Verenigingsvaria Sterk Strawberries won met twee-nul van Pinoké ploegstoffen Middenstandsconsulent benoemd voor de provincie Noordholland Agenda voor Velsen Hockey in Kennemerland uit de IJmond Aanmeldingsformulier 9 Oppervlakkig werk van Ad Blok v. d. Velden Noren leggen beslag op walvistraan van Onassis Aanvulling van bouw verordening inzake schuilplaatsen Passie-spel van „Vriendenkring" Kinder-Paasdienst in de Goede Herderkerk Harddraverijvereniging geeft de moed niet op Eén gouden en zeven zilveren insignes uitgereikt DINSDAG 27 MAART 1956 Voor de competitie in de overgangsklasse B heeft Strawberries zondagmiddag; op eigen terrein met tweenul gewonnen van het Amsterdamse Pinoké. Niet alleen hebben de hockeyers uit Velsen zich nu van elk degra datiegevaar geweerd, maar z(j zullen waar schijnlijk de derde en vierde plaats van on deren af met Amersfoort delen. Voor de rust kwamen geen der beide ploe gen tot het maken van doelpunten. In de tweede helft opende Jaap Schols voor Straw berries de score. Voor het eindsignaal klonk maakte Piet Minderhoud er tween-ul van. Nu in de competitie in de promotieklasse C HIC met viereen van Alkmaar won, gaat de strijd om het kampioenschap van deze afdeling nog steeds tussen HIC en Zarnd- voort. In Wormerveer won BMHC III met drienul van Kraaien. De derde wedstrijd in deze afdeling was de ontmoeting tussen Pinoké II en Eeehtrop, waarbij de beide ploe gen de punten verdeelden uit een gelijk spel van een'een. Eeehtrop kon hierdoor in de laatste wedstrijd van het seizoen zorgen, dat het degradatiegevaar aan haar voorbij ging. Uit veertien wedstrijden werden negen pun ten behaald; Pinoké verwierf er zes, maar moet nog een wedstrijd spelen. Reeds vijf minuten na het begin van de ontmoeting gaf Jos. Beerman Eeehtrop de leiding uit een lange hoekslag. Vlak voor de rust werd de stand echter gelijk en daarbij bleef het ook in de tweede vijfendertig minuten speeltijd. Hurley ontving voor de competitie in de derde klasse D Strawberries III, dat met een nederlaag van vijfdrie naar Velsen moest terugkeren. Hurley had met de rust al een voorsprong van viertwee, hoewel de score was geopend door Strawberries met twee doelpunten van Ledemeyer. Hajema liep de achterstand nog wel tot vierdrie in, maar toen Strawberries een offensief opende om tot de gelijkmaker te komen profiteerde de thuisclub van een doorbraak om de overwin ning met vijfdrie zeker te stellen. Hurley had bij een gelijk opgaande strijd een klein veldoverwycht en verdiende de zege wel. De laatste wedstrijd in de competitie heren van de KNHB was de uitwedstrijd van Eeeh trop III in de vierde klasse E tegen Hoorn, die door de thuisclub met drieeen werd gewonnen. Vlak na de met een puntloos ge lijke stand ingegane rust gaf Schaap Eech- In Felisons expositiezaaltje wordt tot 8 april werk vertoond van Ad Blok v. d. Velden, een schilder van Terschelling, die thans in Wijk aan Zee verblijft. Gezegd moet worden dat de vereniging Felison deze tentoonstelling niet heeft gezocht en alleen maar de zaal afstond op zijn ver zoek. De vereniging Felison doet goed werk. Ik denk aan de exposities van de Amsterdamse Joffers, aan die van Mat- thieu Wiegman, aan die van de experimen telen, die zo „in het nieuws" zijn, dat men er toch goed aan deed om ook hun werk te vertonen, opdat er niet in de ruimte ge praat worde. Het werk van Ad Blok v. d. Velden is beneden de maat van hetgeen Felison meent onder de ogen van het publiek te moeten brengen. Lelijk wil ik het niet noemen. Het is echter oppervlakkig. Aan het zo directe schilderen van Van Gogh, kennelijk ook door Blok v. d. Velden