FANNY WACHT OP JUNI Havenberichten Het voorjaar laat in Velsen nog op zich wachten Gewaardeerd hoofd van „Wilhelminaschool" gaat heen Negen april begint woning telling te Beverwijk Maar de fazant baldert in het duinhet speenkruid bloeit en er is al één jong eendje Vele bedoelingen, maar beslist geen verkapte inwonings-dwang Aanmeldingsformulier 15 Drukte bij de ponten Met Anthony van Kampen naar Nieuw Guinea „Naar het stenen tijdperk hij Maters' personeels vereniging Agenda voor Beverwijk Eervol ontslag per 21 augustus van de heer A. P. Stolk P. v. d. A.-Vrouwenbond komt bijeen De elftallen van „Noord" Concert van mannenkoor „De Eendracht" VRIJDAG 23 MAART 1956 HET VOLSTREKT ENIGE LEVENDE WEZEN, dat zich in „Velserbeek" aan dc betekenisvolle 21ste maart heeft gehouden is te vinden achter gaas. In de schuur van de kinderboerderij leeft namelijk tussen de geiten en de ezel Sarah een zeer prille loopeend, die zich volmaakt tevreden voelt in een hokje bij een bakje met water en met een doelloos slobbertje zo af en toe. Deze kleine bruine lentebode is onlangs uit het ei gekropen en toevallig in de kinderboerderij terecht oekomen, waar het wel eens meer gebeurt dat dakloos gedierte wordt ondergebracht door dierenvrinden, die nu eenmaal niet op eenden, zwanen of andere zwemmende beesten zijn ingericht. Net zo stil is het nog aan het strand, waar het nieuwe leven, dat de lente had moeten meebrengen en dat zich meestal manifesteert in vroege vaders, die nijver huisjes bouwen om vooral maar van de allereerste lentezon te profiteren, dit jaar nog op zich laat wachten en zelfs in Duin en Kruidberg, waar de natuur in dit jaargetijde ongestoord haar gang kan gaan, is het muisstil. Een groen waas, een wat dieper paars tegen de duiner zwellende knoppen aan de berken - het zijn tekenen, dat het land „op springen" staat, maar zowel in Velserbeek als op het strand en in het duin is men het er hartgrondig over eens, dat de lente dit jaar wèl lang op zich laat wachten. EN TOCH. in het verborgene zijn de geheimzinnige tekenen te ontdek ken, waarmee de wereld een, nieuwe bruiloft aankondigt. De lokroep van de fazant kaatst tegen de duintoppen en in Velserbeek zit moeder-de-gans op de eieren terwijl de geiten drome rig op een strohalm mummelen, pein zend over een zinvolle naam voor de zoon of dochter, die binnenkort de gei tenfamilie gaat uitbreiden. En de kal koen zet zijn mooiste waaier op voor zijn kalkoense, terwijl hij er zeer rood bij aanloopt ten teken, dat het een ern stig en weloverwogen aanzoek betreft. Hij loopt er helemaal scheef van en dribbelt in zijn gespannen opwinding pardoes tegen het hek van .de kinder boerderij aan. Het hek, dat voorlopig nog even dicht moet blijven, want er is nog een hóóp werk te verzetten, eer de kinderschare kan worden losgelaten in dit kleine dorado. ZE ZULLEN er de konijnen missen, want die zijn weg, maar Fanny, de pony, is er wel. En Fanny zal, als alles goed gaat, in juni een kleintje hebben, een kroezig veulen, wiens naam met een N moet be ginnen ingevolge de wetten van het paar denstamboek. Onder de nog kale takken van het park leeft de grond op na een barre winter. Het gras begint hier en daar aan te groenen, al is er bijster veel schade aangericht door de harde vorst en de „hal", die tot diep in moeder aarde is gekropen en menige fijne worteldraad het leven heeft ontnomen. Maar speenkruid en crocus bloeien alweer die hebben de voeten warm weten te houden zodat het heldere geel en het zachte blauw hier en daar een klein paletje spreiden van het komende voorjaar. WANT HET KÓMT. Het is er al. Het is er al in de