Verbetering wapent zich voor de Algerije Frankrijk strijd in Malenkov, streng bewaakt, in Londen Weerbericht Honderd helikopters in de Verenigde Staten besteld HAZENBERG Haarlems Dagblad Meerderheid wil korting op bestaande rechten beperken 1l-f T1P-T0NIC Washington heeft geen bezwaar Het woord is aan. Groot-Brittannië zet Sovjet-gasten een overladen programma voor Ouderdomswet in Tweede Kamer ÜmWmlL^LJ Patisserie DEKKERS Nougateieren ƒ0.25 p. st. OPGEMAAKTE EIEREN Patisserie DEKKERS Koud weer, geen neerslag 'nTIP VAN BOOTZ Weerrapport 70e JAARGANG No 214 Kennemerlaan 186, 1]muiden. Tel. Adm.5437, na 5 uur voor klachten bezorging 6450. Telei. Kedactie 5389, na 5 uur: 5080 (K 2550), Meervlietstraat 80 (alleen redactie). Haarlem: Grote Houtstraat 93 alle afdelingen 15295 Advertentietarieven op aanvr. bij de Admin. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom VRIJDAG 16 MAART 1956 IJmuider Courant EDITIE VOOR VELSEN-1JMU1DEN EN BEVERWIJK EN OMGEVING, VAN OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 301e JAARGANG No 59 Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V., Grote Houtstraat 93, Haarlem. Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6,50, franco p. post 7,—. Losse nrs. 12 ct. Giro rekening 273107 ten name v. Haarl. Dagblad Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman ONZE EERSTE KAMER is van mening dat de NAVO zo snel mogelijk verbeterd dient te worden. Deze tijding zal misschien op sommige mensen indruk gemaakt heb ben, maar op anderen niet zozeer. De let ters NAVO betekenen, zoals u zich wellicht herinneren zult, want we hebben het zo vaak verteld, Noord Atlantische Verdrags Organisatie, dat wil zeggen dat ze een groot aantal landen omvat met de Verenigde Staten, Groot-Brittannië en Frankrijk vooraan. Dit „vooraan" betekent niet dat die het met elkaar eens zijn. Zoals de Fran se minister van Buitenlandse Zaken Pineau onlangs scherp in het licht heeft gesteld, voeren zij geen gezamenlijke buitenlandse politiek. Zij voeren ook geen duidelijke en gezamenlijke defensiepolitiek. Dat geldt voor de drie groten en dus evenzeer voor de rest. Voor de Russen is dit misschien een bemoedigende gedachte, maar voor de Westelijke landen niet. Dit verklaart dat de Eerste Kamer de toestand niet veilig vindt en op zo snel mogelijke verbetering van de NAVO aandringt. Men moet zich evenwel geen al te grote voorstelling maken van de indruk, die zo'n Nederlandse parlementaire uitspraak in Washington, Londen en Parijs maakt. Ook in de kleinere hoofdsteden wordt men er niet direct door geschokt. Een en ander valt gemakkelijk te begrijpen als men zich voorstelt hoe weinig wij ons zelf aantrekken van dergelijke verklarin gen in andere landen. Ook op dit gebied overheerst nog steeds de nationale gedach te en ik ben er helemaal niet zo zeker van dat er niet een menigte mensen zijn, die denken dat wij ons in geval van oorlog verdedigen zuilen achter de Hollandse Waterlinie en dat aan de grenzen van Drente en Groningen schansen worden op gericht, omdat immers besloten is dat ook onze Noordelijke provincies zullen worden verdedigd. Van de eerste en tweede wereld oorlog hebben deze mensen volstrekt niets geleerd, van de betekenis van de afgrijse lijke moderne bewapening, de misdadigste die ooit uitgevonden is, hebben zij nooit iets begrepen en men kan hun slechts toewen sen dat zij in zalige onwetendheid van dit alles deze wereld zullen verlaten. De| Nederlandse senaat is echter niet zo arge loos. Zij maakt zich ook zorgen over de honderden miljoenen, die de Nederlandse belastingbetaler per jaar