„IJzer en Staal" op tweede Paasdag geopend Er mag in Castricum alleen op muziek van een „strijkje" worden gedanst Agenda voor Velsen Duidelijke nederlaag van Waterloo tegen sterk APGS: vijf-nul Havenberichten Tot en met zaterdag een „open boekje" van de Hoogovens Liever geen letterlijke en figuurlijke „balzaal" van Kennemerland meer Voetbal in Kennemerland 10 Ernstig verkeersongeluk op de Wijkerstraatweg Lucunes in de hulpverlening Paas-show en eieravond van WB een succes Duits schip had motorpech Paas-contactavond van „Schulpen" en „Meer- weiden" Agenda voor Beverwijk De vijfdaagse werkweek in discussie Kinheim IEV Wijk aan Zee ADO CSV De Kennemers Nieuw hoofd Ireneschool Openbare les Jeugd aan het werk DINSDAG 3 APRIL 1956 Voor een gezelschap, dat vele notabelen van de gemeente Beverwijk en van Hoog ovens omvatte, hield de president-directeur van Hoogovens, ir. A. H. Ingen Housz gis termiddag een korte rede ter gelegenheid van de tentoonstelling „IJzer en staal", die hiermede werd geopend. De heer Ingen Housz vond het een ver heugend feit, dat het gemeentebestuur de Julianaschool gedurende de Paasvakantie heeft willen afstaan, om daardoor de dio rama's, die op de tentoonstelling „E 55" zulk een enorm succes hadden, ook in Be verwijk aan het publiek te vertonen. Hij meende, dat het voor de bewoners van Be verwijk en omgeving interessant moest zijn om eens kennis te maken met het Hoog- ovenbedrijf, waarvoor deze diorama's en maquettes zich wel zeer bijzonder leenden. Uit de aard der zaak kon het geheel slechts een schematische voorstelling geven van het bedrijf, maar toch voldoende om een behoorlijk inzicht in de ijver- en staalpro- duktie te krijgen. Na deze toespraak ging ir. Ingen Housz zijn gasten voor en hij toonde hen de zalen, waarin de diorama's, maquettes en foto's zijn ondergebracht. A1- lerwege was er niets dan lof voor dit zeer Zaterdagmiddag omstreeks kwart voor vier is op de Wijkerstraatweg het zesjarig dochtertje Corrie van de heer W. Z. uit de Ladderbeekstraat na het onverwacht over steken van deze zeer drukke weg door de jeugdige bromfietser L. uit Velsen-Noord zodanig aangereden dat het kind met een ernstige hoofdwonde en een zware hersen schudding naar het Rode Kruisziekenhuis moest worden vervoerd. Daarna is zij na het eerste onderzoek overgebracht naar het Wilhelminagasthuis in Amsterdam. Hier was onmiddellijk operatief ingrijpen noodzakelijk om het kind in leven te kun nen houden; een schedelsplinter was in de hersentjes gedrongen. De operatie slaagde wonderwel en naar wij vernamen had het meisje van zaterdag op zondag een naar omstandigheden rustige nacht. Het meisje was met enige buurtkinderen uit een door de speeltuin gehouden film voorstelling over de Wijkerstraatweg ge bracht. Het groepje begaf zich langs het trottoir naar de Watervlietstraat, toen aan de overzijde van de straat twee bekenden uit de straat werden ontdekt. Plotseling staken tegenover de Coöperatiewinkel eni gen van het groepje, onder wie het meisje, de straat weer over, waarop van rechts de jeugdige bromfietser met flinke snelheid naderde en het meisje tegen het hoofd reed. Het kind liep toen bloedende opnieuw terug en viel op de plaats waar het met oversteken begon. In afwachting van dok tershulp en ambulance probeerde men bij de nabijgelegen apotheek een verband- trommel te krijgen, maar die was er niet eerst werd nog geïnformeerd „voor welke dokter dit was". Inmiddels was een EHBO-man ter plaat se, die een nooddrukverband legde, totdat een van de richting Beverwijk komende arts passeerde en onmiddellijk zijn diagnose stelde en een verband legde. Aangezien elke minuut kostbaar was inmiddels waren 20 minuten verstreken en het ver keer raasde maar langs nam deze dokter het kind op, en legde het in zijn wagen om het naar het Rode Kruisziekenhuis te bren gen. Deze arts nam ook de intussen aan gekomen moeder van het meisje mee,waar na pas de ambulance verscheen. Toen de ambulance van Beverwijk weer op weg was naar de hoofdstad, is de gesloten spoor overweg van de Wijkerstraatweg speciaal voor dit geval even geopend om de zieken auto, die zeer langzaam reed, te laten pas seren. Het ongeluk heeft niet alleen veel ont steltenis verwekt, maar bovendien grote ergernis inzake het langdurig uitblijven van doktershulp en ambulance, het ontbre ken van verbandmiddelen op het kritieke moment en het geraas van het verkeer langs het slachtoffertje. Het bestuur van de voetbalvereniging „Breesaap", die zijn traditie zaterdagavond in het Statenhuis aan de Velserweg voort zette met een Paas-show en eieravond voor de V.V.B.