Amerikaanse stap over Cyprus zonder Brits medeweten Amsterdamsche Jungschlager Bank toont aan dat uit Indonesië was Weerbericht Londen vraagt opheldering in Washington cfu MORRIS Minister Luns ontbood heden de Amerikaanse ambassadeur Haarlems Dagblad Britse ochtendbladen briesen Gouverneur van Georgia beschermt raddraaier Het woord is aan.. Dulles' bezoek aan Djakarta zou Den Haag mishaagd hebben Feitelijke weerlegging van Sunarjo's verklaring I r m lm Incasso ank Sneeuw en nachtvorst EDITIE VOOR VELSEN-1JMUIDEN EN BEVERWIJK EN OMGEVING, VAN Blaam Goede diensten Makarios aangekomen op de Seychellen-eilanden Hoge Commissaris naar Nederland MAASTRICHT m. TOCHT Koning Feisal zou op weg zijn naar koning Hoessein Weerrapport .s 70e JAARGANG No 212 Kennemerlaan 186, ijmuiden. Tel. Adm. 5437, na 5 uur voor klachten bezorging 6450. Telef. Redactie 5389, na 5 uur: 5080 (K 2550), Meervlietstraat 80 (alleen redactie). Haarlem: Grote Houtstraat 93 alle afdelingen 15295 Advertentietarieven op aanvr. bij de Admin.' Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom WOENSDAG 14 MAART 1956 IJmuider Courant OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 301e JAARGANG No 57 Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V., Grote Houtstraat 93, Haarlem. Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6,50, franco p. post 7,—. Losse nrs. 12 ct. Giro rekening 273107 ten name v. Haarl. Dagblad Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman WASHINGTON (Reuter) De Britse ambassadeur in Washington, Sir Roger Makins, heeft in opdracht van Londen het Amerikaanse departement van Buiten landse Zaken opheldering gevraagd over de Amerikaanse houding ten aanzien van de kwestie-Cyprus. De Britse regering heeft uitleg gevraagd van een ver klaring van de Amerikaanse ambassade in Athene, waarin van medeleven met Griekenland in de kwestie-Cyprus wordt getuigd. Volgens een woordvoerder van het State Departement hebben de Verenigde Staten er bij Britten en Cyprioten op aangedrongen de onderhandelingen te hervatten. Amerikaanse functionarissen hebben met Cypriotische vertegenwoordigers gesproken. Amerikaanse functionarissen in Washington zeggen dat de Verenigde Staten nog geen partij willen kiezen in het geschil om Cyprus. Washington zou willen trachten als „belangstellend toeschouwer" te helpen bij het vinden van een oplossing. Lincoln White, de woordvoerder van het „State Department" ver klaarde dat alle nodige opheldering g twijfelen, dat alle eventuele bezorgdr ding weggenomen zou worden. De Griekse regering heeft haar voldoening over de verklaring van het „State Department" uitgesproken. laarde dat alle nodige opheldering gegeven zou worden. Hij zef er niet aan te ineid in Londen over de Amerikaanse hou- (Van onze correspondent in Londen) De Britse populaire bladen briesen over het eenzijdige Amerikaanse ingrijpen. Sommige persstemmen manen echter tot voorzichtigheid omdat nog niet alle feiten over de Amerikaanse stappen bekend zijn. Ook in regeringskringen blijft men terug houdend. De Verenigde Staten hebben waarschijnlijk met goede bedoelingen ge handeld, maar het kan niet worden ontkend dat men in Whitehall, 't regeringscentrum in Londen, zacht gesproken pijnlijk verrast is door het nieuws dat Washington deze stap achter de rug van zijn beste bondge noot heeft ondernomen. Men vraagt zich af of het Amerikaanse optreden het Atlanti sche bondgenootschap niet tot een aan fluiting maakt. Het politieke samengaan tussen beide landen heeft altijd wrijvingen veroorzaakt, die van Amerikaanse zijde te verklaren zijn als reactie op de Amerikaanse vrij heidsoorlog teg,en het Britse kolonialisme. Dit sentiment schijnt in Amerika nooit te sterven. Groot-Brittannië zal als zwakkere van de beide bondgenoten nooit doen wat Washington thans doet. Een voorbeeld daarvan is, dat Londen, hoewel het tegen de Amerikaanse politiek in het Verre Oos ten gekant