Behangselpapier Plasticpapier 55 ct per rol P. van Lieshout £aat uil Uw kleding chemisch reinigen „HoekenVaart" A. J. van Lent's Automobielbedrijf Joh. v. d. Horst's Automobielbedrijf Kort en bondig SUB-DEALER GENERAL MOTORS Kerkconcert voor het Vrijzinnig Luthers Dameskoor voor slaapkamer 35 Ct P®r rol Luidsprekers ZATERDAG 17 MAART 1956 15 GEEN STRAFVERVOLGING TEGEN MR. SCHOKKING Telegram van 22.000 oudere leerlingen aan dr. W. Drees N.Ph.O. concerteerde voor de jeugd Ocwirk schreef boek Genootschap voor Reclame gast van de jaarbeurs Vereniging metaal industrieën bestaat 40 jaar Van Parijs naar Nice Parlementair bezoek aan Wageningen Examens Zweden opent achterdeur naar het warme westen OFFICIAL GENERAL MOTORS DEALER Ter gelegenheid van zijn 25-jarig bestaan heeft het Vrijzinnig Luthers Dameskoor vrijdagavond in de Evangelisch Lutherse Kerk aan de Witte Herenstraat een concert gegeven. Het zwaartepunt van dit concert kwam evenwel niet in de herdenking van het jubileum te liggen, maar in de vertolkte muziek. Het koor zocht ook op deze avond zich zelf niet, maar het bleef trouw aan zijn beginsel van dienstbaarheid op het terrein, waar alleen dienstbaarheid past: het gebied van de religieuze, en in het bijzonder de kerkmuziek. Over de ideale vorm van kerkmuziek en over de principes, die daar bij de richting moeten bepalen, zijn de meningen in de loop der eeuwen nogal uit eenlopend geweest. Het programma, dat het dameskoor tot uitvoering bracht, gaf van die opvattingscontrasten zelf een voor beeld door het naast elkaar plaatsen van het „Adoramus te" van Orlando di Lasso, het „Kyrie eleison" van Marius Flothuis, de Messe basse van Gabriel Fauré en het „Stabot Mater" van Allessandro Scarlatti. Het begrip „wereldgelijkvormigheid" zou men in het bijzonder kunnen laten gelden voor het werk van Scarlatti met zijn affini teiten tot de opera-muziek, het bel-canto en tot het in de renaissance gevormde ideaal van „l'art pour l'art" (de kunst om de kunst), wat trouwens ook gezegd kon worden van missen van Haydn en van Mo zart, althans uit de eerste tijd van zijn jong meesterschap. Zij vertegenwoordigen niet de zuiver liturgische muziek. Het element der uiterlijkheid is er te sterk in vertegen woordigd. En al kan men in dit Stabot Mater van Scarlatti veel fragmenten ont dekken, die als in overeenstemming met deze beroemde sequens van Jacopone da Todi gevoeld konden worden, in zijn geheel heeft Scarlatti's werk mij niet de stille ontroering kunnen schenken, die de pure, eenvoudige Messe basse van Gabriel Fauré met zijn bevrijdende muzikale mystiek kón geven. Het kleine dameskoor was wel bij zonder gelukkig met deze kleine mis. De dirigente Bets Nederkoorn hield de uit voering ervan in een voortreffelijke stijl van liturgische eenvoud. De koorstemmen, waarvan de eenheid voor het Adoramus te" van di Lasso nog gezocht moest worden, versmolten voor de Messe basse tot een bescheiden genuanceer de, schone samenklank. En ook de uitvoe ring van de solo-partij door de sopraan Kitty Nederkoorn viel te loven, omdat het hier niet ging om het bel-canto, maar om het brengen van de geest der devotie. Voor het „Stabat Mater" was de koor zang zeker niet onverdienstelijk en ook voor hetgeen de solisten Kitty Nederkoorn De officier van justitie bjj de Haagse rechtbank heeft heden aan mej. Pino te Utrecht medegedeeld, dat hij geen termen