Een-nul voor Nederland, maar wat werd er slecht voetbal gespeeld Sterke verdedigingen overheersten vrij machteloze aanvalslinies Schotloos Nederlands B-elftal speelde gelijk tegen België B Manchester United voor vierde keer kampioen van Engelse League Eerste zege op Rode Duivels in Deurne sinds negen jaar Mermans versloeg" Raymond Braine Van der Hart de beste speler van het veld Zware nederlaag voor jeugdploeg tegen sterke Rode Duiveltjes Antwerpen en Rotterdam eindigden ook gelijk 3 DCO-dames wonnen op het nippertje van VVV De semi-projs het komende weekeinde Simpel Uitvaller Goal Bijna Nederland-België (jeugd) A ntwerpen'Rotterdam VOETBAL IN ENGELAND Go Ahead verliest protest MAANDAG 9 APRIL 1956 (Van onze sportredacteur Wat een verschil in appreciatie tussen de overwinningen van het Nederlands voetbalelftal in Dusseldorp en die gisteren in Deurne. In Duitsland juichte een Neder lands legioen het winnende Oranje-team minuten lang toe en nam de spelers op de schouders, in Deurne kon er nauwelijks een slap applausje af voor het elftal dat gewonnen had. Net zo veel verschil overi gens als de wjijze waarop de twee overwin ningen to], -stand kwamen. In Duitsland met ygi^assend en constructief voetbal - in Brélgië met verdedigend goed, maar aan bellend al heel simpel spel. Wij kunnen dan ook gerust zeggen dat het nationaal Nederlands voetbalteam in de vorm van een maand geleden gisteren zeker met vijf-nul - zo niet meer - had gewonnen. En waar lag dat aan? Wij zullen het maar houden op een volkomen uit vorm zijn van de Nederlandse kanthalfs en voor hoedespelers. Klaassens en Notermans wa ren een klasse minder dan tegen de Duit sers - vooral het plaatsen van de bal was erbarmelijk slecht - en in de voorhoede was het begrip ver te zoeken. Bosselaar - de actiefste speler in deze linie - speelde in teruggetrokken positie, maar kon slechts zelden een opening maken in de in het al gemeen hechte Belgische verdediging. Zel den kon bijvoorbeeld Appel sprinten op een verre pass en zelden ook kreeg Koopal de gelegenheid naar de hoeken van het veld af te zwenken en zodoende de ver dediging uit elkaar te rukken. Alles concentreerde zich op een tweetal of drietal bij elkaar staande aanvallers, die daarbij elkaar de bal doodleuk op korte afstand gingen staan toespelen. Hetgeen overigens nog met een grote slordigheid gebeurde. Met andere woorden: er kwam niets van terecht gisteren en dat Nederland toch nog won, wel, men mag het verdiena noemen, maar bevredigend was het zeker niet. Over de achterhoede met De Munck, die door zijn goede opstellen veel schoten voor tijdig onschadelijk maakte, Kuys en Wiers- ma, die beiden zeer goed en veel werk verrichtten, en Van der Hart. die de grote te uitblinker was, kunnen wij kort zijn. Wij vragen ons al leen wel af wat die zelfde achterhoede zou zijn zonder de zo talentvolle Fortuna- spil, die met zijn be heerste spel en zijn inspringen op plaat sen waar gevaar dreigt, volkomen rust brengt en zelfver trouwen bij de ove rige verdedigers. In de voorhoede speelde De Bruyckere zijn laatste wedstrijd. Woensdag vertrekt hij naar Australië.Als hij niet geëmigreerd zou zijn, zou het wellicht vooreerst toch ook wel zijn laatste interland zijn geweest. De Tilburger is een voortreffelijk clubspe ler, maar voor interlandwedstrijden komt hij zeker capaciteiten tekort. Timmermans zou ondanks het feit dat hij zijn oude vorm nog lang niet terug heeft gevonden, zeker nuttiger geweest zijn door zijn gro tere geroutineerdheid en zijn ongetwijfeld beter spelinzicht. Moulijn's debuut als linksbuiten was niet groots. De Feyenoordspeler voelde het spel van de anderen te slecht