VANMORGEN IN DE VISHAL EN OP ZEE Duidelijke overwinningen van ADO en DIO op CSV en APGS Havenberichten TUS PRUIS Fa. S. KORVER Het Berini adres isFa J. DE GRAAF VOETBAL IN KENNEMERLAND V it esse '22 ADO Kinheim IEV Velsen Wijk aan Zee Onderlinge wedstrijd „Fotokring Velsen" Suomi-atleten namen deel aan Floraparkloop „Mondaccordeonspel onderdeel van vrije-tijdsbesteding" Jaarlijks concert van Castricums Vrouwenkoor Bouwplan Lutherse Kapel neemt vastere vorm aan Agenda voor Beverwijk Friese IJselmeervissers zijn teleurgesteld Scheepvaart Klaverjasclub „De Vriend schap" bestond 12% jaar MAANDAG 19 MAAKT 1956 Zowel in 3 B als in 4 E kon het volledige vastgestelde programma afgewerkt wor den. Verrassende uitslagen deden zich niet bepaald voor, of het zouden moeten zijn de royale overwinningen, welke ADO en DIO respectievelijk op CSV en APGS be haalden. Geheel volgens de verwachting won Wijk aan Zee van Terrasvogels (twee-nul), al had menigeen mogelijk op een duidelijker overwinning van de thuisclub gerekend. Vitesse speelde ook ditmaal weer aardig in de kaart van de Wijk aan Zeeërs door tegen de Alkmaarse Boys een puntje te verspelen (één-één). Bepaald onver wachts kwam deze uitslag echter niet. Evenals in het begin van het seizoen bleef ADO ook ditmaal de baas over CSV (drie nul). Alleen was de zege nu iets meer zeg gend, immers in de eerste ontmoeting ze gevierden de Heemskerkers slechts met nul-één. Velsens gelijk spel tegen EHS (één-één) bleef even beneden onze verwachtingen. De Haarlemmers hadden een strafschop nodig om het tot dit gelijke spel te bren gen. Het gelijke spel van Kinheim tegen HSV (nul-nul) mag als een goede prestatie van de Velsenaren worden aangemerkt. Goede prestatie In de vierde klasse E deed zowel THB als NAS wat van deze clubs verwacht mocht worden; THB won volgens de regels der kunst met vier-nul van Semo en NAS klopte met dezelfde cijfers DCO, maar DIO kwam tot een veel betere prestatie dan we verwacht hadden: het stuurde n.l. APGS met een vijf-één nederlaag naar de hoofdstad terug. ETO en Waterloo deelden de punten (twee-twee), hetgeen nog zulk kwaad werk niet was van de IJmuidenaren. Ook Halfweg en Onze Gezellen kwamen tot een puntenverdeling (één-één). Bloe- mendaal klopte WH met de kleinst moge lijke cijfers (één-nul). De stand is nu: 3 B 4 E Wijk a. Zee 15—26 NAS 18—29 Vitesse 16—25 THB 18—28 Alkm. Boys 1620 Waterloo 1721 Velsen 17—19 ETO 17—20 Alcm. Victr. 1417 Bl'daal 1919 EHS 16—15 DIO 16—18 ADO 14—14 Halfweg 15—15 HSV 16—14 Onze Gez. 16—15 Terrasvogels 1613 APGS 1513 CSV 13— 6 WH 15— 8 RKAFC 13— 6 DCO 16— 7 Kinheim 146 Semo 185 De voorhoede van Vitesse '22 uit Castiri- cum heeft zondag tientallen kansen gehad in de thuiswedstrijd tegen Alkmaarse Boys, maar even zovele keren zijn diie niet uit gebuit. Wel maakte rechtsbinnen Van dér Valk in de eerste helft een doelpunt, doch dat werd om overigens onbegrijpelijke redenen door de scheidsrechter afgekeurd. Alkmaarse Boys gaf de Castricummers uitstekend partij doch ook haar voorhoede faalde ettelijke malen jammerlijk. Rust: nulnul. Na de hervatting was de thuisclub iets beter op dreef doch pas een kwartier voor het einde slaagde De Zeeuw erin de Castri cummers de leiding te geven. De vreugde in het Vitesse-kamp was evenwel van korte duur want kort daarop had de Alkmaarse Boys-rechtsbuiten de stand op gelijke voet gebracht (éénéén). In deze wedstrijd tussen ADO en CSV waarin ADO overwegend sterker was, viel de beslissing al in de eerste helft. Er werd in een hoog tempo gespeeld waarbij De Heer al gauw zijn talenten moest tonen. Uit een voorzet van Van Dam kon De Wit na 26 minuten scoren. ADO bleef in de meer derheid en Van Tunen kon na 34 minuten spelen via de paal de stand op twee—nul brengen. Kort voor rust bracht Groot de stand op drienul. In de tweede helft deed ADO het iets kalmer aan, maar hoewel CSV meer in de aanval kwam bleven doelpunten uit. De wedstrijd KinheimHSV was er voor de beide partijen één van de gemiste kan sen, waarbij het voor de toeschouwers on begrijpelijk bleef, dat de aanvalsiinies zelfs de meest opgelegde kansen niet uitbuitten. De 00 eindstand gaf de verhouding goed weer. Al direct na het begin moest Groene- veld een