aanwezig acht om tot een strafvervolging tegen de burgemeester van Den Haag, mr. Schokking, over te gaan. De brief, waarin de officier van justitie zijn besluit aan mej. Pino mededeelt, luidt: „In antwoord op uw verzoek van 7 maart 1956 tot het instellen van een strafvervol ging tegen mr. F. M. A. Schokking, heb ik de eer u te berichten, dat naar mij is gebleken de procureur-fiscaal bij het bij zondere gerechtshof alhier, welk gerechts hof op 1 juli 1949 werd opgeheven, des tijds, na kennisneming der stukken, geen termen aanwezig heeft bevonden om een strafzaak tegen mr. Schokking aanhangig te maken. Waar geen omstandigheden zijn geble ken, die onbekend waren toen deze be slissing werd genomen, komt het mij niet gewenst voor thans mr. Schokking straf rechtelijk te gaan vervolgen. Voor de goede orde deel ik u mede, dat artikel 8 der wet overgang bijzondere rechtspleging (staatsblad I 186) bepaalt, dat een beklag, als bedoeld in artikel 12 Wet boek van Strafvordering, na de opheffing van de bijzondere gerechtshoven kan wor den gedaaan bij de Hoge Raad der Neder landen. Indien u zich uit dien hoofde bij de Hoge Raad over het niet vervolgen van mr. Schokking wenst te beklagen, zal de Hoge Raad over dat verzoek een uitspraak geven, waarnaar ik mij uiteraard zal gedragen." De officier van justitie, mr. dr. J. C. MARIS. De raadsman van mej. Pino, mr. G. ter Laan uit Utrecht, heeft medegedeeld, nog niet te kunnen antwoorden op d!e vraag, of zijn cliënte in het besluit van de officier van justitie zal berusten. De zaak Jungschlager Het initiatief-comité dat vorige week werd gevormd uit leerlingen van het Ge meentelijk Lyceum te Doetinchem om ad- haesie te betuigen aan een telegram aan de Nederlandse regering in verband met de zaak-Jungschlager, heeft zich tot vierhon derd middelbare scholen gewend. Namens ruim 22.000 oudere leerlingen van middelbare scholen in Nederland heeft het comité thans aan minister-president Drees een telegram gezonden-, waarin er bij de Nederlandse regering op wordt aange drongen dat zij al het mogelijke in het werk in het werk zal stellen opdat in het proces-Jungschlager een rechtvaardig von nis zal worden uitgesproken en dat zo no dig mevrouw Bouman zal worden be schermd. en de alt Bep van Leuven presteerden kon men waardering hebben. Maar naar mijn gevoel heeft men voor een gunstige wer king van de muziek een groter koor en een grotere minder akoestisch dorre uitvoe ringsruimte nodig. Als soliste werkte aan dit concert nog mede de organiste Annie Blankenstein- Offenberg. Uit ervaring kent deze organiste de klankverwerkingsmogelijkheid van de Lutherse kerk en de keuze van de registra tie van het Preludium en Fuga in A van J. S. Bach, het Preludium en fuga in C van Jan Koetsier en twee orgeltrio's van Joh. L. Krebs en G. A. Homilius heeft zij daar voortreffelijk rekening mee gehouden. De soliste vermeed monumentaliteit in de klank, zocht meer naar verfijning en hel derheid en liet zo het orgel spreken in een taal, die zuivere muziekgenieting bracht. De dirigente Bets Nederkoorn kon bij de begeleiding van het koor op haar rekenen. Na afloop van het concert is het jubi lerende koor in de consistoriekamer gehul digd door ds. G. Kroes namens de kerke- raad. Voor deze huldiging en voor de vele woorden van waardering, die nog werden gesproken, toonde de voorzitster van het koor, mevrouw