Verklaring van Gruenther is verontrustend" Monumentale beslissing Moskou zal Arabieren helpen als Westen mocht ingrijpen Weerbericht Haarlems Dagblad o4MORRIS vefwyou iïuy! Londen kan Washinton niet winnen voor forser beleid Minister Staf in Eerste Kamer: NA VO-raad stelt de operatieplannen vasty niet de opperbevelhebber Het woord is aan. Hammerskjoeld met instemming van de Veiligheidsraad naar Midden-Oosten Wrevel over de Amerikaanse sympathie voor het Arabisch nationalisme Verklaring van NAV O-woordvoerder Vluchtelingen in Den Haag aangehouden Ondergedoken bij kennissen Peking volgt Moskou in afbraak van Stalin Zowel Nehroe als Eisenhower verwacht geen verandering Al of geen brief Eisenhower ontkent Geen oorlogvoering Waterstofbom beteugeld in Amerikaans laboratorium? Aanhoudend koud Weerrapport 70e JAARGANG No 229 Kennemerlaan 186, ljmuiden. Tel. Adm. 5437, na 5 uui voor klachten bezorging 6450. Telet. Redactie 5389, na 5 uur: 5080 (K 2550), Meervlietstraat 80 (alleen redactie). Haarlem: Grote Houtstraat 93 alle afdelingen 15295 Advertentietarieven op aanvr. bij de Admin. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom DONDERDAG 5 APRIL 1956 IJmuider Courant EDITIE VOOR VELSEN-1JMUIDF.N EN BEVERWIJK EN OMGEVING, VAN 301e JAARGANG No 74 Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V., Grote Houtstraat 93, Haarlem. Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6,50, franco p. post 7,—. Losse nrs. 12 ct. Giro rekening 273107 ten name v. Haarl. Dagblad Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT DE MINISTER VAN Oorlog en van Marine, ir. Staf, heeft gisteren in de Eerste Kamer gereageerd op de verklaringen van de NAVO-opperbevelhebber, gene raal Gruenther, volgens welke in geval van oorlog de NAVO-verdediging wordt teruggetrokken in Zuid-West-Frankrijk, zodat West-Duitsland en Nederland voorlopig worden prijsgegeven. Minister Staf zei dat dit een hoogst ernstige kwestie is. „Ik weet niet of de weergave van het interview juist is", aldus de minister. „Onze vertegenwoordiger in Parijs stelt zich op de hoogte en hij heeft tevens opdracht gewag te maken van de indruk die de verklaring in Nederland heeft gewekt. Ik vind het interview allerongelukkigst. Het is noodzakelijk dat gewezen wordt op het totaal onjuiste van dergelijke verklaringen. De operatie plannen worden niet door de NAVO-opperbevelhebber vastgesteld. Hij werkt ze wel uit, maar ze worden door de NAVO-raad van ministers vastgesteld. In de operatieplannen komt beslist niet voor wat generaal Gruenther heeft gezegd. Daarom is het des te verontrustender dat generaal Gruenther zijn mede delingen heeft gedaan. De Nederlandse regering vat de zaak zeer ernstig op en zal haar in de NAVO-raad aan de orde stellen. Intussen heeft een woordvoerder van het NAVO-hoofdkwartier in Parijs verklaard, dat generaal Gruenther niet heeft gezegd dat de geallieerde strategie in Europa moet worden gebaseerd op de verdediging van zuid- of west-Frankrijk of een ander ge bied in het achterland. De woordvoerder merkte op dat generaal Gruenther reeds dikwijls heeft verklaard dat 'het geallieerde opperbevel met de hui dige troepensterkte niet de verdediging kan garanderen van het gehele NAVO-gebied in Europa tegen een totale aggressie. Om een dergelijke garantie te kunnen geven zou den volgens de generaal twee dingen nodig zijn: ten eerste een west-Duitse bijdrage, welke pas na drie of vier jaar volledig doel treffend zou kunnen zijn, en ten tweede de mogelijkheid atoom- en kernwapens in de verdedigingsplannen op te nemen. Onder de huidige omstandigheden zou het misschien niet mogelijk zijn een duidelijke strategie te bepalen waarbij al het gebied van de NAVO tot aan het IJzeren Gordijn wordt verdedigd, zoals uiteraard wenselijk zou zijn. Daarom zou het volgens de NAVO- opperbevelhebber onder de huidige omstan digheden misschien