Grote Westelijke Drie in beraad over het Midden-Oosten Weerbericht Groot-Brittannië is gereed om dadelijk in te grijpen Haarlems Dagblad Sovjet-leiders krijgen een Brits-Russische lijfwacht Weldra begint ophogen van spoorbaan te Heemstede V.S. willen Japan van tevoren geen schadevergoeding beloven Conferentie in mei te Parijs Washington zwijgt Gemeente wil doorgangen breder en betaalt daartoe 21.500 Het woord is aan. cfaWmStLmrL/ Straaljagerpiloot uit Haarlem verongelukt Bij oefening in West- Duitsland Anti-Sovjets versierden de tuin van de Russische ambassade in Londen Dividendvoorstel Hoogovens: 10l/z Illegale stroom Chinese emigranten naar de V.S. Temperatuur boven normaal Weerrapport s 70e JAARGANG No 221 Kennemerlaan 186, IJmuiden. Tel. Adm.5437, na 5 uur voor klachten bezorging 6450. Telef. Redactie 5389, na 5 uur: 5080 (K 2550), Meervlietstraat 80 (alleen redactie). Haarlem: Grote Houtstraat 93 alle afdelingen 15295 Advertentietarieven op aanvr. bij de Admin. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom ZATERDAG 24 MAART 1956 IJmuider Courant EDITIE VOOR VELSEN-IJMUIDEN EN BEVERWIJK EN OMGEVING, VAN OPRECHTE H AARLEM SCHE COURANT 301e JAARGANG No 66 Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V., Grote Houtstraat 93, Haarlem. Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6,50, franco p. post 7,—. Losse nrs. 12 ct. Giro rekening 273107 ten name v. Haarl. Dagblad Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman WASHINGTON (United Press) Uit diplomatieke bron wordt vernomen dat de ministers van Buitenlandse Zaken van Groot-Brittannië, de Verenigde Staten en Frankrijk voornemens zijn begin mei in Parijs over het Midden-Oosten te confereren. Zij zijn van plan overleg te plegen voor of na de zitting van de Noordatlantische ministerraad, die tegen 4 mei in Parijs is vastgesteld. Zij willen dan het Arabisch-Israelisch geschil, de defensie van het Midden-Oosten, Noord-Afrika en Cyprus bespreken. Men venvacht dat de Britse minister van Buitenlandse Zaken, Selwyn Lloyd, naar de conferentie zal komen met een plan voor Britse militaire actie in geval de spanning tussen de Arabieren en de Joden op oorlog mocht uitlopen. De Amerikaanse regering overweegt ernstig om het Congres toestemming te vragen zonodig geweld te gebruiken als de inspanningen van de Veiligheidsraad mislukken. Een woordvoerder van het Amerikaanse departement van Buitenlandse Zaken heeft ontkend, dat er waarheid zou zijn gelegen in het bericht uit Cairo, volgens hetwelk de Verenigde Staten, Groot-Brittannië en Frankrijk op het punt zouden staan een geheime overeenkomst te sluiten inzake invloedssferen. In het bericht werd gezegd, dat de geheime overeenkomst het Verre Oosten aan de Verenigde Staten zou geven, het Midden-Oosten aan Groot-Brittannië en Noord-Afrika aan Frankrijk. In Londen hebben officiële bronnen ge zegd, dat de ministers van Buitenlandse Zaken der Westelijke Grote Drie in Parijs de laatste hand zullen leggen aan plannen voor een gezamenlijk militair optreden in het Midden-Oosten, mocht het in dat ge bied tot een oorlog komen. Volgens deze bronnen worden juni en juli als de meest critieke maanden beschouwd voor het uit breken van een conflict op grote schaal tussen Israel en de Arabische landen. Deze ministers-conferentie over het Midden- Oosten is door Frankrijk voorgesteld. Volgens officiële bronnen zullen de Wes telijke ministers de huidige kritieke toe stand in het Midden-Oosten bespreken in het licht van eventuele stappen van de UNO om Israel en zijn Arabische naburen te verzoenen. De Verenigde Staten hebben de Veiligheidsraad verzocht ernstige aan dacht te schenken aan de groeiende span ning in het Midden-Oosten en het gevaar, dat in dat gebied