Joh. Meyer Zn Optocht van 2000 schoolkinderen en vele feestprogramma's Vele nieuwe creaties Agenda voor Velsen Kennemer i, Lantaarn Helpende handen broodnodig „UPPER TEN" pijptabak Visserij-varia IJmuider Courant Patisserie Dekkers Nieuwe gezichtspunten rond de gasschade; voor kleine harten van de P.H. Verlovingsringen P. DE GROOT Aanmeldingsformulier 11 Grootse Koninginnedagviering in „Noord' HERENMODEGEBIED en... uitsluitend de allerbeste kwaliteiten! „Eva Bonheur" voor de Kunstkring „Bittere Rijst" in speciale voorstelling P. Kok wint eerste partij van J. Belien Goede kans op de titel Pa zei: „Hoe het zij, Ma's ei of Pa's ei, mijn paasei koop ik bij: Het PEN gaat olie stoken Vadertje Staat redert Kiestonen tekort Jacq. Tellier-IJmuiden Kennemerstaten gaf in een jaar 150 zwemdiploma's uit WOENSDAG 28 MAART 1956 De activiteit van de Oranjevereniging „Velsen" (Noord), die zich telkenjare toe spitst op nationale gebeurtenissen en niet in de laatste plaats op de viering van de verjaardag van H.M. de Koningin is na de oorlog een belangrijke plaats gaan inne men bij de bevolking, die echter moeilijk kan raden hoeveel werk en voorbereiding vastzit aan het organiseren van een weloverwogen feestviering. Het is daarom niet verwonderlijk, dat de Oranjevereniging mèt haar plannen voor 30 april naar een gelegenheid zoekt een nog groter aantal leden in haar kring op te nemen. De feestviering zal die schoolkinderen van alle scholen in „Noord" omvatten. In 1945 waren het er 800 en deze keer, tien jaar later al 2000 kinderen, die aillen royaal ge- tracteerd worden en voor wie feestjes en spelen worden gehouden. De Oranjever eniging Velsen (Noord) huldigt het stands punt dat al is vader geen lid), de kinderen toch feest vieren. Het programma Opnieuw is de Oranjevereniging er in ge slaagd een bezet, maar goed feestprogram ma voor 30 april samen te stellen, dat 's. morgens om negen uur begint met een grote optocht van de 2000 kinderen; een optocht, die nu, evenals voorgaande jaren, weer allerlei versieringen te zien zal ge ven. Daarna zullen afwisselend voor de verschillende klassen van kwart over tien tot twaalf uur en van twee tot vier uur kindervoorstellingen worden gegeven in het gebouw „Concordia" en het Hervormd wijkhuis. Er is een uitgezocht programma met beroepsartisten samengesteld. Hieraan werken mede mr. Snips, sneltekenaar; Montague met poppenkast; Oom Ger met sprekende pop; Clement, goochelaar; Da vids, accordeon en een conferencier. Sport Tussen twee en vijf uur 's middags zijn er op het sportpark „Rooswijk" voetbal wedstrijden voor jongens van de hoogste klassen der scholen; voor de meisjes zijn er van twee tot d'rie uur slagbalwedstrijden op het terrein bij de Watervlietschool, waar de muziek en de bel te horen zullen zijn van de draai- en zweefmolen, die samen de ADVERTENTIE tonen wij u op Herenmodes en Confectie Damesmodes en Confectie Maatkleer makers Kennemerlaan 36 - IJmuiden - Tel. 4453 Als slotavond van het winterseizoen geeft de Velser Kunstkring „Voor Allen" op woensdag 4 en don derdag 5 april in het Rex-theater voorstellin gen met het Rotterdams Toneel. Opgevoerd zal worden het bekende blijspel van Herman Heijermans, Eva Bon heur. De rolbezetting is als volgt: Wim v. d. Brink, Coba Keiling, Thera Verheugen, Nell Koppen, Steye van Brandenburg, Wim Grelinger, Erik Plooyer Ben Hulsman en Wiep Wildeman. De veelbesproken Italiaanse film „Bittere Rijst" (Riso amaro), die