zeer bewonderd, is de laatste bij lange na nog niet toe. Wat zijn werk betreft, er mocht wel wat meer op „gesjouwd" worden, zo als dat onder serieuzere collega's heet. Misschien zat deze figuur ook te geïso leerd. Een zich toetsen aan grote voor beelden is wel hard nodig. En dan zou er misschien wat meer uit komen. Gezien een schilderijtje van de haven van IJmui- den in de herfst, een doekje met twee scheepjes op de voorgrond en veel water en een Noordzeebranding, lijkt dat niet uit gesloten. Tegenover die Noordzeebranding staan echter nu nog De Golf, waarin ik het water maar niet kan ontdekken en verder andere oppervlakkige landschappen en dito stillevens. BOB BUYS trop de leiding. Maar Hoorn stelde er daarna drie doelpunten tegenover en verwierf hier mede en de overwinning en twee winst punten. Alleen Strawberries V speelde een wed strijd in de competitie van de Onderbond. Het team won op eigen terrein met zesnul van Adelborsten III. De voorsprong met de rust was al drienul. Fraterman (4 x). Van der Sluis en Van Deurzen namen de doel punten voor hun rekening. Strawberries (dames) won Het dameselftal van Strawberries heeft in de competitie van de promotieklasse A de goede prestatie geleverd in Rotterdam Aeolus op eigen terrein een nederlaag van drieeen toe te brengen. Door het inschieten van een strafbully zorgde mej. Brommer voor een voorsprong van eennul met de rust. Na de gelijkmaker door Aeolus kreeg Strawberries, dat gedurende de gehele wedstrijd een veld- overwicht had, door twee doelpunten van mejuffrouw Mey de overwinning. Ook in de derde klasse D behoorde Straw berries tot de winnende partij. Daar was Pinoké II de tegenstander, waarvan in Am stelveen met eennul werd gewonnen. Dit doelpunt nam mevrouw Lefering voor haar rekening. Hoewel de strijd gelijk op ging wonnen die speelsters uit Velsen de strijd door het tonen van wat meer felheid dan hun tegenstanders. Eeehtrop (dames) speelde geen wedstrijden in de hoofdstad. Wel in de onderbond Noord holland, waar voor de na-competitie Eeehtrop III in het veld kwam tegen Terriers uit Alk maar. De bezoeksters namen met de zege van twee nul de punten mee naar huis. In deze strijd kreeg Strawberries V het derde elftal van Rood Wit uit Heemstede op bezoek. Beide teams waren om beurten met succes in de aanval en dit resulteerde in de uitslag: een gelijk spel viervier. OSLO (NTB) Het Noorse walvisvaar- dersverbond heeft beslag laten leggen op negenduizend ton walvistraan, die in Ham burg gelost werd uit het tankschip „Olym pic Sun", van de Grieks-Argentijnse reder Onassis. Deze wordt er van Noorse zijde van beschuldigd, stelselmatig onjuiste in lichtingen te geven over vangstresultaten van zijn onder Panamese vlag varende walvisvaarders. De Noorse regering heeft hierover reeds drie nota's aan Panama gericht. De waarde van de in beslag genomen traan wordt geschat op vijftien millioen Noorse kronen (ongeveer 7'/2 millioen gulden). Aangenomen wordt dat dit onge veer overeenkomt met het bedrag, dat de Noorse vangstmaatschappijen als schade vergoeding wegens de te grote vangsten van zijn schepen van Onassis menen te kunnen eisen. Volgens het Noorse blad „Aftenposten" kwam het Noorse verbond er een week geleden achter, dat de 30.000 ton metende „Olympic Sun" met een lading van 22.000 ton traan het vangstgebied verlaten had. Dergelijke grote hoeveelheden traan wor den slechts in twee Europese havens ge lost: Rotterdam en Hamburg. De juridische raadsman van het verbond besloot, toen hij eenmaal te weten was gekomen dat de „Olympic Sun" zijn lading over beide ha vens zou verdelen, in Hamburg toe te