Londen heeft nog geen beleid voor Midden-Oosten gevonden Mollet stelt ultimatum; moordpartij in Algerije Weerbericht Eden houdt hardnekkig vast aan het pact van Bagdad Haarlems Dagblad Debat in Lagerhuis was onbevredigend Twee Duitse oorlogs misdadigers te Breda vrijgelaten Mevrouw Bouman vraagt vrijspraak voor Jungschlaeger Wederzijds Nederlands- Russisch vlootbezoek Sultan Ben Joessef wil Spaans- Marokko ook onder zijn gezag Indrukken uit Israel Het woord is aan. Minister Von Brentano in Nederland Pineau wil toenadering tot het Sovjet-blok T eleur stelling Te ver Oliebelangen Wie weet „Geen gevaar voor onjuiste politieke gevolgtrekkingen" Beraad Lloyd-Molotov over de toestand in Vietnam Ambtenares in Louisiana gaat recht door zee Heden dejeuner ten paleize „Socialisme de grootste vijand van het communisme" Weinig verandering Weer rapport 70e JAARGANG No 207 Kennemerlaan 186, IJ muiden. Tel. Adm.5437, na 5 uur voor klachten bezorging 6450. Telef. Redactie 5389, na 5 uur: 5080 (K 2550), Meervlietstraat 80 (alleen redactie). Haarlem: Grote Houtstraat 93 alle afdelingen 15295 Advertentietarieven op aanvr. bij de Admin. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom DONDERDAG 8 MAART 1956 IJmuider Courant EDITIE VOOR VELSEN-IJMUIDEN EN BEVERWIJK EN OMGEVING, VAN OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 300e JAARGANG No 51 Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V., Grote Houtstraat 93, Haarlem. Verschijnt dagehjks, behalve op Zon- en Feestdagen. Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6,50, franco p. post 7,—. Losse nrs. 12 ct. Giro rekening 273107 ten name v. Haarl. Dagblad Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman (Van onze correspondent in Londen) In het Lagerhuisdebat over de situatie in het Midden-Oosten zijn gisteren forse woorden gesproken over Britse vastberadenheid, maar het ogenblik is nog niet aangebroken dat er werkelijk iets van Westelijke zijde kan worden ondernomen. Sir Anthony Eden zei dat duidelijk. In de eerste plaats beschikt de Britse regering nog altijd over te weinig inlichtingen over de onzekere toestand in Jordanië. Ver der kan Londen moeilijk iets uitrichten zonder de politieke steun en medewerking van de Verenigde Staten. Achter de schermen wordt er kennelijk aan een op lossing gedokterd. Er gaat een stroom telegrammen heen en weer tussen Dow- ningstreet en Karatsji, waar de ministers van Buitenlandse Zaken Selwyn Lloyd en Dulles overleg plegen. In een uiterst delicate situatie kan niet met grove middelen worden opgetreden. De Britse regering vraagt geduld en z(j geeft daarmee toe dat zij nog steeds geen politiek bezit, welke psychologisch is af gestemd op het in verwachting verkerende gebied. Zelfs degene onder de conserva tieven, die niet willen dat Groot-Brittannië verder terugwijkt, beseffen hoe moeilijk het is sabeigekletter te laten horen. Het was een verrassing dat ook zij waarschuw den, vooral voorzichtig te handelen met de kleine man in Jordanië, koning Hoessein, die mogelijk geen meester meer is in eigen huis en wiens vervanging rampspoedig voor Groot-Brittannië zou kunnen worden. In Londen gelooft men trouwens dat Jor- Anthony Eden danië geschrokken is van de Westelijke reactie op Glubb Pasja's ontslag en dat het nu zoete broodjes wil bakken. De oppositie was teleurgesteld, dat pre mier Eden het debat niet zelf opende en het overliet aan de jonge minister van staat, Nutting, die slechts algemeenheden ten beste gaf. Toen Eden aan het slot van het debat begon te spreken, werd er door een aantal oppositieleden voortdurend ge schreeuwd, zodat de „speaker" hen her haaldelijk tot de orde moest roepen. Eden, die opnieuw het mikpunt is van vele aan vallen, zag er slecht en bezorgd uit. Hij hield het Bagdad-pact, zijn persoonlijke schepping, tegenover alle