-familie, heeft met dit feestelijk bijeenzijn een groot succes geboekt. Het Statenhuis bleek haast te klein te zijn om de grote schare V.V.B.-familieleden plaats te bieden, toen de voorzitter, de heer W. Zand met voldoening over de grote belang stelling de avond opende. Al direct was er een gezellige, feestelijke sfeer van „elkaar kennen", die nog werd verhoogd door de medewerking van het muziekkwartet Am- se, dat voor de dansmuziek zorgde en er ook verder, mede door het optreden van de heer N. Out als conferencier, met bekende melodieën en lichte amusementsmuziek de stemming in hield. Onder leiding van de heer D. Aafjes had de V.V.B.-jeugdgroep voor leuke Paasverrassingen gezorgd; met keurig figuurzaagwerk waren er mooie eierhouders vervaardigd. Deze houders, ge vuld met eieren, vonden hun weg door middel van het kienspel en een verloting, die ten goede kwam aan het V.V.B.-jeugd werk. Bovendien ontvingen alle deelnemers aan het feest een net of pitrieten mandje met eieren, zodat men in elk geval geen eierloze Pasen tegemoet ging. Tijdens de bijeenkomst wekte de heer Zand de leden op om straks, wanneer dit nodig is, de helpende hand te bieden bij de zelfwerkzaamheid voor het in orde maken en houden van het „Watervlief'-sportpark. Het Duitse motorschip „Bernard Ho- waldt" van de gelijknamige rederij uit Hamburg, metende 5893 ton, is om half negen maandagavond, geassisteerd door de sleepboot „Maas", de Nieuwe Rotterdamse Waterweg binnengelopen. Het schip had op de Noordzee machine- schade gekregen. De sleepboot „Maas" heeft het schip voor de Nederlandse kust op volle zee op sleeptouw genomen. Toen de sleep de pieren van Hoek van Holland naderde, is de sleepboot „Atlas" uit Vlaar- dingen vertrokken om de „Maas" bij het manoeuvreren met het Duitse schip op de Waterweg te helpen. De „Bernard Ho- waldt" was op weg naar Rotterdam. precieus uitgevoerde werk, waaraan de Propaganda-afdeling van Hoogovens onder leiding van de heer F. C. van Dam meer dan een jaar lang heeft gewerkt. Na afloop van de rondleiding werd de gasten een hartversterking aangeboden en bleef men nog enige tijd in geanimeerd ge sprek bijeen. De tentoonstelling is tot en met zaterdag geopend, 's middags van 1 tot 5 uur en 's avonds van 7 tot half tien. Zolang de buurtvereniging „Schulpen" heeft bestaan, is er een Paas-contact- of wildavond geweest van deze vereniging, welke traditie door de speeltuinvereniging „Schulpen" werd overgenomen en zater dagavond in 't gemeentelijk ontspannings lokaal aan de Van Diepenstraat is voort gezet, samen met de speeltuin „De Meer- weiden". De organisatie was als van ouds opnieuw goed opgezet en er was daarom een schat aan prijzen, waarbij het wild was vervangen door heerlijke rollades, het Kerstbrood door Paasbrood, worsten en nog vele andere lekkernijen, waaronder enkele honderden eieren. Het ging er gezellig toe, nadat de heer M. J. Marcus, voorzitter, de avond had geopend en daarbij wel een groter bezoek had verwacht. Er is gekiend, waarbij er velen waren, die een nest van vijfentwintig eieren „uithaalden", een en zelfs enige rollades bemachtigde, om van de overige vele prijzen en troostprijzen maar niet te spreken. De gezelligheid leed geenszins onder het wat geringe bezoek, zodat het een waar familiefeest werd, waaraan bovendien nog twee accordeon solisten medewerkten van de Beverwijkse accordeonvereniging „De Klavierschippers" Lezing van drs. Roemers nu op 17 april Op 7 maart zou drs. Roemers voor de ANMB te Beverwijk een lezing houden over „De loonpolitiek", doch wegens ziekte van de heer Roemers kon dit niet doorgaan De lezing is nu vastgesteld op dinsdag 1" april. Het onderwerp is: „De gewijzigde loonpolitiek". Filmmiddag voor speeltuinkinderen De grote activiteit, die door de besturen van de samenwerkende speeltuinverenigin gen „Schulpen" en „De Meerweiden" voor de jeugd van Velsen-Noord wordt ontwik keld, vond