velsen-Noord', beide on der directie van de heer Nic. Grandiek, draagt een populair karakter. Medewerking verleent de heer Ber Joo- sen aan de vleugel en voorts vormen de heren Grandliek en Joosen een piano-duo. „Zanglust" voert onder anderen uit koren uit verschillende operawerken van Gounod, Mozart, Wagner, Lehar en Von Flotow en ,,De Stem" zingt koren uit werken van Schubert en Verdi. Bovendien staan op het programma „Ecce, quo modo moritur" van Gallus; Toll ite Has- tias" van Saint Saens en „Vittoria, mio core" van Carissimi. Het pianoduo zal ten gehore brengen The ma met variaties van W. A. Mozart en So nate in D-dur van dezelfde componist. Donderdagavond vertoont het Thalia Theater in IJmuidën „The country girl". Grace Kelly verwief met deze film van re gisseur Geroge Seaton de onderscheiding voor de beste Amerikaanse actrice. Zij is ongetwijfeld heel wat mans. De wijze, waarop zij zich heeft ingeleefd in de trotse, maar van levensgeluk verstoken vrouw van een verlopen -acteur, die helemaal op haar steunt, maar daar voor de buitenwereld niet van wil weten, is inderdaad fraai, al komt het mij voor, dat er acteurs-prestaties worden geleverd, die niet voor de hare on derdoen. De film is boeiend, maar is sterk geconcentreerd op het gesproken woord, diat wel eens zwaarder weegt dan het beeld1. Dat mag evenwel geen beletsel zijn „The country girl" (Het meisje van buiten) te gaan zien. Zelfs het optreden van Bing Crosby vormde geen beletsel, al ka.n ik wer kelijk niet begrijpen waarom men in Amerika de man op handen draagt. Zijn verlopen artist is maar de helft van wat het had kunnen zijn. Fr. Dinsdagmorgen 6 maart - 10 uur. In Castricums oud hebben gaan ze inschrijven voor hoge bedragen en dan ste etablissement, hotel De gaat het er vervolgens maar De Beverwijker D. van As is er in geslaagd van G. Muller (DCIJ) te winnen en hierdoor het tweede klasse kampioenschap van de IJmond, dammen, te behalen. In alle lagere klassen is nu de strijd om de IJmond-titel beslist. Alleen in de hoofdklasse gaat de strijd nog voort, iusssn P. v. d. Berg, G. Postma en Tommy Postma. De stand van het toernooi is: Hoofdklasse: G. Postma (DCIJ) 6 4 1 1 9 P. v. d. Berg (DCIJ) 4 4 0 0 8 T. Postma (DCIJ) 5 2 ,3 0 7 Tielrooy (DCIJ) '7 2 3 2 7 M. Krijgsman (DCIJ( 7 1 4 2 6 W. v. Wort (DCIJ) 7 2 "1 4 5 K. de Jong (DCT.Ti 5 1 2 2 4 J. van Straten (DCIJ) 7 0 2 5 2 De eindstanden van de overige wedstrij den zijn: Eerste klasse: C. Lodder (DCIJ) E. Reinhout (BDC) N. Adelaar (BDC) J. Slager (Sportief) D. Ott (DCIJ) Tweede klasse: D. van As (BDC) A. Albers (BDC) A. van Son (BDC) G. de Waal (BDC) G. Muller (DCIJ) P. Westerwal (Sportief) Jeugdklasse: J. Braveboer (DCIJ) P. Kok jr. (DCIJ) E. Andrea (BDC) K. Nyman (BDC) Daar Braveboer (jeugdklasse) zeeman is, kan hij niet meer aan de finale deelnemen. Nu is de jeugdkampioen van het vorig jaar, P. Kok jr., aangewegen om met de jeugd kampioen van de groep Haarlem om het kampioenschap van Kennernerlamd drie partijen te spelen. De jeugdkampioen van Haarlem is P. Beliën uit Heemstede. ADVERTENTIE 8 5 3 0 13 8 2 4 2 8 8 1 5 2 7 8 2 2 4 6 8 0 6 2 6 10 7 3 0 17 10 6 2 2 14 10 5 3 2 ia 10 4 4 2 12 10 2 0 8 4 10 0 0 10 0 