Serov Grootscheepse rebellen-acties in geheel Algerije ontbrand Kinderbijslag ook voor zelf standigen vanaf het derde kind Max Gosschalk Weerbericht Scherp Frans protest tegen steun der Arabische Liga Koel maar droog Paasweer Haarlems Dagblad C4"M0RR1S Poujade dreigt met aftreden; hij eist meer macht en steun lompen, metalen en oud papier Mollet overweegt reservisten op te roepen Huidige regeling blijft voorlopig geldig Het woord is aan...... Scheur in de anti-belasting beweging ZATERDAG 31 MAART 1956 EDITIE VOOR VELSEN-IJMUIDEN EN BEVERWIJK EN OMGEVING, VAN Britse troepen worden uit Kenya teruggetrokken Voor Pasen klaar met de schoonmaak Voorbarig optimisme Israel profiteert IJm. 72 „Beatrice": gelukkig makende Ons telef.no. is: 5852 Kubelik ernstig gewond Zoon van Don Juan bij ongeluk omgekomen Jong hoogleraar Kinderverlamming aan boord van „Aldabi" Controverse over Euratom Weerrapport 70e JAARGANG No 226 Kennemerlaan 186, IJmuiden. Tel. Adm. 5437, na 5 uur voor klachten bezorging 6450. Telef. Redactie 5389, na 5 uur: 5080 (K 2550), Meervlietstraat 80 (alleen redactie). Haarlem: Grote Houtstraat 93 alle afdelingen 15295 Advertentietarieven op aanvr. bij de Admin. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom IJmuider Courant 301e JAARGANG No 71 Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V., Grote Houtstraat 93, Haarlem. Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6,50, franco p. post 7,—. Losse nrs. 12 ct. Giro rekening 273107 ten name v. Haarl. Dagblad Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman OPRECHTE HAARIiEMSCHE COURANT DE RUSSISCHE politiechef kolonel- generaal Serov heeft in Engeland ver zekerd, dat hij de veiligheid van zijn mach tige bazen Kroesjtsjev en Boelganin tijdens hun komend bezoek aan de Engelse hoofd stad zal waarborgen. Dat is een overmoe dige verklaring. Sinds lange jaren is men er het in vele landen over eens dat absolute waarborg van veiligheid voor een staats hoofd of generaal, die te midden van men senmassa's verschijnt niet te geven is. De kans wordt er bovendien niet beter op, als de met eerbewijzen ontvangen bezoeker of bezoekers geen populariteit en zelfs geen achting genieten in de hoofdstad die zij bezoeken. De wereldstad Londen, die avon turiers uit alle landen pleegt te herbergen, op welker bewegingen ook Scotland Yard niet voortdurend toezicht kan houden, is voor deze bezoekers zeker een van de on veiligste oorden die men zich voor kan stellen. Als het Engeland moest zijn, had den de Russen uit deze overweging beter de Schotse hoofdstad Edinburgh of de Engelse stad York kunnen kiezen. Maar dat ging natuurlijk niet vanwege de propa ganda en het prestige. Hoe het daarmee gesteld is heeft de politiechef Serov gedurende zijn verblijf in Engeland eigenlijk al bij wijze van voor proef ondervonden. Zelden of nooit zal een bezoeker aan dat land' komend met een officiële opdracht en met goedkeuring van de Engelse regering, zulk een slechte ont vangst genoten hebben. Nadat men minis ter Malenkov een redelijke receptie had bereid viel dit wel sterk op. Een groot deel van de Engelse pers heeft zich voortdurend verzet tegen de uitnodiging van Kroesjtsjev en Boelganin om Londen te bezoeken. Dit verzet ontlaadde zich met volle kracht tegen hun kwartiermaker en beveiliger. Men krijgt de indruk dat woordenboeken erbij gehaald zijn om alle Engelse scheld woorden, die varianten geven op beul en moordenaar, volledig uit te kunnen stallen. Zoals altijd zijn de class-papers gematigd geweest, maar de populaire