De zaalsporten in nood Worcester en HDM lootten om zuil van gemeentebestuur Vloer van Krelagehuis in Haarlem na 1 mei ongeschikt voor wedstrijden Paas-hockey toernooi DINSDAG 3 APRIL 1956 7 Koersen op Duindigt Prijs van Haarzuilen voor Swashbuckler Engelsman Archer won ook in Boekei Shirley Strickland niet meer over de horden? Sport in 't kort SSD net iets te sterk voor The Typhoons Basketbalprogramma Engelse meisjes-hockey- ploegen naar Nederland Verdiende zege van de B-hockeyers in Engeland Nederlands dameshockey team versloeg Ierland Nederlands damesteam tegen België Belgisch dameshockey- elftal samengesteld Pioniers speelden gelijk in Engeland Frans bantamkampioen met auto verongelukt Weer een boksschandaal HPG-dames verloren van Haarlem: zeven-één De gewestelijke paren- bridgewedstrij den Sneldamwedstrijd Dames- en jeugdploeg van KNGV tegen Saarland Keulen en Hygiea wonnen in RAI Roeien Nereus behoudt de Treaty Rowing Cup V olleybalpr ogramma Bleeker won stadsloop in Sittard vóór v. d. Zande Renners voor Warschau- Berlijn-Praag aangewezen Reeds enige jaren was het bij de beoefe naren van de zaalsporten bekend, dat de vloer van de grote zaal in het Krelagehuis in Haarlem in zeer slechte toestand ver keerde. Hoewel zij steeds weer werd „op gelapt" door het inzetten van nieuwe stukjes, was de vloer in feite zeker niet meer geschikt voor het spelen van volley bal-, basketbal- en badmintonwedstrijden en slechts door veel geluk zijn ongelukken uitgebleven. Zelfs konden ook gedurende de laatste wintermaanden de vele honder den beoefenaren van de zaalsporten nog regelmatig onderdak vinden in het Krela gehuis. Helaas is het thans zover gekomen dat het gebruik van de grote zaal van het Krelagehuis zeer gevaarlijk is bevonden, zodat na een onderzoek van de Gemeen telijke Dienst voor Bouw- en Woningtoe zicht thans de beslissing is gevallen dat de zaal na 1 mei 1956 ongeschikt wordt ge acht voor het gebruiken voor sportwed strijden, demonstraties, massavergaderin gen, etc., echter met uitzondering van de wekelijkse bloembollenbeurs, die op nor male wijze doorgang kan vinden. Door dit „verbod" van gemeentewege zijn de zaalsportorganisaties in een bijzon der moeilijke situatie gekomen. Per 1 mei zullen de lopende competitiewedstrijden van vrijwel alle bonden tot het verleden behoren, doch het is helaas onmogelijk om zelfs al zou dit voor tijdelijk zijn een andere mogelijkheid te vinden om de vele beoefenaren van de zaalsporten volley bal, basketbal, badminton en zelfs enkele keren de tafeltennissers onder te bren gen, zodat het sluiten van de zaal van het Krelagehuis gelijk komt te staan met „ont binding" van de zaalsportorganisaties. In verband met dit verstrekkende besluit van de gemeentelijke dienst voor Bouw en Woningtoezicht is het in het belang van deze organisaties dat op zeer korte termijn maatregelen worden genomen dat de be oefenaren van de zaalsporten kan waar borgen dat in september wederom gebruik gemaakt zal kunnen worden van de zaal. De kosten voor een nieuwe vloer in de grote zaal zijn bijzonder hoog, zodat dit financiële probleem nog wel moeilijkheden met zich zal brengen. Indien hiervoor ech ter een oplossing gevonden kan worden, dan zal het vernieuwen van de vloer zeker geen bezwaren met zich brengen, aange zien hiervoor slechts veertien dagen be hoeft te worden uitgetrokken. Uiteraard kan het niet de bedoeling zijn van het gemeentebestuur van Haarlem noch van het bestuur van de Koninklijke Algemene Vereniging voor Bloembollen cultuur om de zaalsportorganisaties, die nu reeds gedurende een vijftal jaren een zo'n doelmatig onderdak hebben gevonden, de dupe te laten worden van deze situatie. In het belang van de