Vissers heffen staking op voor de trawlers met aparte overeenkomst Visserij-varia De IJm. 28 Amsterdamwoensdag naar zee Vijf rederijen zeggen toe voorbeeld Amsterdamte volgen Vanmorgen in de vishal en op zee 11 Agenda voor Beverwijk Voorbereidingen Castricums zwembad Ijsbergen drijven naar de Atlantische Oceaan Opvarende van Panamees stoomschip overboord IJmond-handbalheren goed op dreet Of) NI LOC II overwinning bevochten Matig bezochte ouderavond van Watervliet Haarlemse rechtbank Mr. C. E. Muller benoemd tot tweede vicepresident Scheepvaart DINSDAG 27 MAART 1956 (Van een onzer verslaggevers) DE STAKING OP DE IJmuidense trawlervloot is na dertien weken doorbroken. Met meerderheid van stemmen zijn de vissers uit Katwijk, Noordwijk, Scheve- ningen, IJmuiden en Egmond er gisteravond op een openbare vergadering in het Ned. Herv. Jeugdgebouw te IJmuiden-Oost mee akkoord gegaan, dat de nieuwe motortrawler „Amsterdam" IJM 28, die na de proefvaart nog steeds stil ligt in de haven van Vlaardingen, op de thans geldende CAO als eerste schip woensdag naar zee zal gaan. De bemanning zal een speciale overeenkomst met de rederij D. Joh. Krijger aangaan, waarin de rederij verklaart tot eind van dit jaar geen wijziging te brengen in het nu geldende loonsysteem van vaste gage en zich tevens verplicht besprekingen te openen over verbeteringen in de loon- en arbeidsvoorwaarden. In deze besprekingen zullen worden betrokken ver hoging van de vaste maandgage, uitbetaling van lever- en kuitgeld, verbetering van vacantierechten, verbetering van de voeding en vergoeding van oliekleding. De rederij D. Joh. Krijger heeft de stakers eveneens toegezegd, dat de rederijen Petten I en II met twee trawlers deze overeenkomst tussen bemanning en rederij zullen aangaan. Voorts heeft de stakingsleiding de opvarenden gister avond verzekerd, dat ook de rederijen „Medan-Batavia", „De Daad" (Klaas Wijker) en „N.V. Nationale Stoomvisserij" met in totaal zes schepen bereid zijn een dergelijke overeenkomst met de bemanning aan te gaan. De stakingsleiding en de ÖVB-bestuurders hebben er dan ook gisteravond tot besluit van de ver gadering nadrukkelijk op gewezen, dat geen trawler naar zee zal gaan of deze overeenkomst moet door reder en opvarende getekend zijn. De voorzitter van het stakingscomité, de heer M. Akkerman, heeft de vergadering gisteravond geopend en er daarbij op aan gedrongen dat rustig zou worden verga derd. Reeds drie dagen na de vorige ver gadering moest men bijeenkomen, omdat een aantal vissers, leden van de OVB, hier om had gevraagd. Men wilde ook de stem van de bestuurders van de OVB kennen en deze was donderdagavond in de bovenzaal van café Snijders weggebleven. De bestuurder van het OVB, de heer A. v. d. Berg, heeft daarop het woord gekre gen en het standpunt van de OVB over het eventueel naar zee laten gaan van de traw ler „Amsterdam" naar voren gebracht. Hij heeft uiteengezet, dat de OVB beslist geen vakbondsbestuurdertje wil spelen. De OVB, aldus de heer v. d. Berg wil het begin van de nieuwe arbeidersbeweging zijn, waarin de arbeiders zelf over hun zaken kunnen beslissen en besluiten nemen en daarbij niet gehinderd worden door vakbondsbe stuurdertje spelenden. De heer v. d. Berg meende, dat de Centrale van Zeevarenden (NW) in deze staking een zeer slecht fi guur heeft geslagen; zij heeft voorts ge tracht verwarring te brengen en houdt van avond weer een vergadering in Egmond. Eerst waarborg voor vaste gage Hij ging terug naar de oorsprong van het conflict en sprak daarbij over het gevaar, dat er in school toen de Centrale van Zee varenden haar leden meedeelde een begin te zullen maken met besprekingen met de reders over een nieuw loonsysteem. Men moest hierover wel met de reders spreken, zo stelden de bestuurders van de Centrale het voor, omdat de deur voor onderhande lingen over de secundaire arbeidsvoor waarden in geen geval bij de reders open wilde. De vissers, aldus ging de heer v. d. Berg verder, onderkenden het gevaar en stelden, dat zij niet eerder naar zee gingen cf de vaste gage moest gewaarborgd zijn. Via het na een week proclameren van de staking, de overval door de strenge