aan en ging zich bovendien in de tweede helft te buiten aan allerhande solo-acties, die een minimum aan resultaat opleverden. Hij plaatste bo vendien de bal te veel op plaatsen waar een speler stond en niet op plaatsen waar die speler zou kunnen komen. Koopal ten slotte maakte de enige en winnende goal en deed dus goed werk, ondanks het feit dat hij niet de passes kreeg die hij eigen lijk behoort te hebben. Geen bevrediging dus zoals de overwin- ring op de Duitsers teweeg bracht. Op Hemelvaartsdag volgt in Rotterdam de strijd tegen de Ieren, die Nederland ver leden jaar een nederlaag toebrachten. Het zal tegen die tijd misschien aanbeveling verdienen de gehele ploeg - met uiteraard Lenstra voor De Bruyckere - een kans te geven zich te rehabiliteren en te bewijzen dat de overwinning op de Duitsers niet zo maar een uitschieter was. E. KONING Van onze sportredacteur) Van der Hart Jef Mermans, de ook in Nederland popu laire speler van het Belgische elftal en van Anderlecht, heeft de beroemde Belgische oud-international Raymond Braine „ver slagen". Mermans heeft namelijk zondag tegen Nederland zijn 55ste interlandwed strijd gespeeld en Braine kwam „slechts" 54 keer voor de Rode Duivels Uit. Of Jef echter „recordhouder" Bernard Voorhoof (62 interlands) nog eens zal voorbijgaan, staat echter te bezien. De volgorde van de spelers, die zondag tegen het Nederlands elftal uitkwamen, was als volgt: Mermans 55 internationale wedstrijden, Mees 48, Van Brandt 33. Dries 20. Huysmans 18, Gernaye 14, Vandenbosch 7, Van Kerckhoven 6, Or- lans 5, Jurion 3 en Dewael 1 interland. Zondag werd de damesvoetbal-competi tiewedstrijd DCO-VW (Rotterdam) ge speeld, die door de Haarlemse meisjes na spannende strijd met twee-éen werd ge wonnen. De Rotterdamse meisjes bezitten een snelle ploeg en DCO kon pas in de laatste minuut door een prachtig doelpunt van Elly van Schaik de overwinning bé- halen. Door deze zege gaat DCO thans aan de kop met 18 winstpunten uit 10 wed strijden, hoewel „Herbido" met 16 punten uit 8 wedstrijden er beter voor staat. Zon dag a.s. is het DCO-elftal vrij. GOCOCOCCO -OCOOOOC<XXX>C<X>OCOGCOOOCOOOCXXX)OOOOOOOOOC)OOCX S Het KNVB-programma voor de profs voor het komende weekeinde luidt als voM: Hoofdklasse A: Roda Sport—Fortuna, LimburgiaEindhoven: DOS—Excelsior; S AmsterdamADO: VW—Ajax; NAC NO AD; SpartaHVC; VitesseRigters- 8 bleek: EBOH—Stormvogels. Hoofdklasse B: Alkmaar—Enschede; H Willem II—Graafschap; Emma—Feyen- oord; De VolewijckersDFC; BWEDO; 8 SHSElinkwijk; MVV—GVAV; PSV— Rapid; Sittardia—SVV. 8 Eerste klasse A: NECRCH; VSV8 Heerenveen. Eerste klasse B: Haarlem—Blauw Wit. 8 rrYvyVYyysooooooooooooocooooooooooooooooooooooooooooaG B xc De Nederlandse voetbalsupporters, die zondagochtend op de Keizerlei in Antwerpen veertig Nederlandse guldens betaalden voor een „zwarte" zitplaats in het Antwerp-stadion in Deurne, zullen vermoedelijk wel spijt hebben gehad van hun royale bui. Goed, zij zagen het Oranje-team voor het eerst sedert negen jaar in „de Hel van Deurne" de Rode Duivels verslaan, maar de wijze waarop zal slechts enkelen hebben bevredigd. Er werd gisteren namelijk bar slecht voetbal te zien ge geven en voor hetzelfde geld hadden de Belgen deze tweeëntachtigste interland tussen beide landen gewonnen En men zou waarlijk niet eens al te zeer hebben mogen mopperen als dat gebeurd was. De oorzaak van het na de zege op Duitsland in Dusseldorp zo teleurstellende voet- Daarvóór had het publiek enige malen een krachtig „boeh" laten horen. Dat was ter gelegenheid van enkele te felle charges, waaraan Nederlanders zich schuldig maak ten. Kuys, Koopal, Appel, Moulijn en De Bruyckere