6 3 2 1 8 6 2 2 2 6 6 2 1 3 6 6 2 1 3 5 In de hoofdklasse afdeling Haarlem staan twee leden van damclub 't Oosten bovenaan. J. Poppen heeft 10 punten uit 7 partijen, H. v. d. Berk 9 punten uit 6 partijen met een afgebroken partij. Met nog één ronde te spe len heeft ook H. Beliën uit Heemstede nog een kleine kans op een der bovenste twee plaatsen. In de eerste klasse leidt G. Heke laar met 12 punten uit 8 partijen. In de tweede klasse A leidt G. Beliën (St. Bavo). Rustende Jager aan de Dorpsstraat, gonst het van bedrijvigheid. Mensen ko men en gaan, om na enkele minuten weer te keren, om dat zij alleen maar even naar het 100 meter verder gelegen raadhuis moesten, een biljet afgeven, of liever gezegd, deponeren in de daarvoor bestemde bus. Want het is inschrijven voor de Castricummer en Bak kummer kermis. Vandaar dat het in „De Rus" zo gonst dat er gegekt en gekletst wordt door de „spulleba zen". Het gaat echt niet goed in de kleine wereld van de kermis-exploitanten. De laatste jaren is het niet meer „je dat". Vroeger kon je nog wel eens voor een klein bedragje inschrijven voor een kermis en in negen van de tien gevallen had je kans dat je een plaats kreeg. Maar tegenwoordig? „Je mag wel zwemmen in 't geld", zegt één met een rond gezicht. „Zeg, dat je voor honderd pop inschrijft, dan moet je een kwart, dus 25 pop, gelijk afdragen en een maand of anderhalf voordat de kermis begint moet je het hele bedrag waarvoor je hebt ingeschre ven dokken". Een collega van 'm, ook niet zo jong meer en, zoals hij zegt, in het vak vergrijsd, schudt het hoofd ten teken van in stemming. „Ik heb soms wel een paar duizend gulden uit staan op zo'n manier en dat is nog tot daaraan toe, maar als je met een of andere kermis regen krijgt, dan zit je er mee. Dan verdien je niks". Er komt nog iemand bij staan. Hij ziet er goed uit, best in de kleren ze mo gen trouwens allemaal ge zien worden, een enkele uit zondering daargelaten en ook hij geeft zijn mening. „We maken mekaar zo'n beetje kapot tegenwoordig. Er wordt veel te hoog in geschreven, vooral door die genen, die de eerste vier of vijf inschrijvingen in even- zovele plaatsen bot vingen. Die willen natuurlijk toch een plaats hebben hier of daar, dat is logisch, want ze hebben hun spulletje niet voor niks, maar nadat ze een paar keer pech gehad om wie dat het langst vol kan houden". Dat zijn dus de problemen der spullebazen, doch zij niet alleen. Er zijn namelijk ook „spullevrouwen" in Ne derland, vrouwen, die al jaren de kermis bezoeken met een of andere attractie. Ook zij zijn in De Rustende Jager aanwezig en als zij iets zeggen wordt er met wil 526 neerleggen voor zijn bumperspel in Castri- cum zonder, en 260 met concurrentie. De heer Lin deloof, uit Helmond, heeft een „schietsalon" die hij wel neer wil zetten voor 460. Die Alkmaarse Johan Schot heeft ook nog een nougat- en suikerkraam van veertien meter lang. Voor 700 op de Castricummer kermis, ook weer „mits er geen concurrenten zijn". De heer H. van Eik, uit aandacht door de mannen Nieuwveen kan met een geluisterd. Af en toe vraagt er een van de aanwezigen om een borreltje, maar steevast krijgt hij een kopje koffie voorgezet,want als de „aan