vrije schietkans van de HSV- linksbinnen onschadelijk maken, doch aan de andere kant verwaarloosden de Kin- heim-voorwaartsen tot tweemaal toe de leiding te nemen. HSV kwam na tien mi nuten fel opzetten, maar ook de Heiloo'ers hadden, ondanks de verwarrende verdedi- gingsfouten van de thuisclub geen schut ters. Aan beide kanten werd overigens slecht voetbal te zien gegeven. Na 20 mi nuten, toen Kinheim het initiatief had ge nomen, ondanks onsamenhangend veld spel, dacht men uit een goed opgebouwde aanval Schutter te zien doelpunten, vrij voor open doel staande, doch hij gaf op vijf meter van het doel af de bal nog eens weer over. Voor het Kinheim-doel was het Keirsgieter, die tenslotte menig keer de bal fortuinlijk wist weg te werken. Na de hervatting volhardden de beide elftallen in hun onsamenhangend, dor spel. Wel trok HSV er opnieuw direct op af en had Kinheim geluk, waarbij doelman Keirsgieter moeilijke situaties tot het mi nimale wist te beperken, maar doelpunten bleven uit. Voor het HSV-doel ontstonden ook verschillende benarde situaties, maar ook hier ontbrak het Kinheim aan geluk. Overigens bleef Kinheim zeer onsamen hangend opereren; er zat niets in en er kwam niets uit behalve dan enige scher mutselingen, die duidelijk demonstreerden, dat beide ploegen niet over doortastende schutters beschikten en het aanvalsspel te kort en te peuterig bleef om succes te be halen. Hoewel het er voor IEV tegen BSM aanvankelijk niet naar uitzag dat een ne derlaag zou worden geleden, hield BSM de beide punten in eigen huis, waardoor te vens de kans op een theoretische eerste plaats verloren ging voor de Velsense ploeg. Wel was IEV in deze strijd direct iets meer in de aanval en moest BSM moeite doen om de druk te weerstaan, doch toen na een kwartier de bal te zacht op Al kemade werd teruggespeeld was er een BSM-man, die op tijd reageerde en scoorde (10). Buur gelukte het pas na 35 minuten uit een strakke voorzet van De Reus met een fraai schot de partij op gelijke voet te brengen (11). Na de hervatting keerde BSM, nu met v.'indvoordeel, de rollen om. Alkemade stompte na tien minuten de bal uit een hoekschop mis en de onverwachte kans werd benut (21). IEV probeerde terug te slaan, waarbij Schavemaker naast schoot, maar BSM bleef sterker. Bij een BSM- aanval probeerde Dekker de bal te stop pen, maar de bal sprong van zijn voet in eigen doel (31). De bezoekers speelden nu een verloren wedstrijd en toen na over maat Van der Vlies zijn tegenstander even vergat was het vier-één. De ontmoeting tussen Velsen en EHS is er een geweest van het goede soort want door de spanning was deze wedstrijd het aanzien ten volle waard. EHS gaf uit stekend partij al was Velsen toch wel de beter spelende ploeg. De Haarlemmers kon den in de eerste helft de leiding nemen, omdat bij een van hun aanvallen spil Bak- kum de hal uit het doel sloeg. Uit de toe gestane penalty scoorde EHS het eerste doelpunt (nul-één). Velsen trachtte de strijd op de andere helft te brengen. Het slaagde daarin welis waar maar de Haarlemse defensie gaf geen krimp en kon tot aan de pauze de score ongewijzigd houden. In de tweede helft pakten beide elftallen weer flink aan. Velsen kreeg langzaam maar zeker een licht overwicht en einde lijk gelukte het Van der Ende op fraaie wijze de gelijkmaker te scoren (één-één). De strijd om de overwinning kreeg daarna een spannend karakter maar wat beide ploegen ook in het werk stelden, de ver dedigers wisten van geen wijken, zodat een gelijkspel het resultaat werd. Wijk aan Zee heeft de leidende positie verbetera door een verdiende twee-nul zege op Terrasvogels te behalen in een aardige wedstrijd waarin de thuisclub in derdaad de sterkste bleek. Wel gaven de Vogels uit Santpoort voor al in de eerste helft goed partij en het Wijk aan Zee-doel verkeerde herhaaldelijk in ge vaar. Maar aan de afwerking mankeerde veel en omdat ook de voorhoede van de thuisclub niet op schot bleek, bleef de score tot aan de rust dubbelblank. In de tweede helft was Wijk aan Zee iets sterker en nu moest de verdediging van Terrasvogels dikwijls alle zeilen bijzetten om doelpunten te voorkomen. Daarin slaag de zij slechts gedeeltelijk, want na een kwartier was de