„Geen sigaretten-automaten in Haarlem" Verenigi ngsva ria Ondertunneling bij Pijlslaan, overbrugging bij Westergracht Dagkoopje 1 Theedoek 66 cent TUSSEN TEXTIEL Sturka kleding Concessies van N.S. maakten plannen aanvaardbaar voor gemeente Haarlem uit de IJmond 13 Nieuwe opzet van spoowegkruisingeti: Nieuwe wisselprijs Orgelconcours Compositiewedstrijd en Zomer-A cademie Een jaar geëist wegens poging tot doodslag Fa. A. R. DE BOER Uitspraken rechtbank „De armelui's-koe" sterft uit Uitslag detaillisten-enquête Meerderheid der ondervraagde winkeliers is er tegen Ook weinig animo voor dinsdagmiddagverkoop Diorama-tentoonstelling komt in de Julianaschool „Wegen in Heemskerk tijdens sneeuwperiode de schoonste uit de omtrek" Brandweer-samenwerking in de IJmond groeit Nieuwe gemeente-ontvanger werd beëdigd Beverwijkse firma's organiseerden in Castricum modeshow Betaling abonnementsgeld per giro VRIJDAG 23 MAART 1956 Zoals kort geleden in de Haarlemse ge meenteraad reeds werd medegedeeld, is er van de zijde der Nederlandse Spoorwegen een oplossing voor de kwestie van de ondertunneling van de spoorbaan bij de Pijlslaan en de Westergracht voorgesteld, die heel wat meer perspectief biedt, dan er tot dusver voor de gemeente Haarlem in deze zaak zat. En wel met name, doordat het aantal woningen, dat eraan ten offer zou moeten vallen, hierdoor werd vermin derd van 80 tot omstreeks 15. De grote moeilijkheid bij dit alles was de handhaving van het goederenstation tussen de Pijlslaan en de Westergracht, waarin de N.S. onverbiddelijk bleven. Omdat het van beide zijden toegankelijk diende te blijven, kon er van ophoging geen sprake zijn en moesten dus de beide niet-niveau- kruisingen tunnels worden inplaats van viaducten. En de aanleg daarvan zou on vermijdelijk gepaard zijn gegaan met een gevoelig verlies van het huizenbezit, dat de gemeente niet kon aanvaarden. Er kwam een impasse in de onderhandelingen, want op deze wijze viel er met de gemeente ook niet meer te praten, tenzij de N.S. conces sies zouden doen. En gelukkig hebben de Spoorwegen daar in het verlossende woord gesproken, zodat er thans wat de technische kant van het probleem aangaat overeenstemming be staat. De N.S. die aanvankelijk meenden dat de gemeente het verlies aan huizen wat had overdreven, moesten dit bezwaar, na het grondig onderzocht te hebben, volledig onderschrijven. Concessies De concessies, die de N.S. toen gedaan hebben, waren mede mogelijk geworden door haar reeds bestaande plannen voor haar emplacement in Watergraafsmeer, waarmee het goederenstation bewesten Haarlem één geheel vormt. De gewijzigde toestand bij Watergraafs meer zal een beperking van de mogelijk heden van het Haarlemse goederenstation ALLEEN ZATERDAG 24 MAART SNELLIUSSTRAAT 23 - TELEF. 5653 t Aan de improvisatiewedstrijd van het zesde Internationale Orgelconcours, die op 11 juli in de Grote Kerk te Haarlem ge houden wordt, nemen deel: Hector Zeoli uit Buenos Aires, Leopold Hager uit Salzburg, Wolfram Gehring uit Keulen, Klaas Bolt uit Haarlem en Johan van Dommele uit Bennekom. De prestaties zullen worden beoordeeld door een jury, waarin thans ook een com ponist is opgenomen. Deze bestaat uit An ton Heilier (Oostenrijk), Finn Viderö (De nemarken) en Sem Dresden (Nederland). Daar de vorige wisselprijs de zoge naamde Zilveren Tulp, beschikbaar gesteld door de Algemene Vereniging voor Bloem bollencultuur definitief in het bezit van Piet Kee is gekomen, moest een nieuwe worden uitgeloofd. Deze is een geschenk van de gemeente Haarlem en werd in de vorm van een groot, openklapbaar medail lon, ontworpen door de edelsmid Nico Wit- teman te Amsterdam. De namen van de winnaars der vorige wedstrijden