Westen moet passen voor verdere Arabische afpersingspogingen Britse communisten volgen de partijlijn op veilige afstand LOPERS ISRAEL: KOREA OF FORMOSA Erkenning van de Russische entree in Midden-Oosten is echter onvermijdelijk Israel dag en nacht paraat Zij doen het wat kalmer aan met de afbraak van de grote Stalin 5 NA STALING T sjechoslowakije B ulgarije Hongarije PANTALONS NAAR MAAT Negentien TNI-militairen in zuid-Celebes gedood NAVO-studietoelage voor prof. mr. dr. J. Barents Kerkelijk Nieuws Jeugdluchtvaartdag, op Soesterberg Een jeugdhotel in Scheveningen Grondgegeven Pijnlijk Onverantwoordelijk fietsen „Buavourrijders met CD-nummerplaten" Internationale treinen in het zomerseizoen Zeepost DONDERDAG 5 APRIL 1956 (Van onze correspondent in Londen) De Britse communisten hebben zich op hun Paascongre» in vele bochten moeten wringen om hun gedrag in overeenstem ming te brengen met de nieuwste partijlijn. Tijdens een geheime zitting, die zes uren duurde, is dat gebeurd. De aanwezigen werden voor het betreden van de zaal ge controleerd opdat er geen onwelgevalligen zouden binnendringen. Niet iedereen heeft de ontluistering van Stalin zo maar geslikt. Opgewonden ingezonden stukken in het communistische dagblad de Daily Worker hebben dat duidelijk aangetoond. De partij leiding werd gevraagd, waarom zij Stalins euveldaden niet eerder had onthuld en indien men er onkundig van was, hoe kwam het dat men zo slecht op de hoogte was. In Groot-Brittannië bestaat een voorlief de voor het compromis, zelfs bij de com munisten. Er werd besloten geleidelijk met Stalin af te rekenen. Voorlopig mag Stalin geprezen worden voor dat deel van zijn werk, in het bijzonder gedurende de oor log, dat van historische waarde voor het communisme is geweest. Dit beeld moet langzamerhand vervagen. De partijleiders, die Stalin jarenlang door dik en dun ver dedigd hebben, rolden er, op een zestal onbelangrijke na, doorheen. Nieuw was echter dat de verkiezing van het bestuur bij geheime stemming gebeur de. Het congres was onthutst van deze knieval voor de democratie. Harry Pollitt's positie als algemeen secretaris van de par tij is verzwakt. Hij kon het congres niet tot geestdrift brengen. Het congres sprak zijn volstrekt vertrouwen uit in de Sovjet-Unie en de Sovjet-Russische communistische partij. Opvallend was echter dat geen ge wag gemaakt werd van enig vertrouwen in de eigen partijleiding. Het zondagsblad van de coöperatieve beweging, „Reynolds News," heeft de communisten aangeraden hun partijtje wegens algemeen bankroet op te heffen en zich bij de Labour-partij aan te sluiten. Het communistische partij orgaan wees dit voorstel verontwaardigd af. Het geeft echter toe dat er in de be schuldiging van blinde verering van Stalin waarheid schuilt. Wegens onze grote be wondering voor de socialistische prestaties in de Sovjet-Unie, zegt het blad, hebben wij Stalin's rol tot. het wonderbaarlijke verheven. Wij geloven dat wij een les heb ben geleerd, hoe bitter deze ook is geweest. Onverschillig Jegens Stalin's afzwering staat men in Groot-Brittannië terughoudend. Men vraagt zich af, of Kroesjtsjev, als het er op aan komt, ook niet alle macht aan zich heeft getrokken, zodat hij gemakkelijk Malenkov als propagandist kon afvaardigen. De Britse communisten doen overeenkomstig WENEN (Reuter en United Press). Het centrale comité van de Tsjechische commu nistische partij heeft eenstemmig een reso lutie aangenomen waarin een lans wordt gebroken voor wijd-verbreide democrati sering van het openbare leven en voor aan zienlijke beperking van het apparaat van partij en regering, zo heeft radio-Praag be kend gemaakt. „Voor de verdere ontwikkeling van het openbare leven in Tsjechoslowakije is een \yijd-verbreide democratisering en een aanzienlijke beperking van het apparaat van onze publieke organisaties noodzake lijk", zo heet het in een resolutie welke