gevaarlijke Snijders zijn belagers te snel af en hij scoorde onhoud baar het eerste doelpunt (één-nul). Wijk aan Zee putte uit deze voorsprong zelfvertrouwen en toen Snijders een kwar tier later de stand op twee-nul bracht, was het pleit beslecht, want in de resterende tijd kon de verdediging van de thuisclub aan de felle aanvallen van de Vogels met succes het hoofd bieden. De begin van dit jaar opgerichte „Foto kring Velsen", die thans al bijna zeventig leden telt, houdt deze maand en in de eer ste helft van april een onderlinge wedstrijd. De leden nemen aan deze wedstrijd in vier klassen deel en de beginners onder hen kunnen zowel negatief als positief door de fotohandel laten afwerken in een mini mum-formaat van 9x12 cm. In de klassen van gevorderden, hoofdklasse en meester klasse moeten de foto's geheel eigen werk zijn. Een minimum oppervlakte van 250 cm2 per foto is hier voorgeschreven. Het maximum aantal in te zenden foto's bedraagt voor deze onderlinge wedstrijd drie stuks, terwijl zes kleurendia's inge leverd mogen worden. De foto's dienen op 20 april te worden ingeleverd en zullen be schikbaar zijn voor een eventueel in Vel sen te houden expositie. Ook in andere opzichten is de activiteit in de Kring groot. Uiteraard heeft ook deze vereniging met de moeilijkheden in de eer ste levensmaanden te kampen, maar het bestuur weet zich gesteund door de Bond van Nederlandse Amateur Fotografen Ver enigingen, die telkens met raad en daad klaar staat. De Fotokring Velsen is alsnog ingevoegd in de dienst van de rondreis- collecties van de Bond, zodat de leden op donderdag 5 april met elkaar een collectie van 48 foto's uit Egypte zullen bespreken. Vrijdag 23 maart komt de heer T. A. van Woerdekom naar Velsen om kleurendia's te vertonen van zijn reis naar Sicilië en op woensdag 28 maart houdt de heer A. H. v. d. Akker zijn derde cursusavond over „De techniek in de fotografie". Ditmaal gaan de leden van de vereniging de eerste schreden op het pad van „vergroten" zetten. De reportagefotografie wordt op vrijdag 20 april behandeld door dr. J. J. M. van Santen en op woensdag 2 mei kunnen de leden de uitslag van de onderlinge wed strijd met de bespreking daarvan tegemoet zien. Naar „Wij mensen" De fototentoonstelling „Wij mensen", die van vrijdag 23 maart tot en met zondag 29 april in het Stedelijk Museum te Amsterdam wordt gehouden zal door de leden van de Kring op een zaterdagmiddag worden bezocht. Jongeren-bijeenkomst Voor de katholieke jeugd van Beverwijk wordt op woensdag 21 maart een bijeen komst belegd in het veilinggebouw „Ken- nemerland" aan de Breestraat. Dom Beek man van de Abdij van Egmond zal hier komen spreken over de liturgie van de Goede Week. Ouderdomsvoorziening in discussie bij Vrouwengroep De Beverwijkse afdeling van de Vrou wengroep van de Partij van de Arbeid houdt op dinsdag 20 maart in de Zeewijk- school een bijeenkomst waarop de heer J. Berger een inleiding zal houden over „De definitieve Ouderdomsvoorziening". Dit is de laatste lezing van de serie van vier: „De stroom rijst al meer en meer". Wat er vandaag was Van de logger- en kottervloot waren vanmorgen liefst 79 schepen aan de IJmui- dense afslag met 85 kisten schelvis, 580 wijting, 20 koolvis, 85 haring, 100 gul en kabeljauw, 60.000 kg tongen, 2350 kisten schol, 90 tarbot, 200 bot, 1850 stuks stijve kabeljauwen, 1000 stuks iiskabeljauwen en 32 diversen. En drie Denen Drie Deense kotters waren binnen met 9000 stuks kabeljauwen, waarvan ongeveer 1000 stijve. Daar de schepen pas om half elf voor lossing in aanmerking, zouden ko men, zijn ze vermoedelijk blijven liggen tot de dinsdagmarkt. Voor de export De export kocht vanmorgen regels kabel jauw voor f 58 tot f 67, kleine regels voor f 30 tot f 35, kisten kabeljauw voor f 62 tot f 75 en kleine voor f 58 tot f 80. Grote tong ging van de hand voor f 2,70, grootmiddel voor f 2,10 tot f 2,30, kleinmiddel voor f 2,25 tot f 2,30, tong I voo*- f 2,40 tot f 2,50 en slips voor f 2,05 tot f 2,15. Grote schol no teerde f 26 tot f 27, middel f 27 tot f 30, zetschol f 40 tot f 45 en schol I f 38 tot f 42. Voor het binnenland De binnenlandse handel nam grote gul af voor f 32 tot f 36, middel voor f 28 tot f 35 en torgullen