bovenverdiepingen van de huizen, waar de ragebol om de vijf minuten uit zwaait ten teken, dat het ver- woedste aller instincten zich meester heeft weten te maken van de vrouw, tegen alle bedenkingen van vader-de-man in. Het is er ook langs de kanaalkant, waar op de binnenschepen de kleedjes een extra beurt krijgen en moeder Overdiep van de waterboot Orion" haar spulletjes op orde brengt en de was laat wapperen in de toch al echt wat mildere wind, die het kanaal rimpelt. Achter het dunne schoorsteentje van het bejaarde sleepbootje, dat haar man, (Overdiep van de waterboot in IJmuidens haven en wie zal hem niét kennen, die van varen weet?) als kantoor inrichtte heeft zij de wasmachine aangezet en het schone goed komt druipend in het spoel water terecht en daarna aan de lijn. Moeder Overdiep zou niet graag aan de wal huizen, want zij is niet alleen met vader, maar ook met het water getrouwd en ze is gelukkig op het kantoorbootje, dat in vroeger tijden als zalmvissertje op de Nieuwe Merwede heeft gediend en daarna zijn actieve jaren heeft volgemaakt in de sleperij. Maar het moest het laten afweten in de strijd tegen de zegevierende motor, zodat het sinds 1939 als „vaste voet" voor de IJmuidense havenwaterdienst dient. TEGEN de koesterende warmte van de pier, die de hele dag de zon heeft gevan gen, is de lente ook uitgebroken. Het strand ligt er nog kaal en winters bij, maar in dat kleine stukje luwte achter de stenen rug van het lauwe pierlichaam is het goed pozen voor een paar moeders uit IJmuiden, die met de kinderwagen naar dit zaligste aller plekjes togen, om kroost en de eigen benen de eerste lentezon mee te geven. Boven hun hoofd, verderop in zee laat een hengelaar zich de rug stoven en een stukje aas te water met het bestudeerde gebaar van een man, die het al jaren doet. Maar dit weertje stelt hij toch wel heel erg op prijs, want tenslotte heeft de winter hem haast een paar bevroren oren op die pier gekost en het is nu echt beter. Al vangt het dan ook niet zo vlot meer. DE LUIKEN zitten nog stijf voor de ra men in de rij toko's van het dorpje achter de zeereep, waar de Amsterdammers elk jaar neerstrijken op het moment dat de R nog in de maand zit, maar er elk ogenblik uit kan komen zo in de luwe nadagen van april. En het duin zelf heeft ook ai weinig fiducie in het voorjaar. De fazant baldert echter vol vertrouwen en rent in zijn bruidstooi naar het huisvestingsbureau, dat ergens achter de elzestruiken moet liggen en boven gindse top bidt een toren- valkje. Als een zwart, flakkerend stipje staat hij tegen de schone lucht van de lente, tot er een muis, diep beneden hem de on voorzichtigheid begaat zich bloot te geven. Dan valt het stipje als een steen en een ito klein drama eindigt in de overwinning van de sterkste. Het is nóg geen echt voorjaar, al wil de kalender zulks halsstarrig geloven doen. Maar langs de Lange Nieuwstraat en de De Noostraat gaan de ramen steeds verder open en wordt zelfs hier en daar al een hor gezet en de etalages langs Martkplein «m Kennemerlaan hebben de blos van een nieuw seizoen van de etaleurs gekregen. En met het loopeendje, de broedende gans, het speenkruid en de balderende fa zant is dat een zeker teken, dat het nooit meer lang kan duren of het feest van licht en zonneschijn breekt los over een wereld, die nog dapper afbetaalt aan de kolenreke- ningen van een eindeloze winter. J. F. OGOOOOOOCOCOOOOOCOOOOOOOOOOOOCC cooooooooooooooooooooc Het voorjaar is maar amper begonnen j of er is weer nieuw „leven" bij de pon- ten, voor wat betreft het verkeer over i het kanaal. Was het woensdag al zo, dat de ver- I