IJmuidens grootste logger „BEATRICE" zaterdag in IJm. 72 de vaart Verenigitigsvaria Samenwerking vindt gestalte in in de IJmond adviescollege Relletjes in Athene Stetson - hoeden Joh. Meyer Zn Drie gemeenten bereidden vrijwillig een orgaan voor, dat uniek is in het staatsbestel IJmondslachthuis: akkoord in principe Met schipper N. Korbee de Noord in Groot gezelschap maakte proefvaart op Nieuwe Waterweg mee Old Clothes New Op 12 april hopelijk drie gelijktijdige gemeenteraadsbesluiten uit de IJmond Brandweer oefende met nieuwe kranen Volière-vereniging „Vogelvreugd" zag terug op een goed 1955 „Puck" speelt voor K.A.B. DRY CLEANING ONLY Schaakclub „Weenink" viert feest „IJmonders" Deskundige adviezen „Conservatieve kletspraat over de K.VP." structuur Vrije taak Dagelijks bestuur De schoolvoetbal rolt in Beverwijk, Velsen-Noord en Wijk aan Zee WOENSDAG 28 MAART 1956 lo (Van een onzer verslaggevers) ZATERDAG, OP DE DAG VOOR PASEN zal van Vlaardingen uit de grootste nieuwe IJmuidense trawllogger, de „Beatrice" IJM. 72 onder bevel van schip per N. Korbee zee kiezen om ter hoogte van de zestig ter visserij te gaan. De „Beatrice", in vorm, grootte en kracht veel gelijkend op de SCH. 54 „Oceaan 5" en SCH. 196 „Helena", zal dan begin volgende week op het terrein zijn aan gekomen, waar vermoedelijk weer tal van IJmuidense trawlers het net over de diepe zeebodem trekken voor een paar pakjes schelvis, wijting of koolvis. Schipper Korbee zal zich met dit nieuwe schip weer tussen hen voegen en zich op bekend gebied weten, al is het dan niet meer als schipper van de hoge brug van de stoomtrawler „Herman" IJM. 2 af, waarop hij tal van jaren heeft ge varen. Tijdens de uitstoom via de Nieuwe Waterweg zullen hij en de beman ning ongetwijfeld nog eens terugdenken aan de dinsdagmiddag, toen deze ruime logger met zijn capaciteit van 2000 kisten vis en 600 kantjes haring werd bewonderd door al die autoriteiten, die in Nederland in directe zin ook maar iets met vis uitstaande hebben. Want een ieder was er op deze proefvaart; waaronder de directeur van het Bedrijfschap voor Visserijproducten, drs. D. J. van Dijk, de hoofdbestuurders van de Centrale van Zeevarenden, de heren A. de Boon en P. de Vries en de directeur der visserijen, ir. G. J. Lienesch. Omstreeks kwart over twee gistermiddag heeft de „Beatrice" zich in Vlaardings Wil- helminahaven losgemaakt van de kant om de groene forsere trawler „Amsterdam" IJM. 28 alleen te laten liggen. IJmuidens grootste logger schoof met een dek vol volk de Nieuwe Waterweg op, waarmee door velen al was het aan dek behaaglijk meteen de tijd was aangebroken om met schip en bemanning nader kennis te ma ken. Ook het dekhuis van dit schip, dat ge bouwd werd door de N.V. Sleephelling Maatschappij te Scheveningen, is over bak boord gedeeltelijk dichtgebouwd, zodat een grote ruimtewinst werd verkregen en het schip uitsluitend over stuurboord kan trawlen. Een zeshonderd pk Brons-motor zorgt hierbij voor de voortstuwing. Het dekhuis, dat zowel aan stuurboord als aan bakboord is binnen te gaan, bevat in het achterschip een logies voor zes matrozen, waarop naar voren onmiddellijk een ruime messroom met vier kleine tafels volgt. Kombuis (met butagas-fornuis) en maga zijnen liggen in bakboordszij na^st de messroom en daarbij aansluitend liggen in de gan,g naast de motorschacht twee-per soonshutten voor de monteurs, de eerste stuurman en de kok. Het gehele schip is centraal verwarmd en tevens laten de kra nen in toilet en douchecel en ook in de grote wasbak in de gang naast de motor schacht warm en koud water vrij. In het achteruit vinden de opvarenden tenslotte onderin het schip een logies voor acht man. Schipper Korbee treft op de brug de ver trouwde apparatuur van