critici hoog en zei, dat dit voor het eerst een werkelijke eenheid in het Midden-Oosten tot stand had gebracht. Het is nog te vroeg om nieuwe beslissingen aan te kondigen. Eden is tegen een verdrag met Israel naar het voorbeeld van dat met Jordanië, zoals de oppositie eist, omdat de drie-mogendheden- verklaring van 1950 (van Groot-Brittannië, de Verenigde Staten en Frankrijk) meer betekent dan velen menen. Een oorlog tus sen de Arabische staten en Israel is erdoor voorkomen! Het is echter nog steeds niet duidelijk of er speciale strijdkrachten wor den gereed gehouden om de vage drie- mogendhedenverklaring tot een krachtiger instrument te maken. Een stap voorwaarts is in elk geval het besluit van de Verenig de Staten om 1500 mariniers naar het Middellandse Zee-gebied te sturen. Het is voor Londen een verheugend bewijs dat Washington er blijk van geeft niet lijde lijk te willen toezien. Gaitskell gaat in elk debat in zjjn over grote jjver ais nieuwe oppositieleider iets te ver. Ook gisteren, toen hij weinig over liet van de Britse politiek in het Midden- Oosten, en met het gemak van een acade misch redenaar dat hem eigen is een algehele oplossing voor alle moeilijkheden ontvouwde. Hij spreekt meeslepend en viot, en daardoor ontglipt hem vaak de greep op zjjn gehoor. Gaitskell veroordeelde het dat de Britse regering thans alles laat af hangen van het Bagdad-pact. Hij werd door zijn eigen fractie luide toegejuicht toen hy verklaarde dat de houding van de Britse regering tegenover Israel geljjk te stellen is met de non-interventie in Spanje in de dertiger jaren. Gaitskell zei dat Londen de schijn tegen zich heeft, dat het zijn positie in de Ara bische wereld wil handhaven via Irak, de belangrijkste rivaal van Egypte. Hij liet opnieuw de eis horen, dat de Britse re gering de situatie in het Midden-Oosten met Kroesjtsjev en Boelganin in Londen dient te bespreken. Weinigen geloven even wel dat de Russen bereid zijn hun gestook te staken. Gaitskell werd gekapitteld door zijn par tijgenoot, de veteraan Shinwell, die het ook vaak te bont maakt sinds hij op de achter banken is beland. Shinwell zei één waar ding, namelijk dat het opsommen van een lange lijst van wenselijkheden, die pas op lange termijn kunnen worden verwezen lijkt, zoals Gaitskell heeft gedaan, weinig realistisch is. Men dient het hoofd te bie den aan de situatie in Jordanië op dit ogenblik. Shinwell wil dat er zonder pro vocatie duidelijke taal tot de Arabische staten wordt gesproken en dat Israel alle hulp dient te ontvangen, die het nodig heeft. De Suez-rebellen (de conservatieven, die zich destijds tegen de ontruiming van Suez Naar wij vernemen zijn in de afgelopen maanden sinds november weer twee Duitse oorlogsmisdadigers, die gevangen zaten in de Bredase Strafgevangenis in de gelegen heid gesteld hun heil in Duitsland te gaan zoeken. Een derde zal dezer dagen op vrije voeten worden gesteld. Het betreft hier Friederich Meyerhoff en Karl Schmitz. Friedrich Meyerhoff werd veroordeeld tot 13 jaar gevangenisstraf wegens ernstige mishandelingen, die hij pleegde als bewaker van gevangenen in het kamp Vught en Karl Schmitz kreeg 14 jaar, omdat hij 7 Nederlanders had laten fusilleren als repre saillemaatregel, trewijl hij wist dat zij hoogstwaarschijnlijk onschuldig waren. Over enige dagen zal Ernst Baatz worden vrijgelaten, die zonder aanleiding een jood neerschoot. Hij werd hiervoor tot tien jaar veroordeeld. In de loop van 1957 zullen nog 21 van de 36 Duitse oorlogsmisdadigers v/orden vrijgelaten. Het betreft hier allen tijdelijk gestraften. Vijftien werden tot levenslang veroordeeld. Deze vrijlatingen hebben niets met het bezoek van de Westduitse minister Von Brentano aan ons land te maken, daar het hier vrijlatingen betreft van tijdelijk ge straften die volgens de wet na twee-derde te hebben