een oorlog uitbreekt. Groot-Brittannië heeft officieel bevestigt, dat het een plan ontworpen heeft voor eventueel onmiddellijk militair optreden in het Midden-Oosten zo dit noodzakelijk mocht blijken. Volgens dit plan kan Groot- Brittannië binnen 24 uur tot grootscheepse militaire interventie overgaan wanneer er een oorlog tussen Israel en de Arabische landen uitbreekt. Hiertoe kunnen parachu tisten, die op Cyprus geconcentreerd zijn en de Britse Middellandse Zeevloot optreden. Tot dusverre is echter nog geen beslissing genomen over de vorm van gezamenlijke actie, waartoe de Verenigde Staten, Frank rijk en'Groot-Brittannië bereid zouden zijn indien het in het Midden-Oosten tot een oorlog mocht komen. De formele Britse bekendmaking is tot dusverre de krachtig ste kennisgeving van een Westelijk land, dat ingeval van Arabische of Israëlische aggressie het Westen militair zal interve niëren. Deze bekendmaking wordt gezien als een duidelijk bewijs hoe ernstig de Westelijke Grote Drie de toestand in het Midden-Oosten achten. Een woordvoerder van het Foreign Office zei dat „gehoopt wordt, dat wanneer men tot actie zal moe ten overgaan, dit zal kunnen gebeuren in overeenstemming met de UNO." De woord- WASHINGTON (United Press). Lincoln White, de woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken, heeft geweigerd commentaar te geven op vragen van jour nalisten over klachten van de Nederlandse regering naar aanleiding van de recente verklaringen van minister Dulles in Dja karta. De Nederlandse ambassadeur te Wash ington, mr. J. H. van Roijen, heeft gedu rende de laatstverlopen drie dagen twee maal een onderhoud gehad met hoge func tionarissen van het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. Hij heeft hun mededeling gedaan van de pijnlijke indruk, die de uitlatingen van minister Foster Dulles tijdens zijn bezoek onlangs aan In donesië op de Nederlandse regering hebben gemaakt. De heer Van Roijen had over deze zaak een speciaal onderhoud met de heer Li - vingston Merchant, adjunct-staatssecretaris van het depajtement van Buitenlandse Za ken voor Europese Aangelegenheden. Vrijdag hebben Nederlandse straaljagers n West-Duitsland schietoefeningen gehou- 'en, waarbij een van hen, bestuurd door de 23-jarige sergeant-vlieger G. J. Ilaver uit Haarlem, verongelukt is. Het ongeluk gebeurde, toen de Thunderjet van de heer H. om half elf 's morgens in duikvlucht nabij de stad Delden de grond raakte en in brand vloog. De vlieger was reeds over- 'cden toen toesnellende burgers hem uit de brandende resten van het toestel gehaaid hadden. Piloot Haver was vrijdagmorgen met de straaljager van de vliegbasis Eind hoven opgestegen. voerder bracht in herinnering, dat de Wes telijke Grote Drie door de driemogend- hedenverklaring van 1950 zijn gebonden de Arabieren tegen Israëlische aggressie en Israel tegen Arabische aggressie te be schermen „binnen of buiten het kader van de UNO". Hoewel de drie Westelijke ministers in mei in Parijs bijeen zullen komen ter be spreking van de coördinatie van militaire interventieplannen voor het Midden-Oos ten, acht Londen de oorlogsdreiging in het Midden-Oosten blijkbaar groot genoeg om nu reeds een waarschuwing aan Israël en de Arabische landen te richten. Volgens de reeds eerder genoemde bron nen zullen de drie ministers ook spreken over de Russische oogmerken in het Mid den-Oosten voorzover die tijdens de be sprekingen tussen premier Sir Anthony Eden en zijn hoge Russische gasten Boel- ganin en Kroesjtsjev aan het licht zullen komen. De Westelijke geallieerden be schouwen de houding van de Sovjet-Unie als een van de moeilijkste problemen met betrekking tot het handhaven van de vrede in het Midden-Oosten. Suggesties om de Sovjets uit te