Loonsverhoging moet buiten de prijzen worden gehouden hefarme 4 E Uitgaan in Haarlem goiiji: BOUILLON Griep? Chefarine„4" doet wonderen S FORMULIER B/301/Ass. D. Min ister Zijlstra Maatregelen ter eventuele beperking van de koopkracht worden bestudeerd ...Dat moét 333 3 Doorberekening uitzondering Libië zou Russische hulp hebben afgslagen Heropening gelast van het proces Adenauer- Schmeisser Malenkov en Mikojan scheppen ijverig „goodwill" Von Brentano binnenkort naar Washington gï^TE (XP%ESS lighter and milder Margarinekoning in West-Berlijn veroordeeld Tentoonstelling „Goed Kamp" öir." Si DONDERDAG 29 MAART 1956 (Van onze parlementaire redacteur) MINISTER ZIJLSTRA HEEFT woensdag in de Eerste Kamer gezegd, dat hij nog geen mededelingen kon doen over de maatregelen tot beperking van de bestedingen, die in studie zijn. Over de denkbeelden van prof. Molenaar inzake beperking van de liquiditeit, door het sparen aantrekkelijker te maken, wilde hij daarom ook niets zeggen. Pas wanneer de beperking van de liquiditeit onvoldoende is, zou beperking ven de investeringen aan de orde komen. Maar de minister hoopte dat het zover niet zal komen omdat dan zou worden geknabbeld aan de industrialisatie-politiek. In weerwil van de nieuwe loonsverhogingen vertrouwde minister Zijlstra het prijs- stabilisatiebeleid te kunnen handhaven. „Het handhaven van de prijzen zal moeilijk zijn, maar ik durf de zaak aan", aldus prof. Zijlstra. Handhaving van de prijzen is een taak voor werkgevers, arbeiders en regering. Wanneer alle partijen haar ver antwoordelijkheid even zwaar voelen, zal het resultaat zijn dat een belangrijke loonsverhoging optreedt, die een werkelijke vermeerdering van het inkomen be tekent, zonder dat de vergeten groepen door stijging van de prijzen de dupe worden. Men moet bedenken dat 3 percent loons verhoging slechts bij uitzondering in de I werd tenslotte zonder hoofdelijke stemming Minister De B r u ij n, die zich vervol gens met de Publiekrechtelijke Bedrijfsor ganisatie bezig hield, was van mening, dat hirevoor ook in de toekomst een afzonder lijke minister gewenst zou zijn. De begroting van Economische Zaken prijzen zal mogen worden doorberekend, want er zijn bedrijfstakken die hun prijzen niet kunnen verhogen omdat de concurren tie het niet toelaat. De deuk in het prijs beleid is dus niet belangrijk. Zodra men bij een loonsverhoging de 3 percent passeert, mag in geen geval iets daarvan worden doorberekend in de prijzen. Als een be drijfstak 4 percent loonsverhoging geeft, zonder doorberekening dus, dan wordt niet aan afzonderlijke ondernemingen in die bedrijfstak toegestaan wel een deel van de loonsverhoging door te berekenen. Winstdeling kan niet de loonvorming ver vangen, maar een uitkering uit de winst in plaats van loonsverhoging is aantrekkelijk, aldus de minister, omdat bij omslag van de bedrijvigheid en daling van de prijzen, de produktiekosten makkelijker kunnen wor den teruggeschakeld. De minister is daarom voorstander van bedrijfstaksgewijze winst uitkering aan de arbeiders. Hij voelt er veel voor, dat de arbeiders aandelen in de bedrijven krijgen. Minister Zijlstra noemde het economisch beeld vol fleur en zonneschijn, al was niet alles gelijk het moest: met name niet wat de kwestie van huren en woningbouw be treft. In de jaren 19521956 kan men de toeneming van onze nationale middelen uit hoofde van de voortbrenging op 7^ mil jard schatten. Daarvan is 20 pet. naar de overheid gegaan, naar investeringen 