nodig zijn in het op stellen van plannen rekening te houden met een meer op een „dieptefront" geba seerde strategie. De woordvoerder noemde het verslag van het gesprek, dat d'e onafhankelijke linkse „Neue Rhein Zeitung" met generaal Gruen ther gehad zou hebben, „overdreven" en gedeeltelijk een „verkeerde weergave". Dit verslag was niet het resultaat van een conferentie met Duitse journalisten en priivé-interview maar gebaseerd op een jeugdleiders, die donderdag de „Shape" in Parijs bezochten, aldus de woordvoerder. Ook het Nederlandse ministerie van Bui- tenlandsche Zaken heeft medegedeeld, dat het aan generaal Gruenther toegeschreven Alfred M. Gruenther interview, gepubliceerd in de „Neue Rhein Zeitung", niet blijkt te berusten op een persgesprek. Het relaas van de „Neue Rhein Zeitung" is een eenzijdige en een onjuiste interpretatie van een uiteenzetting die generaal Gruenther aan groepen be zoekers van zijn hoofdkwartier pleegt te geven. Uit de tekst van deze uiteenzetting, die is vastgelegd, blijkt duidelijk, dat gene raal Gruenther over een verdediging van Europa uit west- en zuid-Frankrijk en over een latere bevrijding van de Duitse bonds republiek in het geheel niet heeft gespro ken. Duitse reactie Het Westduitse ministerie van Defensie heeft zijn vertegenwoordiger bij het NAVO- hoofdkwartier opgedragen volledig verslag uit te brengen over de recente verklaring van generaal Gruenther. De invloedrijke rechtse „Frankfurter All- gemeine Zeitung" (onafhankelijk) noemde Gruenther donderdag een „slechte psycho loog". Als Gruenther werkelijk de ver klaring heeft afgelegd zoals de „Neue Rheinzeitung" die weergaf, aldus het blad, zou West-Duitsland het voorbeeld van Ne- „Ik wil prof. Bronner en het Hildebrq,ndcomité hartelijk gelukwensen met de over winning van hun denkbeelden". Dat verklaarde wethouder W. F. Happé (staande) woensdagmiddag in de Haarlemse raad. Deze had zojuist met dezelfde stemmen- meerderheid (21-16) waarmee hij in 1933 de doorkijk in de Kleine Hout als plaats van bestemming voor het Hildebrandmonument van prof. Bronner aanwees, een voorstel van de B. en W. meerderheid verworpen om het monument op die plaats niet te aanvaarden. Over deze zaak, die reeds een voorgeschiedenis van 43 jaar heeft, waren bij het verdeelde pre-advies van B. en W. ruim twintig stukken, die alle gevraagde en ongevraagde adviezen van deskundigen bevatten. „De doorkijk wordt ernstig geschaad en dat komt voor de verantwoordelijkheid van de Haarlemse raad" zo zeiden de pleitvoerders voor nieuwe onderhandelingen met prof. Bronner en het comité over een andere plaats, geleid door het meerderheidsadvies van B. en W, dat door wethouder Happé werd toegelicht. „Dit is onmogelijk, want het alternatief luidt: daar of helemaal niet", was het zwaarst wegende argument van de voorstan- deri voor plaatsing in deze doorkijk, die zich dus schaarden achter het voorstel van de B. en W -minderheid, mr. C r e m e r s en wethouder Geluk, dat tenslotte toen iet andere was verworpen met algemene stemmen werd aanvaard. De grote een heid getuigde dan toch nog van de grote waardering welke over alle gespletenheid heen in de Haarlemse raad voor het Hildebrandmonument, het levenswerk van prof. Bronner, bestond. (Voor uitvoerig verslag zie pagina 9) derland moeten volgen en de vraag moeten stellen: waarom zou Duitsland biljoenen marken betalen om alleen maar de ver naar achter gelegen Brits-Amerikaanse linies te beschermen. „Elk land dat zichzelf verdedigt, wil niet slechts bevrijd worden, het wil zijn leven redden", aldus de „Frankfurter Allgemeine Zeitung". De Haagse politie heeft vanochtend om 10 uur de twee gedetineerden, die dinsdag middag uit het Huis van Bewaring te Haarlem zijn ontsnapt, aangehouden. De mannen werden gearresteerd bjj een inval in een woning in de De Kockstraat in het centrum van Den Haag. Een politieman