het tegenwoordige moderne vissersvaartuig. In het brughuis staan een echolood en visloupe opgesteld en in zijn daarachter gelegen hut zorgde Ra dio Holland tevens voor de installatie van de radio-telefonieinstallatie, peiltoestel en decca-plaatsbepalingssysteem. Overdracht Nabij Hoek van Holland is de „Beatrice" die middag tegen half vier overgedragen door de directeur van de N.V. Sleephel ling Maatschappij Scheveningen, de heer P. den Duik aan de directeur van de Visserij onderneming v.h. J. C. Pronk N.V. te IJ- muiden. De heer Den Duik herinnerde temidden van de groep genodigden op het voorschip aan het eerste vissersvaartuig, dat de Sleephelling Maatschappij voor de rederij Pronk mocht bouwen: de „Gorredijk", bouwnummer 27. Thans kon hij de „Bea trice" als bouwnummer 123 overdragen en de grote tijd, die tussen de bouw van beide schepen lag zag hij wel als een kenmerk van de vooruitgang op het gebied van de bouw, kwaliteit, uitrusting en hoedanig heid van vissersschepen van dit soort. Vervolgens kon hij aan de heer Pronk de certificaten van deugdelijkheid overhandi gen. De heer J. C. Pronk' heette op deze belangrijke dag voor de rederij een ieder dank, die bij de bouw van de „Beatrice" betrokken is geweest. Vooral de toewij ding, die nodig is om tot een goed orga nisch geheel te geraken, prees hij in alle medewerkers en bouwers. De accommoda tie van dit nieuwe vaartuig achtte hij in prima orde de tekenaar had opdracht gekregen er speciale aandacht aan te schenken. De „Beatrice" ofwel gelukkig makende gaf de heer Pronk voorts stof om op te merken dat bij het bouwen en in de vaart brengen van deze schepen niet al leen in materiële, maar vooral ook in ideële zin moet worden gedacht. De mensen, ook aan boord van dit schip dienen in een bepaalae arbeidsvreugde te leven en de heer Pronk achtte het van grote betekenis om zich steeds af te vragen hoe deze ar beidsvreugde in de visserij kan worden vergroot. Hij zag de visserij daarnaast als een meer attractief dan lucratief bedrijf en kon vervolgens zijn echtgenote verzoeken de vlaggen op dit nieuwe schip in de voor mast te hijsen. Gelijktijdig haalde de heer P. den Duik namens de werf de vlag om laag. Consolidatie bereikt De directeur der Visserijen, ir. G. J. Lie nesch, die na de receptie in de open lucht sprak, zag geen kans om de heer Pronk in verband met zijn opmerkingen over de „gelukkig makende" een claim op het ge luk te beloven. De gelukkig makende is nu eenmaal in handen van een onderneming, die zich bezig houdt met de visserij. De historie van die visserij is bewogen en moeilijk los te maken van de recente si tuatie. Het is daarom goed in dit bedrijf om niet terug maar vooral vooruit te kij ken. Het perspectief van de toekomst dient men vooral in deze tak van het Nederland se bedrijfsleven te zien. Het is moeilijk ge weest om voor de visserij een passend scheepstype te vinden, maar de heer Lie nesch meende, dat met dit schip nu zeker wel een consolidatie in het scheepstype van trawllogger is gekomen. Ook namens de rederij van het pas in de vaart gebrachte visserijonderzoekingsvaartuig „Willem Beukelsz." VO. 2 complimenteerde de heer Lienesch de rederij van de heer Pronk. Samenwerking nodig Voor het Bedrijfschap van Visserijpro ducten sprak drs. D. J. van Dijk, de voor zitter-directeur. Nu hij deze proefvaart meemaakte was hem te krachtiger duide lijk geworden welk een samenwerking tus sen werf, reder en bemanning nodig is en in de toekomst zal moeten bestaan. He laas ontbreekt die nodige samenwerking in de Nederlandse visserijkringen. Drs. Van Dijk hoopte dan ook, dat het in de vaart brengen van nieuwe schepen zal meewer ken aan de totstandkoming van samenwer king tot behoud van het visserijbedrijf. Met de komst