is aangenomen op een op 29 en 30 maart ge houden plenaire zitting van het centrale comité, nadat Antoni Novotny, eerste secre taris van de partij, verslag had uitge bracht over het onlangs gehouden 20ste congres van de communistische partij in Rusland. Volgens de uitzending van radio-Praag heeft het centrale comité van de Tsjechi sche communistische partij vastgesteld, dat „alle partij-functionarissen van hoog tot laag, zonder uitzondering, niet slechts aan de persoonlijkheidsverheerlijking meege daan hebben, maar deze zelfs ontwikkeld hebben". Het centrale comité, dat op 29 en 30 maart bijeenkwam, sprak zich uit voor „vreedzame samenwerking" met het westen. In een resolutie werd gezegd dat Tsje choslowakije „bereid is op basis van gelijk heid handel te drijven met alle landen", en dat Tsjechoslowakije ook economische hulp zou geven aan minder ontwikkelde en afhankelijke landen. Het centraal comité der Bulgaarse com munistische partij heeft een resolutie aan genomen, waarbij rehabilitatie wordt ver leend aan de geëxecuteerde premier Traicho Kostov en de huidige premier Vulko Tchervenkov gecritiseerd wordt we gens persoonsverheerlijking, aldus wordt in Wenen uit betrouwbare bron vernomen. Volgens deze zegslieden is de resolutie aan genomen in een buitengewone zitting van het centraal comité, die van 31 maart tot en met 2 april duurde. Het centraal comité was bijeen beroepen om de resultaten van het Sovjet-Russische partijcongres en de betekenis'er van voor Bulgarije te bespre ken. De resolutie is aangenomen onder sterke druk van Sovjet-Russische zijde, omdat de tegenwoordige premier nauuje persoon lijke relaties had met Stalin en Beria, zo werd ter verklaring meegedeeld. De voormalige Hongaarse socialistische leiders Arpad Szakasits en Goergyi Ma- rosan zijn onlangs tezamen met een groep van ongeveer 30 andere Hongaarse sociaal democraten uit Hongaarse gevangenissen ontslagen. Szakasits en Marosan zijn waarschijnlijk de laatste vooraanstaande socialisten, die vrijgelaten zijn. Tal van andere socialisti sche leiders werden reeds eerder door de Hongaarse autoriteiten in vrijheid gesteld. Vorig jaar werd een groep van 30 tot 50 belangrijke socialisten vrij gelaten. Hiertoe behoorde ook de vroegere plaatsvervan gende voorzitster van de Hongaarse sociaal democratische partij, Anna Kethly. De zoon van Szakasits werd reeds in ok tober 1953 uit een Hongaars concentratie kamp ontslagen, maar zijn vader is pas zeer onlangs in vrijheid gesteld. Moskou's politieke klimaat opnieuw een uitdrukkelijk beroep op samengaan met de Labour-beweging, die deze beweging zon der twijfel met verachting zal afwijzen, zeker wanneer men er zich rekenschap van geeft, dat Labour twaalf miljoen kiezers trekt en de communisten.... 33.000. Des ondanks blijft het communistisch gewroet in de Britse industrieën een gevaar, dat in de hand wordt gewerkt door de algemene onverschilligheid van de overgrote meer derheid van de georganiseerde arbeiders, die de communistische onruststokers in de vakbonden een opgelegde kans geven. Geestdriftig Tijdens een noenmaal aan boord van een vaartuig waarmee hij een tocht op de Theems maakte, heeft Malenkov bij een heildronk op koningin Elizabeth en de pre sident van de Sovjet-Unie gezegd: „Wij zijn hier om te praten over kilowatts of megawatts. Wij proberen te weten te komen welke goede bedoelingen het Britse vok heeft. Wij waren vrienden in de laat ste oorlog en nu, in vredestijd, zijn wij óók uw vrienden. Wij willen, dat de vrede duurzaam zal zijn en de vriendschap tussen onze volken eeuwig." ADVERTENTIE in 2 dagen c i Gen. Cronjéstr. 40-44 - Tel. 15438 - Haarl.