Verenigingsvaria „Suomi"-Paasveldlopen in „De Heerenduinen" Agenda voor Velsen TURKS Kennemer Lantaarn Vermoeiend Paaslijstje Visserij -varia Onder eigen vaan ging in Velsen de tiende GOT A van start Havenberichten Old Clothes New r uit de IJmond Gymnasiasten uit alle hoeken van het land vier dagen bijeen in sportieve sfeer 7 Koster-ploeg overheerste THALIA Meisjes... voor Tanger Accordeonmuziek in het Kennemer Theater „Bosvolk" en „Vrije Vogels" met spel en operette Raad op Sclieybeeck In totaal 210 nieuwe huizen op agenda „Onze Zangers" niet samen met „Vogelvreugd" f Zoete zaligheid Medezeggenschap bij O.W. en gasbedrijf DRY CLEANING ONLY Zuid-Korea zal zeshonderd Japanse vissers vrijlaten Agenda voor Beverwijk WOENSDAG 4 APRIL 1956 Voor de traditionele onderlinge Paasveld- lopen van de KAV „Suomi", die maandag onder grote belangstelling van deelnemers en atletiekvrienen in „De Heerenduinen" werden gehouden, konden acht teams van dames, heren, meisjes en jongens worden samengesteld, waarbij een afstand van on geveer 2000 meter moest worden afgelegd over het heuvelachtige parcours, dat ook tijdens de nationale crosswedslrijden is ge lopen. Er waren twee estafetteploegen van vier atleten samengesteld, waarin de lange af standslopers en A-klassers J. J. Koster en J. Oosterman uitkwamen. Voor deze atleten was een afstand van ongeveer 1400 meter uitgezet, waarna de overige ploegleden de rest-afstand verdeelden. In de andere zes teams van vijf atleten kregen de eerste lopers de helft van de af stand voor hun rekening, waarna de tweede loper ongeveer 300 a 400 meter kreeg toe bedeeld en de overige estafetteleden de overblijvende meters verdeelden. Het team van de atleet Koster bleek het sterkste en het vlugste te zijn, want met flink verschil is er gewonnen. De ploeg van Oosterman beschikte niet over zulke krach- tige-assistenten als het eerste team en kwam bijna een halve minuut later aan de eindstreep. De uitslag werd: 1. J. J. Koster, A. Dek ker, mej. I. Waagmeester, mej. G. Velde 4 min. 29,8 sec. 2. H. Gnodde, F. Busscher, Rud Wel, dames R. Bakker, T. Gorter 4 59.0. 3. J. Oosterman, J. Smit II, dames N. Koster, J. Duyn 5.06.4. 4. J. Roemer, J Hurkmans, dames M. Grapendaal, M. Bak ker, T. Driessen 5.09.04. 5. L. Schol, P. Hoffmans, H. Riechelmann, dames I. Waas dorp, S. v. d. Werf 5.16.2. 6. W. Kok, Lange- ADVERTENTIE het theater met de beste films DONDERDAG a.s. 8 uur in één speciale voorstelling het aangrijpend filmwerk met RAYMOND PELLEGRIN - MICHELINE PRESLE. Een felle en realistische schildering van de verleidingen, waaraan jonge vrouwen van een wereldstad kunnen blootstaan. Toegang 18 jaar. Onder zeer grote belangstelling gaf de Beverwijkse accordeonvereniging onder leiding van haar dirigent Alb. v. d. Wolf, haar eerste donateurs-concert in dit sei zoen in de grote zaal van het Kennemer- Theater. Het eerste deel van het program ma werd door het B-orkest (de jeugd afdeling) verzorgd en de eerste twee num mers, een mars „Frohe Jugend" en een concert-ouverture van K. H. Moed werden op zeer beschaafde wijze uitgevoerd; de klank van dit jeugdensemble is opvallend fris van toon. Dat er met ijver wordt ge studeerd bleek ook al uit de „Valse Espag- nole" van J. Hellmesberger dit waarlijk niet gemakkelijke nummer werd zonder fout en virtuoos weergegeven. Met de con cert-ouverture hadden de jongelui hierna de verplichte werken voor het concours te Eibergen onder handen. Het jeugd-ensem- ble besloot het eerste deel van het pro gramma met de feest-ouverture van Langerak. Na de pauze kwamen de senioren aan de beurt, die eveneens met twee verplichte werken voor het concours te Eibergen be gonnen, n.l. De Fontanel van W. de Ruiter en de Lustspiel-ouverture van Kéler Béla. Het eerste nummer was prima van uit voering evenals het tweede helaas liep bij de laatste tien maten van de ouverture het orkest.de dirigent even uit de hand. Frühlings Erwachen van E. Bach, oogstte een daverend applaus dit was het orkest op zijn