C. van Drongelen zich zeer erkentelijk. P. ZWAANSWIJK. Voor de vierde keer in dit seizoen con certeerde vrijdag (-middag en -avond) het Noordhollands Pbilharmonisch Orkest voor de Haarlemse rijpere schooljeugd, onder leiding van Marinus Adam, die, zoals ge bruikelijk, het programma toelichtte. Dit begon met een „Chaconne" voor strijkers van Henry Purcell (16581695), welk stuk waarschijnlijk oorspronkelijk wel „a ground" zal genoemd zijn, zoals de Engel sen van oudsher een werk betitelen dat bestaat uiit een lange reeks variaties op een beknopt thema (hier bleken het vijf maten) dat onveranderd steeds in de bas, althans in de laagste partij herhaald wordt. Het werk van Purcell wijkt daar nergens van af, wat velen onder de zeer aandach tige toehoorders ook wel zullen opgemerkt hebben. Een echte „Chaconne" hoeft zich aan deze regel niet te houden. Daarna volgde de kennismaking met een heden daags Engels werk, „A simple Symphony" van Benjamin Britten. De componist heeft in deze beknopte en voor zijn doen werke lijk „eenvoudige" symfonie een aantal thema's verwerkt uit muziekstukken die hij op zeer jeugdige leeftijd schreet. De aard dezer gegevens laat merken hoe na tuurlijk en onbevangen de begaafde knaap zich liet inspireren door volkslied en volks dans, waaraan de Engelsen zo rijk zijn. Het aanvangsdeel wijkt dan ook van de dans vorm niet af, al is het uitgewerkt naar het geijkte plan van een hoofdvorm, met zijn twee contrasterende thema's, zijn door werking en zijn reprise. Het gebruikelijke „Scherzo" werd hier een opgewekt stuk, ge heel in pizzicato. Als langzaam deel schreef Britten een nogal uitgebreide Sarabande, zonder zich veel te bekommeren om het karakter van deze dans. En als Finale com poneerde hij een zeer jolig stuk, dat bijzon der Engels van karakteristiek is. Voor de uitvoering van het derde en laat ste nummer van het programma werd het podium bevolkt met het nagenoeg com plete orkest. Alleen het grote koper had vrij-af. Het gold de sprookjes van „Moeder de Gans", door Ravel zo kleur- en sfeerrijk muzikaal verteld, althans gesuggereerd. Het publiek mocht daarbij ook eens kennis maken met de contrafagot, het grootste en dus diepste van de houten blaasinstrumen ten. Ravel gebruikte de contrafagot om het monster uit te beelden in het sprookje van de in een gedrochtelijk dier omgetoverde prins, die op een vriendelijk woord van een mooi meisje (door de componist gety peerd in de klarinetpartij) verlost wordt van de hekserij, zodat hij haar als beeld schone prins de hand ten huwelijk kan rei ken. Een glissando op de harp en het is gebeurd: de rol van de grommende contra fagot wordt overgenomen door de solo viool, die nu enkele octaven hoger hetzelf de vertelt; maar nu klinkt het fijntjes en strelend. Niet minder verrassend zijn de orchestrale effecten in het sprookje van „Klein Duimpje", in dat van „Laidero- nette", met zijn nabootsing van Chinese muziek, in dat van „Doornroosje", en ook in de feestelijke iinale, waar de hoorns het gelui der klokken weergeven. Het was te begrijpen, dat na de vertolking van deze heerlijke beeldende muziek een spontaan applaus volgde. De commissie tot bevordering van de culturele en esthetische vorming van de rijpere schooljeugd heeft nu ook plannen om tot de vorming van een interscholair jeugdorkest te komen. Op het programma van deze avond werd dit meegedeeld