DOUWE EGBERTS ORCAM vanaerWSIF Dr. De Vos van Steenwijk geeft inzicht over wijziging gemeentegrenzen Sturka kleding de pittige zware shag! T c„ rijwielen 7flNllFR I Douwt: I E«Bt»TS 5 „Heitjes" in ruil voor schoongemaakte politiemotoren SIMPLEX- „Watervliet" weer terug in de tweede klasse van de KNKB Gemeentengroot en klein rBeds drommen 'SU»*!?* „brommen". SIMPLEX-rijwielen JAC. STET In kampioenswedstrijd werd Holver met 12-0 verpletterd STURKA ,MAN ABOUT TOWN' J. J. Beijnes keert tien procent uit ORCA!" Halve eeuw lid van tuinders veiling Kennemerland Schoolvoetbal in Beverwijk Speeltuin-krediet er zijn die op een VOOR naar Paaswerkkamp in „Assumburg" Bibliotheek voor woonwagenkamp Feest in „Watervliet" Vijftig jaar in de bloemen MAANDAG 9 APRIL 1956 7 ff ff „Grenswijziging is te vergelijken met het trekken van een kies. Men ziet er gewel dig tegen op, als het wijzigen geschiedt, wordt even fel pijn geleden, maar kort daarop voelt men toch, dat een goede op lossing verkregen is", aldus kwam dr. J. E. baron de Vos van Steenwijk tot de con clusie tijdens een voordracht in restaurant Brinkmann voor leden van de Vereniging „Haerlem", over „gemeenten, groot en klein", waarbij hij ook sprak over wijziging der gemeentegrenzen. Na 16 september 1940 is het probleem weer actueel geworden. Toen zond de se cretaris-generaal van Binnenlandse Zaken aan Gedeputeerde Staten van Noordhol land een brief, waarin hij schrreef, dat het van groot belang was van 91 Noordhol landse gemeenten dertig combinaties te vormen. Het toenmalige college was van mening, dat het verzoek op een ongelukkig ogenblik kwam en de methode noemde het ook minder gelukkig. Wijziging der ge meentegrenzen is immers bij de wet gere geld en de volksvertegenwoordiging ont brak. Na bestudering antwoordde het col lege, dat het van de dertig combinaties er slechts van vijf de noodzakelijkheid inzag. Voorts beval het aan een commissie van advies samen te stellen. Tot dit laatste zijn Gedeputeerde Staten overgegaan. De com missie-Ter Veen ging in de oorlogsjaren rustig aan het werk. Van de vijf combina ties is er in de bezetting éën verwezenlijkt, namelijk die van Langendijk en omgeving. Die wijziging is na de bevrijding niet on gedaan gemaakt. De bewoners waren aan de gewijzigde situatie gewend en verlang den geen verandering. De commissie-Ter Veen is op verzoek van Gedeputeerde Staten na de bevrijding met haar werk voortgegaan. Enkele rap porten zijn verschenen, o.a. over de kop van Noordholland, West-Friesland, t' Gooi en IJmond. De voorstellen van de commis sie hebben weinig succes geboekt bij de gemeenten (en dat vond spreker begrijpe lijk) en evenmin bij de regering. Dat speet dr. De Vos van Steenwijk zeer, want het is noodzakelijk, dat in sommige gemeenten de grenzen gewijzigd worden. Naarden en Bussum liggen tegen elkaar, evenals Heilo en Alkmaar. Bij samenvoeging van de plaatsen of van sommige gedeelten zou ef- ADVERTENTIE Het perfect-zittende front, de correct-vallende zoom, de lang-makende snit - gemaakt voor de sportieve man van de wereld* - "Draagt ook een van de nieuwe Sturka tweedcolberts een zeer bijzondere combinatie ADVERTENTIE in IJmuiden verkrijgbaar bij Kledingbedrijf sedert 1899 KENNEMERLAAN 100 