zijn reeds aan de binnenzijde gegraveerd. Rond een gekleurde miniatuur, de heilige Caecilia achter een klein orgel voorstellend, is het randschrift „Prix de Challenge Haarlem" aangebracht. Aan de binnenkant staat ge graveerd: „Wisselprijs in improvisatiewed strijd op het orgel in de Grote of St. Bavo- kerk te Haarlem". Voor 1956 is wederom een compositie prijsvraag uitgeschreven, waarin gevraagd wordt een orgelstuk in de vorm van een sonatine, waarin geen oude vormen als koraal-variatie, passacaglia en dergelijke mogen worden opgenomen, met een speel- duur van ten hoogste een kwartier. Er zal een prijs van vierhonderd gulden worden toegekend. Het bekroonde werk zal op 13 juli door Albert de Klerk op het orgel van Cavaillé Coll in de gemeentelijke Concert zaal ten gehore worden gebracht tijdens een concert door het Noordhollands Phil- harmonisch Orkest onder leiding van Toon Verhey, waaraan ook vier vocale solisten en een N.C.R.V.-koor medewerken. Hoofd nummers van het programma zijn werken van Mozart en Hindemith voor orgel en orkest. Na afloop zal burgemeester mr. O. P. F. M. Cremers de wisselprijs van de im provisatiewedstrijd uitreiken in de ridder zaal van het stadhuis. Op 10 juli geven de deelnemers aan de wedstrijd een concert in de Grote Kerk met een programma naar eigen keuze. Op 12 juli concerteren op hetzelfde instrument de beide buitenlandse juryleden. Alle concer ten, die zijn opgenomen in het Holland Fes tival, worden uitgezonden door de N.C.R.V. en de Wereldomroep. Voor de tweede keer wordt deze zomer, na het gebleken succes van de eerste proef neming, een Academie voor organisten in gesteld. Tot de docenten behoren Jeanne Demessieux, prof. Friedrich Bihn, prof. An ton Heiller en ir. Henk Badings. Voorts zullen er lezingen worden gehouden door Ladv Susi Jeans, prof. Norbert Dufourcq, nrof. Gustav Leonhardt. Hennie Schouten, D. A. Flentrop, prof. J. Ahrens en prof. Friedrich Bihn. Directeur is de initiatief nemer J. Obermayer te Heemstede. De les sen worden gegeven in de Grote Kerk en in de Concertzaal te Haarlem; de lezingen in de Muziekschool van „Toonkunst". De deel nemers zullen ook hef pas gerestaureerde orgel te Zwolle bezoeken. De academie be gint op 7 juli en wordt de 27ste gesloten. mogelijk maken, zodat de N.S. hun eis lieten vallen, dat dit aan beide zijden toe gankelijk zou zijn. Alleen de toegankelijk heid aan de Pijlslaan diende gehandhaafd te blijven, maar voor de Westergracht werd ervan afgezien, zodat de baan daar omhoog kan. Dit betekent dus, dat er aan weerszijden van het goederenstation twee niet-niveau- kruisingen van verschillende aard komen: voor de Pijlslaan wordt het een tunnel, want de weg gaat omlaag en de baan blijft op dezelfde hoogte en voor de Westergracht wordt het een viaduct, want de baan gaat daar omhoog en de weg blijft vrijwel op dezelfde hoogte. Daardoor zal het aantal huizen, dat er op deze plaats aan ten offer moet vallen, vermoedelijk tot acht beperkt kunnen worden. Hierbij hebben de Spoorwegen nog een belangrijke concessie gedaan: voor dit via duct is afgezien van een „betonbed" voor de rails, dat bij dergelijke kunstwerken bijzonder goed voldoet, maar dat hier een doorrijhoogte-verlies van ongeveer 70 cen timeter zou veroorzaken, zodat de weg toch verlaagd zou moeten worden. Inplaats daarvan hebben de N.S. in dit geval genoegen genomen met een gewone stalen constructie van de overbrugging, die zij ook reeds voor de kruising bij Heem stedeAerdenhout hebben gekozen. Dit viaduct komt zuidelijker dan de huidige spoorwegovergang, want de Westergracht is gedoemd te verdwijnen en plaats te maken voor de verkeersweg, die onder dit viaduct zal doorvoeren. De