r Solex Service-station Kennemer t, Lantaarn „MARKTFEE 1956" BOM GEDOE Agenda voor Velsen Visserij -varia Beverwijk Old Clothes New Correspondentschap IJMUIDEN r op de feestmarkt van de 19e ZATERDAG 7 APRIL 1956 9 Een unieke service-organisatie. GEBR. VAN BUGNUM Burgerlijke Stand Velsen DRY CLEANING ONLY VCK-dames werd kampioene Dat doet de Bank voor mij Nederlandsche Handel-Maatschappij, N.V. H M „Gevecht met het water" op Filmavond van Instituut Nieuw gasbuizennet gaat f 76.000,- kosten Ouden van dagen vermaakten zich opperbest „You're never too young" (Thalia, vrijdag tot en met zondag). Deze vlotte Paramount-show brengt een aantal sterren van het twee de plan op het witte doek, maar wie hier uit de conclusie zou willen trekken, dat het dus een spektakel van lagere orde is dan Hollywood ge meenlijk produceert, heeft het mis, want het geval zit bijzon der aardig in elkaar. Het begint nogal gru welijk met 'n moord, gepleegd door een ju- welendief, die uit een hotel een kostbare diamant meeneemt. Het kleinood1 komt echter terecht in de jaszak van een sym pathieke, iewat schutterige muziekleraar aan een meisjeskostschool, die echter op zijn beurt de steen weer ongewild verder helpt naar de zak van een kappersbedien de Wilbur Hoolick, wiens rol door Jerry Lewis krachtig tot leven wordt gewekt. De moordenaar zit hem echter op fle hielen, om de diamant terug te krijgen en teneinde deze jacht te ontlopen verkleedt Wilbur zich als knaapje en komt natuurlijk op de meisjeskostschool terecht. Waar de poppen langdurig aan de dans komen en het loopt allemaal af met een race ou waterski'sHoe loszanderig deze story ook lijken mag, zij is met verve en vaart verfilmd en wie van lichte kost houdt, zal er zijn hart aan kunnen ophalen. „Vrouwenkooi" (Maandag tot en met woensdag Thalia). Het menselijke dra ma, dat achter deze titel schuil gaat, ver telt op bewogen wijze van een naar liefde hunkerende, eenzame vrouw, die zowel haar onschuld als haar raffinement in dienst stelt van de speurtocht naar een paar druppels levensgeluk en er zou dus alle aanleiding zijn te veronderstellen, dat hier een van die celluloid-draken uit ge boren werden, waaraan vele zakdoeken bevochtigd worden, maar die in wezen niets meer zijn dan een fondanten melo drama. Regisseur Maurice Cloche heeft echter met een indringende belangstelling voor de menselijke noden alle kitsch weten te omzeilen en hij had daarin de volledige medewerking van Daniele Delorme, die in deze „Cage aux filles" een ontroeren de creatie toont van het meisje, dat in haar goedheid slecht dreigt te worden, maar dank zij het gouden hart dat achter haar daden schuilt de rechte keus te juister tijd weet te doen. De beweeglijke mimiek van de hoofdrolspeelster maakt van het zien van deze uitstekende Franse film een dub bel genoegen. In de extra-voorstelling van donderdag draait Thalia „De twee straatjongens van Parijs", de verfilmde „Les deux gosses" van Pierre Decourcelle. Doctor at Sea (R e x, vrijdag tot en met zondag). Met deze Engelse film is in feite een desillusie geboren, want waar de Britse filmers bewezen hebben de humor ten volle aan te kunnen, mogen zij rekenen op hooggespannen verwachtingen en een critisch publiek. Welnu, dit net iets te zoete liefdesverhaal van een scheepsdokter