is, vooral jegens Formosa, daar geen anti-Amerikaanse propaganda voert. Maar dan eisen de Britten ook, dat, wan neer Londen tracht op Cyprus, dat deel uitmaakt van het Britse gemenebest, en dat, volgens de Londense Times, belang rijker voor Groot-Brittannië is dan voor de Noordatlantische Verdragsorganisatie orde en reclht te herstellen, beledigende Ameri kaanse oritiek achterwege blijft. Het is duidelijk, dat de Verenigde Staten de ont voering van Makarios als een blunder be schouwen. Niemand is meer verheugd over deze ontwikkeling dan Aneurin Bevan, die in het Lagerhuis namens de Labour-oppositie de eerste spreker is. Als gevolg van de ge beurtenissen zal Sir Anthony Eden, die van plan was namens de regering het debat aan het slot samen te vatten, waarschijnlijk de eerste regeringsspreker zijn. Zal Eden, die al zo lang de indruk maakt, dat hij de vele moeilijkheden, waarmee Londen op het ogenblik te kampen heeft, niet aankan, bestand zijn tegen de nieuwe crisis? Londen treft ook blaam, want de Verenigde Staten zijn geprikkeld, dat de Britse regering Washington niet heeft geraadpleegd over de deportatie-maatregelen op Cyprus en het afbreken van de onderhandelingen. Hoe is dat mogelijk, wanneer Eden juist wenst, dat Londen en Washington in het midden oosten zo nauw mogelijk samengaan? Het antwoord is waarschijnlijk, dat Londen Cyprus als een plek beschouwt waarmede niemand anders dan de Britten iets te maken hebben. Een standpunt, dat in de tegenwoordige wereldsituatie niet meer te rechtvaardigen lijkt. De Amerikaanse beschuldiging is, dat Londen de communisten in de kaart heeft gespeeld en aan de beste anti-Westerse propaganda heeft geholpen. Er is in Washington felle critiek op de Britse be schuldigingen tegen Makarios, waartegen de aartsbisschop zich niet meer kan ver weren. In Londen zijn er ook velen, die de in Cyprus genomen stappen beschouwen als een poging om Edens verzwakte pres tige in eigen rijen door een vertoon van vastheid te versterken. De Britse regering heeft bezwaren tegen inhoud en toon van de Amerikaanse verklaringen. Tegenover de Amerikaanse opvatting, dat in de onderhandelingen op Cyprus de partijen elkaar zo dicht waren genaderd, dat een oplossing in zicht was, stelt Lon den, dat toen de breuk kwam, er nog steeds een zeer wijde kloof tussen de voorstellen aan beide kanten was. De Times zegt, dat Londen bereid was tot het uiterste te gaan maar niet kon dulden, dat de „onderhan delingen" werden voortgezet als dekmantel voor ondermijnende actie van de zijde van ae Cyprioten. De Daily Mail stelt de vraag wat Washington ervan zou zeggen, wanneer Londen zou opkomen voor de negers in Alabama. Groot-Brittannië heeft de groot ste offers gebracht om Griekenland voor het communisme te behoeden op een moment, dat sommige kringen in Washington voor het Britse optreden alleen maar schimpscheuten over hadden. Het Westen kan alleen worden gered, zegt het blad, als er werkelijk vertrouwen heerst tussen Londen en Washington. Dit kan worden versterkt als de Verenigde Staten minder rekening houden met marionetten en stro-mannen en wat meer aandacht schenken aan hun sterkste en trouwste bondgenoot. MAHE (Reuter) Aartsbisschop Ma karios, leider der Cypriotische vrijheids beweging en nog drie andere door de Brit se autoriteiten verbannen Cypriotische kerkleiders, zijn heden met het Britse fre gat „Loch Fada" op Mahe, het grootste eiland van de tussen Afrika en India ge legen Britse eilandengroep der Seychellen aangekomen. (Reuter/AFP) Volgens de „New York Times" hebben de Verenigde Staten hun „goede diensten" aangeboden bij het zoeken van een eerlijke en rechtvaar dige oplossing voor het Grieks-Britse ge schil. De Griekse ambassadeur te Londen, Ba- sile Mostras, die na de deportatie van Er waren geen functionarissen van het Foreign Office bij zijn vertrek aanwezig. Volgens diplomatieke gewoonte wordt een ambassadeur alleen uitgeleide