Corso dit jaar op 21 april VANMORGEN IN DE VISUAL EN OP ZEE- Kort en bondig Tijdschema met half uur verruimd Sinetex- sportjasjes Castricum 21 Installatie mr, C. E. Muller tot vice-president Besteller veroordeeld tot een jaar en drie maanden Diefstal van militaire goederen gestraft Rusland biedt Egypte uranium aan Atoomlaboratorium zal bij Cairo verrijzen Examens Londense jaarbeurs dit jaar voor het laatst BIF te gronde gegaan aan exclusiviteit GERARD VAN PRAAG „Geep" haalt Tsjech van „Amstelland" Noorse walvisvaarders doen Onassis een proces aan Scheepvaart Film van Kennemerstaten- jeugdraad DONDERDAG 29 MAART 1956 De „Kleine Totemkring" van het Nederlands padvindstersgilde afdeling" Soest, waar prinses Marijke lid van is. heeft in het kindertehuis „Oranjehof" in Huizen een feestelijke Paastafel ingericht. Terwijl de kinderen op school waren, werd er in het tehuis door de kabouters hard gewerkt om het feest te doen slagen. Op onze foto zien we prinses Marijke bij het versieren van Paaseieren. Een belangrijk feit zonder welke het voorjaar in de bollenstreek nauwelijks denkbaar is, is thans namelijk dat zaterdag 21 april bij een normaal verloop van de bloeitijd der hyacinten het bloe mencorso zal worden gehouden. Een be langrijke mededeling die zowel de bezoe kers als degenen die het verkeer moeten regelen ten goede zal komen werd heden morgen afgelegd door majoor drs. Van der Meulen, commandant van de rijkspolitie in het district Leiden, die mededeelde dat het corso reeds om elf uur des morgens zal vertrekken zodat het doorgaand verkeer na het passeren van het corso drie kwartier de tijd krijgt om de wegen in de bollen streek te gebruiken. Verder is er ten opzichte van vorig jaar aan het corso niets gewijzigd. Het motto waaronder het corso deze keer wordt ge houden is Lentejuwelen". Onder meer zullen op de praalwagens worden uitge beeld „lentejuwelen", „de tulp", „intocht van de lente", „de narcis", „de hyacint", „springtime", „landjuweel", „Neptunus", „juwelenparadijs", „Amphitrite", „hangen de tuinen van Semiramis", zodat zich op de corsodag dus een keten van bloemen- juwelen door de gemeenten Hillegom, Lisse en Sassenheim aaneen zal rijgen. De wa gens zullen afgewisseld worden door niet minder dan twaalf muziekkorpsen. De start van het corso heeft plaats om elf uur precies bij de Warmonderdam. De aan komst in Bennebroek is gesteld om kwart voor twee, in welke gemeente een rust pauze zal worden gehouden. Om drie uur volgt het vertrek uit Bennebroek. De finish is in Sassenheim om kwart voor zes. Het tijdschema is zowel op de heen- als op de terugreis met een half uur verruimd. Tij dens de rustpauze te Bennebroek zal het verkeer van Amsterdam naar Den Haag de gelegenheid krijgen de Rijksstraatweg te berijden. Tijdens de bollendagen na Pasen zal het doorgaand verkeer buiten Lisse om worden geleid, zodat het verkeer naar De Keuken hof onbelemmerd doorgang kan vinden. Men verwacht dat ondanks de strenge vorst van de afgelopen maanden de bloei periode van de bloemen normaal zal zijn en het prachtige lenteweer van de laatste dagen heeft er voor gezorgd dat op vele plaatsen de crodussen reeds in volle bloei staan. De Nederlandse Spoorwegen heeft weer een speciale regeling voor treinen die tij dens te tentoonstelling van De Keukenhof in Lisse stoppen, ingesteld. Haarlemse rechtbank De installatie van mr. C. E. Muller, rech ter bij de Haarlemse arrondissements rechtbank, tot vice-president van deze rechtbank, zal geschieden op dinsdagmor gen 10 april omstreeks 10 uur, voor de aanvang der civiele zitting. Diefstallen uit brieven