zaterdagmiddag in het gemeen telijk ontspanningslokaal opnieuw een hoogtepunt in de uitvoering van twee film voorstellingen, waarvan niet minder dan zevenhonderd kinderen naar hartelust heb ben genoten. In de eerste voorstelling voor de kleintjes werden enige vrolijke tekenfilms vertoond waarbij voor de allerkleinsten de tekst werd gesproken, zodat ook zij volledig de verhaaltjes konden volgen. De jeugdige bezoekers tot veertien jaar van de tweede voorstelling, kregen niet alleen enige tekenfilms voorgedraaid, maar bovendien een hoofdfilm. De befaamde komieken Laurel en Hardy gaven de meis jes en jongens de wonderbaarlijke beleve nissen te zien in de rolprent „Oliver ver liest zijn hart", waarom onbedaarlijk ge lachen is en die de speeltuinjeugd dus een zeer vrolijke middag bezorgde. Schaakclub „Pat-Mat" De Kennemer Schaakclub „Pat-Mat" heeft de onderlinge competitie voortgezet met de volgende uitsla-gen. Kamp.afd.: ir. D. G. HuygenM. P. Suiker afg.: P. HartA. de Vries afg. Afd. I en II: P. ZwartA. Slings afg.; ir. E. F. PeltzerG. Paardekoper 10; E. Ek- hartB. Wulms remise; J. A. Roodenburg W. Steeman remise; A. P. de BruinL, Mostertma-n afg. Afd. II en III: J. J. M. NijhoffJ. Sonme- veld afg.; P. A. Janssen—ir. E. de Vries 10; S. S. ÓppenheimerJ. Sauer remise; S. S. Opperaheimer—ir. E. de Vries 10. Afd. Ill en IV: W. P. v. d. Lely—J. F. Din- gerdis 01; J. v. d. StruisA. Steeman 01 Afd. IV: J. v. d. WijngaardP. We-genaar 01; C. D. Affourtitin.g, A. W. Falter 10; Vrije part.: J. F. Nautaing. J. J. Schroder. CASTRICUMS GEMEENTERAAD HOOPT dat de tijd voorbij is (jat het in het dorp op zondagavond letterlijk en figuurlijk bal is, zowel binnen als buiten de danszaal. De wens is de vader van de gedachte geweest en daarom heeft de raad het besluit genomen dat er voortaan alleen gedanst mag worden op muziek van een zogenaamd „strijkje". Al jaren lang was Castricum op zondag avond een trekpleister voor vele jonge lieden, omdat in deze gemeente, in tegen stelling tot andere gemeenten in Kenne merland, volop gelegenheid was tot dansen. Daardoor kon het gebeuren, dat de spoor wegen op die avond honderden jongens en meisjes „aanvoerden", die zich helaas niet altijd gedroegen zoals het behoorde. Vecht partijen waren, nadat de danszalen hun deuren hadden gesloten, aan de orde van de nacht en de rijkspolitie kwam bij tijd en wijle handen tekort om de horden jongelui weer naar het station te loodsen. Het viel de rijkspolitie echter op, dat het regelmatig dezelfde meisjes en jongens wa ren die tot wrijvingen aanleiding gaven en dat zij, doordat de drank meestal in de vrouw of de man was, een taal uitsloegen, die door geen enkele beugel meer kon. Piano en viool Dus kwam er een verbod voor de eige naars van een danszaal, die hierin bestaat, dat de grote bands, de trekpleister voor de jeugd van verre, niet meer mogen spelen. Voortaan geeft de burgervader alleen toe stemming voor muziek, voortgebracht door een pianist en een violist. Men hoopt hier mede te bereiken dat de jongelui, „bop- pert.ies" en „nozempjes" zoals ze in de raad werden genoemd, op zondagavond elders ontspanning gaan zoeken, omdat zij de eerste zullen zijn die op de muziek van een strijkje niet wilen dansen. Dat neemt echter niet weg, dat de rijks politie het evengoed druk genoeg zal heb ben, ook al zijn er dan minder jongelui van verre. Want de grootste bezwaren van DINSDAG 3 APRIL IJMUIDEN Thalia, 20 uur, „Johny Guitar". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Ge bouw, open van 9.3012 en 1416.30 u. WOENSDAG 4 APRIL 1JMUIDEN Thalia, 20 uur, „Johny Guitar". Pieter Vermeulenmuseum, als dinsdag. Velser Kunstkring „Voor Allen", 20 uur, Rex, het Rotterdams Toneel met „Eva Bonheur". SANTPOORT Ned. Herv. Kerk, Burg. Enschedélaan, 20 u., orgelconcert door Albert de Groot. VELSEN Raadhuis, 10—12 uur, spreekuur wethou der van Sociale Zaken. DINSDAG 3 APRIL Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Blanke Paria's". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Boefje". Julianaschool, van 14-17 en 19-21.30 uur: Expositie „IJzer en Staal". 