waren veelal de boosdoeners. Twee Nederlanders Kuys en Koopal kregen zelfs een waarschuwing van scheidsrechter Bond nadat zij een tegenstander op een kwalijke manier tegen de grond hadden gewerkt. Het lijkt ons trouwens in het algemeen wenselijk dat de offi cials enkele spelers in het Nederlands nationaal elftal wat sportieve manieren bijbren gen en diezelfde representanten tevens duidelijk maken dat het ruw opzij smijten van tegenstanders niets met voetbal heeft te maken. Kuys bijvoorbeeld had binnen tien mi nuten al drie vrije trappen tegen zich laten geven. Een keer hield hij een tegen stander vast, een keer maakte hij hands en een keer vloerde hij een aanvaller op een bijzonder grove manier. Het gebeurde toen de Belgische aanvallers zich nog van hun beste zijde lieten zien en direct van de aftrap een serie aanvallen opzetten, die de Nederlandse verdediging handen vol werk gaf. Mermans een van het viertal aanvallers van Anderlecht in de Belgische voorhoede was in vrijwel de meeste ge vallen de inleider. Veel gevaar leverde dit alles overigens vooralsnog niet op. Wiersma en Van 'der Hart onderbraken de aanvallen nog voor de Rode Duivels het strafschopgebied had den bereikt en in de gevallen dat de Belgen op schotafstand kwamen, bleken hun scho ten niet de juiste richting te hebben. Mid- voor Dewael schoot tot twee maal toe hard over het Nederlandse doel, evenals Mer mans en Orlans dat een keer deden. Schuchter antwoordden de Nederlanders. Doch de opzet van de aanvallen was veei 'te simpel om Gernaey in moeilijkheden te brengen. Alleen Moulijn schoot in de der tiende minuut net naast, maar daar bleef het voorlopig bij. Het verrassende aanvals- spel, dat ook de Duitse verdediging tot capitulatie had gedwongen, bleef verre en niet zelden liepen Appel, De Bruyckere en Koopal elkaar in de weg of stonden op een kluitje op de bal te wachten. Het behoeft daarbij haast geen betoog dat dat wel een kolfje naar de hand was van de gerouti neerde Dries, Van Brandt en Van Kerck hoven. Hoe meer overigens de eerste speelhelft vorderde, hoe duidelijker het werd dat doelpunten duur zouden zijn in deze inter land. Aan de Nederlandse kant toonden Van der Hart, Wiersma en Kuys wel raad te weten met het maar af en toe zuivere combinatiespel van de Rode Duivels en aan Belgische zijde bleven Appel, Bosselaar, Koopal, De Bruyckere en Moulijn volhar den in simpel voetbal, dat haast wel tot improduktiviteit móest leiden. Meer dan eens ook moesten bovendien Klaassens en Notermans de heerschappij op het middenveld prijsgeven. Kwade ge- j volgen had dit niet, doch een voorhoede met iets meer kwaliteiten had dit onge twijfeld uitgebuit. Zo ontstond dus een strijd van opper machtige achterhoedes tegen kwalitatief veel mindere aanvalslinies een strijd, die in een vrij laag tempo werd gevoerd. Aan ijver en geestdrift ontbrak het in beide ploegen geenszins, maar het ver rassende element bleef zoek. En daarmede verloor de match als geheel veel van haar aantrekkelijkheid. De Munck moest alleen na zeventien minuten spelen zijn capaci teiten tonen bij een hard schot van Orlans, die helemaal naar rechts was gezwenkt de andere schoten gingen allemaal ver over of naast zijn doel en Gernaey kwam alleen na ruim een half uur spelen in moei lijkheden toen eindelijk Bosselaar Appel Het eerste en enige doelpunt. De Bruyckere (10) heeft voorgezet en Koopal heeft hard ingeschoten. De Belgen Van Kerckhoven, Dlricx en Van Brandt kunnen er niets meer aan doen, evenmin als keeper Gernaey. Appel en Moulijn zijn de Neder- lo.nders die de Nederlandse overwinnings treffer gadeslaan. met een fraaie crosspass een kans bood. De