nodigen voor een speciale conferentie over het Midden-Oosten heb ben bij de Amerikaanse en Britse autori teiten een slecht onthaal gevonden. Dit afwijzende standpunt van Washing ton en Londen is gebaseerd op „de vol komen ontmoedigende houding' welke de Sovjet-Unie reeds eerder heeft aange nomen toen zij over de kwestie van de communistische wapenleveranties aan Egypte en andere zaken betreffende het Midden-Oosten benaderd werd. Men verwacht dat de secretaris-generaal van de UNO, Dag Hammarskjoeld zijn Pa lestijnse vredesmissie in opdracht van de Veiligheidsraad op 2 april zal beginnen, zo wordt uit ingelichte bron vernomen. Ver wacht wordt dat Hammarskjoeld zijn plannen voor die reis bekend zal maken zodra de raad een Amerikaanse resolutie goedkeurt waarin de secretaris-generaal wordt opgewekt zich persoonlijk van de toestand op de hoogte te stellen en rne.t Israel en de Arabische landen te onder handelen over schikkingen om de spanning in het Midden-Oosten te verminderen. Ter gelegenheid van het feit dat vrijdag de nieuwe grondwet van de republiek Pakistan in werking trad, werd op de Pakistaanse ambassade tijdens een korte plechtigheid de Pakistaanse vlag gehesen door de ambassadeur, de begum Liaquat Ali Khan. De plechtigheid werd bijgewoond door verscheidene in Nederland woonachtige Pakistani. Van onze correspondent in Londen Boelganin en Kroesjtsjev zullen be schermd worden door een lijfwacht van ne gentig man, bestaande uit veertig Russische en vijftig Britse rechercheurs, zo is over eengekomen op een conferentie tussen lui- tenant-gneraal Ivan Serov, hoofd van de geheime Sovjet-politie en Scotland Yard. Serov wilde aanvankelijk een lijfwacht van 120 Sovjetrussen, honderd meer dan oor spronkelijk gevraagd was. In aanvulling op de politiediensten van de Russen zal Scot land Yard dag en nacht een bewaking in stand houden. In officiële kringen beschouwt men de veiligheidsmaatregelen afdoende. Zodra het bezoek van Boelganin en Kroesjtsjev vast stond heeft Scotland Yard de gangen van alle bekende anti-Sovjet vluchtelingen na gegaan. Van Scotland Yard vertrok Serov naar het Claridge's-hotel, waar staatshoofden, vooraanstaande politici en leden van de Britse aristocratie doorgaans verblijf hou den. De Britse regering heeft voorgesteld dat Boelganin en Kroesjtsjev daar hun in trek zullen nemen. Hij vroeg aan de Vlaam se directeur, de heer Harry van Thij, hoe veel ingangen er waren en onderzocht deze zelf. Vervolgens bezocht hij Greenwich, waar de Britse marine de Russische leiders een banket zal aanbieden. Serov zei lachend, dat hij de meridiaan wilde zien. Gevraagd of hij tevreden was over de vei ligheidsmaatregelen antwoordde hij in ge broken Engels: „Zeer goed. Russische po litiemannen ook zeer goed". Het felst van al'le commentators over Serov's komst was „Cassandra" van de Daily Mirror. Hij schreef: „Ik veroordeel zonder aarzeling de verschijning van deze moorddadige cipier op Britse bodem". Hij noemde Serov: een „kunstenaar van de dood", een „gorilla" en „een bestiale bruut". De Liberale News Chronicle schreef dat Serovs verschijning „onplezierig" was. Het blad wees er op dat hij als Sovjet-veilig heidschef volkomen in zijn recht stond zijn werk te doen. De Britten moesten zijn „verdorven en lelijke verleden" maar ver geten. Lord John Hope, parlementair staats secretaris van Buitenlandse Zaken ver klaarde gisteren in Edinburgh, dat er open hartig zal worden gesproken met de Rus sische leiders. Wij zouden gaarne horen, dat zij ook hebben gebroken met een an dere gewoonte van Stalin, namelijk het om brengen en onderdrukken van zoveel niet- communisten, zo zei hij. (Reuter). De struiken van de Sovjet ambassade in Londen zijn in de afgelopen nacht „versierd" met