IJmond-kerkeraad omspant nu reeds 12.000 Hervormden en blikt verder Grote pelijke taken in het sociaal-maatschap- vlak kunnen nu aangevat worden „Artistiek Strawberries en BMHC stelden zich veilig met gelijkspel KERKELIJK LEVEN SAMENGEVOEGD Gezinszorg bejaardentehuis arbeidsapostolaat jeugdzorg Aanmeldingsformulier Tanker lekgestoten op tunnelbouwput 'grieven aan clc reclactlc Grootse taken Hockeyclub Strawberries bezoekt toernooien T waalfduizend Hervormden samen HOCKEY IN KENNEMERLAND „Waterloo" speelde gelijk na 2-0 voorsprong Technische handbaldag in Castricum DEM door Elermes voor de beker uitgeschakeld Feestavond van de „Sportbond IJmuiden" Ik Nieuwe zaken en bedrijven in Velsen „Tenders passen zich aan bij omstandigheden" Minder grond, dus kassen bouw Hulpverlening bij brand in de IJmond Hagenaren bekennen houten hammen Winst en verlies voor „IJmond" DINSDAG 2 0 MAART 1956 (Van een redacteur) GISTERAVOND IS IN DE IJMOND een belangrijk geestelijk gebouw onder de kap gekomen, waarvoor metselstenen en specie reeds geruime tijd zijn aan gedragen: voortbouwende op dat, wat de Provinciale Kerkvergadering en het Moderamen van de Generale Synode der Hervormde kerk als wens en moge lijkheid aangaven, hebben de ontwerpregelingen voor de samenvoeging en de indeling in wijkgemeenten van de bestaande Hervormde gemeenten in Velsen (inclusief Velsen-Noord), IJmuiden-West en IJmuiden-Oost hun defini tieve vorm gekregen. In een vergadering van alle ambtsdragers van de betrok ken gemeenten zijn de leden van de toekomstige kerkeraad, van het college van diakenen en van het college van kerkvoogden reeds gekozen. Dat hierbij het oog wordt gericht op een nog verdere centralisatie van het Hervormd Ker kelijk leven met inbegrip van de gemeenten in Beverwijk en Heemskerk geeft een beeld van de visie op de toekomstige ontwikkeling van het IJmond-woon- gebied, die hierbij kennelijk heeft voorgezeten. De thans gevormde colleges kunnen reeds nu aan het werk gaan om de overgang van de bestaande situatie naar de nieuwe toe komst te regelen en op 20 mei, als het Pinksterfeest gevierd zal worden, zal de centrale IJmond-gemeente der Hervorm den, zoals haar naam zal zijn, geïnstitueerd zijn. Dit feit krijgt een officieel karakter in de vorm van een vergadering van alle ambts dragers op maandag 14 mei, in welke ver gadering de voorzitter van het direktorium van „Kerk en Wereld" te Driebergen, dr. F. J. Pop, welk instituut zich intensief met de ontwikkeling in de IJmond heeft bezig gehouden, deze ambtsdragers zal komen toerusten voor hun nieuwe en veelomvat tende taak. Hoe veelomvattend deze taak zal worden blijkt niet alleen uit de langdurige voor bereiding, die deze samenvoeging heeft ge kost reeds in maart 1955 begon een werkcommissie met de opstelling der plan nen hiertoe maar ook uit de aanpak der verschillende diakonale, pastorale en apostolaire objekten. De werkcommissie heeft zich reeds met de voorbereiding dezer taken beziggehouden en in elk diakonaal opzicht kan het gezins- zorgwerk onder leiding van een maat schappelijk werkster tegemoet gezien wor den. De stichting van een bejaardentehuis is een tweede taak en op het vlak van de pastorale en apostolaire werkzaamheden, die men heeft uitgestippeld, liggen onder meer de intensieve bemoeiing met de jeugdzorg en het arbeidsapostolaat. ADVERTENTIE 99 (sinds 1930) KENNEMERLAAN 5 - TEL. 5705 FOTO-ARTIKELEN SCHILDERDEN LOSTEN KUNSTNIJVERHEID Nu het einde van de hockey-competitie in zich komt, breekt de tijd van de toer nooien aan. De Kennemer hockeyclub Strawberries heeft uitnodigingen ontvan gen voor de volgende evenementen. Op zaterdag 18 maart nam het jongens B-elf tal deel aan een toernooi voor jongens van de Zandvoortse Hockeyclub. Strawberries zal vrijdag 30 maart aan