berecht Tot een gevangenisstraf van een jaar en drie maanden met aftrek van voorarrest, heeft de rechtbank de 27-jarige Amers- foortse brievenbesteller C. H. veroordeeld, die heeft terechtgestaan wegens diefstal van een aantal geldsbedragen, enige hoe veelheden snoepgoed, rookartikelen en an dere goederen uit brieven. De verdachte, die in de jaren 1953-1955 als brievenbesteller werkzaam was in het militaire kamp Waterloo te Leusden, had herhaaldelijk brieven voor de militairen geopend, indien hij vermoedde dat zich hier in geld of andere zaken zouden bevinden, welke hij kon gebruiken. De rechtbank te Utrecht heeft twee wachters uit de Kromhoutkazerne te Utrecht, die zich in de afgelopen drie jaren op grote schaal aan diefstal van metalen en gereedschappen uit de technische werk plaats aldaar hebben schuldig gemaakt, veroordeeld. Twaalf maanden met aftrek, waarvan twee voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar kreeg de 30-jarig? H. B. te Utrecht, tegen wie eenzelfde straf was geëist, doch met een voorwaardelijk gedeelte van drie maanden. De 53-jarige C. H. M. die zich hoofd zakelijk ruw metaal had toegeëigend, kreeg tien maanden met aftrek, waarvan twee voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar. De eis tegen hem luidde tien maanden, waarvan vier maanden voor waardelijk. CAIRO (Reuter) Egyptische dagbla den berichten met veel ophef dat de Sov jet-Unie heeft aangeboden Egypte uranium te leveren en zich bereid heeft verklaard in Egypte atoominstallaties te bouwen in ruil voor katoen en andere produkten. Vol gens het semi-officiëie dagblad Al Gom- houria heeft de Sovjet-Unie Egypte reeds een atoomlaboratorium gegeven en zich nu bereid verklaard op alle andere gebieden technische hulp te verlenen. Een Egyptische delegatie die verleden maand een bezoek aan Moskou heeft ge bracht heeft een Sovjet-Russisch aanbod gekregen voor hulp bij de bouw van een kernlaboratorium te Cairo. Rusland bood bij die gelegenheid tevens aan bij de bouw van advies te dienen, Egyptische deskun digen in Moskou op te leiden en materiaal voor geologisch onderzoek te verstrekken. Nikolai Melnikov, de Sovjet-deskundige die deze overeenkomst namens Sovjet- Rusland heeft getekend en die thans een bezoek brengt aan Egypte, heeft verklaard dat Rusland bereid is aan Egypte uranium te leveren en hulp te verlenen bij het zoe ken naar uranium in de Egyptische woes tijnen. Melnikov, voorzitter van de techni sche uitvoerorganisatie voor Russische technische hulp aan het buitenland, leidt een missie van vijf deskundigen die in Egypte is om contacten te leggen met Egyptische autoriteiten en industrialisten. Hij verklaarde dat spoedig vier Sovjet geleerden naar Cairo zullen komen om te helpen bij de bouw van het atoomlabora torium. Hij voegde eraan toe, dat zijn mis sie kort geleden bezoeken heeft gebracht aan India, Afghanistan, de Libanon en Syrië en in de afgelopen vijf jaar vijfhon derd contracten heeft gesloten voor het bouwen van grote projecten buiten Rus land. Amsterdam. Vrije Universiteit. Doctoraal examen Rechten Vrije studierichting: A. W. F. Idenburg. Den Haag. Kandidaatsexamen Geschiedenis: G. van Koeveringe, Hilversum. Amsterdam. Gemeente Universiteit. Ge slaagd met lof voor het doctoraal examen Engels: J. G. Schippers. Amsterdam. Kandi daatsexamen Paedagogiek: mej. A. L. Winkel en de heer H van Eerde, beiden te Am sterdam. Groningen. Kandidaatsexamen Sociale We tenschappen: W. H. Simonsz, Zaandam. Doc toraal examen Nederlandse Taal- en Letter kunde: mevr. A. M. DwarshuisVan Driel, Assen. Doctoraal examen Rechtsgeleerdheid: mej. A. J. Mook, Assen. Doctoraal examen Scheikunde: mej. A. E. Kimm, Groningen; mej. D. H. Koerts, Groningen; J. Broekema, Onderdendarn. Doctoraal examen Natuurkun de: A. Wolters, Groningen. Doctoraal examen Pharmacie: mej. M. A. M. Huyser van Reenen, Assen; mej. A. Attema. Voor burg. Kandidaatsexamen Wis- en Natuur kunde <A): J. C. van der Burg, Groningen. Idem (K): mej. A. T. Clason, Groningen; J. J. Beukema, Groningen (cum laude); L. P. Pijnacker, Kollum. Leiden. Kandidaatsexamen Godgeleerdheid: A. de Vos, Leiderdorp. Utrecht. J. H. Meiss is gepromoveerd tot doctor in de Geneeskunde op een proefschrift getiteld: „Gevolgen van totale Exstirpatie van de Maag". Promotor was prof. dr. J. F. Nuboer. (Van onze correspondent in Loftden) De Londense jaarbeurs, de British In dustries Fair (BIF), is ter ziele. Besloten is alleen in Birmingham de jaarbeurs voor zware machines en technische artikelen te laten voortbestaan. De jaarbeurs, die over enkele weken in het Londense gebouw Olympia gehouden wordt, zal de laatste zijn. Enkele jaren geleden heeft men de stervende Britse jaarbeurs nieuw leven trachten in te blazen door het geheel over te dragen aan een particuliere onder neming. Daarvoor werd de jaarbeurs door het Britse departement van Handel ge organiseerd. Het heeft niet mogen baten. De Britse jaarbeurs was meestal een -aaie vertoning omdat zij een zuiver na tionaal karakter droeg. Groot-Brittannië heeft nooit de fleurige, internationale jaar beurzen, die op het continent gehouden worden, gekend. Het is typerend voor de Britse eilandmentaliteit. In jaarbeurskrin gen waren er personen, die rillen bij de ge dachte aan een internationale beurs. Zij noemden dit oneerlijke concurrentie. De moeilijkheid bij het organiseren van een Britse jaarbeurs was, dat er in de loop van het jaar alle mogelijke gespecialiseerde beurzen gehouden worden, die evenveel ruimte in beslag nemen als de hele BIF- manifestatie. De regering heeft meer geld beschikbaar gesteld voor overzeese han- dels-propaganda. Volgens sommigen be staat er nog kans dat Groot-Brittannië inderdaad een internationale jaarbeurs zal organiseren. Het bedrag, dat de regering heeft gegeven, is echter niet speciaal be stemd voor een jaarbeurs, maar voor pro paganda voor buitenlandse handel in het algemeen. Het is een veeg teken, dat terwijl Groot- Brittannië een schreeuwende behoefte heeft aan export de jaarbeurs verdwijnt. Wat in Groot-Brittannië, dat op allerlei gebieden toch opmerkelijke prestaties verricht, he laas ontbreekt, is geestdrift en werkdrift, die juist de kenmerken zijn van vele con tinentale landen. Een overheersend gevoel van zelfvoldaanheid is een overblijfsel van de Britse vooroorlogse machtspositie. Daar naast treft men veel onvruchtbaar zelfbe klag aan bij degenen, die beseffen dat er iets in de wereld is veranderd. Het opgeven van de jaarbeurs, welke ondanks haar te kortkomingen een belangrijk nationaal in stituut vormde, is van dit alles een symp toom. Er wordt hier ook critiek uitgeoefend op het feit dat Groot-Brittannië vaak een slecht figuur slaat op vele buitenlandse jaarbeurzen. ADVERTENTIE De nieuwe (imitatie-leer) in alle nieuwe i'xo cn modekleuren o J 3y.5u thans weer voorradig De Tsjechische verstekeling, die enige maanden geleden tussen de IJmuidense pieren van de „Amstelland" afsprong en werd gered door een binnenkomende Kat- wijkse logger, is vannacht door de loods- afhaler „Geep" weer van boord van de „Amstelland" gehaald. De man heeft, na enige tijd in het Antonius ziekenhuis Ie hebben vertoefd, geruime tijd door ge T bracht in een psychiatrische