slaan. Op hetzelfde ogenblik dat het schip te Hamburg de kade raakte, kwam bij het „Landesgericht" in die stad het verzoek tot beslaglegging binnen. Om 12 uur zaterdag middag willigde het Landesgericht dit ver zoek in; 's avonds om 7 uur werden bij het Duitse veem Hansamatex in Hamburg,waar de traan inmiddels was gelost, zes tanks verzegeld. De „Olympic Sun" is met de rest van de lading onderweg naar Rotterdam, zoals de bedoeling was. ADVERTENTIE x3OOOOOOOOOOOOOOCX>XCOOOOOOOCOOCOCOCOOCOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOC<XXXX5CXDOOOOOOCXDOOOOOOOOOO<X)OOOOOOOCDOOOOOCOOOOOOOOOOC nieuwste dessins - gemerceriseerd krëukherstellend - 90 cm breed Mnnrrmi» smeedijzeren knopen en sieraden oostenrijks garneerband <X)Q00000CO000CO00LX)0000000CO000000COCÖQ0000<^3000C<EX!OCÖQ£ÖÓGO2ÖÓC©000©©0 Tot rijks-middenstandsconsulent voor de provincie Noordholland is benoemd de heer P. Dondorp, Rijnstraat 4 te Heemstede, tot voor kort secretaris van de Christelijke Middenstandsbond. Thans zijn in acht pro vincies van ons land consulenten werkzaam en binnenkort zal het aantal tot tien wor den uitgebreid. In de middenstandenota van de staats secretaris van Economische Zaken was de toezegging gedaan, dat een voorlichtings dienst voor de middenstand gecreëerd zou worden en dat consulenten in de provincies aangesteld zouden worden. De taak van de consuiént voor de mid denstand zal drieledig zijn. Hij zal beleids- voorlichting geven in de ruimste zin van het woord. Reeds is gebleken dat' aan voor lichting grote behoefte bestaat. Daarbij gaan de gedachten uit naar het complex van kredietregelingen, het onderwijs, de vestigingswetgeving, de prijspolitiek, de siciale voorzieningen, de belastingen, de winkelsluitingswet enzovoort. Geheel in overeenstemming met een der grondslagen van het middenstandsbeleid kan de con sulent ook de organisatie-zin van de mid denstand stimuleren en bevorderen. Ook kan de consulent bemoeienis hebben van regionale en plaatselijke manifestaties en demonstraties. Bij het houden van bijeen komsten van discussiegroepen in plaatsen Op Cyprus is het nog steeds verre van rustig. Op de bovenste foto ziet men hoe een Engels bren-schu»ter in Nikosia een menigte Cyprioten onder schot houdt, die bij het paleis van de verbannen aartsbisschop Makarios werd gearresteerd. De arrestanten moesten een controle passeren, waar werd onderzocht, of zij bommen hadden geworpen in een gymnastiek-zaal, waarin het Engelse derde bataljon para chutisten gelegerd is. De onderste foto geeft een beeld van het gevecht tussen Turkse Cyprioten en de politie in Nikosia, waarbij de politie gebruik maakte van traangas. en streken kan hij leiding geven of hij kan daaraan medewerking verlenen. Van belang is het verstrekken van be drijfseconomische voorlichting, met als doel bij de middenstand begrip te wekken voor moderne bedrijfsadministratie, opvoering van produktiviteit enzovoort. De consulent kan inzicht verschaffen in de kostenstruc tuur van een middenstandsonderneminig en in de betekenis van omzet- en kostensta- tistieken en van bedrijfsvergelijking. Het behoort tot de taak van de consulent de resultaten uit te dragen van de research van het Economisch Instituut voor de Midden stand. Ook is inschakeling van de consu lent mogelijk bij het werk van het Centraal Orgaan ter bevordering van de bouw van Middenstandsbedrijfspanden (C.O.M.). Het is de bedoeling, dat de consulent op het terrein der bedrijfs-economische voorlich ting zeer nauw samenwerkt met de mid denstandsorganisaties, aan wie hij de hel pende hand kan bieden. Voorts behoort tot de taak van de nieuwe