35 percent en naar de consumptie 45 percent. Op lange termijn gezien moet het econo misch beleid gericht zijn op de werkge legenheid. Toch kan men de conjunctuur- politiek niet verwaarlozen. De samenhang tussen beide is alleen tq vinden in een doel treffend stabilisatie-beleid. Als onze be talingsbalans door afremming van beste ding in het buitenland uit haar evenwicht dreigt te geraken is ook hier afremming van de besteding geboden, zij het ook niet op drastische wijze. In 1957 staan wij voor een nieuwe loons verhoging wegens de ouderdomsvoorziening en de huurverhoging. Het zal er dan om gaan of wij die ook buiten de prijzen zullen kunnen houden, aldus de minister. Gelukt dat, dan zal men de gevoerde stabilisatie- politiek als volkomen geslaagd kunnen be schouwen. Wat Benelux aangaat, het tot stand ko men van een volledige Benelux-unie ver dient zeker voorrang. Men is thans druk doende te bestuderen, in welke vorm men in een nauwe Economische Unie zal kun nen beschikken over een orgaan, dat doel treffend zal zijn. Op korte termijn zal be slist worden over de voorziening in de vacature van secretaris-generaal van de Benelux. Tenslotte verklaarde minister Zijlstra, in het midden te laten of men, als Frank rijk niet zou willen meedoen, dan maar tot een beperkte Europese gemeenschappelijke markt zonder Frankrijk zou moeten over gaan. Als inderdaad de Fransen ook nu weer niet van de partij willen zijn, zou dit de overigen nog niet ontslaan van de taak zich met het vraagstuk van verdere Euro pese integratie te blijven bezighouden. ADVERTENTIE Vier werkelijk betrouwbare middelen helpen elkaar en.... doen wonderenI Elk tablet Chelarine „4" bevat 4 genees middelen, die in de gehele wereld beroemd zijn geworden en millioenen mensen al baat brachten. De vier middelen tezamen werken nóg beter en helpen ook dan, wanneer andere middelen falen. met aantekening van het communistische „tegen" aangenomen. Ook de begroting der staatsmijnen ging er stemmingloos door, eveneens met aantekening van het „tegen" der commu nisten. WASHINGTON (Reuter) Volgens di plomatieke kringen in Washington heeft Libië een Russisch aanbod van economi sche hulp geweigerd. De premier van dit woestijn-koninkrijk zou in een geheime zitting van de volksvertegenwoordiging ge zegd hebben dat Libië aan de zijde van het Westen staat en geen Sovjet-hulp wenst. Groot-Brittannië en de Verenigde Staten hebben militaire bases in het land; van Londen ontvangt Libië reeds economische hulp. Volgens Amerikaanse zegslieden zou Libië thans ook Amerikaanse economische hulp krijgen. BERLIJN (AFP) Een Westduits fede raal gerechtshof heeft de heropening gelast van het proces wegens laster dat bonds kanselier Adenauer en twee vooraanstaan de Westduitse diplomaten aanhangig had den gemaakt tegen de voormalige agent van de Franse contra-spionage in het Rijnland, Schmeisser, en drie anderen. Het hof bepaalde dat de regeling die Adenauers advocaat op 27 september met Schmeisser trof waarbij de aanklacht ingetrokken werd ongeldig is. In West- Duitsland was critiek gerezen over deze kwestie, omdat men meende dat het land het recht had de waarheid te weten over aantijgingen van Schmeisser, die in 1952 gepubliceerd waren in het tijdschrift „Der Spiegel". LONDEN (United Press) De Russische minister Malenkov heeft in het Britse par lementsgebouw verklaard, dat de Sovjet- Unie er niet op uit is om een wig te drijven tussen Engeland en welk ander land ook. Hij sprak tijdens een