VANMORGEN IN DE VISHAL EN OP ZEE P.RIS Lompen Oud ijzer Oud papier Door de Bank overgenomen schat kistpapier steeg tot f 240 miljoen VERLOVINGS RINGEN KLOKKEN WEKKERS ZILFA PLEET Gevraagd vrl. kantoorbediende Weekstaat Nederlandsche Bank Fa Max Gosschalk Hellings Zaadhandel 11 Officier eist flinke straffen wegens hazardspel Exposities brengen te weinig op Rapport over huidige beeldende kunst Stationsbeambte veroordeeld, machinist vrijgesproken Organisatie voor inter nationale bijstand gevormd Verbeteringen in Prov. Ziekenhuizen Kort nieuws Twee maanden geëist voor dronkenschap bij rijden Sultan van Marokko na Pasen naar Madrid Twaalf Provinciënhuis wil marktkooplieden verwijderen Sir Miles verlaat de BOAC Scheepvaart wat een pracht sortering Naar LUIDSPREKER WOENSDAG 2 1 MAART 1956 Gaf de verkorte balans van de Nederland sche Bank per 12 maart een daling te zien van de post schatkistpapier door de Cen trale Bank overgenomen van de staat, de weekstaat per 19 maart meldt een aanzien lijke stijging van deze post. De vorige week was het schatkistpapier met bijna f 22 mil joen gedaald tot f 195.8 miljoen, doch deze week is deze post met ruim f45 miljoen gestegen tot f240 miljoen. De Nederland sche Bank tekent hierbij aan, dat deze stij ging haar verklaring vindt in het feit dat de band, ter aanvulling van haar open markt-portefeuille, en mede met het oog op aflossingen, door de Staat op haar vlot tende schuld verricht, in de afgelopen week een bedrag aan schatkistpapier van de Staat heeft overgenomen. Naar bekend heeft de agent van het ministerie van Financiën sinds 15 maart de afgifte van schatkistpapier hervat. Uit de gegevens van het ministerie van Finan ciën blijkt, dat de schatkist-promessen in het binnenland de vorige week zijn geste gen van f207.6 miljoen tot f218.2 miljoen en de schatkistbiljetten zijn vermeerderd van circa f2.920 miljoen tot f2.936 miljoen. Er is dus voor een bedrag van circa f26.5 miljoen aan promessen en biljetten door de kredietinstellingen gekocht. Een en an der had tot gevolg, dat het rijk zijn tegoed met f 78 miljoen kon vergroten tot f 356 miljoen. De vorige week bedroeg het te goed van de schatkist slechts f279 miljoen, een laagtepunt voor 1956. De bankbiljettencirculatie geeft opnieuw Weekionen werden verspeeld Het was een lucratieve zaak voor de vijf mannen, die voor de rechtbank te 's-Gra- venhage terecht stonden, om in een café aan de Rembrandtstraat in 's-Gravenhage, de bezoekers een „gokie" te laten wagen met het „mijn en dijn"-spel; in enkele uren verwisselden soms hele weeklonen van eigenaar. De officier van Justitie eiste tegen de ex-caféhouder, de 29-jarige W. C. A., die in zijn etablissement gelegenheid bood tot dit hazardspel, acht maanden ge vangenisstraf, waarvan vier voorwaarde lijk, met aftrek van twee maanden voor arrest; tegen de 34-jarige timmerman F. H. de B. „het meest ergerlijke element in de exploitatie van de speelzucht", aldus de officier een jaar en drie maanden met aftrek; tegen de 39-jarige koopman F. W. B,. die hardnekkig ontkende, acht maanden met aftrek; tegen de 35-jarige koopman A. G. J. een jaar, waarvan twee maanden voorwaardelijk met aftrek en tegen de 39-jarige los-werkman, E. van R. een'jaar en drie manden met aftrek van voorarrest. Het „mijn en dijn"-spel werd in het café bedreven het vorige jaar vain maart tot 9 september, toen de politie er een inval deed. De toenmalige caféhouder A. had be gin vorig jaar het café overgenomen, maar er waren geen klanten. Op een dag in maart kwamen ongeveer veertig mannen binnen, die „zwaar" begonnen te spelen. De café houder, blij eens klanten te zien, durfde niet te weigeren. Hij kreeg later van de bankhouders tien percent van de winst. In totaal kreeg hij 700,zo heeft hij verklaard. De verdedigers van de bankhouders vroe gen een gedeeltelijk voorwaardelijke straf en een geldboete. Op 3 april zal de recht bank in deze zaken vonnis wijzen. „Over het geheel genomen zijn de eco nomische mogelijkheden van het exposeren voor de hedendaagse beeldende kunste naars onzeker en beperkt te noemen, zulks afgezien van het publiciteitsaspect der ten toonstellingen, waarvan de waarde moeilijk te schatten is. Een expositie, die een we zenlijke bijdrage levert tot het inkomen van de kunstenaar, behoort tot de zeld zaamheden", aldus luidt een der conclusies, afgeleid uit gegevens over verkoop, kopers, tentoonstellingsruimten en