Kerkdiensten Agenda voor Velsen Fa. S. KORVER TUS PRUIS Beverwijk Het Berini adres isFa J. DE GRAAF 8 „Admiralengracht" lag tijdens aanvaring ten anker Filmspelertjes in tragedie Groente en bloemen handhaven hoge prijzen Vier wedstrijden moeten beslissen C.A.V. naar Gaasterland Burgerlijke Stand Velsen Alle IJmond-elftallen in het veld Een nieuwe competitie Concert IJmuider Volksstem Uitgevaren vissersvaartuigen Modernisering van gymzaal R.-K. meisjesschool Kinderdiensten ZATERDAG 17 MAART 1956 ..Gekweld gewe ten" (Thalia vrijdag t/m maan dag). Deze Franse kleurenfilm is uit sluitend om de spanning van het op zichzelf goede verhaal gemaakt met alle betwist bare voordelen van dien en onbe twistbare nadelen. Het verhaal eiste scherpe typerin gen, een psycho logische uitwer king, maar de re gisseur volstond met zijn acteurs en actrices „op spanning" te laten spelen. Het ge kweld geweten is nauwelijks merk baar. Het is van een trapezewerker (Raf Vallone), die vroeger een collega uit ja- louzie heeft vermoord en daarom zijn hui dige vrouwelijke collega (Michèle Morgan) niet ten huwelijk durft vragen. Hij bekent haar zijn verleden en door die bekentenis zijn liefde: ze huwen. Als hij wegens een verrekte spier een plaatsvervanger krijgt uit de troep, waartoe hij en zijn slachtoffer eens behoorden, drijft angst hem die plaats vervanger te haten, wat tot uiting komt in een hevige vechtpartij. Drie uur later wordt de plaatsvervanger vermoord gevon den, maar de politie arresteert een andere man, die ter dood veroordeeld wordt. Hoe het daarna afloopt kan op deze plaats niet verklapt worden. Het spel van Michèle Morgan na de moord is zeer goed als zij de echtgenote uitbeeldt die haar man ver denkt, maar uit liefde jegens hem de po litie bedriegt. Overigens geeft de film en kele goede opnamen te zien van trapeze- werk. N. „De onverschrokkenen" (Thalia, maan dag tot en met woensdag). Zonder een zweem van vals effect is met „They who are" een oorlogsdocumentaire opgedist, die dank zij een sobere montage en een prachtige verteltrant geen valse heroiek toelaat. Het is het verhaal van het eiland Rhodes, waar een kleine groep geallieerde strijders doordringen in de dreiging van 3(1.000 bezetters. Met Dirk Bogarde in de rol van leider van dit groepje taaie vol houders kwamen er aangrijpende spelmo menten tot stand en een van de sterkste gedeelten uit de film is de drijfjacht ge worden, die de Italianen op de binnen dringers ondernemen. De kleuren leggen vaak een extra-beklemming in de toch al spannende rolprent. „Abbot, Costello en de mummie" (R e x, vrijdag tot en met maandag). Het is niet zo heel moeilijk in de lach te schieten bij de avonturen, die het komiekenpaar, dat blijkbaar aan de lopende band grollen ver filmt, ook in deze rolprent weer beleeft. Het werd een zot verhaal zonder veel kop of staart, maar de reacties van Bud, de kleine dikke domme op de narigheden, die het paar in het oude Egypte tot zich trekt, zijn kolderiek genoeg om een aange name avond in Rex te voorspellen. Weliswaar gaat dit soort films het ene oog in en het andere uit, maar aangezien er ook echt niets anders mee bedoeld wordt, neme men alles voor lief. Ook de bulderlach van zijn buurman. „Bittere Ervaring" (L u x o r, vrijdag t/m. maandag). Peter Cheyney is be roemd geworden door de hoofdpersoon van zijn ontelbare boeken: Lemmy Caution, de onverschrokken G-man van de Amerikaan se Federale Recherche, die over de hele wereld jacht maakt op bankrovers, kidnap pers, spionnen en smokkelaars en voor zijn privé-genoegen ook op schone vrouwen. Dat is ook weer zo in deze film, een sensa tionele historie over een bende gouddieven, die het tenslotte na een onafgebroken reeks vecht- en schietpartijen tegen Lemmy moet afleggen, dank zij het feit dat het welge schapen liefje van de bendeleider op het laatste en zeer critieke moment de revolver waarmee zij Lemmy om zeep moet helpen, op haar vriendjes richt. Het is geen film voor mensen met zwak ke zenuwen, want iedereen heeft de zakken vol revolvers en is niet bepaald zuinig op de kogels. S. K. „De man met het litteken" (W.B.