consulent het fungeren als adviesorgaan van het departement van Economische Za ken over bijzondere regionale omstandig heden in zijn ambtsgebied. Opgemerkt zij daarbij, dat het middenstandsbeleid her haaldelijk voor beslissingen staat, waar voor een zo objectief mogelijk inzicht in plaatselijke en regionale omstandigheden vereist is. Met inschakeling van een des kundig ambtenaar in de provincie kan het departement zeer gebaat zijn. De heer Dondorp zal bij de uitvoering van zijn taak nauw samenwerken met pro vinciale en plaatselijke overheden en or ganen en instellingen, die bij de beharti ging van middenstandsbelangen zijn be trokken. Burgemeester en Wethouders van Velsen brengen onder de aandacht van belang hebbenden, dat de bij raadsbesluit van 19 december 1955 no. 2, vastgestelde verorde ning tot aanvulling van de bouwverorde ning (het maken van schuilplaatsen bij bouw van woningen) in werking is getre den op 4 maart 1956. De Heemskerkse toneelvereniging „Vrien denkring" heeft in het Marquette-theater een opvoering gegeven van het passiespel „Ik ken deze mens niet." Onder leiding van de heer H. Boeree werd een spel, volkomen in deze tijd passende, uitgebeeld, dat de aanwezigen gedurende drie uren volkomen vermocht te boeien. Op dikwijls treffende wijze werd dit verhaal ten tonele gevoerd en de zo gevoelige rolbezetting bracht de juiste mensen op de planken. De heer P. Bruins bijvoorbeeld was in zijn rol van Judas volkomen ingeleefd en Maria Mag- dalena kreeg van mevrouw BruinsPekel een waardige, smartelijke vertolking. De heer J. Smit voerde op voortreffelijke wijze Pilatus ten tonele. Al met al een uitvoering waarmee „Vriendenkring" zeer veel eer heeft ingelegd. Het koor „De Zingende klokken" zorgde voor een omlijsting, waaraan niets te verbeteren viel. De avond werd bijgewoond door burge meester en mevrouw Nielen en een groot aantal geestelijken. In navolging van vorig jaar wordt ook nu weer in de Goede Herderkerk een Paasdienst voor de Hervormde jeugd ge houden en wel op Eerste Paasdag, des och tends om 8.30 uur. De kinderdiensten in de Emmaschool, de Julianaschool en de Theo Thyssenschool komen hiermee te verval len. Op 9 Augustus weer paardensport op de Breestraat? Het bestuur van de Beverwijkse hard draverij vereniging „Prins Bernhard" heeft een verzoek gericht aait de Rijkswaterstaat om op 9 augustus weer de traditionele harddraverij op de Breestraat te mogen houden. Vorig jaar werd een gelijkluidend ver zoek afgewezen omdat Rijkswaterstaat meende, dat door de huidige verkeersdruk te de Breestraat geen middag kan worden afgesloten. Het bestuur van „Prins Bernhard" meent nu evenwel mogelijkheden te zien dat het verkeer voor één middag omge legd kan worden. Aan de hand van beschikbare cijfers van het autoverkeer over de sluizen in 1955, hoopt men in samenwerking met Rijkswaterstaat, Rijks- en gemeentepolitie tot een oplossing te kunnen komen. Zodat de jaarlijkse paardensportmiddag in Kennemerland dit jaar weer in ere her steld zou kunnen worden. St. Eloy ter jaarvergadering Het woord „staking" zweefde weer door het gesprek Een groot aantal leden van de metaal- bewerkersbond St. Eloy te Beverwijk had den gevolg gegeven aan de oproep voor de jaarvergadering in het KSA-gebouw. De voorzitter, de heer G. P. M. Langen- dijk, nam deze gelegenheid waar, om de leden een paar waarheden te vertellen, die het bestuur reeds lang bezig hielden. In kernachtige taal heeft de voorzitter de leden te verstaan gegeven dat het hun plicht is om achter het kader van de bond te staan en hen te helpen bij het werk dat dit voor de bond en dus voor de leden