uitgezeten „voorwaardelijk" naar hun land kunnen worden teruggestuurd, zo verzekerde men ons van de zijde van het ministerie van Justitie. verzetten) beschouwen vooral Egypte als de boosdoener, wie een halt moet worden toegeroepen. Overigens vinden zij het fout dat Londen zich teveel zorgen maakt over Israel, want het Britse bestaan hangt ten slotte, zo verklaarden zij onomwonden, van de Arabische olie af. Overigens kan ook volgens hen alleen werkelijke redding worden gebracht door een gemeenschap pelijke Brits-Amerikaanse politiek voor het Midden-Oosten. Dat het meest anti communistische land, de Verenigde Staten, een politiek financieren, die koren is op de Russische molen, is een dwaasheid, waar aan een einde moet komen, zo betoog den zij. Eden zei nog, dat er geen sprake van is, dat Londen met het Bagdad-pact chantage had gepleegd jegens Jordanië. Gaitskell had willen weten of het waar is, dat gene raal Sir Gerald Templer, de chef van de Britse generale staf, aan Jordanië had voorgesteld het Arabische Legioen uit te breiden en de Britse officieren te laten vallen, in ruil voor aansluiting bij het pact. Niemand weet, zei hij, wat Sir Gerald destijds in Amman heeft uitgevoerd. Gaits kell legde er de nadruk op dat aan het Midden-Oosten voor alles economische hulp dient te worden verleend. Hij voelt er alles voor de subsidie aan het Arabische Legioen in te trekken, omdat dit weinig risico meebrengt, en het geld te besteden voor de economische ontwikkeling van Jordanië en de definitieve vestiging van de Palestijnse vluchtelingen. Van Labour- zijde werd ook nog voorgesteld, de Ameri kaanse en Britse oliemaatschappijen een gedeelte van hun winsten te laten be steden voor de economische opbouw van het gehele gebied. Gaitskell, die als zijn taak beschouwt, steeds weer op de regering los te branden hetgeen trouwens bij het oppositie-spel behoort wierp Eden tenslotte de hand schoen toe, toen deze na zijn toespraak onder toejuichingen van de conservatieven weer plaats nam. De oppositie eiste een stemming. De regering handhaafde zich echter glansrijk met zestig stemmen over wicht. Niemand kan evenwel zeggen dat het debat bevredigend was. Mevrouw Bouman heeft vandaag vrij spraak gevraagd voor Jungschlaeger. In een uitvoerig pleidooi, waarin zij tot de conclusie kwam, dat tegen beklaagde geen enkel bewijs is geleverd en dat de verkla ringen van Manoch c.s. op pure fantasie be rusten, heeft zij rechter Maengkom ver zocht Jungschlaeger vrij te spreken van het hem ten laste gelegde. De door de officier van justitie geëiste doodstraf noemde mevrouw Bouman niet te rechtvaardigen. Het pleidooi van me vrouw Bouman vindt men in enigszins ver korte vorm weergegeven op pag. 10. Men vindt op dezelfde pagina de verkla. ring, die Jungschlaeger zelf heeft afgelegd. In deze pleitrede zeide hij, vechtend voor zijn leven en zijn vrijheid, met God als ge. tuige, onschuldig te zijn. In de zaal waren enige tijd aanwezig vertegenwoordigers van de Britse en de Amerikaanse ambassades en voorts ver tegenwoordigers van het Nederlandse Hoge Commissariaat en leden van de In donesische magistratuur. Het Tweede Kamerlid mr. Burger heeft onlangs over een wederzijds vlootbezoek tussen Nederland en de Sovjet-Unie vra gen gesteld aan de ministers Beyen, Luns en Staf. In hun antwoord zeggen de minis tens, dat zij zich uiteraard hebben afge vraagd welke indruk een uitwisseling van vloot'bezoeken met de Sovjet-Unie zou maken op de publieke opinie hier te lande. Zij zijn van mening, dat een land van geestelijke en politieke vrij heid weinig heeft te vrezen van nor male internationale contacten met de Sovjet-Unie en dat de publieke opinie hier te lande in staat is het vlootbe zoek op zijn juiste waarde te schatten. Zij geloven niet, dat hieruit enig ge vaar voortvloeit voor onjuiste politieke