prijzen uit een rapport over exposities van hedendaagse beeldende kunst in ons land, gehouden In het eerste halfjaar 1955. Dit rapport is samengesteld en uitgebracht door de Ne- dërlandse Federatie van Beroepsverenigin gen van kunstenaars. Het risico, dat op een tentoonstelling weinig of niets verkocht wordt en de ex positie dus op een financieel fiasco voor de kunstenaar uitloopt, is aanzienlijk, zo wordt in het rapport .geconcludeerd, gezien ook het percentage tentoonstellingen in het eerste halfjaar van 1955 zonder enige ver koop, namelijk 25 percent voor het gehete land. In deze periode zijn 239 tentoonstel lingen gehouden, waarvan over 113 vol ledige gegevens konden worden verzameld met behulp van een enquêteformulier. De gemiddelde verkoop per expositie bedraagt vijf werken met prijzen voornamelijk be neden de honderdvijftig gulden. Den Haag neemt bij deze afzet de voornaamste plaats in. Er is een groot tekort aan geschikte zalen. Particulieren bleken volgens de gege vens de voornaamste groep van kopers te vormen: ruim 81 percent van het totaal. Hierbij vergeleken nemen de overheid en het bedrijfsleven een weinig belangrijke plaats in. Dit stemt overeen met de resul taten van het rapport van het Prins Bern- hardfonds over de sociale positie van de beeldende kunstenaars en toont aan, dat de wel geuite bewering, als zou de over heid tegenwoordig belangrijkste afnemer zijn, niet op feiten berust, aldus een andere conclusie. De enquête bewees voorts opnieuw, dat op enigszins grote schaal alleen verkocht wordt tegen betrekkelijk lage prijzen. Het meest werd grafisch werk beneden de vijf tig gulden verkocht. De voorkeur van de kopers ging duidelijk uit naar landschap pen. Van de overige verkochte werken stelden de meeste figuren voor, gevolgd door non-figuratief of abstract werk en stillevens. Het aantal verkochte portretten bedroeg slechts één percent. De meeste non-figuratieve of abstracta werken zijn in het westen van het land verkocht. Voor zover kon worden nagegaan, bestond in het zuiden, het oosten en het noorden voor dit soort werken geen aftrek. een contractie te zien. De chartale geld- hoeveelheid is van f3.803 miljoen inge krompen tot f 3.777 miljoen. Dit bedrag is waarschijnlijk grotendeels ten goede ge komen aan de kredietinstellingen. Niette min geeft het tegoed van de handelsbanken een daling te zien van f 578 miljoen tot f551 miljoen. Eensdeels hebben de banken zoals gemeld voor circa f 26.5 miljoen aan schatkistpapier gekocht, anderdeels heb ben er geldonttrekkingen bij deze instellin gen plaatsgevonden uit hoofde van beta lingen in vreemde valuta. De netto devie zenreserve is met f 15 miljoen verminderd tot f 1.415 miljoen. De goudvoorraad ble'ef onveranderd. De rechtbank te Maastricht heeft dinsdag de stationsbeambte van de Nederlandse Spoorwegen G. H. V. uit Houthem schul dig bevonden aan het geven van een fou tieve opdracht om een trein van Houthem naar Valkenburg te laten doorrijden, waardoor deze Diesel op een stilstaande goederentrein bij het emplacement Val kenburg botste, en ernstige materiële schade veroorzaakte. De beambte, tegen wie f 100 boete of 30 dagen hechtenis was geëist, werd ver oordeeld tot f 75 of 30 dagen hechtenis. De machinist N. U. uit Maastricht, die de bewuste trein in opdracht had gereden en de botsing niet had kunnen voorkomen, werd vrijgesproken van de hem ten laste gelegde schuld. De eis tegen hem was ook f 100 of 30 dagen hechtenis geweest. Op 23 Maart zal in het Koninklijk Insti tuut voor de Tropen te Amsterdam de op richtingsvergadering plaats vinden van de Stichting „Nederlandse Organisatie voor Internationale Bijstand". Door het in het leven roepen van deze stichting is een organisatie tot stand geko men die - zoals het in de statuten wordt uitgedrukt - tot doel heeft „het bevorderen van internationale gerechtigheid en soli dariteit door het verlenen van technische, economische en financiële bijstand, waar zulks gewenst is in overleg en samenwer king met de desbetreffende internationale organisaties". Zij wil dit doel bereiken door het Neder landse volk in ruime en, objectieve zin voor te lichten omtrent de noden van andere volken of volksgroepen, waar ook ter we reld; door volk en regering van ons land op te wekken tot een rechtvaardige bij drage ter opheffing van deze noden en door het ontwerpen en uitvoeren, bevor deren en coördineren van acties, die op de