Overwinningen van Haarlemse dames en heren op Den Haag ii Betaling J GOLDEN FICTION Moord met staatsie Weikome overwinningen voor „Haarlem" en „Nieuw Flora" FEUILLETON De korfbalcompetitie door Wil Wanting BASKETBAL-STEDENWEDSTRIJDEN abonnementsgeld per giro Indeling honkbalcompetitie Sport in 't kort Loterij van het NOG officieel begonnen Ierse hockeyploeg samengesteld Belg De Bruyne reed het snelst van Parijs naar Nice Duitsland wint Clare Benedict-toernooi Bekende mensen over een bekende sigaret (11) Onder ons gezegd: toch maar liever Nederland goede tweede DINSDAG 20 MAART 1956 24) Nog geheel ontdaan door wat zij zo on verwachts gezien had, vertelde Anneke dat zij en de andere meisjes om tien uur, nadat de ontbijtboel was afgeruimd en de huiskamer het kantoor, de gang, de trap pen en de dienstkamers waren schoonge maakt, naar de derde étage waren gegaan. Hier lagen de kamers van het personeel en van de weduwe Ros, twee logeerkamers, en verder was er een grote zolderruimte en een zeer diepe voorraadkast. De weduwe Ros had opdracht gegeven deze laatste leeg te halen en op te ruimen. Toen zij hiermee klaar waren, waren zij naar de tweede étage gegaan om daar de kamers van de gasten onderhanden te ne men. Het was toen intussen elf uur geworden en als eerste de boventrap afkomend was Anneke Ratelaar toen iets vreemds opge vallen, waar zij aanvankelijk geen bete kenis aan had gehecht, maar dat zij zich nu toch als iets vreemds herinnerde. Want de gewoonte bestond dat gasten die 's ochtends uitgingen, hun kamerdeur open lieten staan. Open stonden de kamers van juffrouw Dubois, jhr. Tjadde, Hebbels en Van Abel, die ook op de tweede étage sliep, alsmede de deuren van de tijdelijk niet-bewoonde kamers en van de logeer kamers. Die ochtend vroeg was de weduwe Ros al deze kamers langs gegaan, had ze geïnspecteerd en had persoonlijk de deu ren opengezet om ze, nu de bewoners van daag weer terug verwacht werden, eens duchtig te laten luchten. Gesloten was alleen maar de kamer van dr. Van Heukelom, die de gehele ochtend thuis was gebleven. En nu herinneerde Anneke zicht heel goed en Marie Vroens en Jaantje Klap wiek herinnerden zich dat ook hoe die ochtend, terwijl zij om tien uur over de gang der tweede étage naar de derde étage ging, de deur van Prosters kamer open had gestaan. Wie dit gedaan had wisten zij niet. De vorige avond had meneer Proster niet thuis gegeten en ook die ochtend bij het ontbijt bleek hij niet thuis te zijn, wat niet ongewoon was, daar de student wel vaker enkele dagen op reis ging. In elk geval herinnerden de meisjes zich ook heel goed, dat de deur van Prosters kamer om acht uur, toen zij met het ont bijt rondgingen, gesloten was geweest. En ook de weduwe Ros-Van Abel kon verkla ren dat zij aan de stand van deze kamer deur niets had veranderd, daar meneer Prosters kamer immers enige dagen tevo ren al een grote beurt gekregen had. Toen de meisjes om elf uur beneden ge komen waren, was er aan de deuren op de tweede étage niets veranderd, behalve dat Prosters kamerdeur nu dicht was. Anneke had gedacht, dat de student in tussen thuis gekomen was en omdat het haar plicht was elke ochtend in de be woonde kamers asbakjes en papiermanden te ledigen, had zij geklopt, geen antwoord gekregen* de deur geopend en tot haar ontzetting de bewoner in een bloedplas op de grond zien liggen. Haar verklaringen werden bevestigd door Marie Vroens en ook door Jaantje Klapwiek, het bellen