Rome verwacht verrassing bij gemeenteraadsverkiezingen Grote verschuivingen naar rechts worden voorzien Visserij-varia J rh Solex Service-station Nenni-socialisten zitten op de wip Vanmorgen in de vishal en op zee V.J 13 Reisfilms voor Metaalbewerkers Jonge radicalen Oude Christen-democraten Toenemend euvel Nieuwe conservatieven Kleine bovenlaag Gevarieerde ouderavond „Jan Ligthartsehool" Concert van „Wilhelmina" „Reklasserinjr" bij de Nederlandse Sooorwegen Derde klasse wordt tweede tweede klasse wordt eerste Agenda voor Beverwijk Scheepvaart Een unieke service-organisatie. GEBR. VAN BUGNUM ZATERDAG 17 MAART 1956 Op 10 mei 1953 landde bij het kustplaatsje Werpigang bij Fakfak op Nederlands Nieuw Guinea een groep Indonesische infiltranten van 19 man. Enkelen van hen sneuvelden bij het eerste treffen. De overigen werden gevangen genomen en door de Landrechter van Hollandia veroordeeld - een veroordeling, waartegen negen van hen in hoger beroep gingen. De hierbij afgebeelde foto werd gemaakt tijdens de behandeling van de 2aak in hoger beroep; president van het hof van justitie is mr. H. M. Vrijheid, procureur-generaal mr. W. Beun. (Van onze correspondent in Rome) IN JUNI WORDEN in Italië gemeenteraadsverkiezingen gehouden, waarvoor grote belangstelling bestaat. Ze zijn inderdaad, ook van internationaal stand punt bekeken, van groot belang omdat ze komen na talrijke veranderingen in het Italiaanse partijleven en tot op zekere hoogte, een beeld zullen geven van de huidige sterkte der verschillende partijen. „Tot op zekere hoogte" daar er bij plaatselijke verkiezingen altijd factoren zijn, die de verkiezingen voor het parlement niet of anders beïnvloeden. Dat is in Italië in sterker mate het geval dan bij ons, omdat men hier stemt op een partij maar daarnaast het recht heeft aan één, in sommige gevallen aan meer, kandidaten dier partij een „voorkeur stem" te geven. Zodoende kan bij gemeenteraadsverkiezingen een kandidaat een groot aantal stemmen op zich verenigen, niet omdat hij tot partij A of B behoort, maar omdat hij plaatselijk groot aanzien geniet. Dit zijn factoren waarmee men terdege rekening móét houden. Dat de arbeiders steeds meer vacantie- reizen gaan maken werd ook vrijdagavond v/eer duidelijk bewezen, toen in 't Centrum te Beverwijk een aantal films werden ge draaid over vacantiereizen in het buiten land, speciaal Duitsland, Oostenrijk en Zwitserland. De afdeling Beverwijk van de Algemene Nederlandse Metaal Bedrijfs- bond stelde haar leden in de gelegenheid eens kennis te nemen van deze tochten, waartoe door „De Vrije Wereld" enkele harer mooiste films werden geprojecteerd. De voorzitter van de afdeling, de heer G. v. Leijden, meende dat men had gemeend de leden te moeten inlichten over de beste wijze om hun vacantie te besteden. De heer F. Versluis, één der reisleiders van ,,De Vrije Wereld" vertelde dat dit reisbureau was opgericht door het NVV, het Instituut voor Arbeiders Ontwikkeling, de AJC en andere groepen uit de moderne arbeidersbeweging, zodat deze stichting van de arbeiders zelf is en men in eigen auto's een reis kan maken tegen de laagst mogelijke prijs. Het doel is dan ook de ar beiders vacantie te geven in een prettige omgeving, die hun budget niet te boven gaat. De heer Versluis vertelde over het ver schil met andere