doelstelling gericht zijn. In het stichtingsbestuur zijn verenigd organisaties van werkgevers en werkne mers, kerkelijke organisaties, de landelijke toporganen' op het 'terrein van het maat schappelijk werk, organisaties voor inter nationale samenwerking, middenstands bonden, organisaties op het terrein van kinderbescherming en gezondheidszorg, de jeugdbeweging en nog vele andere groepen. Voorts maakt als individueel lid van het bestuur een aantal Nederlanders deel uit, die persoonlijk grote belangstelling hebben voor internationale samenwerking en bij stand. De nieuwe stichting hoopt vorm te geven aan hetgeen zowel bij ons volk als rege ring van ons land zeer sterk leeft: de vraag hoe ons land een zo groot en goed moge lijke bijdrage kan leveren aan in ontwik keling achtergebleven gebieden. De constituerende vergadering is een begin; de stichting kan zich thans nog niet uitspreken over bepaalde plannen. Wel kan gezegd worden dat het in de bedoeling ligt zich te wenden tot de organisaties van de UNO en dat men uit de vele projecten voor technische bijstand, die bij gebrek aan middelen niet kunnen worden uitge voerd, een keuze wil maken. In de hedenmorgen voortgezette verga dering van de Provinciale Staten van Noordholland zijn Gedeputeerde Staten ge machtigd het krediet voor het uitvoeren van werken in het Provinciaal Ziekenhuis nabij Santpoort aan te vullen met f418.700 en de kredieten voor het doen uitvoeren van werken en de bouw van een nieuw paviljoen in het Provinciaal Ziekenhuis Duinenbosch te Bakkum met f 450.000 en f112.000. Naar aanleiding van het verslag van Ge deputeerde Staten betreffende de zeewe ringen van het vaste land van Noordhol land vroeg de heer Lanser (Comm.) het college steeds aandacht te blijven besteden aan de zeeweringen. De heer B. de Vries (Arbeid) zeide onder de indruk te z'\ i van het grote pro gramma, dat de provincie ten aanzien van de zeeweringen zal uitvoeren. Over het geen tot stand gekomen is nabij Camper duin is spreker niet geheel bevredigd. In dien er een zware storm komt, dan is- het niet uitgesloten, dat het water de duinen zal aantasten. Het lid van Gedeputeerde Staten de heer Blaauboer (VVD) deelde mee, dat er sedert 1953 reeds een miljoen gulden uit gegeven is voor herstel en verbetering van de kustverdediging in de provincie. Het is bekend, dat er zwakke plekken zijn, maar het college is tevreden over hetgeen reeds tot stand is gekomen. Bij Camperduin is ook gewerkt en spreker heeft het vermoe den, dat de toestand niet ongunstig te noe men is. Het verslag werd voor kennisgeving aan genomen. Pseudo-vogelpest. In februari is in ons land bij 13 pluimveestapels pseudo-vogel pest voorgekomen, namelijk bij drie in Bun- nik, twee in Putten en een in Bameveld, Ede, Beverwijk, Hoornaar, Strijen, Boekel, Nieuwenhagen en Tegelen. Drieling geboren. In een ziekenhuis te Sittard heeft mevrouw Wijermans-Radema kers uit Nuth het leven geschonken aan een drieling, twee meisjes en een jongen. Moe der en kinderen maken het uitstekend. De vader van de drieling is mijnwerker. Twee maanden onvoorwaardelijke ge vangenisstraf en ontzegging van de rij bevoegdheid voor de tijd van vijf jaar heeft de officier van Justitie bij de Alkmaarse rechtbank geëist tegen de 40-jarige garage houder Chr. M. de V. te Alkmaar. Op 9 fe bruari heeft de rijkspolitie De V. aange houden, toen hij onder invloed van sterke drank een auto bestuurde. Op de weg van Vleuten waar hij vol gens zijn zeggen twee borrels en twee gla zen bier had gedronken naar Alkmaar, was hij 'tussen de pont en Wormerveer reeds door de politie gesignaleerd. De rijks politie te Heiloo, die gewaarschuwd was en hem opwachtte, had geen succes, daar De V. lui-d claxonerend door twee stoptekens heenreed. Een te Alkmaar dwars op de weg geplaatste autobus was echter voor de man voldoende zijn dollemansrit te staken. De bloedproef wees een alcoholpercen tage van 2.05, hetgeen volgens de officier niet kon komen van de 2 barrels en 2 gla zen bier. Ofschoon er geen ongelukken tij dens de rit waren veroorzaakt, wilde de officier toch een zware straf eisen. Ver- daohte's raadrnian, mr. W. Buers, wees er op, dat intrekking van de rijbevoegdheid zijn cliënt brodeloos zou maken. Hij be pleitte een lichtere straf. Uitspraak over 14 dagen. Marokkaanse communisten willen Rif-rebellen de strijd doen staken RABAT (Reuter/AFP). - De sultan van Marokko zal zich op 4 