besteding", waarvan de uit- schiettent komen voor een bedrag van f 322. De lucht- schommel van Wybrecht, uit Purmerend, kan in Castricum altijd nog 278 bijeen schommelen en de zelfde exploitant heeft ook slag later bekend gemaakt een zweefmolen, waarvoor hij een som van 334 over heeft. In die bumperspelen is er een groot aanbod. J. Sipke- ma (Apeldoorn) had gedacht 413 er uit te kunnen halen en voor twee van die spelen 613. De heer Z. Tj. Galle, uit Breda, wil 375 uittrek ken, W. H. Lugtig (Amster dam) 350, K. A. Visser (Haren, Groningen) 320 en C. W. Janvier, uit Bergen op Zoom, spant de kroon met 477, maar met de toe zegging „zonder concurren tie". J. Bakker, uit Apeldoorn, heeft een schiettent en een attractie die met „Tetacu" wordt aangeduid.Hij schrijft in voor respectievelijk 501 en 401. De heer Koek, uit Bever wijk, zal waarschijnlijk noch op de Castricummer, noch op de Bakkummer kermis ontbreken met zijn draaimolen. Hij maakt ten minste met 185,50 een goede kans, evenals de heer J. H. N. Verwey, uit Haar lem, met een gebakkraam voor 482. En dan zijn er nog de „mindere goden", de zoge naamde kleintjes, die ook een bod doen voor hun kin derdraaimolen, suikerspin, auto- en fietsmolen, „baby molentje" en deze bedragen wordt, nog niet voorbij is, als burgemeester C. F. Smeets nog niet heeft afge roepen de namen van de in- schrijvers(sters), het waar mee, voor welke kermis (Castricum en/of Bakkum) en voor welk bedrag, dan wordt er geen drank getapt. Want het is wel eens ge beurd, jaren geleden, dat voordat de toenmalige bur gemeester iets kon zeggen, de spullebazen het hoogste woord hadden en van geen ophouden wisten. Geen borreltje dus. Nou, dan koffie, maar de leven digheid van de gesprekken is er niet minder om. Totdat burgemeester Smeets, vergezeld van gè- meente-ontvanger N. de Nijs, de heer Th. van Die pen, eveneens van de ge meente en al jarenlang bij dit jaarlijks gebeuren aan wezig én de heer De Jong, met de bus onder de arm, binnen komen. Dan wordt het stil, de heren nemen achter de daarvoor bestem de tafel plaats. „Dames en heren, we zullen overgaan tot de inschrijving voor de Castricummer en Bakkum mer kermis". Hoge bedragen De eerste naam is die van de heer Johan Schot, uit variëren tussen de 60 en Alkmaar. Hij wil voor de kermis in Castricum voor een standplaats van een nougat- en suikerkraam van acht meter lang 200 geven als er maar geen concurren tie is. Voor het Bakkumse festijn heeft hij, onder de zelfde voorwaarde, 160 over. De Amsterdamse spul- lebaas, de heer G. Rullens, 180. Voorts komt er een zweefmolen, Deense hoog- vaart en de onontbeerlijke palingkraam. En dat alles op 12, 13 en 14 augustus in Castricum en op 13 en 14 oktober in het onder deze gemeente res sorterende Bakkum. H. M. KONINGSPLEIN 10 TELEFOON 4886 Op dinsdag 13 Maart houdt de Hard draverijvereniging „Heemskerk" in zaal Dam haar jaarvergadering. Op deze avond zal moeten worden voor zien in de vacature van voorzitter die is ontstaan door het overlijden van wijlen de heer Th. Bisschop. De leden van de Heemskerkse Midden standsvereniging komen vanavond (woens dag) in zaal Dam bijeen. De secretaris van de Kamer van Koophandel te Haarlem