Nederlandse rechtsbuiten knalde echter tegen de Belgische keeper aan. bal lag vooral in het spel van de Nederlandse voorhoede en kanthalfs, die zeker een klasse minder speelden dan tegen de Duitsers. En men mocht van geluk spreken dat enerzijds de Nederlandse achterhoede weer een grote hechtheid bezat en anderzijds de Belgische aanvallers steeds minder eikaars bedoelingen begrepen, anders zouden de Nederlanders andermaal een nederlaag heb ben gelegen in de wel weer felle strijd. Het Nederlands elftal had een off-day het Belgische team kon waar schijnlijk niet beter. Het elftal der Rode Duivels zakte in de tweede helft zelfs op een dusdanige manier af, dat het weinig sportieve Belgische publiek zijn eigen ploeg meende te moeten gaan uitfluiten. misten de aanvallers de stootkracht en het schot van goede richting om nog een gelijk spel te kunnen bewerkstelligen. Bovendien stond ook toen Van der Hart als een rots in de branding. Het laatste duel van deze teleurstellende interland vocht Bosselaar uit met Van Brandt. Dat was toen de Engelse scheids rechter Bond al voor het eindsignaal had gefloten. Het ging er namelijk om wie van beide de bal als souvenir zou mogen hou den. De Belg won, maar gaf deze even later met een royaal gebaar aan spil Van Kerckhoven, die toen reden had om ten minste ergens tevreden over te zijn. De zestigduizend toeschouwers waren toen echter al druk hun critiek aan het uit oefenen op spel en spelers. En als Belgische toeschouwers reden tot critiek menen te moeten hebben, dan doen zij dat op een manier, die aan duidelijkheid niets te wensen laat. Dat kunnen wfj verzekeren. Even later moest rechtsback Dries zich laten vervangen door Diricx toen hij een bloedende wonde had opgelopen, die was veroorzaakt door de schoen van Appel. Deze had de bal met zijn schoen naar zich toe willen trekken op schouderhoogte juist toen de Belg achter zijn rug langs kwam en de bal wilde gaan koppen. Het publiek jouwde weer flink, maar vergat dat eigenlijk de Belg een vrije schop ver oorzaakte omdat hij gevaarlijk speelde. De tweede helft bracht nog aanzienlijk minder goed voetbal. Het spelpeil, dat toch al aan de lage kant was geweest, zakte tot een bedenkelijk laag peil. De spelers van beide ploegen schenen haast een wedstrijd te gaan houden in het slecht plaatsen van de bal. In posities, waaruit de bal simpel weg naar een medespeler op enkele meters afstand kon worden geschoven, schoten Klaasens, Notermans en Kuys aan de Ne derlandse kant en Mees, Huysmans, Jurion en Vandenbosch de bal uitgerekend naar een tegenstander, die in de meeste geval len heel wat moeilijker bereikbaar was. Niet zelden kwam bij ons daarbij de ge dachte op dat wij in datzelfde stadion in Deurne Nederlandse amatéurtehms' een heel wat hoger tempo en een heel wat hoger spelpeil hadden zien bereiken.... Totdat in de elfde minuut de opleving kwam. Van der Hart ving in de Neder landse achterhoede de bal handig op, mis leidde twee aanvallers onnavolgbaar han dig en plaatste de bal daarop naar Mou lijn, die op zijn beurt een pass gaf aan De Bruyckere, die naar de zjjlijn was ge switcht. Deze liep met de bal door en gaf vlak bij de achterlijn een strakke voorzet, i waaruit Koopal de bal op zijn borst opving en die nog voor die de grond had ge raakt met een enorme vaart achter Ger naey joeg. Fel trokken de Belgen hierna ten aan val. Mees en Huysmans drongen ver op, maar gevaarlijk werden zij niet. Vooral ook omdat Van der Hart, die het met mid- voor Dewael al heel gemakkelijk had, naar een steeds groter vorm groeide. Met grote kalmte beheerste hij het gehele strafschop gebied en een grote strook daarbuiten. Doar zijn