en, bij wijze van enquête, om instemming ver zocht. Wie er voor voelt moge er van ken nis geven aan het secretariaat, afdeling onderwijs, bureau culturele zaken, stadhuis Haarlem. Bij opgave dient men te ver melden welk instrument men bespeelt. In dien uit de opgave blijkt dat het plan voor uitvoering vatbaar is, wordt dit nader be kend gemaakt. Aldus de commissie. JOS. DE KLERK Na de Hongaar Ferenc Puskas en de Duitser Fritz Walter, beiden voetbal-inter nationals, is ook de Oostenrijkse speler Ernst Ocwirk, die captain van het FIFA- elftal is geweest, in de pen geklommen. Hij heeft een boek over zijn loopbaan en over zijn herinneringen aan grote wed strijden geschreven, dat de titel „Weltbum- mel" draagt. Het Genootschap voor Reclame, dat in Utrecht een gecombineerde affiche- en advertentiedag hield, is de gast geweest van de Jaarbeurs. Tijdens een ontvangst in de Bernhard- hal hield de voorzitter van het genootschap, jhr. W. van Andringa de Kempenaer, een toespraak, waarin hij zei, dat in de loop der jaren de jaarbeurs heeft bewezen, in staat te zijn haar vinger op de polsslag van handel, nijverheid en industrie te kunnen houden. Wat dat betreft hebben het jubi lerende instituut en het genootschap veel met elkaar gemeen. Als blijk van de waardering van het ge nootschap voor het streven van de jaar beurs, bood de voorzitter van het genoot schap het jaarbeursbestuur een geschenk aan. Mr. J. Milius, lid van de Raad van Be heer van de jaarbeurs dankte voor het geschenk. Hierna bezichtigde men de in 1955 ver schenen affiches, samengesteld door de jury affiche-jaarprijzen van het genoot schap. Tijdens het congres van het genootschap, zijn twee inleidingen gehouden. De heer W. J. C. Gerritsen sprak over de reorgani satie van het affichewezen na de oorlog. De heer J. L. M. van Erp besprak de nor malisatie van de stationsreclame. Het vast stellen van een standaardtype voor de re clameruimte heeft een chaos in de 12.000 stuks affiches op de 300 stations voor komen. In de namiddagbijeenkomst zijn adver tentiejaarprijzen 1955 en prijzen voor com merciële affiches uitgereikt. In de groep culturele affiches heeft de jury geen bekroningen toegekend. De Nederlandse metaalindustrie geeft thans meer dan 300.000 mensen werk en heeft een omzet van vijf miljard gulden, een kwart van de omzet van de gehele industrie in Nederland. Met deze cijfers illustreerde mr. C. T. de Vries Robbé, algemeen voorzitter van de Vereniging van Metaal-industrieën, de be langrijke plaats van de metaalindustrie in ons land tijdens de vrijdagmiddag gehou den bijeenkomst ter gelegenheid van het veertigjarig bestaan der vereniging in het Seinposttheater te Scheveningen. De heer De Vries Robbé herinnerde er aan, dat op 17 maart 1916 de eerste ver gadering gehouden werd van de '„Han delsvereniging van Metaal-industrieën," zoals de naam destijds luidde. Direkte aan leiding was een Duits uitvoerverbod van ijzerprodukten, maar door de oprichting der vereniging werd tevens tegemoetge komen aan de door de grote metaalindus triëlen reeds lang gevoelde behoefte om moeilijkheden, die door individuele be moeiing niet uit de weg konden worden geruimd, door samenwerking tot oplossing te brengen. Aanvankelijk was het doel uitsluitend de handelsbelangen te behartigen, hetgeen onder meer geleid heeft tot de oprichting van een coöperatieve inkoopvereniging. Het