Silvana Mangano in één slag beroemd maakte, heeft in wezen de huid verkocht aan de glamour. Hoe goed ook het verhaal in elkaar zit het verhaal van de jonge vrouwen, die naar de rijstvelden in Noord-Italië komen om veer tig dagen lang in de hel van zon en wase mende akkers het zware werk van het wie den te verzetten het is al te duidelijk naar de sensatie getrokken. Want in de barakken, waar deze meisjes overnachten, broeit de atmosfeer en lokt de liefde. Sil vana is in dit gegeven de aangewezen per soon, om nog net de censuur te passeren en „Bittere Rijst" werd daardoor de film, die af en toe moeizaam binnen de perken blijft, al kan er waardering opgebracht worden voor de wijze, waarop camera en regisseur de sfeer in dit rijstland hebben weten waar te maken, maar de „klassie ken" uit deze school, zoals „Sciuscia" en „Miraeolo a Milano" zijn ons liever. Deze film draait donderdagavond in een speciale voorstelling in het Thalia theater. F. Visknecht Jan Glas ter aarde besteld Op het gereserveerde gedeelte voor de Oud-Katholieke gemeenschap van de Wes terbegraafplaats te IJmuiden was dinsdag morgen een grote menigte samengekomen om een der oude bekenden uit de IJmuider vishallen, de visknecht Jan Glas, naar zijn laatste rustplaats te brengen. Na de kerkdienst arriveerde de lange stoet tegen het middaguur op de begraaf plaats. De kist was bedekt met bloemstuk ken van de vishandel, vele verenigingen en van familieleden. Aan de groeve sprak woorden van af scheid namens de werkende havenarbei ders en visknechts uit de vishal verenigd in „Samenwerking" de heer B. Dukel en na mens een ontspanningsclub voerde, de heer Glas het woord. Na het bidden van „Onze Vader" verlieten de velen diep onder de indruk de dodenakker. BIJZONDERE GEREFORMEERDE KERKDIENST Donderdagavond wordt in de Gerefor meerde kerk aan de Burgemeester Ensche- iélaan te Santpoort een bijzondere dienst -rehouden. Ds. G. Toorenvliet uit Bloemen- daal zal dan spreken over „Schuldig Niet schuldig". De muziekvereniging Arti et Religioni uit Haarlem verleent medewer king. hele dag een plaatsje vinden aan de Wij- kerstraatweg. Avondfeest Voor de leden worden tenslotte door de Oranjevereniging in gebouw „Concordia" twee vrolijke avondvoorstellingen gehou den, te verzorgen door bekende radio- en televisie-artisten. De bekende zanger Bert Robbe wordt bijgestaan door Willy Rex en Nol van Dijk aan dé Vleugel, The Corita's met een show; The Movers en Joe Andy omlijsten voorts de springplank-acrobaten The Hadory's en ten slotte geven Harry dé Groot en De Fleski's de beide avonden een prettig slot. WOENSDAG 28 MAART IJMUIDEN Thalia, 20 uur: „De wraak van de vaan drig". Rex, 20 uur: „Madame Butterfly". Pieter Vermeulenmuseum. Cultureel Ge bouw, open van 9.30-12 en 14-16.30 uur. ft DONDERDAG 29 MAART IJMUIDEN Thalia, 20 uur: „Bittere rijst". Rex, 20 uur: „Madame Butterfly". Pieter Vermeulenmuseum, als woensdag. VELSEN Raadhuis, 9.3012 uur: spreekuur wet houder van Openbare Werken. Om de IJmond-jeugddamtitel De 18-jarige DCIJ'ers Jiet Kok is er in geslaagd de eerste partij van de match tus sen Kok—-Beliën om de jeugddamtitel van Kennemerland te winnen. Er worden 3 par tijen gespeeld, zodat er nog 2 volgen. Weet Kok deze twee partijen remise te houden dan plaatst de IJmuidenaar zich als kampioen van Kennemerland in de strijd om 't provin ciaal jeugdkampioenschap. Voor de hoofdklasse zijn thans 7 van de 8 finalisten bekend. De