zaalsportbeoefe naren is het dan ook te hopen dat overeen stemming kan worden bereikt tussen het gemeentebestuur en de vereniging voor De uitslagen van de maandag op Duindigt gehouden draverijen en rennen luiden: Calumet Erebus-prijs (1560 m.) 1. Uppie Scott P 1.31.5; 2. Ulrica B 1.29.5; 3. Ureka 1.32.4. W. f 17,30, PI. f 1,80, f 1,30, f 1,30, Gek. f25,60. Cov. f3,70. Ogaden-prijs (2040 m.l: 1. Peter Karnac 1.27.2; 2. Oeke 1.28.3; 3. Redloff WB 1.28.3. W. f5,50, PI. f 1,50, f 1,50, f 1,70, Gek. f8, Cov. f 4,70, Judge Scott-prijs (2040 m.): 1. Sweetheart Julia B 1.29.6; 2. Ronny Zora 1.29,8; 3. Sister Gregor 1.31.6. W. f27,70, PI. flO,—f3,80, f3,20, Gek. f 16,20, Cov. f 11,90. Gael-prijs (2100 m.) (eerste afdeling); 1. Reni Spencer 1.27.5; 2. Tommy Mars 1.27.9; 3. Postduifje K 1.28.3. W. f6,10, PI. f 1.90 f 1,50, f2,10, Gek. f5,20, Cov. f3,60. Harvey-prijs (2600 m.): 1. Paul B 1.26.8; 2. Peter Sn-el 1.26.9; 3. O Mc Gregor 1.25.7. W. f5,10, PI. f 1,50, f 1,20, f2,—, Gek. f5,40, Cov. f 4,70. "Roberto-prijs (2100 m.): 1. Narciso van Zora 1.23.7; 2. Olga Pluto 1.22.2; 3. Momdng Star 1.23. W. f10,10, PI. f2,—, f 1,70, f2,—, Gek. f9,80, Cov. f 4, Gael-prijs (2100 m.) (tweede afdeling): 1. Sirona 1.27.4; 2. Qu..rtus Spencer 1.27.5; 3. Rosamunde 1.27.5. W. f3,20, PI. f 1.70, f2,90, f4,80, Gek. f6,80, Cov. f 9,20. Boekanier-prijs (1800 m.): 1. Nicolas 2.06.6; 2. Columbus; 3. Harold. W. f6,10, PI. f2,60, f6,60, Gek. f48,90, Cov. f5,70. Prijs van Haarzuilen (1700 m.): 1. Swash buckler 1.55; 2. Makarit; 3. Sans Valeur. W. f 1,90, PI. f 1,50, f3,50, Gek. f8,20, Cov. f9,20. Etoile du Nord-prijs (1900 m.): 1. Grand Cliff 2.11.1; 2. Silver Slipper; 3. La Canasta. W. f2,60, PI. f 1,60, f 1,-50, f2,10, Gek. f5,90, Cov. f3,40. Totale omzet: f 179.363,50. De internationale motorterreinwedstrijden op het buitengewoon zware parcours in Boe kei zijn een volledige buitenlandse aangele genheid geworden. Ruim 15.000 toeschouwers zagen spannende wedstrijden, waar in de Engelsman Archer zich wederom als de grote man ontpopte. Hij won twee van de drie manches en werd tweede in de andere manches. De „itnernationalen" reden drie manches van acht ronden. Het parcours was 1860 km. lang. De uitslagen luidden1: lste manche: 1. Archer (Engeland) Norton; 2. Nileson (Zweden) BSA; 3. Lundin (Zwe den) BSA; 4. Ward (Engeland) BSA; 5. Dirks (Nederland) BSA. 2de manche: 1. Ward, 2. Archer, 3. Lundm, 4. Baudoin (Nederland) Matchless, 5. Clynck (Nederland) BSA. 3de manche: 1. Archer, 2. Lundin, 3. Clynck, 4. Baudoin, 5. Ward. Eindklassement: 1. Archer 74 punten; 2. Lundin 70 punten; 3. Ward 68 punten; 4. Nuyts (Belg) Matchless 55 punten; 5. Dirks (Ned.) BSA 55 punten; 6. Jansen (Ned.) BSA 51 punten; 7. Lietman (Ned.) FN 51 punten; 8. Rasbro (Denem.) BSA 50 punten; 9. Clynck (Ned.) BSA 44 punten; 10. Baudoin (Ned.) Matchless 44 punten; 11. v. d. Elzen (Ned.) BSA 41 punten. Juniores boven 150 cc. (tien ronden): 1. Bakker (Zandvoort) BSA; 2. v. d. Hoek (Amsterdam) BSA; 3. Moeke (Haarlem) BSA; 4. Van der Heyden (Den Bosch) Match less; 5. Tijnagel (Nijmegen) Royal Enfield. Bloembollencultuur betreffende het finan ciële gedeelte. Helaas is het de zaalsport organisaties, gezien de reeds op te brengen huurbedragen, niet mogelijk hierbij finan ciële bijstand te verlenen. Het jaarlijkse huurbedrag van deze zaalsportorganisaties zal echter een vol doende waarborg zijn dat het te investeren bedrag na verloop van jaren weer zal zijn terug gevorderd. In Australische atletiekkringen vraagt men zich af of Shirley Strickland, winnares van de 80 meter horden bjj de Spelen in Helsinki en houdster van het wereldrecord op de 100 meter, nog wel ooit weer in een hordenloop zal kunnen