GOTA- sport te velde - ter baan en te water Mijnenvegers werden vrachtschepen, sleepboten en trawlers Havenberichten Openluchtbad „De Heerenduinen" viel ten prooi aan botte vernielwoede /- THALIA n RAADSELRUBRIEK I LANGS SLUIZEN EN HAVENS Burgerlijke Stand Velsen Uitkering Hoogovens-personeel Grote schade aangericht - opening komt in gevaar Cockie Gaskelaars zorgde voor een Schiedam se hegemonie in het „Velserbad" Collecte uitgaansdag bejaarde VeLenaren Bijna twee mil joen voor „Duinwijck"-huizen ln totaal 94 huizen voor „Eigen Haard MEKOG huurt opslagterrein van gemeente Tennis de mooiste sport die er is Receptie vijftigjarige veiling „IJmond-raden" op 12 april Verder normale agenda met onder meer woningbouw' project DONDERDAG 5 APRIL 1 9 5 IN ENGELAND WERDEN gedurende de laatste wereldoorlog vele series schepen gebouwd om meteen ingezet te worden ten behoeve van de strijd ter zee. Er ontstond namelijk een grote vraag naar schepen van allerlei soort en voor verschillende dien sten. Zeer belangrijk werk hebben de trawlers verricht en het zijn niet alleen de Engelsen geweest, die dit scheepstype hebben gebruikt voor de strijd ter zee. De trawlers van andere landen kregen eveneens die bestemming, geschilderd in de grijze oorlogskleur, geheel verbouwd en voorzien van bewapening. Dat de tijdens de oorlog gebouwde schepen veel overeenkomst vertoonden met de bouw van vóór de oorlog verwondert ons niet en vooral bij de trawlers valt dit direct op. Gezien het doel waarvoor ze werden gebouwd waren het meer marinevaartuigen dan visserij vaartuigen. Een voorbeeld hiervan zijn de schepen van de „Isles"-klasse, een serie van circa 80 mijnenvegers, elk met een waterver plaatsing van 560 ton, een lengte van ruim 45 meter en een machinevermogen van 850 pk. De machine en de ketel plaatste men in de midscheeps met het gevolg dat het silhouet weinig overeenkwam met dat van een trawler. Nauw verwant aan de „Isles"-klasse was de „Dance"-klasse, waartoe onder andere de „Rumba", de „Quadrille" en de Moris Dance" hebben behoord en verder de „Tree"-klasse met de „Acacia", de „Bay", de .Olive", de „Wal nut" en nog enkele andere. Aankoop mijnenvegers Wellicht hebben de Engelsen al deze schepen gebouwd om ze na de oorlog weer voor de visserij te gebruiken, maar toen het zover was, is dit niet gebeurd. Er was geen emplooi voor deze schepen en Enge land had er weinig interesse voor, want de serie werd te koop aangeboden. Voor welk doel ze ook gebruikt zouden worden, elk schip moest een grote verbouwing onder gaan. Vrijwel elk land had echter te kam pen met een tekort aan scheepsruimte. De landen die bezet waren geweest konden hun zwaar getroffen vloot niet direct aan vullen en begonnen met de aankoop van mijnenvegers van het bovengenoemde type. Velen zijn er toen naar Noorwegen gegaan en voor de vrachtvaart verbouwd. Enkele jaren geleden is er nog wel eens één in de haven geweest met visfilets. Ze werden trouwens ook voor Nederlandse rekening aangekocht. We herinneren ons meteen de stoomtrawlers „Claes Compaen", „Assan Reis" en Simon de Danser" die ook tot dit type hebben behoord en verder zagen we vaak de sleepboot „Holland" van de firma Doeksen in IJmuiden, die intussen door een nieuw vaartuig is vervangen. Ook Bel gië en Frankrijk hadden enige