St. Bavo-speler N. Beliën en Nico Blom van de Haarlemse Dam club moeten voor de achtste plaats herkam pen. De drie eerst-aankomenden in de strijd om het kampioenschap van Kennemerland plaatsen zich in de eindstrijd om het dam kampioenschap van Noordholland. In Se eerste ronde op 4 april in het club lokaal van damclub 't Oosten ontmoeten elkaar: B. Dukel—P. v. d. Berg, Ja Poppen H. v. d. Berk, G. Postma—N. Blom of Beliën. Abe de JongF. Slot. Kandidaten le klasse Tegelijker tijd vangt in het zelfde club lokaal op 4 april de finale van de overige klassen aan. In de eerste klasse brengt de eerste ronde de volgende spelers aan het bord: G. Lodder (DCIJ)G. Hekelaar ('t Oosten), Adelaar (Beverwijk)Schuringa (Haarlem OK), Persoon (Hillegom)Horick (Hillegom). De kampioen komt in de eindstrijd om het kampioenschap van Noord'holland. In de tweede klasse komen in de eerste ronde tegen elkaar uit: D. v. d. As (Bever wijk)A. Albers (Beverwijk), C. Beliën (St. Bavo)C. Vrolijk (HDC), A. Nasteling (St. Bavo)—Th. Bot (VKD). ADVERTENTIE CENTRUM-GALERIJ Op de wel zeer druk bezochte voorlich tingsavond van de Beverwijkse afdeling van de Kon. Algemene Vereniging voor Bloembollencultuur zijn enige nieuwe pun ten ontvouwd betreffende de gasschade aan de bloembolgewassen en haar be strijding. Ir. W. Visser van de Hoogovens deelde mede dat er iets gevonden is om de gevaar lijke fluor uit de brandstof te krijgen; men hoopt dit ai te merken in de komende zomer aan de gladiolen. Ook zullen onge twijfeld betere resultaten geboekt worden wanneer de nieuwe hoge schoorsteen van 150 m. klaar zal zijn. Want proeven op het Het zal aan de onwennig heid van de geheel nieuwe positie gelegen hebben, dat er af en toe van die vreemde dingen gebeurd zijn met het nieuwe scheepje, dat de Staat der Nederlanden de zee gaat opsturen onder de naam „Wil lem Beukelsz" en dat onder deze roemruchte naam de we tenschap der visserijen gaat dienen. Want dat kostbare pronk je ligt nu bereids enige dagen te IJmuiden wachtend op de proegvaart met ministers en andere hoogwaardigheidsbe kleders op de brug, welke zich op donderdag 5 april gaat vol trekken, maar men moet niet wagen zich schuchter aan dek te bevinden als gewoon IJmui denaar, want dan wordt men er rap afgevloekt. Daarmee overtreedt Vader tje Staat de ongeschreven wet, die zegt, dat op elk nieuw schip, dat IJmuidens vissers haven binnenkomt iedere be langstellende welkom is en vadertje geeft op onverstan dige wijze voedsel aan allerlei boosaardige praatjes, waarvan wel niets klopt, maar die er dan toch maar komen. Het is de eerste keer natuur lijk en ik neem het vadertje helemaal niet kwalijk, maar laat hij een beetje begrip to nen en niet zo gauw bekken: „Daar hebt gij niets mee te maken". Want dat is niet waar. Als het onderzoek, dat dit schip gaat verrichten, voor ónze visserij is, dan mag die visserij toch wel een tikkeltje nieuwsgierig komen kijken? Als straks de hooggeplaatsten zich koutend aan dek bevin den, hoeven we er echt niet bij, maar zolang dat scheepje af en toe eens binnenwipt tus sen de drukke bedrijven van het uitproberen door dan moet er niet zo hard ge schreeuwd worden. Niet dat IJmuiden daar bang voor is, maar het staat zo onheus. En ze zeggen toch al zoveel van deze Willem. Paasbal De krachtige knapen van de vereniging „Hercules" gaan op eerste Paasdag een feest op touw zetten om wat meer ruimte in de kas te krijgen en daaraan een materiaalvoorzie ning te