april voor een offi cieel bezoek naar Madrid begeven, gehoor gevend aan een uitnodiging van de Spaan se regering. De sultan zou vergezeld wor den door de Marokkaanse premier, Si Bekkai. Hij zou voor het begin van de Mohammedaanse vasten - 12 april - in zijn land teruggekeerd zijn. De secretaris-gene raal van de Marokkaanse nationalistische Tstiqlal-partij heeft verklaard, dat Spanje bereid is de Spaanse zone van Marokko onafhankelijkheid te geven. Si Bekkai heeft gisteren een onderhoud gehad met. de Spaanse consul-generaal te Rabat. Kalief Moelev Hassan Ben El Mehdi, de vertegenwoordiger van de sultan in Spaans Marokko, beeft geconfereerd met het Snaanse staatshoofd, generaal Franco. Maandag had hij een langdurig onderhoud met de Snaanse minister van Buitenlandse Zaken. De kalief heeft ook gesnroken met het hoofd van de Spaanse generale staf, generaal Carlos Asensio. De Marokkaanse communistische parti.i heeft in een verklaring gezegd, dat, nu de onafhankelijkheid van Frans Marokko is geproclameerd. ..de strijders in het Rifge bied en elders de strijd moeten staken". De partii eist beëindiging van de „bezetting van Snaans-Marokko. het voegen van Tan eer bii Marokko en de ontruiming van de Amerikaanse militaire bases in Marokko. Tenslotte betuigen de communisten de sultan en de regering hun steun. De Maatschappij tot Exploitatie van het „Twaalf Provinciën-Huis" te Rotterdam heeft in kort geding voor de president van de Rotterdamse rechtbank geëist dat deze tien van haar huurders zal veroordelen om binnen 24 uur hun stands te ontruimen. Eiseres stelde in de dagvaarding dat haar opzet geweest was het winkelcomplex te verhuren aan de betere middenstand. Er ie echter de fout gemaakt cm daarnaast ook marktkooplieden te accepteren. De kwali teit van de artikelen van deze huurders aldus de dagvaarding werd steeds min der, de aanwezigheid van marktkooplieden deed de sfeer afbreuk, en daardoor leed de naam van het Twaalfprovinciën-Huis er onder. De maatschappij had op 31 december 1955 een exploitatietekort van 150.000, en op 1 maart 1956 was er een huurschuld van 22.000, Om een volkomen fiasco te voorkomen moest een gehele reorganisatie in het win- kenlpand ondernomen worden. Een eerste vereiste was volgens de nieuwe directie, dat nieuwe huurders van hoog gehalte moesten worden aangetrokken. Deze zou den echter geen animo hebben zolang er nog marktkooplieden in het gebouw wer ken. De huurcontracten met de meeste winke liers zijn geëindigd. Met hen zijn indivi dueel regelingen getroffen. De tien gedaag den huurden van week tot week een stand. Zij zijn tegen 8 maart opgezegd, maar wei geren hun stands te ontruimen. De gemach tigde van de maatschappij, mr. W. Noordiijk, zei, dat het zo stil is in het pand, dat er niets te verdienen valt. Volgens een enquête zouden de kooplieden gemiddeld drie tot vier klanten per dag hebben. Volgens plei ter zouden deze marktkooplieden elders ook werk hebben, zodat dit maar een bijver dienste zou zijn.. Mr. A. Schuit, die voor de kooplieden pleitte, meende allereerst, dat deze zaak niet spoedeisend is en niet vatbaar om in kort geding te worden behandeld. Hij noemde de in de dagvaarding genoemde op zet van het Twaalf-Provinciën-Huis een verdraaide voorstelling van zaken. In een brochure stelde de directie des tijds, dat het de bedoeling was in het pand een overdekte markt in te richten, die een unicum zou worden in Europa. Dat de kwa liteit van de goederen van de gedaagden minder geworden zou zijn bestreed de raadsman uitdrukkelijk. Het was een slech te organisatie in het gebouw. Patat en vis hoorden niet naast overhemden en dassen. Het was er vet en vies en kaal, en dat hield de mensen weg, aldus mr. Schuit, die voorts betoogde dat de marktkooplieden met alle mogelijke beloften zijn binnenge haald. Zij hebben nooit huurschuld gehad en worden nu aan de kant gezet. Zij hebben al veel schade geleden, aldus pleiter. Die zou nu nog groter worden. Zij hebben hun marktstaanplaatsen opgegeven en geen nieuwe aangevraagd. Het kan jaren duren voordat hun daar weer een plaats wordt toegewezen. De president zei niet veel te voelen voor een vonnis, maar liever een praktische op lossing te vinden. Hij vroeg de partijen nog eens samen te gaan praten öf er wellicht een oplossing te vinden is, bijvoorbeeld door de kooplieden tijdens de reorganisatie vrij te stellen van huur en te zorgen dat zij hun zaken meer 