het toernooi om de Truid Terwind-beker deelnemen en op dinsdag 3 en woensdag 4 april aan het toernooi om de Bosplan-beker. Op woensdag 4 en donderdag 5 april is er voor aspiranten het toernooi van Eechtrop; de eerste dag voor meisjes, de tweede dag voor jongens. De voorronden voor de On land- en Noordhollandbeker zijn op zondag 15 april; de finales een week later op zon dag 22 april. In de tweede helft van april komt er nog een meisjes-toernooi in Zand- voort, terwijl op Koninginnedag, maandag 30 april, het jaarlijkse vuurtoren-toernooi in Den Helder wordt gehouden. Op woensdag 21 maart komen de ver tegenwoordigers van alle hockeyverenigin- gen in Zuid-Kennemerland op verzoek van Strawberries bijeen in het Stations-koffie huis in Santpoort. Daar zullen de plannen worden besproken voor het toernooi om de Kennemerlandbeker voor dames en heren. Het is de bedoeling de wedstrijden op twee zondagen af te wikkelen. De grote slotavond van Strawberries is vastgesteld op woensdag 9 mei. Voorts zal door deze samenvoeging een centraal adres kunnen worden gecreëerd, dat vooral voor overheid en industrie van het grootste belang zal blijken te zijn. De interesse van Kerk en Wereld voor het belangrijke IJmond-industriegebied als onderdeel van de classis Haarlem is zeer groot en het principe-besluit van de Pro vinciale Kerkvergadering ging dan ook al eerder in de richting van een centrale ge meente, zulks in overeenstemming met de gedachten, die binnen het moderamen van de Generale Synode leefden. In de praktijk zal de wijziging hier op neer komen, dat de bestaande zes wijk- kerkeraden (Engelmunduskerk, Nieuwe Kerk, Goede Herderkerk A en B (waarmee de verdeling van IJmuiden-Oost wordt aangegeven), Noorderkerk en Bethlehem- kerk) hun werkzaamheden zullen voort zetten, maar dat de drie tot nu toe be staande kleine centrale gemeenten opgaan in één grote centrale gemeente, in totaal omvattende 12.000 zielen. Hiermee is de bewerktuiging gegeven, om bepaalde grote taken aan te vatten, die door de kleine onderdelen van de tot nu toe bestaande kerkelijke organisatie van de Hervormden niet konden worden aangepakt. En daarmee is deze verregaande samen werking nog slechts een begin, want deze nieuwe gemeente denkt uiteraard aan een wijder werkterrein dat van de IJmond in haar geheel, met inbegrip van Beverwijk en Heemskerk een toekomstbeeld, dat ook Provinciale Kerkvergadering en Mode ramen gaarne zien. Strawberries en BMHC hebben zondag aan de Driehuizerkerkweg uit een puntloos ge- geiijk geëindigde wedstrijd elk nog een punt aan het reeds bereikte aantal toege voegd en daarmede hebben beide elftallen zich veilig gesteld om ook het volgende sei zoen in de overgangsklasse te blijven spe len. Het was het eerste weekeinde na de lange gedwongen rustperiode, dat weer een groot aantal wedstrijden kon worden afge wikkeld, ofschoon slechte terreingesteld heid er hier en daar oorzaak van was, dat nog een enkele ontmoeting moest worden afgelast. De uitslag nul-nul voor Strawberries en BMHC geeft de verhouding van beide elf tallen wel goed weer. BMHC heeft gedu rende een deel van de wedstrijdtijd eeft overwicht gehad, maar de daardoor ontsta ne scoringskansen werden niet uitgebuit. Daar stond het bolwerk Wensink in Straw berries veste mede borg voor. In deze af deling, de overgangsklasse B, zullen Pinoké en SCHC moeten uitmaken, welke ploeg zal moeten degraderen. De competitie in de promotieklasse C komt nu ook tot een einde. Zandvoort, de vermoedelijke kampioen in deze afdeling, won in Wormerveer met vier-een van Kraaien. Maar de naaste concurrent, HIC, won eveneens, met drie-een uit tegen Pi noké. BMHC III kwam van Alkmaar te rug met een zege van vijf-een. Eechtrop moest in Hurley, waar tegen in Amstelveen werd gespeeld, met twee-een