lunch, welke hem door een groep socialistische afgevaardig den in het parlementsgebouw werd aan geboden. De Russische minister lachte toen de af gevaardigde Julius Silverman de huidige anti-Stalinistische campagne in de Sovjet- Unie te berde bracht en zeide: „U rukt uw politieke idolen van hun voetstukken. Wij plaatsen ze in het Hogerhuis." Malenkov was voor deze lunch, die aan geboden werd door de Brits-Russische parlementaire commissie, uit Schotland komen vliegen. In zijn antwoord-speech zeide Malenkov: „Wij willen vriendschap tussen ons land en Engeland en wij geloven, dat dit de basis voor de vrede kan vormen." Nauwelijks was Malenkov naar de Sov jet-ambassade verdwenen of de Labour- afgevaardigde Arthur Lewis vroeg premier Eden een verklaring af te leggen over zijn besprekingen met de Russische ex-premier. Eden antwoordde hierop, dat Malenkov in gezelschap van de Russische ambassadeur vorige week maandag een beleefdheidsbe zoek aan hem had gebracht. Hierop vroeg een andere Labour-afge- vaardigde, Percy Daines, of Malenkov de gebruikelijke doos chocolade en vredes- medaille voor Eden had meegebracht. Eden repliceerde met te zeggen, dat hij „geen diplomatieke geheimen" kon onthullen. Dinsdagavond heeft de Russische vice- premier Mikojan op een diner te Nieuw - Delhi verklaard, dat de Sovjet-Unie be reid is te helpen bij de ontwikkeling van de olie-industrie in India. De Russen willen uitrusting leveren en arbeiders opleiden. De Sovjet-Unie wil in India goederen en grondstoffen kopen met de gelden die be schikbaar komen door de Russische export naar India, om te voorkomen dat de Indiase handels- en betalingsbalans belast wordt. De leuze van de Sovjet-Unie is „laten wij handeldrijven," in tegenstelling tot de leuze „laten wij bewapenen" die bepaalde aggressieve kringen aanheffen, aldus Mi kojan. (Reuter) Onder het nieuwe vijfjaren plan hoopt India zijn buitenlandse handel met dertig tot veertig percent uit te brei den. Van deze grotere handelsmogelijk heden kan de Sovjet-Unie zoveel krijgen als zij maar wenst, zo antwoordde de In diase minister van Handel en Nijverheid, T. T. Krisjnamachari. Hij verklaarde ove rigens, dat het niet de bedoeling van India is de structuur van het bestaande handels volume te veranderen en de handel in nieuwe kanalen te leiden. BONN (Un. Press) De Westduitse mi nister van Buitenlandse Zaken, Heinrich von Brentano, zal spoedig een bezoek aan Washington brengen. De datum is echter nog niet vastgesteld, zo heeft een woord voerder te Bonn meegedeeld. Uit Washing ton wordt bericht dat hij waarschijnlijk met de Amerikaanse minister van Buiten landse Zaken, Dulles, besprekingen zal voe ren op 23 en 24 april. In Bonn acht men deze data onwaarschijnlijk wegens andere verplichtingen van de Westduitse minister. Volgens de Westduitse woordvoerder hoopt Von Brentano ook een onderhoud met pre sident Eisenhower te hebben. ADVERTENTIE 1 I i BERLIJN (Reuter-DPA) De zesde grote strafkamer van het Westberlijnse „Landesgericht" heeft de margarinefabri- kant Karl Oberjat veroordeeld tot tweeën eenhalf jaar gevangenisstraf en een boete van 110.000 mark. Hiermee is na een be handeling van 26 dagen een einde gekomen aan het „margarineproces". De margarine fabrikant Wilhelm Höfer werd veroordeeld tot zes maanden gevangenisstraf en een geldboete van tienduizend mark. De fa- brieksleider Otto Walter kreeg vijftien maanden gevangenisstraf en een boete van 15.500 mark. Driehonderdduizend mark van Oberjats