trawlers van dit type. De Belgen werden echter naar Duitsland verkocht en de drie IJmuidense trawlers „Claes Compaen" „Assan Reis" en „Simon de Danser" gingen er achteraan. Van „Coimbra" tot „Turka" Toch is er nog een dergelijk vaartuig kort na de oorlog in ons land terecht geko men. Een Rotterdamse rederij had het voornemen het schip voor de kustvaart in de vaart te brengen en het inmiddels de naam „Coimbra" gegeven. Van die verbou wing is niets gekomen. Later, aangekocht door de firma Kramer Booy, kwam het schip naar Haarlem teneinde er een be stemming voor te vinden. Op zekere dag kwam de „Coimbra" in de Haringhaven en kort daarna werd machine en ketel verwij derd; alleen het casco bleef over. Dit casco werd tenslotte in 1952 verkocht naar Duits land. De sleepboot „Fairplay I" vertrok er op 23 februari 1952 mee van IJmuiden met bestemming Cuxhaven. Daar aangekomen begon men met de verbouwing tot vracht schip. Het casco werd met ongeveer 9 me ter verlengd en er werd een motor inge- plaatst. Wat er van de „Coimbra" is gewor den kunnen we zien op de foto, die in fe bruari gemaakt is toen het schip de nieuwe Rotterdamse waterweg passeerde. Sedert 1952 voert het de naam „Furka" en na aan vankelijk onder Zwitserse vlag te hebben gevaren voor de Lloyd Seeschiffahrt A.G. te Base! behoort het schip thans voor de zelfde rederij thuis in Hamburg. Als mij nenveger gebouwd in 1944 bij Cochrane Sons te Selby kwam de „Furka" in 1952 als vrachtvaarder gereed bij de Mutzelfeldwerf in Cuxhaven. De inhoud bedraagt 667 bru to, 377 netto reg.-ton en 951 ton draag vermogen. Na de verlenging heeft 't vaar tuig een lengte van 54.41 m. gekregen, de breedte is 8.38 m. en de holte 4.14 m. Er kan veel aan een schip worden veran derd, want wie denkt nu aan een Britse stoommiinenveger als hij het motorvracht schip „Furka" onder de Duitse vlag ziet. passeren. ARIE VAN DER VEER (Nadruk verboden). Woensdag kwamen in IJmuiden binnen: Philetas van Antwerpen. Jupiter van Genua. Delfland van Buenos Aires. Hugin van Norr- köping. Ria van Rotterdam. Falkenthal van Rotterdam. Jason van Rotterdam. Anneliese Porr van Londen. Vliestroom van Londen. Gert van Londen. Plato van Hamburg. Plan- cius van Crimsby. Lutecia van Boston. Vertrokken zijn: Heriot naar Leith. Falcon naar Londen. Cimbria naar Geffle, Alcetas naar Rotterdam. Amstelstroom naar Huil. Westkust naar Rotterdam. Oranjestad naar Hamburg Grethe Bücher naar Vestervick. Margriet L naar Londen Jaba n. Plymouth. Henny T naar Werkendam. Bittern naar Liverpool. Meeuw naar Brugge. Melanpus naar Londen. Johannes naar Bremen. Elisa beth naar Londen. Theano naar Rotterdam. Roelf naar Le Havre. Patria naar Antwer pen. Lacordillera naar Hampton Roads. Annie G naar Londen. Noordstad naar Rot terdam. Bill S naar Antwerpen. Werner Finnen naar Le Havre. Westerschelde naar Leith. GE" OREN: M. H. B. DuineveldKoreman, d„ Voorplaats 21, Santpoort: H. A. M. van Schooten—Smakman, d.. Hillegondsweg.ie 3, Santpoort; M. Jaspers—Dijkhuizen, d„ Schel- destraat 3, IJmuiden; M. W. van der Wurff— de Valk, d., Oosterduinplein 13, IJmuiden-O.; A. Potze—Nieman, d., Hunzestraat 48, IJmui den; Chr. H. Verzijlen berg—Duin, d., Geril e- weg 32, Velsen; J. Bakkerde Graaf, z., Gia- hamstraat 154, IJmuiden; A. W. Dekker— Entius, z.. Kortenaerstraat 