meisje, dat die ochtend bij het inruimen van de provisiekast een handje had gehol pen, terwijl de keukenmeid, Klazina Duf- felding op de bel gelet had. De drie meis jes waren van tien tot elf uur op de derde étage steeds samen geweest. Op de tweede étage was voorzover de meisjes wisten tussen tien en elf uur alleen dr. Van Heukelom aanwezig ge weest. Enters wilde nu een andere methode volgen dan bij het eerste verhoor en niet eerst het personeel en dan de gasten ver horen, maar étage na étage behandelen. Nadat de verklaringen van de dienstmeis jes, die op de derde étage gewerkt hadden, door Boekje nauwkeurig waren geregis treerd, werd dr. Van Heukelom geroepen. Onmiddellijk viel het de beide politie mannen op hoe slecht deze eruit zag sinds de vorige dag. Over zijn fijn besneden, gebruind gezicht lag een vale bleekheid en er waren groeven gekomen langs zijn mond en ogen. Hij zag eruit als een man, die nachten niet geslapen had, die tobde en een grote last niet van zich af kon zetten. Dadelijk wekte dit vooral Boekjes arg waan. Maar wat dr. Van Heukelom te vertellen had, kon de politiemannen niet veel wij zer maken. Hij was om half acht opge staan, had, zoals gebruikelijk, op zijn ka mer ontbeten en was dadelijk daarna aan het werk gegaan, waaruit hij pas om elf uur was opgeschrikt door het tumult, dat Anneke Ratelaar verwekte na het vinden van Prosters lijk. Onmiddellijk was hij toegesneld en hij was ha haar de tweede persoon, die de moordkamer had betreden en naar nu bleek bovendien de eerste en de enige, die aanvankelijk zijn verstand bij elkaar had gehouden. Nadat een enkele blik hem overtuigd had, dat menselijke hulp hier toch niet meer baten kon, had hij alle lamenterende dienstboden plus Van Abel, die helemaal het hoofd kwijt was, uit de kamer gezet. Verder had hij er op toegezien, dat niets werd aangeraakt en alles in de toestand bleef, waarin het werd aangetroffen en daarna had hij tot de komst der politie de kamer op slot gehou den. Wanneer Proster thuis was gekomen had hij niet gemerkt. Al waren dr. Van Heukeloms antwoor den kort, op het bitse af, toch was er geen spoor van onzekerheid of onoprechtheid in te bemerken. Maar was die eerlijke hou ding echt of pose? En geheel onverwachts vuurde de inspecteur de vraag af, die ook Boekje bezig hield: „U heeft ons gisteren niet geheel juist ingelicht, meneer Van Heukelom". Koele, gereserveerde verbazing op het gelaat van de ander: „Hoe bedoelt u, in specteur?" „Nu", vulde Enters ongeduldig aan, „over uw bezoek aan Wasdijk op Maan dag". Van Heukelom zweeg, nog steeds ver baasd. „U heeft ons wel verteld, dat u daar in de reigerkolonie bent geweest, maar niets over uw bezoek in de voorafgaande avond aan de Jacobshoeve." De uitdrukking van wrevel op Van Heu keloms gezicht versterkte zich, maar de bioloog was niet van zijn stuk te brengen en hij antwoordde rustig, terwijl er iets van hooghartige spot in zijn ogen kwam: „Neen, daarover heb ik u inderdaad niets verteld, inspecteur, want daar heeft u mij niet naar gevraagd. U heeft me alleen ge vraagd, waar ik dinsdagmorgen om acht uur geweest was. Wat ik de voorafgaande maandag gedaan had, is tussen ons hele maal niet ter sprake gekomen". Dit was een steek, die doel trof, dat voel de Enters wel. Van Heukelom's antwoord was immers volstrekt steekhoudend. Boekje verschoof geïrriteerd op zijn stoel. Maar dr. Van Heulekom kon gaan en de beide politiemannen keken elkaar aan. Er