-theater vrijdag t/m. maandag). In deze Western speelt Dana Andrews met verve de rol van de „Man met het litteken". Dit litteken was het gevolg van een lynchpartij, waar bij hij ternauwernood aan de dood ont snapte. Na enkele jaren keert hij terug om de moord op te helderen waarvan hij toen ten onrechte beticht werd. Zijn speurtocht ZATERDAG 17 MAART IJMUIDEN Thalia, 19 en 21.15 uur: „Gekweld ge weten". Rex, 20 uur: „Abbott en Costello en de mummie". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Ge bouw, open van 9.3012 en 1416.30 uur. „Jeugdzorg", 19.30 uur: Ned. Herv. Jeugd- gebouw, feestavond. ZONDAG 18 MAART IJMUIDEN Thalia, 15 uur: „Piraten te paard"; 19 en 21.15 uur: „Gekweld geweten". Rex, 15 uur: „Knock-out en kruitdamp"; 20 uur: „Abbott en Costello en de mum mie". Velserbad, 14.30 uur: afzwemfeest „De Sportbond". Humanistisch Verbond, 10.30 uur: Cultu reel Gebouw, lezing. MAANDAG 19 MAART IJMUIDEN Thalia, 20 uur: „De onverschrokkenen". Rex, 20 uur: „Abbott en Costello en de mummie". Pieter Vermeulenmuseum, als Zaterdag. Nutsbibliotheek, Heidestraat, uitlening van 1921.30 uur. Sectie muziek Velser Gemeenschap, 20 u„ Ned. Herv. Jeugdgebouw, vormingsavond. Volksuniversiteit, 20—21 en 21—22 uur, 'cursus Engels; 20—21 uur cursus Frans in gymnasium. Éüi door het plaatsje, waar zijn komst de no dige opschudding teweeg brengt is sterk aan spanning, vooral wanneer blijkt dat verscheidene van zijn oude lynchgrage „makkers" een motief voor de moord had den. Harde vechtpartijen ontbreken niet. Het vuurgevecht aan het slot mag er ook zijn. Een goedgekleurde en stevige Wild-West- rolprent, die de minnaars van dit genre zeker niet teleur zal stellen. H.S. „Simba" (Vrijdag tot en met maandag, Ken nemer Th eater). Dirk Bogarde is gedurende de nieuwe programmaweek ook in Beverwijk te bewonderen als een jonge Engelsman, die met hoop en ambitie ge laden in Kenya terecht komt en daar niet alleen een kennisje uit vergeten tijden ont moet, maar ook de hardheid van de Mau Mau. Die als eerste welkom in dat Kenya een woord op de deur van een uitgemoorde boerderij heeft gekalkt, dat de titel aan de film gaf: „Simba". De haat wordt wakker en met grote nauwkeurigheid registreert de camera de menselijke zwakheden, die zich kunnen openbaren, zodra de remmen van het verstand los gaan. Het'eindigt al lemaal wat ruig en niet geheel in de geest van de verzoenende politiek, die Albion wil laten doorschemeren in dit koloniale probleem, maar er is niettemin een goede film aan deze kwestie ontleend, die helaas wel eens afdwaalt naar de sensatie en dan plotseling niet meer sympathiek aandoet. Over de ondergang van de Nederlandse kustvaarder „Admiralengracht' wordt van de opvarenden, die in Vlissingen aan wal zijn gezet, nog vernomen, dat het schip in dë nacht van donderdag op vrijdag ter hoogte van Zeebrugge in de mist ten anker was gegaan. Het werd midscheeps aange varen door het Britse stoomschip „Dews- bury". De kustvaarder maakte onmiddellijk slagzij naar stuurboord en zonk sneL De sloep was binnen vijf minuten gestreken en de elf opvarenden en de Nederlandse loods gingen aan boord' van de „Dewsbury", die hen naar Vlissingen bracht. Dick van der Velde (Ciske de Rat) zal, evenals zijn medespeler in de film, Dicky Bos, een gastrol vervullen bij het „Rotter dams Toneel". Van straatjongens in de film worden zij nu kinderen van Medeia (Caro van Eyck) en Jasoon (Bob de Lange) in de