Meerderheid in Velsens college is tegen garantie van 5 ton voor kerkeraad VLEESGROaUETTEN Havenbe;!:hten Velsens Cultureel leven in de komende week Originele Visserij -varia Beverwijks raad mokkend akkoord met „redelijkheidsvoorstel" over Hoogovengas Bijna twintig mille gevraagd voor BB-huis Kerkbouw aan de Rijnstraat „Verordening zou ermee worden overschreden minder vermogende kerkbesturen de dupe Fotokring komt wellicht met wedstrijd Velsen wil grond kopen voor sport en spel 9 Medische verzorging tijdens het weekeinde Nijptang en theezeef broederlijk uit Fa. A. R. DE BOER Houtstof uit Zweden Agenda voor Beverwijk Minderheidsstandpunt: garantie geeft kans op „goedkope" lening De Kennemers naar HFG Terrasvogels vriend schappelijk tegen Lisse Stormvogels—F eijenoord Uitvoering Chr.. Mond- akkordeonvereniging zuiver zacht BAKKERS AUTOMATIEK Aan de Jan Gijsenvaart te Santpoort De elftallen van „Noord" Feestelijke prijsuitreiking bij klaverjasclub VRIJDAG 9 MAART 1956 In een raadsvergadering, die tot na het middernachtelijk uur duurde en daarna nog met een besloten zitting werd voortgezet, heeft ook Beverwijks gemeente raad gisteravond zijn standpunt inzake de voorgestelde verhoging van de gas- inkoopprijs door Hoogovens bepaald. Het eerste geluid, dat werd gehoord was van de K\ P-afgevaardigde v. d. Z e e, die de door Hoogovens aangeboen ver- laging met cent per m3 op de voorgestelde 0.55 cent als een soort compromis zag om langdurige en kostbare arbitrage-kosten te vermijden. Mevrouw Allan (VY D) bezag de zaak van de andere kant en vond het beter, maar te gaan procederen, omdat het voorgestelde begrip „redelijkheid van de gasprijs-ver- hoging erg rekbaar was; de verhouding gemeente-Hoogovens zag zij meer als een zaak van vertrouwen, die voor leken, waaronder ook zij zich rekende, niet zonder cijfers (die Hoogovens niet losliet) was op te lossen. De heer De Ruiter (CPIU) zag niet in, waarom het college met deze affaire bij de raad was gekomen, want, zo meende hij, het hele voorstel hield toch geen prijsverhoging van het tarief in, waardoor de in het gas-contract afgesloten overeenkomst in dit geval door het college zelf had kunnen worden herzien. ADVERTENTIE IJMUIDEN Dokters P. J. W. v. d. Toorn. Fr. Naereboutstraat 70, tel. 4984; P. C. de Weerdt. Stationsweg K 5, tel. 4614. Apotheken Zondags- en nachtdienst wordt deze week waargenomen door: Apotheek Kuylman, Lange Nieuwstraat 403. tel. 4204. Verloskundigen In spoedgevallen raadplege men tussen zaterdagmiddag 2 uur en zondagavond 12 uur: Mej. J. Winter, Evertsenstraat 3, tel. 5259 en mevr. M. Bakker, Snellius- straat 53, tel. 5053. VELSEN-NOORD EN BEVERWIJK Dokters Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondag morgen 9 uur: Verselewelde WitHa mer, Vondellaan 60, tel. 3969. Van zondagmorgen tot 's avonds 12 uur: mevr. Wielink—Klimp, Duinvlietstraat 109, Velsen-N., tel. 025104105. Verloskundigen Mejuffrouw A. Zandvoort, Bornstraat 43. Apotheken De zondags- en nachtdienst wordt waar genomen door apotheek v. d. Kqjk, Zee straat 27. tel. 3820. SANTPOORT Dokters In spoedgevallen is de arts Ph. Haselager, Hoofdstraat 135, Santpoort-dorp, tel. 8570 te raadplegen. Apotheken Santpoortse Apotheek, Bloemendaalse- straatweg 145, Santpoort-station, tel. 8249; Elswout Apotheek, Bloemendaalseweg 341, Overveen, tel. 16760. VELSEN Wijkverpleging Zr. I. de Jong. Brederoodseweg 45, Sant poort, tel. K 2560—8756, voor Santpoort- Driehuis; zr. Sj. Koerse