reisverenigingen en deel de mede, dat er ook reizen voor oudere mensen op het programma staan. De avond werd verder gevuld met het vertonen van films, die pitmunten door natuurschoon. Wat er vandaag was Twee loggers en 33 kotters waren van morgen binnen met 20.000 kg tong en 1100 kisten schol. De Deense E 468 loste 1400 stijve en 30 levende kabeljauwen. Wat het opbracht Voor export ging grote tong van de hand voor 2.802.90, grootmiddel voor 2.40—2.55, kleimmiddel voor 2.25 2.35, tong I voor 2.502.75 en slips voor 2.352.50. Grote schol noteerde 2326, middel 3037, zetschol 44 54, schol I 4246. Regels kabeljauw noteerden 6755 en kleine regels 32 37. De binnenlandse handel kocht schol 2 voor 2734, schol 3 voor 1416 en wijting voor 3034. Een paar kisten kabeljauw deden 70, grote gul 45, mid del -gul 3537 en de levende kabeljauw 7.40—3.70. Dagvangsten van de kotters Rein, 9 m. vis, geen tong. Tiny, 10 kg en 5 m. vis. Stern, 60 kg en 2 m. vis. Hermi- na 4, 4 m.' vis, geen tong. Cornelia Adriana, 60 kg en 2 m. vis. Trijntje, 2 m. vis, thuis varende. Alice, 5 m. vis, geen tong. Alba tros, 10 kg en 4 m. vis, thuisvarende. Prin ses Beatrix, 60 kg en 2 m. vis. Vier Gezus ters, 5 m. vis, geen tong. Johanna Corne lia, 10 kg en 4 m. vis. Zeearend, 60 kg en 1 m. vis. Wiron 1, 100 kg en 4 m. vis en 1 m. zw. vis. Arendje, 10 kg en 5 m. vis. Ja- toba, 10 kg en 5 m. vis en 1 m. tarbot en 10 kab. Alida Jacoba, 10 kg en 4 m. vis, een trek kwijt. Pieter Jacob. 5 m. vis en 5 kabeljauwen. Hendrikje, 10 kg en 5 m. vis. Twee Gebroeders, 6 m. vis, geen tong. Emi- sel, 30 kg en 2 m. vis. Vios, 5 kg en 6 m. vis. Heemstede, 60 kg en 3 m. vis. Magda, 60 kg en 4 m. vis. Nehim 1, 40 kg en 2 m. vis, keer vastgelopen. Nehim 2, 40 kg en 3 m. vis. Nehim 3, 35 kg en 2 rn. vis. Nehim 4. 40 kg en 1 m. vis. Vier Gebroeders, 5 m. vis, geen tong. Tiny Dieuw, 80 kg en 3 m vis en 4 kabeljauwen. Jan Willem, 40 kg en 4 m. vios en 3 kabeljauwen. Flevo, 50 kg en 4 m. vis en 2 kabeljauwen. Internos, 60 kg en 5 m. vis. Victoria, 6 m. vis, geen tong. Dagvangsten van de loggers Okkel Bosker, 40 kg en 3 m. vis; Arie Nico, 40 kg en 3 m. vis; Cornelia. 50 kg en 2 m. vis; Concordia, 30 kg en 2 m. vis; Verwachting, 40 kg en 1 m. vis; Vrouw Anna, 35 kg en 1 m. vis; Floris, 35 kg en 5. m. vis; Elizabeth, 40 kg en 3 m. vis; Jan, 40 kg en 6 m. vis; Alida, 40 kg en 1 m. vis; Saturnus, 30 kg en 2 m. vis; Jacoba, 40 kg en 1 m. vis; Agatha Arie, 80 kg en 2 m. vis; Gebroeders, 10 kg. en 4 m. vis en 5 kabeljauwen; Verwachting, 40 kg en 1 m. vis en 3 kabeljauwen; Excelsior 3, niet te melden. Binnengekomen schepen KW. 173 Everdina Jacomina, 40 Ever- hard Christina, 78 Excelsior 2, 53, 60, 71, 27, 68, 128, 88, 92, 30, 52, 35; IJM. 11 Pool ster, 27, 4, 78, 8; TX. 17, 21, 32, 39, 51, 5; UK. 3; RO. 29; E. 468 (Deen); DG. 1080 (Frans); HD. 74; WR. 33. Vertrokken schepen SCH. 135 Cornelia Maria; HD. 87 Pieter- tje; UK. 21, 202, 126, 164, 87, 34, 22, 69, 105, 72, 96, 136, 53, 24, 118, 176, 243, 222, 186. Maandag Voor de maandag is officieel nog niets bekend. De oudste boten met rondvis zijn, de Antje en de Nestor. Toch kunnen deze verkiezingen belang rijke aanwijzingen geven, omdat er ook iet» tegenover staat: Voor het eerst sedert de bevrijding zullen geestverwante partijen niet met een gemeenschappelijke lijst uit