gedaan wan neer zijn missie geheel beëindigd wordt. Twee van de 25 Atheense politiemannen die maandag gewond werden bij anti- Britse betogingen, zijn overleden. Uit een onderzoek zou zijn gebleken, dat de beto gingen zorgvuldig voorbereid waren. Be togers hadden opdracht gekregen zich, met stokken, stenen en soms met messen gewa pend, afzonderlijk naar bepaalde verzamel punten te begeven en bij botsingen met de politie geestelijken en vrouwen als schild te gebruiken. Een Britse politie-sergeant is in Nicosia door Cypriotische verzetslieden, die met stenguns bewapend waren, doodgeschoten. Twee Cypriotische politiemannen werden gewond. De neergeschotenen, die van achteren werden aangevallen, deden patrouille- dienst in Nicosia, waar uit protest tegen de verbanning van aartsbisschop Maka rios, gestaakt wordt. ATLANTA, Georgia (VS) (United Press) - De gouverneur van de staat Georgia, Mar vin Griffin, heeft aangeboden persoonlijk een universitaire opleiding te garanderen aan Leonard Wilson, een 20-jarige student, die gisteren van de universiteit van de staat Alabama verwijderd is wegens verre gaand wangedrag in de betoging tegen toe lating van de negerstudente Autherine Lucy. Griffin heeft de belhamel het volgende telegram gezonden: „Ik wil persoonlijk uw universitaire opleiding garanderen op een plaats van uw keuze. Laat mij uw wensen weten". De gouverneur beweerde dat zijn aanbod niet bedoeld is als critiek op het besluit van de curatoren van de universiteit van Alabama. „De jongen is tegen integratie gekant, en dat ben ik ook", aldus Griffin. ADVERTENTIE BARTEUORISSTR. HAARLEM TEL 13439 FERD. B0LSTR. 48 A'DAM TEL. 717162 Veulen lederen jassen ƒ175. DJAKARTA. De Nederlandse Hoge Commissaris mr. W. F. L. graaf van By- landt, bracht woensdagmorgen een af scheidsbezoek aan de aftredende minister van Buitenlandse Zaken Anak Agung gde Agung. De Hoge Commissaris zal morgen voor overleg met de regering naar Neder land vertrekken. DIT NUMMER BESTAAT UIT TIEN PAGINA's Montaigne: Niets wordt zo vast geloofd als wat wij het minst weten. DE MINISTER ZONDER PORTEFEUILLE, mr. J. M. A. H. Luns, heeft heden een onderhoud gehad met de Amerikaanse ambassadeur, H. Freeman Matthews. De Amerikaanse ambassadeur was door minister Luns voor deze bespreking op het departement van Buitenlandse Zaken ontboden. Van officiële zijde wordt over de bq het onderhoud behandelde onderwerpen het stilzwy'gen bewaard. In politieke kringen in Den Haag wordt evenwel aangenomen, dat de ontbieding van de Amerikaanse ambassadeur in verband staat met het bezoek, dat de Ameri kaanse minister van Buitenlandse Zaken, Foster Dulles, deze week aan Djakarta heeft gebracht. Men acht het in deze kringen waarschgniyk, dat de Nederlandse regering het nodig heeft geacht uitdrukking te geven aan haar gevoel van onbehagen over het bezoek van Dulles op een ogenblik, waarop Nederland meende van de zqde der Verenigde Staten steun in de zaak-Jungschlager te mogen verwachten. (Van een verslaggever) De weigering van de officier van Justitie Sunarjo om enige waarde te hechten aan de zeer ontlastende verklaringen, die de getuige a décharge E. J. H. Bertin, algemeen procuratiehouder van de Amsterdamsche Bank N.V. te Maastricht, tijdens de negenenveertigste zitting van het proces Jungschlager te Djakarta heeft afgelegd, is voor directie van de Amsterdamsche Bank N.V. aanleiding geworden om ten overstaan van nationale en internationale pers vertegenwoordigers een verklaring af te leggen. In deze verklaring valt de direc tie met feitelijk gestaafde argumenten de beweringen van de officier van in Athene aangekomen. Drie van de zesentwintig kwitanties, ge tekend door de heer L. Jungschlager, die ondubbelzinnig bewijzen, dat de heer Jungschlager zich op de afgestempelde data in ons land bevond. Deze stukken de zijn afkomstig uit de archieven van Amsterdamse Bank-Incassobank te Maastricht. Justitie jegens getuige