Leeuweriklaan 21, voor IJmuiden. IJmuiden-Oost; zr. B. Aar- dema, v. Rijkswijkstraat 22, tel. K 2510— 3996, Velsen-Noord, Velsen-Zuid en IJmui den-Oost. HEEMSKERK Dokters Vam zaterdagmiddag 12 uur tot zondag avond 12 uur: J. J. F. Brugman, Middel weg 9, Uitgeest, tel. 02513 212. Sprekende over het voorstel zelf, zei de heer De Ruiter, dat dit tweede Hoog- ovenvoorstel, dus inclusief de clausule „erkenning 'van de redelijkheid der prijs verhoging" in zijn geheel diende te wor den aangenomen of verworpen, omdat dit door Hoogovens onverbrekelijk met elkaar was verbonden. Het door het college voor gestelde compromis: aanvaarden van de 0.3 cent per m3 verhoging, zonder erken ning van de redelijkheid dier verhoging, vond hij onjuist en inconsequent. Wanneer de raad op het advies van het college zou ingaan, zou, zo meende hij, zeer binnen kort toch gearbitreerd moeten worden en dan was men nog even ver. De hee.r Ko-' g e r (A.R.) ging zelfs nog verder en ging op de door de heer Kuyper (CPN) ge uite aantijging, als zou Hoogovens niet sociaal-voelend handelen, in, door te ver onderstellen, dat juist deze door Hoogovens aangeboden verlaging een tegemoetkoming in de gemeentelijke sociale omstandigheden was, terwijl het ogenschijnlijk maar een verslapping van het Hoogoven-standpunt is. Ook hij meende het inconsequent de redelijkheid-clausule niet te erkennen. Moeilijke materie Vrijwel alle raadsleden zaten met deze zaak omhoog, zoals ook de KVP-fractie- voorzitter, de heer De W e y e r. Hij zei, dat, zelfs al zou Hoogovens cijfers beschik baar hebben gesteld, de raadsleden toch niet kundig genoeg waren hierin een be slissing te nemen. Overigens zag hij de verhouding Hoog ovens-gemeente als een zeer vertrouwe lijke, die beter niet kon worden geschaad, ook al omdat binnenkort van Hoogovens reserveringen van gas zullen worden ge vraagd in verband met de Beverwijkse uitbreidingen. Wel was hij een voorstander ervan, dat Hoogovens de redelijkheid van de verhoging zou aantonen, waardoor het gemeentebestuur deze zou kunnen erkennen Wel en niet redelijk Het tegenovergestelde beweerde de heer Van Dorp (P. v. d. A.), die oordeelde, dat de verhoging wel redelijk was en hij adviseerde dan ook, om de door Hoogovens vastgestelde verhoging inclusief de „rede lijkheids-clausule" te accepteren. Het hele voorstel vond de heer Kuyper (CPN) zeer onredelijk en hij vond het typisch, dat de Hoogovens zo maar een winst van rond 30.000 liet vallen. Hij zag geen reden, om een bedrijf als Hoogovens bij te staan in het verhogen van de winst en verklaarde zich dan ook tegen elke verhoging. Zelfs zakelijk gezien was het aanbod van Hoog ovens niet fraai, zo meende de heer R o- munde (P. v. d. A.), want, eerst een prijs vragen en die dan later iets laten zakken, maar dan de erkenning van de redelijkheid van de eerstgevraagde ver hoging vragen, vond hij eigenlijk een hou ding, die er op gericht was om«de koper, in dit geval dus de gemeente Beverwijk, op de knieën te krijgen. Overleg met Velsen Wethouder Niesten kreeg deze in twee instanties geuite beschouwingen te weer leggen en hij deed dit op zijn eigen korte manier, door vast te stellen, dat de voorge schiedenis voldoende bekend was, maar dat juist die clausule van Hoogovens over de Op het politiebureau te Beverwijk wer den de volgende gevonden voorwerpen ge deponeerd: witte gymnastiekschoen, porte- monnaie met inhoud, plastic ketting, jon- gensceintuur, vulpen, autoped