-N. DJAKARTA (ANP) Negentien Indo nesische militairen zijn tijdens het afge lopen weekeinde omgekomen bij aanvallen door bendeleden op militaire convooien tussen Bonthain en Makassar in zuid-Ce lebes. Volgens het hoofdkwartier van het leger (TNI) in Makassar hebben bij tegen acties benden van de Darul Islam zware verliezen geleden. In dit gebied zijn de or deverstoringen de laatste tijd toegenomen. Leger en politie zijn begonnen met zuive ringsacties op grote schaal. Prof. mr. dr. J. Barents, hoogleraar In de Politieke Wetenschap aan de Gemeen telijke Universiteit van Amsterdam, heeft een „fellowship award" (studietoelage) van de NAVO gekregen. Lord Ismay, secretaris-generaal van de NAVO, heeft woensdag in Parijs de win naars van beurzen voor elf hoogleraren en vijf studenten uit NAVO-landen bekend gemaakt. Deze beurzen zijn dit jaar op de zevende verjaardag van de Atlantische Organisatie, voor het eerst toegekend. Enkele andere winnaars van „fellowship awards" zijn de Duitser prof. Gunther Ja- nicke, de Italiaan prof. Francesco Capotor- ti, de Noorse rechter van het opperste ge rechtshof Bundersen en de Turk prof. Karahan. Ned. Herv. Kerk Bedankt voor Hoenderloo (als geestelijk verzorger vormingsleider) B. Kristensen te Blija (Fr.). Bedankt voor Gouda H. Harkema te Zeist. Geref. kerken art. 31 K.O. Beroepen te Vlaardingen J. J. Arnold te IJmuiden. Op de vliegbasis Soesterberg is woens dag de nationale jeugdluchtvaartdag 1956 gehouden, georganiseerd door de Konink lijke Luchtmacht in samenwerking met de Koninklijke Nederlandse Vereniging voor Luchtvaart. Deze luchtvaartdag is, ondanks het minder gunstige weer, geslaagd. De ruim 1600 deelnemers en deelneemsters, allen leerlingen van middelbare scholen en scholen voor voorbereidend hoger on derwijs, die uit alle delen des lands waren gekomen, werden begroet door de com mandant van de vliegbasis kolonel A. L. Cox. Er werden groepsgewijze rondleidin gen gehouden, waarbij onder andere be zichtigd werden vliegtuigen, hangars, het Amerikaanse kamp „Nieuw Amsterdam", de brandweer in actie en de hondensectie van de basis, 's Middags werden vliegde- monstraties gegeven. De animo voor de jeugdluchtvaartdag was dit jaar zeer groot. De accomodatie van het vliegveld was te klein om alle deelnemers te ontvangen. Voor ongeveer 1200 teleurgestelden wordt daarom van daag volgens hetzelfde programma een tweede luchtvaartdag gehouden. Atlantische Commissie bestaat zeven jaar De Atlantische Commissie, in 1952 opge richt als gemeenschappelijke instelling van de Vereniging voor Internationale Rechts orde en de Nederlandse Raad der Europese Beweging, heeft woensdag met een bij eenkomst in Den Haag het feit herdacht dat de Noord-Atlantische Verdrags-Orga- nisatie zeven jaar geleden tot stand kwam. Op deze bijeenkomst werd een reeks langspeelplaten ten gehore gebracht, waar op zeven radio-gesprekken over het on derwerp „Om een Atlantische Gemeen schap" waren opgenomen. Deze gesprek ken zijn op zeven achtereenvolgende vrij dagavonden in de laatste maanden van het vorige jaar uitgezonden door de VPRO. Hel interieur van het Russische straal- Russische politiechef, generaal Serov naar en zuurstofmaskers zijn aan de plaatsen hoogten (de slangen hiervoor verkeersvliegtuig, de TV 104, dat de Londen bracht. De cabine is zeer ruim gemonteerd voor het gebruik op grote zijn op de foto zichtbaar). Als de Haagse gemeenteraad er zijn goedkeuring aan hecht, zal op 1 juni in Scheveningen een jeugdhotel geopend wor den. Het tehuis, dat het midden houdt tus sen een jeugdherberg en een hotel, zal wor den geëxploiteerd door de in Utrecht ge vestigde Vereniging voor Internationaal Jeugdverkeer. Het hiertoe aan de gemeenteraad ge vraagde krediet, groot f 95.000, zal worden besteed voor de aankoop, inrichting en verbouwing van het pand Leuvensestraat 85 te Scheveningen. Het is de bedoeling het jeugdhotel het gehele jaar geopend te hou den. (Van onze reisredacteur Tenzij het Westen zich snel bezint en kordaat handelt, zal het zich binnenkort in het Midden-Oosten gesteld zien voor een benauwend alternatief: Israel een tweede Korea of een tweede