buitensporige winsten zijn ver beurd verklaard. Hij was ervan beschuldigd tussen 1946 en 1949 ongeveer 154 ton margarine op de zwarte markt verkocht te hebben. „De margarine-koning" is multimiljonair. Hij geldt als een van de rijkste mensen van Berlijn en bewoog zich in de hoogste kringen. Volgens de openbare aanklager moet hij door de onwettige verkoop van margarine miljoenen mark verdiend hebben. Oberjat beweert echter dat hij dit geld verdiend heeft met de verkoop van juwelen, die hij voor de oorlog goedkoop gekocht zou heb ben. Ontslag burgemeester. Aan de heer P. C. J. Peters is op zijn verzoek, met ingang van 1 april 1956, eervol ontslag verleend als bur gemeester der gemeente Medemblik. ADVERTENTIE BEROEMDE GENEESMIDDELEN IN ÉÉN TABLET TEGEN PIJNEN EN GRIEP - 20 TABLETTEN 85 ct De vierde nationale tentoonstelling „Goed kamp" zal van 6 tot en met 9 april op Houtrust in Den Haag worden gehouden. Dit jaar zullen 135 firma's, verenigingen en organisaties deelnemen, benevens de uit zestien leden bestaande broederschap van Tentenmakers. De expositieruimte, vorig jaar 19.000 vierkante meter, is uitgebreid tot 23.000 vierkante meter. „Goed kamp" wordt gedeeltelijk in de Houtrusthallen, gedeeltelijk in de open lucht gehouden. Het aantal kampeerders in Nederland is, blijkens het aantal kampeerkaarten, nog steeds sterk groeiende. Naar schatting kamperen jaarlijks 800.000 Nederlanders, waarvan ongeveer 350.000 binnen de grenzen. Op de tentoonstelling zal men een model- bungalowbedrijf kunnen bezichtigen. De ANWB heeft getracht alle kampeermoge- lijkheden voor brede en smalle beurzen bij een te brengen. MAGGI De zuiverste, krachtigste vleesbouillon. Heerlijk en handig en slechts per doosje a 2 tabletten voor 1 liter bouillon TONEEL EN DANS Zaterdag 31 maart, Stadsschouwburg, 20 uur: De Nederlandse Comedie geeft een voor stelling van „De Koppelaarster" van Thorn ton Wilder onder regie van Henk Rigters. In de hoofdrollen: Mary Dresselhuijs, Mi mi Boesnach, Jacqueline RoyaardsSand- berg, Joan Remmelts en Onno Molenkamp. Decors: Friso Wiegersma. Costuums: me vrouw A. Roland Holst—de Meester. Zondag 1 april, Stadsschouwburg, 20 uur: De Nederlandse Comedie geeft een opvoering van „De koppelaarster" van Thornton Wilder onder regie van Henk Rigters. Voor verdere medewerkenden zie onder: za terdag. Maandag 2 april, Stadsschouwburg, 20 uur: De Nederlandse Comedie geeft een voor stelling van „Van de brug af gezien" van Arthur Miller. Regie: Henk Rigters: In de hoofdrollen: Ko van Dijk, Mimi Boesnach, Sigrid Koetse, Louis Saalbom, Ramses Shaffy en Frans 't Hoen. Donderdag 5 april, Theater Monopole, Zand- voort, 20.30 uur: Onder auspiciën van de stichting ,,'t Helm" treedt het Ballet der Lage Landen op. Het programma vermeldt: Pas-de-deux uit „Het Zwanenmeer" van P. I. Tsjaikofsky, Pas-de-trois classique van Pergolesi, fragmenten uit „Les Syl- Phides" van Fokine Chopin en de „Pavane Interrumpida" op muziek, van Granados. MUZIEK Maandag 2 april, Grote Markt, J7 uur: Be speling van het carillon van de Grote Kerk door stadsbeiaardier Arie Peters, die men ook kan beluisteren op vrijdag 6 april, 11.30—12.30 uur. Woensdag 4 april, Concertgebouw, 20 uur: .Concert te geven door het jeugdkoor „Inter Nos" dat onder leiding zal staan van Jan Booda. GELOOF EN WETENSCHAP Vrijdag 6 april, De Leeuwerik, 20 uur: Voor dracht door de aalmoezenier van de Parijse theaters E. M. Carré O.P. over „Le diable et le bon dieu dans la littérature