kunnen ontlenen, die de vereniging hard nodig heeft. Er wordt in Flora prijsgedanst of geprijsdanst zo men wil om eieren. Ter voorkoming van baggerlaarzen óm eieren, en niet er óp. En op 7 april geeft Hercules een stedenwedstrijd ten beste in het heffen van gewicht, waaraan sterke mannen uit Alkmaar, Beverwijk en IJmui den meedoen, waaruit gij dus weer kunt afleiden, dat IJmui den ondanks alle roddelarijen een stad is, melieven. Voor de onzen doen mee Keirsgieter, Tabak, Stokkel, Broek en de gebroeders Zwanenburg. Sneeuwruimers bij Shetland Gij zult my nydig tegenwer pen, wat ik my aanmeet in deze lammetjes-en-wilgekats- jesdagen te gaan spreken over sneeuwruimen. Ik vraag het mijzelve ook af, vrinden, maar er zit nog wat oud zeer. Gij herinnert u wellicht, dat ik op het hoogst van de IJstyd- 1956 een bitsigheidje liet val- len over het tempo, waarmee de Lange Nieuwstraat sneeuw- vry werd gemaakt, met de daaropvolgende aanmaning iets vlugger op te schieten wilde genoemde boulevard nog vóór Augustus geheel sneeuwvry zyn. Welnu, dezer dagen draaide ik de baas aller Velsense sneeuwruimers in de overigens vrindelijke armen en daar hadt ge de poppen aan het dansen. Hij heeft mij gramstorig de oren gewassen en voorgere kend, dat er in 96 man-uren vier kilometers rijwielpad zijn schoongemaakt zijnde de hele Lange Nieuw, de hele Sta tionsweg (en dat allemaal fiets paden van een twee meter breed, bedekt met een ijskorst van heb ik ulieden daar). Het tempo van sneeuwrui men op het door mij gewraak te plekje ging daarom zo traag, omdat er zich een gletscher van een ijskorst had vastgezet, aldus de ruimbaas en hij ver zekerde mij ernstig, dat zijn sneeuwruimers in hetzelfde tempo zijn doorgegaan en zo juist op de Shetland-eilanden zijn aangekomen om een tele gram van de navolgende in houd te verzenden: „Schoppen versleten. Stop. Strop. Wat nu? Stop. Wachten tot volgende winter of terugkomen? Stop." De weg terug De nijvere Beverwükse werk lieden, die vorig jaar zo trots het werk hunner handen over zagen, toen zij gereed waren gekomen met een aantal ver- keersverbeteringetjes, hebben thans met de handen in het haar moeten aanschouwen, hoe de A.N.W.B. handenwringend deze „verbeteringen" heeft aanschouwd. Er deugde namelijk niet veel van, op de hoek van de H. Burgerstraat en de Moensstraat en dies heeft men nu de han den maar weer uit de mouwen gestoken, om alles opnieuw te veranderen. Als de linker hand ook niet weet wat de rechter doet, blijft er werk omhanden. Paaslammetfes Op eerste en tweede Paas dag gaat in Velserbeek voor een dubbeltje een stukje dro menland open: de kinderboer derij, die elke nieuwe lente weer een zegen is voor moe ders met kinders en kinders alleen. En het wordt een waar Paas feest ook, want een van de schapen heeft er helemaal op gerekend en de wereld twee verbaasde lammetjes ge schonken, die op broze poot jes door het nieuwe bestaan trippelen en zich nog maar het beste thuis voelen aan de wollige flanken van moe of daar, waar de cafetaria te vin den is. Bovendien zal er een veulen van een pony zijn en de geiten zijn er ook weer, zo dat iedereen weer oude vrind schappen kan ophalen, als hij maar denkt aan het feit, dat geiten dol zijn op regenjassen en andere omhulsels der mens heid. De ganzen waggelen evenzeer wederom rond met de kippen en al die andere dieren van de kinderboerderij, die de kleine gasten érg dank baar zullen zijn voor een menslievende