keersdrukte en dan speciaal met vracht- I auto's zienderogen toenam en met het gevolg dat 's middags om half zes het j i noordelijke pontplein „vol" stond en de file van auto's reikte tot voorbij de R.K. j kerk aan de Wijkerstraatweg, de don- derdagmiddag deed voor de voorgaande j g dag niet onder: Ook gisteren werd er weer „gefileerd" langs de Wijkerstraat- 8 weg; de rij van auto's reikte tegen half 8 zes tot de Banjaertstraat. g Anderhalf uur later was de stroom 8 8 ingekrompen tot normale proporties. g 5 8 XXXX»000000C)000000000C)000000000000000000000>DCOax)000000 Zóver is het nog niet: de bloei van de bomen en een veulen. Maar ook dat komt, al zullen we voor deze idylle naar de Beemster of de Betuwe moeten gaan. Het is van het bestuur van de Personeels vereniging der Machinefabriek C. Maters N.V. in Beverwijk een goede greep geweest, de heer Anthonie van Kampen uit te nodi gen een lezing te komen over de reis naar Nieuw Guinea een „reis naar het Stenen Tijdperk". Deze bekende schrijver-journalist ver telde eerst hoe men eigenlijk door een toe val deze landstreek heeft ontdekt en hoe de Leidse student dr. Jac. de Bruin (een west fries) zich bereid verklaarde met de leven de wezens aldaar contact op te nemen. Uit voerig beschreef de heer Van Kampen welke moeilijkheden deze jonge man had te overwinnen, doch idealist als hij was, wilde hij niet geloven aan mensen met een slechte natuur. De. heer De Bruin werd per vliegmachine naar dit oord gebracht, doch van de mensen die de vlieger Wissel naar wie ook een bepaalde landstreek met meren is genoemd gezien had, ontdek te hij niets. Pas na drie weken kwamen de Pygmeeën te voorschijn en het eerste dra matische treffen van de oermens met iemand van de „beschaafde" wereld werd door de inleider op zulk een indringende manier besproken, dat de Maters-leden het haast „zagen" gebeuren. Deze kleine mensen, die de vliegmachine een „bruiprauw" noemden, bleken zoveel achting te hebben gekregen voor de blanke man, die ze eerst als een duivel beschouw den, dat ze hem in de oorlog hebben ver borgen en de Japanners hebben niet één van de 10.000 kleine mensen een onderduik adres kunnen ontwringen. Integendeel, van de honderden bezettende Japanners hebben er niet veel hun land weer bereikt. Dit gebied van Nieuw Guinea, dat 16 maal zo groot is als Nederland, is nog maar voor %en tiende gedeelte bekend en bij de eerste aanblik denkt men terug aan het boek Genesis: „Het land was woest en ledig". Uitvoerig beschreef de heer Van Kampen de leefwijze van het volk der Pygmeeën en hoe het de heer De Bruin' reeds na drie weken mocht gelukken een gesprek met hen te voeren, wat o.m. moet worden toegeschreven aan een oer-instinct, dat deze mensen doet aanvoelen wat een ander wil. Beschreven werd de volkomen primitieve vorm van samenleven, waarin toch ook al een soort geld schelpjes een rol speelt: drie schelpjes voor een ste nen bijl, zes voor een varken en negen schelpjes voor een vrouw. Tenslotte heeft de heer Van Kampen door middel van prachtige opnamen zijn gehoor meegenomen naar het machtige land van Nieuw Guinea en hen laten ge nieten van het natuurschoon. In de pauze werd een druk gebruik gemaakt van het bezichtigen van de uitgebreide boekenstand welke was verzorgd door de Beverwijkse boekhandel. VRIJDAG 23 MAART Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „De jacht op kapitein Ehrlich". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „De rode baret". Hotel „Parkzicht". 20 uur: Vergadering Ned. Bond van Technici. K. S. A., 20 uur: Ledenvergadering St. Jozef. 't Centrum, 20 uur: Ouderavond U.L.O.