Formosa. Een gewapend conflict tussen Israel en zijn Arabische buren zou imrhers westelijke interventie kunnen ver eisen en die zou op haar beurt Russische tussenkomst tengevolge kunnen hebben. Maar ook wanneer dat conflict niet uitbreekt, is het vooruitzicht niet rooskleurig: een geïsoleerd Israel, een blok aan het been van het Westen, dat dit kleine land uit morele en volkenrechtelijke overwegingen niet geheel in de steek zal willen laten, maar daardoor zijn betrekkingen met het Arabische blok steeds verder onmogelijk zal zien worden. Dat Arabisch blok groeit snel in belang. Het bezit driekwart van de olie reserves van de wereld, het controleert het Suezkanaal, het zal straks ook het zich vrij vechtend Noord-Afrika omvatten en zich uitstrekken van Casablanca tot de Perzische Golf. De Sovjet-Unie heeft dat nauwkeurig begrepen. Geenszins gehinderd door enigerlei morele factoren, heeft zij met de wapenleveranties aan Egypte haar entree in dit gespannen gebied gemaakt en zich aan de zijde der Arabieren gesteld. Met deze cynische manoeuvre heeft zij het ongemakkelijk evenwicht in het Midden-Oosten uit het lood geslagen en het Westen voor een vrijwel onuitkoombaar dilemma geplaatst. Is oorlog thans onvermijdelijk? Neen, zolang aan I grondgegeven in het oog houden: Israëlische en Arabische zijde enige logica blijft overheersen, is heruitbreken van het conflict niet waarschijnlijk. Hoewel in Israel, dat zich steeds meer in de steek gelaten voelt, de gedachte aan een preventieve oorlog blijft opwellen, wordt die even snel weer onderdrukt. Israel zou de Arabische le gers zware klappen kunnen toebrengen, maar de Arabische landen nooit kunnen bezetten. Hét land kan zijn jeugd niet nóg eens laten bloeden. Het heeft vrede nodig. De Arabieren, die de vorige ne derlaag nog vers in het geheugen ligt, zullen slechts tot de aanval overgaan, wanneer zij er zeker van zfjn, dat zij Israel beslissend kunnen verslaan. Zo ver is het nog niet en de tijd werkt in hun voordeel. Daarenboven spelen zij voorlopig Oost en West met profijt tegen elkaar uit. Al lijkt echter op logische gronden een oorlog nog niet waarschijnlijk, in de gespannen situatie van thans kunnen onlogische ge voelsoverwegingen gaan overheersen en een vonk in het kruitvat jagen. Niet alleen mag het Westen dit risico niet lopen. Het alternatief (Israel een tweede Formosa) is eveneens zo gevaarlijk, dat thans met kracht ge streefd moet worden naar een oplossing van het ge schil. Het Westen tracht daarmee te beginnen. De Verenigde Staten hebben in de Veiligheidsraad een resolutie ingediend om de secretaris-generaal van de UNO, Dag Hammaskjoeld, een bemiddelingsreis door het Midden-Oosten te laten maken en men heeft de twistenden de verzekering gegeven, dat het Westen gewapenderhand zal interveniëren, wanneer er inmiddels klappen zouden vallen. Hammars- kjoelds reis zal, wanneer dit plan althans niet door een Sovjet-veto wordt getorpedeerd, ten hoogste als resultaat kunnen hebben, dat de onmiddellijke oor logsdreiging wat wordt verminderd. Het lijkt ech ter uitgesloten dat hij de Arabieren er toe zal kun nen brengen hun eisen te laten vallen, of Israel zal kunnen bewegen ze in te willigen, daarmee zijn grondgebied amputerend en zijn economie om hals brengend door het terugnemen of geheel schadeloos stellen van een miljoen Arabische vluchtelingen. De Westelijke interventie-plannen hebben nog meer haken en ogen. Ten eerste zijn de Verenigde Staten, Groot-Brittartnië en Frankrijk het niet eens over hetgeen men zou moeten doen. Iedere actie binnen de UNO zal op Russische obstructie stuiten, een tussenbeide komen buiten de UNO om zou zelfs Russische tegenactie tengevolge kunnen hebben. Daarbij komt dat interventie, gekoppeld aan sanc ties, alleen tegen Israel effect zou hebben. Een blok kade zou dit land snel op de knieën brengen. Zou men echter de Arabieren blokkeren, dan