straatverkoop bladen hebben er naar hartelust op los ge scholden. Serov schijnt er niet veel van begrepen te hebben. Hij is altijd dienaar van een totalitair regiem geweest en orders van „boven" heeft hij eenvoudig uitge voerd, ongetwijfeld zonder daarbij zichzelf ooit als een moordenaar of een beul te zien. Het zal hem nu wel verwonderd hebben dat Malenkov blijkbaar minder aansprake lijk wordt geacht dan hij. In Rusland heeft Serov trouwens geen critiek ondervonden, want de gelijkgeschakelde Russische pers zou zich daar wel heilig voor wachten. De Engelse straatverkoop-bladen moet de man dus wel gezien hebben als een troep wil den, die op hem lostrok zonder dat iemand er een stokje voor stak. Het raadsel van de Vrije Pers begrijpt men niet een twee drie, als men zelf altijd onder een dictatuur geleefd heeft. Aanvankelijk heeft de be zoeker toen onmatig hoge eisen gesteld ten aanzien van het aantal Russische politie mannen, dat hij zou mogen meenemen om zijn twee patroons te beveiligen. Hij stelde dat aantal zelfs op honderdtwintig en dit vérgaande plan ontstemde zowel Scotland Yord als sommige Engelse bladen. Die bla den vonden het beledigend. Zij zeiden dat als de Engelsen Russische ministers uit nodigden de Russen ook moesten begrijpen dat die goed beveiligd zouden worden. Ten slotte schijnt er toch wel een soort compro mis bereikt te zijn en Serov is vertrokken in zijn hyper-straaljager van het nieuwste model, loeiend door hoge luchtlagen met een snelheid van 900 kilometer per uur, zodat hij al weer binnen enkele uren in zijn geliefde Moskou terug was, waar nie mand hem moordenaar noemt. Het moet nu nog maar blijken hoe het met de twee grote bonzen zal gaan. Nog altijd bestaat een oud middel, dat zelden in de praktijk is toegepast, behalve op het toneel. Dat is de toepassing van dubbel gangers. Van Tsaar Alexander de Tweede die ongeveer een eeuw geleden door nihi listen te Sint Petersburg vermoord werd, beweert men dat niet hij maar zijn dubbel ganger werd doodgeschoten. Zodra hij dit vernam zou hij er in geslaagd zijn inder haast Rusland te verlaten en zich incognito in het buitenland te vestigen. Maar deug delijk bewezen is dit verhaal nooit. Het heeft indertijd alleen de hele wereld aan het babbelen gezet. R. P. LONDEN (Un. Press) Groot-Brittannië zal in de komende drie maanden „tenge volge van een verdere verbetering van de toestand" 2200 man troepen uit Kenya te rugtrekken. Er zal een militaire strijdmacht van 4300 man achterblijven. In een bekend making van het Britse ministerie van Oor log werd gezegd, dat er zich naar schatting nog ongeveer 1500 militante Mau-Mau'ers op vrije voeten bevinden. In de afgelopen zeven maanden is het aantal actieve Mau- Mau'ers tot de helft verminderd. „Het actieve terrorisme vormt steeds minder een werkelijke bedreiging van de veiligheid", aldus de bekendmaking. ADVERTENTIE Dan met uw (Van onze correspondent in Parijs) De betrekkelijke rust in Algerije, die de Franse regering de hoop had gegeven, dat de grootscheepse militaire maatregelen, die zij had aangekondigd, de rebel len schrik hadden ingeboezemd, is ruw verstoord. In geheel Algerije hebben rebellen-groepen aanvallen op Franse onderdelen gedaan, die de Franse troepen vele doden en gewonden hebben gekost, In Constantine werd een inspecteur van politie vermoord. Er sneuvelden meer dan honderd rebellen. De grote schaal, waarop de rebellen opereerden, wijst duidelijk op een goed georgani seerde campagne. Het „Algerijnse bevrijdingscomité" heeft aangekondigd, dat van nu af