de meerdere erkennen. Hoewel de thuisclub steeds ster ker was, kon dit voor de rust (nul-nul) niet in doelpunten worden uitgedrukt. Daarna scoorde de thuisclub verdiend twee maal. Een eveneens verdiend tegen- punt voor Eechtrop kwam van de stick van Niek Groot. De competitie heren tweede klasse D meldde voor Strawberries II de thuiswed strijd tegen Randwijck. Hoewel beide par tijen met de rust nog op gelijk voet ston den (twee-twee door doelpunten van A. Hop en Chr. Smit), heeft de thuisclub in de tweede helft de overwinning veilig kun nen stellen door de eindstand op zes-twee te brengen. Daarvoor zorgden achtereen volgens P. Siebbeles, P. Steyn (uit een korte hoekslag) en nog twee maal Chr. Smit. Strawberries V kampioen De elf technici, oud-spelers uit de hogere elftallen, die werkelijk alleen voor hun ge noegen zondags de stick hanteren en als laagste herenelftal in de onderbond com petitie Noordholland spelen als veteranen van deze afdeling, zijn er in geslaagd het afdelingskampioenschap te behalen. Met andere afdelingskampioenschappen zullen promotiewedstrijden moeten worden ge speeld voor de vierde klasse van de KNHB. De bekroning van dit werk werd zondag verkregen, toen Strawberries in en bij Alk maar op bezoek ging met de gedachte „be ter per dozijn". Twaalf keer moest de doel- verdediger van de thuisclub de bal uit het net halen, zonder dat voorzitter Pleyler de lijn bij het door Strawberries verdedigde doel ook maar een maal liet passeren. Ondergetekende: Naam' Straat: Plaats: wenst zich mét ingang van te abonneren op IJmuider Courant a 6.50 per kwartaal/ U.aü per week Handtekening: Doorhalen wat niet verlangd wordt. Zij die zich met ingang van 1 april 1956 per kwartaal abonneren, ontvangen de nummers tot en met 31 maart 1956 gratis. Dit geldt alleen voor nieuwe kwartaalabonné's dus niet voor omzetting van week- in kwartaalabonnementen De voorsprong met de rust was al vier- nul. Wedemeyer en de jeugd-invaller Gos- liga namen elk vijf doelpunten voor hun rekening. Nagel en Van Deursen maakten het dozijn vol. In dezelfde competitie Onderbond zege vierde Kraaien IV in Velsen met drie-een over Strawberries IV. DEM en Hermes ver deelden de punten uit een gelijk spel van drie-drie. DEM II scoorde voor de rust een maal en daarna nog drie maal in de thuis wedstrijd tegen de plaatsgenoten Eechtrop V, die daarmede dus in een zege van vier- nul voor DEM eindigde. In Bloemendaal kreeg HBS VI bezoek van Eechtrop IV, dat met een overwinning van zes-een naar de overkant van het Noordzeekanaal terug keerde. Mét de rust was het-ai drie-nuk voor de gasten. Joop Mol (4), Hans van Vuuren en Frits Melchior zorgden voor het half dozijn doelpunten voor Eechtrop. Behalve competitie waren er zondag even eens bekerwedstrijden vastgesteld. Om de veteranenbeker speelde Strawberries in Velsen tegen Asvion. Na een voorsprong van vier-nul met de rust werd deze ont moeting voor Strawberries een overwinning met zeven-nul. Dalhuysen verrichtte een hattrick door de eerste drie doelpunten voor zijn rekening te nemen; daar voegden toen Janus (2), Wedemeyer en Van Randt- wijk de overige vier aan toe. Strawberries (dames) verloor De competitie in de promotieklasse A bracht Aliance in Rotterdam een overwin ning op Leonidas van vier-drie. In Velsen kwam Groen Geel de winstpunten wegha len door met vier-nul het damesteam van Strawberries aan de zegekar te binden. De eerste helft was het spel gelijk opgaand en kon de tegenpartij het eerste doelpunt ma ken; na de rust speelde Groen Geel sterker, zodat de overwinning niet meer kon uit blijven. In de competitie van de derde klasse D ging Eechtrop in Amstelveen op bezoek bij HIC II en won met vijf-drie. Met de rust was voor Eechtrop een voorsprong van twee-nul het goede resultaat. Eechtrop