best: een volmaakte toon en een zeer muzikale uitvoering. De fantasie in A-dur van K. Wölki (pseudoniem voor Alb. v. d. Wolf) is een werk speciaal voor ac cordeon geschreven en geeft de uitvoeren den dan ook alle gelegenheid hun muzikale kwaliteiten te tonen. Het programma werd besloten met Alte Kameraden van Teike, dat zelfs om een bissering vroeg. Voor de pauze gaven de Castricumse Accordeonisten acte de présence. Ook dit ensemble, kleiner van bezetting dan zijn collega's heeft in zijn korte bestaan reeds ettelijke lauweren geoogst en ook zaterdag avond was het succes niet van de lucht. Gemeten naar de kwaliteiten van het A- orkest van Beverwijk, is dit gezelschap misschien nog iets fijner van toon en uit voering. Tijdens een gesprek met de diri gent de heer Alb. v. d. Wolf, verklapte deze, dat elk nummer individueel met de leden wordt ingestudeerd, om daarna in kleinere groepjes te worden uitgevoerd, tot dat men tenslotte tot ensemble-spel overgaat. De heer v. d. Wolf arrangeert de werken zelf, zo deelde hij mede en hij hoopte wederom in Eibergen met de hoog ste onderscheidingen uit de bus te komen. Van deze plaats wensen wij hem alle mo gelijke succes toe. Daar de vergunning om tot twee uur 's nachts te mogen dansen werd ingekort, moesten de solisten hun optreden laten vervallen, hetgeen door een groot deel van I het publiek werd betreurd. WOENSDAG 4 APRIL IJMUIDEN Thalia, 20 uur, „Johnny Guitar". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Ge- boüw, open van 9.3012 en 1416.30 u. Velser Kunstkring „Voor Allen", 20 uur, Rex, toneeluitvoering. SANTPOORT Ned. Herv. Kerk, Burg. Enschedélaan, 20 uur, orgelconcert door Albert de Groot. DONDERDAG 5 APRIL Velser Kunstkring „Voor Allen", als woensdag. Pieter Vermeulenmuseum. als woensdag. Thalia, 20 uur: Meisjes voor Tanger. SANTPOORT „Stem des Volks", 20 uur, „De Weijman" concert. VELSEN Raadhuis, 9.3012 uur, spreekuur wet houder R. Verbeek, Openbare Werken. ioen, J. de Keyzer, dames M. Cornelissen, Overkier 5.17.2. 8. E. Schik, J. Groen, P. v. Leeuwen, dames C. v. d. Wel, T. Dekker 5 min. 20,2 sec. In het Statenhuis werden 's avonds tij dens een zeer gezellige feestelijke bijeen komst de eierprijzen uitgereikt. De jeugdgroepen „Bosvolk" en „Vrije Vogels", die onder het jeugdwerk der Ne derlands Hervormde gemeente te Santpoort vallen, geven vrijdag 6 en zaterdag 7 april in het Jeugdhuis, Burg. Enschedélaan 67 een donateurs- en propaganda-avond. Jon gens en meisjes van „Het Bosvolk" voeren het zangspel „Lentebloemen" van Cath. van Rennes op en de „Vrije Vogels" de kinder operette „De toverbal" van Geertruida van Vladeracken. Zaterdag 7 april zal 's middags een spe ciale uitvoering voor de kinderen worden gegeven. Aan de voorbereiding van deze avonden is reeds enige tijd gewerkt, omdat er naar gestreefd wordt de attributen, coulissen en voor zoveel mogelijk ook de kleding door de jeugd zelf te laten vervaardigen, aange zien de zelfwerkzaamheid der jeugd onge twijfeld tot de kenmerken van het jeugd werk behoort. ST CAECILIA ZET SPOED ACHTER DE UNIFORMEN Om zo snel mogelijk het gewenste doel te bereiken gaat de harmonie St Caecilia haar actie voor het uniformfonds niet meer op zaterdagmiddag houden, maar zelfs op twee dagen in de week. Te beginnen vol gende week dinsdag 10 april en vrijdag 13 april komt men in de volgende straten: Wijkerstraatweg, Duinvlietstraat, Melklaan, Ir Krijgerstraat, Stratingsplantsoen, Born- straat en Smit van Gelderstraat. BRIDGECLUB DE KENNEMERS Ook dit jaar vond de traditionele Paas eieren drive plaats bij de bridgeclub „De Kennemers" met het volgende resultaat in matehpunten. 