- school Kees Delfsweg. Deken Waarastraat 50a, 20 uur: Anonimus Alcoholica. Openbare Leeszaal, geopend van 1517 en 19—20 uur; Jeugd 18.30—20 uur. R.K. Leeszaal, uitleenbibliotheek van 15 18 en 1921 uur: lees- en studiezaal van 10—13, 15—18 en 19—21.30 uur. Wijk aan Zee, filiaal R.K. Leeszaal, dage lijks van 1718 uur. ZATERDAG 24 MAART Bioscopen: als vrijdag. Hotel „Parkzicht", 20 uur: De IJmond Vis sers, Klaverjasclub. 't Centrum, 20 uur: Televisiekijkavond Vara. 't Centrum, 20 u.: Jaarvergadering „Flora". „De Groentcnbeurs", 20 uur: Vergadering Wijkermeerpolder. Openbare Leeszaal, geopend van 1012 en 1517 uur; Jeugd 14.3016.30 uur. R.K. Leeszaal, uitleenbibliotheek van 10 13 en 1417.30 uur; lees- en studiezaal van 1013 en 1418.30 uur. DE ONDERLINGE STRIJD IN DE BDC In het „Statenhuis" heeft de Beverwijkse damclub haar wedstrijden voor de onderlinge competitie voortgezet. In de afdeling A heb ben L. Haver en A. Peekei door prachtig spel hun partijen tot winst weten te brengen, door dit resultaat vormen zij thans een be dreiging voor de leider, H. Diederiks. De uitslagen waren in deze afdeling: C. SnelK. Kikke 0—2; L. HaverW. Hoogen- boom 20; A. PeekeiJ. Hagenaar 20; Chr. Bakker—E. Reinhout 2—0; N. A. de LaarD. van As 0—2. De stand in de kopgroep is: H. Diederiks 27 uit 17; L. Haver 22 uit 17; J. Kabel 19 uit 15; A. Peekei 17 uit 14. In de afdeling B is de spanning ook toe genomen, door een overwinning van W. de Graaf is in deze afdeling nog alles mogelijk. De uitslagen waren in deze afdeling: A. RoemelingW. de Graaf 02; D. Willems— G. v. d. Waal 02; A. v. SonstraH. Meins- bergen 20; L. KleinA. Romijn 02. De stand in de kopgroep is: K. Nijman 28 uit 19; H. Nijman 22 uit 16; W. de Graaf 20 uit 14; G. v. d. Waal 21 uit 16. Op 11 juni 1956 bereikt de heer A. P. Stolk, hoofd van de Wilhelminaschool te IJmuiden, de pensioengerechtigde leeftijd. Ingevolge het bepaalde bij artikel 70 der Lager-onderwijswet 1920 moet hij door Burgemeester en Wethouders met ingang van 1 juli d.a.v. worden ontslagen. Betrok kene heeft verzocht de datum van ingang van zijn ontslag op 21 augustus 1956 te be palen. Het eerder genoemde wetsartikel geeft de gemeenteraad de bevoegdheid, op voordracht van het college, het ontslag voor een door hem te bepalen termijn op te schorten. B. en W. hebben geen bezwaar om het verzoek van de heer A. P. Stolk in te wil ligen en stellen de raad voor het aan hem te verlenen eervol ontslag op te schorten tot 21 Augustus 1956. De heer Stolk, die op 11 juni de leeftijd van 65 jaar bereikt, was van 19061910 I leerling van de Haarlemse Kweekschool voor Onderwijzers. Na volbrachte studie volgde op 1 September 1910 aanstelling als I onderwijzer te Rotterdam. Hier diende hij i 6' jaar het gewoon lager onderwijs, om met ingang van 1 september 1916 over te gaan naar het buitengewoon lager onderwijs (BLO). Na verloop van enige tijd sollici teerde de heer Stolk naar enige vacante plaatsen als hoofd ener BLO-school. In Alkmaar prijkte zijn naam als nummer drie i op de voordracht en in Nijmegen plaatste men hem nummer twee. Met ingang van - De was gaat aan de lijn langs het kanaal - de lentewind krijgt vrij spel. „Kennemerland" rijdt om Meyran- beker Zondagmorgen organiseert de Beverwijkse rennersclub „Kennemerland" voor haar leden in de Wijkermeerpolder een wedstrijd voor de Meyran-beker. Na denken komt zetten De resultaten van de gespeelde partijen in de onderlinge competitie van de Wijk aan Zeese damclub ..Denk en Zet" zijn: B. Zui derduinF. v. Son 02: R. MablbregN. Struwe 02; J. LangewisJ. Taffijn 20; N. de BoerW. v. Klaveren 02. 