caricaturen van Boel ganin en Kroesjtsjev door jonge leden van een vereniging van anti-communistische Russen. Volgens een van de „overvallers" hadden Sovjet-beambten van de beveili gingsdienst gedreigd met twintig jaar ge vangenisstraf als zij de demonstranten ooit in handen zouden krijgen, zo meldt de „Daily Mail". Vrijdagmorgen is bij de werf van De Vries Lentsch jr. te Amsterdam met goed gevolg de mijnenveger „Goes" tewatergelaten. De doopplechtigheid werd verricht door de echtgenote van de burgemeester van Goes. In zijn vergadering van 29 maart zal dc Hecmsteedse raad een besluit kunnen ne men, waardoor hij een bijdrage levert aan een reeds jarenlang dringend nodige ver- keersoplossing, wanneer hij een aandeel betaalt in de kosten voor een verkeerstun- nel in de Zandvoortselaan. In het pre-ad- vies delen B. en W. van Heemstede mede, dat binnenkort een begin zal worden ge maakt met het omhoog brengen van de spoorbaan bij de kruising met de Zand voortselaan, waar een viadiuct de zo veel vuldig gesloten spoorbomen in de Zand voortselaan zal vervangen. De spoorwegen hebben het standpunt van de gemeente aanvaard, dat de kosten van het verhogen van de spoorbaan voor hun rekening komen, omdat het de spoor baan is die het obstakel voor het wegver keer vormt, vooral als de verbinding tussen Amsterdam en Rotterdam ook nog een gro tere frequentie zal gaan krijgen. Er ont stond echter verschil van opvatting tussen de N.S. en de gemeente over de doorgangen van het viaduct. De directie van de N.S. meent, dat een tunnel met vier doorgan gen, ruimte biedend aan twee rijbanen voor het snelverkeer en twee voor het langzame verkeer voldoende is. Daarvan uitgaande is aanvankelijk een brugconstructie gepro jecteerd met vier doorgangen, die breed ten hadden van respectievelijk 5, 8, 8 en 6 meter. Deze breedten waren volgens de NS-directie wel voldoende omdat noorde lijk van de Zandvoortselaan nog een ver- keersdoorgang onder de spoorbaan gemaakt zal worden, die deze aanzienlijk zou ont lasten. Dit noordelijker gelegen viaduct zal ech ter naar het oordeel van B. en W. voor een belangrijk deel gebruikt worden door het doorgaande verkeer van en naar de kop van Noordholland, dat thans geen gebruik maakt van de spoorwegovergang in de Zandvoortselaan maar via de Leidsevaart rijdt. Het kruispunt bij de Zandvoortsebrug zal, wanneer een noordelijker gelegen ver binding oost-west tot stand gekomen zal zijn, ontlast worden, doch het ontworpen viaduct zal hoofdzakelijk het verkeer van en naar Zandvoort te verwerken hebben. De omvang van dit verkeer vooral in de zomer kennende, achten B. en W. het no dig dat een viaduct wordt gebouwd met vier doorgangen, twee ter breedte van acht meter voor het snelverkeer en twee ter breedte van zeven meter voor het lang-1 zame verkeer. Hierdoor wordt bereikt, dat het verkeer zowel op de rijbanen voor het snelverkeer als op die voor het langzame verkeer en over de voetpaden over de volle breedte onder de spoorbaan door zal kun - j nen. En dan zal de situatie naar het oordeel van B. en W. aan de eisen voldoen. Na herhaalde besprekingen en uitvoerige correspondentie toonden de NS zich bereid de tunnel met de door Heemstede nodig ge oordeelde breedten der doorgangen uit te voeren, mits deze gemeente een bedrag van f 18000 zou betalen voor de meerdere kosten van de stalen brugconstructie voor de spoorwegovergang, alsmede 3500 gulden voor overige extra kosten. En deze uitgaven achten B. en W. van Heemstede ten be hoeve van een deugdelijke verkeersrege ling alleszins verantwoord. WASHINGTON (Reuter/UP) De Ver enigde Staten hebben een Japans verzoek afgewezen om in te stemmen met het beta len van vergoeding voor alle schade die mogelijk zal voortvloeien uit de komende Amerikaanse atoomproeven in het gebied van de Grote Oceaan. In een nota aan Japan werd gezegd dat de zee vanouds het terrein is voor mili taire oefeningen en proefnemingen en dat de Verenigde Staten van mening zijn dat ongemak hierdoor veroorzaakt aan andere oude gebruiken, die van de zee worden ge maakt, geen reden is voor gerechtigde schadevergoeding. De Verenigde Staten doen echter een drievoudig aanbod in het belang „van het volledige begrip en samenwerking tussen de beide landen". 