op lucht banden, bijtring, huissleutel aan ring, rits sluiting, jongenspet, herenpolshorloge, slede, autoped op luchtbanden, kanarie, portemonnaie met inhoud, capuchon, kolen- zak, portemonnaie met inhoud, damessjaal, nijptang, een paar glacé herenhandschoe nen, muntbiljet, geruite kinderwant, wol len muts, muntbiljet, rijwielpompje, melk bus, nieuw theezeefje, oude portemonnaie met inhoud, regenjas. redelijkheid van de prijsverhoging de deur had dicht gedaan. In overleg met het ge meentebestuur van Velsen had het college eenzelfde standpunt ingenomen, orn te ver mijden, dat anders weer aparte onderhan delingen gevoerd zouden moeten worden. Het door het college gedane voorstel werd uiteindelijk toch aangenomen, zij het dan, dat er vijf tegenstemmers waren, namelijk de heer V a n D o r p (P. v. d. A.), de CPN-afgevaardigden en de A.R. en CHU raadsleden. Technici kienden De leden van de afdeling Velsen-Bever- wijk van de Nederlandse Bond van Tech nici (NBT) hebben donderdagavond in 't Centrum te Beverwijk een uitstekend geslaagde kienavond gehouden. De kien- rondes werden afgewisseld door gezellige muziek, zodat de gehele avond er een pret tige stemming heerste. Alle aanwezigen gingen vrijwel met een prijsje naar huis, doch niet nadat de waarnemend i^porzitter aan de dames had gevraagd, hun mannen op 23 maart naar een belangrijke vergade ring van de afdeling te willen sturen. ADVERTENTIE De volledige collectie voorradig. Prijzen v.a. ƒ19.75 per stuk Lange Nieuwstraat 413 - Telefoon 6321 Centrum Galerij In verband met de verhuur aan de kring- raad Velsen-Beverwijk van de dienst be scherming bevolking van het pand Zee weg no. 347 in Driehuis met bijbehorende grond, moeten er aan dit pand enige onder houdswerkzaamheden worden verricht. Bovendien heeft de kringraad verzocht aan en ten behoeve van het gebouw enige voorzieningen te treffen in verband met de huisvesting van de onder deze raad ressorterende diensten. De aan een en ander verbonden kosten zullen voor zover het onderhoud betreft naar raming f 2743,25 bedragen, terwijl met het aanbrengen van de voorzieningen een bedrag van naar raming f 14.719,ge moeid zal zijn. De kringraad is bereid dit laatste bedrag aan de gemeente te restitueren, door be taling, gedurende 13 jaren, van een bedrag gelijk aan 10 percent van de werkelijke kosten verbonden aan het treffen van de verlangde voorzieningen. Met inachtneming hiervan zal de huur prijs van het pand gedurende een tijdvak van 13 jaar ongeveer f 3991,90 per jaar kunnen bedragen, en daarna f 2520, per jaar. De door de kringraad gewenste voor zieningen aan de verlichting van het ge bouw, waarvan de kosten naar raming f 2269,55 bedragen, zullen aan de gemeente worden vergoed; de kringraad is bereid de huur van het gebouw tegen de genoemde huurprijs te aanvaarden. Voor de papierfabriek Van Gelder Zonen is donderdagmiddag aangekomen het Zweedse s.s. „Majfried", dat van de Zweed se haven Uddevalla een lading van 1050 ton houtstof aanvoerde. VRIJDAG 9 MAART Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Nacht dienst Vrouwenoolitie". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Fortune Carree". W. B. Theater, 20 uur: „Het laatste vuur gevecht". Hotel ..Parkzicht", 20 uur: De IJmond Vissers. 't Centrum, 20 uur: Landbouwschap. Kennemer Theater. 