28, IJmuiden-O.; H. HaakGoossen. d„ Lange Nieuwstraat 30, IJmuiden; L. van Hentende Cock, d., Voor plaats 18. Santpoort; J. Terra—Hijnen, z„ Diezestraat 2. IJmuiden; J. Zwart—Breuk hoven, z„ Bakkerstraat 4, IJmuiden; H. Blansjaar—van der Werf, z., Vechtstraat 101, IJmuiden; P. Koornde Wit, z., Ahomstraat 8 IJmuiden-O.; M. Dijk—de Vries, d„ Anna- straat 26, IJmuiden; C. van den Bos—Burger, zGjertsenstraat 1, IJmuiden-O.; B. Terburgh Keur, d., K. Wilhelmstraat 26, IJmuiden; E. Ploeg—Been, z,, Edisonstraat 11, IJmuiden. Naar wij vernemen zullen de Hoogovens behalve de 5 percent winstdeling aan het personeel ook 2 percent over het jaar loon 1955 uitkeren, waarbij de aftrekpost van de toegestane 3 ten gunste van het personeel werd afgerond. „ZonnestraaI"-collecte bracht meer op De in Beverwijk en Wijk aan Zee gehou den collecte voor „Zonnestraal" en het NVV tbc-fonds heeft een bedrag opgeleverd van f 2226,73. Dat is ruim f 200 meer dan verleden jaar. DIPLOMA'S EN FILMS VOOR „IJMOND"- ZEEKADETTEN De feestelijke diploma-uitreiking aan het zeekadettenkorps „IJmond" zal op zaterdag avond 7 april in het gebouw voor Christelijke Belangen te IJmuiden plaats hebben. Tevens zullen dan enige films worden vertoond. DE MASSALE JEUGD-SPORTMANIFESTATIE van de 10e GOTA werd gister morgen voortgezet met de hockeywedstrijden, die weer achter „Schoonenberg" werden gehouden. De organisatie was puik in orde, maar daarom wilden alle wed strijden nog zo maar niet op rolletjes gaan, temeer, omdat de ploegen volkomen onbekend tegenover elkaar stonden en men eikaars krachten eerst eens moest testen. De ene wedstrijd werd daarom in Gym-jargon als „pet" gekwalificeerd, terwijl de volgende als „rommelig" is aangeduid. De resultaten waren echter alle dezelfde, en wel, dat het leuk was en er bovenal sportief was gespeeld, waar het tenslotte om ging. Gistermiddag is de jeugd naar Watervliet getogen voor de atletiekwedstrijden en het Velserbad zag de schare des avonds, ter gelegenheid van èen zwemfestijn. Een deel van de IJmuidense jeugd heeft tijdens de Paasdagen blijkbaar haar stomp zinnige vernielwoede botgevierd op het openluchtbad „De Heerenduincn", waar door onbekende onverlaten voor vele hon derden guldens schade aan bassin en ge bouwen is aangericht. Het zware slot, dat de toegang tot de bron vergrendelde, is zelfs geforceerd en er is iemand bü de kostbare pomp geweest, die het bassin van water moet voorzien. Indien de schade ernstig is, kan het bad voor het nieuwe seizoen niet op tijd geopend worden. Dit meer dan erge vandalisme moet ge beurd zijn in de tijd, dat er geen toezicht in het bad was: meestal gaan de mensen van de gemeente eens even kijken, omdat men na de onprettige ervaringen van de afgelopen winter, toen het krabbelbaantje is vernield, de jeugd niet al te zeer meer vertrouwt. Het laatste bezoek aan het bad viel zaterdagmiddag, maar toen men na de Paasdagen weer eens poolshoogte ging ne men, bleek er een ware ravage te zijn aan gericht. Niet alleen dreven de tribunes in het bassin en waren de tegelpaden over een grote lengte ondersteboven gehaald, terwijl de tegels kapotgesmeten en in het bassin gegooid waren, maar de zinloze vernielerij had van de bassinrand een kartelrand ge maakt en de startblokken zijn daardoor los komen