1. heren Witmond en Breedijk le prijs a lijn 152)4; 2. heren Kost en Bodewes 2e prijs a lijn 152; 3. dames Schildwacht en Breedijk 3e prijs a lijn 151; 4. heren Mulder en Kruis man 145K; 5. heer en mevr. Soomers 134; 6. heer en mevr. Estié 132; 7. dames Nieuwen- hoff en Kulman le prijs b lijn 130; 8. heren Kuys en Paats ?e prijs b lijn 129)4; 9. dames Wiggeman en Mulder 3e prijs b lijn 127; 10. heren Kleefstra en Top 122)4; 11/12. heren Schildwacht en Andela 118; 11/12. heer en mevr. Rietdijk 118; 13. heer en mevr. Wijers 117; 14/15. mevr. Kroone en heer v. Munster le prijs c lijn 113; 14/15. dames Andela en v. Sprang 2e prijs c lijn 113; 16. heren Bode en Koster 3e prijs c lijn 100)4; 17. dames Seegers en v. Munster 99 m.; 18. heren Gerritsen en Muller 94; 19. heren Andela en Steinberg 93)4; 20. dames Top en Muller 88 De Duitse trawler „Osnabrück" heeft in Engeland een record op zijn naam gebracht. Het schip verscheen met 4558 kits vis aan de markt in Grimsby en besomde voor deze vangst.... ruim 131.230.De „August Bosch" die ook in Engeland loste maakte 89.292.— voor 3190 kit®. De agenda van de openbare vergadering van de raad der gemeente Beverwijk op donderdag 12 april 1956 vermeldt: Benoeming van een ambtenaar van de burgerlijke stand. Voorstel inzake regeling voor een samenwerking in onderlinge af spraak tussen de gemeenten Velsen, Bever wijk en Heemskerk in het belang van een evenwichtige ontwikkeling van 't IJmond- gebied. Voorstel inzake het bouwen van 103 woningen aan de Populierenlaan, Plantage en Warande. Voorstel inzake het bouwen van 107 woningen aan de Eikenstraat, Es doornstraat, Olmenstraat, Populierenlaan en Plantage. Voorstel inzake onteigening van gronden in het uitbreidingsplan „Wa rande". Voorstel tot het verlenen van een krediet voor de aanschaffing van een vier de roltrommelauto. Voorstel tot het nemen van een besluit ex artikel 36, lid 4, der Woningwet. Voorstel tot het verlenen van een krediet voor de algemene woningtelling 1956. Voorstel tot het verstrekken van een krediet voor de aanschaffing van warm water-apparaten. Voorstel tot het verstrek ken van een krediet voor de aanleg van de speeltuin „Randwijk". Voorstel tot onttrek king aan het openbaar verkeer van wegen en weggedeelten in verband met de aanleg van de nieuwe rijksweg no. 9. Voorstel tot het verstrekken van een aanvullend krediet voor het uitschakelen van beerputten.Voor stel tot vaststelling van een verordening op de heffing van opcenten op de hoofdsom der personele belasting over het belasting jaar 1956-'57. Voorstel tot vaststelling van de 2e wijziging van de begroting voor het woningbedrijf 1954 en van de 19e wijziging van de gemeentebegroting voor dat jaar. Voorstel tot beschikbaarstelling van een krediet voor wijziging van het gasbuizennet in de omgeving van de Nieuweweg, in ver band met aanleg van rijksweg no. 9. Als- voren voor het aanbrengen van een elektri sche verlichting ten behoeve van de onder doorgang tussen de Havenstraat en de Meerstraat. Voorstel tot vaststelling van een reglement op de medezeggenschap van het personeel bij de verschillende takken van dienst. Voorstel tot het verlenen van voorschotten aan de besturen van bijzon dere scholen in deze gemeente als bedoeld in artikel 101 bis, vijfde lid, en artikel 103, zesde lid, van de Lager-onderwijswet 1920, en in artikel 35, zesde lid, van het Besluit b.l.o. 1949. Voorstel tot vaststelling van een verordening, tot nadere regeling van de rechtspositie van de vakonderwijzers bij het openbaar l.o. in deze gemeente. Pre advies van Burgemeester en Wethouders naar aanleiding van een ingekomen aan vrage ingevolge artikel 72 der Lager-onder wijswet 1920. Mededelingen en ingekomen stukken. DE K. M. C. GAAT RIJDEN Zondag 8 april organiseert de K.M.C. een oriënteringsrit over een lengte van ongeveer 70 km met een gemiddelde van 36 km per uur. Deze rit, die tevens de opening van het seizoen is, gaat over goede wegen en is voor iedereen te rijden. Deelname staat open voor motoren, auto's en scooters. De start vindt plaats om 2 uur bij café Timmer Meerstraat 72 te Beverwijk. De prijzen worden direct na de rit uit gereikt. In de vergadering van de leden van „On ze Zangers", welke dinsdag werd gehouden in hotel „Parkzicht" te Beverwijk, is lang durig gesproken over een brief van de volière vereniging „Vogel