komen, zodat iedere partij op eigen krach ten moet bouwen. Verder is men na drie jaar discussie teruggekomen op de kieswet, die bij de vorige gemeenteraadsverkiezin gen gold en volgens welke de partij of groep van aaneengesloten partijen, die meer dan de helft van alle stemmen ver wierf, recht had op twee derden der zetels. Het heette destijds, dat dit nodig was om een behoorlijke administratie te waarbor gen en te voorkomen, dat de oppositie,waar zij weinig minder sterk zou zijn dan de partijen aan de macht, alle werkzaamheden zou kunnen saboteren. De oude bepaling blijft alleen van kracht in gemeenten met minder dan tienduizend inwoners. Voor alle andere gemeenten zal de evenredige vertegenwoordiging gelden. Dit doet grote verschuivingen voorzien. Men verwacht, dat in de meeste gemeen ten van noord- en midden-Italië de com munisten terrein zullen verliezen ten voor dele van de Nenni-socialisten. Nenni zit op de wip en zijn betekenis is ontegenzeggelijk groeiende. In zuid-Italië is het kiezerskorps politiek ongeschoold, zodat het moeilijk is te voorspellen, wat daar gaat gebeuren. De verwachtingen zijn: verdere versterking van de extremistische partijen, zowel van de communisten als van de beide fascisti sche groepen en enig succes voor de „libe rale partij", die in werkelijkheid niet libe raal is maar conservatief. Een nieuwe fac tor is de radicaal-liberale partij, ontstaan uit de linkervleugel van de liberalen en uit enkele snipperpartijtjes. die zich in de laatste jaren om verschillende redenen hebben afgescheiden van een der vier democratische partijen. Die radicale partij is jong, heeft nog geen kader kunnen opbouwen en men moet er dus niet al te veel van verwachten. Ver moedelijk zal zij enig succes behalen in Piemonte (Turijn, Ivrea, Vercelli), in Na pels, een centrum van radicale intellectue len en misschien ook in het altijd zeer onberekenbare Rome. De conservatieve liberalen zullen hun invloed zien afnemen in het noorden en toenemen in de Abruzzen en in Apulië, waar de lieden die in 1947-'48 achter het „qualunquisme" van Giannini aanliepen, zich thans aangetrokken voelen tot deze behoudzieke maar niet klerikale partij. De Christen-democraten zullen ongetwij feld in alle gemeenten sterk uit de bus komen, hoewel een kleine achteruitgang van het stemmental algemeen wordt ver wacht. In Italië worden de burgemeesters doorgaans gekozen uit de partij die de meeste stemmen verwerft en in de regel is hij van die partij de kandidaat op wie het grootste aanthl voorkeurstemmen werd uit gebracht. Zonder twijfel zullen ook ditmaal de meeste gemeenten een Christen-demo cratische burgervader krijgen. De Christen-democratische partij, dat blijkt bij al haar congressen, Is overwegend links en neigt tot Sociale hervormingen, maar het aantal der christen-democratische kiezers is een veelvoud van de partijleden en die kiezers vormen een bont gezelschap. Tallozen geven hun stem aan de Christen democraten omdat zjj in die grote partij een sterke waarborg zien tegen het ge vreesde communisme. Wie alleen om deze reden Christen-demo craat stemt, toont zich echter politiek nog weinig rijp. Men moet dus verwachten dat hij in de meest rechtse, de meest conserva tieve, kandidaat, de beste waarborg zal zien tegen communistische avonturen. Vandaar dat de voorkeurstemmen