was op de antwoorden van dr. Van Heukelom inderdaad niet veel aan te mer ken. Maar wat kon de reden zijn, dat de jonge geleerde er plotseling zo slecht uit zag? Bij Boekje waren gevaarlijke rancu neuze gedachten ontwaakt, waar een goed politieman toch niet ontvankelijk voor mocht zijn. Intussen moest nu alleen nog het keuken- personeel verhoord worden, bestaande uit de kok Herman Herberts en de keuken meid Klazina Duffelding die tussen tien en elf uur in de keuken op de eerste étage geweest waren. De kok werd geroepen. Hij was een dikke, goedmoedige man met een rond blozend gezicht. Waar hij tussen tien uur en half elf die ochtend geweest was? „In de keuken". Of hij in die tijd in het huis iets gehoord had, dat zijn aandacht trok? „Welzeker", beaamde de kok. „Ik heb de heren horen thuiskomen". Verrast keek Enters op: „Wel, meneer Proster en meneer Tjadde!" Boekje verschoof op zijn stoel en als om zijn spanning te verbergen, groeven zijn vingers in een nieuw aangebroken pakje shag. „Zo", herhaalde Enters langzaam, „me neer Proster en meneer Tjaddeen hoe laat was dat? (Wordt vervolgd) De Haarlemse vertegenwoordigende bas ketbalteams behaalden maandagavond in het Krelagehuis volkomen verdiende over- i winningen tegen de Haagse teams, hoewel deze resultaten zeker niet werden ver- j wacht. Het Haarlemse damesteam behaalde na een oorspronkelijke grote voorsprong nog juist een benauwde 40-37 overwinning, doch de heren deden het overtuigender en slaagden er in de Haagse gasten (met inter- national Sibilo) met groot verschil te klop- pen (61-44). De terugslag van het interna- tionale basketbaltoernooi was duidelijk want de publieke belangstelling was slechts matig (enkele honderden toeschouwers). In de damesontmoeting scoorde de Haag se ploeg het eerst (0-2), welke achterstand echter door Janny Huigen reeds direct werd weggewerkt, waarna een strafworp de Haarlemse ploeg de leiding gaf (3-2). Hierna volgde een vrijwel gelijk opgaande strijd. Hoewel de aanvallen van de Haar lemse dames veelvuldiger waren, slaagden de gasten er toch steeds weer in met ge vaarlijke uitvallen en afstandschoten de stand in evenwicht te houden, zodat na de eerste tien-minuten-periode met gelijke1 stand (10-10) werd afgesloten. Het begin van de tweede periode was wederom direct voor de Haarlemse ploeg j en hoewel de Haagse dames nog kans zagen een kleine voorsprong te nemen (14-13), ging de rust toch in met een kleine 21-16 voorsprong van Haarlem. In de tweede helft liep het Haarlemse team spoedig ver uit en slaagde er in zelfs een grote 27-18 voorsprong te nemen na vier minuten spelen. Ook nu bleven de gasten echter dapper tegenstand bieden en toen een wisseling het Haarlemse team verzwakte, slaagden de gasten er zelfs in weer op te halen tot een 32-30 achterstand met nog zes minuten spelen. De spanning was er nu weer volledig in en hoewel de Haarlemse dames kans zagen enkele keren te scoren, zat ook Den Haag niet stil, zodat met nog ongeveer een mi nuut te spelen zelfs de stand 38-37 op het scorebord verscheen. Twee strafworpen van Janny Huigen zorgden er echter voor dat de voorsprong iets veiliger werd, zodat het eindsignaal de Haarlemse damesploeg een kleine zege bracht (40-37). Bij de Haarlemse dames waren vooral Henny v. d. Laan en .Teane Koblens op dreef. In de Haagse gelederen bleek mej. De Zoete bijzonder produktief met haar afstandschoten. Vooral het nemen van strafworpen bleek in de Haarlemse ploeg