moet opbrengen voor een aandeel in de verdediging in het Westen, dat hij volstrekt niet begrijpt. Daarbij hebben vele senatoren opgemerkt, dat voor de kleine landen een goede lucht verdediging van het grootste belang is. Het stemt hen tot grote ongerustheid dat ook déze verdediging door de snelle ontwikke ling der techniek geheel verouderd is. Door de grote hoogte waarop de bommenwerpers vliegen is naar hun mening onze luchtdoel artillerie vrijwel waardeloos. Is de ontwik keling van de geleide projectielen voor de luchtverdediging nog niet zo ver gevorderd, dat overschakeling op deze moderne wa pens al zou kunnen worden overwogen? Dit vragen zij en zij zouden iets verder kunnen gaan. Zij zouden kunnen vragen of een zo klein, overbevolkt en uitermate kwetsbaar land als Nederland bij de ont wikkeling der huidige bewapeningstech niek nog verdedigbaar is. Daarbij moet men dan niet alleen denken aan geleide projectielen, die wij tegen de aanvallende bommenwerpers zouden kunnen gebruiken, maar ook aan geleide projectielen die tegen ons zullen worden gebruikt. Men kan bo vendien de vraag opperen of luchtafweer met geleide projectielen ooit al die vlieg tuigen zou kunnen tegenhouden. Als er met de modernste bommen gewerkt wordt (het behoeven nog niet eens atoom- of water stofbommen te zijn) zal de uitwerking op een zo propvol land als het onze verschrik kelijk zijn. En wie gelooft dat men alle bommenwerpers in de stratosfeer kan tegenhouden. Onlangs heeft de NAVO een conferentie in Parijs gehouden en na tien dagen praten een communiqué uitgegeven, dat bijzonder weinig positiefs inhield. Ik kan mij voor stellen dat dit de Eerste Kamer niet gerus ter heeft gemaakt. Er werd onder andere meegedeeld dat Nederland er verstandig aan heeft gedaan niet al te vroeg over te schakelen op nieuwe vormen en methodes, want het zou een illusie zijn te menen dat er al zoiets als een handboek voor de defensie in het atoomtijdperk bestaat. Ook deze mededeling kan de Eerste Kamer nauwelijks een gevoel van veiligheid ver schaffen. Minister Staf zal het t/oorlopig Verslag in de gebruikelijke Memorie beantwoorden. Er zal daarna een Eerste Kamer-debat over defensie zijn. Door vele leden is intussen al de mening uitgesproken dat de bestaan de onzekerheid omtrent de ontwikkeling van ons verdedigingsapparaat in het kader van de NAVO het moeilijk maakt uitvoerig van gedachten te wisselen. Met alle eerbied zij dus vastgesteld, dat de Eerste Kamer kennelijk niet veel van de zaak begrijpt. Daar dient onmiddellijk aan toegevoegd te worden dat de belastingbetaler er ook niets van begrijpt. Maar meer dan vijftien honderd miljoen gulden per jaar heeft hij er tot dusver niet voor hoeven te betalen. R. P. PARIJS/WASHINGTON (Reuter/AFP) - In officiële kringen in Washington is verklaard, dat het „State Department" op de hoogte is van een voornemen der Franse regering om bij Amerikaanse fabrieken hefschroefvliegtuigen te bestellen. Het Amerikaanse departement van Buitenlandse Zaken zou er be zwaar tegen hebben. De commissie voor technische plannen van de Franse strijdkrachten heeft besloten onmiddellijk meer dan honderd zware en lichte hefschroefvliegtuigen te kopen voor gebruik tegen de opstandelingen in Alge rije. Zij besloot tevens „een aantal" vliegtuigen voor waarneming en onder steuning van landstrijdkrachten te kopen. De commissie besloot voorts kustvaar- lopen nacht van de Raad der Republiek tuigen voor patrouillediensten, landings vaartuigen en een „grote hoeveelheid" lichte pantser- en transportvoertuigen te kopen. In Frankrijk zal een fabriek worden