doorgaans per sonen naar voren brengen, die bij de Christen-democratische partijcongressen, wijl ze behoudend zijn, een ondergeschikte rol spelen. Het is het zonderlinge lot der Christen-democraten dat hun vertegen woordigers in parlement, senaat of ge meenteraden een conservatiever politiek voorstaan dan de partijleden. Het gevolg is dat het partijprogramma, zoals dat op de partijcongressen wordt uitgestippeld, in volksvertegenwoordiging of gemeenteraad niet wordt nageleefd. Dat euvel zal eer toe- dan afnemen. Een groot deel der Christen-democratische kie zers komt voort uit de gelederen der Rooms-katholieke Actie die sedert enkele jaren onder leiding staat van een uiterst conservatief, sociaal sterk bijziend man, dr. Gedda, een medicus, die de veel vooruit strevender dr. Veronesi heeft verdrongen. Weliswaar is er in de gelederen der Rooms- katholieke Actie zelf tegen dr. Gedda, die het liefst de Christen-democraten hand in hand zou zien gaan met de neo-fascisten, een vrij sterke oppositie, vooral onder de jongeren. Hij heeft het roer echter voorals nog stevig in handen. Ook di-t betekent voorkeurstemmen voor conservatiever elementen. Tenslotte is er nog een derde element, waardoor men een zekere ombuiging naar rechts mag voorspellen. De drie grote werkgeversbonden (industrie, handel en landbouw) hebben zich aaneengesloten en bekendgemaakt dat zij politieke druk wil len uitoefenen op de regering ..ter bescher ming van het particulier initiatief". Die leus klinkt heel liberaal, maar bedoeld wordt: ter bestrijding van alle staatsin menging, die gericht is op een rechtvaar diger verdeling der lasten en op de vesti ging van sociaal meer verantwoorde toe standen. Deze machtige en rijke werkgeversbon den hebben tot nu toe invloed geoefend door subsidies aan bepaalde dagbladen, door het steunen van de verkiezingscam pagnes van de royalisten en in het demo cratische kamp van de liberalen en de Christen-democraten. De liberalen, althans de partij die zich nog met die naam noemt, is sterk onder de invloed van het verbond der industriëlen. De royalistische partij staat de belangen der grootgrondbezitters voor, maar over de Christen-democraten is men in die kringen minder te vreden. Het blijkt dat heel wat Christen-demo craten van oordeel zijn, dat de volkswel vaart en he* national» inkomen evenredi- ger verder' moeten «"'■"•den en dat het niet de taak der regering is de eeuwenoude voorrechten van een kleine bovenlaag te Donderdagavond waren er in de Jan Ligthartsehool te IJmuiden-Oost vele ouders samengekomen om het spel van hun kinderen onder leiding van de leerkrachten tc bewonderen. Zij kregen „waar voor hun geld". Elke klas had zijn eigen program ma; de kleintjes van de eerste dansten, zongen, declameerden, gekleed als boeren en boerinnetjes, met klompjes aan de voe ten en die van de tweede klas deden dit in jurkjes van blauw en geel crêpe-papier, voorstellende lentebloempjes, in welke rol de pukken zich met hart en ziel inleefden. De derde klas voerde een toneelstukje op, waarin onder meer een pracht van een zwarte toneelkat over de grond kroop. Er was een „orkestje" van leerlingen be staande uit een viertal accordeons en blok fluiten. De orkestleden gaven een pot pourri van bekende liedjes ten beste. De ouders waren enthousiast en zongen en