vreugd", eveneens te Beverwijk, om tot samenwerking te komen. Hoewel men inzag, dat met samen werking veel is te bereiken, bleek het toch niet mogelijk om een besluit tot volledige samenwerking te nemen. Als motief werd mede aangevoerd, dat „Onze Zangers" al leen bezitters van kanaries inschrijft en dat „Vogelvreugd" ook het bezitten van andere vogels toelaat. Dit zou er de oorzaak van zijn, dat ook de hoofdbesturen van beide organisaties niet samenwerken. Het voorstel van het bestuur om deel te nemen aan een gewestelijke tentoonstelling kon de goedkeuring van de leden niet weg dragen. Deze laatsten voelden meer voor een onderlinge tentoonstelling, welke zal worden gehouden op 14, 15 en 16 december van dit jaar. De opening werd vastgesteld op vrijdagavond 8 uur. Dit besluit had natuurlijk tot gevolg dat men reeds nu maatregelen diende te nemen om alles goed te laten functioneren. Ge dacht werd de hulp van de heren Vos en Verheide in te roepen als keurmeesters en wel voor respectievelijk „horzer" en „kleur". De voorzitter, de heer D. Weenings, re> kende verder wat de uitvoering betreft op de volledige hulp van de leden. Bridgers van Wijk aan Zee verloren van „Never Down" De r.-k. bridgeclub „Never Down" heeft in café „Timmer" een wedstrijd gespeeld tegen haar zustervereniging Wijk aan Zee De badplaatsbewoners moesten met 97 hun meerdere erkennen in Never Down. De ge detailleerde uitslagen waren: Never Down W. a. Zee pnt. 43 42 1—1 32 34 2—0 34 1—1 41 0—2 28 1—1 12 2—0 team 7 29 59 0—2 17 2—0 9—7 Kinder-meifeest van Partij van de Arbeid Evenals voorgaande jaren heeft de af deling Velsen-Noord van de P. v. d. A.- Vrouwenbond zich belast met de voorberei ding en de uitvoering van het kinder-mei feest op de eerste mei, voor kinderen van vijf tot dertien jaar. Het programma dat is ontworpen, is thans gereed en biedt de kinderen van de P. v. d. A.-leden, indien het weer daartoe zal mee werken, een prettige dag, die 's morgens om 9 uur begint na het verzamelen bij het Stratingplantsoen, hoek Wijkerstraatweg. Van hier gaan de kinderen naar het nog bosrijke deel van „Rooswijk" en de speel weide. In het middaguur komen de kinderen bijeen in het gemeentelijk ontspannings lokaal, waar de cabaretgroep „De Steek vlam" uit Den Haag een kinderprogramma zal verzorgen. Teneinde dit feest financieel mogelijk te maken, wordt de P. v. d. A.-leden en be langstellenden een intekenlijst aangeboden In Beverwijk hebben de knapen van de André de Haye- groep, bestaande uit Katho lieke padvinders-met-fantasie de Turkse trom geroerd voor hun plannen om op 6, 7 en 8 april een Turkse markt te houden, die klinkt als een complete duizend-en-één- nacht. Zo gij nieuwsgierig mocht zijn geworden naar de uitbundigheden, die geduren de deze drie dagen op de speel plaats van de jongensschool aan de Galgeweg om een volle beurs vragen welaan, ik wil u er wel een paar van opdis sen. Onder de tent, die de speel plaats voornoemd overspan nen zal en eventuele minder gewenste weergoden zal bui- tenhouden, zal het waarlijk Turks toegaan, melieven, want niet alleen is er een vrolijke keuken, waar ge uw gram schap mitsgaders uw inkomen kunt vergooien, maar daar zijn ook nog een raadhuis, maar dan meer om te raden dan om te vergaderen. Een waarzegster zal u het verle den, het heden benevens een mooi stuk van de toekomst uit de doeken doen, waartoe gij haar slechts een luttel stuk.je pasmunt heeft toe te werpen en wie benauwd is voor zijn toekomst de klant zou bij voorbeeld tot de agrariërs in de IJmond kunnen behoren kan zich altijd nog op het rad van avontuur toeleggen, zich aan ballonblazen wijden of 's levens sprekend mensen hoofd om raad gaan vragen. Wat dat laatste precies is, heb ik niet kunnen achterhalen, maar het ligt hoogstwaar schijnlijk in de richting van het Orakel van Delphi, dat onze aloude Greken snedig van repliek diende omtrent on derlinge ruzies en het geza menlijk levensgeluk. Maar luistert: de mannen van deze Beverwijkse groep hebben meer