financiering is een kwestie van rijk en gemeente. Zodra de zaak geregeld is, zijn de spoorwegen bereid het werk te doen beginnen. De Haarlemse rechtbank zette donderdag de zaak voort tegen een 26-jarige ar beider uit Zaandijk, tegen wie de officier van Justitie in september van het vorig jaar wegens poging tot doodslag drie jaar gevangenisstraf had geëist. De verdachte zou in maart en juli van 1955 getracht heb ben zijn echtgenote, die hem dikwijls terg de, de keel dicht te knijpen. De rechtbank meende destijds, dat de verdachte aan een psychiatrisch onderzoek moest worden on derworpen. Naar aanleiding van dit rapport, dat in middels is uitgebracht, verklaarde de offi cier van Justitie, mr. dr. R. W. H. Pitlo, dat hij de verdachte thans meer wilde zien als een patiënt en hij bracht zijn eis daar mee dan ook in overeenstemming: een jaar gevangenisstraf en voorwaardelijke terbe schikkingstelling met een proeftijd van drie jaar. Tijdens de zitting verklaarde het echt paar de goede verstandhouding in het hu welijk te willen herstellen. De rechtbank zal uitspraak doen op 5 april. ADVERTENTIE PAASTIJD VERLOVINGSTIJD De volledige collectie voorradig. Prijzen v.a. ƒ19.75 per stuk Lange Nieuwstraat 413 - Telefoon 6321 Centrum Galerij De Haarlemse rechtbank heeft een twee- en twintigjarige opticien uit Amsterdam wegens mishandeling een geldboete van 40, subsidiair negen dagen hechtenis op gelegd. De eis was een gevangenisstraf van een week. In de late avond van 2 juli was op de Sloterbrug in het zuidelijk deel van Haarlemmermeer een vechtpartij ontstaan tussen twee echtparen uit Amsterdam en een zevenendertigjarige machinehandelaar uit Badhoevedorp, diens vrouw en de opti cien. De machinehandelaar vroeg van zijn auto uit in het Engels de weg naar Hoofd dorp. Toen de Amsterdammers begrepen, dat zij geplaagd werden, volgden een scheld- en een vechtpartij. De machinehan delaar was reeds wegens mishandeling veroordeeld tot een gevangenisstraf van een maand. Interlocutoir vonnis deed de rechtbank in de zaak tegen een achtendertigjarige administrateur uit Aalsmeer, die zich te verantwoorden heeft gehad wegens ver duistering van ƒ4600. De rechtbank be paalde, dat een voorlichtingsrapport zal v/orden uitgebracht en beval de onmid dellijke gevangenneming van verdachte. Veertien dagen geleden eiste de officier van Justitie een gevangenisstraf van een jaar en drie maanden. De Aalsmeerder vervalste betalingsopdrachten, die zijn werkgever de bank verstrekte voor zijn salariëring voor hem bestemd waren. Was op een betalingsopdracht een bedrag van 57 ingevuld, dan zette hij, nadat het door zijn patroon getekend was, een 5 voor het bedrag, waardoor op zijn rekening 557 overgeschreven werd. „De armelui's koe" sterft uit, zou de con clusie kunnen zijn van de feiten welke don derdagavond op de jaarvergadering van de Geitenfokvereniging Beverwijk en Omstre ken werden bekend gema'akt. De belang stelling voor dit kleinvee schijnt steeds minder te worden en de voorzitter, de heer Jac. Davidson, vertelde hier het een en ander van bij de opening. In de tweede wereldoorlog waren er in Kennemerland nog ongeveer 200 van deze nuttige dieren en de melk van hen heeft tijdens de oorlog meegeholpen het leven van dominee's, dok ters en pastoors en van andere inwoners te veraangenamen. Want de geitenmelk is niet alleen bijzonder voedzaam, ze is ook zeker t.b.c.