'sfeer en standing geven. In afwachting van dit overleg zou de pre- sident zijn beslissing aanhouden. Binnengekomen schepen IJM 226; KW 19 Dirk; VL 7 Ada, 27 Bur gemeester Heusdens; E 286 (Deen); AM 18. Vertrokken schepen IJM 45 De Hoop, 218, 59; KW 65 Willy Alida, 37 Nederland 6, 22 Orion, 15 Rijn mond 4, 75 Doggersibank, 38 Bertha, 129 Balie, 16 Willem Cornelis, 29 Margaretha Marie, 6 Vertrouwen, 84 Jan, 147 Wilhel- mina 3, 73 Maria Jacoba, 47 Noordzee, 88, 62, 68, 94, 53, 21, 77, 71, 30, 92, 35, 56, 128; VL 83 Cornelis, 197 Noordster; TX 14; RO 15 An.tje; BU 33; SCH 107 Scheveningen, 7 Ada, eerste reis, 36 Jacoba Gesina; Z 546. Nachtvangsten van de kotters Leendert Jacoba 100 kg tong en 3 m. vis. Arendje Jacoba, 25 kg en 6 m. Anne Marie, 80 kg en 8 m. Rein, weinig vangst. Victoria, 70 kg en 3 m. Hermina 4, 40 kg en 8 m. Cornelia Adriana, 80 kg en 2 m. en 4 ka beljauwen. Alice, 20 kg en 1 m. Willy Alida, 4 m. viis, geen ton-g. Albatros, 30 kg en 6 m. Gerda Marianne, 40 kg en 6 m. Prinses Beatrix, 80 kg en 5 m. Twee Gezusters, 40 kg en 2 m. Anna Cornelia, 60 kg en 2 m. Zeearend, 100 kg en 3 m. vis en 3 kabel jauwen. Adriana Catharina, 80 kg en 8 m. Willem, 40 kg en 7 m. Wiron 1, 120 kg en 4 m. Arendje, 100 kg en 3 m. Jacoba, 100 kg en 2 m. en 3 kabeljauwen. Kon. Juliana, 70 kg en 2 m. Jana, 100 kg en 5 m. Pieter Jacob, 100 kg en 8 m. Hendrikje, 40 kg en Pietertje sleept De Helderse kotter HD 87 „Pietertje" heeft gisteren de met motorstoring drijven de Wiron 4 op sleeptouw genomen. In de loop van donderdag zouden de schepen in IJmuiden binnenlopen. Wat er komt Waarschijnlijk haalt de Wiron 4 de don- derdagmarkt om een nog onbekend aantal kisten rondvis te lossen. Voor vrijdag is er een kleine kans op 1000 kisten rondvis van de SCH 171 Corn. Vrolijk. Hierbij zijn 350 kisten makreel en verder haring, wijting en koolvis. Lost het schip vrijdag niet, dan wordt maandag gelost. Zaterdag kan de KW 81 Albertha Hendrika worden ver wacht met rondvis. Nachtvangsten van de loggers Saturnus, 80 kg tong en 2 m vis; Jan, 80 kg en 2 m; Vrouw Dirkje, 100 kg en 3 m; Agatha Arie, 120 kg en 4 m en 5 ka beljauwen; Vier Gezusters, 40 kg en 1 m en 5 kabeljauwen. Gebroeders, 120 kg en 2 m; Verwachting, 120 kg en 3 m; Coen Bot, 150 kg en 9 m en 10 kabeljauwen; Dina Marie, 150 kg en 6 m en 5 kabeljau wen; Arie, 100 kg en 3 m vis. Besommingen van hedenmorgen VL27 f 21.200, KW19 f 4430, AM18 f 4990, IJM10 f 1180,, E64 f 6650, E321 f 6990, E285 f 6600. Prijzen van dinsdag Heibot 3,103, gr. tong 2,722,68, gr.m. tong 2,322,22, kl.m. tong 2.48—2,40, kl. tong 3 m. Émisel, 80 kg en 3 m. Corry, 120 kg en 1 2.382,11, kl. tong II 2,322,24, tarbot I 3 m. vis. Hoop I, weinig vangst, vastgelo pen. Stern, 40 kg en 1 m. Hoop 2, 60 kg en 2 m. Aafje Jacoba, weinig vangst. Heem stede, 40 kg en 1 m. Magda, 120 kg en 3 m. Nehim 1, 100 kg en 4 m. Nehim 2, 80 kg en 3 m. Klaas Jr., 80 kg en 3 m. Vier Gebroe ders, 100 kg en 5 m. Tiny Dieuw, 100 kg en 4 m. Jan Willem, 120 kg en 5 m. Okko Bosker, 120 kg en 3 m. Marianne, 60 kg en 5 m. en 8 kabeljauwen. Flevo, 100 kg en 5 m. Dagvangsten van de loggers Adrianus, 25 kg en 2 m. vis in een trek, Okko Bosker, 25 kg en 2 m. Arie Nico, 40 kg en 2 m. Cornelis, 80 kg en 6 m. Concor dia, 80 kg en 1 m. Verwachting, 60 kg en 3 m. Prinses Margriet, 70 kg en 2 m. Vrouw Anna, stoomt nog. Elizabeth, 70 kg en 1 m. Jan, stoomt nog. Willempje, 50 kg en 2 m. Alida, 70 kg en 3 m. Jacoba, 60 kg en 2 m. Gebroeders, 60 kg en 1 m. Petronella, 70 kg en 1 m. Agatha Arie, 80 kg en 2 m. Arie, 80 kg en 3 h. Vier Gezusters, niets te mei den. Aleida, 70 kg en 2 m. Verwachting, 35 kg en 1 m. Coen Bot, 60 kg en 5 m. hoops. Dina Marie, 60 kg en 4 m. Excelsior 3, niets te melden, liggen steken. Dagvangsten van de kotters Anne Marie, 10 kg en 6 m. vis. Cornelia Adriana, 40 kg en 3 m. en 2 kabeljauwen. Hermina 4, moet nog halen. Emisel, 25 kg en 3 m. Nehim 1, niets te melden. Nehim 3, niets te melden, thuisvarende. Klaas Jr., 40 kg en 1 m. Jan Willem, 40 kg en 4 m. Internos, 30 kg en 2 m. Anna Cornelia, stoomt nog. Zeven loggers en kotters De VL. 27 Burgemeester Heusdens was vanmorgen aan de afslag met 705 kisten vis, waarvan 150 makreel, 80 haring, 120 koolvis, 100 wijting, 150 dichte wijting, 50 schelvis, 50 kabeljauw, gul en leng en 5 di versen. Drie Deense kotters losten 6500 stuks ijs- en 500 stijve kabeljauwen en van drie loggers en kotters waren er