te staan. De schutting, die het zwembad omgeeft, is op twee plaatsen ingetrapt, waardoor op één plek een gat ontstond, waar een auto makkelijk door kan en bovendien hadden de bezoekers zich van de klokstandaard meester gemaakt, die met de vlaggemasten in het bassin terecht is gekomen. Het ge meenschappelijk kleedlokaal was evenmin veilig voor de heren, die zich om te begin nen bezighielden met het vernielen van de ruiten, om daarna in het inwendige van het gebouwtje een grootscheepse afbraak op touw zetten. De schotten zijn spoorloos verdwenen en veel houtwerk werd onher stelbaar beschadigd. Er is voor een kapitaal verhield. Wellicht de ergste tegenvaller voor de gemeente is het feit, dat de knapen zich toegang hebben weten te verschaffen tot de wel, die achter een vergrendelde ijzeren deksel zit, dat de heren echter niet heeft kunnen tegenhouden. Hierdoor kan name lijk het plan van openstelling der inrich ting in gevaar komen, omdat het functio neren van het bad in hoge mate van de goede watervoorziening afhangt. De politie is in deze ernstige zaak gemengd en heeft een grootscheeps onderzoek opgezet. De uitslagen luidden: Poule 1: Gorkum Amersfoort 01, TielHengelo 00, Gor kumVossius 03, Tiel—Vossius 02. Poule 2: DordrechtRotterdam 12, Hil versumUtrecht 40, DordrechtDeven ter 20, VelsenHilversum 01, Rotter damUtrecht 03, DeventerVelsen 02, HilversumRotterdam 01. Poule 3; HaganumSchiedam 20, Alk maarZwolle 02, HaganumBreda 10, AlkmaarLeeuwarden 21, Schiedam Zwolle 12, BredaLeeuwarden 10, Alk maarSchiedam Poule 4: NijmegenBarlaeus 00, Gro ningenHaarlem 01, ArnhemBarlaeus 12, GroningenNijmegen 10, Haarlem Barlaeus 00, ArnhemHaarlem 30. Atletiek op Watervliet „Watervliet" kreeg dus in de middag de gymnasiasten op en binnen de sintelbaan te verstouwen, waar de diverse veldsporten beoefend werden. Voor de 800 meter jon gens was wel de meeste belangstelling, te meer, daar zich gedurende de eerste paar honderd meter geen kopgroep vormde en de lopers elkaar geen centimeter toegaven. Eindelijk maakte zich een groepje van vier man los uit het peloton, die zelfs nog een behoorlijke eind-sprint konden laten zien. Amersfoort won daardoor met 2 min. 20 sec., Rotterdam kwam op de tweede plaats met 2.20.4, 3. Utrecht 2.22.4, 4. Alkmaar 2.22.8, 5. Arnhem 2.26.7 en 6. Velsen met 2.28.0. De 80 m meisjes werd door Dordrecht gewonnen in 11 sec., de 100 m jongens ging naar Haarlem met 11,7. Kogelstoten meisjes (4 kg) was voor Hilversum met 8.05 meter, de jongens (5 kg) van Zwolle brachten het hiermee tot 11.52 meter. De Hilversumse meisjes sprongen 1.35 m hoog en de Amsterdamse Vossianen deden het zelfde als de Arnhemse jongens, zij brach ten het tot 1.60 meter. De estafette 4 x 80 meter werd voor het Amsterdamse Vossius gymnasium gewonnen met 44.3 sec. Verspringen jongens werd een eerste plaats voor Arnhem met 5.52 meter, de meisjes uit Dordrecht sprongen 4.53 meter. Een zware veldloop van 2000 meter bracht de Hilversummers de overwinning. Velsen bezette hier de goede derde plaats. B(jna alles te water De Velsense sportleraar J. Mulder had gisteravond in het Velserbad de handen vol om het uiterst luidruchtige volkje in toom te houden, alhoewel de humor ge- 'lukkig de boventoon voerde, hetgeen bleek uit de waarschuwing van de heer Mulder, om