üindingsavond van de reservepolitie Woensdagavond houdt het inmiddels tot 50 leden aangegroeide korps der Velsense reservepolitie zijn eerste bindingsavond in „Velserend". Het programma wordt door eigen krachten verzorgd. ficiënter gewerkt kunnen worden dan thans het geval is. Toestand in IJmond Het ergste is het aldus spreker met de IJmond gesteld. Bij Velsen en Bever wijk heerst een wonderlijke toestand. Ge meentegrenzen lopen dwars door een fa briek. De enige oplossing zou zijn tot sa menvoeging over te gaan, eventueel met Heemskerk. De regering voelt er evenwel niet voor. Wel wordt er gewerkt aan sa menwerking in de IJmond, maar deze wij ze van „dokteren" is niet de juiste. De ge breken ontwikkelen zich in de toekomst nog meer en spreker achtte het juister thans naar een oplossing, inzake wijziging der grenzen, te zoeken dan eventueel over een aantal jaren, als er een nieuwe situa tie ontstaan is. Duizend gemeenten In zijn inleiding had dr. De Vos van Steenwijk een overzicht gegeven van de gemeenten in ons land. Er zijn er precies duizend, waarvan in Zuid-Holland 175, in Noord-Brabant 142, in Noordholland 120, in Limburg 111 en in het kleine Zeeland 101. Drente heeft de minste gemeenten, namelijk 34. Amsterdam staat met 863.000 inwoners aan de top en Serooskerke (Z.) met 182 heeft het minste aantal inwoners. Er mogen grote verschillen bestaan tussen de gemeenten, ze worden alle sedert de inwerkingtreding van de gemeentewet in 1851 op dezelfde wij$e bestuurd. Hoe de situatie van steden en dorpen vóór die tijd was zette spreker uitvoerig uiteen. Daarbij vertelde hij o.a., dat de oudste indeling van de plaatsen gelijk was aan de kerke lijke indeling. Daarin is in de loop der eeuwen weinig verandering gekomen. Vormden zich nieuwe parochies, dan ont stonden er ook dorpen. De steden kregen rechten, echter niet de dorpen. Tot 1795 hadden de dorpen weinig te zeggen. Daarna ontstonden er grote veran deringen; na de herziening der zelfstan digheid in 1814 tot 1848 deden zich moei lijkheden voor. De souvereine vorst had de macht de grenzen te wijzigen, maar veel geschiedde er niet. De gouverneur van Zuid-Holland adviseerde het aantal steden en dorpen van vóór 1795 te handhaven; daarbij was een dorp zonder inwoners. In Noordholland waren er vóór 1795 173 ste den en dorpen; het aantal daalde in de Franse tijd tot 106 en de gouverneur stelde voor het aantal op 149 te beperken. Het heeft hem moeite gekost dit voorstel er door te krijgen. Lange tijd werd er niet veel over grens wijziging gesproken. Amsterdam breidde zich in 1896 en 1920 uit en Haarlem in 1884 en 1927. Tenslotte behandelde dr. De Vos van Steenwijk de jongste geschiede nis van de grenswijziging, die in septem ber 1940 begon. Na afloop bracht de heer P. A. Dijkema de spreker namens het bestuur der Ver eniging „Haerlem" dank. Zoals in het verslag" over het boekjaar 1954 reeds werd medegedeeld werd de pro ductie-capaciteit der Koninklijke Fabriek van Rijtuigen en Spoorwagens J. J. Beijnes N.V. te Beverwijk in 1955 geheel in beslag genomen door de bouw van een serie tweede- en derdeklasse getrokken rijtuigen voor de N.V. Nederlandse Spoorwegen. De produktie verliep na enige beginmoeilijk- heden zeer vlot en geheel volgens de