Bertin aan. „Niet alleen omdat hier een blaam op onze instelling is geworpen, maar ook omdat wij de hoop koesteren, dat een recht zetten van de feiten door middel van de pers er misschien toe kan bijdragen, dat hij, die in de onderhavige procedure een vonnis zal moeten vellen, een juistere indruk krijgt van de door onze functionarissen (twee andere procuratiehouders van de Bank hadden notarieel gerelateerde verklaringen aan de rechter doen aartsbisschop Makarios van Cyprus dom' overleggen, waarin onder ede werd bevestigd, dat Jungschlager achttien bezoe- zijn regering is teruggeroepen, is met een ken aan de Bank te Maastricht heeft gebracht in de periode 31 juli 1950 tot Zwitsers vliegtuig uit Londen via Zürich 28 december 1950) naar voren gebrachte feiten dan die in het requisitoir van de officier van Justitie is gewekt'. De verklaring werd afgelegd door de directeur van de Amsterdamsche Bank N.V. de heer C. A. Klaasse, in het. bijzijn van de directeuren mr. M. Tieleman en mr. A. Diemer Kool, in het hoofdkantoor te Amsterdam. De verklaring werd beluisterd door een bijzonder groot aantal persvertegenwoordigers, onder wie ook de voorzitter van de Buitenlandse Persvereniging. De Amsterdamsche Bank N.V. heeft exemplaren van de op schrift gestelde ver klaring aan rechter Maengkom te Djakarta gezonden en aan de officier van Justitie Sunarjo. io r a*fkmuht tegen deze cheque S mqal (U fst iööïjtf er tegen deze cheque De verklaring van de directie van de Amsterdamsche Bank N.V. kan van zeer groot belang geacht worden voor de vor ming van meningen over het proces Jung schlager, ook al is dat niet de met zoveel woorden omschreven bedoeling van de di rectie. Maar de feitelijke verklaring, waar bij negen fotocopieën van essentiële stuk ken werden overgelegd, karakteriseert het optreden van de officier jegens getuige Bertin zodanig, dat zy niet losgedacht kan worden van het optreden van de officier tijdens het hele proces en van de normen, die tijdens het hele proces hebben gegol den. De verklaring De verklaring luidt in verkorte vorm als volgt. Tijdens de 49e zitting te Djakar ta in het proces Jungschlager heeft de heer E. J. H. Bertin, als getuige a décharge verklaringen afgelegd en stukken getoond, op grond waarvan vaststaat, dat de heer Jungschlager in het tijdvak van 31 juli 1950 tot 22 maart 1951 gelden bij ons kan toor Maastricht heeft opgenomen. Door de officier van Justitie zijn in zijn requisi toir de door de heer Bertin afgelegde ver klaringen en de door ons geproduceerde bewijsstukken, bestaande uit chèques, op drachten tot aankoop van effecten en een opdracht tot overboeking, terzijde gescho ven met de opmerking, dat kwitanties te voren gemaakt, getekend en gedateerd kunnen worden. Hieraan voegde de offi cier van Justitie toe, dat getuige Bertin, die, aantekeningen heeft overgelegd met de toelichting, dat de verdachte vrijwel elke week op de bank kwam om geld te halen, behalve tussen 17 november 1950 en 28 december 1950, ook niet kan worden geloofd, omdat zijn verklaringen in strijd zijn met die van de getuigen a charge. Is het niet mogelijk, aldus de officier van Justitie, dat al die dingen van tevoren zo door beklaagde in orde zijn gemaakt, juist omdat hij dacht aan de mogelijkheid van een onderzoek tegen hem in de toekomst? Voor een slim iemand als de verdachte op het gebied van „intelligence service" is het namaken van een alibi een gemakkelijke zaak; vooral wanneer hij hulp krijgt van zekere zijde, kan alles wat men maar wenst gemakkelijk worden verkregen. Juist omdat de verklaringen van getuige Bertin te positief zijn, wekt dat argwaan en het doet de vraag rijzen: „heeft getuige zijn verklaringen naar waarheid afge legd?" Natuurlijk heeft hij de gang van het proces gevolgd en zijn verklaringen in orde kunnen maken, voordat hij als ge tuige werd gehoord, aldus de officier van Justitie. Tenslotte werd met betrekking tot de notarieel