neurieden spontaan mee. Vervolgens kwamen de volksdansen op het alleraardigst gebouwde toneel de kinderen van de hoogste klas zongen, de clameerden, en tot slot werd na de pauze „Jantje Jokkebrok" opgevoerd, een spelle tje in vijf bedrijven, dat door jong en oud in spanning werd gevolgd. Het hoofd der school liet uit erkentelijk heid tegenover de „spelers" de ouders een lied uit de oude doos zingen en ook daar voor was de animo groot. Aan het slot werd namens de oudercom missie dank gebracht aan allen, die aan dit programma belangeloos hun vrije tijd heb ben gegeven. De muziekvereniging „Wilhelmina" te Santpoort geeft zaterdag 24 maart een con cert in de „Weyman". Het programma ver meldt werken van Meindert Boekei en El- gar Bouldien. verdedigen. Onder de Christen-democraten, die zo denken, zijn heel vooraanstaande, zoals de president der republiek, Giovanni Gronchi, en de eerste minister Segni. Van daar dat de werkgeversbonden bij de ko mende verkiezingscampagne hun steun en hun miljoenen zullen geven aan de behou dende elementen onder de Christen-demo craten en deze in de gelegenheid zullen stellen een dure, persoonlijke verkiezings campagne te voeren. Waarschijnlijk zullen na deze verkiezin gen de Christen-democratische fracties in vrijwel alle gemeenteraden conservatiever zijn dan nu het geval is. Dit zijn de vooruitzichten. Grote belang stelling bestaat er voorts voor de vier Italiaanse burgemeesters, die het meest van zich doen spreken. Zal de vermaarde La Pira opnieuw burgemeester van Flo rence worden? Zal Bologna de enige grote stad blijven met een communistische bur gervader? Wordt de burgemeester van Rome, Rebecchini, op wiens administratie ernstige critiek geoefend is, herkozen? Zal in Napels het vrijwel dictatoriale bewind van de royalistische reder Lauro bevestigd worden? Enkele jaren geleden besloten de West- europese spoorwegmaatschappijen ingaan, de 3 juni 1956 de eerste klas geheel te la ten vervallen, en de tweede en derde klas te herdopen in eerste en tweede klas. Met ingang van de komende zomerdienstrege ling zal dus ook in het internationale ver keer het tweeklasse-systeem definitief worden toegepast. De consequenties van dit besluit zijn voor de'Nederlandse Spoor wegen veelomvattend. Reeds maanden ge leden zijn verscheidene diensten van de NS met de voorbereidingen begonnen. Het is uiteraard onmogelijk in de nacht van 2 op 3 juni volledig over te schakelen en alle bordjes op en in de treinen te ver vangen. In totaal zullen op al onze treinen 5100 nieuwe bordjes eerste klas en 8300 nieuwe bordjes tweede klas moeten wor den aangebracht. Tevens is een herbeschil dering nodig van de belettering voor de rijtuignummers. Alle c-rijtuigen worden b-rijtuigen en alle b-rijtuigen worden a- rij tuigen. Voor dat alles is een tijdschema gemaakt, dat enige maanden beslaat. In het binnenlandse verkeer worden de tarieven ongewijzigd gehandhaafd .dus het huidige 3e klasse tarief wordt 2e klasse tarief en het huidige 2e klasse tarief wordt le klasse tarief) en in het internatinale verkeer ziin er over het algemeen ook geen tariefwijzigingen. ZATERDAG 17 MAART Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Simba" Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Bittere ervaring". W. B. Theater, 20 uur: „De man met het