in het verleden commerciële karakter is thans gewijzigd en op het ogenblik wordt het richtsnoer gevolgd dat de ondernemin gen zich aaneensluiten ter behartiging van de algemene economische belangen. Ten aanzien van de maatschappelijke ontwikkeling kan gezegd worden dat de vereniging steeds bereid is mede te werken aan elke benadering en zo mogelijk oplos sing van alle hiermee verband houdende vraagstukken. Wat de technische ontwik keling, in het bizonder die van de kern energie betreft, gaat men na in hoeverre hierbij ook de metaalindustrie belang heeft. Van belang is ook de internationale ontwikkeling. De metaalindustrie verwerkt 1 miljard gulden per jaar aan staal. Van alle bij de Kolen- en Staalgemeenschap aangesloten landen is Nederland in dit op zicht het meest afhankelijk van de inter nationale situatie. De heer De Vries Robbé bracht tenslotte hulde aan de voorzitters en secretarissen, die de vereniging in het verleden hebben geleid. Burgemeester Schokking van Den Haag gaf vervolgens een overzicht van de me taalindustrie in Den Haag, waarbij 18000 arbeiders werkzaam zijn. Prof. W. J. D. van Dijck, curator van het Reactorcentrum Nederland, gaf een uiteen zetting van de betekenis der atoom-energie voor vreedzame doeleinden. De eerste halve etappe van vrijdag van de wegwedstrijd ParijsNice, die de 83 over gebleven renners van Nimes naar Apt voer de, is gewonnen door de Fransman Camille Huyghe, die de 90 km aflegde in 2 uur 17 min. 55 sec. De uitslag luidde verder: 2. Desmet (Belg.) z.t.; 3. Elliott (Irel.) z.t.; 4. Derijcke (B) 2 uur 18 min.; 5. Ruby (Fr.); 6. Bertoglio (It.); 7. Denys (3.), 8. Caput (Fr.); 9. Magni (It.); 10. Demunster (B.); 11. De Bruyne (B.); 12. For- nara (It.). Allen in dezelfde tijd als Derijcke. In het algemeen klassement behield Ger main Derijcke de leiding, vóór zijn land genoten Debruyne en Desmet. De tweede halve etappe was een tijdrit over 52 kilometer van Apt naar Manosque. De uitslag luidde: 1. Debruyne (B.) 1.27.18; 2. Barbotin (Fr.) 1.29.46; 3. Elliott (Ierl.) 1.31.26; 4. Mahé (Fr.) 1.31.45; 5. Meunier (Fr.) 1.32.48; 6. Huyghe (Fr.) 1.33.20; 9/10. Ruby (Fr.) en 8. Privat (Fr.) 1.33.20; 9/10. Ruby (Fr.) en Decock (B.) 1.33.29. De leider erijcke (B) werd 18e in 1.35.10 en zakte in het algemeen klassement naar de 8e plaats. Algemeen klassement: 1. Debruyne (B.) 23.15.05; 2. Barbotin (Fr.) 23.19.03; 3. Elliott (Ierland) 23.19.25; 4. Mahé (Fr.) 23.19.41; 5. Meunier (Fr.) 23.21.52; 6. Huyghe (Fr.) 23.22.03; 7. Verhelst (B.) 23.22.13; 8. Derijcke (B.) 23.22.31; 9. Van Looy (B.) 23.22.36: 10. Fer- lenghi (It.) 23.22.47. Een zestigtal leden van de beide Kamers der Staten-Generaal heeft vrijdag een be zoek gebracht aan het landbouwkundig centrum Wageningen. In de aula van de Landbouwhogeschool zijn de Kamerleden toegesproken door de president-curator, de heer J. M. van Bommel van Vloten, die een overzicht gaf van de doelstellingen en de voornaamste problemen van de land bouwhogeschool en de aandacht der Ka merleden vroeg voor het wetsontwerp tot wijziging van de bestuursvorm van de Landbouwhogeschool. De tegenwoordige bestuursvorm is omslachtig en weinig exact. Aan de Landbouwhogeschool ziet men reikhalzend uit naar de totstandko ming van deze wetswijziging, die een aan merkelijke verbetering in de mogelijkheid tot een efficiënt bestuur zal brengen. De rector-magnificus van de