pijlen nog op de boog, want voor de ingang zal een minaret verrijzen en een iegelijk uit het padvinderswe zen zal zich hullen in het Turks habijt waarvoor reeds lang geleden deugdelijke knippatronen onder de deel nemers zijn verspreid. Mogen wij tezamen hopen, dat dit kleine Istanboel voor de pad vinders inderdaad aan de Gou den Poort komt te liggen.... „Wes" weg Uit Vondellaan en Hagelin- gerweg is een figuur verdwe nen, die wellicht de meest be- kende van geheel Driehuis was, omdat hij elke dag weer om trouw aan uw deuren ver scheen: vrind Wesselius. Twee- en-dertig-jaren-lang heeft hij dit, uw lijfblad in de bus ge deponeerd en thans is hem een andere bezigheid geboden, eveneens bij „zijn" krant. En ik meen, dat hem, die stille- kens en zonder fanfare uit de circulatie verdwenen is, een schouderklop achterna toe komt, want „Wes" heeft op die eenvoudige post laten zien, dat een mens ook in de kleine vertandingen van 's levens ra derwerk onmisbaar is. Ik vind, dat er eigenlijk te weinig feestdagen in het leven voorkomen. Om de twee weken een extra-zondag zou mij ge heel doen opbloeien en ik ge loof ,dat gij er evenmin over wegende bezwaren tegen zoudt kunnen ontwikkelen. Want zulke vrije extraatjes als pas genoten, doen ons weer eens diep en droef beseffen, hoe druk we ons eigenlijk maken, als 's morgens de wekker wèl te zeven ure afloopt en 's avonds de volgende ochtend alweer op de loer ligt om honend te kun nen lachen om de paar uurtjes slaap, die de mens zich gunt Twee zondagen hebben naar riijn bescheiden smaak dit sterke voordeel, dat de eerste ilthans een echte zondag is, omdat er nog altijd een tweede achteraan komt teneinde weer wat te wennen aan de dinsdag, die lang zo erg niet naar de maandag smaakt als wanneer hij een werkelijke maandag aan zich heeft laten vooraf gaan. Want als het dinsdag is, is het ook zomaar weer woensdag en dan is de week alweer half bekeken, nietwaar vrinden? Wat dat betreft zou ik geheel passen in het systeem van de Engelse zaterdag. Die moet nog lekkerder smaken dan de hal ve zaterdag van ons, misdeel- den. Laat ik echter niet onte vreden blijven, want voor wij de lange, extraatjes-arme zo mer tegemoet vlieden, komen er nog een stuk of wat van die vrije meevallers en wie weet is het dan géén paasweer en wél zoel genoeg om op een terrasje te gaan zitten dromen. Over terrasjes gesproken: we kunnen dat tegen die tijd in eigen beheer gaan doen, want bij de semafoor moet het eerste IJmuidense terrasje tegen Pinksteren klaar zijn. Is dit alleen al niet een pleidooi voor 3e Engelse zaterdag? Da's nie schoon, zunne. IJmuiden trekt steeds meer vreemdelingen het kan u bekend zijn, wanneer ge even op de bontgekleurde nummer borden let, die vaak over het Velsense asfalt snellen. Tijdens de Paasdagen waren er ver scheidene en ik wil niet zeg gen, dat zij ontsteld waren over het gebrek aan etablisse menten, waar een dronk te be komen is zonder dat men daar bij onmiddellijk aan de drank hoeft te raken, want dat is u- lieden bekend en bovendien wordt daar nu eindelijk wat aan gedaan. Nee, dat was het niet alleen. De man uit een plaatsje bij Antwerpen, die de IJmuidense nieuwbouw doortufte, had heel andere bezwaren. Hij vond het allemaal mooi en vlug gedaan na de verwoestingen, waarvan hij op mijn gezag moest aan nemen, dat ze door belendende mogendheden waren veroor zaakt, maar hij vond het ook schikbarend lélijk hier en daar. En hij schrok zichtbaar, toen hij de naam hoorde van de bouwmeester, die had goed gevonden, dat langs de Lange Nieuwstraat sinaasappelkrat ten tegen de gevels waren ge plakt bij wijze van balkonne tjes. Ik heb hem maar laten praten, want het was geen ar chitect, maar het is wel op vallend, dat zovelen, wanneer zij eerlijk worden, ons IJmui den in zijn geheel wel ge slaagd, maar in zijn onder delen maar onverteerbaar ach ten. Er zijn helaas weer legio onordelijkheden in het verkeer op te merken geweest gedurende de Paasdagen, zodat ik ulieden toch weer even vermoeien