gevolgtrekkingen. De ministers delen voorts mede dat het wederzijds vlootbezoek te Leningrad en Rotterdam zal plaatsvinden van 20 tot 24 juli 1956. PARIJS/ALGIERS/RABAT (Reuter/AFP) Vliegtuigen, legerpatrouilles en mobiele propagandaploegen met luidsprekerauto's hebben in Algerije een half miljoen exem plaren verspreid van een oproep van pre mier Mollet aan de opstandelingen. Hjj be looft vrije verkiezingen als de rebellen de strijd staken. Een tijdlimiet wordt niet ge steld. Volgens een Parijs blad krijgen de opstandelingen een week tijd. Daarna zou Frankrijk zijn volledige militaire macht gebruiken. Sterke groepen Algerijnse verzetslieden hebben woensdagavond zes door Fransen gemeenschappelijk gedreven boerderijen te Palestro aangevallen. De bewoners, allen Fransen, werden vermoord, het vee afge slacht en de huizen in brand gestoken. Militairen en gendarmerie zijn onmiddel lijk naar de plaats van de overval ge zonden. Sultan Ben Joessef van Marokko heeft in Rabat tegenover een delegatie uit Spaans-Marokko verklaard, dat het voor naamste doel van de Marokkanen de een heid van het land is. Wij wensen onafhan kelijk te zijn binnen onze natuurlijke gren zen. Spanje moet beseffen, dat de eisen van de Marokkanen in het noorden recht matig zijn en dat zij niet bestreden of onderdrukt kunnen worden. Aan het einde van zijn grote reporta- f ge-reis door het Midden-Oosten is onze reisredacteur in Israel aangeko- men, dat door de jongste politieke ontwikkeling in het middelpunt van de belangstelling is geraakt. Na de j beschrijving van enkele Arabische landen, begint hij vandaag met een j serie artikelen over de Joodse staat. j Na het Arabische standpunt in het huidige conflict, komt het Israëlische aan de beurt. Aan het einde van deze j serie zal hij zijn mening weergeven over dit onoplosbaar schijnend con- flict en het aandeel dat het Westen j in een regeling kan nemen. Het eerste j artikel vindt de lezer op pagina 3. obcXXXXXJOOOOOOOOOOOOOOCXXlOOOOOOOOOOOOOOCXDOCOOOOOOOOOOOOG KARATSJI (Reuter) De Britse minis ter van Buitenlandse Zaken, Selwyn Lloyd, heeft een Indiaas voorstel aanvaard om zijn Sovjetrussische ambtgenoot Molotov uit te nodigen tot een bespreking van de toestand in Vietnam, aldus is in Franse kringen te Karatsji vernomen. DIT NUMMER BESTAAT UIT ZESTIEN PAGINA'S Shakespeare: Des zomers huurtermijn is al te kort gesteld. Staatsiefoto ter gelegenheid van de kroning van koning Norodom Suramarit van Cambodja en koningin Sisowath Kossouan Nearyreak. De sultan verklaarde met nadruk, dat de gebeurtenissen van de afgelopen dagen in Spaans-Marokko de Spaans-Marokkaanse betrekkingen in gevaar dreigen te brengen op een ogenblik, dat Marokko aan de voor avond staat van onderhandelingen met de Spaanse regering. In een radiorede ver klaarde de sultan later, dat hij rekent op de steun van de UNO bij het uitbreiden van zijn soevereiniteit over Spaans-Ma rokko. Aan het slot van zijn toespraak deed hij een oproep tot kalmte. „De doel treffendste manier om ons te helpen bij onze taak is het eerbiedigen van de open bare orde. Wij zullen nooit ophouden u aan te sporen dit te doen", zo verklaarde de sultan. Amerikaanse lof Douglas Dillon, de Amerikaanse ambas sadeur in Parijs, heeft de plaatsvervangen de Franse minister van Buitenlandse Za ken een boodschap overhandigd waarin de Amerikaanse regering de verlening van onafhankelijkheid aan Marokko een toon beeld van ver vooruitziend staatsmanschap noemt. De Amerikaanse diplomatieke ver tegenwoordiger in Marokko heeft uit naam van de Amerikaanse regering de sultan en de bevolking van dat land van harte ge lukgewenst met de verkregen onafhanke lijkheid. MINDEN, LOUISIANA (V.S.) (United Press) Een vrouwelijke ambtenares, wier taak het is om kiezers in te schrij ven op de kieslijsten, heeft zich de woede van de