nog 75 kisten schol en 3000 kg tongen. Voor export Regels kabeljauw gingen voor export vanmorgen van de hand voor f 52 tot f 74, kleine regels voor f 30 tot f 42. De grote tong maakte f 2.80, grootmiddel f 2.45, kleinmiddel f 2.60 tot f 2.70, tong I f 2.95 en tong 2 f 2.50. Het binnenland in Kisten kabeljauw noteerden vanmorgen f 53 tot f 70, wijting f 30 tot f 32. De schel vis was duur: grote schelvis f 42, middel f 43, kleinmiddel f 43 tot f 47, pennen f 45 en braadschelvis f 49. Schol 3 haalde f 25 tot f 30, schol 2 f 45 tot f 49, grote gul f 34, middel f 33 tot f 34 en torgullen f 37. Zwarte koolvis deed f 57 tot f 62, makreel f 34 tot f 37 en haring f 19 tot f 24. Besommingen van dinsdag SCH 117 f 24.050; KW 15 f 2850; KW 22 f 3280; KW 101 f 18.920; KW 7 f 14.110; E 334 f 8320; E 521 f 8180; IJM 208 f 3880; HD 125 f 2660. VO. I hier Vanmiddag om vijf uur is het nieuwe visserijonderzoekingsvaartuig „Willem Beukelsz." VO. I in IJmuiden te verwach ten. Het schip zal afmeren in de Vissers haven aan de kop bij de reddingboot „Neeltje Jacoba". In de loop van de nacht vertrekt het schip naar Den Helder om morgen de gemeten mijl te varen, op de rede van Texel. PROMOTIE EN DEGRADATIE BIJ „DE KENNEMERS" De bij de bridgeclub „De Kennemers" ge houden promotie- en degradatiewedstrijd gaf ook ditmaal weer de nodige verrassingen te zien. De resultaten waren: Afdeling A: 1 heren Schildwacht en An- dela 3144 mp 2 heren Kuys en Paats 26 mo.; 3 mevr. Nieuwenhoff en hr. Kleefstra 2514 mp.; 4 heren Kost en Bodewes 25 mp.; 5 mevr. Kroone en hr. Top 22)4 mp.; 6 heren Seegers en v. Munster (degr.) 1914 mp. Afdeling B: 1 heren Mulder en Kruisman (prom.) 35 mp.; 2 dames Seegers en v. Mun ster 29 mp.; 3 dames Schildwacht en Bree- dijk 27 mp.; 4 hr. en mevr. Rietdijk 25 mp.; 5 heren Bode en Koster 20 mp.; 6 hr. en me vr. Estié 19 mp.; 7 hr. en mevr. Vader (degr.) 13 mp. Afdeling C: 1 heren Witmond en Breedijk (prom.) 30 mp.; 2 dames Andela en v. Spreng 25 mp.; 3/4 dames Wiggemans en Top 24 U mp.; 3/4 heren Andela en Steinberg 24K mp.; 5/6 dames Smakman en Muller 23 mp.; 5/6 heren Gerritsen en Muller 23 mp. (Van onze correspondent in Londen) De 59-jarige Sir Miles Thomas is af getreden als voorzitter van de B.O.A.C., de Britse overzeese luchtvaart maatschap pij. Voor ingewijden komt dit besluit niet onverwacht. Het was al lang bekend dat er strubbelingen bestonden tussen Sir Miles en de regering. Onlangs was er scherpe critiek op hem uitgeoefend omdat hij een nevenfunctie had aangenomen bij Fergu son, die bezig is volgens een geheel nieuw principe een motor te bouwen. Sir Miles werd in 1949 voorzitter van de B.O.A.C. 2.40-2,20 per 1 kg. Tarbot IV 45-41, schartong 33, gr schol 28-27, gr.m. schol 37-32, kl.m. schol 58-49. kl. schol I 53-46, kl. schol II 41- 14, schar 33-16, bot 9-8, v. haring 24-10, ma kreel 32, gr. schelvis 35-20, gr.m. schelvis 39- 25, kl.m. schelvis 42-31, kl. schelvis I 49-33, kl. schelvis II 44-35, gr. gul 34, ham 100, poontjes 17-14, kl. koolvis zw. 32-30, kl. kool vis wit 30 per 50 kg. Gr. kabeljauw 136-48, gr. koolvis zw. 65-53, gr. koolvis wit 80 per 125 kg. Aanvoer van dinsdag 100 kisten tong en tarbot, 1 kist heilbot, 3 kisten tongschar en schartong, 138 kisten schol, 35 kisten schar, 20 kisten bot, 1775 kisten haring, 2 kisten makreel, 220 kisten schelvis, 1000 kisten wijting, 765 kisten ka beljauw en gul, 4 kisten ham, 40 kisten poon, 80 kisten koolvis, 17 kisten diversen, totaal 4200 kisten. Alcyone tot c.a. 22 oo rede Vitoria. Amerskerk, 19 te Manilla. Agamemnon, 19 v. Pta. Cabello n. Baltimore. Aldabi, 19 v. Vitoria n. Bahi. Alhena, 19 te Rio de Janeiro. Abbekerk, 20 te Genua. Alphard, 22 te Las Palmas verw. Alchiba, 19 65 m. n.w. Den Helder n. Norfolk. Alphacca, pass. 20 Kp. Fria n. Vitoria. Alwaki, 20 v. Hamburg n. Bremen. Alamak, pass. 20 Ouessant n. Antwerpen. Alblasserdijk,. 20 v. Bremerhaven n. Antwerpen. Bloemfontein, 19 v. Port Elizabeth n. Kaapstad. Beninkust, 20 175 m. w. Kp. St. Vincent n. Dakar. Bussum, 20 180 m. w.z.w. Rasfartak n. Mena al Ahmadi. Bontekoe, 20 te Lolak. Banka, 20 v. Hamburg n. Amsterdam. Boskoop. 