inrichting. Het schip, dat hem indertijd Nederland binnenbracht, kreeg de Tsjeech woensdag morgen in Amsterdam opnieuw aan boord met de opdracht de man terug te brengen naar Zuid-Amerika. De Tsjech heeft echter een protesthou ding aan boord van de „Amstelland" aan genomen en de officieren van het schip vonden aan zijn voeten glasscherven. Hierdoor ontstond het vermoeden dat hij glas had gegeten. Een IJmuidense arts heeft het daarop beter geoordeeld de man van boord te halen. Vanmorgen vertoefde de Tsjech in alle rust in een cel van het Velsense politie bureau. OSLO (NTB) Het Noorse walvisvaar- dersbond is van plan een rechtszaak tegen de Grieks-Argentijnse reder Onassis aan hangig te maken voor het „Landesgericht" te Hamburg. Het verbond heeft Zaterdag een partij aan Onassis toebehorende wal vistraan in Hamburg in beslag laten ne men. Volgens de Westduitse wet is het na melijk mogelijk, een civiele procedure te beginnen op de plaats waar de gedaagde eigendommen heeft. De waarde van de in beslag genomen traan bedraagt vijftien millioen kronen, maar men moet nog berekenen hoeveel schade Onassis aan de internationale wal visvangst in het algemeen heeft berokkend. De schade die Noorwegen heeft geleden gaat de vijftien millioen kronen ver te bo ven. Men moet er rekening mee houden dat de walvisstand door de methoden van Onassis voor een periode van jaren gere duceerd wordt. Het Hamburgse „Landesgericht", zal een termijn vaststellen, binnen welke de Noor se walvisvaarders een proces aanhangig kunnen maken. Men verwacht dat over ongeveer twee weken de eerste stukken zullen worden overgelegd. Onassis heeft het recht, appel aan te tekenen tegen het door het „Landesgericht" uitgevaardigde bevel tot inbeslagneming. Ook kan hij de in beslag genomen traan terug krijgen, als hij de waarde daarvan in geld deponeert. Een wedstrijd voor „Watervliet" Voor de korfbalvereniging „Watervliet" wordt op Paasmaandag slechts één se nioren-wedstrijd gespeeld. Het vijfde twaalftal gaat op bezoek bij Nieuw Flora 4 in Haarlem, waar het mogelijk moet zijn om de twee winstpun ten binnen te halen. Voor zondag, 8 april is er voor de Water- vlieters geen competitieprogramma, behal ve dan voor het eerste twaalftal, dat naar Holver I in Amsterdam gaat. Dit kan de kampioenswedstrijd worden, want als Wa tervliet I deze wedstrijd wint heeft dit twaalftal voldoende punten om dan de kampioensvlag te hijsen. Er wordt nu al vast met dit kampioenschap rekening ge houden. Castricums paardenhandelaar boekt tentoonstellingssucces Op de jaarlijkse grote Paasvee-tentoon- stelling in Schagen heeft de heer J. Hui- berts uit Castricum wederom met enkele van zijn dieren succes geboekt. Zowel in de rubriek warmbloed oudere klasse als in de rubriek koudbloed oudere klasse wist hij een eerste prijs te behalen. Wat er komt Vanmorgen waren aan de afslag 7 log gers en 28 kotters. De Sch. 135 voerde aan 1000 stuks ijskabeljauwen, 150 stuks stijve kabeljauwen en 60 kisten vis en de andere schepen zorgden voor 17.500 kg tong, 1200 kisten schol en 300 stuks stijve kabeljau wen. Voor de export Regels kabeljauw waren voor export be stemd en deden 108-ƒ 138. Kleine rijen deden 4669. De kisten grote kabel jauw maakteh 156160 en kleine ka beljauw 128—132. Grot schol noteerde 3035, middel 3742, zetschol 4651 en schol I 3646. Grote tong maakte 2.602.90, grootmiddel 2.30 f 2.40, kleinmiddel 32.56, tong I 2.90—3.20 en tong 2 2.502.70. De tarbot haalde 3.704.