20 uur: Boekenweek, Anrnae Schmidt en Simon Carmiggelt. K. S. A., 20 uur: K.A.B., Culturele Dienst, lezing over Noorwegen. Openbare leeszaal, geopend van 15—17 en 1920 uur. Jeugd 18.3020 uur. R.K. Leeszaal, uitleenbibliotheek van 1518 en 19—21 uur; lees- en studiezaal van 10—13, 15—18 en 19—21.30 uur. Wijk aan zee, filiaal R.K. Leeszaal, dagelijks van 1718 uur. ZATERDAG 10 MAART Bioscopen, als vrijdag. 't Centrum, jeugd De IJmond Vissers. In oktober 1955 en later nog eens in februari van dit jaar werd een adres van de kerkeraad der Gereformeerde Kerk te IJmuiden, met het verzoek om subsidie in de stichtingskosten van een kerkgebouw en om garantie inzake een lening van f 500.000,- door de gemeenteraad in handen gesteld van het college om advies. In dit tudres wer den de volgende verzoeken gedaan: a. de toekenning van een subsidie in de stich tingskosten van een kerkgebouw, behorende tot een te bouwen complex aan de Rijn straat in IJmuiden; b. te garanderen de betaling van rente en aflossing van een geldlening van f 500.000,aan te gaan door de kerkeraad. B. en W. delen thans mede: Ten aanzien van het onder a. vermelde verzoek zij op gemerkt, dat uit het daarbij behorende overzicht blijkt, dat de stichtingskosten, bedoeld in de verordening, regelende de toekenning van een subsidie in de kosten van stichting van kerkgebouwen, worden geraamd op 186.815. Deze raming en de aanduiding van de onderdelen, waaruit zij is ontstaan, geven geen aanleiding tot op merkingen, zodat de stichtingskosten door de raad voorlopig zouden kunnen worden vastgesteld. Met betrekking tot het onder b. vermelde verzoek delen B. en W. de raad mede, dat de kerkeraad de stichtingskosten van het gehele complex, waartoe het kerkgebouw behoort, raamt op 580.115. Na aftrek van de rijksbijdrage ad 126.000 in de oorlogs schade en de gemeentelijke subsidie ad 28.000. blijft voor rekening van de ker kelijke gemeente f 426.115. Met nog een bestaand restant van oude schuld, wordt de totale schuld na de stichting van het com plex geraamd op 500.000, waarvoor dan dekking moet worden gevonden. In ver band daarmede wordt aan de gemeente de garantie voor de betaling van rente en af lossing van een lening gevraagd. Twee standpunten Ten aanzien van ons advies ten opzichte van dit verzoek bestaat in het college ver schil van mening. Een minderheid wil ad viseren tot inwilliging. Door het verstrek ken van een garantie (niet te zien als een uitbreiding van de betrokken verordening) mag worden aangenomen aldus de min derheid dat adressant een lening zal kunnen sluiten op gelijke voorwaarden als waartegen de gemeente geldleningen op neemt. De minderheid meent voorts, dat de buitengewone oorlogsschade, waardoor de i kerkelijke gemeente is getroffen, niet uit het oog mag worden verloren en dat de overwaarde van het te verstrekken onder pand het verlenen van een gemeentelijke garantie verantwoord doet zijn. Buiten de perken De meerderheid van het college is het daar niet mee eens. Het geven van een garantie moet wel degelijk als een uitbreiding van de moge lijkheid tot steun, welke de verordening kent, worden aangemerkt. De verordening geeft daartoe nu althans geen ruimte; deze zou eerst aanwezig zijn als zij zou worden gewijzigd. Daartoe ziet de meerderheid geen aanleiding. Uit zakelijk oogpunt zou voor een wijzi ging in dit opzicht de aanwezigheid van overwaarde van het te verstrekken onder pand moeten worden geëist en dat zou tot de moeilijk te aanvaarden consequentie leiden, dat kerkbesturen, die over een zo danig onderpand niet beschikken, in hun