voortreffelijk opstellen en de grote kunde waarmede hij de bal afpakte en naar voren dirigeerde, werd vrijwel alle gevaar al in de kiem gesmoord. De Belgen gingen bij volgende gelegenheden steeds eerder de bal afgeven, doch plaatsten daar bij zo slecht dat zij enkele malen vooral Dewael en Mermans enkele minuten lang uitgefloten werden. Gernaey vangt de bal voor een doelpaal weg voor de aanstormende Appel. Dat er nog een grote kloof ligt tussen de voetballers van het Nederlands elftal en het nationale B-team was in Enschedé tegen Duitsland al duidelijk aan het licht gekomen. De Wedstrijd in Tilburg waar het Nederlands B-elftal aantrad tegen de Belgische B-ploeg heeft dit nog eens onderstreept. Opmerkelijk is na beide wedstrijden dat de verdediging van onze reserves zich niet liet passeren en dat de voorhoede slechts een doelpunt maakte. De 12.000 toeschouwers op het terrein van Longa hebben in het geheel geen doelpunten gezien. De beide keepers, de Belg Bruggeman en de Neder lander Landman hebben een gemakkelijke middag gehad. Slechts enkele malen kon den de aanvallers tot de doelen doordringen. Het spelpeil reikte geen ogenblik tot grote hoogte. Voor de rust domineerden de Belgen zodanig dat het er naar uitzag dat zij met een overwinning naar huis zouden terugkeren. Hun linies sloten beter aan en het plaatsen was bij de Belgen aanmerkelijk nauwkeuriger dan bij de Neder landers. Na de rust kreeg het publiek iets meer te zien van onze reserveploeg. Er kwam meer lijn in de opzet van de aanval en men ging elkaar beter begrijpen. De beste Nederlander was ongetwijfeld Brooymans van Willem II. Na 35 minuten spelen volgde eindenjK een spannend moment voor het Belgische doel. Bosselaar plaatste de bal uit een vrije schop voor het doel waar De Bruyckere goed was doorgelopen en de bal op drie meter voor Gernaey ineens op zijn rechter schoen nam en inschoot. De Belgische keeper echter kon met een reflex van zijn armen de bal nog corner werken. Uit de hoekschop schoot daarop Appel hard in, doch een Belgisch been vlak bij de doel paal bracht redding. In de laatste tien minuten zetten de Belgen alles op de aanval. Maar ook toen In de eerste helft speelde het Nederland se b-elftal zonder enige fantasie, hetgeen van de Belgen zeker niet gezegd kon wor den. Zij bezorgden de in witte shirts en blauwe'broeken gestoken gastheren handen vol werk. Wanneer het echter op schieten aankwam ontbrak de kunde. Het eerste overigens ongevaarlijke schot werd pas na een kwartier spelen gelost door linkshalf. Close. Na ongeveer twintig minuten kreeg Ne derland een kans om tot Bruggeman door te dringen, toen De Jong (Elinkwijk) de bal naar Óverbeeke (NAC) toeschoof. De bal gleed op het beslissende moment van de voet van de Bredanaar. Geen vaart Er zat geen vaart in het Nederlandse spel. Rijnvis hield steeds de bal te lang bij zich, terwijl het binnentrio bestaande uit Bellaard, De Jong en Geel volkomen faal den. De enige die af en toe gevaar bij de Belgen stichtte, was Óverbeeke. Midvoor De Jong tot vorige week Nederlands beste schutter in de competitie werd volkomen uitgeschakeld door de voortreffelijk spe lende spil Storne. Onze achterhoede speel de beheerst, zonder overigens tot grootse dmgen te komen. Na de rust kreeg de wedstrijd meer allure. De Belgen kregen het nu moeilijker maar de verdediging hield stand en kon steeds op tijd ingrijpen. Bij de Nederlan ders was Bellaard vervangen door de Stormvogels-speler Snoek, die zijn colle ga's tot grote felheid inspireerde. Wauters moest op een gegeven ogenblik de doelman te hulp komen, toen deze reeds verslagen was door een boogbal van De Jong. Ook Landman