gebouwd voor het maken van militaire hefschroefvliegtuigen. De produktie' van alle typen vliegtuigen zal worden versneld. De commissie was bijeengekomen om een uitrustingsprogram uit te werken en onmiddellijk in werking te stellen, dat is aangepast aan de speciale tactische behoef ten van de strijdkrachten in Algerije. In de commissie hebben zitting de minis ter van Defensie, Bourgès-Maunoury, als voorzitter de chef van de generale staf, generaal Paul Ely, de stafchefs en staats secretarissen van de drie onderdelen der strijdkrachten en directeuren van indus triële ondernemingen. In het Algerijnse departement Constan- tine zijn donderdag gevechten geleverd tussen rebellen en troepen. De rebellen verloren een twintigtal doden, aan Franse zijde viel een dode. Onze correspondent te Parijs meldt nader: De Franse minister van Buitenlandse Zaken Christian Pineau, is gisteren uit Caïro teruggekeerd in Parijs waar hij premier Nasser van Egypte, koning Saoed van Saoedi-Arabië en president Sjoekry El Koeatly van Syrië heeft gesproken. Het was de eerste maal dat een Franse minister rechtstreeks contact opnam met de rege ringsleiders van de drie grote Arabische staten. Bijzonder belangrijk acht men in Parijs het gesprek onder vier ogen met Nasser, dat ruim twee uren heeft geduurd. Volgens Pineau, die voor de radio een vraaggesprek heeft toegestaan, moet de ontmoeting zich onderscheiden hebben door een grote openhartigheid. Nasser heeft er geen geheim van gemaakt dat de Arabische wereld waarvan Caïro zich het centrum voelt, niet zal rusten voor ook Algerije een onafhankelijke staat geworden is. Hij zou echter zijn afkeer van geweld hebben uit gesproken en zich bereid hebben verklaard te bevorderen dat er in Algerije vrije verkie zingen kunnen worden gehouden, waarna Fransen en Algerijnen in onderling over leg een vredelievende oplossing van het geschil zouden kunnen zoeken. Nasser heeft Pineau zijn erewoord van officier gegeven, dat Egypte zich sedert juni van het vorig jaar buiten de wanorde lijkheden in Algerije had gehouden en geen gewapende eenheden heeft gezonden of opgeleid. Egypte zou zich ook in de toe komst van inmenging onthouden. Nasser en Pineau zouden elkaar voorts hebben toegezegd de propaganda via radio en pers tegen de wederzijdse regeringen te doen matigen. Pineau heeft van zijn kant het Egyptische staatshoofd proberen duidelijk te maken, dat het ruim een miljoen Fransen, dat sedert generaties in Algerije gevestigd is, onmogelijk het land, dat zij organiseerden en moderniseerden, kunnen verlaten. Voor een verdeling van het land in een Frans en een Algerijns gebied voelt Frankrijk met de voorbeelden van Indochina en Korea voor ogen niets. Welke oplossing Parijs voor de geest staat, schijnt Pineau ook in Caïro niet te hebben onthuld. Een compromis tekent zich nog nauwe lijks af. Veel illusies dat de Egyptenaren, en in het algemeen Arabieren, bereid zijn in die geest met de Fransen samen te werken, koestert men in Parijs niet. Het voornaamste resultaat van de ontmoeting van Pineau in het hol van-de-leeuw-in- Caïro schijnt dan ook wel te zijn, dat van beide kanten de wederzijdse posities op het hoogste niveau duidelijk zijn aange geven. Een onmiddellijke ontspanning in Algerije mag men van het gesprek Nasser- Pineau niet verwachten. Premier Guy Mollet heeft in de afge- met 294 tegen zeven stemmen zijn vol machten bevestigd gekregen, zodat de volledige verantwoordelijkheid voor de pacificatie van Algerije en de verdere toe komst van het land op zijn schouders zijn gelegd. De groeiende bezorgdheid over de crisis in