1 oktober 1921 benoemde de raad der ge meente Velsen hem tot hoofd der toen pas gevestigde BLO-school te IJmuiden. Deze was ondergebracht in een paar lokalen van de toenmalige openbare lagere school B. Naast de heer Stolk was aan deze school werkzaam mevrouw Roelse-Bedijs, aan wie het over enige maanden scheidende hoofd nog steeds de meest aangename herinne ringen bewaart. In 1930 betrok de heer Stolk de tegen woordige school „bij de watertoren", die momenteel vijf klassen telt. Geel-Z wart won klaverjastoernooi In het jubileumtoernooi van de Bever wijkse klaverj asverenigin g „Vriendenkring" werd de laatste wedstrijd gespeeld tussen „Ons Genoegen" en de organiserende ver eniging. Vriendenkring behaalde 25280 pnt. en 10 marsen, de tegenpartij 22591 pnt. en 9 marsen. De winnaar van dit goed geslaagde toernooi werd „Geel Zwart" uit Velsen-N. met 26474 pnt. en 9 marsen, de prijs voor het beste koppel ging naar mevr. Lom a nheer Bottelier van de Haarlemse vereniging ,,'t Centrum". „Excelsior-Scheywijck" won van SVV Voor de biljartcompetitie van het distrikt Haarlem cadre kl. afd. A heeft de Bever wijkse combinatie Excelsior Scheywijck een 4—2 oyerwinning behaald op de "Haarlemse vereniging SVV. „De wet is er nog wel niet", aldus de heer Blankwater, chef van de afdeling Bevol king te Beverwijk, „maar op negen april beginnen we met de woningtelling in Be verwijk en ook elders in kleinere plaatsen". Of eigenlijk is het een volks-, woning en beroepstelling, deze keer. De gemeenten in ons land zijn in drie groepen ingedeeld (naar grootte) en Beverwijk is in de tweede groep geplaatst. In de grotere plaatsen is men reeds op 1 maart met deze telling begonnen, daar op 1 juni alles gereed moet zijn. De kleinste gemeenten, neemt men aan, zullen in één maand tijd alle inlichtin gen wel binnen hebben. Dit is tenminste het oordeel van het betreffende ministerie. Het doel van deze tellingen is veelvoudig, doch heeft beslist niets te maken met de door velen zo gevreesde inwoning. De laatste telling is geweest in 1947. Deze ge gevens zijn verouderd en in vele opzichten niet meer als juist aan te nemen. Een woningtelling heeft vele goede kan ten, zelfs moeten uit deze telling feiten naar voren komen die de bestuurders van land, provincie of gemeente moeten weten in het belang van de volksgezondheid, waaronder men ook zeker kan onder bren gen het onderhoud van de woningen. Want ook hiernaar wordt gevraagd; er komt in zicht in de woningbehoefte, de woning- bezetting en het woningtekort. Zo wordt er ook gevraagd naar de wel stand van de bewoners, om weer na te gaan of niet velen een huur betalen die ver boven de macht gaat van de bewoner, dan wel of mensen met een flink inkomen huizen met een lagere huur bezet houden. Dit is dan niet bedoeld om deze mensen te bewegen een woning te zoeken die meer overeenkomt met het bedrag dat men hier voor kan uittrekken, maar wel is dit voor de overheid een aanwijzing in welke rich ting eventueel nieuwbouw moet plaats vinden. Op de vele vragen over het onderhoud van de woningen na de recente huurver hoging wil men graag een antwoord. Vele mensen wonen verder in de ene plaats, doch werken dagelijks in een andere ge meente, forensen en anderen. Door ook dit vast te leggen, krijgt men ook een indruk van de dagelijkse „trek" der bevolking. Verder is van belang voor de volksgezond heid, dat men weet of kinderen bij oudere mensen slapen, of wel grote en kleine kinderen, jongens en meisjes hetzelfde slaapvertrek gebruiken. Door deze telling, die bepaald anders is opgezet dan de vorige, komt men ook op de hoogte van de huisvesting van ouden van dagen, waarbij