aan de strijd tegen Frankrijk gevoerd zal worden met voorbijzien van alle regels betreffende de oorlogvoering. Frankrijk, aldus de aankondiging, heeft de aanval geopend op ongewapende Algerijnen, heeft dorpen verwoest, huizen in de lucht doen vliegen, gezinnen uiteengedreven, kinderen gearresteerd, vrouwen en kinderen vermoord. Daarom kondjgt het comité aan, dat het niet meer gebonden zal zijn aan enige consideratie bij de strijd tegen Frankrijk en dezelfde methoden zal toepassen als Frankrijk. In Constantine zijn vlugschriften ver spreid, waarin het „Afrikaanse leger" dreigt met een inval -in Frankrijk ten einde die gebieden te veroveren, welke 1200 jaar ge leden door de Moren waren bezet. Na de oorlog in Noord-Afrika zal het „Afrikaanse leger" een inval doen in Poitiers, Saint- Etiënne, Lyon, en gebieden rondom de Alpen en de Pyreneën, alsmede in „alle ste den en streken die aan onze voorouders behoren", aldus wordt in de pamfletten aangekondigd. Deze gebeurtenissen zullen zeker hun in vloed hebben op premier Mollet, wanneer hij tijdens het Paasweekeinde gaat beslis sen over het al of niet oproepen van een aantal reservisten. Naar verluidt, staat zijn besluit reeds vast. De in Algiers resideren de minister Robert Lacoste heeft honderd duizend man nieuwe troepen gevraagd. De regering heeft in beginsel toegezegd, dat zij de troepenmacht in Algerije aanzienlijk zal uitbreiden. Er is reeds een divisie uit Duitsland in Algerije ontscheept en komende week zal er nog een volgen. Deze troepenzendingen hebben blijkbaar de zegen van de NAVO- opperbevelhebber generaal Gruenther, die heeft verklaard dat Frankrijk in Algerije voor de veiligheid van de vrije wereld strijdt. Zij zijn echter nog niet genoeg om in het uitgestrekte Algerije het net dicht te slaan over de beweeglijke rebellen. Vandaar dat Mollet voor het pijnlijke besluit staat reser visten op te roepen. Het zou voorlopig om dertigduizend man gaan. Het moeilijkste punt is voor de regering het voorkomen van incidenten, zoals die zich vorig jaar voor deden toen Franse troepen naar Marokko werden gezonden. Het is te begrijpen, dat een besluit als dit de socialist Mollet moeilijk zal vallen. Hij staat echter onder druk van zijn partij genoot Lacoste, die bij herhaling blijft ver zekeren dat alleen het zenden van grote troepen contingenten Algerije nog kan rediden. Vele radicalen en socialisten, onder wie oud-premier Mendès-France, zouden van mening zijn, dat de regering gevaar loopt verstrikt te geraken in een politiek van het uiterste geweld, terwijl het socia listisch-radicale front juist een vreedzame regeling van het conflict wenst. Het is een troost voor de Franse regering, dat de situatie in Marokko en Tunesië is verbeterd. De Marokkaanse rebellen heb ben de vijandelijkheden voorlopig gestaakt en in Tunesië werken Franse en Tunesische eenheden samen om de opstandige groepen in het zuiden neer te slaan. De rebellen in Algerije voelen zich ge sterkt door een scherpe anti-Franse ver klaring van de Arabische Liga waarin steun aan de Algerijnse vrijheidsstrijders werd toegezegd. Het optimisme, dat de Franse regering koesterde toen de strijd scheen te luwen, is voorbarig gebleken. De guerilla's hebben getoond dat zij zich nog lang niet verslagen achten. Of de Franse regering de opstand zal kunnen dempen staat te bezien. Generaal Molinier becijferde in het blad „Paris Presse" dat Frankrijk op zijn minst een half miljoen man in het veld zal moe ten brengen om Algerije te zuiveren. De verklaring van de Arabische Liga, die