voor f 30 tot f 31. Grote schelvis bracht f 40 tot f 50 op, grootmiddel f 40, kleinmiddel f 40, pennen f 42 tot f 43, braad schelvis f 39 tot f 45. De wijting haal de f 33 tot f 35, zwarte koolvis f 56 tot f 70. Schol 2 ging weg voor f 27 tot f 33 en schol 3 voor f 10 tot f 18. Haring maakte f 25 tot f 30. Wat er komt Voor de dinsdagmarkt zouden de drie Denen en een aantal loggers en kotters blijven liggen en voor de dinsdagmarkt zou ook de SCH117 lossen: 915 kisten, waarvan 600 haring, 130 schelvis, 100 wijting, 50 koolvis, 25 gul en kabeljauw, 10 poon en 120 stuks stijve kabeljauwen. Woensdag kan de VL27 „Burgemeester Heusdens" worden verwacht. Dit schip voert aan 700 kisten rondvis. Binnengekomen schepen KW104 De Vrouw Dirkje, 166 De Ge- In Amsterdam-noord is zondagmiddag de veertiende nationale Floraparkloop gehou den door de ACV „De Volewijckers", waar aan onder het zeer grote aantal atleten enige leden van de KAV „Suomi" hebben deelgenomen als oefening voor het komen de atletiekseizoen. De Suomileden hebben zich in de strijd over verschillende afstanden tussen vele prominenten goed geweerd en het moet voor de A-klasser Koster een voldoening zijn geweest om op de afstand van 5500 meter als achtste binnen te komen. Hier werd Borst van Olympus, Alkmaar, win naar. De C-klassers van „Suomi", die eveneens het zware parcours op de nog bevroren grond liepen over dezelfde afstand, no teerden de volgende plaatsen: 7. Schol; 9 Roemer; 15. Kok. D-klasse: 9. Gnodde; 33. Schik, die 3700 meter moesten afleggen. Bij de B-junioren liep in het grote veld van deelnemers Busscher mee. Hij plaat ste zich als nummer 23. broeders, 169 Aleida, 26 Concordia, 24 Cor nells, 165 Willy Alida, 64 Elizabeth, 108 Gebroeders, 155 Arie, 17 Arie Nico, 89 Wil- lempje, 107 Jacoba, 105 Jacoba, 10 Adria- nus, 147 Withelrnina 3, 162 Vier Gezusters, 59 Floris, 161 Katwijk 3, 69 Alida, 126 Agatha Arie, 28 Verwachting, 114 Avon tuur, 5 Fierman Eduard, 138 Wilhelmina 2, 37 Nederland 6, 127 Borneo, 47 Noord zee, 38 Bertha, 129 Bali, 29 Margarietha Maria, 16 Willem Cornells, 84 Jan, 73 Ma ria Jacoba, 85 Huiberdina Gijsbertha, 75 Doggersbank, 6 Vertrouwen, 22 Orion, 15 Rijnmond 4, 165, 34, 94, 98, 79, 58, 36, 62, 77, 210, 133, 133, 72, 12; IJM45 De Hoop, 53 Heemstede, 210 Wiron I, 204 Verwach ting, 22 Klaas jr., 59, 52, 272, 31, 3; SCH107 Scheveningen, 27 Onderneming 2; ROX5 Antje; BU33; WR50, 34, 49; AM17, 26, 16; TX14; UK147, VL97 Prinses Juliana, 83 Cornelis, 197 Noordster; E334, 521, 64 (Denen). Vertrokken schepen IJM129 Shamrock; TX39, 51, 17, 21, 32; HD74; UK147; DG1046 (Frans). Zaterdag kwamen in IJmuiden binnen: Jagersfontein van Antwerpen. Lemsterkerk van Rotterdam. Marne van Rotterdam. Hec tor van Rotterdam. Helen van Chatham. Anitilochus van Birkehead. Loppersum van Manilla. Mafalda van Antwerpen. Anita van Antwerpen. Nan van Rotterdam. Wilhelm Münsen van Swansea. Unie S van Londen. Haarlem van Antwerpen. Munsterland van Le Treport. Pamela van Antwerpen. Aurora van Swansea Paloma van Hamburg. Gra- nida van Alesund. Enghano van Valencia. Ella van Rotterdam. Neptunus v. Portsmouth. Sygolda van Solmskull. Op zondag kwamen binnen: Liberty van Newport. Rex van Newport. Dusseldorf van Port Said. Bolbec van Swansea. Penglee van Nantes. Tony van Duinkerken. Lingestroom van Londen. Falcon van Londen. Saxen van Helsingborg. Zeevaart van Swansea. Mar griet L. van Londen. Kronos van Rotterdam. Annie G van Londen. Courrieres van Duin kerken. Morbiham van Le Havre. Lya van Dar Es Salam. Veronica van Abu Zenirna. Arinoldus G van Tynemouth, Ara van Oxelo- sund. Atlantic van Hull. Mutua Fitis van Fowey. Theano van Dublin. Merwestad van Parr. Netherlands Coast v. Newcastle. Vecht stroom van Swansea. Op zaterdag zijn vertrokken: Twee Ge broeders naar Manchester. Maasland near Las Palmas. La Quinta naar Narvik. Vitegra naar Huil. Möwe I n.aar Stockholm. Heelsum naar Bremen. Bohus naar Huil. Lanoy naar Falkenborg. Paloma naar Gothenburg. Spaarnestroom naar Liverpool. Freeden V naar Stettin. Lama naar Le Havre. Prosyon naar Londen. Annekerk naar Marseille. Bull finch naar Landen. Westerdok naar Londen. Eemstroom naar Leath. Flevo naar Hamburg. Vliestroom naar Fowey. Willemstad