Noord-Afrika en de vrees voor nieuwe belastingen deed de noteringen op de goud- markt te Parijs gisteren weer scherp stijgen. De prijzen bereikten het hoogste niveau van de laatste drie jaar. De notering van de gouden Napoleon steeg van 3.170 tot 3.250 frank; fijn goud noteerde 470.000 frank per kg. Er werden 175.000 Napoléons verhandeld, vergeleken met een gemiddel de dagelijkse omzet van zestigduizend gedurende de laatste maanden. Men kan nakaarten over de vraag of Pineau zich versprak toen hij duidelijke critiek leverde op de Westerse samenwer king, die te zeer door militaire overwegin gen werd beheerst, ofwel dat hij de bond- i ge onder het gebouw ondergebracht, wer- genoten bewust uitdaagde. De resultaten den door het vuur vernield. De Franse zijn echter moeilijk te onderschatten. I overheid kondigde meteen een avondklok Frankrijk werd weer voor vol aangezien, af. Het uitgaansverbod zal ingaan te mid- hoe triest zijn positie in vele delen van de I dernacht. wereld, en Algerije in de eerste plaats, juist deze weken was geworden. Pineau ontmoette in ruim één maand tijds vijf regeringsleiders onder wie Nasser van Egypte en Nehroe van India en dertien ministers van Buitenlandse Zaken. Zijn denkbeelden over een her oriëntering van de Westerse politiek in economische richting, wonnen ontegenzeg gelijk en zichtbaar veld. Een Frans-Brits vredesplan werd opgesteld. De Duitsers schnijnen voor het eerst oor te hebben naar de Franse verlangens naar een Moezel kanaal. Een breed diplomatiek offensief werd geopend met de bedoeling de oplos sing van de Noordafrikaanse vraagstukken te bevorderen. In Vietnam lijkt er een zekere ontspanning op te treden. En vol gende maand gaan Pineau en Mollet naar Moskou om te pogen het gesprek Oost West opnieuw op gang te brengen. Deze resultaten en vooruitzichten mogen niet uitsluitend worden geschreven op het krediet van één enkel persoon. Zeker is echter dat Pineau in zijn betrekkingen met andere landen uiting heeft gegeven aan gevoelens en wensen, die in brede kringen van het Franse volk leven. Te lang hebben de Franse officiële woordvoerders gemeend verplicht te zijn plooien recht te strijken en de problemen in de ijskast op te bergen. Pineau heeft weer initiatief getoond. Vele aanhangers van het Republikeinse front, en met name van Mendès-France, voelen zich nog altijd ontgoocheld over de gang van zaken, die vooral de binnenlandse politiek de laatste maanden heeft genomen. Men kan zeggen, dat Pineau een pleister heeft gelegd op verschillende wonden, die deze ontgoochelingen veroorzaakt hebben. Rebellen actief hebben vanmorgen voor het aanbreken van de dag in het centrum van Algiers een flatgebouw in brand gestoken. Er vielen geen slachtoffers onder de be woners, maar honderd auto's, in een gara- ADVERTENTIE CENTRUM GALERIJ TEL. 4302 vraagt uw speciale aandacht voor Spaar onze kassabons. DIT NUMMER BESTAAT UIT ZESTIEN PAGINA'S Victor Hugo: Populariteit is roem in kopergeld- Reddeloos is de 270 ton metende Franse trawler „Vert Prairia" ten onder gegaan toen het schip op de rotsen werd geworpen voor Wireless Point" nabij Lands End, de westelijke uitloper van het Britse graafschap Cornwall. De bemanning, zeventien koppen, verloor het leven. De reddingsboot slaagde er niet in het schip te bereiken noch bleek het mogelijk via de rotsen bij de drenkelingen te komen. Een zwak S.O.S. was het laatste wat men van de „Vert Prairia" vernam voor een razende storm het schip op de rotsen dreef. ADVERTENTIE DE GROOTSTE SORTERING CENTRUMGALERIJ (Van onze correspondent in Londen) Bleek, doch joviaal glimlachend, stapte