lidteken". Gemeentehuis, 12 uur: Officiële ontvangst Federatiebestuur V.V.V. Openbare Leeszaal, geopend van 10-12 en 14.30-16.30 uur. Jeugd van 14.30-16.30 uur. R.K. Leeszaal, uitleenbibliotheek van 10-13 en 14-17 uur; lees- en studiezaal van 10-13 en 14-17.30 uur. Wijk aan Zee, filiaal R.K. Leeszaal, dage lijks van 17-18 uur. ZONDAG 18 MAART Kennemer Theater, 14.30 en 16.30 uur: „Zet 'm op George!": 19 en 21.15 uur: „Simba" Luxor Theater, 14.30 uur: „The great ad- venture": 16.30, 19 en 21.15 uur: „Bittere ervaring". W. B. Theater, 14.30 en 16.30 uur: „IJsco- man kijk uit!" en „Jungle Jim en de zwarte duivels"; 20 uur: „De man met het lidteken". MAANDAG 19 MAART Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Simba". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Bittere ervaring". W. B. Theater, 20 uur: „De man met het lidteken". 't Centrum, 20 uur: Jaarvergadering Vara, 't Centrum, 20 uur: Tuinbouw Studieclub. K. S. A., 20 uur: K.A.B. Klaverjasclub. Openbare Leeszaal, geopend van 15-17 en 19-20 uur; Jeugd 19-20 uur. R.K. Leeszaal, uitleenbibliotheek van 15-18 uur; lees- en studiezaal van 15-18 en 19- 21.30 uur. Prijzen van vrijdag. Gr. tong 2.902.70; grm. tong 2.502.36; kim. tong 2.502.32; kl. tong I 2.54—2.36; kl. tong II 2.32—1.84; tarbot I 3.20—2.50. Alles per 1 kg. Tarbot II 148; tar bot IV 50; gr. schol 27—22; grm. schol 34—32; kim. schol 5245; kl. schol I 4936; kl. schol II 35—11; schar 21—10; bot 10—8; wijting 32— 20. Alles per 50 kg. Gr. kabeljauw 134126 per 125 kg Aanvoer van vrijdag. 285 kisten tong en tarbot, 615 k. schol, 76 k. schar, 103 k. bot, 17 k. wijting, 44 k. kabeljauw en gul, 10 k. di versen. Totaal 1150 kisten. „Vriendenkring" won van ,,'t Klavertje' In het jubileumtournooi georganiseerd door de Beverwijkse klaverjasclub „Vrien denkring" werd een wedstrijd gespeeld tussen „Vriendenkring" en de Alkmaarse vereniging ,,'t Klavertje". De organiseren de vereniging behaalde 25.876 pnt. en 8 marsen. De tegenpartij 22.207 pnt. en zeven marsen. Alamak, pass. 16 Gibraltar n. Antwerpen. Anker, 15 te Amsterdam. Abbedijk, 15 te Rotterdam. Alcyone, 15 te Vitoria. Aldabi, 16 te Rio Janeiro. Alioth, pass. 15 Kp. Blanco n. Las Palmas. Almkerk, 15 v. Kaapstad n. Las Palmas. Alphacca, 16 te Montevideo. Alphard, 15 v. Antwerpen n. Las Palmas. Angolakust, 15 te Antwerpen. Arendsdijk, 15 v. Rotterdam n. Middlesbro. Aagtedijk. 16 te Pt. Said. Aalsum, 17 te Marseille. Aardijk, 15 v. New York n. Antwerpen. Abbekerk,, pass. 16 Ouessant n. Genua. Amerskerk, 16 v. Singapore n. Manilla. Amstelvaart, 16 v. Zeebrugge n. Hamptonroads. Atje Ray S, 16 dw. Lizard n. Rotterdam. Antonia, 16 te Singapore. Agamemnon, 16 te La Guaira. Argos, 16 te Algiers Bawean, 16 te San Francisco. Bagan, 16 te Posso. Bontekoe, 16 te Parepare. Britsum, 15 600 m. w.z.w. Ouessant n. Londen. Breda, 15 200 m. w.n.w. Flores Azoren n. Antw. Clavella. 16 te Suez. Caltex Delft, pass. 17 Ouessant n. Rotterdam. Caltex Leiden, pass. 16 Ouessant n. Sidon. Caltex Nederland. 16 te Pt. Said. Caltex Utrecht, 16 dw. eil. Masira n. Rastanura. Caltex Pernis, pass. 16 Bushire n. Rotterdam. Coryda, 24 te Curagao verw. Crania, 19 te Bombay verw. Doris, 15 v. New Orleans n. Curacao. Dorestad ,15 195 m. n.o. Aden n. Suez. Eemland. 