moet met een opvoedend babbeltje over hen, die het verkeer verkeerd beoefenden. Nèèm nu bijvoor beeld de bestelwagenchauffeur, die op het parkeerterrein bij de middensluis de deur van zijn voituur openzwaaide, de ma chine op gang bracht en rang pats achteruit reed, bovenop een Duitse gast in een personenauto. „Weenink" schaakte niet maar vierde feest Dinsdag hebben de leden van de Bever wijkse schaakclub „Weenink" de borden in de kast gelaten, en zijn met hun dames naar het clubhuis het Witte Kruisgebouw aan de Baanstraat getogen om een feestavond te houden, die uitstekend is geslaagd. De voorzitter van de feestcommissie de heer F H. Piët verheugde zich over de goede op komst. Bij monde van de heer J. G. Jimmink werd het eerste tiental op hartelijke wijze gehuldigd, vanwege het behaalde kampioen schap. Hierna werd een speciaal voor deze gelegenheid gemaakt feestlied gezongen. De avond werd op gezellige wijze door gebracht, waarbij kienen de hoofdschotel vormde. Tot slot vertoonde de heer Jimmink een door hem zelf opgenomen filmpje. Reeds enkele malen is de medezeggen schap van het personeel voor de gemeente lijke diensten in de gemeenteraad behan deld. Thans acht het college van burge meester en wethouders van Beverwijk de tjjd gekomen om een voorstel in die geest te doen. Het voorstel is om in twee takken van dienst de mogelijkheid tot instelling van zulk een medezeggenschap-commissie te openen. Het college is van mening, dat deze commissies een doelmatig middel kunnen zijn om de medeverantwoordelijkheid van allen, die bij een tak van dienst werkzaam zijn, voor een goede functionering van de dienst tot gelding te brengen. Met de Be verwijkse commissie van overleg is het college reeds tot overeenstemming gekomen over de instelling van medezeggenschaps commissies voor de dienst openbare werken en voor het gemeentelijk gasbedrijf. De samenstelling en de werkwijze van deze commissies zal door afzonderlijke verorde ningen kunnen worden geregeld. Prijzen van dinsdag. Heilbot 3,802,70; gr. tong 2,602,48; grm. tong 2,282,12; kim. tong 2,602,30; kl. tong I 2,902,32; kl. tong II 2,342,06; tarbot I 2,702,00; zalm 8, per kg. Tarbot II 114—112; tarbot IV 86—38; tongschar 8877; kl. tongschar 66; schartong 28; gr. schol 4433; grm. schol 6134; kim. schol 6434; kl. schol I 6340; kl. schol II 398; schar 261—10,50; bot 98; v. haring 2415; makreel 2712; gr. schelvis 4026; grm. schelvis 4127; kim. schelvis 4227; kl. schelvis I 4027; kl. schelvis II 3913; wijting 268; gr. gul 3229; midd. gul 3429; kL gul 28—27; kl. leng 34—30; kl. wolf 43; poontjes 22—10; lommen 27; kL koolvis zw. 2420; kl. koolvis wit 32, per 50 kg. Gr. kabeljauw 16667; gr. koolvis zw. 6756; gr. koolvis wit 7672; gr. leng 8460; gr. wolf 86, per 125 kg. Totaal aanvoer dinsdag 8000 kisten. Besommingen van dinsdag. VL 83 f 5950; VL 197 f 7230; VL 27 f 23.970; SCH 107 f 5690; RO II f3210; IJM 75 f3120; IJM 129 f 8540; IJM 74 f 1710; IJM 283 f 2990; IJM 204 f2340; IJM 53 f2460; HD 87 f13.170; KW 52 f9310; KW 22 f1595; KW 168 f3710; KW 48 f3310; KW 45 f 3280; KW 19 f 3020; KW 73 f 13.500; KW 175 f2750; KW 147 f2930; KW 101 f17.100; KW 24 f 4020; KW 28 f3100; KW 125 f2560; KW 166 f3170; KW 51 f4050; KW 17 f2980; KW 108 f 2740; KW 104 f3100; KW 26 f3420; KW 91 f3100; KW 10 f2570; KW 57 f2970; KW 126 f 3450; KW 162 f 4080; KW 59 f2230; KW 107 f 2670; KW 114 f 2640; KW 169 f2640; KW 20 f 2880; KW 47 f1090; KW 29 f1860; KW 23 f2590; KW 5 f 2530; KW 9 f2500; KW 41 f2830; IJM 52 f2020; IJM 11 f2680; IJM 45 f1470; IJM 3 f1410; IJM 210 f 3070; U 3 f 1270; WR 49 f 4240; RO 29 f 2650; KW 128 f 300; KW 53 f 2280; KW 210 f 2780; KW 36 f 3440; KW 27 f 3010; KW 133 f 3360; KW 12 f 2800; KW 98 f 2360; KW 77 f 1640; KW 165 f 2220; KW 79 f2910; KW 68 f 2040; KW 58 f1980; AM 18 f 2980; AM 17 f2300; AM 16 f 2420; HD 125 f 3460. ADVERTENTIE KONINGSPLEIN 10 - TELEFOON 4886 NOUD INGEN HOUSZ heeft gisteren voor het Velsense Gymnasium „Felisenum" met een voldaan gezicht een punt kunnen