verzoek zouden moeten worden afgewezen. Moeilijke situatie Voorts vreest de meerderheid, dat de gemeente in een moeilijke situatie zou komen te verkeren, indien het onderpand bij niet-nakoming van de uit een geld lening voortvloeiende verplichtingen wer kelijk zou moeten worden aangesproken. Aan de andere kant heeft de overwaarde van het onderpand tot gevolg, dat het voor de kerkeraad niet moeitijk is geld op te nemen, waardoor de betekenis van een garantie aan de meerderheid ontgaat, nu bedoeld wordt niet om de mogelijkheid van het opnemen van geld te verzekeren, wat toch in wezen de doelstelling van een ga rantie is, maar om die opneming tegen een lagere rente dan anders te verwezenlijken. Dus afwijzen Daartoe bestaat volgens de^meerder- heid mede door de consequenties geen aanleiding, terwijl ook de omvang van de Dc nog jonge fotokring Velsen heeft haar tweede cursusavond gehouden, waar de overweging van bestuurszijde naar voren kwam. een wedstrijd onder de leden te or ganiseren. Tijdens deze avond heeft de heer H. v. d. Akker, bij de leden zo langzamerhand al bekend, de beginners verder ingewijd in de omgang met belichtingstijden en afstanden zulks ditmaal speciaal op het moeilijke terrein van de portretfotografie. Hij kwam daarbij uiteraard in aanraking met dé lichtval, die zulk een belangrijke factor is in de portrettering, met het gebruik van lampen en de werking van de schaduw. Er is voorts een stukje film opgenomen en ter plaatse ontwikkeld en gefixeerd. Een volgende keer hoopt men de verkregen ne gatieven ook nog af te drukken. In verband met de uitwedstrijd van „De Kennemers" organiseert de supportersver eniging „Rood-Zwart1' zondag een autobus tocht naar Haarlem. Terrasvogels gebruikt de vrije zondag voor het spelen van een vriendschappelijke (uit-) wedstrijd tegen Lisse, welke club in haar vierde klasse-afdeling de bovenste plaats bezet. oorlogsschade géén rol mag'spelen, als vor mende geen element, hetwelk het aantrek ken van vreèmd geld bemoeilijkt. Op grond van het vorenstaande geeft het college de raad in overweging: ade stich tingskosten overeenkomstig art. 7 van de bovenaangehaalde verordening voorlopig vast te stellen op 186.815 en als uitvloei sel daarvan vast te stellen een wijziging van de gemeentebegroting, dienst 1956; b. te besluiten tot afwijzing van het boven vermelde verzoek om garantie. Aangezien voor zondag voor Stormvogels geen competitie-wedstrijd is vastgesteld, spelen de IJmuidenaren in het gemeentelijk sportpark „Schoonenberg" in Velsen een oefenwedstrijd tegen Feijenoord. De chr. mondakkordeonvereniging „Ex celsior" geeft op zaterdag 17 maart in zaal Dam een uitvoering. Medewerking wordt hieraan verleend door de toneelgroep van de Hervormde Jeugdraad. Woensdag kwamen in IJmuiden binnen: Guineekust v- Rotterdam. Eda Cors van Rot. terdam. Sylt van Antwerpen. Albao van Huelfa, Argos van Rotterdam. Schie van Rotterdam. Amyntas van Hamburg. Honte- stroom van Duinkerken. Start van Middles- borough. John Schroder van Aarhus. Sig- borg van He'singborg. Maas van Keuta. Douro van Kopenhagen. Mirakel van Ant werpen. Julius Rutgers van Antwerpen, Strabo van Lixouri. Dido van Hamburg. Zuidzee van Terschelling. Albert van Goole. Amor van Lissabon. Tivelborg van Bologna. Wittekind van Cuxhafen. Stad Vlaardingen van Norfolk. Berkelstroom van Londen. Timguvoss van Rotterdam. Vertrokken zijn: Lucas Bols naar Rotter dam. Western Gulf naar Noordzee. Nauta naar