16 te Amsterdam. Eos, 16 te Piraeus. Erinna, 16 te Singapore. Esso Den Haag, pass. 16 Bizerta n. Antwerpen. Friesland, 16 te Suez. Guineekust, 15 240 m. n. Dakar. Gaasterland, 16 te Aden. Gabonkust, 17 te Matadi. Haarlem. 15 v. Rotterdam n. Antwerpen. Helder, 16 te Tela. Hestia, 16 te Pampatar. Hydra. 15 580 m. v. Barbados n. Carupano. Haarlem, 16 te Antwerpen. Indrapoera, pass. 15 Finisetrre n. Marseille. Johan van Oldenbarnevelt, 16 te Suez. Jason, 16 v. Hamburg n. Bremen. Java, 16 te Amsterdam. Kertosono, pass. 16 Guardafui n. Djibouti. Katelysia, pass. 16 Perim n. Suez. Korovina. 16 te Middlesbro. Kota Baroe, 16 v. Napels n. Genua. Kryptos, pass. 16 Singapore n. Aden Kasimbar, 16 te Dobo. Katelysia. 20 te Suez verw. Kermia, 17 te Eastham verw. Koratia, 16 te Sydney verwu Loosdrocht. 15 v. Le Havre n. Hamburg. Leopoldskerk. 16 v. Basrah n. Abadan. Lutterkerk, 16 nog te Basrah. Loppersum, 17 te IJmuiden verw. Mentor, 15 te Amsterdam. Mijdrecht, 16 te New York. Maasdam, 16 te Southampton, 17 te R'dam verw. Maashaven, 16 dw. Wight n. Rotterdam. Manoeran, 16 te Tj. Pandan. Malvir.a, 16 te Niigata verw. Marpessa, 21 te Curasao verw. Mitra, 17 te Curasao verw. Nieuw Amsterdam, 15 v. Port au Prince n. Car tagena. Nestor, 16 te Paramaribo. Nias, 17 te Basrah. Orion, pass. 15 Gibraltar n. Tunis. Ouwerkerk, 15 v. Djibouti n. Penang. Orestes, 16 te Amsterdam. Ophir, 16 te Tj. Priok. Polydorus, pass. 15 Malta n. Algiers. Prins Maurits, 15 v. Dakar n. Antwerpen. Poseidon, 16 te Trinidad. Prins Casimir, 16 te Rotterdam. Perna, 16 te Singapore. Pieter S, 16 te Swansea verw. Rita, 16 te Pladju. Roggeveen, 17 te Hongkong. Rotula. 17 te Curacao. Ruys, 16 v. Manilla n. Kobe. Ridderkerk, 16 500 m. w.n.w. Walvisbaai naar Kaapstad. Rijnland, 16 60 m. z. Kaapv. eil. n. Las Palmas. Rijnkerk, 16 te Amsterdam. Sheratan, 15 v. Santos n. Durban. Stad Haarlem, 16 v. Narvik n. Rotterdam. Sibajak, pass. 15 Finisterre n. Port Said. Stad Arnhem, pass. 15 Fernando Noronha n. St. Vincent. Straat Mozambique, 15 v. Rio Grande n. Kaapst. Schouten, 15 v. Zanzibar n. Seychellen. Scherpendrecht, 16 te Vlaardingen. AD VERTENT1E Geen bromfiets ter wereld kan u de service van de Solex bieden. Meer dan 200 uniform ingerichte Service Stations staan in het gehele land te Uwer beschikking. Overal dezelfde lage prijzen voor service en onderde len - overal hetzelfde centraal ge schoolde personeel - overal ieder on derdeeltje in voorraad. Nieuwe ruilmotoren montageƒ162.50 Velsen - Meervlietstr. 69 - Tel. 5701 Stad Dordrecht, 18 te Rotterdam verw. Sliedrecht, 17 te Suez. Stad Dordrecht, pass. 16 Ouessant n. R'dam. Saidja, 16 te Pladju. Stanvac Talang Akar, 17 te Surabaja verw. Tawali, 16 te Karachi. Ternate, 16 te New York. Teiresias, 17 te Aden verw. Trompenberg, pass. 16 Vlissing. n. New Orleans. Tjipanas, 14 v. Mauritius n. Belawan. Teucer, 16 te Liverpool. Trajanus, 16 te Rotterdam. Tarakan, 16 te Surabaja. Tegelberg, 16 v. Moji n. Okinawa. Tabinta, pass. 16 Perim n. Belawan. Taria, 27 te Singapore verw. Trajanus, 16 te Rotterdam. Tibia, 17 te Portokha verw. Utrecht, 16 te Surabaja. Van Noort, pass. 16 Kp. York n. Brisbane. Van Cloon, 16 te Beira. Wieldrecht, 15 v. Ceuta n. Istanbul. Wongori, pass. 15 Azoren n. Alexandrië. Willem Ruys, 16 v. Southampton n. vt. Said. W Alton Jones, 15 510 m. z.w. Fayal n. Cadiz. IJssel, 15 v. Malta n. Alexandrië. Zijpenberg, 