zetten achter de tijdrovende organisatie, die hij en zijn mede-gymnasiasten, op touw moesten zetten voor de lustrum GOTA - de Gymnasiale Olympiade, welke tot en met vrijdag in Velsen is ondergebracht. Hij deed dat met het hijsen van de eerste echte vlag, die een GOTA ooit heeft bezeten: een blauwe vaan met gele ineengestrengende letters, welke tot het einde van deze sportieve ontmoeting van enige honderden jonge klassici uit alle delen van het land boven het Velsens gym zal waaien. Wethouder H. de Boer had voor de vele gasten, die na een vaak verre treinreis ston den aangetreden aan de voet van vlaggemast en spreekgestoelte, nóg een verrassing: een aardig insigne, dat aan alle deelnemers is uitgereikt en in zijn speech sprak hij de hoop uit, dat de ijdelen, die de organisatie bij Velsen in goede handen dachten, gelijk zullen krijgen. Nu niet meteen hatelijk wor den, want dat ben ik van u niet gewend, maar u. even in denken, dat ge die Duitse toe rist waart geweest. Ge had terecht een schone bijdrage kunnen leveren tot de taal van Goethe en Horst Wessel. Nèèm ook de onvoorzichtig overstekenden, die er blijkens de rapporten der paasdienders weer in grote getale in het wild hebben rondgelopen. Mo toren op de hoek van de Snel- lius- en de Huygensstraat bo venop die overstekers, scooter tegen een fietser op de Sluis- weg en dat alleen en uitslui tend, omdat èèn blik over de linkerschouder velen te veel is. En zo zijn en worden er meer fouten, grove nalatighe den vaak, gemaakt. Het idee, dat de Lange Nieuwstraat een voorrangsweg is, zal zo langzamerhand wel bij de helft van het in dit op zicht hardleerse mensdom veld hebben gewonnen, maar het toepassen der voorrangsrege- len is nog steeds geen blij ge meengoed. Een automobielberijder, die samen met een bromfietser deze Lange Nieuwstraat af- snorde, had er blijkbaar nog niet eens een kaaskèrst van gegeten, want hij zwaaide domweg bij het Marktplein rechtsaf en vergat geheel, dat de bromfietser, die rechtuit koerste, /oorrang had. Dat wordt trouwens herhaaldelijk veronachtzaamd en wie het misschien nog niet weet, moge ik herhalen: rechtdoor gaat voor! Altijd. Overal. Over Marktpleinen gespro ken: daar staan thans van die lieve bordjes geplant met het woord „voetpad" er op ge boetseerd en die staan er niet om niet, melieven. Het wiel of ander rijden is sindsdien verboden over deze stenen vlakte en wie het toch doet, riskeert een fraaie prent van een boze agent. LAMPENiER Inmiddels vond hij het een eer voor Vel sen, dat deze gemeente de tiende GOTA sinds de oorlog binnen haar grenzen mocht ontvangen en hij vond het als onderwijs man vooral prettig, dat er op de middel bare scholen meer dan voorheen gedaan wordt aan de lichamelijke ontwikkeling van de jeugd, zonder dat men daarbij direct naar topprestaties streeft. Vriendschap nummer één De vriendschap, die de sport kan kweken was hem kennelijk meer waard. Jeanne Brommer, de ijverige secretaresse van het voorbereidende comité, dat de afgelopen maanden met alle mogelijke en onmogelijke problemen heeft gevochten in een periode, die doorspekt was van Paasproefwerken en andere gymnasiale plichten, kreeg als eer ste het insigne van de wethouder opgespeld en vervolgens is het woord gevoerd door de voorzitter van het GOTA-bestuur, Henk Penning a Deze heeft in een vlot toespraakje her inneringen opgehaald aan alle mogelijke samenbundelingen, die na de oorlog niet alleen mode maar ook noodzaak werden en hij gaf deze sportieve ontmoeting de wens mee, dat zij mag bijdragen tot een grotere solidariteit van de jeugd, zich daar bij dank. baar uitend jegens het initiatief, dat tien jaar geleden de eerste Gymnasiale Olym piade in Arnhem, waaraan deze jaarlijkse reünie nog altijd haar naam ontleent, ge stalte gaf. Hoge hoeden en parapluies Deze enigszins plechtige opening is gis teren voorafgegaan door een even luidruch tige als hartelijke begroeting van de GOTA- gasten door hun kwartiermakers op het station van Velsen. Al was de