snijdt het Westen zich af van de Arabische olie en het verkeer door het Suez-kanaal. Vandaar dat sommige Weste lijke diplomaten maar stilletjes hopen, dat Israel de aggressor zal zijn. Hoe men het ook keert of wendt, iedexe Weste lijke politiek houdt thans risico's in. Toch moet er iets gedaan worden, om erger te voorkomen. Bij het overwegen van mogelijke actie, moet men één de Arabieren zullen slecljts tot vrede willen komen, wanneer het hun onverbloemd duidelijk wordt gemaakt, dat zij Israel nooit van de kaart kunnen vegen en Israel zal niet tot gevaarlijke avonturen overgaan, wanneer het zich ge- ruggesteund weet. Waar Weste lijke interventie bij de huidige stand van zaken niet effectief kan zijn, waar de bemiddeling nog niets zal kunnen bereiken, dringt zich derhalve het volgende op: a. Het zenden van moderne deiensieve wapens naar Israel, om Nasser en de zijnen duidelijk te ma ken, dat hij met zijn Iljoesjin-bommenwerpers, MIG-jagers en Stalintanks geen onverhoedse aan slag op Israel kan doen. b. Het aanbieden van een grootscheeps plan voor economische hulp aan het Midden-Oosten, op voor waarde dat de partijen vrede sluiten. c. Het erkennen van het niet te loochfnen feit, dat de Sovjet-Unie zijn entree in het Midden-Oosten heeft gemaakt door een conferentie, zoals die inder tijd in Genève over Indochina werd gehouden, waar men neutrale bemiddelaars (bijvoorbeeld Nehroe van India) zou kunnen aanstellen om een duurza me regeling van het conflict uit te werken. Dit is hef punt, waarover een nieuwe oorlog in het Midden-Oosten zou kunnen losbranden: de stroomwijziging van de Jordaan. Men ziet hier de sluis, waardoor het water van de oude rivier naar het kanaal kan worden geleid om de Negeb-woestijn in het zuiden te bevoeien. Deze sluis ligt in de gedemili tariseerde zone. Op bevel van de toenmalige UNO-bestandswaarnemer, generaal Bennike, moesten de Israëliërs het werk stopzetten. Israel heeft nu aangekondigd, dat als de Arabieren het plan-Johnston tot eerlijke verdeling van het Jordaan- water blijven saboteren, het cle werkzaamheden aan de sluis zal voortzetten. De Arabieren hebben gedreigd, dat zij dat als een aggressie zouden beschouwen. Deze foto moest met enige overleg genomen worden, want de Syrische posten, ebben /uiu tfiucöi luci enige oveneg genomen woraen, want ae bynscne p< die op slechts tweehonderd meter op de heuvel aan de overzijde liggen, ht de neiging onmiddellijk het vuur te openen, als zij een camera zien. w. "■'V -w,- Niet te ontkennen valt, dat dit een pijnlijke ope ratie zou zijn. De Arabieren zullen zeker moord en brand roepen en trachten het Westen te chanteren met de bedreiging dat zij zich nu volledig in de ar men van het Sovjet-blok zullen werpen. Dit ge vaar bestaat, hoewel het groter lijkt dan het is want zowel de militaire als de feodale en de paai zwak-democratische Arabische regimes zijn in hur hart doodsbang voor de omarming van het Krem lin. Maar toch zal het Westen het been stijf moe ten houden tegen de Arabische chantage-politiek Want als het vandaag inzake Israel toegeeft, zal he dat morgen inzake de olie en het Suez-kanaal moe ten doen. Het probleem zal dan in nog groter vorm opdoemen, want er zijn meer neutrale landen ir Azië en Afrika, die het Westen zullen pogen af tc persen door een flirt met Moskou. Het ogenblik i; duidelijk gekomen, waarop het Westen vriendelij]- maar onverbloemd moet laten weten, dat het bereid is ieder land te helpen bij het verwezenlijken var gerechtvaardigde politieke en economische aspira ties, maar dat het niet zal wijken voor afpersing. Niets heeft de Arabische leiders de afgeloper maanden meer verbaasd dan de zwakke houding, die het Westen tegenover hen heeft ingenomen. Ik heb daar gedurende mijn reis door het Midden- Oosten duidelijke bewijzen van gekregen. Niets heeft het Westelijke prestige zo geschaad. Want men mag weinig respect