slecht verzorgd en vele kansen werden hierdoor ongebruikt gelaten. De heren De herenontmoeting tussen beide distric ten beloofde reeds direct veel goeds en beide teams speelden vanaf het begin een snel en aantrekkelijk spel, waarbjj aan beide kanten het 2-3-zone-systeem werd toegepast, hetgeen vooral de Haarlemmers uitstekend lag. De Haarlemse aanvallers Hooyveld en Dingshoff sneden keer op keer door de Haagse verdediging en aan de an dere kant konden de verdedigers Regen boog, Van Elk en Dinkelberg dè Haagse aanvallen steeds weer breken. Het was dan ook niet te verwonderen dat de Haarlemse ploeg kans zag de score steeds verder op te voeren, zodat na tien minuten spelen de verse Haarlemse ploeg met een 19-10 voorsprong kon beginnen. Hoewel ook Meenhorst in deze opstelling enkele keren kon scoren, slaagden de Haar lemmers er niet in de voorsprong te ver groten, zodat de rust inging met 31-23. Ook in de tweede helft bleef de strijd volkomen gelijk opgaan, zodat na vijf mi nuten spelen de stand 37-28 was bereikt. Steeds groter werd echter de Haagse druk <XXXX)OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOC)OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOCOOO' U kunt het Uzelf gemakkelijk maken e door het abonnementsgeld voor het volgende kwartaal te voldoen op onze postgirorekening no. 273107 ten 8 name van Haarlems Dagblad. U 8 bespaart daarmee incassokosten en j* vermijdt geloop aan de deur. i 0 Het te gireren bedrag is f 6.50. post- abonnés f7. U kunt het ons gemakkelijk maken 8 fi door Uw giro-opdracht te verzenden 8 5 vóór het eind van de maand Wij 8 behoeven dan geen kwitanties uit te 8 8 zenden. S 8 Voor automatische girobetalingen 8 8 (het allergemakkelijkste) zijn for8 8 muiieren op aanvraag gaarne ter j* 8 beschikking. In dit geval dient men E wel voor voldoende saldo op de 8 8 giro-rekening zorg te dragen. 8 DE ADMINISTRATIE >ooooooooooooooooooooooorv rxx xxoooooroooooonoononnnooono ADVERTENTIE KentUons "Nieuwe Schepen" boek al? Tebestellen a<2.75 via onze giro 3390. Doel :reddingvlet voor K.N.Z.H.R.M. en nadat na tien minuten spelen de achter stand was verkleind tot 40-32, slaagden de gasten er met de bewegelijke spelers Sibilio en Bergen in deze achterstand vrijwel ge heel weg te werken (42-41). Nu bleek echter de morele kracht van de Haarlemse ploeg, want de uiterst gevaar lijke Hooyveld slaagde er enkele keren in te scoren, welk goede voorbeeld door zijn teamgenoten Van Elk en Knol werd ge volgd, zodat met nog slechts vijf minuten spelen weer een voorsprong werd bereikt van 55-44, waarmede de zege vrijwel zeker werd gesteld. Voor de gasten kwam gelijk de teleur stelling dat international Sibilo met vijf persoonlijke fouten de kant kon opzoeken, welk voorbeeld even later door zijn team genoten Barlow en Kong On werd ge volgd, waardoor de sterkste Haagse spelers van hef toneel waren verdwenen. Het verwonderde dan ook niemand dat de Haarlemse ploeg met de in deze fase van de strijd zeer produktieve Kaart de score op gemakkelijke wijze kon opvoeren, zodat het einde van deze wedstrijd kwam met een verdiende en tegen dit zeker niet zwakke Haagse team onverwachte 61-44 overwinning. In de Haarlemse ploeg kon Hooyveld weer eens ouderwets op dreef de meeste punten op zijn naam brengen. Bij de gas ten bleek international H. Sibilo in samen werking met zijn clubgenoot Bergen bij zonder gevaarlijk mot respectievelijk 10 en 9 punten. Een spelmoment uit de