uitkomen. Zij lijdt namelijk aan een hardnekkige aandoening van het dijbeen. In tegenstelling tot Shirley Strickland, die haar topprestaties niet kon benaderen, hebben enkele andere jonge sprintsters voortreffelijke verrichtingen geleverd. Zo heeft de 21-jarige Mariene Matthews de 100 meter gelopen in 11,5 sec., de beste tijd ooit door een atlete in Australië gemaakt. Misschien zal men bij de Spelen nog meer rekening moeten houden met de 16-jarige Betty Cuthbert die in dezelfde wedstrijd een handbreedte achter Mariene Matthews eindigde en voor wie eveneens 11,5 sec. werd opgenomen. Vele deskundigen zien in dit schoolmeisje de opvolgster van Marjo- rie Jackson, die in Helsinki zowel de 100 als de 200 meter heeft gewonnen. VAN DAM. Naar wij vernemen geeft de toestand vam Luc van Dam, die verleden week bij een auto-ongeluk gewond werd en daarbij een heupfractuur, een hersenschud ding en een gekneusde pols opliep, geen reden tot ernstige ongerustheid. Van Dam schrijft de oorzaak van het ongeluk, met positieve tegenspraak van alle andere lezin gen, toe aan het feit dat hij door een tegen ligger verblind werd en daardoor een stil staande truck met oplegger niet kon zien. De Haarlemse districtsklasser The Ty phoons bezette tot zaterdag in de gemengde herencompetitie Haarlem-Den Haag en Rotterdam nog steeds met slechts één nederlaag een uitstekende plaats op de ranglijst in deze hoogste klasse. Zaterdag avond moesten de Haarlemmers in de Haagse Houtrusthallen een bezoek brengen aan de Haagse kampioenen SSD, welke ploeg met de internationals Guda en Sibilo eveneens slechts één nederlaag had moe ten incasseren. Helaas is het de Haar lemmers niet gelukt met beide winst punten naar de Spaarnestad terug te keren, want na een uitermate spannende wedstrijd behaalden de SSD'ers een ver diende 39-30 overwinning. Reeds spoedig namen de Hagenaars een voorsprong en zij slaagden er gedurende de gehele eerste helft in een kleine punten- voorsprong te behouden, zodat de rust in ging met de stand 19-15 voor SSD. Ook na de hervatting was het vrijwel hetzelfde spelbeeld. De Typhoons aanvallen werden te traag uitgevoerd om de sterke SSD-verdediging te verontrusten. Met nog slechts vijf minuten spelen brachten enkele fraaie doelpunten van Van Elk en Hooy- veld de stand op 27-24 voor SSD, zodat nog alles mogelijk bleek. De grote vechtlust van de Hagenaars deed deze stand echter nog slechts in hun voordeel wijzigen, ondanks het slotoffensief van The Typhoons, het geen echter niet meer mocht baten. Het einde bracht de Hagenaars de volkomen verdiende 39-30-overwinning. Bij SSD was ook nu international Sibilo weer topscorer (12), terwijl Van Elk voor de Haarlemmers de meeste punten op zijn naam bracht (14). Door deze nederlaag van The Typhoons is alle kans echter nog steeds niet verkeken, aangezien ook het Rotter damse The Arrows nog zowel tegen Ty phoons als tegen SSD binnen de lijnen zal verschijnen. De stand is: SSD (Den Haag) 11-20; The Arrows (Rotterdam) 10-18; The Typhoons (Haarlem) 11-18. Hoewel deze week weer eens enkele eerste klasse dames ontmoetingen op het program ma staan, namelijk Antilopen'White Stars en Rapiditas '31—SC Haarlem, zal de meeste belanigstelling ongetwijfeld uitgaan naar de heren districtsklasse ontmoeting tussen The Typhoons en het Rotterdamse The Arrows, in welk laatste team de internationals Koe- mans en De Jong zijn opgenomen. Deze wed strijd zal vrijdagavond om tien minuten voor acht beginnen. Het volledige programma voor deze week luidt: Donderdag Dames: HOC 4Tramvogels; HOC 2IHJ; IHJ 2—Typhoons 2; SC Haarlem—Rapiditas '31; AntilopenWhite Stars. Heren: Typhoons 2ZB VS; OM Boys HOC 2; Antilopen 2IHJ 2. Vrijdag Dames: HOC 