gerelateerde verklaringen van twee procuratiehouders van onze instel ling, bevestigende de bezoeken van de heer Jungschlager aan ons kantoor Maastricht op 31 juli 1950, 8, 17 en 22 augustus, 2, 9, 18, 23 en 28 september, 5,, 11, 17, 23 en 28 oktober, 4, 10 en 17 november en 28 de. cember 1950, opgemerkt, dat aan deze ver. OOOOOOOCOOOOOOCXXXXXXXXXXXXXXXXXXCOCOOOCOCOCXXOOCOOCOOOC I Directeur C. A. Klaasse van de Am- g I sterdamsche Bank begon de verklaring van de directie met te zeggen: „Het is in het ruim 84-jarig bestaan van onze instelling nog nimmer voorgekomen, l dat wij ons genoodzaakt voelden een beroep te doen op de pers om ons gast vrijheid te verlenen in de kolommen harer organen, met het doel op deze wijze mededeling te doen van onze mening, dat in een nog lopende proce dure overgelegde bewijsstukken door de betreffende rechterlijke instanties, mogelijk door een verkeerde interpre- j tatie, op een onjuiste wijze beoordeeld i zijn. Het betreft hier het te Djakarta gevoerde proces tegen de heer L. N. H. Jungschlager. Aan het slot der verkla ring zei de directeur: „Tenslotte wijzen wij een eventuele beschuldiging, als zouden wij met het bovenstaande de regel, dat meft van buiten af een lopen de procedure niet door meningsuitingen mag beïnvloeden, hebben aangetast, bij voorbaat van de hand, daar onder een aantasting van die regel nimmer mag worden verstaan het leveren van een onomstotelijk bewijs voor het hebben plaats gehad van in twijfel getrokken feiten". DOCXDOOOOOOOOOOOOOOOOOOOCXDOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO klaringen, hoewel de mensen die ze deden, een eed hebben afgelegd, in het geheel geen waarde als bewijs valt toe te kennen. Het bewijs Wij verklaren dan bq deze, dat de heer Jungschlager van 31 juli 1950 af tot 22 maart 1951 26 maal persoonlijk aan de kas heeft gedisponeerd door middel van chèques, waarvan er 25 op de dag, waarop de heer Jungschlager kwam disponeren, door beambten van de Amsterdamsche Bank N.V. werden uitgeschreven, terwijl er een door de heer Jungschlager zelf is ingevuld; dat de heer Jungschlager op 28 maart 1951 en 9 april 1951 de door de procuratiehouder Pans ingevulde opdrach ten tot aankoop van effecten heeft onder tekend; dat de heer Jungschlager op 25 april 1951 persoonlijk een giro-opdracht heeft getekend, welke was ingevuld door Lucassen. Hieruit blijkt zonneklaar dat de door onze instelling in het proces overge legde stukken niet tevoren waren opge maakt. TRdens de bezoeken van de heer Jungschlager aan ons kantoor Maastricht gedurende de hierboven genoemde perio den werden door onze beambten de stuk ken opgemaakt, waarna ze door de heer Jungschlager werden ondertekend. Bij ieder bezoek is Jungschlager in aan raking gekomen met tenminste twee em ployés. Wij kunnen dit met zo grote stellig heid verklaren, omdat tijdens elk bezoek een chèque dan wel een effectenorder, een giro-opdracht dan wel een stortingsbewijs is opgemaakt, dat door de heer Jung schlager is getekend en door twee beamb ten is gefiatteerd, onder andere om vast te leggen, dat de handtekening op die stuk ken gesteld was door de daarin genoemde persoon. Dit fiatteren is niets bijzonders: dat gebeurt ten aanzien van elke cliënt en bij elke bankinstelling. Op die wijze heb ben tenminste negen van de employés van ons kantoor Maastricht persoonlijk contact met de heer Jungschlager gehad. Vergissing uitgesloten Vergissingen in de identiteit van de per soon kunnen niet hebben plaats gehad, al leen al omdat men zich bij onze bankin stelling, zoals trouwens bij elke bankin stelling, wanneer men niet bekend is bij de behandelende employé, deugdelijk moet legitimeren, maar bovendien omdat de heer Bertin, een der getuigen in het pro ces, de heer Jungschlager al langer dan 35 jaar kent. Onze procuratiehouder Pans kent de heer Jungschlager al langer dan 30 jaar, en de heren Klinkenbergh, Bernards en Lucassen, respectievelijk