tijdens het zwemmen niet op de ban ken te gaan staan, daar de mogelijkheid niet was uitgesloten, dat het publiek met tribune en al te water zou geraken, welke waarschuwing met luid „hoera" geroep werd ontvangen. In een tempo, dat voor internationale zwemwedstrijden niet on derdeed werd daarop het omvangrijke zwem-programma afgewerkt. Zelfs zo snel, dat er tijd over bleef om voor de vuist weg een polo-wedstrijd voor jongens en een voor meisjes te houden, die beide onder de beste stemming, luid aangemoedigd door mede-scholieren werden gespeeld. Bij de meisjes-zwemwedstrjjdcn bleek Schiedam de beste troef in handen te heb ben, doordat Cockie Gaskelaars hiervoor uitkwam. De tijden lagen daardoor voor Schiedam wel uitermate gunstig, zoals in de eerste serie 50 m rugslag reeds bleek: Schiedam 40.7 sec., tweede Hilversum met 44.6 sec. De eerste ronde voor 4 x 25 meter esta fette bracht een behoorlijke spanning te weeg, doordat bij het ingaan van de laat ste baan de vier deelnemers precies gelijk startten. De tijden hiervoor waren: 1. Alk maar in precies 1 min., 2. Amersfoort 1.02, 3. Arnhem 1.05.4, 4. Hilversum 1.05.4. In de finale kwamen deze ploegen weer tegen elkaar uit en bleef de volgorde ongewij zigd, de tijden lagen echter enige seconden hoger. De overige zwem-uitslagen waren: 50 m rugslag meisjes: 1. Schiedam 39.6, 2. Amersfoort 44.9, 3. Hilversum 45.6, 4. Arnhem 46.0. 50 m rugslag jongens: 1. Groningen 36.0, 2. Alkmaar 39.5, 3. Hilversum 40.9, 4. Haar lem 41.0. 50 m vrije slag meisjes: 1. Schiedam 30.8 (door Cockie Gastelaars), 2. Alkmaar 36.3, 3. Groningen 37.2 en 4. Arnhem 40.2. 50 m vrije slag jongens: 1. Alkmaar 30.4, 2. Groningen 32.6, 3. Amersfoort 32.9 en 4. Rotterdam 37.1 sec. Bijzondere vermelding verdient de snelle verschijning van de extra-editie van het schoolblad van het Gymnasium Felisenum, dat gisteravond tijdens de zwemwedstrij den reeds de resultaten kon meedelen van de gistermiddag gehouden atletiekwed strijden! Het grote aantal medewerkers heeft bij het opstellen en uitvoeren daar van beslist een complimentje verdiend. Haarlem geniet vandaag het volleybal en lawntennis-toernooi. ADVERTENTIE het theater met de beste films i VRIJDAG 8 uur, ZATERDAG en ZONDAG 7 en 9.15 uur DEAN MARTIN - VERRY LEWIS de wereldberoemde komieken in hun nieuwste en grootste lachsucces YOU'RE NEVER TOO YOUNG (Je bent nooit te jong....) in TECHNICOLOR!14 jaar MAANDAG. DINSDAG en WOENSDAG 8 uur Een realistische film over jonge vrouwen en misdaad! VROUWENKOOI Hoe slecht kan een goed meisje worden 18 jaar ZONDAGMIDDAG 3 uur Een bijzonder Jeugdprogramma SNEEUWWITJE EN DE ZEVEN DWERGEN Geheel Nederlands gesproken! Voorverkoop zondagmorgen v. 11-12 u. DONDERDAG 12 APRIL in onze serie speciale voorstellingen het ontroerende filmwerk DE 2 STRAATJONGENS VAN PARIJS naar de wereldberoemde roman. HEDENAVOND 8 uur: „MEISJES. VOOR TANGER" Vijf mille nodig De commissie voor ontspanning van Ouden van das-en. die jaarlijks een tocht organiseert voor de Velsense beiaarden is ook dit jaar weer bezig met de voorbereiding om de be jaarden een prettige uitgaansdag te bezorgen. De commissie zit echter met grote finan ciële moeilijkheden welke ontstaan door het steeds groter wordende aantal bejaarden, dat aan de uitgaansdag deel neemt. Dit jaar is