haalt niet bij de voorgangers uit dezelfde school, die met behulp van de verlossende bon mots en de luchtige dialogen situaties schiepen, die een innig-tevreden glimlach vermochetn op te wekken. Dirk Bogaerde speelt zeer verdienstelijk de hoofdrol in deze rolprent, die om haar technische ver zorging het zien ten volle waard blijft. Maar wie om een „echt Engelse film" gaat, komt ietwat teleurgesteld thuis. De slavin van Haroea (zondagmiddag, Rex). Er lopen in deze Amerikaanse technicolor grote kerels rond, die zich het haar overvloedig van brillantine hebben voorzien, zoals dat dan wel de gewoonte moet zijn geweest in het oude Egypte. Want daar speelt deze avonturenfilm zich af en de grote Amerikanen lopen er dus in ADVERTENTIE Geen bromfiets ter wereld kan u de service van de Solex bieden. Meer dan 200 uniform ingerichte Service Stations staan in het gehele land te Uwer beschikking. Overal dezelfde lage prijzen voor service en onderde len - overal hetzelfde centraal ge schoolde personeel - overal ieder on derdeeltje in voorraad. Nieuwe ruilmotoren montageƒ162.50 V Velsen - Meervlietstr. 69 - Tel. 5701 Dean Martin en Jerry Lewis, de beide dwazen uit „Je bent nooit te jong". (Deze week in Thalia). lieve, lichtblauwe jurken rond. Er zijn eveneens lieve, gekleurde meisjes, maar de ganse geschiedenis is dermate zoetsappig en onecht, dat er van enig historisch besef niets is ovregebleven. Laat staan van film kunst. De overloper wordt woensdag en don derdag in Rex vertoond. Aangezien wij niets is overgebleven. Laat staan van film wij er het zwijgen toe doen. „Slaven van de Nljl" (Kennemer Theater, vrijdag t/m. donderdag). Het Cinemascope-systeem biedt de filmmakers alle gelegenheid tot spectaculaire massa scènes gelijk men dat in de beginjaren van de cinematografie in Italië deed toen men zijn weelde aan pompeuze taferelen niet op kon. Op die massa-scènes is het verhaal gebouwd dat men heeft verzonnen rond een Egyptische heerser van een 5000 jaar ge leden. De pharao laat een graf bouwen, dat ontoegankelijk moet zijn. Een vernuftige constructie bewerkstelligt dat. Wij zien de bouw van die pyramide tot en met zijn voltooiing. De afsluiting houdt ook in dat des pharao's felste belaagster de dood in gaat. De intrige is echter geheel onderge schikt aan de talrijke massa-scènes, waar mee men de bioscoopbezoeker intimideert. Wie de film dan ook wil ondergaan als een kijkspel zal er door bevredigd worden. Men raakt er inderdaad niet gauw op uit gekeken. Fr. „Ik was een Amerikaanse spionne" (L u x o r, vrijdag t/m. dinsdag) is een zich op de Philippijnen afspelende oorlogsfilm over het leven van een Amerikaanse, die de Japanners het leven zo zuur mogelijk gaat maken, na de dood van haar echtge noot. Zij neemt haar intrek in een groot hotel in Manilla, dat herhaaldelijk wordt bezocht door hoge officieren uit het Japan se leger papt met deze heren aan en komt tijdens vrolijke parties belangrijke mili taire geheimen aan de weet, die zij via en kele leden van het hotelpersoneel over brieft aan een groep uit Japanse handen- gebleven geallieerden, die deze gegevens op hun beurt weer per zender doorgeven aan hun bondgenoten. De Japanners slagen er in de ondergrondse organisatie op te rollen en de vrouw in kwestie belandt na vele martelingen