behandeling. Vergeten scholen Uit het schone Velserbeek bereikt mjj een kleine treur mare, dat de overigens nauw keurige secretaresse van de U.Y.V., de Unie van Vrouwe lijke Vrijwilligers dus, een kleine vergeetachtigheid heeft gepleegd. In de opsomming van scho len, die mee hebben geholpen capsules te verzamelen, heeft zij namelijk, een aantal inza melaren verzuimd te noemen. En die ijverige schoolkinderen verdienen toch waarlijk een pluim, welke dan hierbij gaat. Het waren de kinders van: de Theo Thijssenschool, van Os- sendorpschool, Jan Ligthart- school, Willem de Zwijger- school, Jan Campertschool, Pieter Vermeulenschool, Moer- bergschool en de kleuterschool ,,'t Meeuwennest". O ver de brug Voor het eerst zijn ze giste ren over de brug gekomen, de fietsers, die van Haarlem naar Velsen onderweg waren en daarvoor de Rijksweg hadden gekozen. Was voorheen dat stuk nog al eentonig en vlak, nu is er een mooi heuveltje ingelast in de vorm van het grote viaduct van de tunnelbouw, dat ov§r enkele weken ook het zware verkeer te verwerken zal krij gen. De fietsers hebben de klim al moeten maken, maar die werd dan weer goed ge maakt door een snelle afda ling langs een proper tegel paadje. En nu de bekistingen om de pijlers van dit viaduct >GOOOOOOOOOOOOOOOC)COOOC>OOOOOOOOCOOOOOOC 8 3 Het van de haak nemen g van een telefoonhoorn moet 8 volgens d'aloude wetten der P.T. en T. tot gevolg hebben 3 dat degene, die zulks ver- richt, een kiestoon hoort. Tenminste, dat staat in de publieke telefooncellen. De- ze kies- of zoemtoon is ech- ter in Velsen een schaars artikel geworden de laatste weken en duizenden telefo- nades in onze contreien be- 8 ginnen dan ook met het nij- g dig slaan, stoten, peuteren 3 8 of draaien aan de onschul- dige verresprekers, die zich p daardoor evenwel koelbloe- 8 dig niet laten beïnvloeden 3 en doorgaan met plagerig 8 zwijgen. Wanneer de mens 8) haast heeft en dat ge- beurt helaas meer en meer tot groot nadeel van hem- zelf is die kiestoonloos- heid een marteling, maar de P.T.T. kan er ook weinig j aan doen, want het is een 8 kwestie van overbelasting. 8 Er moet nodig nieuwe ap- H g paratuur bij, maar die ap- 8 paratuur dient uit het bui- 8 tenland te komen en dat g x buitenland maakt niet uit- 8 g sluitend kletskastjes, zwam- 8 doosjes oftewel telefoontjes 3 8 voor IJmuiden. Als we eens 8 8 begonnen het onnodig tele- g 8 foneren te voorkomen, wie 8 weet komen er dan weer g 8 wat meer kiestonen in voor- 8 0 raad voor de werkelijk no- 8 lige gesprekjes. o Q OCOCXDOOOOOCOCXXKXXXXXXXXXXXXXDOOCXXXXXXDOO zijn weggenomen, blijkt, dat zelfs de moderne betonbouw een eigen schoonheid vermag op te brengen, want met het hekje en de ovale pilaren is dit massieve brok wegenbouw- kunde, dat de boerderijtjes van de Hofgeest geheel overstemt, niet eens zo erg lelijk. Wanneer gij een kind zoudt kunnen helpen, dat zonder ouders op de kille wereld stond, ge zoudt hoogstwaarschijnlijk geen sekonde aarzelen en de puk in de beslotenheid van uw gezin opnemen onder het menslievend motto, dat waar er vijf van eten een zesde mond niet al te zeer zal tellen. Zoiets verlang ik nog niet eens van u, maar wel een steuntje, een steuntje in de nog geringe ruggetjes der kinders, wier leventje plotseling werd vernield, doordat zij moeder en vader kwijt raakten. Het hoeft niet eens, want het is al voor u gedaan. Wan neer ge eens om de hoek van de deur in het Groesbeekse kindertehuis „Prinses Beatrix" zoudt