heren-ontmoeting tussen Haarlem en Den Haag. De Hage naars onder de Haagse basket. Voor de komende competitie van de Ko ninklijke Nederlandse Honkbal Bond zijn de verenigingen in de eerste- en de over gangsklasse als volgt ingedeeld: Eerste klasse A: Ajax (Amsterdam), EHX (Haarlem), HHC (Haarlem), Kennemerland (Haarlem), OVVO (Amsterdam) RCH (Haarlem), Sparta (Rotterdam) en TYBB (Haarlem). Eerste klasse B: ABC (Amsterdam) EDO (Haarlem), HFC Haarlem (Haarlem) SC Haarlem (Haarlem), HCK (Haarlem) Scho ten (Haarlem) TIW (Amsterdam) en VVGA (Amsterdam) Overgansklasse A: Blauw Wit (A'dam), Hilversum (Hilversum), Neptunus (Rotter dam), Rooswijk (Velsen), Schoten II (Haar lem), De Spartaan (Amsterdam), THOR (Amsterdam) en UW (Utrecht). Overgangsgklasse B: Catchers (Amster dam, DEC (Amsterdam), HHC II (Haar lem), Pacifico (Tilburg), RFC (Rotterdam),, Sparta II (Rotterdam) en De Volewijckers (Amsterdam), DWV (Amsterdam). Voor de eerste klasse begint de competitie op 28 en 29 April. Voor de overgangsklassen en de tweede klasse is het begin vastgesteld op 5' en 6 mei. TENLEY ALBRIGHT Tenley Albright, de Olympische kampioene kunstrijden, die onlangs haar wereldtitel kwijtraakte aan haar rivale Carole Heiss. is in Philadelphia voor d~ vijfde maal landskampioene gewor den. Carole Heiss, de wereldkampioene, werd tweede. Een gulden genieting voor 80 ct. Bunkie stond alleen, met het wonderkrijtje in zijn hand. Toen ging hij verder. Hij was nog zo onder de indruk van dat wonder, dat hij de autoped vergat Nadenkend stapte hij verder. Een toverkrijtjewat zou hij daar allemaal mee kunnen doen! Daar kwam Rick aan, bij een straathoek. En Bunkie kon het grote nieuws niet voor zich houden. „Rick! Luister eens gauwik heb En toen fluisterde hij Rick iets in, dat deze net zulke grote ogen deed opzetten als hijzelf daarstraks had gedaan 15-16 De Haarlemse korfbaltwaalftalien heb ben goed overwinterd gezien hun opval lende prestaties van de afgelopen zondag. In de tweede klasse haalde Haarlem twee zeer kostbare puntjes binnen door een 6-4 zege op DDV in Amsterdam. Aurora be haalde een 5-3 zege op Hespa en Animo Ready verloor in de allerlaatste seconden met 4-3 van het sterke Groen Geel. De derde klassers brachten het eveneens tot twee overwinningen en een nederlaag. Nieuw Flora won, geheel tegen de ver wachting in, met 8-4 van Altius, waardoor het de laatste plaats aan Zwaluwen over deed. Ook in zijn vijftiende wedstrijd bleef Watervliet ongeslagen, want het won met 9-2 van KCN. De kampioenstitel werd nog niet behaald, daar ZKV met 3-2 van KVH won. Min of meer teleurstellend was de 6-4 nederlaag van Sport Vereent tegen ZKC. Oosterkwartier 2 verliet de laatste plaats in de reserve tweede klasse door een 2-1 zege op Groen Geel 3. 7"weede klasse Animo Ready heeft tegen Groen Geel zeer behoorlijk gespeeld, en het had dan ook wel een gelijk spel verdiend. In het bijzonder vóór de rust waren de Haarlem mers niet minder dan de gasten en vooral de verdediging, met G. Schoon aan het hoofd, verzette bergen werk. De 1-0 voor sprong, die Beelsma de Haarlemmers na 25 minuten spelen gaf, was dan ook ten volle verdiend. Even later miste Animo Ready een straf worp, waardoor Groen Geel kans zag om rust met 1-1 te doen ingaan. Na de thee werd er waf nonchalant ge plaatst, waarvan Groen Geel dankbaar profiteerde om sterk aanvallend te spelen, hetgeen dit twaalftal een 3-1 stand oplever de. Met mevrouw Sterk voor de korf, kon