in de gevangenis, waaruit zij door geallieerden wordt bevrijd. N.R.K „De dief van Venetië" (WB Theater, vrijdag tot en met maandag). Ook hier een massaal geval, dat zich afspeelt tegen de achtergrond van het dogenpaleis en de gondels van Venetië en dat het schrikbe wind van de beruchte Scarpa, die de doge van Venetië bij diens sterven opvolgt, in beeld brengt. Het gaat allemaal nog al grof toe in deze film met galeislaven en grootse massascènes en wie dit alles voor lief wil nemen moet maar eens in de Peperstraat gaan kijken. GEBOREN: M. M. Snijder—van Scheers Alblas, z., Kr. Mijdrechtstraat 17, IJmuiden.; P. de Blois—Harlaar, d., Homburgstraat 58, IJmuiden; R. A. Brak—Ooijman, d„ Wijker- oogstraat 108, Velsen-N.; M. van de Scheur Langbroek. d„ Lorentzstraat 88, IJmuiden- Oost; A. Reijns—Rip, z., Cremerstraat 75, Haarlem. OVERLEDEN: C. M. Wempe, 3 d. en J. F. Wempe, 7 d., z. van J. F. Wempe en C. van Rensen, Lindenstraat 34, IJmuidenrO.; H. J. de Bats, 64 j., echtgenoot van J. M. van Doo- ren, Duinvlietstraat 124, Velsen-N.; F. de Graaf, 78 j„ echtgenote van H. Darphom, Velserduinweg 240, IJmuiden-O. ONDERTROUWD: C. P. Boutellier, Pijn boomstraat 91, Haarlem en M. Th. Rings, Wüstelaan 24, Santpoort, t. a.: Paramaribo- straat 76, Santpoort; W. G. Chr. Wessel, Zee weg 401, Driehuis en M. Heijes, Elzenstraat 15, IJmuiden-O. GEHUWD: J. C. Rozemeijer en M. Kaan dorp, Lange Nieuwstraat 79, IJmuiden; A. Maas en A. Dienaar, Velserduinweg 302, IJmuiden-O.; F. P. W. Claessen en C. C. Meijer, Mercuriusstoraat 18. IJmuiden; B. D. Tjoa en M. J. Tiggeler, Kerkerinklaan 28, Santpoort; B. Koch en W. J. C. Wullems, Burg. Rambonnetlaan 57, IJmuiden; M. A. de Jong en E. Uijtendaal, Kruidbergerweg 7, Santpoort; W. J. M. Rijff en W. C. Heere- mans, Beekvlietstraat 6, Santpoort; G. H. Dorren en M. W. C. van Leuven, Hoofdstraat 95, Santpoort; J. C. de Winter en J. H. Pul, Vlusch 61, Krommenie; A. Bakker en Chr. P. de Brouwer, Pres. Krugerstraat 14, IJmui den; R. L. de Graaf en S. E. de Vries, Wijk aan Zeeërweg 184, IJmuiden; A. J. S. de Vries en H. Bontenbal, Tuindershofje 7, IJmuidien-O.; K. Ris en A. H. Bakker, Castri- cummerweg 17, Uitgeest; J. A. Bierboom en M. J. Neugebauer, Kloppersingel 33, Haar lem; D. A. de Reus en E. Roodenberg, Em- mastad, Curagao. ADVERTENTIE KONINGSPLEIN 10 - TELEFOON 4880 Deze week werd de competitie van de af deling IJmond van de Nederlandse Volleybal Bond voortgezet met vier ontmoetingen tus sen de dames-teams. DGS 1Kennemers 1 02. Daar DGS niet opgekomen was won Kennemers reglemen tair met 20. VCK 1—VCK 2 20. VCK 2 weerde zich dapper tegen het sterkere eerste team, maar had niet veel in te brengen. De setstanden luiden: 153 en 152. VSV 1—VGV 1 1—2. Dit was een aardige wedstrijd met vele goede spelmomenten. De setstanden waren; 615, 1512 en 1315. De laatste wedstrijd van de avond moest beslissen wie kampioene der eerste klasse van de dames zou worden. VCK 1—Kennemers 1 2—0. Onder doodse stilte begon deze zeer interessante wedstrijd. Er werd aanvankelijk voorzichtig, maar zeer goed gespeeld, waardoor de punten schaars waren, totdat VCK door goede opslagen snel uitliep (159). In de tweede set domineerde het Kenne- mers-team en rekende men op een gelijke stand, waardoor de beslissende derde set nodig zou zijn. De