3—RCH 2; Exercitia—Schoten Giants; Antilopen 3ZBVS 2. Heren: ExercitiaBlack Pirates 2; Ty phoons 3Old Boys; Typhoons—The Arrows (19.50 uur). De beide internationale Paastoernooien, die van de damesvereniging BDHC nog ter gelegenheid van het veertigjarig bestaan, en die van de mixed hockeyclub HBS na 1948 en 1952 het derde internationale toer nooi zijn op de middag van de Tweede Paasdag beëindigd. Bij het toernooi van HBS werd in tegenstelling met dat van BDHC om prijzen gestreden. In hotel Zo- merzorg moesten HDM uit Den Haag en de gelijk geëindigde Engelse Worcester hoc keyclub onder leiding van de heer Jens uit Rijswijk uitmaken wie met de eerste prijs de door het gemeentebestuur van Bloe- mendaal zaterdagmorgen door de waarne mend burgemeester wethouder mej. dr. M. E. Nolte, beschikbaar gesteld verzilverde zuil naar huis kon gaan. De eerste prijs viel te beurt aan de bui tenlandse club. Aanvoerder N. Williams dankte HBS' voorzitter, de heer C. Out, die de prijsuitreiking verrichtte, voor het bui tengewoon geslaagde toernooi en voor de gastvrijheid, die alle verwachtingen over troffen had. HDM moest dus met de tweede prijs genoegen nemen en kan zijn prijzen- kast met een beker verrijken. Een kleinere zuil werd als derde prijs uitgereikt aan het Hatfield Technical College, in welk team zes Brits-Indiërs meespeelden. Daar hierna twee teams van de organise rende verenigingen in rangorde volgden, werd de beschikbare vierde prijs uitge reikt aan HVA uit Assen, dat de zesde plaats bezette. Als poedelprijs werd een vaantje uitgereikt aan de Carrow hockey club „Mustardeers" uit Norwich (Nor folk). Voorzitter Out deelde bij de prijsuitrei king mee, dat de Engelse dames geen prij zen mee naar Engeland mogen nemen, daarom moest hij aan alle drie deelnemen de Engelse elftallen drie gelijkwaardige souvenirs uitreiken in de vorm van ver zilverde schalen. Wanneer er bij de dames wel van een winnaar gesproken had kun nen worden, dan was dit met een grote meerderheid de Peterborough Womens hockeyclub geworden. De speelsters van dit elftal behaalden elk team speelde tij dens het toernooi vier wedstrijden met vier gewonnen wedstrijden acht punten en toonde zich overtuigend de meerdere met een doelgemiddelde van 352! De Winchmore Hill Womencluh werd tweede met zes punten; Chequersclub der de met vier punten. Daarna volgden de deelnemende Nederlandse teams. Toernooi BDHC Op zijn beurt werden /de voorzitter van de organiserende vereniging door de gasten verschillende geschenken aangeboden, het geen eveneens gold bij het toernooi van BDHC. Daar was het echter alleen maar cm gezellige wedstrijden tussen Nederland se en buitenlandse elftallen te doen en stonden geen prijzen op het spel. Het be sluit van dit toernooi was dan ook een ont moeting tussen BDHC en een toernooi- team, waarin Ierse, Schotse, Engelse en Ne derlandse hockeyers aantraden. De tegen partij was BDHC I, dat won met een-nul door inschieten van een korte hoekslag door aanvoerster en presidente van de jubilerende vereniging mej. mr. M. Wijnstroom. Op dit toernooi kon men verder kennis maken met het Holland touringteam, dat op 10 april de reis naar Australië aanvaardt en waar uit deze omgeving als deelnemer de speelster van Rood Wit, mej. A. Went- holt deelneemt. Voor het eerst verscheen dit elftal in het speciaal aangeschafte cos- tuum van een pauwblauwe rok en blazer, witte blouse en oranje kousen. Men heeft kunnen constateren, dat dit team zich wel met moeite staande zal kunnen houden. Van de Deense hockeyers die op het Paastoernooi van BDHC een zwakke in druk maakten, werd met maar een-nul ge- wonnen;van Southend Ladies met twee-nul Middenvoor mej. Tine Adam van Kieviten nam