grote verontwaardiging in Frankrijk heeft gewekt, lijkt Israel goed van pas te komen. Niet alleen zou Frankrijk begonnen zijn met het afleveren van de twaalf bestelde My stère-straaljagers, waar de Israëliërs zo-, lang op hebben gewacht, maar bovendien lijkt het waarschijnlijk dat de Franse mi nister van Buitenlandse Zaken zijn aange kondigde reis naar Syrië en de Libanon zal afzeggen. Pineau heeft bij de ambassadeurs van Syrië en de Libanon scherp geprotes teerd tegen de verklaring van de Liga. Hoewel officieel nog niets bekend is ge maakt over een verandering van zijn reis plannen wordt toch aangenomen dat hij zijn bezoek aan Damascus en Beiroet zal afzeggen en uitsluitend naar Israel zal gaan. Voor de Israëliërs betekent dit een morele steun, die zij op het ogenblik uit stekend kunnen gebruiken. Frankrijk had lang getreuzeld met de vervulling van de Israëlische order omdat Groot-Brittannië en de Verenigde Staten vooralsnog weigerden wapens aan Israel te leveren. Nu er ook in deze landen een einde lijkt te komen aan het geduld jegens pre mier Nasser achten de Fransen blijkbaar het ogenblik gekomen om hun verplich tingen te vervullen. Officieel is het bericht van de verzending van de Mystères nog niet bevestigd. (United Press) Premier Nasser van Egypte heeft in een interview met „New York World Telegram and Sun" de Ver enigde Staten beschuldigd van het steunen van Groot-Brittannië en Frankrijk in hun „koloniale politiek" ten opzichte van de Arabische wereld. Daardoor was Egypte gedwongen wapens te kopen in Oost- Europa. Nasser betwistte de V.S., Groot- Brittannië en Frankrijk het recht, op grond van de „drie-mogendheden-verklaring" te intervenieren in het Midden-Oosten. De Britse premier Sir Anthony Eden zou opdracht hebben gegeven tot herziening van de Britse politiek ten 'aanzien van het Midden-Oosten, hetgeen tot gevolg kan heb ben dat de Britse regering een krachtiger houding zal aannemen tegenover Egypte. Londen zal zich met Washington verstaan alvorens een beslissing te nemen omtrent een wijziging in de politieke koers, aldus verklaarden welingelichte zegslieden. ADVERTENTIE BARTEL10RISSTR. HAARLEM TEL 13439 FERD. B0LSTR. 48 ADAM TEL. 717162 Suède Damesjasjes in kleuren 110. Bij de behandeling van de Ouderdomswet in de Tweede Kamer heeft minister Suur- hoff meegedeeld, dat binnenkort het wetsontwerp zal worden ingediend waardoor ook de zelfstandigen kinderbijslag zullen krijgen van het derde kind af. Deze voor ziening voor de zelfstandigen zal een onderdeel zijn van een algemene kinderbijslag verzekering, waarvan de opzet is dat alle Nederlandse ingezetenen tussen 15 en 65 jaar voor deze verzekering premieplichtig worden. De premie zal waarschijnlijk 1,7 percent van het jaarloon (tot 6000 gulden) bedragen, waarvan de betaling gemakke lijk wordt gemaakt door de arbeiders eerst een loonsverhoging te geven. De zelf standigen moeten de premie uiteraard zelf betalen uit het inkomen, maar voor kleine zelfstandigen met geringe inkomsten betaalt het rijk de premie geheel of gedeelte lijk, evenals dat het geval is met de premie voor het ouderdomspensioen. Voor de arbeiders zal de kinderbijslagpremie gelijk worden ingehouden met de loonbelasting en de ouderdomspensioenpremie. Zelfstandigen krijgen een aanslagbiljet van de be lastingdienst. Volgens de nieuwe Algemene Kinderbij slagwet zal ieder gezin kinderbijslag krij gen van het derde kind af. Het is dus de bedoeling dat mettertijd de kinderbijslag voor het eerste en tweede kind vervalt, maar dan moeten de lonen eerst