VCK-dames vochten ver beten en mochten het genoegen smaken ook de tweede set te winnen (16141. Met deze overwinning werden zij kampioene. De voorzitter van de afdeling IJmond, de heer G. J. v. d. Bogaerde, huldigde hierna de kampioene met het behaalde succes en feliciteerde ook de Kennemers-dames met de zo eervolle tweede plaats. Zowel h&t heren- als het damesteam van VCK zijn hiermede kampioen der afdeling IJmond geworden en gaan zaterdag 7 april naar zaandam waar de voorwedstrijden om het kampioenschap van district VII tussen de afdelingen Haarlem, IJmond en Zaandam gespeeld worden in de Gem. Gymzaal Vis sershop aan de Lindenlaan. SCHEYWIJCK 3—'T VOSJE 2 In de biljartcompetitie van het district Haarlem boven het Noordzeekanaal werd een wedstrijd gespeeld tussen „Scheywljck" 3 en ,,'t Vosje" 2, welke onbeslist in 4-4 is geëindigd. ADVERTENTIE „Mijn band met de bank is wereldomspannend" De Nederlandsche Handel-Maatschappij is werkelijk inter nationaal georiënteerd door haar vele eigen buitenlandse vestigingen, affiliaties en vertegenwoordigingen. De bank bemiddelt bij im- en export en transitozaken en geeft betrouwbare inlichtingen over betalingsgewoonten en -mogelijkheden. Zij staat mij ook ter zijde bij het leggen van nieuwe handelscontacten in Azië, het Midden-Oosten, Afrika, Amerika en elders. ALLE BANKZAKEN OVER DE GEHELE WERELD Kon. Wilhelminakade 77 a - Tel. 5698 N H H N H M s N KENNEMERLAND-RENNERS De leden van de Beverwij kse rennersclub „Kennemerland" rijden zondagmorgen in de Wijkermeerpolder een wedstrijd voor de „Veen"- en „Klumper"-beker. Op de filmavond die het Instituut voor Arbeidersontwikkeling, afdeling Castricum, donderdagavond in hotel „De Rustende Ja ger" hield, vertoonde de Voorburgse cineast H. J. Struvel zijn film „Gevecht met het water." Dezë film, die de februari- ramp van 1953 als onderwerp heeft, maakte bij alle aanwezigen een diepe indruk, want zij bracht immers al die plaatsen in de herinnering terug, die de eerste februari in een sombere cadans uit de luidsprekers klonken; terug in de herinnering kwam ook weer de stijgende ontsteltenis op die bange zondagmorgen, toen de eerste be richten over de ramp doorkwamen. Knap verfilmd was ook de heroïsche strijd tegen het water, het aanstromen van talloze vrij willigers naar de plaats van de ramp, in plaatsen als Oude Tonge, Serooskerken en Numansdorp. Op suggestieve wijze vertelde de heer Struvel over deze ramp, die hij van dichtbij heeft meebeleefd. Zijn film was een prachtig document over de watersnood en het Instituut heeft dan ook wel een goede greep gedaan met het op het programma nemen van deze film. Tengevolge van de aanleg van de Rijks weg no. 9 zal het gedeelte Nieuweweg ter hoogte van het Beverwijkse gasbedrijf ver dwijnen en moeten de zich daarin bevin dende gasleidingen worden opgenomen. Hierdoor zullen ook de bestaande kruisin gen met de spoorlijn komen te vervallen. Het ligt iin do bedoeling alle uitgaande gasleidingen alsmede de toevoerleidingen van Hoogovens in een Bonna-mantelibuis de nieuwe rijksweg en de spoorlijn te laten kruisen, Ier hoogte van de bestaande in gang vanmet terrein van het gasbedrijf. De mantelbuis zal door en voor rekening van het rijk worden gelegd. De hiermede verband houdende werk zaamheden aan het