't Centrum, 20 uur: PvdA met cabaret „De Valreep". Vondellaan 91, Jaarvergadering „Floralia". RK Leeszaal, uitleenbibliotheek van 15-18 en 19-21 uur; lees- en studiezaal van 15-18 en 19-21.30 uur. Wijk aan Zee, filiaal RK leeszaal, dagelijks van 17-18 uur. WOENSDAG 4 APRIL Bioscopen: Als dinsdag. Hotel „Parkzicht", 20 uur: „Onze zangers". Julianaschool, 14-17 en 19-21.30 uur: Ex positie „IJzer en Staal". Openbare leeszaal, geopend van 15-17 uur; jeugd 15-16 uur. RK Leeszaal, uitleenbibliotheek van 10-13 uur; lees en studiezaal van 10-13 en 15-18 uur. „Het Groene Huis", Jeugdleeszaal en uit leenbibliotheek van 15.15-16.45 uur. de meeste raadsleden golden de jongelui, die te diep in het glaasje hadden gekeken en na het dansen de straten onveilig maak ten. Maar die jongelui hadden zich eerst bedronken in café's, waar zij zich voor vier dubbeltjes een fikse borrel konden laten intappen en daarna begaven zij zich met een fors stuk in de kraag naar de danszaal, om daar echter prompt geweigerd te worden. En dan waren de poppen aan het dansen, dan werd er gevochten, niet alleen door de jongelui onderling, maar ook tegen de rijkspolitie. Wanneer de raad, zo het mogelijk was, een drankverbod had uitgevaardigd, dan had zij wellicht meer succes kunnen boe ken. Zeker, het was op de avond van Tweede Paasdag niet zo erg druk in de danszalen als anders. Een groot aantal „boppertjes" en nozempjes" hadden hun tenten in de Zaanstreek opgeslagen, maar in de café's, waar een goedkope borrel wordt geschonken, was het nog druk. De danszaalhouders die wij spraken zijn vooralsnog niet van plan over de nieuwe maatregel veel woorden vuil te maken. Zij willen er zelfs gaarne toe medewerken dat er ander publiek in Castricum komt. Van daar da^ zij een afwachtende houding aannemen, ook al, omdat hen, voor het eerst in 23 jaar, ip de afgelopen vastentijd toegestaan werd op zondagavond gelegen heid tot dansen te geven, uiteraard op muziek van een „strijkje". Op uitnodiging van de Chr. Besturen bond te Beverwijk zal de heer A. Borst lap, secretaris van het C.N.V. op donder dag 5 april in ,,'t Centrum" spreken over het onderwerp: „Ons standpunt ten aan zien van de vijfdaagse werkweek". Jaarvergadering „Floralia" De Beverwijkse vereniging „Floralia" houdt vanavond (dinsdag) op het adres Vondellaan 91 haar jaarvergadering. Ook dit jaar zullen weer een groot aan tal potplanten aan de schoolkinderen worden uitgereikt. „De Valreep" bij P.v.d.A. De afdeling Beverwijk van de Partij van de Arbeid houdt vanavond (dinsdag) in ,,'t Centrum" een bijeenkomst, waarop het cabaretgezelschap „De Valreep" een pro gramma zal brengen onder de titel „Ledig heid is des duivels oorkusen". Uitvoering van „De spelende nachtegalen" De kinderoperettevereniging „De spe lende nachtegalen" o.l.v. Abb Louwe geeft op woensdag 18 april in het KSA-gebouw te Beverwijk een opvoering van het to neelspel „Het laatste sprookje". Verkiezingsbijeenkomst K.V.P. Op vrijdag 13 april houdt de Beverwijk se afdeling van de KVP een openbare ver gadering waarop het Tweede Kamerlid de heer Th. Koersen zal spreken over het onderwerp: „Wat willen wij en waarvoor strijden wij?" „STRANDMEEUWEN" TELDEN DE SLAGEN De uitslagen in de onderling' competitie van de Wijk aan Zeese klaverjasclub „De Strandineeuwen" zijn: 1. J. v. d. Mey 4756 pnt.; 2. G. Postma 4691 pnt.; 3. mevr. De Boer 4673 pmt.; 4. A. Brasser 4627 pnt.; 5. mevr. Paap 4554 pnt.; 6. L. Schelvis 4480 pnt.; 7. mej. G. v. d. Mey 4370 pnt.; 8. C. Aarden burg 4230 pnt.; 9. B. Groosjohan 4174 pnt.; 10. mevr. Bol 4172 pnt.; 11. J. Schellevis 4102 pnt.; 12. mevr. Seysener 4016 pnt.; 13. P. de Boer 3985 pnt.; 14. B. Zuiderduin 3968 pnt.; 15. mevr. v. d. Mey 3901 pnt.; 16. mej. M. Paap 3836 pnt.; 17. A. de Blok 3760 pnt.; 18. S. Bol 3722 pnt.; 19. J. Paap 3628 pnt.; 20. C. de Boer 2773 pnt. Zoals te verwachten was, kon zowel in 3 B als in 4 E maandag het hele vastgestel de programma worden afgewerkt. Over het geheel genomen leverden de uitslagen wei nig verreassingen op. Alleen de duidelijke nederlaag van Waterloo tegen de Amster damse politie zou men als zodanig kunnen aanmerken. Wijk aan Zee heeft in Heiloo de over winning van H S V zeker,niet cadeau ge kregen. Vitesse voegde ook weer twee pun ten aan haar totaal toe, hetgeen ook wel te verwachten was, want Kinheim was de tegenpartij. Met vijf-één wonnen de Cas- tricummers. RKAFC weerde zioh