zeker een bedrag ad f 5000 nodig wil de commissie haar plannen kunnen uitvoeren. Zij is er zeker van overtuigd, dat de in woners van Velsen de bejaarden een warm hart toedragen. Geef daarom straks met milde hand, waardoor onze bejaarden weer eens een dag onbezorgd kunnen genieten. Zij hebben recht op waardering en medeleven. Hoewel een flink aantal dames zich nu reed® beschikbaar heeft gesteld om te collecteren, zijn er in IJmuiden-Oost en -West nog pl.m. 15 collectrices of collectanten nodig. De genen, die enkele uren van hun vrije tijd voor de bejaarden willen opofferen om te collecteren, kunnen zich mondeling, schrif telijk of telefonisch opgeven hij de gemeen telijke dienst voor Sociale Zaken. Heide- straat 40 en de gemeentelijke werkplaats, Pr. Krugerstraat 59, telefoon 4344. DONDERAG, 5 april 1956. Beste kinderen, MET DE SMAAK van de chocolade- en andere eieren nog om de lippen zullen jullie zo langzamerhand wel weer eens aan de schoolbanken moeten gaan denken voor „de laatste ruk" tot de zomervakantie. Het gaat er nu om spannen, maar je moet maar denken, dat je nog een hele boel kunt ophalen, als er fiks wordt aange pakt. Onze plaatjes van deze keer hébben eigenlijk in de verte iets gemeen met de beide van vorige week. Liet ik jullie toen zien, hoe dieren onderling het soms voortreffelijk met elkaar kunnen vinden (het hondje met de kuikens uit Friesland), deze keer de verhouding: mens-dier, die niet altijd even ideaal is. Jullie zult je allemaal wel eens geërgerd hebben aan de manier waarop sommige mensen mei dieren omspringen en dan zal het jullie wel eens gespeten hebben, dat je niet wat groter was om een voerman, die zijn paard aftuigde de waarheid eens te kunnen zeggen jof dat er geen agent in de buurt was, die er een mooie bekeuring van zou kunnen maken. Maar niet alleen in de gewone maatschappij komen misstanden voor, die zowel het dier als de mens onwaardig zijn, maar ook in de sport is het niet altijd botertje tot de boom. In de paardensport bijvoorbeeld en dan vooral daar, waar het paard „onder de man" wordt gereden, gebeuren meermalen erger lijke dingen. Wist je, dat de beroemde Grand National", een wedstrijd met hinder nissen om verschrikkelijk veel geld in Engeland elk jaar aan verscheidene paarden het leven kost? De dieren worden dan de zware hindernissen overgejaagd. breken een poot en moeten worden afgemaakt. Uit zo'n „Grand National" heb ik hierbij een plaatje afgedrukt, waarop de jockey het onderspit delft. Maar je kunt er wel aan zien, dat het er echt niet zachtzinnig toegaat. Op de tweede foto een wat lieflijker tafreel, als je tenminste van lieflijk kunt spreken zolang die leeuw zo nijdig blijft kijken. Ik weet inmiddels echt niet, wat ik er van zeggen moet: deze juffrouw Bar bara Legan uit Californië temt namelijk ik er maar geen tien percent van zal hef fen. Is de reis naar Arnhem al achter de rug? ANEMOONTJE heeft zich bij haar tante kostelijk vermaakt schrijft ze, jammer van het koude weer, want die picnic op de hei zal wel niet het succes hebben ge leeuwen, een liefhebberij, die ze al begon- 'lac'> jullie ervan verwachtten. Nee kind, je pasfoto kan helaas niet geplaatst nen is toen ze nog maar veertien was en dat ze er een heel eind in gekomen is be wijst het plaatje wel. Maar of de leeuw