ont worpen schema's. Einde maart 1956, enkele weken vóór de contractdatum, werd het laatste rijtuig van deze order afgeleverd. In 1955 werden diverse nieuwe opdrach ten verkregen. In 1956 en 1957 zullen voor de Nederlandse Spoorwegen elektrische rij tuigen en getrokken rijtuigen voor inter nationaal verkeer gebouwd worden. Van het Gemeentevervoerbedrijf te Amsterdam werd een opdracht ontvangen voor de levering van zgn. geledetrams. De fabriek is met deze opdrachten gedurende deze jaren goed bezet. Zowel het financiële resultaat als de ruimere liquiditeit stemmen tot voldoening. Men kan het bedrijf, met inachtneming van de termijnbetalingen, thans zonder bankcredieten financieren. Onder het hoofd crediteuren zijn voldoende reserves aanwe zig ter dekking van risico's, voortvloeiende uit de lopende orders en diverse garantie verplichtingen. De beschikbare winst, na afschrijving en reserveringen, verhoogd met het onver deelde winstsaldo bedraagt f 450.980 (v.j. f 388.554) waaruit f200.000 (v.j. f 165.000) toe te voegen aan de algemene reserve uit het restant ad f 250.980 (v.j. 223.554) kan het dividend voor de gewone aandeelhou- ers gebracht worden op 10 pet. (v.j. 9 pet.) Aan pref- aandeelhouders kan 9 2/3 pet. di vidend worden betaald. Uit dividendsaldi van vorige jaren en het saldo van dit jaar, tezamen groot f 2560, kan echter nog 1/3 pet. dividend beschikbaar worden gesteld, zodat de pref. aandeelhouders a ook 10 pet. kunnen incasseren (v.j. 9 pet.). De pref. aandeelhouders b ontvangen 7 pet. (onv.). Per oprichtersbewijs kan f71 wor den uitgekeerd (v.j. f42.80). ADVERTENTIE I." '..«T: 5 Tachtigjarige tuinder bleef actief Als volgende week de Coöperatieve tuin, dersvereniging „Kennemerland" haar gou den jubileum gaat vieren, is er één der leden die mede jubileert: de heer J. Kleef (bijna 80 jaar) werd op 16 maart 1906 lid van de toen in oprichting zijnde veilingvereniging. Ondanks zijn hoge leeftijd is de heer Kleef nog altijd een actief tuinder, en bewerkt hij zijn 300 roe tuingrond, waarvan hij de op- j brengst nog steeds naar de veiling Kenne- merland stuurt. Kleef heeft, zoals zovele tuinders in het begin dezer eeuw, eerst nog gevent „op" Amsterdam. Hij behoorde tot het gilde der „Wijker boertjes". Deze Wijker boertjes, ruim 200 in getal, gingen enige malen per week met een drietal boten naar de hoofd stad om daar hun eigen gekweekte groente uit te venten. Als men dan een goede dag had. vertelde Kleef ons, wel dan kon je een rijksdaalder daags verdienen. De tuinders waren niet zo erg veel gewend: men kreeg zomers 5 cent voor een kilo aardbeien en 3 cent voor een pond erwten. Kleef kan veel vertellen over de oude tijd de tijd, dat de tuinders in de winterdag hout gingen kappen in de Breesaap, daar waar nu de zware IJmond industrie staat. Er waren vele houtveilingen en men kocht dat hout, om er rijzen van te maken om die zomers bij de bonen en erwten te steken. Het werd ook gekocht in de Heerenduinen in Beecken- stein of op Schoonenberg en voor dag en dauw gingen de tuinders dan lopend uit Heemskerk gezamelijk naar het houtbos. Kleef is zijn veiling-organisatie trouw ge. bleven en heeft de vorige jubilea's natuurlijk ook medegemaakt. Vooral van het 25-jarig bestaan kan