1. Samen met de Japanse regering de ge volgen te onderzoeken voor de Japanse scheepvaart als gevolg van het instellen van een gevaarlijke zone. Hierover zijn reeds besprekingen begonnen. 2. Deskundigen beschikbaar te stellen voor eventuele besprekingen die de Japan se regering zou willen voeren met betrek king tot de kwestie van atoomstraling en voor het bestuderen van de mogelijkheid zoveel mogelijk gegevens uit te wisselen over de gevolgen van atoomstraling voor het leven in de zee. 3. Als na afloop van de proefnemingen officieel bewijs wordt geleverd van grote economische schade voor Japan of Japan se onderdanen als gevolg van het instel len van de gevaarlijke zone en de proef nemingen, verdere besprekingen te voeren over de kwestie van schadevergoeding. De Verenigde Staten hebben ook het Ja panse verzoek afgewezen om de atoom- proeven van dit voorjaar uit te stellen. In de nota wordt gezegd, dat de Amerikaan se regering er van overtuigd is dat de proe ven van vitaal belang zijn voor haar eigen defensie en die van de vrije wereld. Het bezit van kernwapens en de kennis daar mee te werken door leidende naties van de vrije wereld vormen de voornaamste af schrikking voor aggressie en voor oorlog, zo heet het in de nota. Het Japanse verzoek was ingegeven door de gevolgen van de grote proefontploffing van een waterstofbom op 1 maart 1954, waardoor twintig Japanse vissers in radio actieve „regen" gekomen waren. Eén van die Japanners heeft dit het leven gekost. De Amerikaanse commissie voor atoom energie heeft te verstaan gegeven dat haar nieuwe proeven kort na 20 april zullen beginnen. Zij heeft op 1 maart de waar schuwing uitgegeven dat van 20 april af een gebied van 420.000 kwadraat-mijl rondom het proefterrein in de Marshall- groep gevarengebied zal zijn. Naar wij vernemen heeft de raad van commissarissen op voordracht van de di recteur der Koninklijke Nederlandse Hoog ovens en Staalfabrieken te IJmuiden voor gesteld aan de algemene vergadering van aandeelhouders, die op 17 april wordt ge houden, 10 1/2 percent dividend uit te keren op de gewone aandelen en VU op de priori teitsaandelen., De raad van commissarissen der Breed band N.V. stelt voor over het boekjaar 1955 een dividend van 8 procent uit te keren. Aan Hoogovens, als de oorspronkelijke houder van de aandelen der serie a, zal een bedrag van 529.579 worden uitgekeerd en een zelfde bedrag aan de staat. De staat zal als houder van de winstbewijzen a voorts 1.466.666 ontvangen. Deze opgewekt kijkende Amerikaanse Sabre-straaljagerpiloten geven duidelijk te kennen, dat hun nieuwe „waterproof-pakken hen wel degelijk tegen de ijzige koude van het bevroren Kogawara-meer in Japan beschermen. Het geheel van rubber vervaardigde pak kan de drager tien uur lang tegen een ijzige koude als de^e beschermen - de normale vliegkleding bracht het niet verder dan een half uur DIT NUMMER BESTAAT UIT ZESTIEN PAGINA'S EN ACHT PAGINA'S ERBIJ B i 1 d e r d ij k Zijt meester van de taal, gij zijt het van 't gemoed. WASHINGTON (Reuter) Het Ameri kaanse departement van Buitenlandse Za ken heeft bijzonderheden bekend gemaakt over een uitgebreide organisatie in Hong kong, die duizenden Chinezen tegen beta ling in staat stelt met valse papieren