kunnen kijken, dan waart ge zonder twijfel uiter mate tevreden over de knusse sfeer, waarin een klein leger van misdeelden het best-denk bare gezinssurrogaat geniet. Elk jaar glijdt er een col lecte voor dit werk te water en de jonge vrouw, die het te huis in Groesbeek beheert, houdt elk jaar voor haar uk ken het liefderijke hartje vast, of er wel weer brood op de plank komt. Mét haar houden tien andere direktrices even eens het hart vast, want zij staan aan het hoofd van tien andere tehuizen, eveneens van de Nederlandse Centrale voor Praktische Hulp aan al- nog wel dominee J. A. Vis- scher, die dit prachtige insti tuut in 1929 in leven riep die toen gezegd heeft „We moeten nooit in de® eerste plaats vragen naar geloof of overtuiging onze vraag moet zijn „wat mag ik voor u doen?" Ik ben niet erg verzot op principes, maar dit is er een, waaraan we altegader een voorbeeld kunnen nemen en dat steun verdient, ook .:it ónze drie percent. Mocht u die drie percent nog niet geïnd hebben welaan, geef dan een voorschotje, als de collectanten tussen 3 april en 7 april de bus onder uw neus houden. Maak die kinders in Groes beek eens helemaal gelukkig en overtref uzelve! Dat ene guldentje moet er dan maar af en het worden er twee, als u thuis de heel leenstaanden, die in de wan-\ wat gelukkiger schare weer deling de „Centrale P.H." ziet, die Groesbeek en dominee wordt geheten. In protestantse Visscher niet van node hebben, kring herinnert men zich vast LAMPENIER luchtvaart-laboratorium in Amsterdam hebben uitgewezen dat de schoorsteen min stens 80 m. moet zijn om schade te kunnen voorkomen. Naast deze optimistische geluiden klonk er ook een pessimistische toon en wel dat, als gevolg van de te hoge kosten het P.E.N. straks weer olie gaat stoken en aan die kant zijn de kansen op gasbeschadiging dus weer veel groter. Onder leiding van de heer Stenverd zullen er ook dit jaar weer proef- veldj.es worden aangelegd. Dr. W. J. Maan sprak over de bespuitingen met kalk. Dit houdt de gasbeschadiging tegen, maar het heeft één nadeel, bij regen spoelt de kalk er af, zodat de bespuiting opnieuw moet worden verricht, wat wel een kostbare ge schiedenis wordt. Maar het helpt. Het onderzoek in deze wordt geleid door het T.N.I. en het K.N.M.I., die de luchtveront reiniging onderzoeken, terwijl ir. F. Spie ring het plantenonderzoek leidt. Tot slot vertelde dr. Maan nog het een en ander over de resultaten in de proeftuin in Heemskerk. De heer F. Limburg sprak tenslotte over de verschillende ziektes in de tulpen. Hieraan wordt tot nu toe weinig gedaan, het is nu eenmaal ondoenlijk om alle 8000 tulpenkwekers onder controle te houden; men moet hier zelf tot selectie overgaan. Aan het slot van deze leerzame avond werden vele vragen gesteld en de voorzitter, de heer C. Broeze, heeft de bij eenkomst met woorden van dank tot de sprekers gesloten. ADVERTENTIE DE GOEDE PIJPTABAK Product der aloude kerverskunst Verkrijgbaar bij de zeer speciale sigarenhandel Kon. Wilhelminakade 77 bjj Julianabrug „ONDER ONS" HIELD PAASDRIVE De „Beverwijkse klaverjasclub „Onder Ons" heeft in café „Scneywijck" een Paas- drive gehouden, welke zich in een grote belangstelling mocht verheugen. De be langrijkste uitslagen waren: I. K. Groot, 2. J. v. d. Kolk, 3. N. Dekker, 4. mevr. De Haan, 5. J. Molleman, 6. W. Blankendaal, 7. P. Hühl, 8. G. Tiebos, 9. J. Zuer, 10. J. Kooy. BIJ „SPORTIEF" WORDT GEDAMD OM DE RANGORDE IN HET NIEUWE