een basis bereiken die voldoende is voor het onder houd van man, vrouw en twee kinderen. De lonen zijn thans gebaseerd op het onder- naar de firma KANAALSTRAAT 48 IJMUIDEN Als u ons even belt of een berichtje geeft komen wij het goed dezelfde dag nog bij u halen. Met succes heeft het vijfde schip voor de IJmuidense visserijonderneming v.h. J. C. Pronk N.V., de IJM. 72 „Beatrice", op de Waterweg de proefvaart gemaakt. Hier stoomt de trawllogger in de buurt van Maassluis; zaterdag gaat het schip uit Vlaardingen naar zee. houd van man en vrouw, waarbij kinder bijslag wordt gegeven. Voor een basisloon dat voorziet in het onderhoud van man, vrouw en twee kinderen, zal een loonsver hoging nodig zijn van 10 percent, heeft minister Suurhoff al eens eerder meege deeld. Thans betalen de werkgevers 5,5 percent van het loon (tot 16 gulden per dag) voor de kinderbijslag. Een loonsver hoging van 6.2 percent zal nodig zijn om de kinderbijslag voor het eerste en tweede kind te kunnen laten vervallen overeen komstig de opzet van de nieuwe kinder bijslagwet. Zolang de lonen nog niet op een hoger peil zijn gebracht, wordt ook nog voor het eerste en tweede kind een bijslag gegeven. Voorlopig krijgen dan echter de zelfstan digen direct al kinderbijslag van het derde kind af. De bijslag zal 57 cent per dag be dragen voor het derde kind, 80 cent voor het vierde kind, eveneens 80 cent voor het vijfde kind en 90 cent voor volgende kin deren. Deze bedragen zullen stijgen met het indexcijfer van de lonen, In de Tweede Kamer heeft minister Suurhoff meege deeld dat de nieuwe Kinderbijslagwet waarschijnlijk in werking zou kunnen tre den op 1 juli 1957 of 1 januari 1958. WENEN (United Press) Rafael Kubelik, de dirigent van de Opera Covent Garden in Londen en van het Concertgebouw-Or kest in Amsterdam, die van Tsjechische oorsprong is, heeft vrijdag ernsitge ver wondingen opgelopen tengevolge van een auto-ongeluk in het derde district van de Oostenrijkse hoofdstad. Kubelik brak verscheidene ribben, toen zijn chauffeur plotseling gedwongen was om te remmen, terwijl de wagen in volle vaart reed, waardoor de auto omviel. LISSABON (Un. Press) Don Alfonso, een van de zonen van de Spaanse troon pretendent Don Juan, is donderdag tenge volge van een ongeval om het leven geko men. De 14-jarige Don Alfonso verloor het leven bij het schoonmaken van een pistool. Het ongeluk geschiedde ten huize van zijn vader Don Juan in Estoril. Don Alfonso was de jongste zoon van Don Juan. Het ongeluk gebeurde, toen het gehele gezin thuis bijeen was ter viering van het Paasfeest. Tot buitengewoon hoogleraar in de experi mentele kernfysica aan de Technische Hogeschool te Delft is benoemd de 33-jarige dr. A. H. Wapstra. DIT NUMMER BESTAAT UIT TWAALF PAGINA'S EN ACHT PAGINA'S ERBIJ Schopenhauer: Datgene wat men weet heeft dubbele waarde, wanneer men tevens erkent dat men niet alles weet. Het Nederlandsche schip „Aldabi" (7.239 ton Rotterdam Van Nie velt Goudriaan en Co) is te Las Palmas binnengelopen met het tweede geval van kinderverlamming onder de passagiers sedert het vertrek uit Buenos Aires. Plaatselijke doktoren hebben een bezoek gebracht aan de patiënt. De naam werd niet genoemd, maar het is een kind van zeven jaar. (Van onze correspondent in Parijs) In het blad van zijn partij, Union et Dé- fence, dreigt Pierre Poujade de leiding van zijn beweging neer te leggen indien hij niet meer steun van zijn volgelingen krijgt. Hij schrijft: „Ik kan nog steeds verklaren dat ik volledig onafhankelijk ben van alle politieke partijen