Landbouw hogeschool, prof. dr. J. H. Becking, gaf een overzicht van de groei en de structuur van de studentenbevolking. De toeneming van deze bevolking is nog iets sterker dan die van de personeelsformatie. Opvallend noemde de rector-magnificus de grote stij ging in het aantal afgestudeerden voor de Nederlandse studierichtingen. Het lijkt wel, zo zei hij, alsof de Nederlandse landbouw de Landbouwhogeschool pas na de oorlog heeft ontdekt. De verschuiving van de tropische naar de Nederlandse studierichtingen is hoofd zakelijk het gevolg van de veranderde si tuatie in Indonesië. De sterke ontwikkeling van de landbouwwetenschappen in het al gemeen maakte een radicale herziening van het studieprogramma noodzakelijk, waardoor het aantal studiejaren, dat na de oorlog was opgelopen tot gemiddeld acht, kan worden verminderd. Binnenkort hoopt men met de bouw van een eerste studentenflat van 36 kamers te beginnen. Prof. Becking vestigde de aandacht op de internationale aspecten van de Land bouwhogeschool, in het bijzonder op het internationale landbouwstudiecentrum, waardoor buitenlanders de gelegenheid wordt geboden, zich in Wageningen te spe cialiseren. Delft. Kandidaatsexamen voor Civiel- ingenieur: A. R. Bonebakker, Delft; C. Breit, Rotterdam; M. Dirkzwager, Groenekan; K. Groot. Delft; N. A. J. Hooijmaaijer, Waal wijk; H. Rakers, Groningen; A. H. van Rijs, Zevenhuizen; A. Scheweer, Jubbega—Schu- rega; F. J. Smits, Rotterdam; J. H. A. Wal raven, Aerdenhout. Kandidaatsexamen voor Werktuigkundig Ingenieur: J. ter Borg, Ap- pinigedam; G. H. A. van Eijk, Venlo. Inge nieurs-examen voor Mijningenier: F. J. Mans, 's Gravenhage; H. W. Schiffelers, Bocholtz; R. A. Slotboom, Dordrecht. Groningen. Geslaagd voor het artsexamen lste gedeelte: mej. M. Broeker, Arnhem; E. J. Ebels, Groningen, Bevorderd tot arts: mej. T. A. Broere, Zutfen; J. Bosman, Groningen: A. F. de Torbal, Nijmegen. Bevorderd tot tandarts H. A. D. Kerstiens, Tilburg en L. E. Vlietstra, Franeker. (Van onze correspondent te Stockholm) Zweden en Noorwegen hebben een over eenkomst gesloten aangaande het gebruik van de havens aan de Trondheim-fjord. Het koude weer schijnt de onderhandelin gen te hebben bespoedigd. Vele krachten zijn aan het werk geweest, om de deur van midden-Zweden naar het open water, Trondheim, dicht te houden, maar juist deze winter heeft aangetoond, dat dit een kortzichtige politiek is geweest. Niet alleen de Botnische Golf zat dicht, maar ook Gothenburg had geruime tijd geen moge lijkheid de aangevoerde export-produkten te verladen. Ten einde raad werd de stroom voor een gedeelte over het ijsvrije Trondheim geleid. De kosten waren echter hoog en de haven was niet op een zo grote omslag berekend. Nu zal men beginnen met de aanleg van een nieuwe weg van östersund naar Trondheim, nagenoeg voor Zweedse reke ning. Voorts zullen de spoorwegen bij het berekenen van de vrachttarieven een nieuw stelsel toepassen, dat een belang rijke besparing zal inhouden. Tenslotte zal Noorwegen - wetende dat er meer goede ren te verwachten zijn - de haven van Trondheim verbeteren. Dat is pas een begin. Men denkt ook aan een buisleiding door de bergen naar Zwe den, die zowel economische als militaire betekenis zal hebben. BINNENLAND Export naar Afrika. De Nederlandse export naar Afrika is het afgelopen jaar op nieuw aanzienlijke gestegen. Zij ging met IV/j