moest nog verscheidene malen de handen uit de mouwen steken. Een doel punt Van Houben werd wegens buitenspel afgekeurd. Tegen het einde had Brooy mans, die een uitstekende vorm demon streerde, bijna succes. Zijn schot vloog echter enkele centimeters over de lat. De eindstand werd dus nul-nul. Met geestdrift spraken in Turnhout naar (hatting zevenduizend Belgische suppor- ,ers na afloop van het duel BelgiëNeder land jeugd over hun jonge landgenoten lie deze wedstrijd met vier-één hadden jewonnen en uitstekend spel te zien hadden gegeven. Helaas bleef deze ontmoeting met het oog op het vertegenwoordigende Ne- lerlandse voetbal zonder enig perspectief. Inze jongeren verloren kansloos. Hun spel .vas over de gehele linie tenminste een dasse minder dan dat van de tegenstanders >n indien de Belgen met hun schoten ïog niet veelvuldig pech hadden gehad, ■ou de score nog hoger zijn geworden. Natuurlijk hebben de pupillen van >ondstrainer Kaufmann hun best gedaan naar vele van hen, die bekend staan als iitstekende clubspelers, bleven ver bene ten hun normale vorm. En toen er, reeds 'oor de rust tegen een één-drie achterstand noest worden aangekeken, bleef er van de vil om te winnen slechts weinig over. Het ploegverband ontbrak. Uitblinkers, als mid denvoor Wegria, linksbinnen Verachtert en linksbuiten Van der Eist in de Belgische jeugdploeg, waren er aan Nederlandse zijde beslist niet. Of het moest midvoor Rutten van Roda Sport zijn, die tenslotte vrij wel alleen bleef volhouden en voort durend felle pogingen deed om met scho ten uit alle standen het doel van Dignef te belagen. Vooral de beide backs, Renders (PSV) en Kraaij (DOS), stelden teleur, zodat stopper Van der Meer (ADO) de robuste aanvalsleider Wegria te veel vrij moest laten. In de halflinie kwam Bas Paauwe jr. pas na de rust tot een redelijke pres tatie. De voorhoede, waarin slecht geplaatst en zonder fantasie werd gespeeld, bleef op Rutten na ver onder de maat. De vierde achtereenvolgende nederlaag tegen de Belgen was dus niet verwonderlijk. Slechte dekking Na een kwartier faalde onze achterhoede zo schromelijk in het overnemen van de dekking, dat Verachtert een pass van Van der Eist zonder veel moeite in een doel punt kon omzetten. Onze defensie had on- ADVERTENT1E gestraft nog enkele fouten begaan, toen de snelle Rutten in de 28ste minuut langs stopper Dighneef sprintte en gelijk maakte (één-één). Vijf minuten later ving Ver achtert een hoekschop goed op en bracht de stand op twee-ééa. Een voortreffelijke Belgische combinatie met Van der Eist en linkshalf Poelsterman besloot midvoor Wegria kort voor de rust met een doel treffend schot (drie-één). Nadat de Belgische jongeren in de tiende minuut van de tweede helft hun voorsprong tot vier-één hadden zien groeien doordat de technicus Verachtert voor de derde maal raak schoot, slonk hun enthousiasme enigszins. Eindstand: vier-één. De traditionele wedstrijd tussen het Ant werpse en het Rotterdamse elftal eindigde in een gelijk spel (vier-vier), nadat rust e\eneens met gelijke stand (vier-vier) was ingegaan. Vijftienduizend toeschouwers woonden op het Beerschotterrein deze ontmoeting waarin de Rotterdammers vrijwel voort durend een voorsprong hebben gehad, bij. Het eerste doelpunt kwam reeds na tien 'minuten toen uit een hoekschop de rechts- achterspeler van Antwerpen De Mondt (Berchem Sport) de bal in eigen doel werkte. Zeven minuten later zorgde rechts binnen Verbruggen (Antwerp) er voor, dat de stand gelijk werd. Koeneman (SW) schoot een voorzet van Kreek (Feyenoord) op uitstekende wijze in en gaf het Rotter damse elftal op verrassende wijze weer de leiding (één-twee). Tien