en alle financiële invloe den. Ik ben bereid terwille van de gemeen schappelijke zaak terug te keren naar Saint-Céré (het plaatsje waar hij zijn anti- belastingbeweging stichtte), waar ik de volledige steun van mijn medeburgers be zit. Maar als men denkt, dat ik aan het roer moet blijven, dan moet ik de macht en de steun krijgen, die daarvoor nodig zijn". Uit Poujade's artikel blijkt dat men hem verzocht heeft op 12 april te vergaderen met de algemene raad van de Poujadis- tische beweging. Hij zal iedere afgevaar digde verzoeken zijn positie te verduide lijken. Poujade zegt dat hij zal aftreden, PARIJS, (Reuter) Dc Franse minis terraad is donderdag, evenals woensdag niet tot een besluit gekomen over de vraag of Frankrijk moet toetreden tot de voorge stelde Europese atoomorganisatie „Eura tom". De minister van Staat Mendès France, de jonge Gaullist Chaban Delmas en de minister van Defensie, Bourgès Maj- noury, leiden het verzet tegen de suggestie dat Frankrijk zijn recht om atoomwapens te vervaardigen moet opgeven. De meeste socialistische ministers, ook premier Mollet, zijn voor het plan. De minister van Buitenlandse Zaken, Pineau, stelde voor Frankrijk lid te laten worden van de „Euratom", met de beperking dat het zich slechts voor vier of vijf jaar ver bindt geen atoomwapens te vervaardigen. Als in die tijd de voorstellen voor ont wapening tot geen resultaat geleid zouden hebben, zou Frankrijk zijn volledige rech ten kunnen hernemen. De minister van Voorlichting, Jacquet, deelde mede, dat de regering nu het ver slag afwacht van de deskundigen van de zes landen die de „Euratom" zouden vor men (Frankrijk, West-Dudtsland, Italië en de Benelux). Dit verslag zal op 7 of 8 april, als de regering het vraagstuk opnieuw be spreken zal, beschikbaar zijn. Men vreest dat het verschil om deze kwestie zich ontwikkelen kan tot een con troverse die even diep is als twee jaar ge leden het verschil, dat leidde tot verwer ping van het Europese leger. Mollet heeft in zijn regeringsprogram de belofte opgenomen om Frankrijk aan te sluiten bij de „Euratom", die de atoom energie slechts voor vreedzame doelen zal gebruiken. De oppositie stelt zich op het standpunt van generaal Weygand, die on langs schreef, dat opheffing van het gebruik van atoomenergie voor oorlogsdoeleinden „dwaasheid" is, omdat zonder atoomwapens geen oorlog meer gevoerd kan worden. Mendès France zou hebben verklaard, dat Frankrijk zonder atoombom geen grote mogendheid kan blijven. Hij wees daarbij op het Britse voorbeeld. Mollet is officieel voorstander van de „Euratom", doch ook hij zal waarschijnlijk wel een middel willen vinden om voor Frankrijk onbeperkte rech ten op dit punt te handhaven. Het KNMI deelt mede dat door de ont wikkeling van een krachtig gebied van hoge druk boven de Britse eilanden het weer in het West-Europese kustgebied een geheel ander karakter heeft gekregen. Bo ven de Noordzee kwam een overwegend noordelijke stroming tot stand, waardoor koude lucht van polaire oorsprong Neder land en België binnendrong. De tempera tuur daalde in de loop van de dag tot om streeks 7 graden. In Frankrijk, Duitsland en Zwitserland bleef het daarentegen nog zacht. Temperaturen van 10 tot 22 graden kwamen daar bijna overal voor. Het thans boven de Britse eilanden ont stane hogedrukgebied is tamelijk stabiel. Verwacht wordt, dat het ook gedurende de Paasdagen het weer in ons land zal blijven beheersen. De aanvoer van koude lucht gaat dus door, zodat er in het temperatuur- verloop weinig verandering zal komen. Plaatselijk