de Verenigde Staten binnen te komen. Onder deze Chinezen zouden zich communistische agenten kunnen bevinden. Volgens schatting van consul-generaal Drumwright waren in de afgelopen vijf jaar de kandidaten voor toelating tot de Verenigde Staten voor ten minste dertig percent niet de personen, voor wie zij zich uitgaven. Voor meer dan tachtig percent waren hun aanspraken gegrond op een of andere vorm van bedrog. Als gevolg van dit „fantastische stelsel" is het aantal Chi nezen in de Verenigde Staten van 1940 tot 1950 van 77.000 tot 117.000 gestegen. In december hielden zich in Hongkong tenminste 124 kantoren met dit verval- singswerk bezig. De kosten bedroegen per persoon vijf honderd dollar contant en 2500 dollar te betalen bij aankomst in de Ver enigde Staten, aldus het „State Depart ment", dat voorstelde de staf van het con sulaat-generaal in Honkong met zestien man te versterken. ADVERTENTIE BARTELJORISSTR. HAARLEM - TEL. 13439 FERD. B0LSTR. 48 A'DAM TEL. 717162 EXCLUSIEVE REGENKLEDING Het K.N.M.I. deelt mede: Tussen een krach tig hogedrukgebied waarvan het centrum boven Rusland ligt en een diepe depressie ten zuiden van Ierland stroomt al enkele dagen warme, uit de tropen afkomstige, lucht over de Alpen naar de Noordzee. Tegen de zuidelijke berghellingen, waar de lucht ge dwongen wordt op te stijgen, valt in de Po- vlakte al geruime tijd regen. Zo werd in Locarno in drie dagen 190 mm afgetapt. Het Oceaanfront van de depressie bij Ierland drong de afgelopen nacht Frankijk binnen en verplaatste zich daarna in een langzaam tempo in de richting van ons land. Hierdoor nam de bewolking tijdelijk toe. Van de de pressie wordt verwacht dat zij langzaam in de richting van de Ierse Zee zal trekken en in diepte zal afnemen. Aan het genoemde front komt in de omgeving van Barcelona een storing tot ontwikkeling. Het is niet on mogelijk dat deze storing morgen reeds het weer bij ons zal beïnvloeden. De tempera turen blijven ook morgen boven normaal. De wind neemt iets af, zodat ln de komende nacht plaatselijk mistvorming kan optreden. (van hedenmorgen 7 uur) weers- toestand Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Dublin Londen Amsterdam Brussel Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zürich Genève Locarno Wenen Innsbruck Rome Den Helder Ypenburg Vlissingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Vlv. Z.-Limb. onbewolkt geheel bew. sneeuw geheel bew. motregen regen regen zwaar bew. zwaar bew. regen regen zwaar bew. regen licht bew. nevel zwaar bew. mist mist regen nevel geheel bew. nevel geheel bew. half bew. licht bew. dichte mist zwaar bew. half bew. zwaar bew. zwaar bew. i S z zo ono DZO zo ono zo 0 zo zzo zo no 0 n ono ono windstil windstil DZO ZO ozo windstil Q» u d R zS -8 0 -1 0 -2 9 0 0 4 0,1 5 0,1 0 0 9 0,1 9 4 6 0 11 25 3 -0 0,4 3 0 -2 0 1 1 3 54 0 12 0 10 0 matige o matige o mat. ozo zwakke o matige o zwakke zo 3 mat. ozo 6 mat. ozo 6 Neerslag laatste 24 uur. jjoooococoooaxx>xxxx»oocoocooccooaoooooor!ooc!ooooooooooo( VRIJ ZACHT Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van zater dagavond tot zondagavond, opgemaakt om 11.15 uur: Vannacht hier en daar mist, morgen overdag op de meeste plaatsen droog weer met zonnige perioden. Zwakke tot matige zuidoostelijke wind. Vrij zacht. 25 maart Zon op 6.33 uur, onder 19.04 uur. Maan op 18.14 uur, onder 5.38 uur. 26 maart Zon op 6.31 uur, onder 19.05 uur. Maan op 19.32 uur, onder 5.59 uur. Maanstanden 26 maart 14.11 uur: volle maan Hoog en laag water in IJmuiden Zondag 25 maart Hoog water: 2.49 en 15.06 uur. Laag water: 10.42 en 23.10 uur. Maandag 26 maart Hoog water: 3.27 en 15.44 uur. Laag water: 11.29 en 23.51 uur. XXX)00000000t^^ - w v 4

IJmuider Courant | 1956 | | pagina 1