naar Dover. Ardeas naar Hamburg. Rijnstroom n. Londen. Zaanstroom naar Huil. Eemland n. Receive. Engleby naar Huil. Op zondag vertrokken: Nobister naar St. John, Ciudad de Cucuta naar Le Havre. Mas cotte naar Londen. Hunzeborg naar Falken borg. IJselborg naar Dublin. Glennifer naar Londen. Heidberg naar Rotterdam. Karin Bolten naar Sumanas, Mentor naar Antwer pen. Amstelland naar Hamburg. Wittekind naar Ramsgate. East River naar Hamburg. Tony naar Malmö. Lorna naar Rotterdam. Marine Chemist naar Texas. ADVERTENTIE fyVliML de (Beste (Bromfiets Overal agenten BER INI-dealer voor IJmuiden Alleen: Kennemerlaan 106 Tel. 5726 Dealer voor IJmuiden-Oost: Lange Nieuwstraat 775 - Telefoon 4986 Ook betaling in overleg Kleverparkweg 2A - Haarlem - Tel. 11757 £>e mond accordeon wordt tegenwoordig niet meer beschouwd als een instrument alleen voor kinderen, maar de bespeling hiervan vormt een waardevol onderdeel, van de vrije-tijdsbesteding. Tot deze uit spraak kwam de voorzitter van de Bond van Mondaccordeonveremgingen tijdens de zaterdag in zaal Dam gegeven feestavond van de Christelijke vereniging „Excelsior'" te Heemskerk. Spreker wekte de zeer talrijke aanwezigen op deze vereniging hun steun te geven, daar „Excelsior" het fmitir cieel zeer moeilijk heeft. Op dit laatste wees ook de heer J. Kort in zijn openings woord; deze deelde nog mede dat de vereniging een regelmatige uitbreiding van het aantal leden ondergaat. Het verloop bij de kleineren is echter zeer groot, hetgeen de prestaties uiteraard niet ten goede komt. Onder dé titel „Van alles wat" werd een gevarieerd programma ten gehore gebracht, dat bij de aanwezigen zeer in de smaak viel. Na een aanvankelijk aarzelend begin een beetje plankenkoorts misschien ging het allengs beter en een hoogtepunt werd bereikt bij de uitvoering van een Oud hollands dansspel. Uit het gebodene bleek duidelijk dat on der leiding van de heer C. Koomen serieus moet zijn gestudeerd. Na de pauze voerde de toneelgroep van de Hervormde Jeugdraad onder regie van de heer E. Stammes het toneelspel „Hou de butler in de gaten" op. In de geheel gevulde zaal van hotel „De Rustende Jager" te Castricum 'heeft zater dag het jaarlijks concert van het Castri cums Vrouwenkoor plaats gehad. Onder leiding van mevrouw Jo Immink heeft het koor, dat thans een behoorlijke bezetting heeft, werken van Joh. Brahms, A. Dvorak, C'. Chhminade en Herin Zag- wijn gezongen. Vooral „Barcarole" van Bra'hms werd uitstekend uitgevoerd. Me juffrouw A. de Groot zong een aria van Handel, aan de piano door mejuffrouw Jo Snuif begeleid. Tussen de bedrijven door lieten de meisjes Manna en Loes Meyer en Ansje Nebbelink enige balletdansjes zien. De verrassing van de avond was onge twijfeld het optreden van de Alkmaarse amateur-pianiste mejuffrouw R. Levert, die met grote virtuositeit onder meer „Im promptu" van Schubert speelde, voor welke buitengewone vertolking de aanwezigen een applaus over hadden, dat aangroeide tot een ovatie. In het tweede gedeelte van de avond heb ben leden van het koor een cabaret-pro- gramme uitgevoerd dat evenzeer in de smaak viel. In maart 1954 is ds. J. A. Roskam met zijn pastoraal werk voor de Lutherse ge meente Velsen-Beverwijk begonnen. Als één der te verwezenlijken plannen kwam al spoedig de bouw vkn een Kapel ter sprake. De belangstelling onder de Luthe ranen en geestverwanten werd hiervoor gewekt en er kon al een fonds worden gevormd. Door de snelle uitbreiding van het IJmondgebied nam het aantal Lutheranen, woonachtig in IJmuiden, Santpoort, Drie huis en Velsen, aanmerkelijk toe, zodat een Kapel in een dringende behoefte zou voor zien. Om nu het fonds voor de bouw daar van wat te verstevigen wordt op donderdag 22 maart in het Cultureel Gebouw aan het Moerbergplantsoen te IJmuiden een Ver koopdag gehouden van 25 en van 7.30 10.30 uur. Met het gemeentebestuur van Velsen zijn al onderhandelingen gaande voor het re serveren van grond voor de bouw van deze Kapel, die centraal gelegen zal zijn. MAANDAG 19 MAART Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Simba." Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: Bittere ervaring." W. B. Theater, 20 uur: „De man met het lidteken." 