tragedie van Euripides. Biljartcompetitie De uitslagen van de deze week gehouden biljartontmoetingen in de competitiestrijd van het district Haarlem boven het Noord zeekanaal waren: Scheywijck 3De Zon 2 08; 't Vosje 2Excelsior 1 62; Excel sior 2—Scheywijck 4 26; 't Vosje 3 Onder Ons 1 62; Parkzicht't Vosje 4 08; Scheywijck 1't Vosje 1 44; Ex celsior 3Scheywijck 5 62. RAADSVERGADERING De Castricumse gemeenteraad' zal op 27 maart in openbare vergadering bijeen ko men. Zoals gewoonlijk is de aanvang van deze vergadering gesteld op 19.30 uur. Opstelling CSV CSV I uit Castricum gaat bij ADO I op bezoek. Het team is als volgt samengesteld: doel: G. de Heer; achter: H. Jacobs en W. Grosze Nipper; midden: De Hoberg, C. Boot en H. Beijersbergen van Henegouwen; voor: G. Riethorst, H. v. Diggelen, B. Kos- sen, H. Stolk, P. v. Maarleveld. De elf van Vitesse '22 Voor de thuiswedstrijd tegen Alkmaarse Boys verschijnt het Castricumse Vitesse '22 zondag met het volgende team in het veld: doel: B. v. Veen; achter A. Hollentoerg en P. Beentjes; midden A. Groot, J. Borst en J. de Groot; voor: H. Borst, H. Zonneveld, A. v. d. Valk, H. Eiekhoff en P. Duin. Agenda voor Castricum „Corso"-theater: zaterdag en zondag 19.15 en 21.30 uur en maandag tot en met woensdag iedere avond 20 uur: ,,'s Nachts op Montmartre"; zondagmiddag 15 uur: „De duivel van Diablo". Schrale aanvoeren blijven Op de Beverwijkse groentemarkt is deze week niet veel verandering gekomen, de aanvoeren zijn maar matig, terwijl voor de meeste produkten hoge prijzen worden be steed. Witlof ging weer vlot weg tot 90 cent per kilo, de aanvoer van spruiten is klein en er komen nog enige kistjes extra ge schoonde, die dan tot f 1.40 per kilo gin gen. Rabarber is een export-artikel waar voor veel belangstelling bestond: de prijzen varieerden van 35 tot 90 cent per bos. Was- peen komt vrij regelmatig aan de markt, de prijzen gingen tot 40 cent per kilo. Voor prei bestond veel animo en er komen nog behoorlijke partijen aan de markt; als er nog voldoende groen aan zit, werd er tot 70 cent per kilo voor betaald. Boerekool is er haast niet meer en de kwaliteit laat dan ook nog alles te wensen over. De overige koolsoorten varieerden van 20 tot 30 cent per kilo. Uien gaan tot 50 cent per kilo, terwijl men voor de winterpeen tot 15 cent per kilo besteedde. De bloemkwekers hebben deze week hun schade van de koude winter gedeeltelijk ingehaald, want waren ook de voorgaande weken de bloemen al goed aan de prijs, er werden deze week nog weer hogere prijzen besteed. De goede kwaliteit van tulpen en narcissen werden voor de export gekocht en dan kijkt men niet op enkele dubbeltjes per bos. Zo stegen goede soorten tulpen als Golden Harvest, Van der Eerden, Edith Eddy, Elmus Albino en Cordell Huil boven de 1.50 per bos en er is zelfs nog 1.90 voor betaald. Ook de narcissen staan in de volle belangstelling; de trompetnarcissen gaan alle boven de gulden, met de Carlton als hoogst genoteerde: 1.40 per bos. Soor ten als Scarlet Elegance, Californië en Verger draaiden rond de gulden. Helios en Laurens Koster lagen tussen de 80 en 90 cent per bos. Hyacinten zijn ook duurder geworden: er werd nog tot 24 cent per stuk betaald. Blauwe druifjes varieerden van 15 tot 43 cent per bosje. Voorts ziet men nog sneeuwklokjes, de anemoon St. Bavo en de iris Retuculata, die ook goede prijzen haalden. De aanvoer van potplanten is matig, maar alles gaat vlot weg. Ongekende prijzen worden er momenteel voor de tulpen betaald. Vrijdag ging de rode parkiet-tulp Red Champignon voor. 2.50 per bos van 10 stuks en dat wordt dus 25 cent per stuk inkoop! Voor de door hen aangevoerde groente kregen de Kennemer tuinders vrijdag in Castricum de volgende prijzen: spruiten geschoond 90150, spruiten ongeschoond 