van al deze grote schepen slaat de schrik wel eens om het hart van de marktordende organisaite. Een plaats voor de aanvoer dient immers altijd gevonden te moeten worden. Nu de sociale positie moderniseren! Bijzonder verheugd over de uitnodiging tot bijwoning van dé proefvaart was de heer P. de Vries, hoofdbestuurder van de Centrale van Zeevarenden (NVV), die met de heer A. de Boon aan boord was. De heer De Vries had de eerste maal het ge noegen een proeftocht van een vissers vaartuig mee te maken en al was het hem moeilijk een vergelijking met andere vis sersschepen te maken hij nam tot maat staf, hetgeen hij had gelezen hij was van mening, dat dit nieuwe schip een bewijs is van de vooruitgang op het gebied van de inrichting en de accommodatie, die zo langzamerhand in het visserijbedrijf door dringt. Is de „Beatrice" een bewijs van de mo dernisering van het materiaal in het vis serijbedrijf, de heer De Vries stelde, dat ook aan de modernisering van de sociale, positie van de werkers in dit bedrijf nodig moet worden gewerkt. Het materiaal is ten slotte in handen van de werkers, die be kwaam zijn en hun arbeid met vreugde dienen te verrichten. De heer De Vries had de laatste maan den helaas veel contact met de heer Pronk gehad, maar daarbij had hij de indruk ge kregen, dat bij de reders de wil aanwe zig is om aan de verbetering van de so ciale positie der visserman te werken. De heer De Vries sprak de hoop uit, dat men het doel spoedig naderbij zal komen en dat men hiertoe gezamenlijk in staat zal wor den gesteld. Het bereiken van dit doel draagt uiteindelijk bij tot het behoud van het visserijbedrijf en vooral van de be manning. Tenslotte heeft de heer Th. Meijering namens de Redersvereniging voor de ha ringvisserij en de redersvereniging Vuur baak te Katwijk gesproken. Ook hij wens te de heer Pronk, die sinds enige tijd lid is van de Vuurbaak veel geluk met deze aanwinst. Met groot materiaal rukte de Beverwijk- se brandweer dinsdagavond uit, om op de Meerstraat een oefening te houden, waarbij men speciaal de nieuwe bovengrondse brandkranen wilde proberen. Hiervan zijn er nu een drietal op de Breestraat geplaatst, deze hebben aansluiting op de grote trans portwaterleiding, die naar de Zaanstreek gaat. Had men voorheen een buiswijdte van 75 mm op het oude net, nu heeft men de beschikking over een buis met een wijd te van 300 tot 400 mm. De oefeningen ston den onder leiding van de ondercomman dant de heer J. Bleeker en Y. Schinning, terwijl de heer Van de Cappelen voor het P.W.N. kwam kijken hoe de nieuwe situatie was: er stond ruim voldoende druk op de nieuwe waterleiding. Een flink aantal leden van de Volière verenging „Vogelvreugd" was dinsdag avond aanwezig op de jaarvergadering in hotel „Parkzicht," waar de waarnemende voorzitter, de heer A. Schellevis, vertelde dat 1955 voor de vereniging een goed jaar is geweest. De prachtige tentoonstelling in het Cultureel Centrum te IJmuiden was wel één der hoogtepunten, meende hij. De uitbreiding van het ledental heeft tengevolge, dat op 16 april in het Cultureel Centrum te IJmuiden een zelfstandige afdeling zal worden opgericht. Een com missie, bestaande uit de heer P. Heck, W. v. d. Broek, C. de Graaf, R. Hoogland en C. J. >v. Voorbergen heeft een en ander voorbereid en het is de bedoeling dat deze afdeling de naam „Volièrevereniging Feli- senum" (in vroeger eeuwen de naam van de gemeente Velsen) zal krijgen. De penningmeester, de heer J. Timmer, deelde mede dat de tentoonstelling een saldo heeft opgeleverd van ruim 150, Verder maakte het verslag een heel goede indruk. De secretaris, de heer E. Demmers, vertelde in zijn verslag eerst iets over het ledental, 112, waarvan er ongeveer 30 naar de nieuwe afdeling IJmuiden zullen