-vrij. Het aantal geiten is echter nu teruggelopen tot 47. Wat weer niet weg neemt, dat in de afdeling van geitenhou ders een flinke geest heerst en met nauw keurigheid werden dan ook de verslagen van de secretaris en de penningmeester gevolgd. Het was deze laatste gelukt het afgelopen jaar een flink saldo over te houden. Ook in provinciaal verband leeft de afdeling nog steeds mee en met aan dacht werd het verslag van de afgevaar digde van de gewestelijke vergadering, die in Amsterdam werd gehouden, gevolgd. Naar het aldaar binnenkort te houden landelijk congres werden de heren K. Baa- ker en Th. Groen afgevaardigd. Bij de ge houden bestuursverkiezing werd deze laat ste herkozen. De heer Nijman was van mening dat de afdeling 40 jaar bestaat. Het bleek wel dat 40 jaar geleden in Velsen een afdeling is opgericht, welke later de naam Beverwijk en Omstreken heeft ontvangen. Zoals men weet hebben de organisaties van sigarenwinkeliers te Haarlem onlangs een enquête gehouden onder hun leden, teneinde een beeld te krijgen van de wensen en verlangens der winkeliers met betrek king tot de automaten-kwestie en de door sommigen voorgestane wijzinging van de plaatselijke bepalingen van de winkelslui tingswet voor deze branche van detaillis ten. De uitslag van deze enquête is thans be kend gemaakt. Op de belangrijkste vraag: Bent u voor of tegen het ingebruiknemen van sigaren- en/of sigarettenautomaten kwamen de volgende antwoorden binnen: Vóór automaten totaal 10 winkeliers (waar van drie in. het centrum en 7 in het overige deel van Haarlem): tegen 85 winkeliers (centrum 20, rest van Haarlem 65). Bij de motivering van hun stem voer den de voorstanders o.m. aan dat auto maten een grotere omzet kunnen bewerk stelligen. Anderen zagen de automaten als een tegenwicht tegen de avond-(en dins dagmiddag) verkoop van rookartikelen in cafés en in de stationshal, „Uitgestorven stad" De tegenstanders menen onder andere, dat twaalf verkoopuren per dag lang ge noeg is en dat er zeer veel geld in de auto maten geïnvesteerd zou moeten worden, hetgeen vooral voor kleine zaken een groot bezwaar is.. Als de automaat toegestaan zou worden, zo zeggen anderen, moeten de winkeliers uit concurrentie-overwegin- gen meedoen met het gevolg dat er voor hen en hun gezinnen geen vrije tijd meer overblijft, zelfs niet op de zondag, omdat de automaatbezitter ook dan zou moeten thuisblijven voor het verschaffen van wis selgeld aan de klanten. Velen zijn voorts van opinie, dat automaten geen enkel nut heb ben in een na zeven uur 's avonds „uitge storven stad" als Haarlem, en dat slechts zeer weinige winkeliers er winst mee zullen kunnen maken. Een vraag van de enquête luidde: Bent U op dinsdagmiddag liever ge opend of gesloten? Zevenentwintig si garenwinkeliers (waarvan 13 in het centrum) antwoordden, dat zij hun zaken liever ook dinsdagsmiddags open willen houden; 68 anderenwaarvan 58 in het centrum) voelen meer voor bestendiging van de huidige toestand. De overige vragen betreffen de open stelling van de sigarenwinkels op bizondere dagen en uren. Vierenzeventig winkeliers menen dat hun zaken op zaterdag 5 mei (Bevrijdingsdag) 's avonds op de gewone tijd gesloten moeten worden, 21 anderen willen hun winkels die avond gaarne wat langer open houden. De laatste vraag was: „Indien de ver plichte winkelsluiting op dinsdagmiddag gehandhaafd blijft, moeten onze zaken dan met het oog op bezoekers van buiten Haar lem, toch geopend blijven op dinsdagmid dagen in: A. de bollentijd, B. de Sport week en C. het zomerse hoogseizoen?" De antwoorden daarop luidden: Centrum Overige deel Hrl. Totaal Ja neen Ja neen Ja neen A 15 8 24 48 39 56 B 9 14 18 54 27 68 C. 13 10 24 48 37 58 Van de winkeliers, die het enquête- for mulieren invulden, vinden er 65 (centrum 20) hun bestaan uitsluitend in hun winkel. Dertig anderen (centrum 3) hebben ook andere bronnen van inkomsten. De resultaten van deze enquete zijn aan het gemeentebestuur voorgelegd. Bij motie van mr. De Leeuw (P.v.d.A.) was het college van B. en W. tijdens de behandeling der begroting 1956 in de Haarlemse ge meenteraad uitgenodigd, een nieuw onder zoek te doen instellen naar de al of niet wenselijkheid van handhaving van het au- tomatenverbod. Burgemeester en Wethouders van Ecver- wijk hebben de Julianaschool aan de Ake- rendamlaan gedurende de Paasvakantie ter beschikking gesteld om in de leslokalen de diorama-ten toonstelling: „Ijzer en Staai, pijlers der moderne techniek" te houden. Dit besluit is ten zeerste toe te juichen. Wij herinneren er aan, dat dit schoolge bouw reeds eerder een zeer fraaie tentoon stelling (op het gebied der vrije tijdsbeste ding) onder de naam „Hoofd en Hand" binnen haar muren zag. Daarmede werd bewezen, dat dit gebouw zich voor derge lijke doeleinden uitstekend leent. ADVERTENTIE Raad Heemskerk De gemeenteraad van Heemskerk heeft zich donderdagavond bezig gehouden met een aantal agendapunten, die in een sneltreinvaart werden behandeld. In nauwe lijks vijfentwintig minuten was de openbare vergadering voorbij. In deze korte tijd werden toch enkele belangrijke besluiten genomen. Zo zal Heemskerk bij brand kunnen rekenen op steun van de omliggende gemeenten. Het gemeentepersoneel dat ondanks buitengewoon moeilijke omstandigheden, zijn taak op uitstekende wijze heeft verricht, zal hiervoor worden beloond in de vorm van een gratificatie. Het voorstel tot verstrekking van een subsidie aan de Katholieke Arbeiders jeugd, district Kennemerland, ontlokte de ADVERTENTIE in IJmuiden verkrijgbaar bij Kledingbedrijf sedert 1899 KENNEMERLAAN 100 Bridgers telden de slagen De deze week gehouden bridgedrive van de bridgeclub „Wijk aan Zee" had de volgen de uitslagen. Afd. I: 1. SchoosKleyn 3814 mp.; 2. mevr. Dobberv. d. Elzen 35 mp.; 3. DobberPiro- vano 33 mp.; 4. heer en mevr. v. d. Aar 32% mp.; 5. Dikkemberg—v. d. Geer 3114 mp. 6. VoorenMinneboo 31 mp.; 7. Schavemaker De Greef 2614 mp. Afd. II: 1. dames SchaaperHandgraaf 39 mp.; 2. heer en mevr. Geudeke 3714 mp.; 3. heer en mevr. Bakker 37 mp.; 4. Duinmeyer Grapendaal 3114 mp.; 5. v. Klaveren Handgraaf 30 mp.; 6. heer en mevr. Gerten- bach 2714 mp.; 7. dames Bolde Waard 25% mp. Twintig dorpen in de Libanon werden enige dagen geleden door zware aardbevin gen verwoest; 130 personen werden hierbij gedood en 200 zwaargewond. Op de foto ziet men een Libanese familie op zoek tussen de puinhopen naar gespaard gebleven huisraad. Drie Beverwijkse firma's, alle werkzaam op het gebied van de mode, hebben donder dagavond in hotel „De Rustende Jager" te Castricum een modeshow georganiseerd. Bedoeling van deze show was in de eerste plaats natuurlijk de verkoop van confectie te bevorderen, doch tevens om het Castri- cumse publiek een inzicht te geven in de nu heersende mode en haar toepassingen in de confectie-industrie. Alle vertoonde modellen zijn confectie-modellen, dus het zelfde model wordt in meer maten ge maakt. Drie mannequins toonden 't publiek een grote collectie smaakvolle japonnen, man telpakjes, vesten, jumpers, etc. De organi satoren van deze avond spraken van een zeer geslaagde avond en verwachtten, dat deze avond de verkoop zeer ten goede was gekomen. Een van hen noemde deze mode show zelfs „voor herhaling vatbaar". In de pauze werd het publiek een volle dige thé-complet aangeboden, terwijl de heer Libert Eggers voor een aardig ach- Bridgeclub „Sans Atout" De bridgeclub „Sans Atout" heeft de com petitie voortgezet met de volgende uitslagen: Groep A: 1. BlomNijman 4114 mp.; 2. Tabak—Hoogeboom 36% m.p.; 3. Hamers— v. Zutphen 34 mp.; 4. W. en G. de Boer 32% mp.; 5. v. BalenTervoort 30% mp.; 6. Worst —Wegman 28% mp.; 7. Hartde Jong 25)4 mp.; 8. BoomKleyne 23 