40-65; savoye kool 25, sjalotten 38-45, prei 28-44, rode kool 13-16, knolselderij 27-36, lof 76. ADVERTENTIE Dealer voor IJmuiden-Oost: Lange Nieuwstraat 773 Telefoon 4986 BER I NI-dealer voor Dmuiden Alleen: Kennemerlaan 106 - Tel. 5726 Ook betaling in overlegKleverparkweg 2A - Haarlem - Tel. 11757 Watervliet's kampioenschap nadert het kampioenschap van het eerste twaalftal van de korfbalvereniging „Water vliet" nadert, tenzij een algemene depres sie over het team komt en alle vier nog volgende wedstrijden in de huidige compe titie van de derde klas B KNKB zouden worden verloren. Daarvoor hoeft gezien de resultaten tot nu toe slechts één verlies- punt uit veertien gespeelde wedstrijden en een ongeslagen record niet al te veel vrees te bestaan. De Watervlieters staan er dus bijzonder gunstig voor met negen winstpunten meer dan de naaste concur rent ZKV I, die weliswaar twee wedstrijden minder speelde. De Zaankanters kunnen, indien alle resterende wedstrijden worden gewonnen totaal dertig punten bereiken; Watervliet met nog vier te spelen wed strijden voor de boeg en thans zevenen twintig punten heeft dus maar vier punten nodig om zich kampioen te kunnen noemen. Toch gaat er in de wedstrijd van zondag tegen KCN in Amsterdam-Noord voor de Velsense ploeg, die de thuiswedstrijd won, een belangrijke factor meespreken, KCN is thuis namelijk nog ongeslagen en de Am sterdammers zullen uiteraard proberen deze situatie te handhaven. Of het geluk ken zal, hangt af van de strijdlust van Watervliet, welke ploeg er op gebrand is ook haar ongeslagen record te handhaven met terugkeer naar de tweede klasse in het zicht. KCN is met vier Hespaleden versterkt, maar de Velsense ploeg kan de volle winst behalen. In de lagere regionen Voor Watervliet 3 en 4 staan uitwed strijden te wachten, respectievelijk tegen Nieuw Flora 2 en 3 in Haarlem. Water vliet 3 dat op eigen veld met 4-7 verloor zal proberen revanche te nemen; het vier de won thuis met 6-2. Beide groen-gele twaalftallen kunnen nog wel punten gebruiken en doen er dus goed aan zich volledig te geven. Vanmiddag komen eindelijk ook de as piranten weer aan de beurt. Vastgesteld is: Oosthoek A-Watervliet A in Haarlem. De stand aan de kop van de ranglijst van 3B is: Watervliet I 14 13 1 0 27 125-49 ZKV 12 8 2 2 18 66-48 KVH 13 7 2 4 16 68-61 KCN 12 6 2 4 14 56-45 BEP 13 6 1 6 13 -74-63 De opstelling van Watervliet I is: Dames; J. Kluft, S. Meyer, R. Leyenaar, B. Koet, f 78.980 en de heer G. Buur te Velsen- S. Hartman, M. Veerbeek, W. Berghuis, D. v. Ladesteijn en F. Vos. Tijdens de jaarlijkse algemene ledenver gadering van de Castricumse Accordeon Vereniging werd het besluit genomen ook dit jaar deel te nemen aan het te Rijs in Gaasterland te houden accordeon-concours. Blijkens de recente uitvoeringen van de verenigingen maakt zij een goede kans op de eerste plaats in haar afdeling. Ook werd op de vergadering besloten het bestuur uit te breiden met twee leden. Benoemd wer den de heer C. de Winter tot 2e secretaris en mej. T. Ammeraal tot 2e voorzitster. Verder heeft men de B.A.V. te Beverwijk toegezegd medewerking te verlenen aan haar uitvoering op 31 maart. VEILINGBERICHT 16 maart Waspeen 2140; witlof 5390; rabarber 2686: spruiten 49—139; prei 3772; knollen 1949; boerenkool 1537 rode kool 823; gele kool 1228; groene kool 1742; witte kool 1220; uien 1650; peen 6—15. GEBOREN: B. BijlsmaKramer, z., Jac. van Heemskerkstraat 1, IJmuiden; J. Trech- selSmook, d. L. Nieuwstraat 351, IJmuiden; P. M. van KampenHuiibens, z., Da Costa- laan 3, Driehuis; F. D. BrouwerOsewoudt, d.. Wulverderlaan 20, Santpoort; A. Piersma Hijmering, d. Pythagorastraat 7, IJmuiden; G. Jansen—van der Wal, z., de Noostraat 115, I.Tmuiden-O.' M. D. PrinsBos, d„ Geleen- straat 27, IJmuiden: M. KamerbeekKlein, d., Beekvlietstraat 5. Santpoort; C. K. Eel- singSmits. z„ Ogelwightstraat 16, Velsen- Noord; G. Zeeuw—Siemons, d., Pres. Steijn- straat 32, IJmuiden. OVERLEDEN: B. A. Mansvelder, 38 j., echtgenote van C. Droog, L. Nieuwstraat 73, IJmuiden-O.; M. Voogt, 71 j., echtgenoot van M. Noordzij, Pres. Krugerstraat 62, IJmuiden; M. Rentenaar, 72 j., echtgenote van D. Mulder, Schoolstraat 13, IJmuiden; F. Bal, 4 j., z. van C. Bal en N. Houwaart, Boerhavestraat 17, IJmuiden-O.; J. C. Pelle- mans, 47 j„ echtgenoot van J. de Jonge, Ter burgstraat 16, Santpoort. ONDERTROUWD: E. J. Helmer, Jac. Cats- laan 15. Driehuis en H. H. Boon, Driehuizer- kerkweg 86, Driehuis; A. Keuter, Tasman straat 9, IJmuiden-Oost en A. P. de Heiden, Zandersstraat 40, IJmuiden-O., t. a.: Lange Nieuwstraat 76, IJmuiden; D. A. de Reus, Prins Hendriklaan 107, Vlaardingen en E. Roodenberg, Willem de Zwijgerlaan 6, Sant poort, t. a.: Emmastad (Curacao)A. Bos man, Rusthoflaan 25, Rotterdam en M. A. A. Bakhuizen, Grahamstraat 28, IJmuiden; J. C. Rozemeijer, Corverslaan 114, Velsen-N. en M. Kaandorp, Frans Naereboutstraat 62, IJmui- den-O., t. a.: Lange Nieuwstraat 79, IJmui den; A. J. de Jonge, Hoofdstraat 246, Sant poort en J. Chr. Harkes, Tulpenstraat 18, Santpoort, t. a.: Wüstelaan 97 ben., Santpoort. GEHUWD: Th. A. Kruijssen en K. Visser, Ritsevoort 26, Alkmaar. Voor de handbalvereniging „IJmond" zal de komende zondag kunnen worden beschouwd als het begin van een nieuwe competitie, nu alle senioren- en jeugd- teams weer in het veld komen. Speciaal voor het eerste herenelftal dat van novem ber af geen veldhandbalwedstrijd meer speelde als gevolg van de zaalhandbal competitie in het Amsterdamse RAI-ge- bouw, zal het vreemd zijn de groene mat te betreden. Bovendien zullen deze IJmon- ders het met de eerste uitwedstrijd tegen Blauw Wit 2 in Amsterdam niet ge makkelijk hebben temeer daar zij met een redelijke kans om te winnen ook nog een theoretische kans op het afdelingskam pioenschap van de tweede klasse B in dis trict west A hebben. Verliezen de IJmond 1-spelers echter, dan gaan zij tot de staart- groep op de ranglijst behoren, zoals uit de stand blijkt. De wedstrijd is dus uiter mate belangrijk. De stand is nu: Zandvoortmeeuwen 8 5 0 3 10 Unitas 8 5 0 3 10 Niloc 2 8 5 3 10 Blauw Wit 2 9 4 0 5 8 IJmond 9 4 0 5 8 Vriendschap 7 3 0 4 6 Aalsmeer 2 7 3 0 4 6 Tonido 8 3 0 5 6 DE IJmond-wedstrijd wordt het treffen tussen de tweede en derde herenelftallen, die beide in dezelfde afdeling uitkomen. In de eerste ontmoeting tussen de club makkers won het derde verrassend, maar of IJmond 2 het opnieuw zo ver zal laten komen is aan twijfel onderhevig. Voor het eerste IJmond-dameselftal staat de wedstrijd tegen Rapiditas I te Haarlem op het programma. Ook deze wedstrijd zal vdor de IJmondsen geen walk-over worden aangezien Rapiditas versterking heeft ge kregen. Maar gezien het resultaat van vo rige week tegen Concordia 2 (6-1) mag verwacht worden, dat de punten naar Vel sen komen. Voorts worden gespeeld: Dames: IJmond 2-meisjes IJmond-junioren; aspiranten meisjes: IJmond 2-Zandvoortmeeuwen I; IJmond I-Zandvoortmeeuwen 3. Junioren meisjes: Rapiditas 2-IJmond; Junioren jongens: Zandvoortmeeuwen-IJmond. De opstellingen zijn: Dames: IJmond I: M. Klesser; L. Mossel en B. Schoon; N. Beers, J. Woudsma en R. v. Buuren; T. Schuit, D. Marckelbaeh, H. Venus, G. Slat man en T. Jak. Heren: IJmond I: J. Böhm; W. Siebers en W. Reymer; J. Wolters, H. Boon en J. v. Buuren; J. Molenaar, G. Kramer, B. Hof man, E. Sauer en K. Sauer. Ook het concert, dat de gemengde ar beiderszangvereniging „De IJmuider Volks stem" vrijdagavond in het Nederlands Hervormd Jeugdgebouw voor zeer veel bezoekers gaf, was grotendeels aan compo sities van Mozart gewijd. Dirigent