SEIZOEN In groep A van de onderlinge competitie der damclub „Sportief", waarin P. C. Bais het kampioenschap heeft behaald, gaat de strijd nu alleen nog om een plaats aan het tweede bord, immers de eindstand van deze groep zal ook de volgorde worden van de te bezetten plaatsen in het volgende sei zoen. De uitslagen in A waren H. Lichten- dahlJ. Lichtendahl 02; G. MooiP. C. Bais 02. De uitslagen voor de B en C groep wa ren J. BakkerJ. Visser 11; W. Post Jac. Groen 20; P. WestervalJ. de Rui ter 2—0; H. Huigen—H. Holt 0—2; L. Vis serH. Dijkhuizen 20; P. BakkerJ. Hiemstra 11. In verband met Goede Vrijdag houdt „Sportief" zijn clubavond deze week op donderdag 29 maart. Boven op een abdij in Dubuque in de Amerikaanse staat Iowa speuren Trappis ten dag en nacht de hemel af naar vijan delijke of ongeïdentificeerde vliegtuigen. Veertig broeders uit het eeuwenoude kloos ter van de stad zijn namelijk toegetreden tot het Amerikaanse „Ground Observer Corps", de luchtwachtdienst, en doen hun plicht, gekleed in hun pijen. Op de linker foto ziet men twee broeders op wacht. De rechter foto laat zien hoe tot het interieur van de cel van broeder Hillary, een van de lot de luchtwachtdienst toegetreden mon niken, ook een vliegtuig-herkenningskaart behoort. ADVERTENTIE Toen een jaar 'geleden de heren J. Cijs en B. J. Wolters het initiatief namen om de jeugd van de vereniging „Kennemersta ten", na de opening van het vernieuwde Velserbad in de gelegenheid te stellen de zwemkunst machtig te worden, hebben zij niet kunnen bevroeden, dat door hun acti viteit zó veel animo werd opgewekt, maar nog minder dat zij er in zouden slagen van het aantal leerlingen er ruim honderdvijf tig aan het zozeer begeerde zwemdiploma te helpen. Dinsdagavond hield „Kennemerstaten" in het Velserbad de vierde afzwemavond in het eerste jaar, waarvoor niet alleen van de jeugdige zwemmers(sters) in leef tijd variërend van negen tot zeventien jaar veel belangstelling bestond, maar er wa ren ook veel toeschouwers. Dank zij de vlotte en gewaardeerde medewerking van het badpersoneel en de heer C. W. van Schreeven, directeur van het Velserbad, konden de heren Cijs en Wolters het ge noegen smaken het eerste jaar van hun ac tiviteiten af te sluiten met 152 geslaagden, waarvan gisteren 38 deelnemers (sters) het A-diploma behaalden en 16 beslag legden op het B-diploma. Van de grote groep moesten er echter drie worden afgewezen. Prijzen van dinsdag. Gr. tong 2,74—2,70; grm. tong 2,502,46; kim. tong 3,303,05; kl. toog I 3,80; kl. tong II 3,80—3,70; tarbot I 3,403,00, per kg. Gr. schol 30; grm. schol 47; kim. schol 60; kl. schol I 6056; kl. schol II 4717; schar 138; wijting 2617, per 50 kg. Aanvoer van dinsdag 20 kisten tong en tarbot, 65 kisten schol, 40 kisten schar, 30 kisten bot, 5 kisten wijting, 10 kisten diver sen. Totaal 170 kisten.. Besommingen van dinsdag. HD 125 f2770; UK 41 f2590. ADVERTENTIE Onze sortering is geweldig! Specialiteit in PONTIAC en PRISMA HORLOGES HORLOGER JUWELIER KENNEMERLAAN 30 - TELEF. 4127 Ondergetekende: Naam: Straat: Plaats: wenst zich met ingane van te abonneren op a 6.50 per kwartaal// 0.50 per week Handtekening: Doorhalen wat niet verlangd wordt. Zij die zich met ingang van 1 april 1956 per kwartaal abonneren, ontvangen de nummers tot en met 31 maart 1956 gratis. Dit geldt alleen voor nieuwe kwartaalabonné's dus niet voor omzetting van week- in kwartaalabonnementen

IJmuider Courant | 1956 | | pagina 13