trein dan tien minuten over tijd, waardoor het program ma direct al enigszins in de knel kwam, er was aan yells en zotternij geen enkel we zenlijk gebrek, toen die trein er dan een maal was volgestouwd met Gymnasias ten en hun sportieve attributen benevens een aantal paraplu's, hoge hoeden en an dere zaken, die het winnen van wedstrij den aanzienlijk vergemakkelijken. In optocht is men naar het Velsense gym getogen, dat deze vier dagen de basis is van de Olympiade. Daar zaten de officials met groen-witte cocardes getooid te wachten op de storm loop op programma's, adressen en insignes terwijl elders kisten vol zoet vocht welis- Dinsdag kwamen in IJmuiden binnen: Dieter Waltraud van Hamburg. Kattegat van Londen. Werner Vinnen van Antwerpen. Möwe I van Stockholm Merak van Gdynia. Zuiderkruis van Djakarta. Prinses Wilhel- mina van Swansea. Niobe van Helsingfors. Seacloud van Norfolk. Deo Favente van Ko penhagen. G. F. Andreadis van Norfolk. Al- garve van Swansea. Hildegaard v. Klaipeda. Rolf van Vestervick. Meeuw van Swansea. Henny T van Garfston. Marin van Rotter dam. Koh I Noor van Lissabon. Vertrokken zijn: Benoil naar Curacao. Velox naar Antwerpen. Albert Willem naar Bremen. Zevenbergen naar Napels. Lies naar Middlesborough. Lin-gestroom naar Londen. MARKTBERICHT Spinazie 5973; prei 3872; waspeen 23—48; rabarber 4795; sjalotten 13—27; peen 612; rode kool 714; gele kool 1225; radijs 2634. waar een iets mildere temperatuur sugge reerden, maar niettemin geen gebrek aan klandizie hebben geleden. Verre reizen Met het kwartiermaken voor de haast vierhonderd meisjes en jongens hebben de Velsense gymnasiasten zich het vuur uit de sloffen gelopen, maar het is gelukt en iedereen heeft een onderkomen gevonden, al kwamen er enkelen tot ver over de ge meentegrenzen in Heemstede en Aerden- hout terecht. Na de middag was Sehoonenlberg het ter rein voor een massale „stedenhockeywed- strijd", die de hieronderstaande resultaten opleverde en die vanmorgen onverdroten is voortgezet. Vanmiddag gaat men atletiek beoefenen en gisteravond heeft Rex de jeugd binnen haar muren ontvangen voor een toneelavond, waarvan wij elders in deze editie een recensie opnemen. GorkumHengelo 03; VossiusAmers foort 11; GorkumTiel 00; Hengelo— Amersfoort 01; TielAmersfoort 12; HilversumDordrecht 10; Rotterdam— Deventer 10; VelsenUtrecht 21; Hil versumDeventer 30; Dordrecht Utrecht 02; RotterdamVelsen 10; DeventerUtrecht 02; AlkmaarHaga- num 00; SchiedamBreda 00; Leeuw ardenZwolle 11; AlkmaarBreda 01; Haganum-Zwolle 10; SchiedamLeeuw arden 01; BredaZwolle I0; Nijme genHaarlem 00 en GroningenArn hem 21. Japan laat 1433 Zuid-Koreanen vrij TOKIO (Reuter) Zuid-Korea zal ruim zeshonderd Japanse vissers vrijlaten, die er van beschuldigd worden de Zuid- koreaanse wateren te hebben geschonden, zo heeft het Japanse ministerie van Buiten landse Zaken te Tokio bekend gemaakt. Op grond van een nieuwe overeenkomst zal Japan op zijn beurt 1.433 Koreanen los laten, die in een Japans kamp worden vast gehouden. Het merendeel van deze mensen is op onwettige wijze het land binnenge komen. De Koreanen zullen kunnen kiezen tussen in Japan blijven of naar Korea terugkeren. WOENSDAG 4 APRIL - Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: Blanke Paria's". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Boefje". K.S.A., Overheidspersoneel, 20 uur. Kennemer Theater, 20 uur: „Cebuto"-pro- paganda-avond. Openbare Leeszaal, geopend van 15-17 uur; jeugd 15-16 uur. „Het Groene Huis", Jeugdleeszaal en uit lening van 15.1516.45 uur. R.K. Leeszaal, uitleenbibliotheek van 10-13 uur; lees- en studiezaal van 10-13 en .15- 18 uur. Wijk aan Zee, filiaal R.K, Leeszaal, dage lijks van 17-18 uur. DONDERDAG 5 APRIL K.S.A., Toneelavond T.O.V. „Het portret van Aloys". „Het Groene Huis", 15 uur; Bond van Ouden van Dagen. 't Centrum, 20 uur; Christelijk Nationaal Vakverbond. R.K. Leeszaal, uitleenbibliotheek, lees- en studiezaal van 10-13 uur.

IJmuider Courant | 1956 | | pagina 9