zijn enkele opklaringen moge lijk, die het weer tijdelijk een iets aange namer karakter kunnen geven. De neer slagkansen blijven klein. als hij geen bevredigend antwoord krijgt. Als hij gehandhaafd wordt, zal hij een her ziening vragen van het statuut van de be weging en een nationaal congres van de Poujadisten in Saint-Céré organiseren, om een welomlijnd program van actie op te stellen, Er liepen reeds eerder geruchten over een crisis in de U.D.C.A., de Poujadistische partij, die bij de vorige verkiezingen 2.300.000 stemmen en 52 zetels won. De genen, die er op hebben gestemd, beginnen bedenkingen te krijgen tegen de fascisti sche en raciale stroming die zich steeds duidelijker aftekent. Met de financiële bij dragen vlot het ook niet. Bovendien is de parlementaire afvaardiging verzwakt door het uit de Assemblée Nationale zetten van drie Poujadistische gedeputeerden op grond van onregelmatigheden bij de verkiezin gen. Tien andere afgevaardigden wacht eenzelfde lot. Hoewel het zeer goed moge lijk is dat Poujade alleen probeert een vastere greep op de partij te krijgen, is het allerminst onwaarschijnlijk dat de bewe ging door een splitsing wordt bedreigd. Leiders die kadaver-discipline eisen, zijn in Frankrijk nooit populair en onder de politieke avonturiers die Poujade omrin gen, zijn er zeker, die verlangen plaats te nemen op de stoel van de boekhandelaar uit Saint-Céré. (van hedenmorgen 7 uur) Weers- toestand Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Dublin Londen Amsterdam Brussel Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zürich Genève Locarnó Wenen Rome Den Helder Ypenburg Vlissingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven vlv. Z.-Limb. half bew. zwaar bew. licht bew. onbewolkt geheel bew. licht bew. zwaar bew. motregen mist nevel mist regen zwaar bew. geheel bew. nevel licht bew. half bew. regen zwaar bew. nevel regen geheel bew. mist mist zwaar bew. mist geheel taw. mist motregen wind richting temp. Neerslag in mm. wnw -3 0 nnw 1 0 windstil -2 0 n 2 0 nnw 8 0,1 n 3 0 nno 4 0 ono 5 0,1 wnw 4 0,1 n 6 2 no 6 8 windlstil 10 0,2 nw 10 4 nno 6 0 nnw 8 0 zzw 4 0 windstil 2 0 z 9 2 windstil 5 0 windstil 2 0 zzo 12 1 mat. ono 5 zwak. nno 5 matige uw 4 zwak. ono 5 zwakke no 5 windstil 5 windstil 5 windstil 5 1 0,1 0,1 0,2 0,3 0,5 0 1 Neerslag laatste 24 uur. ^OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOCOOOOOOOOOOOOCCOOOOC TAMELIJK KOUD Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van zater- 8 dagavond tot zondagavond, opgemaakt i om 11.15 uur: Aanvankelijk opklaringen, later weer 8 toenemende bewolking. Op de meeste g plaatsen droog weer. Overwegend ma tige wind uit noordelijke richtingen, k Koude nacht. Morgen overdag onge- 8 veer dezelfde temperaturen als van daag. 1 april Zon op 6.17 uur, onder 19.16 uur. Maan op 1.11 uur, onder 9.14 uur. Q 2 aprii Zon op 6.15 uur, onder 19.17 uur. Maan op 1.57 uur, onder 10.08 uur. 3 aprii Zon op 6.13 uur, onder 19.19 uur. Maan op 2.36 uur, onder 11.08 uur. Maanstanden 3 april 9.06 uur: laatste kwartier o g 11 april 3.39 uur: nieuwe maan ft ft 18 april 0.28 uur: eerste kwartier 8 25 april 2.40 uur: volle maan g Hoog en laag water in IJmuiden Zondag 1 april 3 Hoog water: 7.23 en 19.44 uur. Laag water: 2.53 en 15.16 uur. Maandag 2 april g HHoog water: 8.01 en 20.30 uur. 8 Laag water: 3.30 en 15.53 uur. 3 Dinsdag 3 April 8 Hoog water: 8.53 en 21.30 uur. Laag water: 4.05 en 16.38 uur. OÖC^COOOOOOOOOOOOOOOOOCOOOOOOC>DOOOOOOGOOCOOOOOOOOOOOOOC 8

IJmuider Courant | 1956 | | pagina 1