jhr. dr. Mollerus zal hier een inleiding houden over „Middenstandsproblemen". Klaverjassende „Strandmeeuwen" De Wijk aan Zeese klaverjasclub „De Strandmeeuwen" heeft de onderlinge com petitie voortgezet met de volgende uitsla gen: 1. mevr. De Boer 4770 pnt.; 2. J. v. d. Mey 4497 pnt.; 3. mej. G. v. d. Mey 4406 pnt.: 4. P. de Boer 4331 pnt.; 5. A. Brasser 4212 pnt.; 6. J. Schellevis 4173 pnt.; 7. J. Paap 4171 pnt.; 8. N. Bol 4142 pnt.; 9. C. Aardenburg 4140 pnt.; 10. N. v. d. Mev 4128 pnt.: 11. A. de Blok 4111 pnt.; 12. G. Postma 4054 pnt.; 13. B. Groosjohan 3861 pnt.; 14. B. Zuiderduin 3833 pnt.; 15. mevr. Bol 3524 pnt.; 16. C. de Boer 3153 pnt. Met oprecht-goede bedoelin gen heb ik ulieden dezer dagen uiteen pogen te zetten, dat de cursus „veilig verkeer", die de sectie Volksontwikkeling van de Velser Gemeenschap op touw ging zetten voor uw per soonlijk heil bedoeld was. En dat de daalder, die het geval zou gaan kosten bepaald niet weggegooid zou zijn, want dat de meesten onzer dagelijks in grot gevaar plegen te verke ren, omdat wij gevaarlijk ver keren. Mocht er iemand door de ho pe gevoed zijn geworden, dat het storm zou lopen voor deze mensbeschermende opzet hij verberge wenend het ge laat in de handen en ga snik kend heen. Want melieven, er meldden zich slechts zes hele cursisten aan en daar het bo ter aan de galg gesmeerd is, tegen zes welwillende hoofden te gaan praten, heeft men be sloten het geval voorlopig maar uit te stellen en af te wachten tot het tij gunstiger wordt. Tja en dat met een dikke duizend doden per jaar en met ernstige ongelukken in onze directe omgeving. Het is blijkbaar onbegonnen werk de mensheid haar eigen belang aan te praten. Als er één der weigerachti- gen nu brokken maakt is het tenminste niet de schuld van Velser Gemeenschap of ver keerspolitie dat is de enige, zeer vet-arme troost, die er op overschiet. Of zou de rest der 10.000 Velsense volwassenen nu gaan bewijzen, dat Zij het echt wel kunnen zonder cursus? Dat zou dan inhouden, dat de rechter voor de zes aspi rant-cursisten de boetes ver laagde en voor de overige 9994 het er dubbel-op legde. Ik heb zo'n gevoel, dat het gèld zou gaan kosten meer geld dan die daalder. Veertig jaar voor het rijk Op 9 maart zal de heer H. Rietveld, Meervlietstraat 45 in Velsen, voor een wijle de (Velser)pont de pont kunnen laten en eens even zjjn gedach ten kunnen laten gaan over de afgelopen veertig jaar, die hij in rijksdienst heeft doorge bracht. In januari 1919 kwam hij namelijk als hulppontknecht in Diemen de gelederen van Rijkswaterstaat versterken, zo dat hij zijn drie „militaire jaren" meegerekend binnen kort zijn veertigjarig jubileum in rijksdienst zal kunnen vieren. In 1921 kreeg de heer Riet veld een andere functie: hij werd brugknecht, eveneens in Diemen, dat hij in 1926 verliet: als pontwacht werd hij te werkgesteld op het rijks veer over de Bergse Maas, bij Kei- zersveer. In 1928 is hij verplaatst naar Oosterhout, Noord-Brabant, waar hij tot september 1932 als bruggewachter over het Wilhelminakanaal uitzag. Toen kwam hij dan naar ons Velsen: hij werd daar tweede gezagvoerder-pont wachter, de man dus, die de pont bestuurt. Op 1 januari 1935 