voorstanders der rassenscheiding op de hals gehaald door een bepaalde clau sule uit de kieswet, die doorgaans alleen gebruikt werd om negers het stemrecht te ontnemen, ook van toepassing te verkla ren op blanke kiezers. Mevrouw Clement heeft in de afge lopen twee weken meer aan twintig blanke kiezers niet op de kiezerslijst willen in schrijven, omdat zij de betekenis van de grondwet niet konden uitleggen. Deze gedragslijn heeft de woede opge wekt niet alleen van inwoners uit het kies district Minden, waar zij werkt, maar ook van voorstanders der rassenscheiding die zitting hebben in andere kiesraden van Louisiana. Het was volgens mevrouw Clement dui delijk, dat men wenst dat de inschrijving van kleurlingen op de kiezerslijst, ophoudt. „Men wil dat de negers een uitleg kunnen geven van de grondwet en dat is terecht, want het staat in de wet. Maar als de negers het moeten, dan moeten de blan ken het ook. Dat is eerlijk", aldus mevrouw Clement. Tot nu toe heeft zij geweigerd om twee dozijn blanke mannen en vrouwen in te schrijven sinds 23 februari, omdat zij het federale document niet konden verklaren. De Westduitse minister van Buitenlandse Zaken, dir. Heinrich von Brentano, is woensdagmiddag voor een officieel bezoek van enkele dagen in ons land gearriveerd. Von Brentano maakt de reis per auto. Hij werd om half vier aarv de Nederlandse grens bij Venlo ontvangen door de ambas sadeur van West-Duitsland, dr. Hans Mühlenfeld en een vertegenwoordiger van de Directie van het Protocol van het mi nisterie van Buitenlandse Zaken, mr. Van Triel Coovels. Begeleid door een motor- escorte zette hij de reis naar Den Haag voort, waar hij om half zeven in hotel De Witte Brug arriveerde. Dr. Von Brentano was vergezeld van Wolfgang Freiherr von Welck, de leider van de Landenafdeling een der beide politieke afdelingen in het ministerie van Buitenlandse Zaken te Bonn, ministerialdiiirigent dr. G. Seeliger van de handelspolitieke afdeling, de Jegatieraad Günther Diehl, leider van de persafdeling, en legatieraad Limbourg, privé-secretaris van dr. Von Brentano. Ter begroeting wa ren in hotel De Wittebrug aanwezig de chef van de Directie van het Protocol van het ministerie van Buitenlandse Zaken, jhr. Van Panhuys, de Westduitse ambassade raad, de heer Gottfried von Nostitz en de Westduitse vice-consul te Amsterdam, de heer R. J. Wagner. Dr. Van Brentano en de leden van zijn gezelschap begaven zich na aankomst di rect naar hun kamers in het hotel. Een kwartier later arriveerde de minister van Buitenlandse Zaken, mr. J. W. Beyen, ten einde er zijn Westduitse collega te begroe ten. Minister Von Brentano bracht de avond door in de residentie van de Westduitse ambassadeur in ons land, dr. Hans Mühlen feld. Hedenmorgen bracht hij een bezoek aan de minister-president, dr. W. Drees, en vervolgens aan de minister van Buitenland se Zaken, mr. J. W. Beyen en aan de mi nister zonder portefeuille, mr. J. M. A. H. Luns. Daarna vertrok hij naar paleis Soest- dijk, waar de Koningin en de Prins de mi nister zullen ontvangen. Het dejeuner wordit ten paleize gebruikt. KARATSJI (Reuter) De Franse mi nister van Buitenlandse Zaken, Pineau, heeft zijn Amerikaanse en Britse ambtge noot in kennis gesteld van een belangrijke wijziging in de Franse politiek in de rich ting van nauwere betrekkingen met de communistische mogendheden, aldus is in Franse kringen te Karatsji vernomen. Pi neau zou tegenover Dulles en Lloyd de op vatting hebben verkondigd, dat het socia lisme de grootste vijand van het commu nisme is en dat het daardoor hierop het beste antwoord vormt. Volgens genoemde kringen zou Pineau tegenover zijn westelijke ambtgenoten, d'ie evenals hij de vergadering van de minis terraad van de Zuidoost-Aziatische Ver dragsorganisatie bijwonen, hebben ver klaard, dat de nieuwe Franse politiek