de Sovjet-minister voor Energievoorziening, Malenkov, gistermiddag op Londen Airport uit het Russische Iijnvliegtuig, dat hem uit Oost-Berlijn had gebracht. Hij wuifde, nam zijn hoed af en daalde de trap af, gevolgd door vijf grimmige leden van zijn lijfwacht. Malenkov praatte hartelijk met de Britse minister van Brandstofvoorziening, Aubrey Jones en de voorzitter van het Britse ge nationaliseerde elektriciteitswezen, Lord Citrine, en maakte grapjes. Hij poseerde voor de fotografen, maar de journalisten werden op gepaste afstand gehouden. Strik te veiligheidsmaatregelen waren genomen, vooral om demonstraties van Oost-Europese vluchtelingen te voorkomen. Malenkov bevond zich in het eerste toe stel. Het tweede toestel met de rest van het gezelschap volgde een half uur later. Over al op het vliegveld stonden geüniformeer de agenten en rechercheurs. Het tijdstip van aankomst van Malenkov's machine was tot het laatste ogenblik geheim gehou den. Men vroeg hem of hij iets in het En gels wilde zeggen. De Sovjet-ambassadeur te Londen, Malik, antwoordde dat dit mis schien aan het slot van het bezoek zou ge beuren. Na de verwelkoming las Malenkov ietwat zenuwachtig in het Russisch een be groetingswoord voor, waarin hij zijn dank voor de hartelijke ontvangst uitsprak. Hij zei te hopen dat zijn bezoek, evenals het komende tegenbezoek van Britse elektro technische ingenieurs aan de Sovjet-Unie de vriendschap tussen beide landen zou versterken en ook de handel ten goede zou komen. Hij zei ook dat velen van het gezel schap Groot-Brittannië voor het eerst be zoeken. Dat geldt oök voor Malenkov zelf. Hij verklaarde dat de uitwisseling van de legaties de betrekkingen tussen beide lan den had verbeterd. Minister Jones zei te verwachten, dat Groot-Brittannië de bezoekers iets waarde vols zou laten zien. Het gezelschap verbleef korte tijd in de met bloemen versierde ontvangstzaal voor autoriteiten en daarna stapte Malenkov in een glanzende Russische Zis, waarvan de Sovjetvlag wapperde. Geëscorteerd door politiemotoren begaf de minister zich naar de Sovjet-ambassade, waar hij zal logeren. Malenkov's auto werd gevolgd door een propagandawagen van de „League of Em pire Loyalists". Via een luidspreker werd verklaard, dat Groot-Brittannië niets wilde weten van Boelganin en Kroesjtsjev. De wagen werd bij Kensington Palace Gar dens, waar de Sovjet-ambassade ligt, tegen gehouden. Het officiële standpunt is dat de Sovjet-leiders ongestoord met eigen ogen de vrije wereld moeten kunnen aanschou wen. De andere Russen gingen met een reiswagen naar hun hotel. Mogelijk zal Malenkov zaterdag de voet balmatch ArsenalManchester United' bij wonen. Malenkov is een groot liefhebber van paardensport, vandaar de verwachting dat hij naar de Grand National in Aintree zal gaan. Malenkov ving een jongetje in zijn ar men op dat hem uit het ambassadegebouw Foto links: De Russische minister voor elektrische energie, ex-premier Malenkov is donder dag op London Airport aangekomen. Men ziet hem hier temidden van de leden van het comité van ontvangst: Engelse politie functionarissen en „bewakers" der Russische geheime politie. tegemoet rende. Het ambassadepersoneel stond buiten om hem een welkom toe te roepen. Er waren ook veel in Londen wo nende Russische kinderen bij. Hij verliet het gebouw gisteren niet meer. Medege deeld werd, dat hij na zijn reis uitrustte. Een tolk bracht hem zijn hoed na, die hij in het stationsgebouw had laten liggen. Zondag zal in de Rooms-katholieke ker ken in Groot-Brittannië een herderlijk schrijven van aartsbisschop kardinaal Grif- fin