20 v. Hamburg n. Antwerpen Breda, 21 te Antwerpen. Caltex Delft, 19 v. Rotterdam n. Sidon. Celebes, 20 te Suez. Corilla, 20 v. Miri n. Geelong. Celebes, pass. 19 Daedalus Rif n. Suez. Cradle of Liberty, 16 te Philadelphia. Caltex Leiden, 20 60 m. w. Algiers n. Sidon. Daphnis, 20 te Rotterdam. Dongedijk, 20 v. Cristr. n. Curasao Delfland, pass. 18 w. St. Paulsrock. n. Las Palmas. Duivendrecht, 19 360 m. z.o. Kp. Race n. Hamb. Drente, 20 180 m. o. Ceylon n. Belawan. Eendracht, 20 te Poti. Eemland, pass. 20 Kp. Finisterre n. Recife. Esso Amsterdam, pass. 20 Wight n. Antwerpen. Esso Den Haag, pass. 20 Kp. Finisterre n. Antw. Esso Nederland, 21 te Banias. Friesland, 20 te Napels. Friesland, 20 v. Kopenhagen n. Methil. Gaasterkerk, 20 te Marseille. Graveland, 19 v. Rio de Janeiro n. Ilheos. Gadilla, 20 te Lombok n. Port Morresby. Garoet, 20 te Ilo Ilo. Gordias, 20 te Oran verw. Hector, 19 v. Amsterdam n. Hamburg. Heelsum, 29 te Bremen. Hersillia, 20 v. Baltimore n. Pt. Au Prince. Hector, 19 v. Amsterdam n. Hamburg. Indrapoera, 20 te Marseille. Ivoorkust, 20 te Lobito. Jason, 19 te Antwerpen. Jupiter, 19 100 m. w. Kp. Matapan n. Marseille. Japara, pass. 20 Sabang n. Colombo. Katelysia, 20 te Suez. Kota Agoeng, pass. 19 Minikoi n. Aden. Kota Baroe, 19 te Marseille. Kabylia, 20 v. Miri n. Geelong. Kellia. 20 v. Rotterdam n. Hamburg. Kertosono, 20 v. Assab n. Pt. Sudan. Kota Gede, 20 v. Bintang n. Tandjong Mani. Kryptos. pass. 20 Cevlon n. Aden. Kenia, pass. 19 Rasfartak n. Ummsaid. Koratia, pass. 19 Kp Howe n. Geelong Korenia, pass. 19 Kielerkanaal n. Stockholm. Leto, 19 120 m. n.w. Sharksbay n. Fremantle. Lawak, 20 te Cristobal. Loenerkerk, 20 te Bahrein. Luna, 19 v. Amsterdam n. Hamburg. Lemsterkerk, 20 v. Amsterdam n. Marseille. Leto. 21 te Fremantle. Lieve Vrouwkerk, 20 v. Bremen n. Hamburg. Lindekerk, pass. 20 Aden n. Suez. Lutterkerk, 20 v. Basrah n. Abarian. Leopoldskerk, pass. 19 Runsaljebel n. Suez. Malvina, 19 v. Niigata n. Miri. Marpessa, 19 te Curaqao. Mentor, 20 te Rotterdam. Mijdrecht, 19 v. New York n. Caripito. Maasland, pass. 20 Kp. Finisterre n. Las Palmas. Mapia. 20 te Pt. Said. Molenkerk. 21 te Madras. Markelo, 19 85 m. n.w. Den Held. n. Immingham. Moordrecht. 19-20 Pt. Cardon. Nw. Amsterdam, 20 v. Cristobal n. Kingston Jam. Nigerstroom, 19 te Takoradi. Notos, pass. 19 Ouessant n. Amsterdam. Nieuw Holland, 20 v. Sydney n. Brisbane. Oranjestad, 19 v. Barbados n. Madeira. Orion, 19 v. Tunis n. Malta. Oostkerk, 19 v. Marseille n. Antwerpen. Ootmarsum, 20 te Amsterdam. Oranje, 20 rede Singapore. Ouwerkerk, pass. 20 eil. Minikoy n. Penang. Overijsel, 20 v. Dairen n. Shanghai. Omala, 19 260 m. z.o. Kreta n. Berre. Oranjefontein, pass. 19 Kp. Blanco n. Kaapstad. Ophir, 20 te Belawan. Osiris, 20 te Maracaibo. Prins Maurits, pass. 19 Las Palmas n. Antw. Peperkust, pass. 20 Beachyhead n. Amsterdam. Prins Willem 2, pass. 19 Vlissingen n. Bremen. Pieter S, 20 te Amsterdam. Rempang, 20 te Antwerpen. Radja, 20 v. Massawah n. Suez. Ruys, 20 te Kobe. Rijnland, 20 te Las Palmas. Riouw, 21 te Surabaja verw. Salatiga, 19 v. Tuticorin n. Colombo. Sarangan, 19 rede Vizagapatam. Sarpedon, 20 te New Orleans. Scherpendrecht, H) v. Vlaard. n. New Orleans. Schouten, 19 v. Seychellen n. Singapore. Stad Alkmaar, 19 v. Vlaardingen n. Hamburg. Statue of Liberty, 19 v. Banias n. Fawley. Stad Schiedam, pass. 20 Kp. St. Vine. n. Savona. Straat Bali, 20 v. Osaka n. Yokkaichi. Stad Haarlem, 21 te Vlaardingen verw. Straat Makassar, 20 v. Pt. Swettenham n. Penang. Stad Amsterd., 19 130 m. w.z.w. Rorvik n. A'dam. Straat Banka, 20 te Surabaja. Sibigo, 19 v. Ilollandia, 20 te Biak. Stanvac Benekat, 21 te Sungeigerong verw. Soestdijk, 19 560 m. n.w. Fayal n. Halifax. Stentor, 19 v. Pta. Cardon n. Georgetown. Talisse, 19 te Belawan. Titus, 20 te Rotterdam. Taria, 20 200 m. n. Darwin n. Singapore. Tibia. 20 90 m. n.n.o. Muscat n, Fao. Tjiwangi, 20 te Muntok. Tomori, 20 te Singapore. Tabinta, 19 430 m. z.o. Guardafui n. Belawan. Teiresias, 19 240 m. o. Sokorto n. Penang. Tjibadak, 19 160 m. o. Timor n. Brisbane. Tjibodas, 20 te Surabaja. Trajanus. 19 te Hamburg. Tabian, 20 v. Belawan n. Singapore. Tawali, 20 v. Karachi n. Bombay. Tjiluwah, 21 te Singapore. Tjipondok, 20 te Bintane. Waal, 19 v. Jaffa n. Haifa. Willemstad, pass. 19 Landsend n. Trinidad. Woensdrecht, 20 te Suez. Van Noort, 21 te Brisbane'. Weltevreden, pass. 20 Gibraltar n. Rotterdam. Wonogori, pass. 20 Malta n. Alexandria. Waterland. 