15 v. Rotterdam n. Pepel. Zuiderzee, 15 600 m. w.n.w. Finisterre n. Rouen. KLEINE VAART Aco, 16 v. Londen te Kings Lynn verw. Adm. Nelson, 16 v. Exmouth n. Fowey. Arctic, verm. 17 v. Rotterdam n. Londen. Alcetas, 15 v. Alexandrië n. Messina. Atlas, 16 v. Rotterdam n. Napels. Arnoudspolder, 16 v. Lissabon te Antwerpen. Audacia, 16 v. Rotterdam n. Middelharnis Ador, 16 v. Ramsgate te Rotterdam. Amstelstroom, 16 v. Amsterdam n. Manchester. Badzo, verm. 17 v. Londen n. Rotterdam. Beekbergen, verm. 16 v. Antwerpen n. Rouaan. Boreas, 15 te Amsterdam v. Napels. Bab T. pass. 16 Vlissingen n. Bordeaux. Birmingham, 16 v. Rotterdam te Harlingen. Bab T, 15 v. Antwerpen h .Bordeaux. Cinderella, verm. 16 v. R'dam' n. Duinkerken. Cobri, 16 v. Duinkerken te Rotterdam. Daje Bohmer, 17 v. R'dam te Savona verw. Elizabeth Roorda, verm. 16 v. R'dam n. Malmö. Ella, 16 v. Gotenburg te Rotterdam. Eemstroom, 16 v. Grangemouth te Amsterdam. Eminent, 16 bij Fowey. Erasmus, 16 v. Terneuzen n. Hansweert. Fedala, 16 v. Djibouti te Massawa. Fiducia, 16 v. Londen n. Maassluis. Gaasterland, 16 v. Rotterdam te Harlingen. Hado, pass. 16 Vlissingen n. Lowestoft. Hera, 15 te Rotterdam. Havik, 16 v. Antwerpen n. Vlissingen. Henriette, 16 v. Vlissingen n. Goole. Ida D, 16 v. Newport n. Zeebrugge. Ingeborg 6, 16 v. Huil te Rotterdam. Jonan, 16 v. Barcelona te Avonmouth. Jan Kreumer, verm. 17 v. Rotterdam n. Londen. Josef Swenden. pass. 16 Vlissingen n. Antw. John M, pass. 16 Kp. Bon n. Bourgas. Joost, 14 v. De Tees n. Nantes. Kemphaan, 16 v. Bayonne te Algiers verw. Konny, M, 16 te Coryton. Kaap Falga. 14 v. Bordeaux te Liverpool. Kaap St. Vincent. 14 v. Maassluis n. Portsmouth. Lelystad, 16 v. Malmö n. Rotterdam. Lindesingel, 16 v. Tynemouth te Rotterdam. Madjoe, verm. 17 v. Rotterdam n. Liverpool. Marcella, 16 v. Le Havre n. Rotterdam. Mentor, 15 te Amsterdam. Midas, 15 v. Malta n. Venetië. Mariscal Lopez, 18 v. Las Palmas te Antw. verw. Martini, 16 v. Duinkerken te Rotterdam. Merak N, 16 te St. Vincent. Meeuw, pass. 16 Vlissingen n. zee. Madjoe, 16 v. Drobak n. Halden. Nassauhaven, 16 v. Gotenburg n. Rotterdam. Nieuwehaven, 16 v. Rotterdam n. Kopenhagen. Neeltje B, verm. 16 v. Teignmouth n. Spezia. Oosterdok, 16 v. Amsterdam te Kopenhagen. Poortvliet, 16 v. Montrose te Antwerpen. Phidias, 15 te Faro v. Malaga n. Amsterdam. Plato, 15 v. Tarragona n. Valencia. Prins Casimir, 16 te Rotterdam verw. Pavo, 15 et Bayonne v. La Rochelle. Ponza, 15 te Goole v. Rotterdam. Paloma, 16 v. Wisbech te Amsterdam. Paloma, verm. 16 v. Amterdam n. Gotenburg. Stella Maris, verm. 16 v. Kopenhagen n. R'dam. Saba, 16 v. Par te Rotterdam. Spes, 16 v. Vlaardingen n. Aalborg. Startpoint, 16 v. Vlissingen n. Hansweert. Strabo, 16 v. Amsterdam n. Spanje. Tilly, 15 te Bayonne v. Lorient. Thaletas, 16 v. Rotterdam n. Ceuta. Urmajo, 16 v. Vlissingen n. Ayr. Vrijburgh, 16 v. Londen n. Rotterdam. Veritas, 16 v. Antwerpen te Middelharnis. Westpolder, verm. 17 v. Oporto n. Antwerpen. Wim, 16 v. Ipswich te Rotterdam. Wiebold Bohmer, 16 v. Livorno te Napels verw. SLEEPVAART Gele Zee. pass. 15 Startpoint n. Genua. Noordholland, 15 80 m. z.w. Ouessant n. R'dam. Noordzee, pass. 15 Vlissingen n. Kandia. Oceaan, 15 320 m. z.z.w. Fayal n. België. Poolzee, 16 v. Ghios n. Izmir.

IJmuider Courant | 1956 | | pagina 15