moderne". TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum: Nieuwe opstelling van de regentenstukken van Frans Hals, ex positie van poppenhuis anno 1750 met inventaris. Het museum is geopend op werkdagen van 10—17 uur, des zondags van 1317 uur. Op Goede Vrijdag en za terdag 31 maart geopend van 1017 uur. Teylers museum: Schilderijen uit de negen tiende en twintigste eeuw. Tekeningen onder meer van Rembrandt, Michel An- Nu de zon zo beminnelijk schijnt en een blauwe hemel het moeilijk maakt, onaardige gedachten over medemensen te koesteren, brengt een voort durende wroeging mij ertoe, het zwaard op te nemen ter verdediging van hen, diie sinds jaar en dag het slachtoffer zijn van een wijdverbreid misver stand. De wroeging is terecht, aangezien ik tot nu toe heb na gelaten de dingen in hun juiste verhoudingen en omstandig heden te zien. En de verdedi ging geldt mensen, die wij al len kennen: de figuren achter loketten en schrijfbureaux, de met pen en formulier vergroei de wezens die ons met onper soonlijke blik aanzien en in koele onbewogenheid naar de meest intieme dingen plegen te vragen de ambtenaren. Hoe meer de lieve lente vor dert en hoe aanlokkelijker het verblijf in de open lucht voor ons wordt, hoe wreveliger wij ons opstellen in de files en hoe gemelijker wij antwoorden op de vragen van de mensen ach ter het loket. Wij zien met woedende blikken hoe in de kantoren der ambtenarij onze kostbare tijd wordt verspild hoe mannen in grijze stofjas sen met elkander een praatje maken terwijl wij op hen wachten. Wij gunnen hun het kopje koffie niet, dat juist wordt uitgeschonken op het ogenblik, waarop wij snel ge holpen hadden willen worden, Wij denken met misprijzen en afkeer aan de bureaucratie en wij ondergaan met onmachtige opstandigheid de tijdverspil ling, die alle stofjassen met ijzige onaandoenlijkheid en langzame bewegingen tot een tweede natuur schijnt te zijn geworden. En wij lezen met toornige blik in de kranten, dat de aan tallen ambtenaren jaarlijks stijgen en als een onstuitbare watervloed en steeds meer op slokken van ons belastinggeld. Zo zijn wij. Dit alles echter is zeer on rechtvaardig en onverantwoor delijk tegenover de ambtena ren. Wij moeten, om dat ter dege te beseffen, even terug gaan naar de tijd, waarin al die mannen en vrouwen der loketten en schrijfbureaux klei ne jongetjes en meisjes waren, in zonnige straten spelend met knikkers, springtouw en tol. Als ge ze allen op een rij had gezet en ge zoudt hun op nummer af gevraagd hebben, wat ze later zouden willen worden, zoudt ge hebben ge hoord dat ge een verzameling toekomstige buschauffeurs, do minees, vliegeniers, moeders, politieagenten, schilders, tim merlieden, verpleegsters, kin derjuffrouwen en smeden voor u had. Doch geen enkele amb tenaar. Dat zegt genoeg. Dat doet u beseffen, dat niemand oprecht en met hart en ziel ambtenaar worden wil. Het maakt duide lijk, dat de kleine mens met zijn ambitieuze fantasie nooit droomt van een loket en een stofjas. En het onthult, dat een zonnige straat en een zonnige jeugd geen beelden oproepen van formulieren en telmachi nes, archieven en kaartsyste men. De vrije, jonge mens be seft in zijn ongebonden vrolijk heid van een beginnend leven niet, dat er een toekomst voor hem kan zijn weggelegd, be staande uit langzaam-aan dor re dingen doen gedurende een aantal rondes van de klok- wijzers. Later, als de constructie der maatschappij aan deze jonge fantasten duidelijker wordt, beginnen