- Het binnenland in De binnenlandse handel kocht grote gul voor 46, middel voor 44 en tongullen voor 40. Schol 2 haalde 2432 en schol 3 12—18. Binnengekomen schepen IJM 202, 302, 226, 206, 205, 59, 213; SCH 121 Oceaan 6, 135 Cornelia Maria; KW 155 Arie, 64 Elizabeth, 69 Saturnus, 127 Bor neo, 161 Katwijk 3. 129 Bali, 128; HD 135, 24, 14, 116, 25, 80; TX 32, 24, 21; UK 94, 71, 90, 85, 69, 136, 16, 48, 14, 19, 53, 7, 87, 57, 1, 46, 76, 202, 28, 22, 73. Vertrokken schepen IJM 54 Swift, 226, 202, 321, 213, 239, 206, De Jeugdraad van de vereniging „Ken- nemer-Staten", die de vorige week een zeer geslaagde bindingsavond heeft gehou den in het sportpaviljoen „Watervliet" voor de oudere jeugdleden, heeft nu het voor nemen een filmmiddag te houden voor de jeugdleden van 10 tot 16 jaar van de aan gesloten afdelingen op woensdag 4 april in het Buurthuis aan de Noorderlaan. Het filmprogramma begint om half vier. Vertoond wordt de geluidsfilm „De Spoor zoekers", waarin een aantal Australische kinderen een ontmoeting heeft met paar dendieven, die door deze ontmoeting hun gerechte straf niet ontlopen. 's Middags om half twee is er een voor stelling voor de jongste leden en 's avonds voor de oudere jeugd van „Kennemer staten". artsexamen Aan de Gemeentelijke Universiteit van Amsterdam is woensdag voor het arts examen geslaagd mejuffrouw G. C. Wape naar uit Velsen-Noord. 59, 3; KW 22 Orion, 95 Toenadering (naar Katwijk), 178, 128; HD 49, 89, 4; TX 17, 36, 49, 8, 33; UK 70, 94, 2, 48, 16, 18, 68, 11. Voor vrijdag Voor de vrijdagmarkt komt de SCH 21 „Arie van der Zwan" met 220 kisten vis, waarvan 63 wijting, 55 haring, 50 gestripte makreel, 10 dichte makreel, 20 koolvis, 4 schol, 4 tarbot, 4 gul en 25 stuks stijve ka beljauw. Machinepech De kustvaarder Njord had gistermiddag om 1 uur met pech te kampen, doordat het vliegwiel van de hoofdmotor niet meer nor maal functioneerde. Het schip was 40 zuid-west van IJ.muiden. De sleepboot „Maas" van Smit's Internationale Sleep dienst is de gehele dag in de nabijheid van de „Njord" gebleven, 's Avondis om half elf kreeg de „Maas" opdracht om vast te maken en de „Njord" naar de Parkkade te Rotterdam te slepen. De „Njord" is eigen dom van P. van Wering uit Delfzijl en meet. 374 ton. Xxx>xxxxxxooooocxicxyyxKKxrxx>cxxxxxxxxxycxxxcrtC)OCi(xxxxxxxx WEEKABONNEMENTEN j| c dienen uiterlijk op Woensdag te worden c betaald, daar de bezorgers op Donder- v das moeten afrekenen jj DE ADMINISTRATIE mmxxiQOQOOGQCOfmTnnfYYYrun ïYrryrrmYTinnrrrinrirYYv-^ Adonis. 28 te Willemstad. Agamemnon, 28 te New York. Aldabi, pass. 27 St. Vincent n. Las Palmas. Amstelstad,, 27 v. Norfolk n. New York. Almkerk, 28 v. Las Palmas n. Antwerpen. Abbekerk, pass. 28 Str. Messina n. Port Said. Alwaki, 28 te Rotterdam. Amstelkroon, 28 v. Azoren n. Gibraltar. Askot, pass. 27 Dover n. Bilbao. Alchiba, 28 360 m. n.w. Flores Az. n. Norfolk. Abbedijk, 28 te Bremen. Aegis, 28 te Port of Spain. Amstelkade, 28 te Safaga. Amstelveen, 29 te Kuwait verw. Alnati. 28 te Bremen. Alwaki, 28 te Rotterdam. Beninkust, 28 te Monrovia. Boschfontein. 28 v. Alen n. Mombasa. Bali, 29 te Belawan. Bonaire, 28 v. Plymouth n. Amsterdam. Borneo, 28 v. Pladju n. Tj. Priok. Breda, 27 te Delfzijl. Bussum, verw. pass. 28 Str. Ormoes n. Continent. Bontekoe, 28 te Menado. Cimulia, pass. 27 Gouadeloupe n. Liverpool. Crania, 29 t.e Calcutta verw. Caltex Nederland. 29 te Rastanura. Cistula. 28 v. Pladju n. Singapore. Caltex Utrecht, 27 120 m. n.o. Massawah n. Suez. Caltex Pernis, 27 85 m. w.z.w. Kreta n. R'dam. Camphuys, 28 te Makassar. Caltex Leiden, pass. 28 n. v. Malta n. R'dam. Duivendrecht, 28 te Hamburg. Dorestad, 27 40 m. w.n.w. Lissabon n. Liverpool. Drente, 28 v. Singapore n. Tj. Priok. Eendracht, 28 v. Bourgas n. Constanza. Eos, pass. 28 Kp. St. Vincent n. Wismar. F.sso Den Haag. pass. 28 Gibraltar n. Sidon. Esso Den Haag. 27 50 m. w.z.w. Oporto p. Sidon. Farmsum, 28 v. Le Havre n. Amsterdam. Flottbek. 