hoofdhuizennet en de daarvoor benodigde materialen zullen eveneens door het Rijk worden bekostigd. Echter zullen de werkzaamheden vanwege het gasbedrijf worden uitgevoerd. De kos ten van een en ander zijn begroot op 76.000,—. In dit bedrag is 6.000,begrepen voor het reed's verrichte opnemen van de gas leidingen ten westen van de oude brug, t.w., de voormalige Nieuweweg en de Pijp- kade, hetgeen ook ten laste van het Rijk komt. Het bestuur van de afdeling Beverwijk van de Algemene Bond van Ouden van Da gen was blijkbaar van oordeel dat er ge noeg reden is om eens wat feest te vieren en daartoe had men dan ook maar het be sluit genomen om een drietal feestelijke vergaderingen te beieggen. Want het le dental is van dien aard, dat men moeilijk met minder avonden kan volstaan: „het Groene Huis" beschikt over een flinke zaal, doch het ledental loopt naar de 800 en men heeft rekening te houden met een grote opkomst, wat dan ook donderdag het geval was. De voorzitter, de heer W. de Wit hield als gewoonlijk een hartelijke toespraak en prees de medewerking van het Kennemer Cabaretgezelschap, dat dadelijk bereid was de bijeenkomsten van deze bevolkingsgroep wat op te vrolijken. Dit gezelschap had gezorgd voor een gevarieerd programma en in de pauzes was het weer mevrouw Wag- ter, die altijd bereid te vinden is op de piano te begeleiden voor de samenzang. De volgende feestelijke bijeenkomsten zijn vastgesteld op zaterdagmiddag en -avond en hetzelfde gezelschap zal dan de gast zijn van de afdeling. Muziekje Voor hen, die het vrindelijk muziekje van het mondorgel, dat bij mij thuis ondanks de Notenkrakerssuite en de Pas torale tot de graag-gehoorde klankjes gerekend wordt, eveneens minnen diene, dat de „Monica's", het Velsen Noordse groepje mondjegau- wen op zaterdagavond 14 april in het Hervormd wijkgebouw gaan spelen. Heerlijke, luch tige melodietjes. Alweer de zomer 'n het hoofd De zeekadetten van het „IJ- mond"-korps, die zich zo kos telijk vermaken op hun loods boot bij de kleine sluis van IJmuiden en die vanavond naar gij weet in Christelijke Belangen een contactavond op touw zetten, hebben bereids de komende zomer in het jeugdige hoofd. Tussen 4 en 11 augustus is het zomerkamp geprojekteerd en dat wordt weer een mooi zeilfeest op de plassen bij Hilversum, dat kan ik u ver zekeren. Als ze daar maar niet zo dom doen als de licht matroos Piet Snugger, die in Brest het bevel kreeg „spring aan de wal", hetgeen dus (voor mijn landrotten) betekent, dat de „spring" moet worden uit geworpen teneinde het af meren voor te bereiden. Piet sprong echter zelf en werd wakker in een proper zieken huisbed. Inmiddels moet ik u nog vertellen, dat matroos I W. Krul bevorderd is tot kwar- termeester en dat matroos I J. de Wilde het tot korporaal schrijver heeft geschopt. 