trok hij naar Buitenhui zen, als eerste gezagvoerder. In november 1939 kwam hij in dezelfde functie weer in Vel sen, waar hij thans als chef gezagvoerder dienst doet. En de felicitaties! Velsen verliest een „rally-kundige" De heer A. A. ten Oever, commies A (commies A, A. A. ten Oever, wat eentonig is dat!) gaat binnenkort de ge meentedienst van Velsen en tevens de gemeente Velsen verlaten. Was hij hier op het raadhuis werkzaam op de af deling Openbare Werken, ook in Emmen, zijn nieuwe stand plaats, zal hij zich in dienst stellen van Openbare Werken en tevens van de Industriali satie. De heer Ten Oever werkte in Velsen sedert 1 september 1948; van 1 mei van dit jaar af zit hij in Emmen. Bij de dienst Openbare Wer ken spelen plattegronden, straat- en wegenkaarten uiter aard een voorname rol; zo ook voor de heer Ten Oever, die ze evenwel dikwijls voor an dere doeleinden heeft moeten raadplegen. Aan zijn brein is namelijk een tiental rallys ontsproten, die onder meer door de mannen van de politie zijn gehouden. De laatste rally, die de ver trekkende ambtenaar in Vel sen heeft uitgestippeld, voor de reserve-politie, zou aan vankelijk op 17 maart gereden worden. Maar door de ijskoude dagen, die wij achter de rug hebben, zijn de voorbereidin gen enigszins vertraagd. De rit zal daardoor een paar weken worden uitgesteld. Van mei af zal Velsen het dus zonder deze ambtenaar rally-kundige moeten stellen. Wellicht zal spoedig de ge meente Emmen hiervan de rallyvruchten plukken. Want als het aan de heer Ten Oever ligt...., LAMPENIER In het KSA-gebouw heeft de Heemskerk- se afdeling van de KAJ een klaverjasdrive gehouden, die zich in een grote belangstel ling mocht verheugen. De uitslag was: 1. D. Bleyendaal 49.99 pnt.; 2. P. Welborn 4928 pnt.; 3. C. v. d. Kolk 4898 pnt.; 4. C. v. d. Zon 4848 pnt.; 5. J. Nijman 4853 pnt. Het laagst aantal punten werd behaald door N Bruin, die met 3137 een troostprijs be haalde. „Scheywijck-Excelsior" verloor van ,,'t Centrum" Voor de competitie Cadre Kl, afd. A speelde de Beverwijkse combinatie „Schey wijck-Excelsior" een wedstrijd tegen de Haarlemse biljartvereniging ,,'t Centrum", welke in een 24 overwinning voor laatst genoemde vereniging eindigde. Contactavond „Beverwijk" De voetbalvereniging „Beverwijk" orga niseert woensdag 14 Maart voor haar leden en donateurs een contactbijeenkomst in zaal Langedijk. Bridgeclub „Never Down" De stand na de vierde ronde om het club kampioenschap van de r.-k. bridgeclub „Never Down" luidt als volgt: Groep A: 1. W. Groen-Tervoort 226.19, 2. mevr. Beerman-Eggermont 214.28, 3. Schram-Kuijs 205.55, 4. mevr. Groen-J. Schaaper 205.54, 5. Duin-Poncin 200.00, 6. Maks-Poncin 197.63, 7. Fluitman-Beerman 183.34; 8. Hoogland-Schuyt sr. 168.26. Broep B: 1. Hogerheide-Witlox 217.45, 2. mevr. Schaap-mevr. Schaaper 215.09, 3. v. Kampen-Schuijt jr. 212.69, 4. Admiraal- Kramer 203.18, 5. Gebr. Zwager 195.24, 6. H. Schmidt-Tesselaar 193.65, 7. J. Huls-J. Hamers 193.65, 8. mevr. Kramer-Korsman 188.09, 9. heer en mevr. Braun 178.58. Groep C: 1. dr. Versélewel-dr. Vos 235.11, 2. Timmers-Willems 213.29, 3. Mohr-Ven- del 210.52, 4. P. Schmidt-Frankemölle 204.97, 5. Boerlage-Boerlage 198.81, 