winter, de rederscommuniqués, de verklaringen en resoluties van de stakende vissers en de tegenacties van de EVC, kwam de heer v. d. Berg tenslotte bij de door de rederij D. Joh. Krijger aanvaarde overeenkomst aan. Volgens de heer v. d. Berg was deze zaak cp de vergadering in café Snijders niet ge heel duidelijk geworden bij alle vissers. Bovendien had de heer Krijger na die ver gadering in de nacht van zaterdag op zon dag meegedeeld, dat ook de rederijen Pet ten I en II zich aan de overeenkomst zou den binden. Ook andere reders wilden hun schepen op dezelfde overeenkomst naar zee laten gaan. Sneeuwbal bij rederijen De heer v. d. Berg meende, dat het re- dcrsfront geducht afbrokkelde. Hij veroor deelde in deze de stemming onder vele vis sers: nu alles of niets. De heer v. d. Berg had de overtuiging dat wanneer het lukte om met vier rederijen deze overeenkomst af te sluiten een sneeuwbal aan de IJmui dense havenkant zou gaan rollen waardoor alle schepen met de speciale overeenkomst tussen reder en bemanning naar zee zouden zijn te krijgen. Hij zag in de gehele IJmuidense staking „een grote overwinning". De vissers heb ben duidelijk te kennen gegeven de vaste gage te willen behouden en was de staking er niet geweest, dan had de kans bestaan DINSDAG 27 MAART Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „De lieveling van broadway". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „De weg naar het verderf". „De Groentenbeurs", 15 uur: „Ons Belang". „De Groentenbeurs", 20 uur: Voorlichtings avond Bollenkwekers. Stadhuis, 20 uur: ILVT. KSA, 20 uur: Jaarvergadering KVP. „Parkzicht", 20 uur: „Vogelvreugd". KSA, 20 uur: Mater Amabilisschool. RK leeszaal, uitleenbibliotheek, 15-18 en 19-21 uur; lees- en studiezaal, 10-13, 15-18 en 19-21.30 uur. Wijk aan Zee, filiaal r.k. leeszaal, dagelijks van 17-18 uur. WOENSDAG 28 MAART Bioscopen: als dinsdag. Kennemer Theater, 20 uur: Turnlust. 't Centrum, 20 uur: Bevrijdings-comité. Deken Waarestraat 50a, 20 uur: Instituut voor Arbeiders Ontwikkeling (jaarver gadering). KSA, 20 uur: Ontspanningsavond PHAS. Openbare Leeszaal, geopend van 15-17 uur: jeugd, 15-16 uur. .Het Groene Huis", jeugdleeszaal en uit lening van 15.15-16.45 uur. IK Leeszaal, uitleenbibliotheek van 10-13 uur; lees- en studiezaal van 10-13 en 15-18 uur. dat de Centrale van Zeevarenden de onder handelingen over een nieuw loonsysteem had geopend. Thans zullen de bonden, al dus de heer v. d. Berg, moeton onderhan delen over de voorstellen van de vissers. Is de Centrale van Zeevarenden niet bereid op de in de overeenkomst genoemde pun ten in te gaan, dan staat zij volgens de heer v. d. Berg buiten de werkelijkheid, zoals die in het trawlerconflict ligt. De heer v. d. Berg bestreed de opvatting, dat verwarring onder de verder stakende vissers zou ontstaan, wanneer een of een viertal trawlers naar zee zou gaan op de speciale overeenkomst. Hij noemde dit een miskenning van de kracht, die de vissers tot nu toe hebben opgebracht. Hij deed voorts een beroep op de keiharde vechters onder de vissers, om zich op deze avond door nuchter inzicht te laten leiden. Hij ad viseerde de vissers ditmaal buiten het op standige gevoel te stappen. Naar zee of doorgaan Een tiental vissers heeft vervolgens zijn mening kenbaar gemaakt en de meningen liepen daarbij van „naar zee vertrekken met de „Amsterdam" tot „we hebben met elkaar besloten om alle schepen te laten liggen, we gaan ook gezamenlijk de pieren weer uit. Als er vier reders de overeen komst willen aangaan, wachten we tot ze er allemaal zijn". Een visser deelde mee, dat de „VEM" onmiddellijk de „Haarlem" zou laten klaarmaken, wanneer de „Am sterdam" naar zee zou gaan en het lid van de stakingsleiding, dat zich donderdag avond fel uitte tegen het vertrek van de j „Amsterdam", had nu geen critiek meer. Hij was nu van mening, dat wanneer na het vertrek van de „Amsterdam" en meer schepen op de speciale overeenkomst on derhandeld zou worden over verbeteringen in de CAO, dit tenminste zal geschieden over de voorstellen van de vissers. Zouden de vissers het naar zee gaan van de vloot op deze vergadering verwerpen, dan zou de