't Centrum, 20 uur: Jaarvergadering V.A.R.A. „Terpsichore," 20 uur: Geheim van de „Make Up." Ver. Gebouw Populierenlaan, 20 uur: „België avond." Openbare Leeszaal, geopend van 1517 en 1920 uur. Jeugd, 1920 uur. R.K. Leeszaal, uitleenbibliotheek van 1518 uur; lees- en studiezaal van 1518 ;n 1921.30 uur. Wijk aan Zee, filiaal R.K. Leeszaal, dagelijks van 1718 uur. DINSDAG 20 MAART Kennemer Theater, 1921.15 uur: Dok ter worden is niet moeilijk." Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Aïda." 't Centrum, 20 uur: Jaarvergadering Coöp. Boerenleenbank. Veiling „Kennemerland," 20 uur: Film „Maria Goretti." Zeewijkschool, 20 uur: J. Berger over „Ouderdomsvoorziening" (Vrouwen groep'. Kennemer Theater, 20 uur: Maatschappij tot Nut van het Algemeen. R.K. Leeszaal, uitleenbibliotheek van 15 18 en 1921 uur; lees- en studiezaal van 1013, 1518 en 1921.30 uur. De vissers van Staveren, Hindelopen en Hemelumer-Oldefaart zijn met hun drie burgemeesters in vergadering bijeen ge weest voor bespreking van het rapport in zake versnelde afvloeiing IJselmeervergun- niragen, dat is uitgebracht door de commissie- Van der Zaal. Het rapport heeft grote teleur stelling gewekt bij de vissers. Het werd algemeen als een leemte gevoeld, dat in de commi9sie-Van der Zaal wel vier vissers van de Westwal vertegenwoordigd waren maar dat de Friese vissers geen zitting hadden. Eenstemmig was de vergadering van oordeel dat de staande-netvisserij, zolas die speciaal door de Friese vissers wordt uitgeoefend, veel te zwaar wordt getroffen door de maat regelen, die in het rapport worden voor gesteld. Jaarvergadering bond v. Gepensioneerden In hotel „Parkzicht" houdt de afdeling Beverwijk van de Algemene Bond van Ge pensioneerden op donderdag 22 maart haar jaarvergadering. Onder andere vermeldt de agenda een bestuursverkiezing: aftredend en herkies baar zijn de heren: H. Vloedgraven en J. Vrenegoor. Contactavond DEM-atletiek Op dinsdag 20 maart houdt de Bever wijkse atletiek-vereniging DEM in het K.S.A.-gebouw een contact-avond. „Kennemerland"-renners leverden strijd om supportersclubbeker Zondagmorgen hebben de leden van de Beverwijkse rennersclub „Kennemerland" strijd geleverd om de supportersclubbekers. Bij de A- en B-klasse was het J. Hofland die na een spannende wedstrijd wist te ze gevieren; in de C-klasse eindigde F. Klar- die als eerste en bij de junioren was het G. Lute. De uitslagen waren: A- en B-klasse, 77 km: 1. J. Hofland 2 uur 8 min. en 7 sec.; 2. Chr. Jong; 3. H. van Duin; 4. J, Beentjes; 5. J. Bruin; 6. H. Hendriks; 7. H. de Droog; 8. J. Eelsing; 9. H. Oldenburg 10. R. Booman; 11. B. Bosser. C-klasse; 55 km: L'F. Klardie 1 uur 38 min. en 17 sec:: 2. C. Moll: 3. A. Boo; 4. P. Bloemendaal: 5. P. Koning; 6. H. Komen. Junioren, 33 km: 1. G. Lute 1 uur 6 min. en 46 sec.; 2. P. Winkelaar; 3. J. Put; 4. M. Put. Amstelvliet, 16 te Port Said. Alpherat, 17 te New York. Arnedijk, 16 v. Boston n. Philadelphia. Abbekerk, pass. 17 Finisterre n. Genua. Akkrumdijk,' 17 v. Bremen n. Antwerpen. Attis, 16 v. Amsterdam n. W.-Indië. Abbedijk, 15 te Rotterdam. Abbekerk, pass. 18 Gibraltar n. Genua. Aliotb, 17 v. Las Palmas n. Antwerpen. Alphacca, 17 v. Montevideo n. Vitoria. Ampenan, 18 te New York. Amstelbrug, 18 te Suez. Amsteldijk, 17 v. Rotterdam n. Havannah. Amstelkade, pass. 17 Algiers n. Bona. Amstelkerk, 17 v. Vlissingen n. Houston. Angolakust, 17 v. Antwerpen n. Dakar. Atje Ray S, Rotterdam. Averdijk, pass. 17 Azoren n. New Orleans. Adonis, pass. 16 eil. S. Salvador n. Philadelphia. Aegis, 18 te La Guaira verw. Altair, 17 v. Biares n. Rosario. Amstelland, 18 v. Amsterdam n. Hamburg. Annenkerk, 17 v. Amsterdam n. Marseille. Aagtekerk, 18 v. Port Said n. Port Sudan. Aalsum, 18 v. Marseille, 19 te Genua. Alchiba, 18 v. Hamburg n. Norfolk. Aldabi, 18 te Vitoria. Algenib, 18 v. Mombasa n. Suez. Alpbard, pass. 18 Finisterre n. Las Palmas. Annenkerk, pass. 19 Ouessant n. Marseille. Argos, 19 te Napels. Ariadne, 19 te Rotterdam. Attis, pass. 18 Landsend n. Curasao. Blommersdijk, 16 v. Rotterdam n. Baltimore. Beninkust, 17 v. Bordeaux n. Dakar. Bennekom, 17 te Paita. Britsum, 16 185 m. w. Ouessant n. Londen. Bloemfontein, 17 v. Durban n. Eastlonden. Borneo, 18 te Belawan. Bontekoe, 17 te Donggala. Breda, 16 180 m. n. Flores n. Antwerpen. Bennekom. 