alle doelpnuten in beide wedstrijden voor haar rekening. Behalve het Ierse team de Hibernians, maakte tevens het Northamptonshire team een goede indruk. Het spelpeil van de overige buitenlandse clubs was matig of zwak. Van het toernooi van BDHC geven we hieronder de volledige uitslagen van de zaterdag en maandag gespeelde wedstrij den. Zondag was er een rustdag, die werd gebruikt voor een trip naar het Openlucht museum in Arnhem en een gezamenlijk diner, waar vele aanvoersters het woord hebben gericht tot de jubilerende vereni ging. In het clubgebouw aan de Aelberts- bergweg spraken na afloop van het toer nooi maandagmiddag nog BDHC's voorzit ster mej. mr. M. Wijnstroom en namens de Koninklijke Nederlandse hockeybond mej. E. J. de Josseling de Jong. Zaterdag: AmsterdamHibernians 12; BDHC I-Caledonians (Schotland) 6 1: Rood Wit-Southend 0—3; BDHC I- Ilibernians 20; HGC-Denemarken 03; Hilversum-Caledonians 24; Deventer- Notts. Team 06; Amsterdam-Notts. Team 11 Haagse comb.-Denemarken 40; BDHC IV-Denemarken 04; HGC-Deven- ter 1—1; Rood Wït-BDHC II 1—0. Maandag: Nederland-Ierland 10; Holland touring team-Denemarken 10; Holland TT-Southend 2—0; BDHC I-Notss. team 12; Gooi-Southend 11; Deventer- Denerharken 10; BDHC II-Caledonians 10; Be Fair-Caledonians 03; Be Fair- Notts. team 12; Gooi-Hibernians 02; BDHC I-Toumooi comb. 1—0; BDHC III- Deventer 00. In Hoek van Holland komen vandaag twee Engelse meisjeselftallen aan, het oost- en het west-Engelse jeugdhockey- elftal, waarvan de speelsters een week de gast zullen zijn van de jeugdcommissie van de KNHB en enige verenigingen, waar zij op bezoek gaan- Het oost-Engels elftal speelt in Eindhoven tegen het zuidelijke jeugddistrictselftal en in Nijmegen tegen het oostelijk districtselftal. Het westelijk Engelse team is eerst twee dagen de gast van het Rotterdamse Victoria en speelt daarna tegen het noordelijk districts jeugd- meisjesteam in Leeuwarden. Zaterdag zul len de beide elftallen naar Amstelveen komen, waar zij tegen het Nederlandse A- en B-elftal zullen spelen. In Nederland A speelt Laura Dekker van BDHC mee. Maandag keren de gasten naar Engeland terug. De Nederlandse hockey B-ploeg heeft in Folkestone een één-drie overwinning op de Engelse reserves behaald. De zege van de B-ploeg was volkomen verdiend. Onze land genoten demonstreerden een spel dat tech nisch op een hoog peil stond, met tal van verrassend opgezette en zeer snel uitge voerde aanvalscombinaties, waarbij de voorhoede een hechte ruggesteun had in een eveneens uitstekend spelende middenlinie die bijna geen steken liet vallen. Deze vinnige offensieven brachten de Engelse verdediging herhaaldelijk in moei lijkheden. De Engelsen kwamen tot tegen stoten, maar onze backs stonden pal, daarbij gesteund door de halves die, behalve dat zij onze voorhoede opstuwden zodra de ge legenheid zich voor deed, ook toonden dat zij voor hun verdedigende taak berekend waren. Nederlands nam de leiding na vier mi nuten toen de linksbuiten Van Beaumont na een corner de Engelse keeper versloeg met een flitsend schot. Herhaaldelijk kwam Nederland terug, meestal met aanvallen over de vleugel ZwierVan Beaumont, prachtig combinerend in zo'n hoog tempo dat de Engelse verdediging er slechts met kunst en vliegwerk in slaagde verdere doel punten te voorkomen. Na de rust ging de strijd meer gelijk op. De Engelsen waren thans beter op dreef en enkele pittige aanvallen, goed geleid door de middenvoor Hyde, bezorgden onze verdediging veel werk. Hyde scoorde vijf minuten na de hervatting de gelijkmaker uit een zuivere pass van rechts. Nederland nam de leiding elf minuten later toen Zwier de bal in het net plaatste, nadat de Engelse keeper uit zijn