ge baseerd is op de erkenning, dat er in Frankrijk vijf miljoen cornrtYunisten zijn, die vorige regeringen niet tot andere ge dachten hebben kunnen brengen. Zijns in ziens bevindt Italië zich in dezelfde positie. Daarom moesten de twee landen hun poli tiek herzien en zoveel mogelijk contact hebben met de Sovjet-Unie en communis tisch China. Het „ijzeren gordijn" zou moe ten worden opgehaald. Voorts zou hij heb ben aangedrongen op grotere samenwer king tussen alle volken en een versterking van het streven naar een ontwapenings- akkoord met de Sovjet-Unie. Pineau heeft, volgens genoemde kringen, met Dulles en Lloyd ook gesproken over de toestand in het Midden-Oosten, Noordi- Afrika en Indochina, alsmede over „Euratom", het plan van de zes landen van de Europese Gemeenschap voor Kolen en Staal tot samenwerking op het gebied van de kernenergie. Met het oog op Noord-Afrika is het Mid den-Oosten een „gevoelig" gebied voor Frankrijk, zo zou Pineau hebben gezegd- De Westduitse minister van Buitenlandse Zaken Von Brentano en zijn Nederlandse ambtsgenoot minister Beyen (rechts) DE BILTHet Hogedrukgebied, dat gisteren boven het noordelijke deel van de Noordzee werd aangetroffen, verplaatste zich naar het zuiden. Het centrum was van. morgen juist boven ons land gelegen. Bij opklaringen daalde de temperatuur plaat selijk tot 5 graden onder nul. In sommige delen van het land werd de nachtelijke afkoeling evenwel getemperd door bewol king. In Duitsland vroor het vannacht plaatse lijk 10 graden en in ZuidZweden werden temperaturen van min 22 graden gemeten. Onder invloed van de depressie-activiteit op de Oceaan deelt de luchtdruk nu weer boven het zeegebied tussen IJsland, Schot land en Noorwegen. Door deze ontwikke ling neemt de wind in onze omgeving mor gen toe uit zuidwestelijke richting. Vannacht zal plaatselijk bij heldere hemel weer nachtvorst optreden. Morgen overdag zal de temperatuur afhankelijk van de bewolking gelijk of iets hoger zijn dan vandaag. De kans op regen is gering. ADVERTENTIE (van hedenmorgen 7 uur) toestand Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Dublin Londen Amsterdam Brussel Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zürich Genève Locarno Wenen Innsbruck Rome onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt zwaar bew. regen geheel bew. zwaar bew. zwaar bew. onbewolkt mist onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt licht bew. nevel licht bew. onbewolkt licht bew. sneeuwbui nevelig *n nnw wnw no w windstil zo z windstil windstil ono n nw nnw nnw windstil wnw n nno o nw o 2 g a 2 g S Si*3 S 2.5 -10 0 -16 0,3 -10 0 -9 0 2 0 7 0,1 2 0 -0 0 -1 0 -2 0 0 0 3 0 6 0 -4 1 -8 0 -6 2 -4 1 -0 0 7 0 -4 -4 4 0,4 Den Helder zwaar bew. zwakke z 1 0 Ypenburg zwaar bew. windstil 1 0 Vlissingen mist windstil -1 0 Eelde mist windstil -4 0,1 De Bilt zwaar bew. zw. nnw 0 0,1 Twente onbewolkt windstil -4 0 Eindhoven zwaar bew. zwakke n -0 0 Vlv. Z.-Limb. licht bew. zwakke o -2 0 Neerslag laatste 24 uur. COOOOOCOCCOOOOOOOCOOOOCy" X/XXXXXJOOOCOOCXXXXXXXDCCCOOCCCOOOO VERANDERLIJKE BEWOLKING Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van don derdagavond tot vrijdagavond, opge maakt om 11.15 uur: Veranderlijke bewolking en bijna overal droog weer. Vannacht plaatse lijk zware nachtvorst, morgen overdag dezelfde temperaturen als vandaag of iets hogere. Tot matige of krachtige toenemende zuidwestelijke wind. 9 maart Zon op 7.170 uur, onder 18.36 uur. Maan op 5.32 uur, onder 15.33 uur. Maanstanden 12 maart 14.36 uur: nieuwe maan 19 maart 18.13 uur: eerste kwartier 26 maart 14.11 uur: volle maan Hoog en laag water in IJmuiden Donderdag 8 maart Hoog water: 1.09 en 13.38 uur. Laag water: 8.46 en 21.25 uur. Vrijdag 9 maart Hoog water: 2.11 en 14.30 uur. Laag water: 9.45 en 22.18 uur.

IJmuider Courant | 1956 | | pagina 1