Centrale van Zeevarenden alle kans krij gen enige schepen te bemannen en met de onderhandelingen te beginnen. Zekerheid zwart op wit 195 vissers dertien rijen van vijftien man. Uitgebracht werden 151 stemmen, waarvan 95 voor stemden, 54 tegen en waarbij twee ongeldige stemmen waren. De minderheid legde zich bij de meerderheid neer. Bij de staking zijn in totaal ongeveer 350 man betrokken. De heer v. d. Berg heeft tenslotte nog over de eenheid gesproken en deelde mee, dat geen schip naar zee mag vertrekken, waarvan de stakingsleiding onkundig is. Alleen voor de „Amsterdam" is de over eenkomst al opgemaakt. Mochten er niet meer reders komen om de bemanningen van haar schepen op de in deze overeen komst vervatte voorwaarden naar zee te la ten vertrekken, dan gaat de staking voor al deze schepen verder. De uitkeringen aan de opvarenden van de niet varende sche pen gaan dan ook in het eind van de week normaal door. Uit het „Watervliet"-kamp Voor de korfbalvereniging „Watervliet" was er het afgelopen weekeinde maar weinig competitiewerk te doen en dus hadden de ouderen gelegenheid de verrich tingen van de jongere clubleden eens te zien. Zo was er voor Watervliet 4Aurora 3 nogal belangstelling. Het vierde slaagde er niet in revanche te nemen voor de neder laag in Haarlem, doch kon toch één punt bemachtigen. Het was een levendige wed strijd, waarvan de rust inging met een 2-2 stand, nadat voor Watervliet Wil Nijkamp en Lenie Leyenaar de 0-1 en 1-2 achter stand hadden ingelopen. Na de hervatting was het Jan Minnes, die er 3-2 van maakte, maar een niet ge heel vrijstaande Aurora-heer liet de eind uitslag op 3-3 noteren. Hoewel de A-aspiranten van Watervliet in het veld zeker niet onder deden voor die van Oosterkwartier B. bleef het juiste schot uit en verloren zij met 0-3. Teneinde de vrije zondag te benutten, speelden Watervliet I en 2, beide overigens onvolledig, een goede oefenwedstrijd om het eerste voor te bereiden op het kam pioenschap, dat zondag 8 april tegen Hol- ver I in Amsterdam kan worden behaald. Er werd snel en goed gespeeld, maar Wa tervliet I was voor de korf gevaarlijker en meer schotvaardig. Het eerste won over tuigend met 11-4. Op de in hotel Komman gehouden ver gadering heeft de propaganda-commissie ter ondersteuning van de plannen van de stichting „Zwembad Castricum" uitvoerig van gedachten gewisseld over de te voeren propaganda-acties. In het voorlopig be stuur werden gekozen de heer H. Duin (voorzitter) en de heer G. Spaander (secre taris). Op deze bijeenkomst werden plannen opgesteld om te komen tot een grote pro- paganda-actie waarbij alle inwoners van Castricum in staat zullen worden gesteld hun instemming met de plannen te betui gen. Tevens werd op deze vergadering het plan geopperd een propaganda-avond te houden, waarvoor dan de heer Dick van Rhijn als spreker zal worden uitgenodigd. NEW YORK (United Press) Ijsber gen drijven af naar het zuiden en zullen waarschijnlijk de scheepvaart op het noor delijk deel van de Atlantische Oceaan last bezorgen in de komende maanden, aldus heeft kapitein Ivar Gronbukt van de Noorse „Stavangerfjord" gezegd. De „Sta- vangerfjord" is met 679 passagiers in New York binnengelopen. Kapitein Gronbukt zei dat het schip vier grote ijsbergen had ontmoet ten noord-oosten van kaap Race (Newfoundland) en dat het gedwongen was vijftien mijl naar het zuiden om te varen. Eerder op de reis, raakte het schip in pakijs en veldijs op weg van Oslo naar Kopenhagen. Het schip kreeg hierdoor een geringe lekkage. De schade werd hersteld te Stavanger. Adviescommissie Staatsvissershavenbedrijf Bij Koninklijk Besluit is, te rekenen van 1 februari 1956, de hoofdingenieur-direc teur van de rijkswaterstaat ir. J. Volkers op zijn verzoek eervol ontslag verleend als lid van de commissie van advies voor het Staatsvissershavenbedrijf te IJmuiden, onder dankzegging voor de door hem in die functie bewezen diensten. Tot lid van deze commissie is benoemd de hoofd ingenieur A van de Rijkswaterstaat ir. L. van Bendegom te Haarlem. Van het Panamese stoomschip „Berno" is maandagmiddag omstreeks half een op ongeveer 75 mijl noodwest van IJmuiden een opvarende