Ben Nuyen, die het koor sedert enkele jaren leidt, heeft de zangers en zangers terdege begrip bijgebracht van wat men met goede zang vermag te bereiken. „De Stem" heeft het in al de jaren van zijn bestaan niet ontbroken aan sopranen en alten; de mannenzangers, bij vrijwel alle koren in de minderheid ten opzichte van het zwakke geslacht, zouden ook hier een aanvulling hunner gelederen best kun nen gebruiken. Niettemin wist Nuijen met het beschikbare materiaal te woekeren en zeer behoorlijke resultaten te bereiken waar het evenwichtig zingen betrof. „Ave Verum", het bekende vierstemmige motet, dat Mozart voor een processie schreef, kreeg van Nuijen het juiste, plech tige tempo; de accoorden „stonden", de klank werd, vooral in het mezzoforte. fraai afgerond, waarbij het vrouwenkoor uitblonk in homogeen zingen. Mevrouw S. Stern-Frank zong de veel eisende sopraansolo in het hierop aanslui tende „Laudate Dominum", begeleid door haar zoon Wouter Stern (piano). Het koor, dat het werk goed bestudeerd had, vormde een welluidende achtergrond, de sopraan soliste tot steun. Stern is een vaste medewerker geworden van de concerten van de IJmuider Volks stem. Reeds vele jaren verzorgt hij er de pianobegeleiding der uit te voeren koor werken en weet de zaal tot luisteren te dwingen met zijn vloeiend solospel. Dit maal vergastte hij de vele muziekliefheb bers op Mozarts Fantasie in C-majeur; Stern bleek daarbij een eigen visie op het metrum dezer compositie te hebben, die zeker niet door Mozart zou zijn onder schreven. Na de pauze voerde men Felix Mendels- sohn-Bartholdy's oratorium „Athalia" uit. Het ontstond tussen 1841 en 1843; de com ponist zocht in dit werk, evenals in zijn „Antigone" en Oedipus" de kracht ener heroïsche atmosfeer. „Athalia" is een typisch voorbeeld van de klaarheid en gebondenheid, die aan Mendelssohn's muziek inhaerent is; het geestige ritmenspel is daarbij steeds onder geschikt aan de vorm van het werk. Opdat het solo-kwartet d'er twee sopra nen en twee alten steun zou hebben, liet Nuyen het dubbel bezetten. De acht dames kweten zich vlot van haar taak, al was de partituur voor deze natuur-stemmen hier en daar hoorbaar te zwaar. Het koor zong zijn partijen vlot. Het be kende duet „Du bist ewig" voor twee so praanstemmen, charmant door jonge leden van het koor vertolkt, e.n daarna door „De Stem" smaakvol vierstemmig overigenomen, wa-s een der voornaamste delen van het oratorium, dat daarbij ook nog dankbare koren in de koraalstijl bevat. De uitvoe rende vereniging heeft er alleszins haar best op gedaan. A. J. VAN DER WEIJDEN VARA-afdeling houdt haar jaarvergadering De afdeling Velsen-Noord van de VARA- omroepvereniging houdt dinsdagavond in het gemeentelijk ontspanningslokaal aan de Van Diepenstraat haar jaarlijkse leden vergadering. Behalve de gebruikelijke jaarstukken komen aan de orde voorstellen, het jaar verslag en het omroeprapport 1955 van het hoofdbestuur. Voorts vermeldt de agenda kandidaatstelling van verenigings- en dis- trictsbestuur. Van het afdelingsbestuur tréden af de heren J. Kremer, J. van Eik en A. Broers, die zich niet herkiesbaar stellen. Maanda? 5 maart: mt. Antje RO 15; ml Everard Christina KW 40, Excelsior II KW 78, Dolfijn RO 2, Cornells VL 83, Prinses Juliana VL 97. Dinsdag 6 maart: ml. Nederland VI KW 37, De Vrouw Anna KW 52, Bali KW 129, Wil helmina III KW 147, Onderneming II SCH 27, Jacoba Gesine SCH 36, Noordster VL 97. Woensdag 7 maart: ml. Bertha KW 38, Maria Jacoba KW 73. Donderdag 8 maart: ml. Nestor KW 101. Vrijdag 9 maart: ml. Albertha Hendrika KW 81, Burgemeester Heusde_,s VL 27; ml. Wiron III IJM 21, Onderneming III SCH 117. Zaterdag 10 maart: mt. Wiron IV IJM 209; ml. Jan KW 50 naar Scheveningen; mk. Wiron V IJM 208. Maandag 12 maart: mt. Emma Wilhelmina KW 135, Cornelis Vrolijk FZn SCH 171; ml. Heemstede IJM 53, Martha IJM 74, Verwach ting IJM 204, Fierman Eduard KW 5, Ver trouwen KW 6, De Arend KW 7, Adrianus KW 10, Willem Cornelis KW 16, Arie Nico KW 17, Cornelis KW 24, Concordia KW 26, De Verwachting KW 28, Margrietha Maria KW 29, Aafke Jacoba KW 41, Noordzee KW 47, Cornelis Marinus KW 48, Floris KW 59. Elizabeth KW 64, Willy Alida KW 65, Sa- turnus KW 69, Jan KW 84, Huiberdina Gijs- bertha KW 85, Willempje KW 89, Alida KW 91, De Vrouw Dirkje KW 104, Jacoba KW 107, Gebroeders KW 108. Avontuur KW 114, Pe tronella KW 125, Borneo KW 127, Wilhelmina II KW 138, Arie KW 155, Katwijk III KW 161, De Viej- Gezusters KW 162, Gebroeders KW 166, Aleida KW 169, Onderneming IV SCH 153, Scheveningen SCH 107, Marie VL 71; mk. De Twee Gebroeders IJM 3 (14 maart binnen), Dageraad IJM 4, Texel IJM 5, Maartie IJM 8, Poolster IJM 1, Klaas Junior IJM 22, Twee Gebroeders IJM 27, Emisel IJM 31, De Hoop I IJM 45, (14 maart binnen), Vios IJM 52, De Hoop II IJM 59, Corrie IJM 78, Wiron I IJM 210, Magda IJM 272, Nehim I AM 16. Nehim TI AM 17, Nehim III AM 18, Nehim IV AM 26, Leendert Jacoba KW 12, Arendje Jacoba KW 21 (14 maart binnen), Anne Marie KW 27, Rein KW 30 (14 maart binnen), Tiny KW 34, Stem KW 36, Prinses Margriet KW 51, Hermina IV KW 53, Cor nelia Adriana KW 58, Alice K W62, Albatros KW 68, Gerda Marianne KW 71, Prinses Beatrix KW 72, Twee Gezusters KW 77 (14 maart binnen), Zeearend KW 79, Johanna Cornelia KW 8. Adriana Catharina KW 92. Willem KW 94. Arendje KW 98. Jacoba KW 105, Agatha Arie K 126, Koni,n.p-'n Juliana KW 133, Alida Jacoba KW 165, Pieter Jacob KW 178, Jana KW 210, Okko Bosker WR 25, Tiny Dieuw WR 33, Jan Willem WR 34, In ternos WR 49, Flevo WR 50, Hendrikje BU 33. Dinsdag 13 maart: ml. Gorredijk IJM 75, Martenshoek IJM 283, Hubertha Gerarda KW 9, Rijnmond IV KW 15, Dirk KW 19, Grietje KW 20, Orion KW 2, Volharding KW 23, Helena KW 39, Rijnmond III KW 44, Nep- tunus KW 45, Doggersbank KW 75, Toena dering KW 95, Robert William KW 123, Willy KW 141, Java KW 159, Eendracht KW 168, Onderneming KW 175, Oceaan IX SCH 54, Bertina VL 85; mk. Dine Marie KW 57, Vier Gebroeders TX 14. Woensdag 14 maart: ml. Willy SCH 7, Helena SCH 196, Drie Gebroeders HD 79; mk. Twee Gebroeders IJM 3, De Hoop I IJM 45, Arendje Jacoba KW 21, Rein KW 30, Twee Gezusters KW 77. Donderdag 15 maart: ml. Annie IJM 14, Excelsior III KW 76. Het gymnastieklokaal, dat is aangebouwd aan de R.K. meisjesschool aan de Corvers laan zal worden gemoderniseerd en naar de eisen van deze tijd worden ingericht. Voor dit werk is een aanbesteding gehou den, waarvoor de laagste inschrijfster was de firma Walieveld te Haarlem met f 77.777 aan wie het werk inmiddels is op gedragen. De Haarlemse aannemersfirma Van der Aartweg te Haarlem had ingeschreven voor f 78.980 en de heer G. Buur te Velsen- Noord voor f 79.800. Filmavond van de Vrouwenbond P.v.d.A. De afdeling IJmuiden van de Vrouwen bond van de Partij van de Arbeid houdt donderdag een bijeenkomst in het Cultu reel Gebouw te IJmuiden. Een chocolade fabriek verzorgt een filmprogramma. Zondag 18 maart IJMUIDEN: Ned. Herv. Kerk, Kanaalstraat, 10 uur: ds. D. C. van Wijngaarden; 19 uur: ds. J. v. d. Berg. Cultureel Gebouw, 10 uur, de heer M. van Loo, jongerendienst. Geref. Kerk, Ichthuskerk, 9 en 10.45 uur: ds. W. Diepersloot; 15 en 17 uur: ds. J. van Leeuwen. Geref. Kerk (Art. 31 K.O.), 8.30 en 16.30 uur; ds. J. J. Arnold. Chr. Geref. Kerk, 10 en 17 uur: dis. Drenth van Amersfoort. Gemeente Gods, 10 uur, Cultureel Ge bouw, bijeenkomst. Doopsgezinde Gemeente, Helmstraat, 10.30 uur: ds. R. de Zeeuw van Utrecht. Oud-Katholieke Kerk, 8 uur: Vroegmis, 10 uur: Hoogmis, 19 uur: Lof met lijdens meditatie woensdag 9 uur H. Dienst