verricht. Er is veel te doen geweest, zo ging hij voort, over het delen in de wel vaart en zelfs in de kringen van de katho lieke bond werd soms over staken gespro ken. Tot hen zou de voorzitter willen zeg gen: zorgt er vooral voor, dat gij uw con tributie betaalt in de juiste klasse, anders kon u bij een eventuele staking wel eens weinig uitkering ontvangen. Kennelijk opgelucht gaf hij het woord aan de secretaris, de heer H. Rijs, voor het 43ste jaarverslag. Hieruit stippen we aan, dat er een flink aantal vergaderingen zijn gehouden en dat het ledental door vertrek van een aantal leden is teruggelopen tot 792. De penningmeester, de heer A. Sprengers, hoorde eerst bij monde van de heer B. Noortman dat de kascommissie alles in goede orde had bevonden, waarna een overzicht van het financiële gedeelte volg de. Evenals het vorig jaar was er ook nu weer een flink saldo. Vervolgens kreeg de hoofdbestuurder de heer P. van Brussel het woord om een aantal jubilarissen toe te spreken. De he ren W. v. 't Hoff, G. Langendiik, J. Paap, J. Schellevis, L. Beentjes, J. Tomann en A. Duineveld ontvingen het zilveren in signe voor het 25-jarig lidmaatschap van de bond en de heer J. Donders was reeds 40 jaar lid en dus ontving deze het gouden speldje. Zoals gewoonlijk vertelde de heer Van Brussel het een en ander over de vakstrijd van vroeger en nu. De bestuursverkiezing leverde geen moelijkheden op, daar de aftredenden, de heren Rijs, Bouman, Tomann en Sturk werden herkozen. Nadat de geestelijk ad viseur, kapelaan Kampschöer, gewezen had op de plicht om ten allen tijde goed katholiek te zijn, heeft de heer Van Brus sel nog wat woorden gewijd aan de 6 per cent loonsverhoging en wat hier alzo aan vast zit. „.DE WREDE ZEE" BIJ C.F.A. De christelijke filmactie te Beverwijk organiseert op maandag 9 april een bij eenkomst in de bovenzaal van het vei linggebouw „Kennemerland". Er zal wor den vertoond een film die werd vervaar digd ter ere van de zeelieden der geal lieerde landen in oorlogstijd, getiteld „De Wrede zee". NIEUWS VAN U.T.D. De bridgeclub U.T.D. speelde voor de onderlinge competitie. De stand is thans als volgt (in percenten): 1. Rob en eohtg. 398.20; 2. Muller van Olst 386.33; 3. Ten BroekeHandgraaf 363.77; 4. KlinkenbergKorver 362.22; 5. Peins en echtg. 358.35; 6. Grentziusxxx 351.32: 7. GroenPomte 349.91; 8. dames SchoenKoe- lemey 347.80: 9. mevr. SlaatsBöhm 343.91: 10. SchoenKoelemey 342.18; 11. Meyer Roelofs 336.91; 12. WesteropPiëterse 335.94; 13. Snel en echtg. 334.33: 14. Van Burk Visser 327.96: 15. Muis en echtg.; 16. mevr PieterseGroot 322.64; 17. mevr. Verhorst xxx 318.45; 18. Dames KlinkenbergVerhoef 311.21; 19. GomesLeenders 293.43; 20. War- ger en echtg. 286.57. „Kennemerland"-renners boekten succes Enige leden van de Beverwijkse renners club „Kennemerland" hebben met succes deelgenomen aan verschillende wegwed strijden. In de ronde van Hoensbroek wist Jan Groot in een sterk bezet rennersveld als eerste te finishen. Op de tiende plaats eindigde Chr. de Nijs, die tevens de presta- tieprijs won. In de ronde van St. Michelsgestel deden de „Kennemerland"-renners eveneens van zich spreken. Ab. Geldermans eindigde op de vijfde plaats op de voet gevolgd door Koen Niesten en Henk Kuitwaard bezette de achtste plaats. Schaakclub „Weenink" speelde onderling De Beverwijkse schaakclub „Weenink" heeft de onderlinge competitie voortgezet met de volgende uitslagen: Afd. II: DuinmeijerDe Koter 0-1; De KoterDuinmeijer remise. Afd. Ill A: DuisenbergVan Nimwegen 1-0; VerduitBeekhoven afgebr.; Zoontjes R. Meyer 1-0; VloemansBusscher afg. JansenVessies 0-1. Afd. Ill B: Dunki JacobsLimmen 0-1; Van LeeuwenHoogvorst 1-0. SCHUTTERS IN DE ROOS In hotel „Sonnevanck" heeft de Wijk aan Zeese schietvereniging „Ons Genoegen" haar wekelijkse oefenavond gehouden, die als volgt eindigde: 1. L. Durge 49 pnt. 2. J. Bruinenberg 48 pnt. 3. K. Wagter 48 pnt. 4. J. de Boer 48 pnt. 5. P. Schelvis 48 pnt. Nauwelijks heeft het weer lentelijke allures aangenomen of de „bollen" dienen zich aan. Nabij Vogelenzang kan men, naarstig speurend naar de eerste „Hollandse nieuwe", een veld met crocussen in volle bloei ontwaren. Het kleine meisje op de foto voelt er zich best bij op haar gemak. Jaarvergadering van „S.S.H." De gymnastiekvereniging „S. S. H." van Kennemerstaten gaat woensdagavond in het Statenhuis aan de Velserweg haar jaar lijkse ledenvergadering houden, waarin be halve de gebruikelijke verslagen een be stuursverkiezing de aandacht zal vragen. Aftredend zijn de heren J. Verkerk en A. Kok; eerstgenoemde is niet herkiesbaar. Van bestuurszijde is kandidaat gesteld de heer J. v. d. Klok. Voorts staat de bespreking van het tech nisch programma 1956 op de agenda. Hier in komen ter behandeling de jaarlijkse zaaluitvoering op 26 april; de 5 mei-viering, de onderlinge wedstrijden, de tweekamp met Hercules Hebe uit Wormerveer, de Olympische Dag, de Anjerdag te Santpoort en de vaardigheidsproeven van 't K.N.G.V. Filmmiddag voor speeltuinkinderen De besturen van de samenwerkende speeltuinverenigingen „Schulpen" en „De Meerweiden" hebben voor de kinderen van de leden de laatste filmmiddag van het seizoen vastgesteld op zaterdag 31 maart in het gemeentelijke ontspanningslokaal. Voor de jongste kinderen is er een speciaal op hun visie en gehoor afgestemd programma van tekenfilms; de oudere kinderen krij gen een hoofdfilm te zien. De kindertoneelclub zal vermoedelijk eind april het toneelstuk voor de jeugd „Klaas de klauteraar" kunnen opvoeren. Teneinde de band onder de leden te ver stevigen, wordt door de beide speeltuin verenigingen zaterdagavond in het gemeen telijk ontspanningslokaal een gezellige bij eenkomst gehouden met kienwedstrijden om eierprijzen en andere smakelijke zaken. Pat Mat schaakte tegen Saende De Kennemer Schaakclub „Pat-Mat" speelde een beslissingswedstrijd voor het kampioenschap 2e klasse N.H.S.B. tegen Saende uit Zaandam. Bij afbreken was een 2'/s2'ft gelijke stand bereikt, zodat de af gebroken partijen de beslissing moeten brengen. De uitslag zal vermoedelijk 5'/2 4'/2 in het voordeel van Pat-Mat zijn. De gedetailleerde uitslagen waren: L. Mostertman (P.)D. Diehle (S.) 0-1; P. HartNieuwenhuizen 1-0; Paardekoper L. v. d. Zwan 0-1; ir. Peltzer—C. van Krimpen 1-0; M. SoetemanJ. P. Daan afgebr.; J. A RodenburgJ. Knots afgebr.; E. EkhartP. de Vries remise; S. S. Op- penheimerP. Baas afgebr.; A. SlingsF. Zwan afgebr. J. SonneveldE. Tolk afgebr. Bridgeclub „De Oranjeboom" In café „De Oranjeboom" heeft de Heems kerkse bridgeclub van deze naam een drive gehouden, die als volgt eindigde: Groep A: 1. Koopman-De Vries 40 pnt. 2. Spijker-Flentge 38'/2 pnt. 3. de heer en me vrouw Koopman 361/» pnt. 4. dames Spijker -Flentge 34 pnt. 5. v. d. Wel Jr.-Muyen jr. 27 pnt. 6. Koopman-Tabak 26V2 pnt. 7. dames Koopman-Tabak 26 pnt. Groep B: 1. de heer en mevrouw v. d. Capelle 23 pnt. 2, 3 en 4. Beentjes-Adri- chem, v. d. Wel Sr.