worden voorgelezen over het komende bezoek van Boelganin en Kroesjtsjev. Malenkov zal in de drie weken van zijn verblijf een groot aantal elektrische cen trales, enkele waterkrachtstationis in Schot land, elektrotechnische fabrieken en labo ratoria bezoeken. Malenkov en de zijnen genieten groter bescherming dan ooit met vorstelijke be zoekers het geval is geweest. De Britse re gering wil de risico's, die nu eenmaal aan bezoeken als dezp verbonden zijn, zo veel mogelijk beperken. De politie beschouwt het bezoek van Malenkov als een soort ge nerale repetitie voor het komende bezoek van Boelganin en Kroesjtsjev. Het schijnt dat Malenkov alleen op zijn vrije dagen in de gelegenheid zal zijn in contact te komen met het gewone publiek. Waarschijnlijk logeert hij met Pasen in de badplaats Brighton, waar reeds een hotel is geboekt. Het plan is om een ijs- show te bezoeken. Zondag wordt hij in Windsor verwacht, waar de Russen het weekend in een hotel zullen doorbrengen, en zondagmiddag de thee zullen gebruiken bij de koninklijke familie op het kasteel. Voor Malenkov en zijn gezelschap is een speciale rondgang door de schitterende sta tiezalen van het kasteel georganiseerd. Mogelijk gaan de Russen ook nog naar het in de nabijheid gelegen even beroemde Eton College, waar de zonen van de Britse aristocratie hun opvoeding krijgen. Malenkov zal slechts een beleefdheids bezoek aan Sir Athony Eden en de Britse minister van Buitenlandse Zaken, Selwyn Lloyd brengen. Er is een overladen programma van re cepties, lunches, en diners. Verwacht wordt dat de Russen ook naar het graf van Karl Marx in Highgate zullen gaan, waar juist een nieuwe buste van de socialistische den ker is onthuld. Men gelooft dat Boelganin en Kroesjtsjev Malenkov hebben vooruitgestuurd om te demonstreren dat er geen breuk bestaat in de Sovjetleiding en tevens om de toenade ring tot het Westen te onderstrepen. Malen kov wilde reeds dadelijk na Stalin's dood het Westen de hand toesteken, Het hogedrukgebied dat nu al bijna een week lang het weer in Europa beheerst, ertoont nog geen tekenen van verzwakking, integendeel, het nam de afgelopen 24 uur nog in betekenis toe en verplaatste zich naar Noord-Rusland. Vrijwel overal in Europa komt dan ook 's nachts nog vorst voor. In Duitsland vroor het op sommige plaatsen omstreeks 10 graden, in Scandina vië omstreeks 15 graden. In ons land daal de het kwik tot 1 a 3 graden onder nul. In Ierland viel langdurig regen onder invloed van een kleine depressie, die gisteren op de Oceaan ontstond. Op het westelijk deel van de Oceaan kwam eeen zeer diepe depressie tot ontwikkeling, die van zware stormen vergezeld gaat. De depressie beweegt zich in oostelijke richting maar zal weinig of geen invloed op het weer in ons land uit oefenen. Het blijft koud weer met in de nacht enkele graden vorst. Neerslag van betekenis is niet te verwachten. ADVERTENTIE De nieuwste tip voor Uw long drink:, (van hedenmorgen 7 uur) Algemeen stemt de Tweede Kamer ermee in, dat (waarschijnlijk met ingang van 1 januari 1957) alle Nederlandse ingezetenen, die de leeftijd van 65 jaar bereiken of reeds hebben bereikt, een ouderdomspensioen krijgen van 804,67.per maand) voor een ongehuwde, en van 1.338,per jaar 111,50 per maand) voor 'n echtpaar. Voorwaarde is dat men de laatste zes jaar hier te lande of in de overzeese rijksdelen heeft gewoond. Naarmate de lonen stijgen of dalen wordt ook het ouderdomspensioen meer of minder. Algemeen werd het echter een bezwaar geacht, dat de regering in de Ouderdoms wet de mogelijkheid wil openen het ADVERTENTIE MORO'S een heerlijk gebakje ALLEEN ZATERDAG 22 ct. per stuk le KLAS BANKETBAKKERIJ CENTRUM GALERIJ TEL. 6479 ADVERTENTIE BARTEUORISSTR. HAARLEM TEL. 13439 FERO. B0LSTR. 48 ADAM TEL. 717162 GABARDINE REGENJASSEN ouderdomspensioen gedeeltelijk of zelfs geheel te korten op het pensioen, dat iemand krijgt van zijn werkgever. Ter beperking van die aftrekmogelijk heid hebben de K.V.P— en de P. v. d. A.