tegen de Alkmaarse Boys door slechts met nul-één te verliezen, niet slecht maar het voegde toch maar weer twee verliespunten bij, zijn toch al grote totaal In Heemskerk speelden ADO en Alcmaria Victrix gelijk (één-één). Geen slechte prestatie van de ADO-ers. Lachende derde In 4 E speelde T H B zelf niet, maar was toch de lachende derde: NAS verspeel de wederom een kostbaar puntje, thans te gen Onze Gezellen, die de laatste tijd niet te onderschatten tegenstanders blijken te zijn (nul-nul). De NAS'ers hebben thans twee verliespunten meer dan THB, dat echter één wedstrijd minder gespeeld heeft. Waterloo leed tegen APGS een zeer zwa re nederlaag (vijf-nul). Dat moet een ver gissing van de Waterloërs zijn geweest. De vier-één nederlaag van DCO tegen DIO kan normaal genoemd worden en ook de nul-één zege van Halfweg op WH behoeft geen verwondering te wekken. De standen luiden thans: Derde klasse B Vierde klasse E Wijk aan Zee 17-30 THB 19- -30 Vitesse 18-29 NAS 20- 30 Alkm. Boys 17-22 DIO 18- ■22 Alcm. Victrix 16-20 Waterloo 19- 21 Velsen 18-19 ET 6 18- 20 ADO 16-17 Halfweg 17- 19 EHS 17-15 Bl'daal 20- 19 HSV 18-15 APGS 17 17 Terrasvogels 17-14 Onze Gezei. 18- 16 CSV 15- 7 DCO 18- 9 RKAFC 15- 6 WH 17- 8 Kinheim 16- 6 Semo 19- 7 Zoals Kinheim maandag tegen Vitesse speelde in een wedstrijd, die van beide kanten onaantrekkelijk was, doch waarbij de gasten effectiever voetbalden, gaat 't er voor de geelzwarten droevig uitzien. Se dert enige seizoenen heeft Kinheim het in de derde klasse nog net. kunnen bolwerken, doch als de Velsenaren hun speelwijze en laksheid niet wijzigen in meer doeltreffend en effectief voetbal zal de club .ongetwij feld onderaan blijven staan. Reeds na enige minuten miste de Vites- se-rnidvoor een opgelegde kans en scoorde Valk een buitenspeldoelpunt. De Kinheim- aanval bleef in alles te laks; er ging niets van pit. Dit gaf Vitesse met vaak open spel vele kansen, die Keirsgieter kon on derscheppen, ook al rekening houdende met de slappe Kinheim-defensie en daar door vaak gevaarlijk uitlopen. Toen Groe- neveld na 29 minuten een vrije trap ver oorzaakte was het nul-één. Nog geen mi nuut later schoof de gevaarlijke Valk door de Kinheim-defensie en het was nul twee. Weliswaar werd Kinheim nu actie ver, doch de aanval treuzelde. Van Dijk schoot tegen de paal. Van de aftrap af na de hervatting passeerde Valk Keirsgieter van dichtbij (0-3). Vitesse zette er een flink tempo in, maar toen A. Prinssen, doorgebroken, werd gehaakt, kreeg Kin heim een strafschop te nemen. Starreveld miste. Schutter echter ondernam daarna een ren en schoot door de handen van Groot (1-3). Vlak daarop had Vitesse veel geluk toen tot tweemaal toe met kunst en vliegwerk de bal uit het doel bleef, na dat Kinheim enige tijd fel kwam opzetten. Vijf minuten voor het einde ondernam de jeugdige Vitesse-rechtsbuiten een ren, maar schoot voor het open doel langs. Di rect hierna legde Zonneveld uit een vrije trap de bal voor de voeten van Valk (1-4) en ten slotte bracht spil Borst de stand op één-vijf. In Hoofddorp wiist IEV zijn bezoek met een verdiende' overwinning af te sluiten, hoewel de Velsenaren, evenals de thuisclub met enige invallers uitkwamen. IEV miste School en H. Duin. Van het begin af ging IEV het middenveld beheersen om herhaal delijk met verre passes in de verdediging van Hoofddorp Boys verwarring te stich ten. Wel probeerden de gastheren het spel te verplaatsen, maar de IEV-verdediging met Alkemade, die het rustig had, kon elke aanval afslaan, ook al wegens slecht schie ten van de Hoofddorpers. Toen na veertig minuten een verre pass door het midden J. Duin bereikte, omspeelde hij een Hoofd dorp-achterspeler en liet de bal langs de uitgelopen doelman over de doellijn rollen (01). Ook na de hervatting nam IEV het spel in handen, kreeg de meerderheid, maar zag de productiviteit voor het Hoofddorp- doel wegens te breedvoerig combineren verloren ga-an. Hoofddorp Boys kon de snelle IEV-aan- BRIDGECLUB „DE JUMP" SPEELDE OM PAASEIEREN De IJmuidense bridgeclub „De Jump" speelde haar laatste wedstrijd voor de win tercompetitie en benutte deze avond tevens voor haar traditionele Paasdrive. Het was dus niet alleen zaak zo veel mogelijk pun ten te scoren voor een behoorlijke plaats