-Muyen Sr. en dames Bleyendaal I8V2 pnt. 5. Henneman-Adri- chem 17V2 pnt. 6. dames Modoo-v. d. Wel I6V2 pnt. 7. Henneman-Cornelisse 16 pnt. Chr. Jong won Meyran wisselbeker De leden van de Beverwijkse rennersclub „Kennemerland" hebben wederom strijd geleverd om de Meyran wisselbeker. Chr. Jong wist na een spannende race voor een jaar beslag te leggen op de beker. De uit slagen waren: A- en B-klasse, 99 km: 1. Chr. Jong, 2 uur, 43 min. en 10 sec.; 2. H. van Duin, zelfde tijd; 3. J. Bruin, 4. M. v. d. Bos, 5. A. Lute, 6. J. Oldenburg. C-klasse, 55 km: 1. C. Lute, 1 uur, 30 min. en 40 sec.; 2. F. Klardie, 3. P. Bloemendaal, 4. C. Moll, 5. C. Koomen, 6. Fr. Scheringa, 7. H. de Vries. Junioren, 33 km: 1. M. Put, 1 uur, 3 min. en 24 sec.; 2. J. Timmer, 3. H. Martens, 4. P-. Winkelaar, 5. C. Krijger, 6. P. Geluk. Voetballers gaan kienen De voetbalvereniging „De Kennemers" organiseert donderdag 29 maart voor haar leden een kienavond in café „Appeldoorn". Kennemer Postzegelclub na tien jaar bloeiende vereniging De Kennemer Postzegelclub heeft het tienjarig bestaan gevierd met een maandag in ,,'t Centrum" gehouden feestelijke bij eenkomst voor de leden. De voorzitter de heer Y. Luttik keek in zijn openingswoord terug en constateerde met vreugde dat het de vereniging thans voor de wind gaat. Er zijn 106 leden en ook de onderlinge geest is prima. De club avonden worden goed bezocht, wat mede te danken is aan de hoge kwaliteit der rondzendingen, waarover de heer J. W. Schachtschabel de scepter zwaait. De voor zitter bracht dank aan een twintigtal leden die de vereniging mee hielpen oprichten en steeds lid zijn gebleven. Hij noemde in het bijzonder de namen van de heren Schot man en v. d. Groen en wijlen de heer v. d. Kolk. Laatstgenoemde was geruime tijd de ziel der vereniging. De avond werd op prettige wijze door gebracht met kienen, puzzelen, en enkele andere attracties. HENGELAARS SPEELDEN KLAVERJAS Ter versterking van het contact tussen de leden heeft de Beverwijkse hengelsport- vereniging „De IJmond Vissers" in hotel „Parkzicht" een klaver jas wedstrijd gehou den. De voornaamste uitslagen waren: 1. A. de Nijs 4619 pnt. 2. B. Sondorp 5471 pnt. 3. mevr. Verhoef 5269 pnt. 4. Van Ga len Sr. 4782 pnt. 5. mevr. Steenbakker 4776 pnt. 6. H. Verhoef 4718 pnt. 7. J. van Zut- phen 4684 pnt. 8. Brakenhof Jr. 4645 pnt. 9. G. Niemeijer 4645 pnt. 10. R. Berghuis 4638 pnt. KLAVERJASWEDSTRIJD OM EIEREN In café Dam heeft de Heemsteedse kla- verjasclub „De Zon" een drive gehouden, waarvoor de prijzen bestonden uit eieren. De uitslag was: 1. W. C. Lauwers 5372 p. 2. A. Blankendaal 5298 p. 3. C. Meyer 5088 p. 4. J. Pekel 4928 p. 5. H. v. d. Son 4888 p. ADVERTENTIE 99 99 (sinds 1930) KENNEMERLAAN 5 - TEL. 5705 FOTO-ARTIKELEN SCHILDERIJEN LIJSTEN KUNSTNIJVERHEID DINSDAG 27 MAART IJMUIDEN Thalia, 20 uur, „De wraak van de vaan drig". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel gebouw, open van 9.3012 en 1416.30 uur. VELSEN-NOORD Vrouwenbond PvdA, 20 uur, zaal v. Die penstraat, bijeenkomst. WOENSDAG 28 MAART IJMUIDEN Thalia, 20 uur, „De wraak van de vaan drig". Rex, 20 uur, „Madame Butterfly". Pieter Vermeulenmuseum, als dinsdag. VELSEN Raadhuis, 1012 uur, spreekuur wet houder van Sociale Zaken. Schoolvoetbal: 16.3017.30 Willem de Zwijgerschool ICreutzberg ULO I, veld A; 16.30—17.30 R.H.B.S. I—Technische School I, veld B; 16.30—17.30 Willem de Zwijgerschool IIVisserijschool, veld D; 16.3017.30 PapiervakschoolDuin- wijckschool, veld E. Ondergetekende: Naam: Straat: Plaats; wenst zich met ingang van te abonneren op IJmuider Courant 5 f 6.50 per kwartaal// 0.50 per week Handtekening: Doorhalen wat niet verlangd wordt. Zi| die zich met ingang van 1 april 1956 per kwartaal abonneren, ontvangen de nummers tot en met 31 maart 1956 gratis. Dit geldt alleen voor nieuwe kwartaalabonné's dus niet voor omzetting van week- in kwartaalabonnementen k

IJmuider Courant | 1956 | | pagina 13