0000000c000000000<»30000c)c00c)00000000000c Naar De jonge deelneemster s aan de GOTA, die deze i week in Velsen tot groot I plezier van alle mee-doen- de sportieve gymnasiasten is gehouden, heeft voor een i meiske uit Utrecht een wat i nare smaak gekregen. Toen zijn op het voorplein van het gymnasium aan de Piersonlaan naar de rede- voeringen stond te luiste- i ren, waarmee de „olympi- ade" werd ingeluid, is heur een tasje met atletiekspul- 1 len en een vulpen plus een .j portemonnaie met f 45, ontstolen. De beurs is te- recht, maar de tas nog niet en ik vind het toch wel erg dun, dat een of andere vle- gel zich op dat moment van het bezit van dit luisteren- de kind meester maakte. Als hij een kerel is, i brengt hij het alsnog terug i bij de politie. icOO(X)OOCOOOOOOOCXXXXXXDOCXXX)OOOOOOOOOOOÖ Een naam Met vreugde zult ge ver nomen hebben, dat er binnen kort gelegenheid zal komen, die mooie dorst van u te les sen op een plekje, dat daartoe des zomers welhaast geschapen is: binnen de omarming van de pieren, op de top van het blonde duin en voor het front van de wind en de wolken. Daar komt als alles goed gaat en waarom zou het niet? voor de zomer een kostelijk optrekje met stoeltjes en tafel tjes op een terras en dit neder- zettinkje, waar ongetwijfeld velen zich zullen nederzetten ontbreekt het eigenlijk alleen nog maar aan een mooie naam. Mag ik een paar suggesties doen in de wetenschap, dat ik wel eens zal komen overwip pen in een ledig kwartier om over zee en schepen te kijken of zomaar met de ogen dicht te dromen in de zon? Wat zoudt ge denken van „De blanke top". Of van „De wind harp"? Wat te zeggen van „Westerkimme" of van „De getijden". Zoek maar uit. En wie wat mooiers weet, mag meedoen. Wedden, dat baas Stolk er tegen die tijd een kop koffie voor uitlooft? Ongetwijfeld zal het bericht over de vernielingen in het Heeren duinen-bad ook uw mistroostigste gevoelens hebben wakker geroepen; wat de jeugd daar in de Paasdagen heeft uitgespookt deed haar in feite meer kwaad dan alle geschrijf over baldadig heid en vandalisme tezamen en ik wilde over het feit zelf eigenlijk maar verder zwjjgen: het is zo al erg genoeg. Maar wie de ogen open heeft ontwaart langs 's Heren wegen nog zoveel domme jeugdver- nielzucht, dat het er werkelijk wel eens op lijkt, alsof mijn kleine vrinden geen enkele eerbied meer in het hart heb ben voor andermans goed en bloed. Laatst nog: er stond ergens in Driehuis een nette stapel dure bouwstenen. Van die moppen" met ronde hoeken, die het stuk zeker een kwartje kosten. Twee aardige knaap- kens hielden zich achteloos on ledig met het omverwerpen dezer stapel, met het oogmerk na te gaan hoeveel van deze stenen in één gooi kapot te krijgen waren. Het gemiddelde lag bij de zes. Zes kwartjes zinloos wegge gooid. En een passant, die de jeug dige delinquenten vriendelijk vertelde, dat hiermee niemand een haar opschoot, kon een mooie, grote mond in ruil voor zijn pedagogiek bekomen. Dat is slechts een gering staaltje van de drang naar kapotmaken, die blijkbaar de jeugd na de oorlog bezielt en diepzinnige psychologen heb ben daar hele vertogen aan gewijd. Als de jonge Lampe niertjes het mij evenwel lever den, zou ik al die psychologen een kort moment in het keu kenkastje steken en de druil oren een fiks pak voor de sto'ute broek verkopen. Maar ach slaan mag niet meer in deze kindermaatschappij en wie een hand durft uit te steken, wordt voor beul ge scholden. Maar als slaan dan niet mag, waarom hebben de ouders en de onderwijzers dan niet zoveel greep op hun sprui ten, dat ze het eenvoudig wel uit de krullebol zullen laten bij wijze van amusement voor duizenden te vernielen? Ligt het wel helemaal aan de kin deren? Wie helpt mij aan een afdoend antwoord? Kinderwagenbarricades Een