op de ranglijst, maar tevens, om ipet zo veel mogelijk eieren naar huis te kunnen gaan. Daarbij was het wel opvallend dat juist de leiders in de groepen A en B de hoogste scores boekten en dus de meeste eieren in ontvangst mochten nemen. De uitslagen waren in percenten: Groep A: 1. mevr. PrinsJonker 65.28; 2. MainzWittebrood 55.56; 3. PrinsPorck 54.86; 4. LamanMiddelkoop 52.08; 5. De HaasKoudijs 51.39; 6. v. d. Visv. d. Steen 43.75; 7. v. d. BergAmsing 4375; 8. Snoeks Reyendam 43.06; 9. WeyDe Winter 41.67. Groep B: 1. mevr. RolloosDe Groot 61.90; 2. dames KramerSchoen 61.11; 3. dames v. AmeroogenBreur 60.32; 4. echtp. Rem 46.83; 5. v. d. BurgKramer 46.83; 6. TolWarmer dam 41.27; 7. echtp. Seydel 41.27; 8. Schadé v. d. Kuil 40.48. Groep C: 1. De Vriesv. d. Starre 53VS2. mevr. Bloemv. Loo 52; 3. dames Zwerver Koningstein 51)4; 4. DryverVeldman 49%; 5. echtp. Broeren 43%. Groep D: 1. mevr. LamanStam 59; 2. da mes OuwerkerkVlotman 54; 3. Floor Porck 52%; 4. dames Hamers—Schol 49; 5. dames De HaasStam 35)4. vallen geen baas en zette de buitenspelval op. Hierdoor ondernam IEV snelle passes over de verdediging heen, waarin wel vele kansen zaten, maar geen doelpunt. Bij een Boys-uitval klopte het even niet in de IEV- achterhoede en de niet te missen kans werd1 ingeschoten (1'1). Dit doelpunt gaf IEV nieuwe aanvailskracht. Uit een hoekschop schoot Buur in, de bal kwam terug en J. de Reus scoorde met een strak schot (12). Dit gaf steun aan de bezoekers, die het nog eens probeerden door invaller H. de Reus. Hij schoot van de lijn af scherp in; de bal werd gestopt, maar niet voldoende wegge werkt, waardoor J. Duin opnieuw succes had (1—3). De laatste loodjes wegen het zwaarst en dit geldt ongetwijfeld ook voor Wijk aan Zee, dat slechts met een zeer magere één nul zege bij HSV vandaan kwam. Maar de punten zijn binnen en daarmee is de kans op het kampioenschap weer toegeno men. Wijk aan Zee stuitte bij HSV op hef tige tegenstand. Maar aan de andere kant waren de aanvallen van Wijk aan Zee toch beter van opzet en bij één daarvan kon De Winter de score openen zodat met één nul voor Wijk aan Zee gedraaid werd. Ook in de tweede helft kreeg de achter hoede van Wijk aan Zee het soms hard te verduren maar de bezoekers stonden pal. Daar ook de aanvallen van Wijk aan' Zee niet van gevaar ontbloot waren behield de strijd een spannend karakter maar wat beide partijen ook probeerden, in de één nul score kwam geen wijziging meer. Men kon aan de wedstrijd tussen ADO en Alcmaria Vitrix zien dat er voor beide partijen niet veel meer op het spel stond, hoewel men probeerde een overwinning te bereiken legde men zich al spoedig bij het gelijke spel neer. Het begin was voor ADO niet zo fortuinlijk. Toen Alcmaria een corner te nemen kreeg, sloeg doelman Burger de bal in eigen doel (10), een stand die ook met de rust bereikt werd. In de tweede helft stond ADO al gauw gelijk. P. Groot gaf doelman Vethaak geen schijn van kans (11). Kort hierna stond de zelfde speler alleen voor het Alcmaria- doel, maar nu schoot hij over. In een vriendschappelijke wedstrijd heeft CSV zondagmiddag haar krachten gemeten met die van de Amsterdamse tweede klasser WA. Hoewel de gasten ge durende de gehele wedstrijd beneden het tweede klasse-peil bleven, brachten zij CSV toch een twee-nul nederlaag toe. Reeds in de eerste minuten bleek dat WA over een betere techniek beschikte. Na ongeveer twintig minuten spelen ont stond er een verwarde situatie voor het CSV-doel, waarbij een der CSV-spelers een overtreding beging. De scheidsrechter kende WA een strafschop toe en WA miste deze kans niet (10). In de 36ste minuut scoorde WA het tweede doelpunt dat na een scherpe voor zet hard werd ingeschoten (20). Na de rust kwam CSV enkele malen ge vaarlijk voor het WA-doel doch tegen- goals werden er niet gescoord. Ook WA deed nog enkele pogingen tot scoren, doch mede door goed werk van de CSV-achter- hoede en doelman De Heer bleef de eind stand twee-nul. Op de vrije zondag trokken De Kenne mers naar Den Helder om hun oud-com- petitietegenstander van vorig jaar, HRC, te ontmoeten. De rood-zwarten probeerden een geheel andere opstelling maar veel perspectief zat hier niet in. Het eerste half uur zag men een aardig partijtje voetbal