18 v. Pimentel, 19 te Callao. Bloemendaal, 18 v. Montegu eil. n. Nederland. Clavella, 16 v. Port Said n. Curasao. Caltex Delft, 18 te Rotterdam. Caltex Pernis, pass. 17 Muscat n. Rotterdam. Caltex Utrecht. 18 te Rastanura. Crania, 19 te Bombay. Callisto, 17 v. Antwerpen n. Halifax. Castor, 16 v. Pto. Calebllo n. Grenada. Cistula, 17 v. Miri n. Singapore. Camerounkust, 19 te Antwerpen. Caltex Leiden, pass. 19 Gibraltar n. Sidon. Daphnis, 17 te Antwerpen. Delft. 17 v. Cristobal n. Pto Limon. Dorestad, 19 te Suez. Dalerdijk, 19 v. Londen n. Hamburg. Diemerdijk, 19 te Vancouver. Esso Amsterdam, pass. 16 Gibraltar n. Antw. Eemland, 17 v. Amsterdam n. Recife. Erinna, 18 v. Singapore n. Rangoon. Eemdijk, 18 te Rotterdam. Enggano, 17 te Amsterdam. Ea, 18 v. Paranagua n. Curagao. Felipes, 18 te Singapore. Friesland, 18 te Kopenhagen. Gooiland, 18 te Santos. Graveland, 18 te Rio de Janeiro. Ganymedes, 17 v. Pta. Arenas n. San Jose. Guineekust, 18 v. Freetown n. Accra. Hector, 17 te Amsterdam. Heelsum, 17 v. Amsterdam n. Golf v. Mexico. Haarlem, 17 te Amsterdam. Hydra, 18 te Carupano. Hathor, 18 te Rotterdam. Hydra, 16 350 m. n.w. Barbados n. Carupano. Hecuba, 18 te Pt. of Spain. Indrapoera, pass. 17 Gibraltar n. Marseille. Iberia, 17 te Castor Urdialis verw. Joh, v. Oldenbarnevelt, 17 v. Pt. Said n. A'dam. Jagersfontein, 17 te Amsterdam v. Antwerpen. Kylix 5, pass. Kp. de Goede Hoop n. Curagao. Karimata, 16 te Tandjong Priok n. Tjiribon. Kieldrecht, 18 te Rangoon. Korenia, 18 v. Rotterdam n. Stockholm. Langkoeas, 17 te Basrah. Lekhaven, 17 te St. Vincent. Leersum, 17 te Houston. Lemsterland, 17 te Amsterdam. Lekkerkerk, 19 te Basrah. Laagkerk, 18 te Calcutta. Larenberg, 18 v. Antwerpen n. Hamburg. Lekhaven, 17 v. St. Vincent n. Rio de Janeiro. Laurenskerk, 17 nog te Khorramshar. Lissekerk, 18 te Antwerpen. Maas, 17 te Rotterdam. Maasdam, 17 te Rotterdam. Mitra, 17 te Curagao. Modjokerto, 16 te Rotterdam. Maureen, 19 v. Vlaardingen n. Beaufort Maasland, pass. 18 Ouessant n. Las Palmas. Mentor, 19 te Antwerpen. Manoeran, 18 te Priok. Mariekerk, 17 te Rotterdam., Maashaven, 17 te Vlaardingen. Zaterdagavond hebben de leden vain de Beverwijkse klaverjasclub „De Vriend schap'' in zaal Langendijk op feestelijke wijze het 12% jarig bestaan der vereniging gevierd. De voorzitter, de heer L. v. d. Aar, me moreerde in zijn openingswoord dat het aantal leden bij de oprichting in het najaar van 1943 slechts 10 bedroeg. Geboren uit de nood der tijd ging de vereniging in de eer ste jaren zeer voorspoedig en in 1946 telde men zeventig leden. Hierna beleefde „De Vriendschap" echter een dieptepunt door dat het ledental terugliep tot het aantal waarmee men begonnen was. Dank zij het actieve bestuur zijn er thans weer vieren dertig personen lid. Op deze avond werd de heer C. Smit in het zonnetje gezet, omdat hij van de op richting af lid is geweest, voorts hanteerde hij enkele jaren de voorzittershamer. Na mens de leden overhandigde de voorzitter de heer Smit een boekwerk, waarbij hij de wens uitsprak dit bij het zilveren jubileum der vereniging nog eens te mogen herhalen. Het feestelijke gedeelte van deze avond werd verzorgd door „De drie Musketiers", die erin slaagden de aanwezigen enige uren gezellig bezig te houden. Mariekerk, 17 te Rotterdam. Meliskerk. 19 te Singapore. Minjok, 16 v. Merauke, 17 et Makassar. Myonia, 17 te Pladju. Nieuw Amsterdam, 18 te Cristobal. Nigerstroom, 18 te Abidjan. Notos, 16 70 m. n.n.w. Lissabon n. Amsterdam, Noordam, 18 v. New York n. Rotterdam. Nieuw Holland, 17 v. Melbourne n. Sydney. Oostkerk, 17 te Genua. Ouwerkerk, pass. 17 Guardafui n. Penang. Osiris, 18 te Curagao. Oberon, 18 te Philadelphia. Ootmarsum, 18 te Antwerpen. Oranjefontein, 18 v. Las Palmas n. Kaapstad. Prins Willem 2, 17 te Antwerpen. Peperkust, pass. 17 Lissabon n. Amsterdam. Peperkust, pass. 19 Ouessant n. Amsterdam. Prins Willem George Frederik, pass. 19 Oues sant n. Halifax. Pendrecht, pass. 17 Malta n. Mena al Ahmadi. Plancius, 17 te Surabaja. Polydorus, 17 v. Algiers n. Halifax. Prins Willem George Frederik, 17 v. Rotterdam n, St. John. Polyphemus, 17 te Singapore. Radja, 