hij nog veel vertellen toen kwamen de tuinders 's morgens laat van het feest thuis Maar de veiling is trots op haar oudste lid, want behalve dat hij en zijn vrouw (53 jaar zijn ze getrouwd) maandagmiddag de receptie gaan bijwonen, zullen zij ook des avonds aanwezig zijn bij het diner dat het bestuur een aantal genodigden in „Duin en Kruidberg" aanbiedt. DE EINDSTRIJD BIJ DE B.D.C. In het „Statenhuis" heeft de Beverwijk- se damclub haar wedstrijden voor de on derlinge competitie voortgezet. In afdeling A wist H. Diederiks op fraaie wijze zijn partij van L. Haver te winnen, hierdoor is de kans van Haver op het kampioenschap verkeken. De uitslagen in deze afdeling waren: W. HoogeboomJ. Broersma 11; D. v. AsS. Hoogvorst 02; N. AdelaarK. Kikke 02; H. Diederiks—L. Haver 20; C. SnelK. Conradi 11. In afdeling B wist K. Nijman te winnen van J. Verhaar, en heeft hierdoor de lei ding in deze afdeling genomen. De uitsla gen waren hier: J. VerhaarK. Nyman 02; W. de GraafE. Endrea 02; A. RomijnJ. Ko men 11; J. HoflandA. Albers 20; D. WillemsA. Roemeling 02. BRIDGECLUB „SANS ATOUT" De uitslagen in de zesde ronde voor de clubkarrjpioenschappen van de bridgeclub „Sans-Atout" waren: Groep A: 1. T. TervoortG. Zoontjes 39% m.p.; 2. G. TabakB. Hoogeboom 37y2 m.p.; 3. C. HartJ. de Jong 34% m.p.; 4. J. Blom-J. Nijman 32% m.p.; 5. A. Worst Sr.K. Wegman 30 m.p.; 6. J. Ber- leeC. Hoogeboom 28 m.p.; 7. J. Hamers J. v. Zutphen 19% m.p. Groep B: 1. G. PiooyJ. Groot 41 m.p.; 2. J. BosA. Tabak 41 m.p.; 3. heer en mevr. Vollarts 33 m.p.; 4. C. LuttikD. Hoogeboom 28 m.p; 5. K. v. d. WalPh. v. Groningen 27% m.p.; 6. W. DijikhofA. v. Groningen 271/2 m.p.; 7. J. GroenB. Oos terhout 27 m.p.; 8. G. HaverA. Worst Jr. 26 m.p. Groep C: 1. Th. BakkerC. Spruit 41 m.p.' 2. J. StallsJ. de Lalijne 34l/2 m.p.; 3. heer en mevr. Tand 31 m.p.; 4. dames BeltermanTabak 30% m.p.; 5. N. Hen driksJ. Koopmanschap 30% m.p.; 6. mej. E. v. KlaverenH. Oos-terveen 19 m.p.; 7. K. v. d. ZonB. Groot 29 m.p.; 8. heer en mevr. Zwaneveld 26% m.p. Groep D: 1. heer en mevr. v. Aalst 36 m.p.; 2. mevr. TabakD. Biben 36 m.p.; 3. L. KleynC. Geldermans 35 m.p.; 4. dames ReymersKleyn 33% m.p.; 5. J. KrabG. C. Tabak 33 m.p.; 6. mevr. v. EssenJ. Kuis 29V2 m.p.; 7. dames KokTabak 29% m.p.; 8. R. Hoen—J. Kerkhof 19y2 m.p. VOOR EEN KLEINE GROEP Velsense padvin dertjes kwam er zaterdag tegen de middag een onver wacht slot aan de actie „Een heitje voor een karweitje", die de afgelopen week me nig „heitje" aan de porte- monnaie van Velsens huis vrouwen heeft ontfutseld. Want op het binnenplein van het politiebureau moch ten de meisjes en jongens de zware Harley Davidson en de auto's van de politie schoonmaken. Deze opdracht is dan ook met overtuiging uitgevoerd, want na een week van boodschappen lo pen, tuinpaadjes aanhar ken en onkruid wieden viel dit karweitje er als een plezierige afwisseling sma kelijk tussen. Nu hoeven de garages echt niet bang te zijn, dat er een corps volleerde auto wassers uit de padvinderij zal opstaan, die omstreeks Pasen met concurrentie- plannen gaan rondlopen, want noch de politie, noch de toevallige passant, die zijn autootje a raison van een kwartje per wiel en een gulden voor de rest liet rei nigen hebben bij de nakeu