jaarwedden, pen sioenregelingen en andere fac toren van sociale vastheid mee te spreken. Doch dan is die mens reeds opgenomen in het geestdodende proces van een bureaucratische sleurgang, en dus reeds een gevangene op de bureaucratische galeien. Meen nu niet, dat de mannen en vrouwen die u ergeren door hun gebrek aan onfeilbare dienstvaardigheid en uw tijd verkwisten alsof het de hunne was, geen goede werkers zijn. Zij zijn. wellicht betere wer kers dan wij, doch zij zijn ge roepen tot een taak die op zich volkomen absurd is voor een levend mens. Hun falen als ambtenaar is een falen van de mens tegenover de automatiek van de ambtenarij. Er zijn geen goede ambtenaren, omdat het mensen zijn. Wij klagen over het falen van de bureaucratie. Wat wil len wij? Hoe kunnen wij ver langen dat zij niet faalt, zolang zij gebruik zal blijven maken van mensen van vlees en bloed, die de zon door de ruiten van hun gevang zien schijnen en een reep blauwe lucht boven het matglas bespeuren? Het systeem, waaronder de mensheid steeds dieper moet bukken om het etiket van een beschaafde samenleving waar dig te zijn, is een systeem dat niet door mensen kan worden toegepast, tenzij ze ophouden mens te zijn. De bureaucratie is in feite een machinaal pro ces, dat de ambtenarij als een machine wenst te gebruiken. De onderdelen dezer machine zijn echter mensen. Levende mensen, die aan een spil moe ten meedraaien en star en stijf op de maat van klokken moe ten bewegen. Wie verwondert tich nog, dat die machine hapert en traag blijft voortgaan met schokken en grillen, terwijl zij snel, geruisloos en onfeilbaar zou moeten lopen om ons te vreden te stellen? Het systeem is gegroeid en niet in volle consequentie uit gedacht, maar het is een ver gissing van enorme omvang. Het is gebaseerd op een ver gissing van elementaire bete kenis, want het steunt op het onmogelijke idee, dat de mens een machine zou kunnen zijn. Als iemand er in zal slagen, een kruising te bewerkstelli gen tussen een machine en een mens, zou hij de ideale ambte naar hebben uitgevonden. De onfeilbare ambtenaar, die ons niet laat wachten, die niet van koffie houdt, die nooit een praatje met zijn buurman maakt, die met zijn gedachten niet bij een aardig meisje van de overkant verwijlt, die werkt volgens het vastgestelde sche ma en niets voelt van lente en leven. Als die kruising tot stand komt, is ons bureaucratische systeem de beste bijdrage tot een geordende maatschappij. Zo niet en men kan daar ge rust een hard hoofd in hebben zullen wij moeten voort gaan met het falen ervan te aanvaarden als een blijk van nog niet verloren gegane men selijkheid. Wie dit alles bedenkt en zelf óók zo houdt van een kop je koffie bij elven moge in de file der bureaucratie zijn verbondenheid voelen groeien met hen, die aan de andere zij de van het loket zuchten onder hetzelfde bureaucratische juk als hij. Vóór en achter het loket twee kinderen die allebei vlie genier hadden willen worden. Geen van beiden heeft het Formulier B/301/Ass.D. uitge vonden. Och, laten ze het gezamen lijk invullen. En glimlachen om de dwaasheid, die hen bei den te zamen heeft gebracht. J. L. gelo, Claude Lorrain; Fossielen en mine ralen, historische natuurkunde-instru- menten. Geopend op iedere werkdag bhalve maandag van 1117 uur en de eerste zondag van iedere maand van 1317 uur. Bisschoppelijk Museum, Jansstraat 79: Mid deleeuwse en latere schilderijen, sculptu ren, paramenten, kantwerk, handschriften en munten. Geopend