Grunberg. Albatros naar Gothenburg. Annie G naar Londen. Christine naar Rot terdam. Teunika naar Londen. Vreden naar Rotterdam. Remscheid naar Bremen. Calvijn naar Waterfort. Banka naar Hamburg. Al- sufn naar Rotterdam. Freddy naar Le Havre. Titan naar Dakar. Roelf Buisman naar Ko penhagen. Eagle naar Antwerpen. Elyjo naar Nemovrs, Adelphotis naar Duinkerken. Nero naar Napels. Donderdag kwamen binnen: Wego van Rotterdam. Martje van Le Havre. Bilina van Le Havre. Alsum van Rotterdam. Westerdok van Londen. Hermes van Rotterdam. Vesta van Gothenburg. Rijnstroom van Londen. Christine van Rotterdam. Amstelborg van Swansea. Tiberius van Antwerpen. Penhirs van Londen. Noyfrid van Udevalla. Heems kerk van Rotterdam. Patria v. Goole. Ooster dok van IJstad. June van Londen. Bullfinch van Londen. Sigrafjord van Newport News. Beninkust van Hamburg. Rogn van Ant werpen. Zaanstroom van Huil. Willemstad van Plymouth. Raki van Rotterdam. Fountain Abbey van Goole. Ambiorix van Esbjerg. Vertrokken zijn: Southwind naar Char- lestown. Theano naar Rotterdam. Martje n. Hamburg. Cnosa naar Hampton Roads. Ar- chanda naar Dion. Vechtstroom naar Portsmouth. Dieter Waltraud naar Hamburg. Sylt naar Antwerpen. Twin naar Eskvald. Noorderlicht naar Aalborg. Jakonia naar Goole. Julius Rutgers naar Rotterdam. Belle- phon naar Liverpool. Guineekust naar Dakar. Ballare naar Bremen. John Schroder naar Bordeaux. Alsum naar Rotterdam. Sigborg naar Rotterdam. Hontestroom naar Liver pool. Ankara naar Hampton Roads. Herman Buisman naar Aarhus. Afrikapalm naar Rot terdam. Grebbestroom naar Manchester. ADVERTENTIE illioenen roken ondervinden het vanaf de eerste dag: iedere HUNTER King Size it steeds opnieuw GEGEVENS voor de wekelijkse rubriek „Velsens Cultureel leven in de komende week" kunnen worden ingediend bij het Agendabureau voor de Velser Gemeen schap, Cultureel Centrum, Moerberg- plantsoen, telefoon 5743. Hier volgt de agenda voor de week van zaterdag 10 tot en met zaterdag 17 maart. ZATERDAG 10 MAART IJMUIDEN V.V. Havenarbeiders, hotel „Kennemer - hof', KennemeiTaan, 20 uur, feestavond ter gelegenheid van het eenjarig be staan. IJMUIDEN-OOST „Kunst en Vriendschap", Patronaatsge bouw, 20 uur: „Gaslicht" (toneelconcours Velser Gemeenschap). Hervormde Toneelgroep, Herv. Jeugdge- bouw, 20 uur: „Gesloten ogen". MAANDAG 12 MAART IJMUIDEN-OOST Hervormde Toneelgroep, Herv. Jeugd- gebouw, 20 uur: „Gesloten ogen". VELSEN Volksuniversiteit, gymnasium, cursus En gels van 2021 uur en van 2122 uur; cursus Frans van 2021 uur. DINSDAG 13 MAART IJMUIDEN-OOST Vrouwenbond P. v. d. A., Abelenstraat, 20 uur, vergadering. ADVERTENTIE Zeeweg 177 Tel. 5313 - IJmuiden-Oost OOK OP BESTELLING Ter verwezenlijking van de krachtens het goedgekeurde uitbreidingsplan „Jan Gijsenvaart" gegeven bestemming voor ac tieve recreatie (sport- en speelvelden) aan het terrein van ongeveer 2000 m2 aan de Jan Gijsenvaart te Santpoort, is bet van belang, dat de gemeente dit terrein in eigendom verkrijgt. De eigenaar heeft zich bereid verklaard het terrein aan de gemeente te verkopen voor de prijs van f 1,20 per m2 en onder voorwaarde, dat de afrastering langs dit terrein voor rekening van de gemeente naar de nieuwe eigendomsgrens wordt ver plaatst en zo nodig wordt vernieuwd. Naar de mening van B. en W. kunnen dit aanbod en de voorwaarde worden aan vaard. WFCWB (te Wormerveer, 14.30 uur). VYB: A. Nieuwenhuijs; A. v. d. Schans en P. Bleeker; F. Bruinzeel