23 te Rotterdam v. Amsterdam. Fairsea, 26 te Sydney. Groote Beer. 30 te Rotterdam verw. Guineekust, 28 te Capecoast. Haulerwijk. 28 te Newport News. Hersilia, 29 te Ciudad Trujillo. Hathor, verw. pass. 27 Kp. Finistèrre n. Sevilla. Hestia. 28 te Puerto Ordaz. Heemskerk, 28 te Antwerpen. Hilversum, pass. 28 Kp. De Gala n. Mena Al Ahmadi. Isis, 28 te Londen. Iberia, 29 te IJmuiden verw. Iberia. 28 tè IJmuiden. Jason, 23 te Bremen. Kalinga, pass. 27 Kp. St. Vincent n. Rotterdam. Korenia, 28 te Rotterdam. Korovina, 28 v. Invergordon n. Rotterdam. Kota Inten, 28 v. Surabaja n. Makassar. Kenia, pass. 27 eil. Masira n. Rotterdam. Kopionella, 27 150 m. o.n.o. Fayal n. Curagao. Koratia, 27 220 m. z. Sharksbaai n. Miri. Lutterkerk, pass. 27 Ras Fartak n. Pt. Said. Laertes. 30 te Singapore verw. Lagenberg. 28 te Amsterdam. Modjokerto. 27 v. Rotterdam. 28 te Southampton. Macoma, 28 v. Curaqao n. Casablanca. Madoera, 29 te Surabaja. Manoeran. 28 v. Tj. Priok n. Semarang. Mirza, pass. 28 Aden n. Suez. Malea. 27 300 m. w. Manilla n. Singapore Noordzee, 28 te Vitoria. Nieuw Holland, 28 340 m. n.w. Brisbane n. Ma kassar Overijsel. 27 v. Shanghai n. Manilla. Omala, 28 v. Berre n. Malta. Oranjestad. 28 v. Madeira n. Plymouth. Oranje. 27 410 m. z.o. Kp. Guardafui n. Suez. Oberon. 28 te Pt. Au Prince. Ootmarsum. 28 te Hamburg. Osiris. 28 te Santiaga de Cuba. Oostkerk. pass. 28 Vlissingen n. Boulogne. Orion, 28 v. Piraeus n. Alexandrië. Pendrecht, pass. 27 Ras Madraka n. Mena A1 Ahmadi. Peperkust, 27 v. Amsterdam, 28 te Hamburg. Piêter S, 27 v. Amsterdam n. Swansea. Prins Alexander, 28 te Rotterdam. Polydorus, 28 te Halifax. Pofyphemus, 28 rede Belawan, 30 verw. t.e Be lawan. P. G. Thulin. 28 v. Rotterdam n. Seven Islands. Prins Fred. Hendrik. 27 v. St. John n. Le Hayre. Prins Willem 2. 28 v. Rotterdam, pass. 28 Dun- genes n. Quebec. Prins Fred. Willem, pass. 27 Borkum n. Bremen. Prins Frederik Willem. 28 te Bremen. Prins Maurits. 28 v. Antw. n. Duinkerken. Roepat, 28 te New York. Riouw, 29 1e Colombo. Rijnland. 29 t.e IJmuiden. Rempang. 28 te Hamburg. Schelpwijk, 23 te Algiers. Stad Amsterdam, 27 v. Vlaardingen n. Hamp- tonroads. Schie, 29 te Malta. Schouten, 29 te Singapore. Sibajak. pass. 28 Kp. Guardafui n. Fremantle. Sliedrecht. 28 te Isle of Grain. Stad Leiden, 29 te Kaapstad. Straat Mozambique. 29 te Port Elizabeth, Sunetta, 29 te Rangoon. Sirrah, oass. 27 Kp. St. Vincent n. Rastanura. Stad Dordrecht, 27 145 m. n.n.o. Kp. Finisterre n. Palermo. Stad Haarlem, 27 300 m. w.z.w. Landsend naar H. Roads. Straat. Banka. 28 te Singapore. Sunetta, 28 te Rangoon verw. Saidja, 27 v. Pulubukom, 29 te Pladju verw. Sibigo. 28 te Sandakan. Stanvac Talang Akar. 28 Sungeigerong. Tabian. 28 v. Tj. Priok n. Semarang. Tiba. pass. 27 Flores Azoren n. Aarhus. Tarakan. pass. 28 Str. Banka n. Singapore. Tibia. 28 95 m. z.o. Ras al Hadd n. Pulubukom. Tankhaven 1. 28 te Sungeigerong. Tiberius. 27 120 m. w.z.w. Madeira n. Madeira. Trajanus, 28 te Amsterdam v. Pernis. Van Waerwijck. 28 te Mombasa. Willem Barendsz. 27 v. Kaapstad n. Amsterdam. Waterman, 29 te Walvisbaai. Wonogiri, 28 v. Suez n. Djeddah. Waal, 65 m. w.n.w. Philipville n. Antwerpen. Woensdrecht, pass. 27 Lissabon n. Rotterdam. Waterland. 28 te Hamburg. Yapeyu, 28 te Hamburg. Zuiderkruis, pass. 28 Kp. Bon n. Amsterdam. Zeeland SSM, 28 v. Leith n. Methil. Zeeland KRL, 28 noe te Rastanura. KLEINE VAART Att. S. 28 v. Hamburg te Rotterdam verw. Arnoudspolder, 28 v. Rotterdam te Lissabon. Audacia, 29 v. Rotterdam te Cardiff verw. Aco, 28 v.t Rotterdam te Boston. Alpha. 