doel gelokt was. Zes minuten voor het einde maakte Van Beaumont aan alle onzekerheid een eind door van dichtbij, na een corner, de stand op drie-één te brengen. En dit werd ook de eindstand. Een van de belangrijkste wedstrijden in het internationaal Paas-hockeytoernooi van het Bloemendaalse BDHC was de op de middag van de tweede Paasdag gespeel de ontmoeting tussen het Nederlands dames hockey-elftal en het onder de naam Hiber nians spelend Iers elftal, dat als het semi- interland-team van Ierland kon worden beschouwd. Ongeveer duizend toeschouwers waren aan de Brederodelaan getuigen van een kleine overwinning van de in oranje-blauw geklede en met rugnummers spelende meisjes tegen het snelle en ook felle spel van de Ierse dames. Nederland heeft ge ruime tijd het spel beheerst, maar het is gebleven bij het enige doelpunt, dat mid- voor Nanny van Nierop op fraaie wijze voor de rust scoorde. Was Nederland tot meer samenspel en beter afwerken van de aanvallen gekomen, dan had de Ierse ver dediging zeker nog wel een of twee keer verschalkt kunnen worden. Aanvoerster mevrouw De GreveDudok van Heel was bij de Nederlandse ploeg zeker de beste speelster van het veld. Het Nederlands dames-hockeyelftal, dat zondag 8 april in Amstelveen tegen de damesploeg van België uitkomt, is na de proefwedstrijd tegen het Ierse touringteam „Hibernians" als volgt samengesteld; doel: jo Juxissen (BDHC), achter: Sonja de Greve-Dudok van Heel (Laren) en Jeanne Hogestijn (Be Fair), midden: Tilly Boer (Pinoké), Bea Terlingen (Be Fair) en Dineke Burgersdijk (Amsterdam), voor; Marjolein Heering (BDHC), Marijke Tep- pema (Groen Geel), Nannie van Nierop (Amsterdam), Mariette Vigeleyn (Kie viten) en Trix Nilesen (EMHC). Reserves: Inge den Tex (Amsterdam) en M. van der Wel (Kieviten). Het Belgisch dameshockey elftal dat zondag 8 april in Amstelveen tegen het Nederlands team uitkomt is als volgt samengesteld: Doel: J. de Koninck (Antwerp); achter: P. Wyngaard (Leopold) en D. Bouvy (Ra cing Club Brussel); midden: M. Renkin (Leopold), N. Hancart (Racing Club Brus sel) en M. Dries (Antwerp); voor: Y. Rem- mes (Antwerp), N. Cogels (Beerschot), B. Gommers (Victory), M. Moucq (Racing Brussel) en C. Debbaudt (Rasante). De reserves zijn: A. M, Brassart (Oree), M. Bouckaert (Oree), Y. Bianchi (Oree). Voor België treedt mej. A. M. van der Rest als scheidsrechter op. Een Nederlands hockeyteam onder de naam „Pioniers" speelde eerste Paasdag in Folkestone gelijk tegen de Engelse com binatie „The Gosts". De uitslag was 2-2. Bij de rust hadden de Nederlanders een voorsprong met 2-1. De Nederlandse doel punten werden gemaakt door Coehorst (Venlo) en Bouwman (BMHC). Een Bloemendaal-combinatie speelde eveneens gelijk (0-0), tegen een Engels „Festival"-elftal. De dertigjarige Algerijnse bokser Emile Chemama is 32 uur nadat hij Frans kam pioen bantamgewicht was geworden, over leden aan zijn verwondingen die hij bij een auto-ongeluk had opgelopen. Van de zes inzittenden van de door een vriend van Chemama bestuurde auto werden drie ern stig gewond. Bij dit ongeluk is ook de Marseillaanse middengewicht Feliciano ernstig gewond. Zijn toestand wordt als zeer zorgwekkend beschouwd, evenals die van de manager Solinas. Bij een door de gouverneur van de staat Califomië gelast onderzoek is een nieuw boksschandaal aan het licht gekomen. De zwaargewicht Harry Wills en de lichtge wicht Carlos Chavez hebben tijdens de onder vraging bekend dat zij in de jaren 1951-1954 op aanraden van de manager Babe McCoy verscheidene wedstrijden op zettelijk hebben verloren. ADVERTENTIE De waterpolocompetitie De HPC-dames hebben het wintersei zoen niet best afgesloten. Zij waren de win tercompetitie goed