over gaan. Uitvoerig werd in het vefslag mel ding gemaakt van het vorige broedseizoen en van het feit dat er geld was gegeven voor de voederactie voor de vogels rond het Noordzeekanaal. In de vacature-Voorbergen, die overgaat naar de afdeling IJmuiden, werd tenslotte de heer F. Kee gekozen, die dus weer een plaats in het bestuur gaat innemen. tl „Flat te huur" hij „Havenkwartier" De Beverwijkse toneelvereniging „Ha venkwartier" geeft op zaterdag 7 april in het Kennemer Theater een opvoering van het toneelspel „Flat te huur". Op uitnodiging van de Culturele Dienst van de afdeling Beverwijk van de KAB geeft de toneelgroep „Puck" op dinsdag 17 april een opvoering van het toneelspel „Dood door schuld". Deze avond vormt de afsluiting van het winterseizoen. „Kennemerland" in de Ronde van Noordholland In de wielerronde van Noordholland die op Tweede Paasdag wordt verreden zullen de volgende leden van de Beverwijkse rennersclub „Kennemerland" deelnemen: H. Kuitwaard, A. Geldermans, Ch. de Nijs, K. Niesten, J. Groot en D. de Ruiter. Jaarvergadering Instituut De afdeling Beverwijk van het Instituut voor Arbeidersontwikkeling houdt op don derdag 29 maart in het gebouw „De Voor zorg" aan de Deken Waarestraat haar jaar vergadering. Op deze bijeenkomst zullen mededelingen worden gedaan over de te houden voor- jaarstocht. Filmavond van C.C.B. Op donderdag 5 april houdt de Commis sie Cultureel Beverwijc in het Luxor Thea ter de laatste filmavond van dit seizoen. In het Luxor-theater zullen twee voor stellingen worden gegeven van de Italiaan se film „Goeiemorgen olifant" met in de hoofdrol Vittorio de Sica. ADVERTENTIE KONINGSPLEIN 10 TELEFOON 4886 55 DRIE GLIMLACHENDE EN KENNELIJK VERHEUGDE burgemeesters van de „IJmondgemeenten", mr. M. M. Kwint van Velsen, mr. H. J. J. Scholtens van Beverwijk en de heer H. Nielen van Heemskerk, hebben gisteren in de oude raadzaal van het Velsense gemeentehuis een nieuwe be stuursvorm voor Nederland ten doop gehouden: een over koepeling van hun drie gemeenten, die nog niet zo lang geleden in een wat vermoeiende strijd schenen te zijn gewikkeld om de hegemonie in de toekomstige IJmond, daarna het mes op de keel kregen van een gedwongen en bij de wet geregelde samenwerking, maar nu tot een vrijwillig akkoord zijn gekomen over een vèr-gaande co- existentie in een gebied, dat slechts bij samenwerking gebaat kan zijn. 59 (Van een redacteur) Als vrucht van een reeks vlotte onderhandelingen konden zij zowel de raden als de pers een ontwerp aanbieden van een verordening, die in de geschiedenis bekend zal blijven als „IJmond-voordracht nummer één", zelfs al vermeldde het gestencilde stuk een minder symbolisch getal als gevolg van het doornummeren der Velsense raadsvoordrachten. Maar het opschrift boven deze ontwerpregeling, die in onderlinge afspraak de samenwerking tussen de drie IJmond-gemeenten wil regelen in het belang van een evenwichtige ontwikkeling van het IJmondgebied: „Gezamenlijk Gemeenteblad van Velsen, Beverwijk en Heemskerk" zei genoeg en beloofde nog meer voor een naaste toekomst. De strijdbijl schijnt begraven en de overeenstemming is er. De aanwezigheid der drie burgemeesters gaande de IJmond, indien het adviescol op deze belangrijke bijeenkomst was op zichzelf al een teken, dat er een volledige overeenstemming is bereikt en deze over eenstemming werd neergelegd in een ge meenteblad, dat vrijwillig tot stand wil brengen, al wat de IJmond raakt. Het uitvoerend orgaan zal, wanneer de raadsvergaderingen, die daartoe in de drie betrokken gemeenten op donderdag 12 april tegelijkertijd zullen worden gehouden, hun fiat geven, „Adviescollege voor het IJmond gebied" heten, bestaande uit 37 leden,waar voor door en uit de drie gemeenteraden 27 leden