overboord gevallen. De man wordt vermist. Alle schepen ls verzoent goed uit te zien. ADVERTENTIE De handbalcompetitie-zondag heeft voor „IJmond" goede resultaten opgeleverd van de herenelftallen, die drie overwinningen boekten, maar voor de twee damesteams waren de resultaten negatief. IJmond' I heren ontvingen het Amster- De OVB-bestuurder de heer J. Koning fjarn,;e Niloc 2 op „Watervliet" en zij kon- heeft alle sprekers geantwoord. Hij meen- nu bewijzen, dat de nederlaag vorige de, dat het beeld in de staking sinds 2 januari geheel is veranderd. De Centrale van Zeevarenden stond toen op het stand punt „Eerst varen en dan onderhandelen". De vissers kregen echter geen zekerheid, dat de vaste gages behouden zouden blij ven. Nu is dat wel het geval; zwart op wit zullen een viertal rederijen toegeven en naar de mening van de heer Koning „zul len de andere rederijen volgen in de lawine". Hoe de uitslag van de schriftelijke stem ming op deze vergadering ook zou zijn, de OVB zou met de vissers meegaan in de ver dere strijd. Evenals de stakingsleiding was hij echter van mening, dat de overeen komst voor de „Amsterdam" geaccepteerd moest worden. Een individuele arbeids overeenkomst met de reder is hier tot stand gekomen en is deze reder na acht weken niet over de brug gekomen, dan kunnen de vissers volgens de heer Koning de strijd opnieuw beginnen. Schip voor schip zal dan worden stilgelegd. Wanneer de uitslag van de stemming Doorgaan" zou zijn, riep hij de vissers nu alvast op als één man naast dit besluit te staan. Mocht de uitslag „We proberen het met de „Amsterdam" zijn, dan was het nodig, dat de vissers een eenheid blijven vormen. Uitslag: varen! Na een laatste opwekking van de voor zitter van de stakingsleiding, de heer Ak kerman. werd besloten tot schriftelijk stemmen. In de zaal telden wij ongeveer Burgerlijke stand Heemskerk GEBOREN: Johanna G. M„ d. van G. G. Beentjes en A. A. Brakenhoff; Anna J.. d. van A. Tuyn en A. G. Numan; Gerardus H. J., z. van H. J. Heere en J. C. Ammeraal; Johannes J. C„ z. van C. Beentjes en M. J. Kloes: Anita S.. d van H. Brouwer en A. M. van' Duykeren; Arendina J., d. van G. Broedelet en H. Boerma; Nicolaas J., z. van J. de Goede en A. M. Commandeur; Jacqueline M.. d. van B. J. Beentjes en C. Meyer. ONDERTROUWD: S. J. Quax en C. J. van Egmond; K. G. Vos en E. Kluft. GETROUWD: J. L. P. Rutten en H. A. M. Aardenburg. OVERLEDEN: K. Welboren, 88 j.; H. Tim mer, wedn. van J. Verduyn, 86 j.; C. Mulder, echtg. van G. G. van Etten, 65 j. VEILINGBERICHT 26 maan Spinazie 114—138; witlof 43—91; waspeen 1242; spruiten 3895; prei 19—-61; knollen 17—39: rabarber 4397; rode kool 7—21; witte 7-19; peen 412; uien 1838; sja lotten 1625. week tegen Blauw Wit 2 met andere en juistere beslissingen even goed een over winning had kunnen zijn. Weliswaar waren nu de ploegen, althans in de eerste speelhelft aan elkaar gewaagd en was geenszins te veronderstellen, dat er een zege voor de thuisclub in schuilde. De aanvallen wisselden elkander beurtelings af met de IJmonders in de meerderheid, maar dank zij de uitstekende Niloc-doel- verdediger kon menig gevaarlijk IJ.mond1- schot worden gekeerd. Ook doelman Böhm echter kreeg het niet gemakkelijk, maar hij wist tot de rust met een 54 stand voor IJmond het voordeel te behouden. Direct na de hervatting probeerde Niloc met felle aanvallen het verloren terrein terug te winnen en bracht het zelfs tot 66. De IJmonders waren nog aggressiever nu en dwongen op enkele uitzonderingen na Niloc in de verdediging. Aangezien Böhm in het IJmond-doel geen enkele maal meer gelegenheid gaf te scoren en de Velsense aanvallers er zin in hadden, werd de eind uitslag 126. Het tweede herenelftal slaagde er in om de moeilijke wedstrijd tegen de heren van HOC 2, dat de tweede plaats op de ranglijst inneemt, een 118 nederlaag te bezorgen; een prestatie, die de IJmonders voor de ko mende wedstrijden een goede steun zal zijn. Hoewel Concordia 3 flinke tegenstand bood, gelukte het de IJmond 3-heren vrij spoedig het initiatief over te nemen en de Haarlemmers met een 8—3 nederlaag naar huis te sturen. De kans van IJmond I-dames om in Haarlem