het óók zo leuk vindt? Ik betwijfel het, zoals ik ook het plezier van de dieren in een circus of dierentuin nogal aanvecht baar vind, want een dier zal zich naar mijn opvatting nergens zo thuis voelen als in de vrije natuur en zodra wij mensen de wilde dieren tot ons vermaak gaan De Chr. Woningbouwvereniging „Eigen Haard," gevestigd te IJmuiden. heeft zieh temmen of opsluiten, moet de aardigheid tot het college van B. en W. gewend met het verzoek te bevorderen, dat de raad in gevolge de woningwet steun verleent voor de stichting van 94 woningen, 34 garages, 2 magazijnen en 2 kantoren op een terrein, gelegen tussen de Planetenweg en de Her culesstraat te IJmuiden. De grond- en bouwkosten van dit plan zullen naar raming 1.965.000,bedragen. De benodigde grond behoort in eigendom toe aan de gemeente en zal aan de woning bouwvereniging dienen te worden overge dragen; het plan past in het kader van het uitbreidingsplan, zoals dat is ontworpen voor het gebied Duinwijk. B. en W. stellen de raad voor medewer king te verlenen aan de verwezenlijking van dit project door de Chr. Woningbouw vereniging. er voor de slachtoffers wel gauw af gaan Met alle respect voor Artis, maar wie daar wel eens de droevige ogen van de apen heeft gezien, moet het er wel mee eens zijn, dat ze zich toch niet helemaal op hun gemak voelen. Maar nu gauw wat vrolijkers: onze brie venbus. En dan is daar allereerst de trou we HARDLOPER, die mijn antwoord aan de hele familie heeft gestuurd en toen voor het compliment, dat ik hem voor zijn keu rige Paasrapport gaf van alle familieleden een hele gulden terugkreeg. Dus eigen lijk heb ik voor jou een boel geld ver diend. Maar had ik het niet goed, dat jij graag rolschaatsen wilde hebben? Je rap port heeft je misschien weer wat dichter bij de begeerde schaatsen gebracht. Zodat worden - die was beslist te flets. Maar als je een betere hebt, zal ik hem afdrukken. Dit was het laatste briefje uit onze bus. Tot volgende week! Schrijven jullie vóór dinsdag naar Kennnemerlaan 186, IJmui den voor een antwoord van TANTE ELS. X groet. X niet glanzend. X bak. X bidt. X aju. X vlug, snél. X giazen groei-huis. X niet rijk. Als je alle woorden goed ingevuld hebt, dan ontstaat op de kruisjes van boven, naar beneden gelezen een seizoen. T. E. De naamloze vennootschap Mekog n.v. Maatschappij tot exploitatie van kooks- ovengassen gevestigd te 's-Gravenhage heeft verzocht aan haar te verhuren als opslagterrein het perceel ter oppervlakte van ongeveer 9000 m2, liggende in het voormalig landgoed Rooswijk te Velsen- Noord. Gelet op de bestemming voor industriële doeleinden, welke in het ontwerp-streek- plan IJmond-noord aan dit terrein is ge geven, bestaat tegen de inwilliging van het verzoek bij B. en W. geen bezwaar. De huurprijs dient te worden bepaald op 2700,per jaar, overeenkomende met een bedrag van 0,30 per m2. De Beverwijkse Lawn Tennis Club orga niseerde gisteravond in samenwerking met een Beverwijks Sporthuis, in de bovenzaal van Veilinggebouw Kennemerland, een pro paganda bijeenkomst voor de tennissport. Voorzitter C. Dingier heette de aanwezi gen, die in grote getale waren opgekomen, van harte welkom en leidde daarna de spreker de heer Bruining, internationaal scheidsrechter, met enkele welgekozen woorden in. Deze besprak