ring de handen in elkaar geslagen van opperste ver bazing over zoveel vakman schap. Hetgeen ook de be doeling niet geweest is van leze aardige jaarlijkse actie. De knapen, die echter de motoren van de politie on- ierhanden hebben genomen in daar na afloop trots de cwitantie voor presenteer- len, waren bepaald niet lui, want er lagen er een paar languit over het zadel om de vitale delen toch maar goed olie-vrij te krijgen en anderen doken tot in de punt van de zijspannen, om ook daar de bezem door te halen. De totaalopbrengst viel kennelijk mee, getuige de vergulde snuiten van de karweitjesverrichters die met deze schoonmaakwoede een streep onder de actie voor dit jaar hebben gezet. Zodat wij zelf ons onkruid weer zullen moeten wieden, zelf onze boodschappen weer moeten doen en mis schien nog wel eens zuch tend zullen terugdenken aan de bereidwillige pad vindertjes die het tegen een civiele prijs toch maar han- lig opknapten. Winnaarsronde: H. Hartschool—RK school (W. a. Z.) 102; NoorderschoolChr. Nat. school 40. Verliezersronde: St. Bavoschool 1St. Bavoschool 2 30; BethelschoolIreneschool 3—0. Finale winnaars: maandag 9 april. Sport park H. Mandeweg half drie: Noorderschool H. Hartschool. Finale verliezers: maandag 9 april sport park H. Mandeweg, 2.15 uur: Bethelschool R.K. Leerschool. Aan de gemeenteraad van Beverwijk wordt verzocht een krediet van 9.600 te verstrekken voor het inrichten, omrasteren en beplanten van een terrein tussen de Kuiikensweg en de Wij'k aan Duinerweg, ten zuiden van de r.k. lagere school aldaar, ten behoeve van de aldaar te stichten speeltuin „Randwijk". Dit terrein zal moeten worden geëgali seerd en bezood om het spoedig bespeelbaar te maken. Rondom het terrein zal een ste vige afrastering varn circa 2 m hoogte moe ten worden aangebracht alsmede aan 3 zij den een heesterbeplanting met een bo menrij. De speelwerktuigen en een eventuele sch ui lgelegenheid e.d. kunnen zoals ge woonlijk door de speeltuinvereniging wor den verzorgd. ADVERTENTIE Bromfiets kopen? Dan zonder risico dus: Simplex, vanouds gerenommeerd! RIJWIELSPECIAALZAAK Kennemerlaan 19 - Telefoon 6317 BETALING REGELBAAR bUliytll VOORUITBETALING VELSERDUINWEG 330 - IJMUIDEN-OOST Telefoon 5191 In de Heemskerkse jeugdherberg „As sumburg" verblijft thans een vijfentwintig- tal jonge mensen, die deelnemen aan een Paaswerkkamp van de N.J.H.C. Deze orga nisatie die thans 74.000 leden omvat heeft hier verleden jaar een proef meegenomen, waarvan het doel is de jongeren met het werk bekend te maken en door zelfwerk zaamheid het verantwoordelijkheidsbesef te vergroten. Deze jongens en meisjes doen allerhande werkzaamheden en alhoewel het minder gunstige weer dikwijls als spelbreker op treedt, is er heel wat gepresteerd. Uit hun reacties is overigens duidelijk gebleken dat ze het zeer goed naar de zin hebben en door de jeugdherbergvader en -moeder, de heer en mevrouw Wensma hartelijk worden onthaald. Er wordt trouwens niet altijd gewerkt, er blijft voldoende tijd over voor ontspanning. Onder andere werd onder deskundige lei ding een excursie naar de duinen gemaakt. In de diaconale commissie, die zich on der meer belast met het verzorgen van een Kerstfeest voor de bewoners van het woonwagenkamp