donderdag 19.30 uur; Vespers vrij dag 9 uur: H. Dienst. Leger des Heils, 10 uur: Heiligingssamen komst 16.30 uur: Jeugddienst 19 uur: Openluchtsamenkomst 20 uur: Verlossingssamenkomst. Baptiste Gemeente, IJmuiden (Cultureel Gebouw, Plein Moerbergplantsoen), 10 uur: de heer J. Baartse. IJMUIDEN-OOST: Ned. Herv. Kerk, Goede Herderkerk, 10 uur: ds. J. H. W. Diokhout, 19 uur: ds. S. de Roest. Jeugdgebouw Rembrand tlaan, 10 uur: de heer H. Remiens, jeugdkerk. Geref. Kerk, Bethel'kerk, 10 en 17 uur: ds. J. A. Tiemens. Ver. v. Vrijz. Herv., Abelenstraat 1, 10.30 uur: ds. D. T. Los van Delft. Evangelisatievereniging „Elon", Kapel Vareniusstraat, 10 en 19.30 uur: L. J. Pasman van Haarlem woensdag 19.45 uur: Filmstrookavond over „Israël". Vergadering van Gelovigen, De Ruyter- straat 73, 10 uur: samenkomst. DRIEHUIS: Evang. Luth. Gemeente, kapel „Wester- veld", 17.15 uur: ds. J. A. Roskam. VELSEN: Ned. Herv. Kerk, EngelmundUskerk, 10 uur: ds. L. Brink, 19 uur: ds. J. Brons geest van Haarlem, jeugddienst Wijk- gebouw Torenstraat, 10 uur: jeugdkapel, voorganger de heer T. Snoek. Ned. Herv. Kerk, 10 uur: ds. H. P. Huis man, 19 uur: ds. L. Brink. Vrije Evang. „Emanuël", gem. ontsp.- lokaal, Van Diepenstraat, 10 uur: de heer G. Nieuwenhuizen donderdag 20 uur: de heer T. A. Dikkens van Leiden. BEVERWIJK: Ned. Herv. Gemeente, Grote Kerk, 10 uur: ds. J. O. Norel; 19 uur: ds. B. J. Naessans. Irenekapel, 10 uur: ds. F. Wil- lekes. Populderenlaan, 10 uur: ds. W. Oorthuys. Jeugdkapel „Groene Huis", 10 uur: heer A. Groeneveld. Geref. Kerk, Moensplein, 10 en 17 uur: ds. C. Meyer. Vrijz. Herv. Gemeente, Prinsselaan, 10 uur. Maranatha, 9.30 uur: bidstond, 10, 16 en 19.30 uur: Jb. Klein Haneveld en Th. Dik- kes; maandag 16 en 19.30 uur, idem. Leger des Heils, Jan Alsweg 32, 10 uur: Heil'igdngssamenkomst; 12 uur: zondags school; 16.30 uur: Kindersamenkomst; 20 uur: Verlossingssamenkomst. Alle samen komsten staan o.l.v. 2e luitenante C. Oele WIJK AAN ZEE: Ned. Herv. Kerk, Julianaplein, 10 uur: 10 uur: ds. J. A. Eekhof. CASTRICUM: Ned. Herv. Gem., 10 uur: ds. Ter Steegs, van Santpoort. Ger. Kerk, 10 en 17 uur: ds. A. A. Leen- houts. SANTPOORT: Ned. Herv. Kerk, 10.30 uur: ds. J. H. Steima van Bloemendaal; 19 uur: Open- deurdienst, wika L. A. C. v. Ginkel, inge leid door ds. D. ter Steege, „Fort in de woestijn". „De Toorts", 9 uur: ds. Joh. Bronsgeest van Haarlem. Chr. Geref. Kerk, „De Kapel", 15.30 uur: ds. J. C. Maris. Geref. Kerk, 9.30 en 17 uur: ds. M. de Kluis. Geref. Kerk (Art. 31 K.O.), 10.30 en 15 uur; ds. N. Bruin. HAARLEM: Church of England, Kinderhuissingel, Evening Service 7.30 p.m. IJMUIDEN-WEST: Geref. Evang. zondagsschool, Gr. v. Prin. stererschool, 10.30 en 11.30 uur. Herv. zondagsschool, Creutzbergschool, 10 uur. Leger des Heils zondagsschool, Gebouw Edisonstraat, 12.15 uur. Herv. zondagsschool, Insingerschool, 10 uur. Geref. Evang. zondagsschool, Iehthus- burcht, 11 uur. Herv. zondagsschool, Comitéschool, 10 uur. Zondagsschool Doopsgezinde Gemeente, Kerkgebouw Helmstraat, 11.30 uur. IJMUIDEN-OOST: Kinderkerk „IJmuiden-Oost", Emma- school, 10 uur. Herv. zondagsschool, Julianaschool, 10 uur. Geref. zondagsschool, Lariksburcht, 11.30 uur. Geref. Evang. zondagsschool, 10.30 uur: Ossendorpschool, ingang Lemairestraaj.. Kinderkerk „IJmuiden-Oost", Theo Thijssenschool, 10 uur. DRIEHUIS Velsen-DORP: Herv. zondagsschool te Driehuis, Maria Boreelkleuterschool, alle leeftijden, 10 u. Hervormde zondagsschool te Velsen- dorp, Wijkgebouw, Torenstraat 12 uur. Zondagsschool Doopsgezinde Gemeente Jan Camperschool, 10.30 uur. VELSEN-NOORD: Herv. zondagsschool, 5 t/m 8 jaar kleu terschool aan de Banjaertstraat 12 uur en van 8 t/m 13 jaar 'n de C.V.O.-school aan de Langeveldstraat 12 uur.

IJmuider Courant | 1956 | | pagina 10