had in het huis gisteravond twee mannen zien binnengaan, die hem verdacht voor kwamen. Er werd verband gelegd met de ontsnapping te Haarlem en aan de hand van foto's werd vastgesteld wie de mannen waren. Bij de inval werden de ontsnapten totaal verrast. Zij sliepen nog bjj de komst der politie en boden geen tegenstand. Het tweetal is op transport naar Haarlem gesteld. Vanmorgen zou de Haarlemse rechtbank uitspraak doen in de zaak tegen de Zaan dammer W. J., die zich veertien dagen ge leden te verantwoorden had gehad wegens het plegen van inbraken in de Zaanstreek. De officier van Justitie had een gevange nisstraf van een jaar en zes maanden ge- eist, door te brengen in de bijzondere ge vangenis voor jongelieden te Zutfen. De rechtbank achtte het onderzoek niet vol ledig en stelde de stukken in handen van de rechter-commissaris. HONGKONG (Reuter-AFP) De com munistische partij van China heeft ver klaard dat de Russische communistische partij juist gehandeld heeft met het ont tronen van Stalin. Dit was het eerste offi ciële commentaar uit China op de critiek van de Sovjet-leiders op Stalin. In de Chi nese verklaring wordt gezegd dat het on denkbaar is dat „in de eerste socialistische staat der geschiedenis een dictatuur van het proletariaat uitgeoefend wordt zonder dat op de een of andere manier fouten worden gemaakt. Aan de beschuldigingen, die de Sovjet-pers al aan Stalins adres heeft gericht, voegt China toe, dat hij on voldoende aandacht aan de ontwikkeling van de landbouw en het stoffelijk welzijn van de boeren heeft besteed. Over het al gemeen zijn er nog veel ongezonde toe standen. Vele wetenschappelijke werkers zijn dogmatisch en missen onafhankelijk heid van denken en een scheppende geest. De geschiedenis van de communistische partij in China levert bewijzen voor ver scheidene ernstige fouten, die dank zij de wijsheid van partij en volk geen nationaal gevaar hadden kunnen vormen. Premier Nehroe van India heeft ver klaard, dat degenen, die de Sovjet-Unie blindelings gevolgd hebben bij de veran deringen in de Sovjet-politiek de grond onder hun voeten hebben voelen wegzin- DIT NUMMER BESTAAT UIT ZESTIEN PAGINA'S Schiller: Enkel het werkzaam streven naar een bepaald doel maakt het leven dragelijk. DAMASCUS, NEW YORK/LONDEN (Reuter) In gewoonlijk betrouwbare kringen te Damascus is vernomen dat de Sovjet-Unie militaire hulp aan Israels Arabische buurlanden zal geven in geval van eventuele Westerse militaire inmen ging, die zou kunnen geschieden „onder het mom een Arabisch-Israelische oorlog te vermijden". „Indien een dergelijke inmen ging buiten de UNO om gaat, zou dit een schending van het UNO-handvest beteke nen, en de Arabische landen zouden dan kunnen rekenen op de nodige militaire, po litieke en economische hulp van Sovjet- Russische zijde", zo voegde men eraan toe. De Veiligheidsraad heeft eenstemmig be sloten de secretaris-generaal van de UNO, Dag Hammarskjoeld, naar het Midden- Oosten te zenden, om zich op de hoogte te stellen van de toestand aan de Arabisch- Israelische grenzen. Hammarskjoeld is van plan morgen per vliegtuig te vertrekken. De stemming kwam, nadat de raad drie Sovjet-amendementen op de oorspronke lijke Amerikaanse resolutie had verworpen. Toen de Sovjetafgevaardigde, Sobolev, ten slotte voorstemde, ging er een gejuich op. Volgens de Sovjet-amendementen zou Is rael nogmaals veroordeeld worden volgens vroeger goedgekeurde afkeuringen wegens aggressie, zou de toestand niet „gevaarlijk voor vrede en veiligheid" worden genoemd, doch „onbevredigend" en zou Hammars kjoeld moeten wachten met aanbevelingen totdat een mate van overeenstemming tus sen Arabieren en Israëliërs zou zijn be reikt. Egypte verklaarde volledige medewer king te zullen verlenen aan Hammarskjoeld De Egyptische gedelegeerde, Omar Loefti, zei dat de Amerikaanse gedelegeerde, Lodge, het duidelijk heeft