zich dichter bij de HOC I-dames te plaatsen en mogelijk nog meer te berei ken, ging verloren wegens de nederlaag, die zij te incasseren kregen van de lijstaan- voersters. Al gauw na het begin noteerde HOC twee doelpunten, doch de IJmond- voorwaartsen gaven stevig antwoord dooi de achterstand in te lopen en zelfs door mej. T. Schuit nog voor de rust een kleine voorsprong (32) te nemen. Na de hervat ting wilde het bij IJmond niet meer en kon HOC een groot overwicht ontwikkelen, waarbij de doelverdedigster mej. M. Kles- ser zich prima weerde. Zij kon niet verhin deren, dat de eindcijfers 83 voor HOC werden. De IJmond-jongens-juniores verloren met 83 van De Blinkert de beslissings wedstrijd om het zaalhandbalkampioen schap. Geringe aanvoer op de groenteveiling Voor de door hen aangevoerde groenten, kregen de Kennemer tuinders in Castri cum de volgende prijzen: spruiten ge schoond 82-98; spruiten ongeschoond 20- 60; prei 30-45. Of het een in deze tijd voorkomend ge brek is aan belangstelling voor vergaderin gen of dat de oorzaak moest worden gevon den in de Doorsnee-uitzending van maan dagavond, een feit is het, dat er voor de jaarlijkse ouderavond van leerlingen van ae openbare Watervlietschool in het ge meentelijk ontspanningslokaal aan de Van Diepenstraat maar een matige belangstel ling was, ondanks het magnifieke film programma. In' zijn openingswoord herinnerde de voorzitter van de oudercommissie, de heer A. Honing aan het hoogtepunt van 1955, de 25e jaarlijkse potplantententoonstelling, die zeer geslaagd was, maar veel geld kostte. Daarom moest van andere zaken worden afgezien. De strenge winter was oorzaak, dat de jaarvergadering was uitge steld. Ten aanzien van de suggestie van de St. Nicolaas-commissie uit de Centrale Ouder raad van de openbare scholen in Velsen om lijstcollecten achterwege te laten en het dit jaar te proberen met een flink opgezette loterij, die tenminste voor het St. Nicolaas- werkcomité 2000.moet opbrengen, was de medewerking van de oudercommissies toegezegd. De aanwezigen stemden met de suggestie in. De heer W. van Ginkel, penningmeester, kon na een summier jaarverslag van mevr. Olden burger, secretaresse, ondanks de hoge uitgaven toch nog een flink voordelig saldo overleggen. De aftredende bestuursleden, mevr. Ol- denburger en de heer J. Suyk zagen zich herkozen. Wegens vertrek van de heer Van Ginkel, die hartelijke woorden van erkentelijkheid toebedeeld kreeg van het hoofd der school, de heer P. Bosua, werd in diens plaats tot penningmeester gekozen, de heer F. van Lamoen, mevr. Nolst Trénité voorzag in de vacature wegens de emigratie van mevr. Wegm a nRetel De heer Bosua, die zich zeer waarderend uitliet over het werk van de oudercommis sie en daarvoor, mede namens het perso neel van de school, maar vooral uit naam van de kinderen hartelijk dank bracht, schetste vervolgens uitvoerig de moeilijk heden, die moeten worden overwonnen om bij ziekte van een der leerkrachten het kind toch zijn onderwijs te kunnen geven. Hij hoopte spoedig te zien, dat de Watervliet school van dit kwade euvel zou worden verlost en er een oplossing zou worden ge vonden. Op enige vragen aangaande de school ging de heer Bosua uitvoerig in. Na de pauze hebben de aanwezigen kun nen genieten van de prachtige geluidsfilm van de Heidemaatschappij „Langs onge baande klingen", waarin een vergelijking met toestanden van een eeuw geleden en thans, ook door het banen van nieuwe we gen op elk gebied, wordt gemaakt. WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op Woensdag te worden betaald, daar de bezorger» op Donder dag moeten afrekenen DE ADMINISTRATIE Mr. C. E. Muller, rechter bij de Haar lemse rechtbank is bij K.B. van 17 maart benoemd tot tweede vice-president van de rechtbank in het arrondissement Haarlem. Tot dusver was er in Haarlem één vice president, maar in de wet is al enige tijd voorzien in de mogelijkheid voor het be noemen van twee vice-presidenten in een aantal arrondissementen. Daartoe behoorde ook Haarlem. Mr. Muller bekleedt dus thans het vice-presidentschap van de Haarlemse rechtbank naast mr. E. J. W. Top. Mr. C. E. Muller werd op 13 oktober 1928 