het racket en liet de verschillende mogelijkheden aan de hand van meegebrachte onderdelen duide lijk zien. Met enkele woorden stipte hij de kleding aan en de ballen die gebruikt die nen ie worden. Tennis is de mooiste sport die er bestaat meende hij enthousiast en hij wilde haar vergelijken met het biljart spel. De vergelijking leek misschien vreemd maar zowel bij tennis als bij biljarten speelt het individualisme immers een zeer grote en beslissende rol. De natuurlijke ge aardheid van de beoefenaar is uitermate belangrijk en de leraar zal deze aanleg moe- ten vervolmaken, door de techniek aan de I persoonlijke geaardheid aan te passen. Hij waarschuwde zijn jeugdige toehoorders om j vooral niet de groten onder de tennispelers j te willen nadoen, doch hun eigen spel te ontplooien. Hierna vertelde hij enige voor- I vallen, die hij tijdens zijn internationale scheidsrechters loopbaan had beleefd. Na i de pauze werd een Nederlandse instructie- I film vertoond en de avond is besloten met opnamen uit de Daviscup finale tussen Australië en Amerika in 1954. Het was jammer dat een deel van de Beverwijkse jeugd zich tijdens deze, voor hen zo leer zame avond, op soms zeer onbehoorlijke wijze gedroeg, waardoor veel van hetgeen de heer Bruining vertelde voor de overigen verloren ging. In verband met het vijftigjarig bestaan van de coöp. veiling „Kennemerland" zal op maandag 9 april van halfdrie tot halfvijf een receptie plaats vinden in het Kenne- mer Theater. Het aantal sprekers zal tot drie worden beperkt. Het woord zal wor den gevoerd namens de drie gemeentebe sturen, de veilingorganisatie en de handel. De openbare vergadering van de raad der gemeente Velsen op donderdag 12 april 1956, te 19.30 uur, ten gemeentehuize, samenvallend met de raden van Beverwijk en Heemskerk, vermeldt de volgende agenda: Vaststelling notulen; Ingekomen stukken; Regeling voor een samenwerking in onderlinge afspraak tussen de gemeen ten Velsen, Beverwijk en Heemskerk in het belang van een evenwichtige ontwikkeling van het IJmondgebied; Vaststelling van de verordening op de keuring van waren; Aankoop van grond te Santpoort; Verkoop van grond in IJmuiden en ruiling van grond in Santpoort; Verhuur van een ter rein in Rooswijk te Velsen-Noord; Schrij ven van C. E. Post te IJmuiden-Oost, in zake de grondtransactie aan de Heeren duinweg, aldaar; Uitbreidingsplan-in- onderdelen „Santpoort-noord, plan B"; Bcuw van 94 woningen c.a. door de Chris telijke Woningbouwvereniging „Eigen Haard"; Verlenen van medewerking aan de bouw van woningen door de woningstich ting „Goed Wonen"; Verlenen van mede werking ingevolge artikel 72 van de Lager- onderwijswet 1920; Vergoeding verplaat singskosten kleuterschoolleidsters; Verlenen van eervol ontslag aan A. P. Stolk; hoofd van de Wilhelminaschool te IJmuiden, wegens het bereiken van de pensioenge rechtigde leeftijd; Benoeming van een huishoudster-toezichthoudster aan de Ge meentelijke Huishoudschool. TOEZICHTHOUDSTEK HUISHOUD SCHOOL. B. en W. stellen de raad van Velsen voor te benomeen tot huishoudster B, tevens toezichthoudster, in tijdelijke dienst, aan de mevr. dr. J. v. d. Bergh van Eysinga- Eliasschool, mejuffrouw E. R. Bruntink, voor het tijdvak 1 februari tot en met 31 juli 1956.

IJmuider Courant | 1956 | | pagina 3