gemaakt dat maatregelen die de secretaris-generaal mo gelijk ter vermindering van de spanning zal voorstellen binnen het kader van de wapenstilstandsovereenkomsten zullen worden gehouden. Hij zei dat een terug trekking van strijdkrachten van de de marcatielijnen niet in alle gevallen moge lijk is en niet kan worden voorgeschreven voor alle wapenstilstandsovereenkomsten. De gedelegeerde van Syrië, Sjoekairi, sloot zich aan bij de critiek van de Sovjet afge vaardigde. In Londen is geen officieel commentaar geleverd op het feit, dat president Eisen hower ontkend heeft een „brief' van pre mier Eden over de toestand in het Mid den-Oosten ontvangen te hebben. Niet- officieel was bekend gemaakt dat Eden een brief gezonden zou hebben. Wel heeft Sir Anthony onlangs een mondelinge bood schap overgebracht aan de Amerikaanse gevolmachtigde in Londen, Barber, over een herwaardering van de Britse houding ten opzichte van het Midden-Oosten. Het rapport waarin deze herwaardering is vast gelegd, is naar Washington gezonden na door het Britse kabinet goedgekeurd te zijn. De Amerikaanse minister van Buitenland se Zaken, Dulles, heeft het in studie in overleg met Eisenhower. Eisenhower heeft op zijn wekelijkse persconferentie in antwoord op vragen van verscheidene journalisten verklaard géén schrijven van Eden te hebben ontvangen, waarin deze zou hebben aangedrongen op een gemeenschappelijke Brits-Amerikaan se politiek in het Midden-Oosten. Hij ver klaarde ook niet te weten van „druk", die Groot-Brittannië op de Verenigde Staten zou hebben uitgeoefend om een krachtiger houding in het Midden-Oosten, en speciaal jegens de Egyptische premier, Nasser, aan te nemen. „Indien de Britten druk hebben uitgeoefend, is het niet op mij geweest. Al zouden wij dan daar een krachtiger poli tiek willen gaan voeren, dan zou ik toch moeten zeggen: In welk opzicht? Waar? en wanneer? Het vraagstuk van het Midden- Oosten kan worden vergeleken met een hoop stropoppen. Telkens wanneer er een wordt weggehaald, vallen enkele andere om". De president zei nimmer Amerikaanse troepen te zullen laten deelnemen aan een actie, die als oorlogvoering zou kunnen worden uitgelegd, zonder machtiging van 't Congres. „Als Amerikaanse troepen zich in een plaatselijk treffen zouden moeten verdedigen zou dat in geen geval oorlog voering zijn", aldus Eisenhower. De democratische voorzitter van de Ame rikaanse Senaatscommissie voor buiten landse betrekkingen, George, heeft ver klaard, dat Eisenhower de Amerikaanse lucht- en vlootstrijdkrachten in 't Midden- Oosten bevel zou kunnen geven tot optre den als hij dit nodig zou oordelen bij een onverwachte crisis. De president zou echter alleen met goedkeuring van het Congres gebruik kunnen maken van Amerikaanse landstrijdkrachten ih een conflict in het Midden-Oosten. Minister Dulles heeft op zijn wekelijkse persconferentie medegedeeld, dat indien onvoorziene gebeurtenissen in het Midden- Oosten optreden van Amerikaanse strijd krachten zouden vereisen, de president op grond van zijn constitutionele bevoegdhe den bijna onmiddellijk handelend zou kun nen optreden. ken. De veranderingen betekenen niet, dat de economische en politieke opvattingen van de Sovjet-Unie geheel veranderd zijn, doch dat de Sovjet-Unie de zaak in een nieuw licht is gaan zien. Het is goed van de ervaringen van anderen op uiteenlopend gebied te leren. Het is echter wenselijk, dat men bij het besturen van zijn land de rede gebruikt en niet blindelings handelt volgens de denkbeelden van een vreemde mogendheid, waarvan de economische en culturele tradities verschillend zijn, aldus Nehroe. President Eisenhouwer heeft op zijn we kelijkse persconferentie te Washington ge zegd dat er „ondanks de ontluistering van Stalins nagedachtenis geen fundamentele verandering in het streven der communis ten valt te bespeuren. Hun doeleinden zijn nog steeds: wereldverovering en de „dicta tuur van het proletariaat". De president gaf geen rechtstreeks antwoord op de vraag, of hij het eens was met Dulles' uit lating op diens wekelijkse persconferentie dat er enige hoop bestaat dat binnen- en buitenlandse druk de Sovjet-leiders moge lijk zou dwingen een minder strakke poli tiek te voeren. Hij bepaalde zich ertoe te zeggen dat Dulles en hij het erover eens zijn, dat de uiteindelijke doelen van de Sovjet-politiek dezelfde zijn gebleven en dat de communistische leiders blijven ge loven in de dingen, waar zij altijd in ge loofd hadden. ADVERTENTIE BARTEL10RISSTR. HAARLEM TEL. 13439 FERD. B0LSTR. 48 ADAM TEL. 717162 I Viltmantels in kleuren f69. BRAND IN DE BESTEVAERSTRAAT In de Bestevaerstraat te IJmuiden raakte donderdagmorgen in een schuurtje een gas slang in brand, die aan het comfoor vast zat, waarop de was werd gekookt. Er ont stond een begin van brand, dat echter door de snel optredende brandweer, die voor een grote brand was gealarmeerd, gedoofd werd. Het schuurtje liep vrij wat schade op. ADVERTENTIE GENèVE (AFP) In een Amerikaans laboratorium zou men er in geslaagd zijn fusie van waterstof- en zuurstofatomen zodanig te laten verlopen, aat men er energie aan kan onttrekken, zo meldt de „Tribune de Genève". Volgens het blad kan het gelukken van deze proef betekenen, dat over tien jaar ongekend grote energie bronnen aan de mensheid ten dienste zou den kunnen staan. De ontploffing van een waterstofbom berust in eerste instantie op onbeheerste fusie van waterstof en zuurstof, die met geweldige hitte en trillingen gepaard gaat en daardoor verwoestingen aanricht. In dien men de geweldige krachten, die door het bij elkaar brengen van waterstof en zuurstof ontstaan, leert beheersen, dan kan men deze in energie, bijvoorbeeld elektri citeit, omzetten. - Volgens het Zwitserse blad worden de technische bijzonderheden van de fusies- methode streng geheim gehouden. (Van onze correspondent in Londen) In Londen beseft men dat er door Wash ington weerspannigheid nauwelijks een mogelijkheid bestaat voor een forsere poli tiek in het Midden-Oosten die de Britse regering sinds enige tijd schijnt te overwe gen. Na de ontstemming over het medele ven dat de Verenigde Staten hebben ge toond voor het Griekse standpunt inzake Cyprus, (mede ingegeven door de verkie zingen in de herfst, waarvoor de groep die van Griekse afkomst is moet worden gepaaid) is nu wrevel ontstaan over de vriendelijkheden van Dulles aan het adres van de anti-Britse Nasser. De eerste reactie was dat premier Eden of de minister van Buitenlandse Zaken, Selwyn Lloyd, naar Washington zou die nen te gaan om Eisenhower duidelijk te maken dat het zo niet langer gaat. Voor Groot-Brittannië en de vrije we reld staat de olie van het Midden-Oosten op het spel. Zonder de toevoer daarvan dreigt in Groot-Brittannië massale werk loosheid. Vandaar een zekere nervositeit in Britse regeringskringen over het uitblijven van een eensgezinde Brits-Amerikaanse politiek inzake het Midden-Oosten, on danks het zogenaamde succes van Edens conferentie te Washington van eind Ja nuari. Londen beseft dat de Verenigde Sta ten in het verkiezingsjaar weinig kunnen uitrichten. Vandaar dat men vurig bepleit dat Groot-Brittannië het dan maar alleen moet opknappen en dat de Verenigde Sta ten dan wel gedwongen zullen zijn te vol gen. Vooral zij die op onrealistische gron den terug verlangen naar Groot-Brittan- nië's vergane glorie redeneren zo. Zonder Washington kan Londen echter weinig doen. De druk die deze groep in de con servatieve partij op Eden uitoefent heeft reeds geleid tot het verre van gelukkige be sluit tot de deportatie van aartsbisschop Makarios van Cyprus. De geruchten over het dramatisch be roep van Groot-Brittannië op de Verenig de Staten een krachtiger houding aan te nemen in het Midden-Oosten, in het bij zonder