substituut-griffier van de Amsterdamse rechtbank. Op 31 mei 1934 is hij benoemd tot rechter in Middelburg en op 8 maart '40 volgde zijn benoeming tot rechter bij de Haarlemse rechtbank. Hij was ook voor zitter van het Haarlems tribunaal na de bevrijding. Wat er vandaag was Vier kotters losten vandaag 500 kg tong en 80 kisten schol. Voor export ging grote schol weg voor 35, middel voor 47, zet- schol voor f 60 en schol I voor 5660. De kleine tong was voor export: kleinmid- del deed 3.05—3.30, tong I 3.50—/ 3.80 en tong 2 33.70. Binnenland kocht schol 2 voor 4637, schol 3 voor 1524. Grote tong noteerde f 2.702.75 en groot middel tong 2.452.50. Voor woensdag Voor de woensdag komt de SCH 6 met 435 kisten vis, waarvan 75 schelvis, 70 wij ting, 150 haring, 140 makreel en 50 stuks stijve kabeljauw; voor de woensdag is de HD 79 thuisvarende met een nog onbeken de vangst. Verder wordt verwacht de IJM 14. Binnengekomen schepen IJM 202, 206, 239, 226 en de 54 (Limbur- gia) v. binnen; HD 87; UK 70, 94, 11, 16, 48, 41. Vertrokken schepen IJM 45 De Hoop, 74 Martha, 283 Martens- hoek, 221 Wiron 3, 75 Gorredijk, 204 Ver wachting, 53 Heemstede, 226, 206, 239, 59, 11, 3, 4, 5, 218, 8, 31, 216, 52, 22, 78, 272, 27; SCH 7 Willy; UK 16, 48, 70, 3; VD 9; VL 71 Marie; HD 87 Pietertie; AM 16, 18, 17; RO 29, 2; WR 49, 34, 25, 50; TX 14; BU 33; KW 57 Dina Marie, 59 Floris, 51 Prinses Mar griet, 5 Fierman Eduard, 23 Concordia, 147 Wilhelmina 3, 9 Hubertha Gerarda, 20 Grietje, 10 Adrianus, 168 Eendracht, 81 Al berta Hendrika. 39 Helena, 162 Vier Gezus ters, 41 Aafje Jacoba, 105 Jacoba, 23 Vol harding, 17 Arie Nico. 166 Gebroeders, 107 Jacoba, 114 Avontuur, 24 Cornells, 89 Wil- lempje, 169 Aleida, 28 Verwachting, 65 Willy Alida. 125 Petronella, 108 Gebroeders, 91 Alida, 104 Vrouw Dirkje, 138 Wilhel mina 2, 45 Neptunus, 30, 35, 27, 21, 60, 88 165, 58, 56, 36, 53, 998, 71, 210, 92, 79, 62, 12 94, 77, 68, 133, 73. Nachtvangsten van de kotters Leendert Jacoba 40 kg tong en 4 m. vis Arendje Jacoba 40 kg en 7 m. Anne Marie 70 kg en 7 m. Victoria 40 kg en 6 m. Stern 5 kg en 2 m. Hermina 4 40 kg en 3 m. Cor nelia Adriana weinig vangst. Trijntje 25 kg en 4 m„ keer vastgelopen, Alice 45 kg en 4 m. Willy Alida 30 kg en 5 m. Albatros weinig te melden, Gerda Marianne 10 kg en 3 m. Johanna Cornelia 70 kg en 2 m. Zee arend 40 kg, 1 m. en 7 kabeljauwen, Adria na Catharina 40 kg en 6 m. Willem 60 kg en 3 m. Wiron 1 100 kg en 8 m. Arendje 40 kg en 5 m. Jacoba KW 105 70 kg en 6 m. Kon. Juliana 50 kg en 2 m. Jana 50 kg en 6 m. Alida Jacoba weinig te melden, Pieter Jacob 200 kg en 5 m. Hendrikje weinig te melden, Twee Gebroeders 30 kg en 4 m. Emisel 160 kg en 5 m. Corry 15 kg en 3 m. Hoop 1 60 kg en 7 m. Magda 25 kg en 33 m. Nehim 1 weinig vangst, Nehim 2 40 kg en 2 m. Nehim 3 70 kg en 5 m„ een trek kwijt, Nehim 3 70 kg en 5 m„ een trek kwijt, Ne him 4 80 kg en 2'A> m. Klaas Jr. 50 kg en 5 m. Vier Gebroeders 40 kg en 2 m. Tiny Dieuw 100 kg en 3 m. Jan Willem 70 kg en 2 m. Okko Bosker 20 kg en 5 m. Nachtvangsten van de loggers Flevo 60 kg tong en 4 m. vis. Verwach ting 1 tong en 1 kabeljauw, Prinses Mar griet 80 kg en 10 m. Floris 40 kg en 2 m. Elizabeth 90 kg en 5 m. Saturnus 90 kg en 3 m. Jan 100 kg en 10 m. Willempje 20 kg en 2 m. Alida 40 kg en 1 m., een trek kwijt, Vrouw Dirkje 15 kg en 1 m. Gebroeders 20 kg, 4 m. en 4 halve kabeljauwen, Avontuur 30 kg en 2 m. Agatha Arie 80 kg en 8 m. Vier Gezusters 30 kg, 4 m. en 2 kabeljau wen. Gebroeders 50 kg en 6 m. Aleida 10 kg en 2 m. Coen Bot 80 kg en 15 m. Dina Marie 100 kg, 10 m. en 4 kabeljauwen. Ex celsior 3 5 m. vis en 25 kabeljauwen, Wiron 3 50 kg, 3 m. en 4 kabeljauwen, Arie Nico niets te melden, Jacoba 40 kg en 5 m. Dagvangsten van de loggers Vrouw Anna 40 kabeljauwen en 2 m. gullen, Elizabeth 40 kg en 2 m. vis in twee trekken, Saturnus 20 kg en 3 m. Jan 50 kg en 7 m. Arie 50 kg, 2 m. en m. tarbot, Excelsior 3 4 m. vis en 10 kabeljauwen. Aalsum, 25 v. Genua n. Pt. Said. Alkaid, 24 v. Montevideo n. Santos. Anker, pass. 25 Landsend n. Norfolk. Amsteldiep, 25 v. Pt. Said n. Ceuta. Arendsdijk, 25 te Rotterdam. Amor, 25 te Amsterdam. Amstelland, 25 te Amsterdam. Amstelpark, pass. 26 ten n. v. Azoren n. Hous ton. Alamak, 26 te Nordenham. Artemis, 26 80 m. zo. Kp. San Antonio. Aagtekerk, 27 Colombo verwacht. Albireo, 26 te Amsterdam. Bawean, 26 te San Francisco. Boskoop, 24 te Amsterdam. Beninkust, 26 te Freetown. Breda. 