- fracties, die tezamen een grote meerderheid in de Kamer vormen, een gezamenlijk amendement ingediend, dat er op neer komt, dat ten hoogste een bedrag gelijk aan de helft van het ouderdomspensioen kan worden gekort. Indien de arbeider 40 jaren aan het pensioenfonds van zijn werk gever heeft meebetaald of 40 premievrije dienstjaren heeft, is het precies de helft. Met minder premiejaren en dus een lager pensioen wordt minder gekort. De korting zal niet meer bedragen dan één-en-een kwart percent van het ouderdomspensioen per dienst- of premiejaar. Dat geldt voor het pensioen in dienstbetrekking. Bovendien wenste de heer Van Lier (P. v. d. A.) nog een verdere beperking door in een aanvullend amendement te bepalen dat 20 percent van het ouderdoms pensioen voor de aftrek altijd buiten beschouwing moet worden gelaten. Met 40 premiejaren kan dan slechts 40 percent worden gekort. Tevoren had mr. Van Leeuwen (VVD) reeds een amendement ingediend om in ieder geval niets te korten op pen sioenen uit werkgeversbrond, die op 1 januari 1957 reeds zijn ingegaan. (Men zie ook pagina drie). Wellington Koo biedt ontslag aan TAIPEH (A.F.P.) De ambassadeur van nationalistisch China in de Verenigde Staten, Wellington Koo, heeft zijn ontslag aangeboden, zo heeft het nationalistische Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken te Taipeh meegedeeld. Hij zou zijn lange diplomatieke loopbaan willen beëindigen. De regering, aldus een woordvoerder, heeft nog geen beslissing genomen. weers- SC S tc ■5 s toestand S d fee 0) +-» zS Helsinki geheel bew. o -8 0 Stockholm geheel bew. O -2 0 Oslo nevel ono -5 0 Kopenhagen sneeuw ozo -1 0,1 Aberdeen sneeuw zzo -1 4 Dublin regen ozo 4 0,1 Londen nevel o -2 0 Amsterdam nevel O -0 0,2 Brussel mist windstil -4 1 Parijs nevel windstil -1 0 Bordeaux mist 0 1 0,3 Grenoble nevel windstil -0 0 Nice regen nw 6 8 Berlijn nevel o -2 1 Frankfort nevel no -3 0 München nevel zzo -8 0 Zurich nevel windstil -5 0 Genève nevel windstil -0 0 Locarno regen z 2 0,5 Wenen nevel windstil -3 0 Innsbruck nevel windstil -5 0 Rome regen windstil 6 0,1 Den Helder sneeuw mat. ono -0 0,1 Ypenburg motsneeuw zw. ono -0 0,4 Vlissingen geheel bew. windstil -0 0 Eelde zwaar bew. matige o -2 0,1 De Bilt zwaar bew. zwakke o -1 0,1 Twente onbewolkt zwakke o -2 0,3 Eindhoven dichte mist zwak. w -2 1 Vlv. Z.-Limb. dichte mist zwakke z -1 0 Neerslag laatste 24 uur. OOOOOOOOOOOCOnoOOOCOOüOOOCXXXXXJCOOCXCOOOCOOOOOOOOOOOCXXXXD HETZELFDE WEERTYPE Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van vrij dagavond tot zaterdagavond, opge maakt om 11.15 uur: Veranderlijke bewolking en plaatselijk mist. Geen neerslag van betekenis. Zwakke later matige wind tussen oost en zuidoost. Weinig verandering in temperatuur. 17 maart Zon op 6.52 uur, onder 18.50 uur. Maan op 8.42 uur, onder 0.04 uur. Maanstanden 19 maart 18.13 uur: eerste kwartier 26 maart 14.11 uur: volle maan Hoog en laag water in IJmuiden Vrfldag 16 maart Hoog water: 6.01 en 18.19 uur. Laag water: 1.41 en 14.04 uur. Zaterdag 17 maart Hoog water: 6.39 en 19.00 uur. Laag water: 2.13 en 14.41 uur. OOCXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX^j^x-^..

IJmuider Courant | 1956 | | pagina 1