dan het verschil van de ene gemeente met de andere kan wor den vergeleken. Want alle gegevens, ver telde de heer Blankwater en dit werd door de heer H. J. Th. Zoetmulder, archi tect bij de gemeente bevestigd gaan naar de dienst van Openbare Werken, waar alleen de gegevens over de samen stelling van de huizen worden vergeleken met de bestaande, waarna alle documenten worden opgezonden naar een centraal kan toor in Den Haag. Het Centraal Bureau voor de Statistiek groepeert al deze gegevens en heeft hier na materiaal waaruit veel te putten valt. De formulieren worden daar opgeborgen en ze komen niet meer bij de verschillen de gemeenten terug. Er bestaat dus geen enkel gevaar dat men de gegevens plaatse lijk zal gebruiken met voor de betrokke nen minder prettige gevolgen. Zo kan men ook rustig antwoorden op de vraag hoe groot het inkomen is van de betrokken bewoner. Want met deze vraag wordt alleen bedoeld of deze ver diensten beneden of boven f 5000 per jaar zijn. Wilde men het precies weten, dan zouden de belastingen immers deze ge gevens kunnen verstrekken. Het bestuur van de afdeling Velsen- Noord van de P. v. d. A.-Vrouwenbond heeft voor dinsdagavond 27 maart in het gemeentelijk ontspanningslokaal aan de Van Diepenstraat zijn volgende bijeen komst vastgesteld. In deze vergadering zal mevrouw Van HustDe Waal een inleiding houden over een nader vast te stellen onderwerp. NAAR HET W. F. VISSERHUIS De afdeling van de Vrouwenbond, die om haar activiteiten voor de leden bekend is, zal donderdagmorgen, 29 maart, om tien uur een bezoek brengen aan het binnen kort te openen tehuis voor bejaarden, het „W. F. Visserhuis" aan de Rijnstraat te IJmuiden. De dames zullen door de directrice in het prachtige complex worden rondgeleid. VVBSchoten (op „Watervliet" 14.30 uur). WB: A. Nieuwenhuys; A. v. d. Schans en P. Bleeker; F. Bruinzeel, A. Both en J. Kersbergen; J. v. d. Linde, R. Luitjes, F. Koolmans, J. Koppen en C. Luntz. Wijk aan Zee.Kinheim (te Wijk aan Zee 14.30 uur); Kinheim; Th. Keirsgieter; A. Paap en W. Mol; J. v. Hesselingen, W. Groeneveld en S. de Vries; J. Starreveld, H. Prinssen, A. Prinssen, A. Eijke en A. v. Dijk. RCH 4IEV 1 (te Haarlem 12.00 uur); IEV; H. Alkemade; J. v. d. Vlies en P. Per- sijn; A. Leering, G. v. Berneveld en C. Schoot; J. Schavenmaker, W. Buur, J. Duin, H. Duin, J. de Reus. Speciale exportveiling De Kennemer tuinders kwamen donder dag in Castricum met een aanvoer van 10.000 kilo peen voor de dag. De prijzen waren: peen c 1012, peen d 10.40. De prijzen zijn voor de 100 kilo. Komt iemand zich aandienen, geeft hem dan zoveel mogelijk een juist antwoord. In de meeste gevallen zullen de bezoeken worden aangekondigd, doch de eerste paar dagen zal dit moeilijk gaan, deelde men ons mede. Het is voor elke gemeente na tuurlijk van groot belang dat de 22 vragen waarvan er vele erg gedetailleerd zijn zo vlug mogelijk worden beant woord, want deze actie kost veel geld. De gemeente ontvangt van het Rijk f 1,19 per woning, doch de werkelijke kosten zullen veel hoger liggen, aldus de heer Blank water. De heren die met de bewoners gaan praten zijn bijna allen gepensioneerd en de dagtaak zal voor hen worden bepaald van 's morgens 8 tot 's avonds 9 uur. Na tuurlijk is het niet de bedoeling dat men zulke lange dagen maakt, doch de moge lijkheid is groot, dat men overdag sommige mensen niet thuis treft. Het kan dus ge beuren dat zulke inwoners 's avonds vóór negen uur iemand zien verschijnen, doch te allen tijde moeten deze heren zich kun nen legitimeren. Voor woonwagens, woonschepen en ge stichten is een aparte regeling getroffen. Er