directeur van ons kantoor Maastricht, kassier en beamb te aldaar, kennen de heer Jungschlager van het openen van zijn rekening af bij dat kantoor in 1947. Tenslotte kent onze employé de heer Bastiaens, de heer Jung schlager sedert 1948. Resumerend komt de directie tot de conclusie dat het onmogelijk is een bezoek van de heer Jungschlager aan het kantoor van de Amsterdamsche Bank N.V. te Maastricht in bovengenoemd tijd vak te ontkennen. BAGDAD (Reuter) Koning Feisal van Irak is in gezelschap van kroonprins Emir Abdoellah Illah en premier generaal Noeri El Said per vliegtuig naar de Iraaks-Jor- daanse grens vertrokken, waar hij, naar in gewoonlijk welingelichte kringen te Bag dad wordt verwacht, zijn achterneef koning Hoessein van Jordanië zou ontmoeten. Een punt van geschil tussen Irak en de meeste andere Arabische staten is het Iraakse lidmaatschap van het verdrag van Bagdad. In het gezelschap van koning Feisal be vinden zich ook verscheidene hoofdoffi cieren van het Iraakse leger, onder wie de stafchef generaal Rafiq Arif. Het K.N.M.I. deelt mede: Ook de afge lopen 24 uur handhaafde zich een hoge- drukgebied boven Scandinavië en Rusland, hetgeen de algemene luchtciroulatie in Europa bleef beheersen. In de oostelijke stroming, die daardoor over een groot deel van Europa aanwezig is, verplaatste zich een storing, vergezeld van een sneeuwge- bied, uit Polen over Duitsland naar onze omgeving. De storing behield zijn activi teit langer dan verwacht was, met het ge volg dat ook in het grootste deel van ons land vanmorgen sneeuw viel. Zowel in Duitsland als bij ons waren de minimum temperaturen tengevolge van de bewolking niet zo laag als de voorgaande nachten. In Rome vroor het echter drie graden. Een depressie boven Griekenland veroorzaakte opnieuw sneeuwval' in de Balkan. Dit sneeuwgebied breidde zich vanmorgen reeds over Polen uit. Aangezien de wind in ons land .uit oostelijke richtingen blijft waaien, is er kans, dat er morgen ook in ons land plaatselijk weer sneeuw valt. In de komende nacht zal de temperatuur tij dens opklaringen tot twee tot vijf graden beneden het vriespunt dalen. (van hedenmorgen 7 uur) toestand Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Dublin Londen Amsterdam Brussel Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zürich Genève Locarno Wenen Innsbruck Rome mist mist licht bew. half bew. zwaar bew. nevel onbewolkt motsneeuw nevel nevel onbewolkt nevel onbewolkt nevel sneeuw sneeuw nevel onbewolkt onbewolkt Poolsneeuw wnw Poolsneeuw windstil nevel windstil tlfl 93 O 'SÜ wind's til zzo wnw ono z ozo ono nno n nno ono windstil nw ono nno zw windstil windstil windstil a S <17 -11 -4 -13 -1 2 2 -1 1 -2 -2 -2 -5 2 -2 0 -5 -7 -4 -4 -3 -7 -2 s w 5 aJ S -. ZB 0 0 0 0,1 0 0 0 0,1 0 0 0 0 0 1 0,1 2 0 0 0 0,2 0,3 0 Den Helder geheel bew. matige no 2 0,1 Ypenburg% motsneeuw zwakke n 0 0,1 Vlissingen* geheel bew. zwakke n 1 0 Eelde sneeuw mat. no -0 2 De Bilt motsneeuw mat. mno 1 0,1 Twente zwaar bew. zw. no -0 0,1 Eindhoven sneeuw zw. nno -1 0,1 Vlv. Z.-Limb. geheel bew. matige n -1 0,1 Neerslag laatste 24 uur. OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOCXXXXXXXXXXDOOCOOOOOOOOOOOOOCO AANHOUDEND KOUD Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van woens dagavond tot donderdagavond, opge maakt om 11.15 uur: Zwaar bewolkt met verspreide opkla ringen en plaatselijk enige sneeuw buien. Hier en daar tijdelijk mist, zwakke tot matige noordoostelijke wind. Aanhoudend koud. 15 maart Zon op 6.57 uur, onder 18.46 uur. Maan op 7.36 uur, onder 22.49 uur. Maanstanden 19 maart 18.13 uur: eerste kwartier 26 maart 14.11 uur: volle maan Hoog en laag water in Ijmuiden Woensdag 14 maart Hoog water: 4.56 en 17.05 uur. Laag water: 0.38 en 13.00 uur. Donderdag 15 maart Hoog water: 5.25 en 17.39 uur. Laag water: 1.09 en 13.33 uur. OOODOOOOOOOOOOOOOOOOOOCOOOOOOOOCr X KX,

IJmuider Courant | 1956 | | pagina 1