te Beverwijk, bestaan plannen om te komen tot de oprichting van een bibliotheek die speciaal bestemd zal zijn om de jongere bewoners van het kamp van goede lectuur te kunnen voorzien. Bestelwagen op vrachtauto De kleine stationcar van de IJmui- dense kruidenier v. d. M., is op de hoek van de Rijnstraat en de Eemstraat in botsing gekomen met een vrachtauto; de berijder van de bestelauto gaf daarbij de vrachtwagenchauffeur geen voorrang en men merkte elkaar blijkbaar te laat op. Beide wagens werden ernstig beschadigd; de bestelwagen werd aan de rechterkant zwaar gedeukt. Al enige weken was te verwachten, dat het eerste twaalftal van de korfbalvereniging „Watervliet" als gevolg van de opeenvolgende overwinningen, de kampioenstitel van de derde klasse Kon. Ned. Korf halbond zou behalen; een feit, dat zondagmiddag dan ook gebeurde in Amsterdam, waar Holver I ten aanschouwe van een grote schare Watervliet-supporters een 0-12 nederlaag leed, waardoor de Velsense korfballers (sters) na zestien wedstrijden en slechts één verliespunt ongeslagen bleven. Met de doelcijfers 146 voor en 51 tegen heeft Watervliet I weinig twijfel gelaten over het feit dat de titel bij de sterkste ploeg in de afdeling is terecht gekomen; een titel die na drie jaar de Velsenaren automatisch in de tweede klasse heeft teruggebracht. In 1929 ontstond een korfbalvereniging in Velsen, omdat het Beverwijkse Be Quick wegens terreinnood ophield te bestaan. De jonge vereniging werd onder afdeling van de grote Sport Staten Hoog ovens (SSH) onder welke naam aan de competitie werd deelgenomen in de twee de klasse Haarlemse Korfbalbond en al in 1930 promoveerde het team naar de le klasse HKB. Inmiddels vond SSH-korfbal versterking van de in IJmuiden opgeheven club „Zil vermeeuwen", waaraan nu nog de namen Broeksma en Wester wel herinneren. Toen in het seizoen 19301931 met twee twaalf tallen aan de competitie kon worden deel genomen bestond het bestuur uit de heer Van Ees, voorzitter; mej. Rie Bakker, se cretaresse; de heer Engelsman, penning meester, mevr. Van Ees en de heer Wes- terwal, leden. Mej. Bakker, die in 1933 plotseling over leed, en wier naam altijd nog wordt ge- eerd in de jaarlijkse kampwedstrijden van de leden onderling, was de motorische kracht van de vereniging. Zij was secreta resse, wedstrïjdsèc'rè'taresse, lid van dé twaalftalcommissie, commissaresse van materiaal, propagandiste en verslaggeef ster. Zij was de letterlijke spil van de jonge vereniging, die erg werd gemist. Want, hoewel in 1934 het sportpark „Wa tervliet" werd geopend en de korfbalclub toen haar huidige naam aannam, kwamen er moeilijke jaren. In 1936 en 1937 bereik te de depressie haar dieptepunt, doch eni ge oude getrouwen wierpen zich op een as- pirantenwerfactie en het zwaarste leed was geleden. Promotie In het laatste seizoen voor de oorlog werd Watervliet I kampioen van de le klasse HKB en promoveerde naar de 3e klasse KNKB in 1939, waarin Watervliet zich tot nu toe niet alleen wist te handhaven, maar het zelfs in 1940 zij het wegens de oor logsomstandigheden op de Munnikenweide in Beverwijk - opnieuw tot een kampioen schap van de 3e klas KNKB bracht om na het ongeslagen record evenzeer via de pro motiewedstrijden naar de 2e