en het was jammer dat doelman Groot bij het uittrappen tegen de HRC-midvoor op schoot die handig in het Kennemers-doel schoot (één-nul). In de tweede helft pro fiteerde de HRC-midvoor van een dek- kingsfout in De Kennemers-achterhoede en het werd twee-nul. Toen zakte het spel van de rood-zwarten af tot enkele minuten voor het eindsignaal. Maar toen bleek het te laat te zijn want de HRC-defensie bleef gesloten. INSTITUUT ORGANISEERT FILMAVOND Het Instituut voor Arbeidersontwikke ling afd. Castricum organiseert op donder dag 5 april een filmavond in hotel „De Rustende Jager". Vertoond zal worden de film „Gevecht met het water" van de Voorburgse cineast H. J. Struvels. Deze film is een document over de eerste fe bruari 1953, een dag die diep in het geheu gen van heel ons volk ligt gegrift. De ci neast heeft de watersnood meebeleefd en heeft de heroïsche strijd tegen het water op prachtige en indringende wijze weer gegeven. ST. ALOYSIUS GEEFT UITVOERING Het Castricums fanfarecorps St. Aloy- sius geeft op woensdag 4 april in zaal Roo- zendaal een muziekuitvoering voor leden en donateurs. Voor deze uitvoering zijn enkele goede fanfare-nummers op het repertoire geno men, o.a. een werk van Gerard Boedijn. Als opvolger van de heer Th. Runia is tot hoofd van de Ireneschool te Beverwijk benoemd de heer Joh. Godthelp, thans hoofd van de Willem Lodewijkschool te Harlingen. EERSTE FULGENS Op de op tweede Paasdag gehouden bloe menveiling werden door de kweker G. van Velzen uit Heemskerk de eerste Fulgens aangevoerd. Deze zeldzaam mooie bloem pjes brachten maar liefst f 3,25 per bosje van 20 stuks op. Beverwijks succes in Ronde van Noordholland Aan de ronde van Noordholland hebben een tweetal leden van de Beverwijkse ren nersclub „Kennemerland" met succes deel genomen. Dick de Ruiter en Ab. Gelder mans eindigden op de zesde en zevende plaats. P.v.d.A.-VROUWEN BIJEEN De Beverwijkse leden van de Vrouwen groep van de Partij van de Arbeid houden vanavond (dinsdag) in de sloidzaal van de Zeewijckschool een discussieavond onder het motto „Waar het om gaat". Het werk der IJmuider Harmonie breidt zich steeds meer uit. Sinds kort heeft men de bestuursorganisatie van de vereniging groter gemaakt, zodat nu, behalve het grote harmoniekorps, ook de afdelingen tam boerskorps en jeugdkorps eigen besturen hebben. Daarnaast bestaat dan nog een or gaan, dat zich bezig houdt met de behar tiging der aangelegenheden, die buiten het interne verenigingsleven liggen en de naam van burgelijk bestuur gekregen heeft. De uitbouw van deze dirigerende lichamen be wijst enerzijds hoe omvangrijk en belang rijk deze culturele vereniging geworden is en anderzijds hoezeer men in de kringen der IJmuider Harmonie beseft, dat verho ging der activiteit de waarde der vereniging voor de burgerij verhogen zal. Het jeugdorkest organiseerde bij wijze van ouderavond twee bijeenkomsten, die zaterdag in het gemeentelijk vergader lokaal te IJmuiden gehouden werden. Het doel dezer samenkomsten van ouders en jeugdige blazers was eerstgenoemden in kennis te brengen met het werk, dat op repetities door de dirigent Jan Groot en zijn assistent-instructeurs gedaan wordt. Want de toeloop van leerlingen is zo groot, dat de orkestleider noodgedwongen zijn opvoedkundige taak gedeeltelijk heeft moe ten delegeren aan jongeren, die hem bij staan in „het overhoren" der lessen. De jonge voorzitter D. de Waal leidde met een vlot toespraakje de leden van het jeugdorkest en de leerlingen bij de vele be zoekers in. Elk der aanstaande muzikantjes kreeg een les te spelen en het ging daarbij heel genoegelijk toe als in een familiekring. Daarbij kregen de uitblinkers zelfs van een echte jury een prijsje. Toonvorming, voor dracht en vooral zuiverheid bij de uitvoe ring van het ingestudeerde waren daarbij het criterium. Dat de ouders door de voorzitter aange spoord werden hun kind tot thuis studeren te brengen, behoeft geen betoog. Zij hebben nu zelf in deze grote kring het verschil kunnen constateren tussen de jongeren met studiezin en degenen, die hun instru ment slechts 't zaterdagmiddags op de re petities laten klinken. Er waren beginnelingen en gevorderden: klarinettisten, kornetblazers tot wald- hoornisten toe. Wat met studeren te berei