percent omhoog ten opzichte van 1954 en vertegenwoordigde een waarde van on geveer 590 miljoen gulden. Opium verdwenen. Uit een douaneloods van de Nederlandse Spoorwegen te Amster dam is een kist met 16 kg. opium verdwe nen. De kist was afkomstig uit Istanboel en bestemd voor een farmaceutische industrie in Utrecht. De waarde wordt geschat op f 8000. Sparen. De spaarbanken, aangesloten bij de Nederlandse Spaarbankbond, hebben in februari een overschot behaald van f 27.554.126. Inleg en terugbetaling bedroe gen respectievelijk f77.949.292 en f50. 395.166. Bij de niet-aangesloten algemene spaarban ken werd in februari f3931 ontspaard. De inleg bedroeg f129.599, maar de terugbeta ling was groter: f 133.530. De bankspaarban- ken hebben een voordelig saldo geboekt van f 1.401.112. Bij de Rijkspostspaarbank werd in februari een spaaroverschot behaald van f 33.8 miljoen. Verdronken. Het vijfjarig zoontje van de Rotterdamse schipper Boon is te Hamm in Westfalen, doordat hij op het schip van zijn vader uitgleed te water geraakt en ver dronken. Secretaresse. Bij Koninklijk Besluit is mejuffrouw mr. M. Meurs te 's Gravenhage met ingang van 1 april benoemd tot parti culier secretaresse van Prinses Beatrix. Maatschappelijk Werk. De minister van Maatschappelijk Werk heeft ingesteld de Adviescommissie Opleidingseisen bij subsi- riëring algemeen Maatschappelijk Werk, welke tot taak heeft de minister van advies te dienen omtrent de toepassing van de rege ling ten aanzien van de opleidingseisen bij de subsidiëring van het uitvoerend alge meen maatschappelijk werk. Tot voorzitter i is benoemd de heer B. Diesbergen, secretaris van de Algemene Diaconale Raad van de Nederlands Hervormde Kerk. HAARLEM EN OMGEVING Zuid-Afrika. Ds. Habelgaarn, Inlands predikant der Evangelische Broedergemeen te te Zuid-Afrika zal donderdagavond 22 maart in de kerk, Parklaan 34. Spreken over Zuid-Afrika. Contactavond. De afdeling Haarlem van de bond van Gepasporteerd Marinepersoneel, beneden de rang van officier houdt op zater dag 31 maart in restaurant „Dreefzicfat" te Haarlem, een contactavond, waaraan mede werking verleend het cabaretgezelschap „De Roos". Collecte. De in Haarlem gehouden col lecte ten bate van Zonnestraal en het NVV- tuberculosefonds heeft een bedrag van f4200 opgebracht. Ontspanningsavond. Voor de afdeling Haarlem van de Algemene Bond van Ouden vain Dagen zal de muziek-, zang- en toneel vereniging „Musicorda" op woensdag 21 en donderdag 22 maart een ontspanningsavond verzorgen onder de titel „Donaustroomshow" geschreven en bewerkt door Ab Douwes. OOSTERDUINPLEIN 4 - IJMUIDEN WERKSTER gevr. 1 dag p. week. Den Heijer, L. Nieuw- straat 118. VERSTELNAAISTER gevr. voor één ochtend in de 14 dagen door mevr. Boerlage, Stationsweg 88, Velsen. STIKSTERS en PERSER ge vraagd. De Ruyterstr. 142, Na zes uur Hunzestraat 30, IJmuiden. WERKSTER gevr. voor de zaterdagmorgen. J. v. Vel- zen, v. d. Zwaagstraat 7, IJmuiden-O. NETTE WERKSTER gevr. maan- of dinsdagochtend en vrijdag hele dag. Min. Lely- laan 12 (hoek Thorbecke- laan). MEISJE gevr. voor 2 mor gens-per week. Mevr. Iwema Geleenstraat 14, IJmuiden. Flink, beslist zelfst. MEISJE voor de huish. gevr., klein gezin. Mevr. Meyer, Kenne- merlaan 36. WERKSTER gevr. voor 1 h. of 2 halve dagen. Terrasweg 79, Santpoort. Net betrouwb. PERSOON b. z. a. voor kantoor, typen en incassowerk. Brieven L 5271 ONTHARING d. diathermie verw. v. wratten, moedervl., enz. Vele aanb. H.H. Dokt Pijnboomstr. 