28 v. Hamburg te Amsterdam. Anna, 28 v. Vlissingen n. Portsmouth. Appingedam, verm. 28 v. Oporto n. Antwerpen. Arctic. 28 v. Londen n. Rotterdam. Argus. 28 v. Vlissingen n. Gothenburg. Bree Helle. 27 v. Rotterdam n. Londen. Bab T, 27 v. Requejada te Calais. Badzo, 28 v. Rotterdam te Londen. Baltic, pass. 28 Vlissingen n. Aberdeen. Barracuda, verm. 28 v. Colchester n. R'dam. binnenland Federatie. De organisaties van schoen- winkeliers, de Christelijke Vereniging van Schoenwmkeliers, d-e Katholieke Bond van Schoenwinkeliers en de Nederlandse Ver eniging van Schoenwinkeliers hebben de federatie van schoenwinkeliers opgericht. Als overweging heeft daarbij gegolden, dat de huidige ontwikkeling op economisch en sociaal gebied een zo nauw mogelijke samen werking van ondernemers noodzakelijk maakt. Op één na oudste. Morgen Goede Vrijdag zal de heer P. van Stuyvenberg te Bussum zijn 104de verjaardag vieren. Hij is op één na de oudste mannelijke inwoner van ons land en opvolger in jaren van opa Kip in Dreischor, die vorige week 105 jaar is geworden. Zeven jaar: kleuter af. Bij Koninklijk Besluit is bepaald, dat kinderen die een kleuterschool bezoeken deze moeten ver laten, zodra zij de leeftijd van zeven jaren hebben bereikt. Kinderen, die blijkens een verklaring van een geneeskundige nog niet geschikt zijn voor het volgen va-n gewoon lager schoolonderwijs, maar die gegronde verwachting geven, zal zij door langer be zoek van een kleuterschool dat wel zullen worden, mogen op de kleuterschool blijven, tot dat zij de leeftijd van acht jaren hebben bereikt. Politie-inspecteur veroordeeld. Het ge rechtshof te 's Hertogenbosch heeft de 54- jarige hoofdinspecteur van politie te Kerk- rade. M. B. A. H. veroordeeld wegens over treding van het deviezenbesluit tot een boete van f 200. De rechtbank te Maastricht had hem veroordeeld tot anderhalve maand ge vangenisstraf. Chauffeur gedood. Te Reijmerstock- Gulpen is een auto in volle vaart tegen een boom gereden. De chauffeur de 36-jarige J. Erkens uit Maastricht, vader van drie kin deren, kwam daarbij om het leven. Madurodam. Op een teken van de pre sident-directeur van de Nederlandse Spoor wegen, ir. F. Q. den Hollander, hief woens dagmiddag de 5-jarige Jantje Telders, in de model-uniform van stationschef derde klasse der N.S.. zijn „spiegelei" in de hoogte. On middellijk daarop begon alles wat in Madu rodam, het bekende Haage miniatuurstad je, •kan rijden, varen en draaien, dat ook te doen. Tegelijk hieven de honderden padvinders en padvindsters, die in een grote ring rond het terrein waren opgesteld, een luid gejuich aan. Hiermede was voor de vijfde keer Ma durodam officieel geopend. Birmingham, 28 v. Grangemouth n. Rotterdam. Borneo, pass. 28 Vlissingen n. Antwerpen. Crescendo, 27 v. Rotterdam n. Hamburg. Clipper, 28 v. Delfzijl te Preston. Concepcion, 27 550 m. n.o. St. Paulsrock n. San Francisco Do Sul. Casablanca, 28 v. Rotterdam n. Bremen. De Ruyter, 28 v. Rotterdam te Antwerpen. Diligentia, 28 v. Sheerness te Shoreham. Driebergen, 28 v. Mostyn te Rotterdam. Elesabeth Roorda, 28 v. Nyborg te Kiel. Erkalin, 28 v. Rotterdam n. Gent. Fiducia, pass. 28 Vlissingen n. Londen. Frans van Seumeren, 28 v. Emden te Graven- chon verw. Haringvliet. 27 v. Rotterdam n. Waterford. Henriette. 