24 te IJmuiden verw. Willem Barendsz, 27 te Kaapstad verw. Zuiderzee, 20 te Le Havre. KLEINE VAART Alphia, 20 v. Vlissingen te Rotterdam. Appingedam, 19 v. Rotterdam n. Oporto. Aurora, 20 v. Amsterdam te Rotterdam. Albergen, verm. 20 v. Rotterdam n. Duinkerken. Anna, 20 te Vlissingen n. Brussel. Advent, 20 v. Rotterdam te Helsingborg. Aca, 20 v. Kingslynn te Rotterdam verw. Algarve, 20 v. Rotterdam n. Dublin. Ambiorix, pass. 20 Gibraltar n. Savona. Arctic, 21 v. Londen n. Rotterdam. Att S, 22 v. Swansea te Amsterdam verw. Afiena, 20 v. Aabenraa te Koge. Bab T, 15 v. Antwerpen n. Bordeaux. Bill S, 20 v. Sunderland n. Rotterdam. Badzo, verm. 21 v. Rotterdam n. Londen. Bestevaer, 20 v. Helsingborg te Duinkerken. Bree Helle, 20 v. Rotterdam n. Londen. Barendsz, 19 v. Hamburg te Dublin. Birmingham, 19 v. Harlingen te Grangemouth. Castor, 19 v. Antwerpen te Vlissingen. Catharina W, 19 v. Dordt te Rotterdam. Da je Bohmer, 20 v. Genua n. Napels. Delfzijl, 20 v. Charlestown te Amsterdam. Elda, 19 v. Odense n. Aalborg. Ella, 20 v. Amsterdam n. Gotenburg. Evertsen, 19 v. Newport n. Amsterdam. Ellewoutswijk, 20 v. Amsterdam te Urk. Frans Bohmer, 20 50 m. z. Oporto n. Rouen. Finlandia, 19 v. Rotterdam n. Londen. Flevo, 19 v. Amsterdam te Hamburg. Flevo, 19 v. Hamburg n. Gotenburg. Grebbestroom, 19 v. Liverpool te Amsterdam. Goote, verm. 22 v. Rotterdam n. Amsterdam. Goote, 19 v. Manchester te Rotterdam. Geert Bodewes, 19 v. Casablanca te Londen. Gerrie S, 20 v. Bremen te Waterford. Houtman, 19 v. Barry te Bordeaux. Henrica, 19 v. Lissabon n. Leixos. Ida D. 20 v. Zeebrugge te Antwerpen. Ilias, 19 te Amsterdam v. Vigo. Isola, pass. 20 Vlissingen n. Antwerpen. Isis, 21 v. Egersund te Liverpool verw. Johan, 19 v. Avonmouth n. Newport. Joost, 18 v. De Tees te Nantes. Jutland, pass. 20 Vlissingen n. Hansweert. Kaap Falga, 19 v. Swansea n. Amsterdam. Kp. St. Vincent, 18 v. Portsmouth te Hansweert. Kitty, pass. 20 Vlissingen n. Swansea. Leendert B, verm. 23 v. Huil n. Antwerpen. Lies, 20 v. Rotterdam te Antwerpen. Larix, 18 v. Southampton te Rotterdam. Lelystad, 19 v. Malmö te Antwerpen. Midas, 18 v. Malta te Venetië. Midsland, 19 v. Rotterdam te Grangemouth. Marcella. verm. 20 v. Dieppe n. Amsterdam. Mariscal Lopez, 20' v. Antwerpen te Rotterdam. Marjan, verm. 21 v. Grimsby n. Rotterdam. Mees Cremer, 19 v. Garston te Rotterdam. Muphrid N, verm. 20 v. Rotterdam n. Cork. Mynelis, 20 v. Casablanca te Marans. Manto, 20 v. Alicante te Amsterdam. Mentor, 20 te Rotterdam n. Amsterdam. Mypuck, 19 v. Portsmouth n. Shoreham. Manto, 20 v. Alicante et Amsterdam. Nottingham, 20 v. Harlingen n. Goole. Nero, 18 v. Amsterdam te Catania. Nassauhaven. 20 v. Gotenburg te R'dam verw. Noordkaap, 19 v. Rotterdam n. Harlingen. Noordkaap, 20 v. Rotterdam te Harlingen. Oranjepolder, 23 v. Pt. Lyautey te Rouen verw. Plato, 18 v. Cartagena n. Cadiz. Pavo, 16 v. Bayonne n. Lowestoft. Ponza, 16 v. Goole n. Gijon Mussel. Ruby, pass. 20 Vlissingen n. Poole. Ransel, verm. 21-22 v. Rotterdam n. Cork. Reliable, 19 v. Aalborg n. Aberdeen. Surte, 20 v. Fowey n. Amsterdam. Sercus, 19 v. Halmstad n. Lorient. Silvretta, 19 v. Kopenhagen n. Rotterdam. Sagitta, pass. 20 Vlissingen n. Antwerpen. Titus, 20 te Rotterdam n. Hamburg. Tilly, 16 v. Bayonne n. Garston. Twente, 19 v. Purmerend te Amsterdam. Teun, 20 v. Amsterdam te Rotterdam. Tromp, 19 v. Barry n. Antwerpen. Vrouwepolder, 20 v. Tunis n. Frankrijk. Wilca, 19 v. Londen te Rotterdam. Wega, pass. 20 Vlissingen n. Antwerpen. Westerhorn, 19 v. Garston te Hamburg. Wiebold Bohmer, 20 v. Algiers n. Amsterdam- Yenrica B, 20 v. Boston n. Rouen. Zus, 19 v. Belfast n. Partington. SLEEPVAART Ebro, 19 v. Maassluis n. Glasgow. Hudson, 20 v. Pt. Said n. Rastanura. Humber, 20 te Suez. Oostzee, 19 140 m. n.o. Socotra n. Mersin. Witte Zee, 19 600 m. w. Padang n. Priok. MARKTPLEIN 17 Telefoon 5668 Eigen reparatie-inrichting worden tegen de hoogste prijs bij U gehaald door KANAALSTRAAT 48. TEL 5852 voor uw TUIN-, BLOEM- en GRASZADEN Sjalotten, Pootuitjes, Asef en andere kunstmest. Potgrond enz. enz. Eikenstraat 1 Telefoon 4967 IJmuiden-Oost. Nummerbrleven, die volgens ms oordeel niet bona fide reageren op de inhoud van advertenties, worden niet doorgezonden. Niet-afgehaalde nummer- orieven worden na 14 dagen vernietigd. Als U naar een ladder zoekt, als Uw vrouw een dienstmeisje nodig heeft, of een naai machine ter overname, of als Uw dochter eert tweedehands piano wil hebben, kies dan de snelste en goedkoopste methode - PLAATS 'N voor klein kantoor, een voor 4 middagen per week, voor administratie en ma- chineschrijven. Br. IJ 134.

IJmuider Courant | 1956 | | pagina 9