II won in de vierde klasse van Hoorn de op eigen terrein gespeelde uitwedstrijd (we gens terreinmoeilijkheden bij de tegenpar tij) van Hoorn. De eindstand was reeds met de rust bereikt doordat de gehele voor hoede uitgezonderd de rechtsbuiten een doelpunt voor haar rekening nam. Deze eer komt toe aan de dames Amse, Noordeman, Van der Werff en De Vries. In dezelfde klasse stuurde Terriers het bezoekende Strawberries IV met een nederlaag van ze ven een uit Alkmaar naar huis terug. Het overwicht van Terriers bleek al met de rust, toen dit team een voorsprong had van vier-nul. Toch was Strawberries ge ruime tijd de meerdere op het veld, maar de achterhoede maakte te veel fouten welke kansen Terriers benutte en de voorhoede miste het aan scoringskansen De voor de Amsterdambeker vastgestelde wedstrijd tussen Strawberries II en Hudito heeft de Velsense hockeyers zonder te spe len een reglementaire overwinning van vijf-nul gebracht door het niet opkomen van Hudito. In de Onderbond Noordholland begon de na-competitie, die alleen voor de dames wordt gehouden en dus voor de heren niet kan doorgaan. In Heemstede won Eechtrop III met vier-twee van het ontvangende Alliance V. Er werden in beide speelhelften drie doelpunten totaal gemaakt; voor Eechtrop in de eerste helft door de dames J. Stiphout en G. Appelman (ruststand een-twee) en daarna door de gezusters J. en C. Stiphout. De overwinning in en door Zandvoort behaald op Eechtrop IV (een rul) werd pas een feit in de tweede helft. Meisjes van „Olympia" op de eerste plaats Zaterdag hebben de adspirant-meisjes van de vereniging „Olympia" deelgenomen aan de wedstrijd vrije oefening van de KTK. Zeer gehandicapt door het afwezig zijn van hun leidster, hebben de meisjes zich onder leiding van de pianist kranig geweerd. Door hun mooie prestatie onder deze om standigheden de oefening zonder fouten uit te voeren, zijn zij nummer één geworden Gerekend naar de krachtsverhouding in het veld had Waterloo zondag stellig een overwinning op E.T.O. verdiend. Dat het desondanks een gelijk spel is geworden was bet gevolg van een foutieve beslissing van de scheidsrechter. Reeds na vier minuten had Waterloo zich een 1-0 voorsprong veroverd, toen Numan prachtig inschoot. In de vijf en twintigste minuut kon de E.T.O.-doelman de bal niet onder controle krijgen, waardoor een der IJmuidenaren de bai over de doellijn werkte. E.T.O. verscheen daarna herhaal delijk voor het IJmuider doel, maar de ver dediging met doelman Kok gaf geen kans. Bij een aanval van Waterloo kreeg v. d. Meulen de kans om de voorsprong te ver. groten maar zijn kopbal werd door de paal gekeerd. Na de rust werd het een harde wedstrijd, waarin E.T.O. alles in het werk stelde om de kansen te doen keren. Dat zij hier in slaagde dankte zij aan het onvermoeide zwoegen. Na 25 minuten spelen in de tweede helft slaagde E.T.O. er in tegen te scoren. Uit een hoekschop werd de bal onhoudbaar inge kopt. En 10 minuten voor het einde viel dan de gelijkmaker, waar E.T.O. wel fortuinlijk aan kwam. Een hard ingeschoten bal werd door doelman Kok gestopt, waarbij de bal tussen de paal en de hand van Kok bleef liggen. Gehinderd door toeschouwers, die zich in de doelmond gestort hadden, kon hij de bal niet weg werken. De scheidsrechter nam een vreemde beslissing en kende een doelpunt toe. Het aspiranten A elftal is er in geslaagd het kampioenschap van de afdeling te be halen. De laatste wedstrijd, die het zaterdag speelde tegen V.V.B. b werd een grote over winning (27.0). De bloemenhulde, die aan. voerder Boekhout na afloop ontving was dan ook dik verdiend, maar dat de voor deze ge legenheid bestelde fotograaf verstek liet gaan, zullen de jongens niet licht vergeten. In het jeugdhuis aan de Overtoom te Cas tricum zijn zondagmorgen