Animo Ready daarna nog door deze speel ster de stand op 3-3 brengen. Daarom was het wel zeer jammer, dat een verdedigings foutje in de laatste seconden Groen Geel in staat stelde een niet geheel verdiende 4-3 zege te behalen. Haarlem heeft, tegen DDV goed werk ge leverd. In de eerste helft nam het door L. Reyns en W. Klasen steeds een voor sprong, doch evenzo vele malen haalde DDV op (2-2). Zelfs nam DDV nog vóór de rust een 3-2 voorsprong Van 3-2 naar 4-3 Na de rust sloeg Haarlem zijn slag. Eerst scoorde Einmahl de gelijkmaker, waarna DDV weer de leiding nam(4-3). Doch vanaf dit ogenblik werden de gasten sterker en L. Reyns en T. Klasen gaven Haarlem een 5-4 voorsprong, waarna W. Klasen de eindstand op 6-4 bracht. Aurora heeft revanche genomen voor het gelijke spel tegen Hespa in Amsterdam, want nu won het met 5-3. Vooral in het begin speelde Aurora sterk aanvallend en kon door W. van Maren (2 x) en B. Ver beek een 3-0 voorsprong nemen. Hespa kwam er daarna beter in en haal de tot 3-2 bij de rust op. Toen na de rust Aurora kans zag tot 4-2 uit te lopen, stond de zege wel vast, want na dit doelpunt konden beide ploegen nog elk éénmaal de korf vinden (5-3). IA IIB Samos 11-17 Swift 13-22 D. T. V. 10-16 Groen Geel 16-22 Fortuna 11-16 Roda 13-21 Olympia 13-11 D. V. D. 14-16 D. E. D. 10-10 Oosterkw. 13-13 D. D. V. 12-10 Aurora 14-13 Haarlem 13-10 O. B. Z. B. 13- 7 Excelsior 12- 8 Hespa 14- 7 A'dam Zuid 14- 8 Animo Ready 12- 1 Derde klasse Nieuw Flora heeft tegen Altius zijn zege feitelijk in het eerste kwartier behaald. Want in deze periode liep de aanval uit muntend en door goed samenspel kon het door Poelgeest (2 x), v. d. Linden, Trap en Reedijk een 5-0 voorsprong nemen. Deze achterstand was te groot om door het zeer fair spelend Altius ingehaald te worden. Via de 5-2 ruststand wonnen de Haarlemmers tenslotte met 8-4. Watervliet heeft na zijn zege op KCN nog twee wistpunten nodig om naar de tweede klasse te promoveren. Deze zondag was zijn taak wel zeer eenvoudig, want KCN telde niet minder dan zes invallers (sters). Dat het onder deze omstandigheden geen beste wedstrijd is geworden, is be grijpelijk. Bij rust had Watervliet door mevrouw Hartman, De Boer en Berghuys (2 x) reeds een 4-0 voorsprong, die in de tweede helft door mevrouw Meyer, Vos, D. v. d. Ladesteyn, Hartman en Berghuys tot 9-2 werd opgevoerd. Sport Vereent kon vóór de rust, die met 2-2 werd afgesloten, ZKC aardig partij geven. Want door doelpunten van Holte en H. Uljee nam het steeds een voorsprong die echter door ZKC weer teniet werd gedaan. In de tweede helft faalde één der SV-aanvallen volkomen, waardoor ZKC tenslotte nog met 6-4 zegevierde. Ill A III B Vogel 14-24 Tovers 16-23 Watervliet 15-29 Meo 13-21 Z. K. V. 13-20 O. K. V. 14-15 K. V. H. 14-16 Soesterkw. 13-13 K. C. N. 13-14 Altius 15-12 Z. K. C. 11-13 Oosterpark 13-11 B. E. P. 13-13 Victoria 13-11 Holver 14-12 S. K. V. 12- 8 Sport Vereent 16- 9 Nieuw Flora 13- 6 K. V. D. 13- 8 Zwaluwen 12- 4 Schermerhorn 14- 2 De NOC-loterij ten bate van de uitzen ding van Nederlandse deelnemers naar de Olympische Spelen is officieel begonnen. Op de Huishoudbeurs in Amsterdam heeft drs. W. van Zijll, directeur van het NOC, maandagavond het eerste lot sym bolisch verkocht aan de voorzitter van de Amsterdamse Sportraad, de arts A. J. H. Dokkum. Deze liet het niet bij één lot en ook de omstanders, bestuurderen van de Amsterdamse Sportraad, deden flinke be stellingen. Maandagmiddag