begonnen door in de strijd tegen Haarlem de punten te delen (nul-nul). Zaterdag werden zij echter door Haarlem verslagen. In de eerste helft kwam Haarlem met vier-nul voor, waarna mej. Smit de ruststand op vier-één bracht. Na de pauze werd het zeven-één voor Haar lem. HVGB 2 (heren) heeft in de strijd tegen HPC 1, dank zij een verdiende strafworp, de punten gedeeld. Nadat Hogeland enige keren de bal over de lat had laten gaan schoot Rol in. Na opzwetnimen van Prins en een schot tegen de lat kwam de bal keurig voor Wiers die scoorde (één-één). In de tweede helft verkreeg HPC met een keurig achterwaarts schot van Wiers de leiding. Toen kwam HVGB flink opzetten maar de aanvallen hepen dood in de HPC- verdediging waar Verleur de HVGB-mid- voor Rol geregeld te zwaar dekte. Tenslot te werd het zo dat de scheidsrechter Rol een strafworp toekende, waarmede de HPC-voorsprong teniet ging en de punten gedeeld werden. Eindstand: twee-twee. HPC heeft nog een wedstrijd te spelen en kan nog gelijk komen met HVGB 2. In de tweede klasse heren speelde DWR de laatste wedstrijd en versloeg VZV. DWR heeft nu de leiding met één punt voor sprong op DWT dat nog een wedstrijd voor de boeg heeft. De ontmoeting DWR 2-Hillegom 1 werd gespeeld voor de derde klasse. In de eerste helft ging de strijd gelijk op. Met de stand twee-twee werd aan de tweede helft be gonnen. Hierin nam DWR de leiding en won met vier-twee. HPC 3 bond de strijd aan tegen HVGB 4 voor de vierde klasse. HPC behaalde de beide punten uit deze wedstrijd: twee-nul, en is nu precies gelijk geëindigd met DWT 3. Voor de vijfde klasse werd ook de laat ste wedstrijd gespeeld. Het was de ontmoe ting ZBVS-Watervrienden. In de eerste helft nam ZBVS met één-nul de leiding. Na de rust kwamen De Watervrienden be ter op schot en brachten de overwinning op vier-één. De geplaatste bridgeparen uit het district Kennemerland hebben zich in de Geweste lijke parenwedstrijden kranig geweerd. In de hoofdklasse, waarin 16 paren uitkwa men- behaalden de heren Ligthart en Zijl stra van de Bridge Oefenclub Kennemer land het kampioenschap. De resultaten van de andere paren uit het district waren als volgt: 3. de heren Nathans en Zandbergen; 5. de heer en me vrouw Spruijt; 9. de heren Boeree en Van Tetering; 10. mevr. Van Hoolwerff en mr. Koch; 13. de heren Fabel en Polak. In de eerste klasse bereikten de heren Van de Broek en Schaap de derde plaats met gering verschil achter nummer 2, zodat het district niet vertegenwoordigd zal zijn in de wedstrijden om het landskampioen schap. De overige deelnemers uit het dis trict Kennemerland plaatsten zich als volgt: 9. mevr. Verhoef en de heer Nottrot; 11. de heren Balk en Denekamp. Op tweede Paasdag hield die damclub „Het Oosten" in Haarlem een sneldamwedstrijd. Er waren 42 deelnemers die speelden in groepen van zes. De prijswinnaars waren: Groep 1: 1. H. d. Jong; 2. en 3. H. Lang broek en J. v. Looij. Groep 2: 1. Y. de Jong; 2. en 3. W. v. Wort en A. Bom. Groep 3: 1. en 2. H. v. d. Oossen en W. Roest. Groep 4: 1. R. C. Kroes; 2. J. Kroes. Groep 5 1:. S. Klerk; 2. C. J. v. d. Does. De damesploeg van het KNGV, die op 15 april in Saarbrücken tegen Saarland uit komt, is als volgt samengesteld: Lenie LensGerrietsen (Utrecht), Dini Krul (Den Haag), Truus Dam (Enschedé), Nel SalléLaarakker (Amsterdam), Corrie Van Barneveld (Veenendaal), Jo Cox Ladru (Amsterdam), Rie Boonstra (Drach ten), Sini Muskee (Enkhuizen). Op dezelfde dag komt in Saarbrücken een ploeg jeugd/turners van het KNGV uit tegen Saarlandse jeugd. De Nederlandse ploeg hiervoor bestaat uit: Jaegers (Bo- choltz), G. Boot (Alkmaar), Lammers (Alkmaar), Vissenberg (Eindhoven), Van den Bosch (Naaldwijk) en Hinsen (Bo- choltz). De herenploeg van Keulen en de dames van Hygiea hebben in hun afdelingen het Paas-zaalhandbaltoernooi van Niloc in het RAl-gebouw in Amsterdam gewonnen. De uitslagen luidden: Heren: Eindhoven.Neunkirchen (Saar land) 16; NilocEindhoven 30; Niloc Neunkirchen 32; AalsmeerKeulen 16; Blauw WitAalsmeer 31; Blauw Wit Keulen 23. Finale: KeulenNiloc 65. Dames: WLCKeulen 33; NilocWLC 40; NilocKeulen 12; AmstelHygia 01; HygieaDSG 20; DSGAmstel 10. Finale: HygieaKeulen 61. De ploeg van Nereus, die het vorig jaar in Amsterdam beslag legde op de Brussels Treaty Rowing Cup, heeft zaterdag deze beker behouden in de in Brussel geroeide wedstrijd tegen de studentenploegen van Londen en Brussel. Met drie seconden voor sprong op Londen ging de Amsterdamse acht als eerste door de finish, met een tijd van 4 min. 40 sec. voor de 1500 meter. Brussel werd derde met 11 seconden ach terstand op de winnaars. Nereus en de Londense acht hadden een zeer snelle start, met het gevolg dat Brus sel duidelijk de zwakste van de drie on middellijk achter kwam te liggen. Na 500 meter leidde Londen met een halve lengte voorsprong op Nereus, maar de Amster damse studenten zetten een aanval in, ver kleinden hun achterstannd en lagen na 1000 meter gelijk. Daarop volgde een nek- aan-nek race tussen beide ploegen, met Brussel in derde positie op één lengte. Nereus bleek over de meeste reserves te beschikken en liep gelijdelijk op de Lon- denaren uit, een duidelijke zege behalend. Woensdag wordt in het Krelagehuis te Haarlem de volleybal-competitie voortge zet. De hoofdschotel vormt de ontmoeting HVS-Velox, de laatste wedstrijd voor de afdelings-competitie voor de HVS-ers. De opgave voor Clay en zijn mannen is bij zonder zwaar; Velox is een moeilijke te genstander en een overwinning is voor de HBS'ers noodzakelijk om het kampioen schap, zonder beslissings-wedstrijd tegen Die Raeckse, met een jaar te prolongeren. Een gelijkspel kan HVS op gelijke voet met Die Raeckse brengen, terwijl door een nederlaag 't kampioenschap bij Die Raeck se terecht kan komen. De wedstrijd begint om acht uur. Voorts staan er nog een aan tal Haarlem-Amsterdam ontmoetingen op het programma. Heren: Die Raeckse-VHH (Amsterdam); dames: Die Raeckse-VHH, HBC-SMH (Amsterdam), Rap-Amstelland (Amsterdam). Het programma luidt verder: Heren eer ste klasse: HVS 2-Haarlem, Leonidas-PS VH, tweede en derde klasse: Blinkert-PW N, Rap 2-Haarlem 2, Boru-BWT, PSVH 2- Blinkert 2, HBC 2-Velox 2. Dames tweede en derde klasse: Haarlem- SSO, VVSH-Die Raeckse 7, Haarlem 2- Gios, Gios 4-HBC 4, Haarlem 3-MHBS 2, Spaarnestad-Die Raeckse 4. De internationale 20 km stadsloop in Sit tard, georganiseerd door de atletiekvereni ging „Sittardia", heeft een felle strijd op geleverd tussen de drie Nederlandse lange afstands-cracks, Bleeker van Lycurgus uit Krommenie, Van der Zande van Olympia '47 uit Halsteren en Van Ginkel van GAC uit Hilversum. Direct na de start nam dit drietal de leiding. Na 5 km moest Van Ginkel lossen. Na 10 km slaagde Bleeker erin Van der Zande achter zich te laten en het gelukte hem zelfs in het tweede gedeelte van de wedstrijd zijn voorsprong op te voeren. Hij won onbedreigd met een voorsprong van twee minuten op Van der Zande. De Haar lemmer Kroese werd tiende. In overleg met de heer Van der Heijden heeft ploegleider Koopmans de onafhanke- lijken aangewezen voor de wegwedstrijd Warschau-Berlijn-Praag, die van 2 tot en met 17 mei wordt gehouden. Het zijn Rijn- ders (Amsterdam), Pauw (Utrecht), Post (Nieuw Vennep), Van 't Hof (Sassenheim), Van Steenselen (Mijnsherenland) en Wolfs (Vlijmen). Als reserves zijn aangewezen Peters en Rusman (beiden Haarlem).

IJmuider Courant | 1956 | | pagina 7