worden gekozen, terwijl tien wet houders ambtshalve zitting hebben. Daarmee wordt de zelfwerkzaamheid van de raden in genen dele opzij geschoven, want het nieuwe college dient de raden slechts van advies, maar aan de andere kant zullen de gemeenteraden principieel aanvaarden geen besluiten te nemen aan- In de straten van Athene is het na de parade op de Griekse onafhankelijkheidsdag tot een treffen gekomen tussen de politie en jeugdige demonstranten. De rebellen probeerden in protest tegen de Britse politiek op Cyprus, voertuigen van de „Athens Transport Company", een Engelse onderneming, te vernielen, doch de politie greep krachtig in en arresteerde verschillende belhamels. De foto hierboven laat zien hoe de politie de menigte uiteen dreef. Hieronder ziet men hoe de demonstranten zich barricadeerden legen de politie. De jaarlijkse feestavond van de Bever wijkse schaakclub „Weenink" is vastgesteld op dinsdag 3 april. Op deze avond zal het eerste tiental wor den gehuldigd' wegens het behaalde kam pioenschap. Voorts staat nog een filmvertoning op het programma. De bijeenkomst vindt plaats in het club gebouw, het Witte Kruis badhuis aan de Baanstraat. lege zich nog niet heeft uitgesproken. De verhouding der samenstelling van het nieuw te vormen lichaam, dat in stand zal blijven tot in 1958 de nieuwe gemeente raden zullen worden gekozen en men wel licht zal omzwaaien naar een werkelijke „IJmond-raad", is zo gekozen, dat ook de betekenis van een gemeente als Heemskerk in het IJmond-geheel er duidelijk uit naar voren springt: het zal bestaan uit 18 Vel sense leden, 12 Beverwijkers en 7 Heems kerkers, inclusief de wethouders dus. Maar degenen, die hierin gekozen worden, zullen daar bepaald niet in de eerste plaats als vertegenwoordigers hunner gemeenten zit ting hebben, maar veeleer als „IJmonders". leden van het adviescollege worden ge kozen. Ten aanzien van bepaalde problemen, die deskundige 'hulp Vérëikën, is het advies college gerechtigd zich' van deskundige bij stand te voorzien. Men heeft echter na drukkelijk geen buitenstaander in het ad viescollege zelf willen halen, omdat dit ten slotte een uitgesproken politiek lichaam moet blijven, steunend op de uitspraken der bevolking. Omgekeerd kan het adviescollege desge vraagd ook advies aan derden verstrekken. Voorzitter J. H. Schröer heette de tal rijke aanwezigen, die de algemene jaarver gadering van de Kring Beverwijk van de KVP in het KSA-gebouw, gisteravond be zochten, hartelijk welkom en in het bijzon der de heer W. H. M. Peters, directeur van het Vormingsinsituut der KVP te Baarn. Zich vervolgens tot de vergadering rich tend, zei de voorzitter, dat in de komende maanden de activiteit van de partij naar een climax dient toe te groeien, wil 'de KVP in Beverwijk haar „partij mee blijven blazen". Het aantal leden is verdubbeld en de 500 gepasseerd. Uit het jaarverslag van de secretaris viel een pessimistische toon te ibespeuren, die voornamelijk het tekort aan intellectuele leden beklemtoonde. De penningmeester kon zijn beleid met een voordelig saldo van 467,afsluiten. Vervolgens kreeg de heer Peters het woord, die als onderwerp voor zijn lezing „KVP en conservatieve kletspraat" had ge kozen. In de eerste plaats verklaarde spre ker het verschil tussen conservatief en pro gressief, om vervolgens de diverse door de KVP ontworpen voorstellen, die nadien door de regering in grote trekken zijn ver wezenlijkt aan te halen, waaruit hij de conclusie trok, dat de KVP wel degelijk een progressieve partij is. Zij is echter in zo verre conservatief zei spreker, dat zij vast houdt aan de christelijke normen en die zij, zodra deze worden aangetast met alle haar ten dienste staande middelen tracht te verdedigen. In het verdere verloop