had drs. Van Zijll van het ministerie van justitie de officiële toe stemming voor het houden van de loterij gekregen. In totaal worden vier series, elk van 250.000 loten, die f 0,50 per stuk kosten, uitgegeven. De hoofdprijs is een reis naar Melbourne voor twee personen met bezoek aan de Olympische Spelen. Tegen het einde van deze maand zullen de loten verkrijgbaar zijn bij sportvereni gingen enz. De trekking zal voor 1 sep tember geschieden. Het Ierse hockeyelftal voor de wedstrijd (heren) tegen Nederland zaterdag 24 maart a.s. in Dublin is als volgt samengesteld: doel: King (Limerick PYMA); achter: Bailey (Belfast YMCA) en Johnson (Lisnagarvey) midden: Blackmore (Dublin University), Mc Ilroy (Banbridge) en O' Dwyer (Lansdowne Limerick); voor: Shanks (Queens Universi ty), Wilson (Queens University), Dowling (Three Rock Rovers) Mc Cartney (Queens University) en Haughton (Three Rock Rovers, aanvoerder). ADVERTENTIE Gré Brouwenstijn en Johan van der Zalm, hier gefotografeerd na hun optreden in Verdi's „La Forza del Destino". De Belg De Bruyne heeft de wedstrijd ParijsNice gewonnen. In de laatste etappe, van Manosque naar Nice, werd hij met een aantal andere renners negende ex aequo, in deezlfde tijd als de winnaar, de Italiaan Ponzini. Te Lenzerheide is het Clare Benedict- toernooi voortgezet. De wedstrijd Zwitser landItalië uit de derde ronde eindigde in een gelijk SDel: 2-2. Johner (Z.) speelde re mise met Castaldi (It.) en Kupper (Z.) ver loor van Paoli (It.). De gedetailleerd resultaten van Zwitser landNederland waren: Blau (Z.)-Euwe (N.) afgebroken; Johner (Z.)Donner (N.) afgebroken; Kupper (Z.) Van Scheltinga (N.) 1-0; Bhend (Z.)Van den Berg (N.) remise. De overige uitslagen waren; ItaliëDuits land 1-1 voorlopig. Nestier (It.)Unzicker (D.) afgebroken: Paoli (It.)Schmid (D.) remise; Castaldi (It.)—Darga (D.) remisie; Szabados (It.)Niephaus (D.) afgebroken. OostenrijkEngeland 3-0 voorlopig. Ro- batsch (O.)Golombek (E.) 1-0; Lokvenc (O.) —Wade (E.) 1-0; Dorn (O.)—Fuller (E.) afge broken; Kopetzky (O.)Harris (E.) 1-0. De afgebroken partijen uit de vierde ronde en de wedstrijden uit de vijfde en laatste ronde hadden de volgende resultaten. De wedstrijd ItaliëDuitsland (4e ronde) eindigde in een 3-1 overwinning voor de Duitsers. Sza bados (It.) verloor van Niephaus (D.) en Nest- Ier (It.) moest in Unzicker (D.) zijn meerdere erkennen. De ontmoeting EngelandOostenrijk (4e ronde) werd door de Oostenrijkers met 3-1 gewonnen. De afgebroken partij Fuller (E.) Dorn (O.) eindigde in een zege voor de En gelsman. Zwitserland en Nederland speelden gelijk: 2-2. Deze ontmoeting was eveneens uit de 4e ronde. Blau (Z.) verloor van Euwe (N.) en Johner (Z.) speelde remise met Donner (N.). De resultaten van de ontmoetingen uit de viifde ronde luiden: Duitsland—Engeland 3%'/s. Unzicker (D.)Golombek (E.) 1-0: Darga (D.)—Wade (E.) 1-0: Schmid (D.)—Ful ler (E.) 1-0; Niephaus (D.)—Harris (E.) re mise. NederlandItalië 3-1; Euwe (N.)Nestier (It). 1-0; Donner (N.)Castaldi (It.) remise; Van Scheltinga (N.)Paoli (It.) 1-0; Van den Berg (N.)Szabados (It.) remise. OostenrijkZwitserland 2%-lV». Robatsch (O.)Blau (Zw.) 1-0: Lokvenc (O.)Johner (Z.) 1-0; Dorn (O.)Kupper (Z.) 0-1; Kopetz ky (O.)Bhend (Z.T remise. De eindstand luidde: 1. Duitsland 14 punten; 2. Nederland 13 punten; 3. Italië 9'/i pnt; 4. Zwitserland 9 pnt; 5. Oostenrijk 8 pnt; 6. Engeland 6V2 pnt.

IJmuider Courant | 1956 | | pagina 7