koesteren voor een chanteur, hij heeft nog altijd groter minachting voor zijn slacht offer. Israel is dag en nacht paraat. Een Israëliër houdt de wacht achter zijn bren-gun. Het huis aan de rivier de Jordaan is een Syrische commando-post. ADVERTENTIE SISAL BOUCLé WOL BOUCLé HAAR BOUCLé 50 br. 70 br. 50 br. 50 br. 70 br. 2.98 4.05 5.50 5.95 8.50 WOL MOQUETTE in effen en gestreept 50 br. 8.90 WOL MOQUETTE in de warme Oosterse dessins 50 br. 11.95 70 br. 16.75 KRUISSTRAAT 11 HAARLEM TELEFOON 11491 De granietbewerker M. C. te Beverwijk ging vanmorgen per fiets naar zijn werk en was zo beladen met materiaal, dat hij op het kruispunt BaanstraatZeestraat hierdoor waarschijnlijk geen voorrang kon verlenen aan een uit de Zeestraat komende zandauto. Met ernstige wonden aan het achterhoofd is C. naar het Rode Kruis- ziekenhuis vervoerd. „We hebben geen behoefte aan bravour- rijders met C. D.-bordjes op hun wagens. Ik ken die manier van rijden van u en uw kornuiten". Dit zei de boze ambtenaar bij het kantongerecht te Delft tegen de 25- jarige chauffeur G. uit Den Haag. G. stond terecht, omdat, hij met zijn auto op een brug stil had gestaan om de weg te vragen, toen hij zijn werkgever, de gezant van Portugal, naar het stedelijk museum „Het Prinsenhof" reed. Een agent van politie had hem verzocht door te rijden, waarop de verdachte zeer arrogant was opgetreden en geweigerd had zijn naam op te geven. „Wij moeten van zo'n houding niets hebben", zei ook de kantonrechter. Hij veroordeelde G. conform de eis tot tweemaal 40 of 20 dagen. Ter ontlasting van de Holland-Italië- Express zullen de komende zomer weder om, ditmaal voor het eerst onder de nieu we naam van Schweizer Nachtexpress, de treinen D 507 en D 503 rijden, met rijtui gen 1ste en 2de klasse Interlaken en Kon- slanz en een slaaprijtuig 1ste en 2de klasse Basel. Tussen Amsterdam en Frankfurt/Main zal een nieuwe trein gaan rijden, de „Rhein-Main", een Duitse dieseltrein 1ste klasse, die om 16.47 uit Amsterdam ver trekt en in Frankfurt om 23.01 aankomt. Te Keulen geeft deze nieuwe trein onder andere aansluiting op de Dalmatie-express naar en van Zagreb en Split via München en Schwarzach. Te Frankfurt bestaat aan sluiting naar Wenen. De treinen Hoek van Holland-Keulen en Kassei/Bad Wildungen krijgen de naam Ruhr-express. De Nord-West-Express krijgt twee rij tuigen van Amsterdam af en bovendien een rijtuig naar Berlijn. Van 13 juli tot 6 augustus wordt deze ex press in twee gedeelten gereden: een deel D 171/D 172 Hoek van Holland/Kopenha gen en een deel D 271/D 272 Hoek van Hol- land-Hannover-Berlijn. Ook de Scandinavië-Express wordt van 30 juni tot 8 september in twee gedeelten gereden, namelijk een deel Grossenbröde,/ Stockholm en een deel Hamburg-Harzburg /Berlijn. Deze laatste trein zal de naam Harz-Express dragen. In het verkeer tussen Ruhrgebied en Noord-Rijnland enerzijds en Nederland an derzijds komen er drie snelle verbindingen via Emmerich. De seizoentreinen Den Haag-Luxemburg- Basel, die ook vorige zomer op vrijdagen cn zaterdagen reden, zullen dit jaar van 8 juni tot 8 septembter op vrijdagen en za terdagen rijden. De D-treinen Maastricht-Luxemburg gaan in de periode van 14 juli tot 15 sep tember op zaterdagen geheel door naar Ba sel en van 16 juli tot 17 september op maandagen geheel terug van Basel naar Maastricht. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan achter de naam van het schip vermeld. Argentinië: m.s. „Uruguay Star", 10 april; Australië: m.s. „Johan van Oldenbarnevelt" 9 april; Brazilië: m.s. „Uruguay Star", 10 april; Canada: s.s. „Maasdam", 14 april; Chili: via New York, 12 april; Nederlandse Antillen: s.s. „Breda" 10 april en s.s. ..Oranjestad" 10 april; Nieuw Zeeland: via Engeland. 14 april; Unie van Zuid-Afrika en Z.W.Afrika: s.s, „Zuiderkruis", 11 april en m.s. „Edinburgh Castle", 14 april.

IJmuider Courant | 1956 | | pagina 7