van zijn rede haalde hij verschillende voorbeel den aan die moesten aantonen, dat de pro paganda van haar voornaamste tegen standster, de P. v. d. A„ vaak kant noch wal raakt. Na de pauze kregen de aanwezigen ge legenheid de heer Peters naar aanleiding van zijn rede vragen te stellen. Vervolgens namen de leden een bestuurs voorstel over, om te komen tot de oprich ting van parochiële afdelingen, waardoor een betere en intensievere propaganda kan plaats vinden. Ook een contributieverhoging werd zon der oppositie goedgekeurd. Daar de heer J. Pel gemeend had zich na 25 jaar te moe ten terugtrekken, werd bij enkele kandi daatstelling de heer Remmerswaal tot zijn opvolger benoemd. De voorzitter dankte de heer Pel voor het vele, dat hij in het be- lmg van de afdeling had gedaan en hij sprak de hoop uit, dat de aftredende een actief lid van de afdeling zal blijven. ADVERTENTIE De taak van het adviescollege is met opzet niet omlijnd. Ten eerste liggen er legio problemen op een oplossing te wach ten. Wij denken aan het slachthuis, de gas- voorziening, het komende streekplan voor de IJmond-Zuid en diverse andere geza menlijke zaken maar bovendien hebben de ontwerpers van deze regeling de ver kieslijkheid ingezien van een aanpassing aan de behoeften, waarna het dan steeds mogelijk blijft een definitieve opzet te gie ten in een of meer gemeenschappelijke re gelingen overeenkomstig de wet. Uit het midden van het adviescollege wordt een dagelijks bestuur gekozen, be staande uit zeven leden, dat de besluiten van het adviescollege moet voorbereiden en uitvoeren de drie burgemeesters vormen het presidium, waarbij de voorzittershamer rouleert en deze „president-voorzitter" heeft slechts een adviserende stem, zowel in het dagelijks bestuur als in het advies college. Een secretaris wordt benoemd door het adviescollege en men denkt op den duur over te gaan tot de vestiging van een vast secretariaat, dat vermoedelijk in handen zal komen van een ambtenaar uit één der drie IJmond-gemeenten. Wanneer in de drie raadsvergaderingen van 12 april het voorstel wordt aangeno men, kunnen in een volgende raad de 27 DE WENS, om de zaken in eigen huis te beredderen, heeft met het indienen van het voorstel tot een IJmond-adviescollege duidelijk voorgezeten - immers, boven het hoofd der drie gemeentebesturen hing nog altijd het ietwat dreigende zwaard van de „landelijke ingreep", die weliswaar meer op een spoorslag dan op een werkelijke dreiging leek, maar dan toch wel voldoen de overtuiging kon opbrengen, om de gees ten te verzoenen. HET VERTROUWEN, dat de colleges van burgemeesters en wethouders der drie gemeenten met het uitbrengen van dit eensgezinde voorstel hebben laten blijken in de mogelijkheden, die er tot samenwer king in de IJmond aanwezig zijn, zal hoogstwaarschijnlijk niet door de raden beschaamd worden, die zich immers bij herhaling reeds hebben uitgesproken voor het slechten der wallen rond zovele hei- lige-IJmond huisjes, om te komen tot een gebouw van nobelere structuur: een zin volle samenleving in een gebied, dat het zonder samenwerking nimmer zal kunnen stellen. HET IS dan ook verheugend, dat thans dit voorstel uit de bus is gekomen en dat hiermee in feite vele geschillen uit het verleden hebben opgehouden te bestaan, al zal niemand, die iets van de IJmond en zijn problemen afweet willen verhelen, dat het adviescollege en het dagelijks bestuur voor een zware en vaak precaire taak staan. DE GEEST is er echter en het ware te wensen, dat deze geest ook gaat doordrin gen in het zoeken naar de mogelijkheden, de bevolking te laten kennismaken met de IJmond. door een zo openhartig mogelijke behandeling der vraagstukken. Want als het aan één ding in deze IJmond ont breekt dan is het aan de zo