tegenover Nasser, zijn zowel in Washington als in Londen tegengespro ken. Er was geen dringende brief van Eden aan Eisenhower. Deze in de verhitte fantasie bestaande brief was echter over bodig omdat het Britse standpunt in Washington allang bekend is. Beide rege ringen plegen voortdurend overleg over de situatie in het Midden-Oosten. Grote verschillen President Eisenhower heeft op zijn we kelijkse persconferentie nog eens beves tigd dat er belangrijke verschillen tussen Londen en Washington bestaan ten aan zien van de te volgen gedragslijn. Wash ington behoeft niet overtuigd te worden van het economische en strategische be lang van het Midden-Oosten voor de vrije wereld, maar juist daarom wil het met de grootste omzichtigheid te werk gaan en niet bij voorbaat de sympathie verspelen van het anti-koloniale Arabische nationa lisme waarvoor de Amerikanen, gezien hun eigen historie, een natuurlijk zwak bezitten. Integendeel, Washington meent dat de politieke, sociale en economische verlangens van de volken van het Midden- Oosten ten volle tot hun recht behoren te komen, zoals Eisenhower opmerkte. Men vraagt zich in Londen bezorgd af, of een dergelijke verklaring geen vrijbrief bete kent voor de anti-Westerse bewegingen in het Middên-Oosten. DE BILT. In de polaire lucht, die gis teren naar ons land werd gevoerd, kwamen in de avond flinke opklaringen voor, waar door de temperatuur snel daalde. Verschil lende stations in Nederland meldden van nacht minimumtemperaturen van 2 graden onder nul. Later in de nacht nam de be wolking weer toe onder invloed van een depressie, die via Engeland in de richting van België koerste. Op de oceaan handhaaft zich een om vangrijk hogedrukgebied, terwijl de lucht druk boven Scandinavië laag blijft. Daar door blijft ook de aanvoer van koude po laire lucht gehandhaafd, zodat in het tem- peratuurverloop maar weinig verandering komt. Bij de zuidpunt van Groenland is een nieuwe storing verschenen, die via IJsland in de richting van west-Europa zal koersen, maar ze zal morgen het weer in ons land nog niet beïnvloeden. KRAAIJER's Speciaalzaken Beverwijk - Breestraat 6 (van hedenmorgen 7 uur) Weers toestand nu i c ■3 o SC a - P ca £5 S3 S Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Dublin Londen Amsterdam Brussel Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zürich Genève Locarno Wenen Innsbruck Rome Den Helder Ypenburg Vlissingen Eelde De Bilt mist geheel bew. onbewolkt half bew. sneeuw motregen geheel bew. sneeuw regen regen onbewolkt zwaar bew. licht bew. zwaar bew. zwaar bew. sneeuw nevel zwaar bew. licht bew. geheel bew. sneeuw geheel bew. zzo windstil nnw w n wnw wnw z zzw wzw Tl nw nw w w wnw windstil n o nw windstil zzo 3 zS -11 0,2 -4 1 -2 0 -0 0,1 1 9 8 0,4 2 0,5 0,2 1 0 0,2 0 5 1 0,4 -0 0,5 1 1 11 0 lichte regen zw. wzw 2 2 lichte regen mat. wzw 3 2 lichte regen matige z 2 1 geheel bew. zwakke w 1 0,6 lichte regen matige z 2 2 Twente lichte regen mat. wzw 0 0,5 Eindhoven lichte regen matige z 0 1 Vlv. Z.-Limb. motsneeuw matige z 0 1 Neerslag laatste 24 uur. ^^OOf>^OOnrirvTnnr)(-xYXYX)OOOnO(YXX)0"YyYYVVN^nrYYYYYV-ioooOOOOO AANHOUDEND KOUD Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van don derdagavond tot vrijdagavond, opge maakt om 11.15 uur: Aanhoudend koud weer met wisselen de bewolking en enkele regen-, hagel- of sneeuwbuien. Matige tot krachtige noordwestelijke wind. 6 april Zon op 6.06 uur, onder 19.24 uur. Maan op 3.56 uur, onder 14.25 uur. Maanstanden 11 april 3.39 uur: nieuwe maan 18 april 0.28 uur: eerste kwartier 25 april 2.40 uur: volle maan Hoog en laag water in IJmuiden Donderdag 5 april Hoog water: 11.25 en uur. Laag water: 6.16 en 19.18 uur. Vrijdag 6 april Hoog water: 0.13 en 12.49 uur. Laag water: 7.47 en 20.41 uur. OOQQQOOOQOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOCa

IJmuider Courant | 1956 | | pagina 1