op werkdagen van 1017 uur, des zondags van 1316 uur. Grote Kerk, Grote Markt: Te bezichtigen op werkdagen van 9 tot 17 uur. Bezichtiging onder geleide op aanvraag voor groepen van tenminste vijftien personen. Tinholthuis, Bloemendaal, Vrijburglaan 17: Het musceum is geopend van maandag tot en met zaterdag van 912 en van 1416 uur. Tevens elke eerste zondag van de maand van 1517 uur. Schoterstngel 117 a: Palestina-diorama's (Bij belse voorstellingen). Geopend op aan vraag, ieder uur van de dag. Zondags ge sloten. Woonhuis Van Looy: Des zondags van 1417 uur en donderdag van 1012.30 en van 13.3017 uur geopend. Museum „Het Huis Van I loy: Tentoonstel ling van werken van mevrouw Jo Kruyder Bouman. Van 24 maart tot 23 april. Ge opend van 10—12.30 en van 13.3017 uur. Zondags van 1417 uur. Op Goede vrijdag en zaterdag 31 maart geopend van 1012.30 en van 13.3017 uur. (Ingang Kamperlaan). Cruquiusmuseum, Heemstede: Historische Stoommachines en grote maquette van Ne derland met waterstanden en overzicht overstromingsramp februari 1953. Sociëteitszaa(l van de Waag: „Kunst zij ons doel" exposeert reisschetsen uit Frankrijk van Leen Spierenburg en W. A. de Wijn, Op 31 maart en 1 en 2 april van 1317 uur. Vishal, Grote Markt: Tentoonstelling van schilderijen van Piet van Heerden. Van 31 maart tot 15 mei. DIVERSEN Zaterdag 31 maart, Sionskerk, 20 uur: De Hervormde Jeugdraad SpaamdamHaar lem geeft een opvoering van „De vierde wijze uit het Oosten". Zondag 1 april, Lido-theater, 11 uur: Speciale voorstelling van de film „Ivanhoe", 14 jaar. Zondag 1 april, Lido-theater, 23.30 uur: Nachtvoorstelling van de film „Door liefde onteerd", 18 jaar. Maandag 2 april, Cinema-Palace, 10 en 11.30 uur: Speciale voorstelling van de films „De reis van het Koninklijk Paar naar de West" en „Prinses Beatrix 18 jaar". Maandag 2 april, Concertgebouw, 13.30 uur: Onder auspiciën van de gymnastiekvereni ging „Bato" wordt een turnlandenwedstrijd gehouden tussen Nederland en Dene marken. Maandag 2 april, Concertgebouw, 20 uur: Bonte avond, waaraan medewerken Tom Manders, Rijk de Gooyer, de Drie Jacksons, de Spelbrekers, Eddy Christiani, Frans Vrolijk, de Chico's, Mieke Telkamp en Willy Alberti. Maandag 2 april, Begijnhofkapel, 20 uur: In terkerkelijke samenkomst. Zarigddenst van 19.30 uur af. Woensdag 4 april, Gebouw St. Bavo, 19.30 uur: Voor de afd. Haarlem van de Alge mene Bond van Ouden van Dagen geeft de muziek-, zang- en toneelvereniging „Musi- corda" een bonte avond onder de titel „Donaustroomshow" van Ab Douwes. Woensdag 4 april, Brinkmann, 20.15 uur: Dr. F. P. Koumans houdt voor de Nederlandse Genealogische Vereniging een lezing over „Erfelijkheid en genealogie". Woensdag 4 april, Minerva-Theater, 20.15 uur: Een toneelgroep van het Grote Gast huis onder leiding van dr. G. L. van der Zwaag geeft een opvoering van „De appel valt" van Kenneth Home, ten bate van het Erefonds van oud-verpleegsters. Donderdag 5 april, Stadsschouwburg. 20.15 uur: De toneelvereniging „De Reünie" geeft een opvoering van het stuk „De fatale datum". Donderdag 5 april, Minerva-theater, Heem stede, 20.15 uur: Toneelgroep van het Grote Gasthuis geeft onder leiding van Dr. G. L. van der Zwaag 'n opvoering van „De appel valt" van Kenneth Home, ten bate van Erefonds van oud-verpleegsters. Vrijdag 6 april, Stadsschouwburg, 20 uur: De toneelvereniging „De Verenigde Spelers" geeft een voorstelling van het toneelstuk „Bakersprookje". ADVERTENTIE

IJmuider Courant | 1956 | | pagina 5