minuten voor de rust had een goede aanval van de Ant werpenaren waarbij ook Vliers en Ver bruggen waren betrokken tot resultaat dat linksbuiten Wouters (Antwerp) de par tijen opnieuw op gelijke voet bracht (twee twee). Twee strafschoppen In de tweede helft beging de achterspe ler De Hondt wederom een fout. Hij viel Schouten (Feyenoord) volkomen onnodig op onsportieve wijze aan en de strafschop die er het resultaat van was, werd door rechtsbuiten Van Ede (Sparta) ingeschoten (twee-drie). In de tiende minuut van de tweede speelhelft moest de scheidsrechter na een duel tussen Coppens en de rechts- achterspeler Visser (Sparta) ook aan de gastheren een strafschop toekennen. Rechtsbuiten Vliers (Beerschot) zorgde toen voor de gelijkmaker (drie-drie). Laatstgenoemde gaf enkele minuten later, toen Coppens hem de bal keurig voor de voeten legde, de Antwerpenaren de leiding (vier-drie). Negen minuten voor het einde tijdens een overwicht van de Rotterdam mers, kwam Schouten alleen voor doelman Figeys (Antwerp) te staan en de stand was wederom gelijk. Na een spannende wedstrijd heeft Man chester United voor ruim 62.000 toeschou wers de competitiewedstrijd tegen nummer twee van de ranglijst Blackpool met twee- éen gewonnen, waarmede de thuisclub het kampioenschap veroverde. Voor de vierde maal in de geschiedenis heeft deze vereni ging de leaguetitel gewonnen. Tot een half uur voor het einde heeft Blackpool de lei ding gehad, dank zij een doelpunt van Durie. Maar toen zorgde Perry uit een strafschop voor de gelijkmaker en mid voor Taylor scoorde het winnende doel punt. toen er nog tien minuten moesten worden gespeeld. Nog twee wedstrijden heeft Manchester United voor de boeg, uit veertig ontmoe tingen bedraagt het puntenaantal 57, acht meer dan Blackpool, dat nog drie wedstrij den voor de boeg heeft. Manchester Uni ted heeft dit seizoen op eigen grond geen enkele wgdstrijd verloren, slechts drie ont- moetinge'n eindigden thuis in een gelijk spel. Blackpool zal wel op de tweede plaats in de league eindigen. De club staat zes punten voor op de cupfinalist Birmingham, dat dank zij een twee-één overwinning op Cardiff tot de derde plaats opklom. Man chester City, de andere ploeg, welke in de cupfinale zal spelen werd met drie-één in een uitwedstrijd door Newcastle United verslagen. Het zier er naar uit dat Aston Villa en Huddersfield zullen degraderen, Hudders- field heeft een kansje om de dans te ontspringen behouden dank zij een twee één overwinning op West Bromwich Al bion, maar Aston Villa verloor, eveneens in een uitwedstrijd tegen Tottenham met drie-vier. De uitslagen van de wedstrijden ge speeld voor de Engelse league luiden; Eerste divisie: Birmingham CityCar diff City 21; BurnleyArsenal 01; Carlton AthleticSunderland 21; Ever- tonWolverhampton Wanderers 21; Lu ton TownPortsmouth 10; Manchester UnitedBlackpool 21; Newcastle United —Manchester City 31; Preston North EndBolton Wanderers 0—1; Sheffield United—Chelsea 21; Tottenham Hotspur Aston Villa 43; West Bromwich Al bionHuddersfield Town 12. Tweede divisie: BarnsleyStoke City 10; Bristol CityDoncaster Rovers 41; BuryPlymouth Argyle 71; Fulham Liverpool 3—1; Leeds UnitedLeicester City 40; MiddlesboroughBristol Rovers 01; Notts CountyLincoln City 22; Port Vale—Nottingham Forest 02; Ro th erham UnitedHull City 02; Swansea TownBlackburn Rovers 21; West Ham UnitedSheffield Wednesday 33. De spelregel- en protest-commissie van de K.N.V.B. heeft in Nijmegen vergaderd. Een protest van Go Ahead betreffende de op 18 maart gespeelde wedstrijd Go Ahead —PEC, uitslag twee-twee, werd niet ont vankelijk verklaard.

IJmuider Courant | 1956 | | pagina 5