6, Hrl. tel. 24402 VERHUUR z. CHAUFFEUR Citroën Sport. Kennemer- laan 130. Tel. 6186. WIJ VERHUREN voor elke gelegenheid tafels, stoelen, glaswerk, porcelein, electr. grammofoon met pl., lucht bedden, ledikanten en de kens. Eerste IJmuider Ver- huurinrichting Trompstraat 35. Tel. 4273, IJmuiden. DROOGSCHEREN, iedere zaterdagmiddag demonstre ren wij. Keuze uit 17 model len. Neem een apparaat op proef voor 4 weken. Hoogers Trompstr. 30. Tel. 4516, IJm.- Oost. WASMACHINES, centrifu ges, stofzuigers, enorme keuze. Gaarne demonstreren wij bij u aan huis. Hoogers, Trompstraat 30. Tel. 4516. IJmuiden-O. A.s. echtpaar zoekt WOON RUIMTE met kookgelegen heid. Brieven L 5287. Gevraagd: ruime ZIT-SLP.- KAMER met of zonder pens. Br. met volledige inl. en pr. opg. L 5285. ALLE VERZEKERINGEN. 100 pet. uitkering ingevolge brand. Mak. C. Visser Hzn., Maasstraat 1. Tel. 4830. bij Filiaal: WIJK AAN ZEEëRWEG 101 IJMUIDEN Wie wil tegen verg. met kl. vrachtauto 1 of 2 maal per week voor ons naar AM STERDAM RIJDEN? 's Av. na 7 uur. Brieven L 5286. WEGGELOPEN op 7 maart in Santpoort een mooie zw. kater met witte borst en 1 witte sok. Tegen bel. terug te bez> Antillenstraat 22. AAN KOMEN LOPEN: bl.- wit poesje. Terug te halen bij Mons, Huygensstraat 23. Echtpaar, béiden b. b. h. h. zoekt voor tijdelijk ZIT-SL.- KAMER, met keuken of ge bruik van keuken. Brieven L 5290. AUTOSTALLING aangebo den, nabij Cultureel Cen trum, f 20 per maand. Brie ven L 5291. VERLOREN witte brombeer Vermoedelijk L. Nieuwstr., Marktplein. S.v.p. terug te bezorgen bij Kompasstr. 18, IJmuiden. Voor STOFZUIGER REPA RATIE de Speciaalzaak. Har tendorp Gen. Cronjéstr. 43, Haarlem. Kruidbergerlaan 51 Santpoort-Dorp. WONINGRUIL. Agb. vrij huis, Trompstraat 105, IJm.- Oost, 4 kamers, keuken voor vrij huis, nieuwb. (geen flat) Brieven L 5292. WONINGRUIL Huis te Sant poort Station, bev. kamer en suite 3 sl.kamers, badkamer en zolder f 12 p. wk. voor kleinere woning IJm. of IJm. Oost. Brieven L 5288. LOMPEN, OUD IJZER, OUD PAPIER worden tegen de hoogste prijs bij u gehaald door Fa. Max Gosschalk, Kanaalstraat 48. Tel. 5852. HUIS te koop gevr. omtrek Kennemerlaan, niet direct te aanvaarden. Br. L 5293. MORRIS MINOR agb. mod. '52, in pr. st. Brederoodse- weg 90, Santpoort. WONING te koop, spoedig leeg te aanvaarden, Konin gin Wilhelminakade 54, f 6000. Alleen ingeschreve nen bij het gem. huisvest, bur. recht op vestiging. Brie ven L 5266. Pracht DODGE 1951. Club coupé. Tel. K 2500—10088. HILLMAN 1948. prima wa gen f 550. Engelmundusstr. no. 27. Te koop z. g. a. n. PICK-UP KAST, geen inhoud. Brieven Brieven L 5289. TE KOOP: Philips autoradio m. antenne in pr. st. Inbouw comtalux lampen voor win kel of etalage, schijnwerpers enz. Raamkozen incl. glas-in- lood-ramen, br. 3.20, hoog 2.25. Teakhouten winkeldeur 2.12 x 0.80 incl. glas. Velie gashaard in goede cond. Zeeweg 377, Driehuis. Te koop een BERINI MET RIJWIEL in goede staat f 125 Dirk Hartoghstraat 70, IJm. SCHRIJFMACHINE te koop Kanaalstraat 212. CHEVROLET OPEL BLITZ Vondellaan 5 Beverwijk - Telefoon 3223-5446 - 02510 OPEL KAPITaN maakt bekend dat officieel als voor IJ M U I D E N is aangesteld CHEVROLET VRACHTWAGEN OPEL REKORD Vissershavenstraat 6 IJmuiden Telefoon 4315-5106

IJmuider Courant | 1956 | | pagina 13