17 te Aden. Ridderkerk, 19 te Kaapstad. Rempang, 18 te Duinkerken. Rondo, 15 te Belawan n. Colombo. Rotti, 17 v. Basrah n. Abadan. Riouw, 17 v. Cebu n. Balik Papan. Samarinda, 18 v. Durban, 19 te Lor Marques. Statue of Liberty, 18 te Banias. Schie, 19 v. Ouessant n. Oran. Schiedijk, 19 v. Antwerpen n. New York. Sibajak, pass. 17 Gibraltar n. Pt. Said. Slamat, 17 te Antwerpen. Sliedrecht, 18 v. Pt. Said n. Landsend. Stad Dordrecht, 18 te Rotterdam. Stad Schiedam, pass. 18 Finisterre n. Savona. Stanvac Benakat, 17 te Pulusebarok. Stanvac Talang Akar, 17 te Surabaja. Taria, 17 60 m. n.n.w. Cairns n. Singapore. Tiberius, 16 v. Hamburg n. Paramaribo. Trajanus. 16 te Rotterdam. Tjibantjet, 17 te Moji. Tjiwangi, 17 te Surabaja. Tabian, 19 te Belawan. Tiba, pass. 17 Miami n. Denemarken. Trajanus. 18 v. Rotterdam n. Bremen. Tamo, 19 te Antwerpen. Van Riebeek, 17 te Ambon. Weltevreden, pass. 17 Malta n. Rotterdam. Westerdam, 17 v. Rotterdam n. New York. Willemstad, 18 te Dover. Wonogiri, pass. 18 Gibraltar n. Alexandrië. Zuiderzee, 16 380 m. n.w. Kp. Finisterre. Will. Barendsz, 18 v. Zuidpoolgeb. n. Kaapstad. Willem Ruys, pass. 19 Gibraltar n. Port Said. Willemstad, 18 v. Dover n. Trinidad. KLEINE VAART Aruba, pass. 17 Vlissingen n. Gent. Arctic, 17 v. Rotterdam n. Londen. Annie G,. 17 v. Londen n. Amsterdam. Appingedam, 17 v. Antwerpen te Rotterdam. Albergen, 17 v. Berwick te Immingham. Arnoudspolder, 17 v. Antwerpen n. Rotterdam. Audacia, 17 v. Middelharnis n. Cardiff. Beekbergen, pass. 17 Vlissingen n. Rouaan. Bihmingham, 17 v. Harlingen n. Leith. Badzo, 17 v. Londen n. Rotterdam. Barracuda, pass. 17 Brunsbüttel n. Helsingborg. Bill S, 17 v. Boston n. Sunderland. Castor, pass. 17 Vlissingen n. Antwerpen. Citadel, pass. 17 Vlissingen n. Antwerpen. Corale, pass. 17 Vlissingen n. Antwerpen. Castor, 14 v. Kingslynn n. Duinkerken. Duurt, verm. 17 v. Gotenburg n. Rotterdam. Deni, 17 v. Breskens n. Londen. Diligentia, 17 v. Hamburg te Swansea verw. Daniel, 17 te Frederiksund v. Halmstad. Elizabeth Roordt, 17 v. Rotterdam n. Londen. Eibergen, 18 v. Fowey te Genua verw. Ferocia, 17 v. Casablanca te Genua verw. Fiducia, 17 v. Londen n. Maassluis. Flevoland, 17%-. Rotterdam n. Kings Lynn. Gaasterland, 17 v. Harlingen n. Goole. Gerrie S, 17 v. Bremen n. Waterford. Helen, 17 v. Chattam te Amsterdam. Heemraadsingel, verm. 17 v. R'dam n. Tonnay- charente. Horst, 17 v. Duinkerken te Rotterdam. Haringvliet, 17 v. Rotterdam te Goole. Helvetia, 17 v. Port Talbot te Oostende verw. Henrica B. 18 v. Fredericia te Boston verw. Hondsbosch, 17 v. Maassluis n. Chatham. Jonet, 17 v. Vlissingen n. Colijnsplaat. Libelle, pass. 17 Vlissingen n. Antwerpen. Lutetia, 17 v. Vlissingen n. Boston. Metropole, pass. 17 Vlissingen n. Antwerpen. Michel Swenden, pass. 17 Vlissingen n. Rouaan. Midsland, 17 v. Rotterdam n. Grangemouth. Madjoe, verm. 17 v. Rotterdam n. Liverpool. Marjan, 18 v. Gotenburg te Sunderland verw. Muphrid N, 18 v. Garston te Rotterdam verw. Myfem, 17 v. Rouaan n. Parijs. Mypuck, verm. 17 v Midd.harnis n. Portsmouth. Matthew, 17 v. Rotterdam n. Thameshaven. Marcella, 17 v. Le Havre te R'dam, verm. 18 v. Rotterdam n. Dieppe. Marne, 17 v. Rotterdam te Amsterdam. Martien, 17 v. St. Louis te Fecamp verw. Mies, 17 v. Barry te Brest. Nottingham, 17 v. Golle n. Rotterdam. Nautic, 19 v. Hamburg te Birkenhead verw. Noorderlicht, 18 v. Aalborg te Duinkerken verw. Nassauhaven, 17 v. Gotenburg n. Rotterdam. Oleum, pass. 17 Vlissingen n. Zeebrugge. Procyon, 17 v. Amsterdam n. Londen. Plato, 16 v. Valencia n. Alicante. Paloma, 17 v. Amsterdam n. Gotenburg. Soemba, verm. 17 v. Genua n. Torrevieja. Spurt. 17 v. Rouen n. Nederland. Sambre, 17 v. Parijs n. Rotterdam. Swallow, 17 v. Hamburg n. Birkenhead. Uni S, 17 te Amsterdam v. Londen. Veenenburgh, 17 v. Middlesbro te Rotterdam. Viking, 17 v. Goole te Maassluis. Vesta, 18 te Kielerkan., 21 te Stockholm verw. Westpolder, 17 v. Oporto n. Antwerpen. Zevenbergen, verm. 17 v. Genua n. Valona. t* x, SLEEPVAART Hudson, 17 te Port Said n. Rastanura. Oostzee, 550 m. z.w. Bomvay n. Mersin. Poolzee, 16 te Izmir. Witte Zee, 16 300 m.z.o, Ceylon n. Ti Priok Zwarte Zee, 16 te Falmouth.

IJmuider Courant | 1956 | | pagina 3