mp. Groep B: 1. v. d. Walv. Groningen 40 mp.; 2. Haver—Worst 38% mp.; 3. Luttik— Hoogeboom 36% mp.; 4. GroenOosterhout 32 mp.; 5. KrabTabak 29 mp.; 6. Plooy Groot 26% mp.; 7. mevr. v. EssenDijkhof 25 mp.; 8. heer en mevr. Vollaerts 24% mp. Groep C: heer en mevr. Luyendijk 24 mp.; 2. HendriksKoopmanschap 20 mp.; 3. heer en mevr. Tand 19 mp.; 4. Stalsde Lalijne 18 mp.; 5. BakkerSpruyt 17 mp.; 6. mej. v. KlaverenOosterveen 15 mp.; 7. v. Zoni Groot 13 mp. Groep D: 1. BosHoogeboom, 41% mp. 2. Admiraal—de Korte 41 mp.; 3. Kleyn—Gel dermans 36 mp.; 4. dames ReymersKleyn 33% mp.; 5. KerkhofHoen 29 mp. 6. dames KokTabak 25% mp.; 7. heer en mevr. v. Aalst 23 mp.; 8. mevr. TabakBiben 22% mp. heer R o o z e n (K.V.P.) de vraag of er bij toekenning van deze subsidie geen gevaar bestaat dat Provinciale Staten van het plan tot subsidiëring zullen afzien, indien de gemeente er reeds de schouders onder zet. De voorzitter, burgemeester H. N i e 1 e n, kon hem dienaangaande geruststellen: in dien de Provincie ook helpt, gaat dit be drag van de gemeentelijke subsidie af. Het rijk draagt nu 40 percent bij, de gemeente of provincie eveneens 40 percent en de rest moet deze vereniging uit eigen middelen besteden. D heer Muyen (P.v.d.A.) informeerde of er wel zekerheid bestaat dat de gelden goed besteed zullen worden. De burge meester deelde mede dat de gemeente van de gedane uitgaven op de hoogte zal blijven. Zonder stemming werd dit voor stel tenslotte goedgekeurd. Brand wee rsamenwerking in de IJmond De heer N i e I e n verklaarde naar aan leiding van dit agendapunt niet helemaal gerust te zijn ten opzichte van de brand weer-voorziening. Indien Heemskerk zich uitsluitend naar de noordelijk gelegen ge meenten blijft richten, ontstaat een „lucht ledig". B. en W. zouden graag zien dat deze samenwerking, die thans met de gemeen ten Castricum, Limmen en Uitgeest werd voorgesteld, ook zal worden uitgebreid tot de gemeenten Beverwijk en eventueel ook tot Velsen. De burgemeester vond het oneco nomisch om brandweermaterieel aan te schaffen, dat praktisch toch nooit gebruikt wordt. Wel wil Heemskerk gaarne contact met de beide IJmond-partners opnemen. Thans bezit Heemskerk één eenheid en het ligt in de bedoeling om hier nog een twee de te formeren. Een onderzoek in welke vorm dit dient te geschieden, is thans nog gaande. Gemeentepersoneel wordt beloond De burgemeester stelde er prijs op in het openbaar zijn grote tevredenheid tot uiting te brengen over de prestaties van het gemeentepersoneel tijdens de zeer slechte weersomstandigheden. Van vele zij den ontving het gemeentebestuur hierover dankbetuigingen. De heer Muyen (P.v.d.A.) noemde de wegen tijdens de zware sneeuwval dé schoonste uit de omtrek. Ook de andere raadsleden hadden niets dan lof. De nieuwbenoemde gemeente-ontvanger, de heer M. P. J. v. d. Berg te Zandvoort, werd op deze avond beëdigd. Vendel en Afwezig waren de heren Vessies, beiden K.V.P. 5000000000CXDaD000000000000000CO000000000000000C5000000CX3C V kunt het Uzelf gemakkelijk maken door het abonnementsgeld voor het volgende kwartaal te voldoen op onze postgirorekening no. 273107 ten name van Haarlems Dagblad. U bespaart daarmee incassokosten en vermijdt geloop aan de deur. Het te gireren bedrag is f 6.50, post- abonnès f 7. U kunt het ons gemakkelijk maken door Uw giro-opdracht te verzenden vóór het eind van de maand. Wij behoeven dan geen kwitanties uit te zenden. Voor automatische girobetalingen (het allergemakkelijkste) zijn for mulieren op aanvraag gaarne ter beschikking. In dit geval dient men wel voor voldoende saldo op de giro-rekening zorg te dragen. DE ADMINISTRATIE v v toe* morv t

IJmuider Courant | 1956 | | pagina 15