28 v. Goole te Truro. Henrica B, 28 v. Hansweert n. Boston. Joost, 28 v. Bayonne n. Lowestoft. Juliana Anna, 27 v. Immingham te Rotterdam. Kaap Falga, 26 v. Harlingen t.e Boston Lines. Kaap St. Vincent, 26 v. Cardiff te Swansea. Lingestroom, 28 v. Amsterdam n. Londen. Marne, 27 v. Rouaan te Rotterdam. Meidoornsingel, 27 v. Sunderland te Rotterdam. Menkar N, 27 v. Rouaan te Rotterdam. Midsland. 27 v. Rotterdam n. Leith. Maartje, 28 v. Antwerpen n. Huil. Maart.ie, pass. 28 Vlissingen n. Huil. Maasborg, pass. 28 Vlissingen n. Gent. Maria. 28 v. Vlissingen n. Huil. Matthew, 28 v. Londen te Guernsey verw. Merwestad, verm. 28 v. Odense n. Belfast. Mintaka"1 N, 28 v. Casablanca te Nantes. Muphrid N, 28 v. Cork n. Swansea. Mynelis, 29 v. Marans te Hamburg verw. Nato, 27 v. Rotterdam n. Boston. Nassauhaven, verm. 28 v. Gothenb. te Kopenh. Nieuwe Haven, verm. 28 v. Antwerpen n. R'dam. Narwal, pass. 28 Vlissingen n. Gent. Nautic, verm. 29 v. Newport te Antw. verw. Oldambt, 28 v. Amsterdam n. Emmeloord. President Roosevelt, 28 v. Liverpool te R'dam. Paloma, verm. 28 v. Stettin n. Grangemouth Poortvliet, 29 v. Jersey te Londen verw. Pavo, 27 v. Goole n. Gijon Mussel. Ponza, 26 v. Bordeaux n. Londen. Rio, 28 v. Londen te Rotterdam. Ruby, pass. 28 Vlissingen n. Boston. Stella Maris, 28 v. Goole te Rotterdam. Swift, 28 v. Parijs te Rotterdam. Senartg, 28 v. Marans n. Hamburg. Spurt, 28 v. Zeebrugge te Londen. Santa Margarita, 28 v. A'dam n. Liverpool. Tilly, 27 v. Workington te Sables d'Olonnes. Taormina, verm. 28 v. Colijnspl. n. Southampton. Tine, 28 v. St. Maartensdijk n. Londen. Timo, 27 v. Rotterdam n. Londen. Veemenburgh, 27 v. Rotterdam n. Middlesboro. Veritas, 27 v. Rotterdam n. Southampton. Walenburgh, 27 v. Bordeaux te Rotterdam. Westerdok, verm. 27 v. Londen n. Amsterdam. Westerhorn, 28 v. Rotterdam te Preston verw. Wickenburg, 28 v. Duinkerken te Londen verw. Zuidland, 28 v. Amsterdam te Antwerpen. SLEEPVAART Fbro. pass. 27 Tuscarrock n. Trinidad. Noordzee. 27 180 m. z.w. Kp. Finisterre n. Kandia. Oceaan, 27 380 m. z.w. Ouessant n. Terneuzen. Poolzee, 27 v. Karistor te Izmir. Thames, 27 v. Ponta Del Gada te Fayal. Zwarte Zee, 27 v. Gothenburg te Maassluis. Damnieuws St. Thomas In de eerste afdeling van de R.K. damclub St. Thomas heeft P. Ruiter voor een kleine sensatie gezorgd door als laagstgeplaatste kampioen J. Geuke zijn eerste nederlaag te bezorgen. Tijdens een mooie partij heeft de heer Ruiter in het middenspel een voordeel I weten te behalen, zodat hij zijn positie in de voortzetting nog meer kon verbeteren. Met1 4 tegen 6 en een dam won P. Ruiter tenslotte j deze partij. De uitslagen in de afdeling waren: le afdeling: C. v. d. HimstB. Beentjes 11; P. RuiterJ. Geuke 20. 2e afdeling: S. GroentjesL. de Ridder 02: A. ColletC. Juffermans 1R. Stet— Th. Graas 02. 3e afdeling: W. AdmiraalP. de Vries 02. BURGERLIJKE stand GEBOORTEN: Petrus Johannes Joseph, z. vain J. Kuijs en C. Veldt; Jacobus Cornells Jozef, z. van W. Groot en C. C. Borst; Hen- ricus Fredericus Maria, z. van H. Wulp en C. M. Vendel. ONDERTROUWD: P. J. Tromp en M. van Dam. beiden wonende te Castricum; W. T. P. Olbers en A. C. Zijp, beiden wonende te Caistricum. Aan boord van de in Rotterdam gemeerde Nederlandse kruiser „Hr. Ms. de Ruyter heeft de bevelhebber der Nederlandse zeestrijdkrachten en chef-marinestaf, vice- admiraal A. de Booy, woensdagochtend zijn functie van bevelhebber der zeestrijd- krachten overgegeven aan de commandant zeemacht Nederland, vice-admiraal F. T. Burghard. De foto toont de scheidende bevelhebber, vice-admiraal De Booy voor), en zijn opvolger, vice-admiraal Burghard (achtergrond) tijdens de inspectie van de officieren aan boord van de „De Ruyter".

IJmuider Courant | 1956 | | pagina 19