hoognodige publieke belangstelling voor de „gezamen lijkheid". Die slechts kan worden opge wekt met een veel grotere opening van zaken, dan in het verleden het geval is geweest. Alleenverkoop voor Velsen Herenmodes en Confectie Damesmodes en Confectie Maat kleermakers Kennemerlaan 36 - IJmuiden - Tel. 4453 Tot de grote problemen, die op de dis van het toekomstige adviescollege voor de IJmond-aangelegenheden zullen prijken, behoort zonder enige twijfel ook het slacht huis het IJmond-slachthuis. Wij verne men, dat deze aangelegenheid inmiddels al verder is, dan het in te stellen adviescollege het bij de aanvang van zijn werkzaamheden zou kunnen brengen. Waaruit dus af te lel den is, dat het gezamenlijke slachthuis bin nenskamers tot een principiële aanvaarding door de drie IJmond-partners heeft geleid en de drie colleges van B. en W. het er dus over eens zijn geworden. Alle details als de manier van slachten (iine-dressing) zo vernemen wij verder, zijn geregeld en als enige overgebleven punt rest nu nog de plaats van het gebouw, waarbij dus enerzijds gedacht wordt aan een abattoir aan de IJmuidense haven en anderzijds aan een slachthuis in Beverwijk. Nu echter de gemoederen tot rust zijn ge komen en de wil aanwezig bleek in geza menlijkheid de gezamenlijke vraagstukken tot een oplossing te brengen, zal hier even eens een bevredigend antwoord op gevon den kunnen worden. Aangenomen mag worden, dat de conclu sie aangaande de plaats gezocht moet wor den buiten de sfeer der drie gemeentebe sturen. Evenals voorgaande jaren zal ook nu weer een schoolvoetbaltoernooi in de Paas vakantie worden gehouden. Dank zij de medewerking van het Beverwijkse ge meentebestuur zullen de leerlingen van de lagere- en de VLO-scholen in Beverwijk, Velsen-Noord en Wijk aan Zee hun krach ten op de velden van „Beverwijk", DEM, de Kennemers en „Wijk aan Zee" kunnen meten. Er zijn twee afdelingen gevormd, één voor de ULO-scholen, waarin vier teams uitkomen. De elftallen ontmoeten elkaar eenmaal. Voor de winnaar is er een fraai vaantje, dat beschikbaar werd gesteld door de Beverwijkse afdeling van de vereniging „Volksonderwijs". In de afdeling van de lagere scholen zullen achttien elftallen een gooi doen naar de schooivoetbalbeker. Dit kleinood is thans in het bezit van-de H. Hartschool. De deelnemende elftallen zijn verdeeld over zes pools van elk drie scholen. De winnaars van elke pool spelen in twee pools van elk drie teams verder. De beide winnaars hiervan ontmoeten elkaar een maal. De zes verliezers (de nummers twee van elke pool) spelen ook verder in twee pools van elk drie teams. De beide win naars van deze pools spelen om het kam pioenschap van de verliezersronde. In pool A zijn ingedeeld: r.k. Jongens school, Wijk aan Zee, St. Bavoschool 2, St. Joseph-iongensschool 2. Pool B: St. Josephschool, r.k. Leerschool, en St. Joseph jongensschool 1. Pool C: St. Joseph jongensschool 3, St. Bavoschool 1 en H. Hartschool. Pool D: Bethelschool, CVO-school (Vel sen-Noord) en Chr. Nat.-school. Pool E: Vondelschool, Zeéwijkschool en Da Costaschool (Velsen-Noord). Pool F: Julianaschool, Noorderschool en Ireneschool. Vandaag de eerste wedstrijden Vanmiddag zal het toernooi in Wijk aan Zee beginnen, dan worden gespeeld de wedstrijden: r.k. Jongensschool (Wijk aan Zee) tegen St. Bavoschool 2 en St. Joseph school -(Beverwijk) tegen St. Josephschool 1 (Velsen-Noord). Het programma voor donderdag ziet er als volgt uit: Terrein „Beverwijk" 14 uur: Juliana school tegen Noorderschool; 15.15 uur. St. Joseph Jongensschool 3 tegen St. Bavo school 1. Terrein De Kennemers (St. Aagtendijk) 14 uur: Bethelschool tegen CVO-school (Velsen-Noord); 15.15 uur: Vondelschool tegen Zeewijkschool.

IJmuider Courant | 1956 | | pagina 15