vele bestuurders van katholieke handbalclubs uit het district Kennemerland bijeen geweest als onderdeel van een technische handbaldag. Deze dag begon met een plechtige mis in de kapel van het huis, welke mis werd op gedragen door de oud-kapelaan van Castri cum, J. J. A. v. d. Zalm. Daarna had een ge zamenlijk ontbijt plaats waaronder de voor zitter van het district van de Nederlandse Kaholieke Handbalbond, de heer H. W. N. Turnhout, en de districtsbestuurder mejuf frouw T. van Warmerdam de verschillende aspecten van de sport bespraken. In de middaguren had op het terrein van RKSV „Vitesse '22" een oefenwedstrijd plaats tussen twee districtsteams met het oog op de op 27 mei te Amsterdam te houden districts wedstrijden. In een zeer slecht gespeelde wedstrijd ver loor het eerste heren-hockey-elftal van DEM met vier-drie van Hermes uit Den Helder en het elftal heeft hiermede zijn kans voor het verder spelen in de bekerwedstrijden ver speeld. Reeds spoedig maakte Hermes ge bruik van een fout in de DEM-verdediging (één-nul). Door dit succes aangemoedigd bleef Hermes druk uitoefenen en het was dan ook niet te verwonderen dat dit succes op leverde (twee-nul). Na de thee nam Hermes het initiatief direct in handen en DEM kreeg geen gelegenheid haar spel te ontplooien. Weer scoorde Hermes een doelpunt (drie-nul). Langzaam maar zeker ontworstelde DEM zich aan de greep van Hermes en bij een straf- corner, die op fraaie wijze werd genomen was het eerste tegenpunt voor DEM gemaakt (drie-één). Nu drong DEM Hermes geheel in de verdediging terug. Dat er door het ver op In het Japanse ministerie van Buitenlandse Zaken is een overeenkomst tussen Japan en Nederland getekend, waarbij wordt bepaald, dat Japan gedurende een tijdvak van vijf jaar tien miljoen dollar als schadeloosstelling zal betalen a.an Nederlandse burgers, die gedurende de tweede wereldoorlog door Japan zijn geïnterneerd geweest. dringen..van DEM toch nog gëVaar iriïat b'é- smcTs Ï9S2 befajjgrrj'ft''verbreed""ïs en dé wees HVrmes door de stand op toevoeren tot vier—één. DEM besloot toen om het indivi duele spel los te laten en met fraaie en goed uitgevoerde combinaties trok men ten aan val. De tijd was echter te kort om de gelijk maker te scoren. Wel werden er nog twee doelpunten gemaakt. Vóór de bekerwedstrijd speelde het tweede elftal van DEM een competitie-wedstrijd tegen Eechtrop V: vier-nul. Dames: (vriendschappelijk) DEM IIDEM III 5-3. Heren: DEM IHermes I 3-4 (bekerwed strijd); DEM II—Eechtrop V 4-0; DEM III Hermes III 3-3. De Nederlandse ruim 500 ton metende tanker „Maurits", die zondagavond op het Noordzeekanaal uit de richting van Am sterdam onderweg was naar de binnen haven van Hoogovens is bij de nauwe door vaart ter hoogte van de Velsense tunnel bouw, omstreeks tien uur in moeilijkheden gekomen. Het schip werd door een zeeschip uit de vaarroute „gedrukt" en liep op het eiland van de tunnelbouw aan de noord kant van het kanaal in. Er ontstond aan boord van de „Maurits" lekkage in het voorschip en van Bureau Wijsmuller moest de sleepboot „Hector" in actie komen. Het schip werd afgemeerd bij de Zuidersluis en hier werden door het per soneel van Wijsmuller zondagnacht drie pompen aan boord gebracht. In de loop van maandag heeft men de schade kunnen her stellen en is de „Maurits", die geladen was met zwavelzuur, teruggevaren naar Am sterdam. De Sportbond IJmuiden houdt op Zater dagavond 24 maart in het Patronaatsge bouw te IJmuiden-Oost een feestavond, waaraan zullen meewerken Kees Manders, Fanny Black, Hansje Kerkhoff, The Rico's en Laura et Gaston. (Verkort weergegeven) Verre visserij. Ik ben het met de schrij ver (artikel Verre visserij in editie van zaterdag) eens, dat wanneer de verre vis serij wordt uitgeoefend, de Hollandse schipper nog