26 v. Rotterdam n. Delfzijl. Bussum, 26 v. Bandarshapur n. Continent. Baarn, 26 te Carthagena. Bagan, 26 te Makassar. Barito, 28 Timordilly. Beninkust, 26 te Conakry. Britsum, 24 pass. Gravesend n. Londen. Caltex Pernis, 25 v. Pt. Said n. Rotterdam. Caltex The Hague, 25 v. Sidon n. Rotterdam. Cinulia, 25 v. Pta. Cardon n. Liverpool. Coryd-a, 26 te Curagao. Crania, pass. 25 Ceylon n. Calcutta. Caltex Nederland, pass. 26 Muscat n. Rasta- nura. Camerounkust, 26 te Bordeaux. Camitia. 26 v. Rotterdam n. Stockholm. Caltex Leiden, 26 100 m. o. Kreta. Dorestad, pas. 26 Gibraltar n. Liverpool. Doris, 26 te Guanta. Dorestad, 24 80 m. z. Sardinië. Doris, 26 te Puerto La Cruz. Eemdijk, 26 te Lissabon. Elizabeth B. pass. 26 Key West n. Bermuda. Felipes, 27 te Singapore. Farmsum, 26 te Le Havre. Gaasterkerk, 26 te Casablanca. Graveland, 25 v. Recife n. Las Palmas. Gadila, pass. 26 Thursday eil. n. Port Moresbv. Prijzen van maandag. Heilbot 4.403,20; gr. tong 2,95—2,60; grm. tong 2,54—2,22; kim. tong 2.95—2,72; kl. tong I 3.90—3,50; kl. tong II 3,80—3,15; tarbot I 3,20—2.50, por kg. Tar bot II 146—116; tarbot IV 88—48; tongschar 8684; schartong 30; gr. schol 4530; grm. schol 4637; kim. schol 7742; kl. schol I 6546; kl. schol II 42—14; schar 31—10; bot 98; v. haring 2217; makreel 2317; gr. schelvis 30; grm. schelvis 4641; kim. schel vis 4740; kl. schelvis I 4543; kl. schelvis 11 4536; wijting 3212; gr. gul 4035; midd- gul 34—30; kl. gul 31—30; kl. leng 32; ham 56; poontjes 21; kl. koolvis zw. 2524; kl. koolvis wit 34. per 50 kg. Gr. kabeljauw 256 80; gra. koolvis zw. 5655; gr. leng 74, per 125 kg. Aanvoer van maandag. 1065 kisten tong en tarbot, 2 kisten heilbot, 10 kisten tong schar en schartong, 1515 kisten schol, 335 kisten schar, 310 kisten bot, 615 kisten haring, 600 kisten makreel. 90 kusten schelvis. 1055 kisten wijting, 300 kisten kabeljauw en gul, 5 kisiten leng, 3 kisten ham, 10 kisten poon, 100 kisten koolvis, 25 kisten diversen. Totaal 6050 kisten. Besommingen van maandag. VL 85 f7290; SCH 153 f18.000; IJM 53 f1710; IJM 204 f2980; RO 2 f3430; KW 41 f9380; KW 9 f7380; KW 45 f9860; KW 5 f3810; KW 138 f3620: KW 135 f21.200; KW 175 f8250; KW 159 f5550; KW 44 f10030; KW 95 f3950; KW 47 f2650; KW 29 f3400; KW 141 f5320; KW 24 f5540; KW 65 f1640; KW 166 f2900; KW 169 f3760; KW 104 f3030; KW 89 f3650; KW 107 f3020; KW 126 f3630; KW 26 f 4030; KW 28 f4640; KW 108 f3680; KW 114 f3380; KW 17 f2970; KW 162 f5710; KW 10 f3320; KW 105 f3550; KW 94 f2770; KW 58 f3240; KW 53 f 1820; KW 21 f1920; KW 77 f1910; KW 36 f3200; KW 98 f2600; KW 79 f3930; KW 165 f3510; KW 133 f3510; KD 72 f2220; KW 12 f3200; KW 210 f2430; KW 60 f700; KW 88 f2440; IJM 4 f3730; IJM 45 f540; IJM 210 f4260; AM 16 f3100; AM 17 f4660; WR 34 f4310; WR 49 f4220; TX 14 f3100; BU 33 f 2080. Gaasterland, 26 te Hamburg. Heelsum, 25 v. Hamburg n. Antwerpen. Hathor, 25 v. Amsterdam, pass. 26 Ouessant n. Sevilla. Hoogkerk, 25 Rotterdam. Hector, 25 te Amsterdam. Hera, 24 te Amsterdam. Houtman, 27 te Singapore. Hestia, 26 te San Felix. Isis, 26 250 m. w.zw. Ouessant n. Londen. Jason, 25 v. Amsterdam n. Hamburg. Kota Agoeng, 25 te Djibouti Kara, 26 v. Calcutta n. Singapore. Kertosono. 26 v. Port Said n. Napels. Kryptos, 26 te Aden. Kasimbar, 26 te Gurar. Kalydon, 26 te Kiel Holtenau. Korenia, pass. 26 Bornholm n. Rotterdam. Leopoldskerk, pass. 25 Perim n. Suez. Leuvekerk, 25 te Colombo. Lindekerk, 26 v. Pt. Said n. Genua. Loenerkerk, 28 te Damman verwacht Maashaven, 25 v. Rotterdam n. Hamburg. Myonia, 26 te Bangkok. Meliskerk. 