ken is, liet onder meer een meisje van ten hoogste zeven jaar horen, dat vlot een etu de blies op corhoorn, een uiterst moeilijk instrument. Ook de aankomende es-klari nettist mocht, evenals de bespelers van de bariton en blaasbas, gehoord worden. De IJmuider Harmonie heeft met deze bijeen komsten duidelijk getoond hoe men in deze kring de opvoedende muzikale taak opvat en de jeugd begrip en liefde voor de mu ziek weet aan te kweken. A. J. v. d. W. Op zaterdag kwamen in IJmuiden binnen: Surte van Hull. Leo van Helsingfors. Kraut- sand van Brunsbüttel. Plate van Sevilla. Pavomis van Varborg. Noordstad van Hel- singborg. Wibold Böhmer van Algiers. Svea- lane van Dakar. Liberty van Swansea. Elisa beth van Abö. Slb. Titan met de Skagern (maehineschade) van de Noordzee. Truus v. Rotterdam. Fiv«l van Parr. Adellen van Melilla. Anna Elisabeth van Londen. Kathe van Nystadt. Notos van Wismar, Kitty H. van Port Talbot. Punta Areneas van Algiers. Kaap St. Vincert van Swansea. France Comte van Novorossisk. Grim van Malmö. Vecht stroom van Swensea. Zevenbergen vah Rot terdam. Lies van Garfston. Op zondag kwamen binnen: Junecrest van Rotterdam. Alcetas van Leixoes. Patria van Gothenburg. Senegalkust van Antwerpen. Bill S van Port Talbot. Roelf van Gdynia. Westkust van Swansea. Linigestroom van Londen. Gaasterland van Hamburg. Mardu van Norrköping. Texelstroom van Liverpool. Netherlands Coast van Newcastle. Albert Willem van Swansea. Markab van Hampton Margriet L van Londen. Saxen van Otter backen. Oosterdok van Londen. Heriot van Grangemouth. Schippergracht van Abö. Op maandag kwamen binnen: Jagersfon tein van 'Hamburg. Lucas Bols I van Abö. Lacordillera van Casablanca. Ako v. Boston. Dorita van Norrköping. Bomma van Oslo. Falcon van Londen. Bittern van Liverpool. Amstelstroom van Hull. Brinio van Rouen. Theano van Dublin. Oranjestad van Christof- fel. Panageotis van Newport News. Nagu van Abö. Rhein van Stobbeköping. Op zaterdag zijn vertrokken: Brem naar Belfast. Palorma naar Dakar. Catharina W n. Hamburg. Twee Gebroeders naar Manches ter. Gapern naar Udevalla. Willemijn naar Malmö. Iberia naar Onton. Kaap Falga naar Harlingen. Flotbec naar Barbados. Gordias naar Rotterdam. Trajanus naar Port Lemon. World Justice naar Perzische Golf. Veronica naar New York. Hondsbosch naar Bristol. Ilos naar Gothenburg. Oceaan naar Rotter dam. Diana naar Trondjem. Bullfinch naar Londen. Courrières naar Gdynia. Ranchater naar Gent. Equator naar Stockholm. Eem- stroom naar Leith. Wallonia naar Gothen burg. Unie S naar Londen. Irma naar Ham burg. Lancero naar Liverpool. Stad Alkmaar naar Las Palmas. Krautsand naar Rotter dam. Olaf Ringel naar Fowey. Op zondag zijn vertrokken: Henk naar Portsmouth. Agia Thalassini naar Casablanca. Stella naar Ramsgate. Sevenaja Dvina naar Stockholm. Anna Elisabeth naar Workington. Adellen naar Norfolk. Berkelstroom naar Londen. Larenberg naar Freetown. Procyon naar Londen. Plato naar Hamburg. Charin n. Bremen. Rijnstroom naar Londen, Vliestroom naar Londen. Zaanstroom naar Huil. Teunika naar Londen. Enggano naar Londen. Raki naar Southampton. Op maandag zijn vertrokken: Beta naar Tynemouth. Spaarnestroom naar Fowey. Netherlands Coast naar Rotterdam. France Comte naar Novorissisk. Burgerlijke Stand Heemskerk GEBOREN: Nicloaas J.. z. van J. de Goede en A. M. Commandeur; Jacqueline M„ d. van B. J. Beentjes en C. Meyer; Johannes M., z. van M. J. Teeling en C. M. Borsboom; Geer- truida P., d. van W. A. de Ruyter en P. Wei- ling; Ronald A. R., z. van D. B. Hondema en N, Pool; Helene A., d. van J. H. M. M. Braun en R. I. Marx; Carla M., d. van W. M. Boské en Th. M. Houtman; Hendrikus P. J„ z. van P. Scheerman en P. J. Boon; Catharina C., d. van L. E. A. Sloot en C. M. Zuurbier; Taeke J„ z. van E. Kloosterman en H. Kui pers; Ignatia M., d. van J. Th. P. Hijnen en A. G. Veldhuis. ONDERTROUWD: K. G. Vos en E. Kluft. GETROUWr: J. L. P. Rutten en H. A. M. Aardenburg. OVERLEDEN: N. A. M. de Laat, 3 jaar. ooocoonrooooc WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op Woensdag te worden j betaald, daar de bezorgers op Donder- f- dag moeten afrekenen. 8 DE ADMINISTRATIE iroOOOQOCOaxXOOXOCCOCmxxxxxiULmyyvtYrtYYYyYyirYYvvw-^

IJmuider Courant | 1956 | | pagina 12