wat kan leren over de vis gronden rond IJsland; vooral nu de limiet en door onze ^Chippers bevist werden, verboden zijn. Maar als men dan ook een visschipper of visloods meegeeft, laat het dan een schipper zijn en geen fantast zoals twee jaar geleden. Toen het een mislukking werd schoof men de schuld op de bemanning en maakte men de reder wijs, dat hij tegenwerking had (zelfs werd gesproken over sabotage aan boord). Ik was aan boord schipper voor de wet en ben er verzekerd van dat de be manning haar best heeft gedaan. M. GROOTVELD De Russische minister van de elektrische centralen, Malenkov, in druk „gesprek" met voorman Bill Crampton tijdens een bezoek aan het Battersea krachtstation. Gelukkig voor beiden staat tolk Valentin Koetsnetsov gereed om' bij te springen. Bij besluit van B. en W. van Velsen van 13 maart is vergunning ingevolge de Hin derwet verleend aan: H. J. van Kaam te IJmuiden-Oost, tot het, oprichten van een werkplaats voor machinale houtbewerking in het perceel Conradstraat 2b te IJmui den; A. P. van Diessen te IJmuiden, tot het oprichten van een elektrotechnisch repara tie- en wikkelbedrijf in het perceel Evert- senstraat 16 te IJmuiden; M. Hoogland en J. C. W. Kruining te IJmuiden, tot het op richten van een cafétaria in het perceel Amstelstraat 14 te IJmuiden. HAVENBERICHTEN Maandag kwamen in IJmuiden binnen: Heriot van Leith, Briviba van Vindava, Bomma van Oslo, Grebbestroom van Liver pool, Vindij van Malmö, Sigbritt van Hel- singborg, Tanny van Hamburg, Veraguas van Norrköping, Bittern van Liverpool, lias van Rotterdam, Amymtas van Aarhus, Ellewouts- dijk van Slikkerveer, Delfzijl van Parr. Vertrokken zijn; Ruhr naar Kiel, Fanö naar Antwerpen. Fuenta naar Tynemouth, Poolster naar Calais, Waterweg naar Tyne mouth, Netherlands Coast naar Rotterdam, Pamela naar Rotterdam, Amora naar Rot terdam, Luna naar Hamburg, Hector naar Hamburg, Unie S naar Kopenhagen, Atlantic naar Londen, Teun naar Rotterdam. Vele tuinders hebben de moeilijkheden die ontstaan doordat de beschikbare tuin grond steeds minder wordt, ondervangen door over te gaan op kassenbouw en teelt in warenhuizen. Tot deze conclusie kwam de kassier van de Coöp. Land- en Tuin- bouwbank de heer R. Beentjes tijdens de in zaal Nijman te Heemskerk gehouden jaarvergadering van deze bank. De kassier uitte zijn waardering voor de wijze waarop de samenwerking tussen de bank en andere instellingen tot stand komt. Hij wees op de grote sociale taak die de bank heeft te vervullen. Uit de verlies- en winstrekening over 1955 bleek dat een winst werd be haald van 5.858,21Op een klein bedrag na werd dit overgeboekt naar de reserve. Het bestuur stelde voor enige wijzigingen aan te brengen in de statuten en het huis houdelijk reglement, waarmee de vergade ring zonder stemming akkoord ging. Het aftredende lid van de raad van toe zicht, de heer J. van Duivenvoorde, werd herkozen. Op 1 maart is door de raad der gemeente Alkmaar een besluit genomen om in geval van brand in de gemeenten, die ingedeeld zijn en behoren tot de kring Noordholland 4 van de organisatie Bescherming Bevolking kosteloos hulp te verlenen, wanneer zulks door het bevoegde gezag der gemeente wordt verzocht. De burgemeester der gemeente Alkmaar verzoekt nu zijn ambtgenoot te Heemskerk te bevorderen, dat door deze raad een ge lijkluidend besluit wordt genomen, het geen mede is verzocht aan de andere be treffende gemeenten. Het college van burgemeester en wethou ders heeft zich met deze samenwerking kunnen verenigen en staat dus welwillend tegenover deze aangelegenheid. Niettemin is eveneens de gedachte naar voren gekomen, dat gezien de samenwer- kkugsgedachte in de IJmond, het ook aan te bevelen zal zijn, tot een zelfde regeling te komen voor de drie IJmond-gemeenten, hetgeen