staat dus weer heel wat te gebeuren en de ambtenaren die een en ander moeten regelen zijn van oordeel dat de tijd nu juist niet zo gunstig gekozen is. Dit jaar is er ook veel werk voor de verkiezingen, de actie komt juist in een tijd dat er veel paspoorten moeten worden uitgereikt of gecontroleerd, maar als de bewoners mee helpen zal het wel gaan. Laat dus degene die bij u komt rustig uw woning bekijken, stel hem geen vragen over een of ander, want die weet hij toch niet te beantwoorden en op deze manier helpt een ieder mee om vlug tot een einde te komen. De gemeenten zijn In wijken verdeeld, waarvoor 7900 formulieren zijn ontvangen. In oktober 1955 bedroeg het aantal woningen 7316, doch er komen er steeds bij. Het mannenkoor „De Eendracht", direc teur de heer H. Slings, zal zaterdagavond in het gebouw „Concordia" een uitvoering geven, waaraan medewerken Helene Hub- beling, piano en Leo Rommerts, bariton. In het uit te voeren programma, dat ver schillende moderne werken bevat, zowel uit te voeren door de solist-zanger als het koor, worden bovendien verschillende be kende koren van Gounod, Verdi en an deren ten gehore gebracht. WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op Woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op Donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE xaxioocaxooctxxxicicccaxxxmxxxxxxttooKXXxxcocxxx Woensdag kwamen in IJmuiden binnen; Argo van Rotterdam. Jason van Antwerpen. Peperkust van Dakar. Stad Point van Portsmouth. British Drummer van Swansea. Calvijn van Newport, Cameroun-kust van Antwerpen. Dido van la Palice. Fortaria van Algiers Mentor van Rotterdam. Banka van Hamburg. Arjo van Boulogne. Daphnis van Rotterdam. Celebes van Fowey. Eury- bates van Idonesië. Deo Favente van Lissa bon. Notos van Oran. Prosyon van Londen. Dicky W van Antwerpen. Merak van San Estaba-n. Op donderdag kwamen binnen: Aralis van Gothenburg. Anna Elisabeth van Vlaardin- gen, Mavis van Parr. Rijnstroom van Lon den. Marcella van Dieppe, Surte van Parr. Ad S van Port Talbot. Taurus van Huil. Westerdok van Londen. Saint Matthieu van Hamburg. Mies van Fowey. Atlantic van Londen. Draka van Lysekil, Gladonia van Huil. los van Gotenburg. Bullfinch van Lon den. Evertsen van Newportmon. Zaanstroom van Huil. Kaap Falga van Swansea. Mary van Rotterdam, Hathor van Rotterdam. Op woensdag zijn vertrokken: Sigulda n. Bergen. Haarlem naar Bremen. Goeree naar Londen. Borculo naar Goole. Penglee naar Bordeaux. Noordstad naar Malmö. Boreas. Thea-n-o. Bittern en Corona naar Rotterdam. Visten naar Udevalla. Mafalda naar Trini dad, Nan naar Kolding. Op donderdag vertrokken: Hanna Böge n. Zeebrugge. Vechtstroom naar Portsmouth. Man-to naar Le. Havre. Dicky W naar Oslo. Kronos naa>- Curacao. Lecko naar Gothen burg. Helen naar Rochester. Briviba naar Bergen. Celebes naar Rotterdam. British Drummer naar Grangemouth. Java naar In- donsië. Ara naar Stockholm. Gaasterland n. Hamburg. Jagersfontein naar Hamburg. Vind-ö naar Stockholm. Morbiham n, Rouen. Argo naar Abö. Die-ter Waltraud naar Ham burg. Theseus naar Bremen. Ootmarsum n Bremen. Phidias naar Hamburg. Notos naar Wismar. Saxen naar Udevalla. Ondergetekende: Naam: Straat: Plaats: wenst zich met ingang van te abonneren op IJmuider Courant 4 6.50 per kwartaal// 0.50 per week Handtekening: Doorhalen wat niet verlangd wordt. Z« die zich met Ingang van 1 april 1956 per kwartaal abonneren, ontvangen de nummers tot en met 31 maart 1956 gratis. Dit geldt alleen voor nieuwe kwartaalabonne s dus niet voor omzetting van week- in kwartaalabonnementen

IJmuider Courant | 1956 | | pagina 17