jonge en beeldschone huisvrouw uit de Lange Nieuwstraat, gelezen hebben de, dat ik de sinaasappelkrat ten aan de gevels harer boule vard blijkbaar ook niet onder de hoogtepunten der heden daagse architectuur kan reke nen, doet mjj kondschap van een specifiek vrouwelijk be zwaar jegens deze Lange Nieuwstraat, waar echter wél wat aan te doen is. Het gaat om de versperrin gen, die zich bevinden langs de winkelgalerij aan het oostelijk einde, daar waar dus pasfoto's, fietsen, zoute haring en andere zaken worden gefabriceerd. Want als deze schone daar met heur kinderwagen bood schapjes gaat doen, kan zij er meestal niet door vanwege de onafzienbare rijen fietsenrek ken, die de passage geheel in de weg staan en het heeft haar al een paar deuken in de car rosserie gekost, zegt zij on troostbaar. Ik geef het de winkeliers maar even door, want zulke kleinigheden kun nen vaak de vriendschap ver troebelen en dat is nou ook weer niet nodig. Als donderdag de negentiende van deze lente- nou lènte- maand de IJmuidense weekmarkt een jaar bestaat, dan gaan de marktkooplui even een harde slag op tafel geven. Want de jarige markt van die gedenkwaardige donderdag wordt een fééstmarkt, vrinden, waar tussen 's middags twee ure en des avonds negen het hooggeëerd publiek niet alleen de inhoud der portemonnaie kan ruilen voor de nooddruft der huishouding want er is van alles te koop in deze feestelijke winkel van Sinkel maar waar tevens een vuurwerkje van aantrekkelijk heden wordt afgestoken ter verhoging van de vreugde. Dat de marktstallen in de vallende avond verlicht zullen zjjn, hoeft geen betoog en dat er vlaggen en muzikale schlagers boven zullen wapperen nog minder dat de handelaren, die hier hun brood bjjeenpraten de kramen gaan optuigen tot feeste lijke huisjes van Mercurius zal u zonder meer duidelijk zijn, maar dat deze dag de „marktfee 1956" uit de bus moet komen, doet u toch wel even versteld staan, wat? Tja, dat gaat dan in alle eer en deugd gebeuren. Het aller mooiste meisje uit het kopen de publiek zal daar gekroond worden tot marktfee 1956 door een jury, die het publiek zelve is ik stel me daar heel wat van voor, want IJmuiden hèèft een schat aan mooie kandi- daatjes mag ik uit het hoofd wel even terloops opmerken. Maar Voor de kopers (ter markt dan), die de kans op deze eretitel, waaraan natuur lijk een passende prijs verbon den is, moeten missen, is er nog genoeg te halen. Alle be zoekers kunnen een gooi doen naar de autopeds, de radio, de fiets, de keukenuitzet, de koe koeksklokken en weet ik veel, die daar pak-weg-te-geef wor den geboden. Het wordt nog een beetje deftig ook, want burgemeester en wethouders, die een jaar ge leden deze IJmuidense week markt zo plechtig openden, hebben beloofd hun vertegen woordiging naar de opening in de vroege middag nu ook weer te zullen zenden en het wordt gijnig eveneens. Want er komt een stand werkersconcours, waar de rap ste tongriemen van de handig ste aansmeerders nog eens ex tra voor bijgewerkt zullen worden. Kent u ze nog? Japie Rabbi en Bram Polak? En al die andere mondjesmeesters? Het is allemaal al een beetje georganiseerd voor die don derdag en De Bilt is met een goeie sigaar van zestien centen omgekocht, zodat het feest mder de beste omstandighe den kan losbarsten. Wie