B. en W. meenden thans aan de raad te moeten kenbaar maken. Bij de besprekingen, die met de IJmond- partners zullen worden gehouden, zullen B. en W. deze aangelegenheid ter sprake brengen. ooooooooooooocoooooöooooooooooooocjoooooogooooooooocooooc Tot nu toe hebben wij altoos sereen ge-j 3 zwegen over de eigenaardigheden derf, ji Hagenaars, die, naar de overlevering g wil, houten hammen op tafel hebben ent 3 hun aardappelen bij voorkeur per viool- '8 kist transporteren. Maar de Hagenezen steken deze zaken zelf niet langer on-2 3 der stoelen of banken, blijkens een aan- 3 kondiging in het orgaan van de „Veiser f Jazz Society", dat voor het concert dezer VJS op vrijdag 23 maart de „Woo- g den Ham City Stompers" heeft geën- 8 gageerd. Oftewel de stompers uit de f stad van de houten ham{ die inderdaad3 g uit de residentie "komen'Verder speetï g het Amsterdamse trio Peter Kuiters er 8 het huisorkest der VJS: „The Blue Stari 8 Jazzmen". XXXXXXXXXXXXXXDOOOOOCOOCXXXXXXXXOOOOCOOOOOOOOOOOCOOOOOOO' Blauw Wit sterker dan de Velsenaren? De eerste volledige handbalzondag voor de handbalvereniging „IJmond" na de ge dwongen rustperiode is geen onverdeeld succes geworden, want hoewel er overwin ningen werden behaald kwam voor het eerste herenelftal de uitwedstrijd tegen Blauw Wit 2 in Amsterdam uit op een Velsense nederlaag. Een nederlaag, die on getwijfeld met dezelfde of zelfs hogere cijfers omgekeerd, geplaatst een overwin ning had kunnen zijn, ware het niet, dat de scheidsrechter, vooral in de tweede speelhelft, vreemde beslissingen nam, die aan IJmond minstens twee regelmatige doelpunten onthielden. Nu werd de stand 10-9 voor Blauw Wit 2. De wedstrijd stelde twee gelijkwaardige ploegen tegenover el kaar, die beurtelings tot goede en doel treffende aanvallen kwamen, maar waarin toch IJmond iets meer actie aan de dag legde, hetgeen in de ruststand 4-5 kulmi- neerde. Ook na de hervatting waren beide partijen aan elkaar gewaagd, doch de gas ten moesten lijdelijk ervaren, dat de scheidsrechter kennelijk de activiteit van de IJmonders niet kon waarderen. Twee doelpunten werden afgekeurd. Weliswaar vocht IJmond moedig door ondanks de tegenslag, maar was toch wel even onder de indruk waarvan Blauw Wit profiteerde on bepaald onverdiend won met 10-9. In Haarlem bracht IJmond 1 dames het er beter af in de tegen ^apiditas sportief gespeelde wedstrijd. In deze strijd blonk vooral de IJmond-verdediging uit, doch ook de voorwaartsen wisten voortdurend gevaar voor het Rapiditas-doel te scheppen. Dit resulteerde met de rust in een 0-2 voorsprong, die na de hervatting met de zelfde activiteit nog werd verhoogd en de eindstand liet brengen op 1-4 voor de IJmond-elf. De voor de competitie gespeelde strijd tussen IJmond-heren 2 en 3 werd, evenals de eerste keer, opnieuw een verrassing. De revanche van IJmond 2 bleef achterwege; het werd van deze ploeg een wel technisch beter spel, maar dit was niet doortastend genoeg om IJmond 3 te bestrijden. Ten slotte zegevierde de geestdrift en kreeg IJmond 2 zijn tweede nederlaag van de clubmakkers (9-7). In de zaalhandbalcompetitie werd door de meisjes-junioren met 8-6 van Rapiditas verloren; de jongens-junioren behaalden met 6-3 de volle winst op Zandvoortmeeu- wen. De onderlinge wedstrijd tussen IJmond 2 dames en meisjes-junioren werd een ge voelige en verrassende nederlaag voor de dames met 9-4. Tenslotte wonnen meisjes A-aspiranten met 8-0 van Zandvoortmeeuwen C en ver loren de IJmond B-aspiranten met 8-0 van Zandvoortmeeuwen A meisjes. MARKTBERICHTEN BEVERWIJK, 19 Maart. Waspeen 28-41. rabarber 32-95. witlof 65-93, prei 28-60, knol len 23-47. spruiten 45-110. boerenkool 21-41. rode kool 8-23, groene kool 12-27. gele kool 12-23, uien 32-47, peen 7-14.

IJmuider Courant | 1956 | | pagina 9