klas KNKB over te gaan. Na de noodcompetitie en tot 1945 bleef Watervliet in deze klasse, totdat slechts één punt verschil degradatie naar de 3e klasse in het seizoen 19471948 tot gevolg had. Watervliet 2 werd in 1949 kampioen van de le klasse KHB, zodat Watervliet hierna twee twaalftallen in de KNKB had. Het seizoen 1949'50 bracht het kampioenschap van Watervliet 3 en promotie naar de 2e klasse. Het toenmalig bestuur bestond uit K. Hopman, voorzitter; mej. D. Schelling, secretaresse; J. Broeks ma, penningmeester; A. de Vries, F. Vos, H. Gieze en C. de Groot, welke laatste nog steeds de „opleiding" van Watervliet-korf- ballers met jeugdig vuur verzorgt. Water vliet 1 kon zich opnieuw enige jaren hand haven, maar degradeerde in 1953 opnieuw naar de derde klasse. Hierin werd in 1954 de derde plaats, in 1955 een tweede plaats en nu de eerste plaats behaald, het kam pioenschap en automatische promotie zijn het resultaat; een resultaat, dat hopelijk nog meer perspectieven zal openen. Fortuna, vorig jaar kampioen, bezet nu de derde plaats in de 2e klasse. Watervliet verloor vorig jaar van deze club uit met 43 en speelde thuis gelijk (22). Hoogstwaarschijnlijk zal Watervliet in het volgend seizoen worden ingelijfd in de Haarlemse-Amsterdamse tweede klasse-af deling, die zwaarder geacht moet worden dan de Gooise afdeling, waarin Fortuna speelt, maar mogelijkheden zijn er met het huidige kampioenstwaalftal ook dan een goed figuur te slaan. Watervliet I werd kampioen met de da mes T. Gieze, S. Meyer, D. Hartman, P. "OOCXXXXXXXXXXXXXXOOCXXXXXXXXX>DOOOOCOOOOC)GOOOO<DOOCOCOOOC 8 8 Vrijdagmiddag had op de Beverwijkse 8 bloemenveiling een bescheiden huldi- 8 ging plaats van de heer D. Rumping, die 8 het feit herdacht, dat hij 50 jaar geleden a 8 in de bloemenhandel begon. De voorzitter der veiling, de heer B. J. i Hilbers, heeft de jubilaris voor de ko- perstribune toegesproken en er op gewe- S zen, dat hij tot de pioniers van de bloe- 8 menhandel behoort. Toen de Bever- wijkse bloemenveiling nog niet bestond kocht Rumping zijn bloemen in Uitgeest, later was hij één der eerste kopers op de Beverwijkse veiling. Hij mocht een grote kist sigaren in ontvangst nemen. oococxxxxx^ooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooa Leyenaar, J. Kluft, B. Koet en de heren W. Berghuis, J. de Boer, F. Vos, M. Veer beek, D. van Ladesteijn en S. Hartman. Het huidige bestuur bestaat uit de heer S. Hartman, voorzitter; mevr. De Heer, secretaresse; mevr. Hartmann, penning- meesteresse; mevr. Meyer, wedstrijdsecre taresse; de heren C. de Groot en A. Ver kerk. De kampioenswedstrijd De kampioenswedstrijd was voor Water vliet I reeds in het eerste half uur beslist, want toen had de Velsense ploeg al een 04 voorsprong op Holver, die zeker niet het twaalftal had om de Velsense opmars te stuiten, ondanks aanvankelijk goed te genspel. Binnen tien minuten had De Boer al tweemaal succes, waarvan vooral het eerste doelpunt na een mooie aanval met, een prima doorloopbal het mooiste van alle was (02). In tweede opstelling nam Watervliet het spel bijna geheel in handen: Veerbeek maakte zich telkens goed vrij en hierdoor kon ook tweemaal scoren (04). In derde opstelling speel den de Amsterdammers te veel op