dacht, dat de markt nu voortaan de hele dag zal wor den gehouden, heeft zich bij de neus laten nemen, want na mijn hoogstpersoonlijke en quête over de wenselijkheid van een complete donderdag- markt zjjn de ambtelijke mo lens wel knarsend op gang ge komen, maar goed gemalen is er nog niet. Er is wel iets in de pen, of zoals men dan zegt „in be raad". En dat is een voorstel van de marktkooplui zelve, om des zomers de markt de hele dag te laten houden en des winters de halve dag weer in te voeren. Hierover zullen ech ter de vroede vaderen der ge meente het intelligente hoofd nog moeten buigen, zodat er nog niets vaststaat. Maar ik licht u liefst vroegtijdig in, zo ben ik wel. LAMPENIER ZATERDAG 7 APRIL IJMUIDEN: Thalia, 19 en 21.15 uur: „You' re never too young." Rex, 20 uur: „De zoutwaterdokter." Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Cen trum, open van 9.3012 en 1416.30 u. Velser Accordeon Vereniging, 20 uur, Patronaatsgebouw, concert. SANTPOORT: „Bosvogels" en „Vrije Vogels," 20 uur, Jeugdhuis, opvoering van „Lentebloe men" en „De toverbal." ZONDAG 8 APRIL IJMUIDEN: Thalia, 15 uur: „Sneeuwwitje en de zeven dwergen" 19 en 21.15 uur: „Yoy' re never too young." Rex, 15 uur: „De slaven van Haroea" 20 uur: „De zoutwaterdokter." MAANDAG 9 APRIL IJMUIDEN: Thalia, 20 uur: „Vrouwenkooi." Pieter Vermeulenmuseum, als zaterdag. Stichting De Velser Gemeenschap, 20 u., Rex, concert Fodens Motor Works Band. Nutsbibliotheek, Heidestraat, open van 1921.30 uur. VELSEN: Raadhuis, 1012 uur: spreekuur burge meester 1517 uur: spreekuur wet houder van Onderwijs. Volksuniversiteit, gymnasium Velsen, 2021 en 2122 uur: cursus Engels; 20 uur: cursus Frans. ADVERTENTIE Laat uw verouderde brilleglazen vervangen Bij verouderde bolle glazen werd de kromming slechts experimenteel vastgesteld De krommingen van VISTASAN PUNCTUAL CORRECTED BRILLEGLAZEN berusten echter op wetenschappelijke bere keningen. Deze garanderen een volkomen zuiver beeld, zelfs tot de uiterste rand van het grootste brilleglas. Uitsluitend verkrijgbaar bij de erkende vakopticien. 1. de BOER, mr. opticien Lange Nieuwstraat 789. R. de BOER jr., Leids opticien Lange Nieuwstraat 413 Centrum Galerij - Tel. 6321. Besommingen van vrijdag. Heilbot 2.80 —2,40; gr. tong z.64—2,54; grm. tong 2,74— 2.38; kim. tong 3,252,60; kl. tong I 4,003,10; kl. tong II 3,05—2,38; tarbot I 3,20—2,50, per kg. Tarbot IV 39; schartong 22—15; kl. schol II 4013; schar 188; bot 8; v. haring 1713; makreel 24—11; gr. schelvis 30—20; grm'. schelvis 29—23; kim. schelvis 31—21; kl. schelvis I 29—22; kl. schelvis II 20—8; wij ting 12—8; gr. gul 30; midd gul 32; kl. gul 28; poontjes 14—12; lommen 20; kl. koolvis zw. 1815; kl. koolvis wit 2725, per 50 kg. Gr. kabeljauw 152—69; gr. koolvis zw. 4844; gr. koolvis wit 7468; gr. leng 6864, per 125 kg. Aanvoer van vrijdag. 182 kisten tong en tarbot, 1 kist heilbot, 5 kisten tongschar en schartong, 810 kisten schol, 200 kisten schar, 60 kisten bot, 340 kisten haring, 370 kisten makreel, 250 kisten schelvis, 1320 kisten wij ting, 70 kisten kabeljauw en gul, 8 kisten leng, 10 kisten poon, 125 kisten koolvis, 19 kisten diversen. Totaal 3770 kisten. Besommingen van vrijdag. VL 71 f6120' KW 141 f 8000; KW 81 f 15.890; KW 127 f 177o'.

IJmuider Courant | 1956 | | pagina 3