6. Kor- te-Gerritse 181.75, 7. G. Schaper-Griensven 178.37, 8. heer en mevr. Bolliger 177.18. Deze week stond bij de bridgeclub „De Kennemers" weer een promotie- en degra datie wedstrijd op het programma. De re sultaten waren: Afdeling A: 1. heren Seegers en v. Mun ster 30J4 m.p.; 2. heren Buys en Paats 30, 3. heren Kost en Bodewes 27, 4. mevr. Kul- man en heer Kleefstra 26, 5. dames Kroone en Breedijk 23K, 6. dames Seegers en v. munster (degr.) 13. Afdeling B: 1. heren Schildwacht en Andela (prom.) 30)4 m.p., 2. heren Mulder en Kruisman 281/», 3. heer en mevr. Estié 25, 4. heer en mevr. Vader 24, 5. heren Steinberg en Andela (degr.) 23</2, 6. mevr. Wiggemans en heer Bode (B.M.) I8V2. Afdeling C: 1. heer en mevr. Rietdijk (prom.) 31K m.p.; 2 en 3 dames Witmond en Nieuwenhoff 29Vi en heren Witmond en Breedijk 2914, 4. dames Andela en v. Sprang 23V2, 5. heer en mevr. Top 20!4, 6. heren Gerritsen en Muller 15 'A. Enige tijd geleden heeft de Castricumse toneelvereniging „De Schakel" Hans Nes- na's „De stoel van de koning" opgevoerd. „De Schakel" heeft van de Maatschappij tot Nut van het Algemeen te St. Maarten het verzoek gekregen zaterdag 17 maart het stuk aldaar voor het voetlicht te bren gen. De amateur-tonelisten zullen hieraan gevolg geven. Contactavond van ADO De Heemskerkse voetbalvereniging ADO heeft dinsdag in het KSA-gebouw een con tactavond gehouden, die ondanks de min der gunstige weersomstandigheden goed werd bezocht. De voorzitter de heer J. Bekker kon in zijn openingswoord met vreugde constate ren dat het de vereniging goed gaat. Met veel animo werd door de leden en de dona teurs het klaverjas- en het kienspel be oefend. Voor de winnaars waren mooie prijzen beschikbaar gesteld. De uitslag van de klaverjasdrive was als volgt: 1. G. de Boer 5036 pnt.; 2. C. de Boer 4748 pnt.; 3. J. Henneman 4738 pnt.; 4. C. van Baar 4646 pnt.; 5. M. van Son 4476 pnt. Een troostprijs was voor de heer J. Bek ker, die met 3582 het minst aantal punten behaalde. Op maandagavond 12 maart zal de con sul van de sectie Holland van de „Oeste- reiohischer Alpenverein", de heer K. Gor ter, in het Statenhuis aan de Velserweg in Beverwijk voor leden van de vereniging „De Gieteling" spreken over de kunst van het genieten van de wonderen van het Al penland; de heer H. Galenkamp zal er kleurendia's bij vertonen. DE TROUWE AARDE De leden der Tuinbouw Studieclub krij gen maandag 19 maart een interessante filmavond aangeboden. De Kali-mij. uit Amsterdam komt met enige leerzame en interessante films, o.a. de film „De trouwe Aarde". WOENSDAG 7 MAART IJMUIDËN Thalia, 20 uur: „Duivelsvallei". Rex, 20 uur: „De volmaakte overval". IJMUIDEN-OOST Herv. Jeugdgebouw, 20 uur: jeugdmu- ziekconcours „Toonkunst". VELSEN Gymnasium, Volksuniversiteit, cursus Spaans, 19.4520.45 uur. VELSEN-NOORD Herv. Wijkgebouw, 20 uur, lezing ir. Schoenmaker voor „Evangelie en in dustrie". DONDERDAG 8 MAART IJMUIDËN Thalia, 20 uur, „The country giri". Rex, 20 uur, „De volmaakte overval". Cultureel Centrum, 20 uur, Volksuniver siteit, cursus „Spreken in het openbaar". VELSEN Raadhuis, spreekuur wethouder R. Ver beek, openbare werken, 9.3012 uur.

IJmuider Courant | 1956 | | pagina 2