26 v. Port Swettenham n. Penang. Metula, 26 v. Surabaja n. Balikpapan. Madoera, 26 te Cheribon. Mentor, 25 70 m. nw. Ouessant. Marisa, 27 Monrovia verw. Maaskerk, 26 te Durban. Noordam, 26 te Rotterdam. Nigerstroom, 26 te Duala. Notos, 24 30 m. o. Borkum n. Wismar. Ondina, 26 v. Pladju n. Singapore. Ouwerkerk, 27 te Singapore. Ophir, 26 te Tj. Priok. Oranjefontein, 25 440 m. o. St. Helena. Ouwerkerk, 26 v. Penang n. Singapore. Prins Alexander, 26 te Hamburg. Pygmalion, 25 v. Cristobal n. Rotterdam. Perna, 27 te Singapore. P. G. Thulin, 24 te Schiedam. Polyphemus, 26 te Penang. Prins Maurits, 26 te Antwerpen. Prins Willem III, 26 v. Halifax n. St. John. Pieter S, 26 Amsterdam verwacht. Ridderkerk, 26 te East-Londen. Roebiah, 25 te San Francisco. Rijnkerk. 26 te Antwerpen. Rondo, 25 250 m. w. Minikoy. Radja, 26 300 m. O. Malta n. Halifax. Schedpwijk, 26 te Gibraltar. Sommelsdijk, 26 te Rotterdam. Stad Vlaardingen, 26 te Rotterdam. Sirrah, 26 Finisterre gep. n. Rastanura. Stad Dordrecht, pass. 26 Ouessant n. Palermo. Straat Banka, 26 v. Tj Priok n. Singapore. Saidja, 26 te Pulubukom. Saroena, 26 te Soerabaja. Schie, 26 6te Algiers. Siaoe, 26 te Singapore. Sibigo, 28 San Dakan verwacht. Stad Alkmaar, 26 te Antwerpen. Sinabang, 28 Sydney verwacht. Seven Seas, 29 Southampton verwacht. Ternate, 24 v. New York n. Beyrouth. Tantalus, 26 te Amsterdam. Taria, 27 te Singapore. Triton, 27 te Houston. Tiberius. 24 220 m. w.nw. Lissabon. Tjitjalengka, 1 April Singapore. Tomocycïus, 26 v. Curagao n. Pta Cardon. Tero, 27 v. Antw. te Rotterdam verw. Tibia, 26 190 m. o. Bahrein. Tjiluwah, 26 v. Semarang n. Surabaja. Van Riebeeck, 27 Buleleng verwacht. Van Riemsdijk, 26 v. Semarang n. Surabaja Van Waerwijck, 29 Mombasa verwacht. Willem Barendsz, 26 te Kaapstad. Witmarsum, 26 te Houston. Waterland, 25 v. Amsterdam n. Hamburg. Waal, pas. 26 Kp. Bon n. Antwerpen. Willem Ruys, pass. 26 Guardafui n. Colombo. Wonogiri, 26 te Suez verwacht. Wonosobo, 26 te New York. Waiwerang, 26 v. Ampenang n. Surabaja. Zuiderzee, 21 te Rouaan. Zijpenberg, 27 te Dakar verwacht. KLEINE VAART Advent, 26 v. Fur n. Colchester. Anna B. verm. 26 v. Port Lyautey n. Tonnay. Charente. Arnoudspolder. 28 Lissabon, verwacht. Afiena, 26 Holtenau gep. n. Rochester. Att S, 26 v. Amsterdam te Hamburg verw. Aardenburgh, pass. 26 Kiel Holtenau n. Stock holm. Bergsingel, 26 v. Quimper n. San Sebastian. Bestevaer. 26 v. Middelharnis te Londen. Bab T, 22 te Requejada. Bill S, 26 v. Antwerpen te Avonmouth. Badzo, verm. 26 v. Rotterdam n. Londen. Batavier I, pass. 26 Finisterre n. Casablanca. Castor, 25 v. Hull te Rotterdam. Casablanca, 26 te Rotterdam. Daniel, 26 te Londen. Duiveland, 26 nog te Gdynia. Erasmus. 26 v. Stockholm te Malmö verw. Ellewoutsdijk, verm. 26 v. Portsmouth n. Brug ge. Erkalin, 27 v. Kopenhagen te Rotterdam verw. Frans v. Seumeren, 26 v. Gravenchon te Emden Gerrie S, 26 v. Waterford te Liverpool. Henrica, 26 v. Lissabon te Leixoes. Hydra, pass. 24 Vlissingen n. Boness. Henrica B, 26 v. Rouaan te Hansweert. Hink, 26 v. Swansea te Amsterdam. Jaba, 26 v. d. Limfjord te Amsterdam. Joost, 24 v. Bayonne n. Lowestoft. Julia Mary, 24 te Lissabon. Kaap Falga. 24 v. Harlingen n. Boston. Kaap St. Vincent, 24 te Cardiff. Leendert B, 26 v. Hull te Antwerpen verw. Madzy, 26 v. Knarrevik te Roterdam. Marjan, 26 v. Hansweert te Truro verw. Martien, 27 v. Le Treport te Bremen verw. Martien, 27 te Bremen verwacht. Marianne, 24 v. Gothenburg n. Rouen. Marcella, 26 v. Amsterdam te Kopenhagen. Neeltje B, 26 v. Teignmouth te Le Spezia. Nijenstein, pass. 26 Vlissingen n. Antw. Oosterdok. 26 v. Rotterdam n. Zeebrugge. Pavo. 24 te Goole. Ponza. 24 te Bordeaux. Ria, 26 v. Vlissingen n. Hansweert. Spes. 26 v. Aalborg te Gothenburg. Sandettie, 26 v. Uddevalla te Rotterdam. Surte, 26 te Boston. Tanny, 26 v. Amsterdam n. Gothenburg. Tilly, 23 v. Workington n. Sables d'Olonnes. Wubbina, 27 te Gent verwacht. Wota, pass. 26 Vlissingen n. Gent. Walenburgh, pass. 26 Ouessant n. Rotttrdam. Westerdok. 24 v. Amsterdam n. Londen. Wickenburgh, 27 v. Casablanca te Duinkerken SLEEPVAART Humber. 24 180 m. zo. Str. Messina n. Napels. Noorzee, 24 100 m. n. ten w. Kp. Finisterre met zuiger. Oceaan, 24 440 m. zw. Finisterre m. Tradewind Oostzee. 25 24Q m. n.nw. Perim met drie bakken Thames, 24 te Pta del Gada heeft Universo geassisteerd. Witte Zee. pass. 25 eil. Enggano n. Tj. Priok met baggermolen. Zwarte Zee, 25 v. Falmouth te Gothenburg met baggermolen. 6

IJmuider Courant | 1956 | | pagina 7