afstand en dit was voor Hartman de kans om ook tweemaal van afstand de korf te treffen (06). Nog voor de rust vergrootte De Boer de voorsprong (07). Slechts één ploeg speelde eigenlijk na de hervatting, hoewel het tempo bij Watervliet veel la ger lag, ook al omdat Holver maar heel weinig tegenstand meer bood. Mej. J. Kluft scoorde no. 8 en vervolgens waren het Veerbeek, Berghuis en Hartman (2x), die de stand op 012 brachten. In laatste opstelling had Van Ladesteyn weinig ge luk met schieten, vier maal miste hij een vrije kans bij de paal en zag hij de bal tweemaal uit de korf draaien. Na deze eclatante overwinning, die het zo begeerde kampioenschap bracht, zorg den de Holver-aanvoerder en de suppor ters voor een hartelijke huldiging met bloemen, terwijl de autobus inmiddels feestelijk was versierd om in blijde stem ming de tocht naar Velsen te ondernemen voor het kampioensfeest. Huldiging in „Watervliet" In het feestelijk versierde „Watervliet" sportpaviljoen waren behalve een grote Watervliet-familie, de heer J. Broeksma namens „Kennemerstaten" en het dagelijks bestuur van WB aanwezig, om de kam pioenen te huldigen. Vele bloemen waren aangebracht. Sprekende namens „Kennemerstaten", doch tevens als oud-aanvoerder, compli menteerde de heer J. Broeksma bestuur en spelers (sters) van Watervliet I, waarbij hij er aan herinnerde, dat er wel eens harder is gevochten voor een kampioenschap, maar desondanks de titel en de promotie thans op bijzondere wijze zijn behaald; een ongeslagen record. Hij liet speciaal zijn gelukwensen uitgaan naar de heer C. de Groot, die als aspiran tenleider al jarenlang de Watervliet-jeugd opkweekt en een groot aandeel had in de vorming van het huidige kampioens-team. Uiteraard werd aanvoerder Berghuis even zeer hartelijk gelukgewenst. Namens VVB hoopte de heer W. Zand, voorzitter, dat het Watervliet I in de 2e klasse zou ge lukken moeilijkheden te overwinnen, doch vooral de uitstekende clubgeest te bewa ren. Voor de feestcommissie was de heer K. Oosterveen de tolk, die alle kampioenspe lers (sters) een foto van het team offreerde en voor de vereniging een fraaie, grote foto achterliet. Namens de supporters schonk de heer De Roos de in alle stilte voorbereide ge schenken; alle spelers ontvingen een ori gineel bloemstukje, waarin een paal met korf was gevat. Een mooie geste was om als begin van de stimulans voor de 2e klasse een lijst van supporters te overhandigen, zodat Watervliet haar eerste supportersvereni ging ten doop kon houden. Dit alles was voor aanvoerder Berghuis en voorzitter Hartman aanleiding hiervoor hartelijk te danken. Nadat de heer J. de Boer, die nog maar kort in „Watervliet" speelt, op spontane wijze was gehuldigd, waarbij ook zijn echt genote werd betrokken, en voorzitter Hart man hem zeer erkentelijk was voor zijn grote moeite en opofferingen voor de trai ning, kreeg dit „door en door" korfbalecht paar onder luid applaus bloemen en een enveloppe. Na het officiële gedeelte was het de taak van de heer K. Oosterveen om met mede werking van het ensemble „Charron Frères" de prettige kampioensstemming nog te verhogen met dans en spel, waar door de Watervliet-familie nog lang ge zellig bijeen bleef.

IJmuider Courant | 1956 | | pagina 9