A. Both en J. Kers bergen; J. Luitjes, F. Kooiman-s, F. Boevink, J. v. d. Linde en' C. Luntz. KinhelmVelsen (op „Rooswijk", 14.30 uur). Kinheim: Th. Keirsgieter; A. Paap en W. Mo-1; N. de Ruiter, W. Groeneveld en S. de Vries; A. Prinesen, D. Schutter, P. Rem, A. Eijke en A. van Dijk. IEV—Hoofddorp Boys (op „Rooswijk", 12 uur). IEV: H. Alkemade; J. v. d. Vlies en P. Persijn; A. Leering, G. v. Barneveld en C. Schoot; J. Schavemaker, W. Buur, J. Duin, H. Duin en J. de Reus. WOENSDAG 14 MAART IJMUIDEN Ned. Chr. Vrouwenbond, Cultureel Cen trum, 20 uur: voor de afdeling West spreekt mevrouw De Boerv. d. Hoek. VELSEN Volksuniversiteit, gymnasium, cursus Spaans, van 19.4520.45 uur. DONDERDAG 15 MAART IJMUIDEN Volksuniversiteit, Cultureel Centrum, 20 uur, cursus „Allerlei over muziek". Jan Ligthartschool, 19.30 uur: ouder avond met programma te verzorgen door de leerlingen. IJMUIDEN-OOST Maatschappij tot Nut van het Algemeen, Abel-ens-traat, 20 uur, Mozart-herdenking door Paul Chr. van Westering. VRIJDAG 16 MAART IJMUIDEN-OOST IJmuider Volksstem, Herv. Jeugdigebouw, 20 uur: jaarlijks concert. VELSEN Volksuniversiteit, gymnasium, cursus Duits, 2021 uur. BIOSCOPEN Thalia, vrijdag 20 uur, zaterdag en zondag 19 en 21.15 uur „Tussen hemel en aarde" zondag 15 uur „Trader Horn" maandag, dinsdag en woensdag 20 uur „De koninklijke reis" donderdag 20 uur „Vrouwen zonder toekomst". Rex, vrijdag, zaterdag en maandag 20 uur, „Terug uit de hel" zondag 15 uur, „De zwarte desperadio's" woensdag en donderdag 20 uur „Blanke vrouw van de Kongo". TENTOONSTELLINGEN Pieter Vermeulenmuseum, gebouw Cultu reel Centrum, Moerbergplantsoen, ge opend van 9.3012 en van 1416.30 uur, dagelijks, behalve 's zondags. NUT SBIBLIOTHE EK Uitlening van 1921.30 uur, Heidestraat, IJmuiden-Oost, iedere maandag e-n vrij dag. Tijdens een feestelijke bijeenkomst die wordt gehouden op dinsdag 13 maart zal in het clubhuis café „Scheywijk" de feeste lijke prijsuitreiking plaats vinden van de onderlinge competitie van de „Beverwijkse klaverjasclub „Onder Ons". Op vrijdag 23 maart wordt een drive ge houden, waaraan door een ieder kan worden deelgenomen. De prijzen zullen hiervoor voornamelijk bestaan uit eieren. Prjjzen van donderdag. Heilbot 4,00—3,00; gr. tong 2,80—2,72; grm. tong 2,64—2,46; kim. tong 2,70—2,50; kl. tong I 3,15—2,80; kl. tong II 2,20—2,04; tarbot I 3,80—3,40, per kg. Tar bot IV 60; kl. griet 47; tongschar 90; kl. tong schar 63; schartong 32; gr. schol 27—26; grm. schol 4335; kim, schol 6367; kl. schol I 7269; kl. schol II 5630; schar 4225; bot 17—11; v. haring 2521; makreel 34—24; kl. schelvis I 65; kl. schelvis II 59—54; wijting 32—25; gr. gul 4442; midd gul 37—35; kl. gul 32; kl. leng 40; kl. wolf 46; poontjes 2320; kl. koolvis zw. 2519; kl. koolvis wit 2825, per 50 kg. Gr. kabeljauw 192—68; gr. koolvis zw. 61—54; gr. koolvis wit 82—65; gr. leng 92—84, per 125 kg. Aanvoer van donderdag. 110 kisten tong en tarbot, 2 kisten heilbot, 7 kisten tongschar en schartong, 275 kisten schol, 30 kisten schar, 50 kisten bot, 420 kisten haring, 130 kisten makreel, 30 kisten schelvis, 380 kisten wij ting, 280 kisten kabeljauw en gul, 10 kisten leng, 10 kisten wolf, 10 kisten poon, 160 kis ten koolvis, 26 kisten diversen. Totaal 1930 kisten. Besommingen van donderdag. VL 27 f18.250; SCH 117 f9650; IJM 209 f 12.210" IJM 53 f1400; KW 89 f7500; IJM 208 f4970' IJM 59 f 3890; TX 14 f4340; KW 88 f2800

IJmuider Courant | 1956 | | pagina 13