Kamermuziek in Statenhuis in hun handen VLIEGTUIGTECHNISCHE DIENST (Kort en bondig Visserij -varia COUPON 11 Advocaat overleed voor politierechterzitting Mr. J. S. R. Perrin uit A msterdam Chr.-Vrouwenvereniging „Bid en Werk" 40 jaar President Diem verklaart Zuid-Vietnam neutraal Britse bases op Ceylon na verkiezingen in gevaar Oud nazi eist vergoeding van Westduitse regering Bonn weert zwaar verkeer op zon- en feestdagen Geen volksfront met de communisten Grieken kunnen militaire verplichtingen niet aan Tegen broederschap Octrooi-deskundigen in Den Haag bijeen Koningin bezocht de Keukenhof Bromfietser verongelukt -+■ -f- -t- -±- adm. krachten (mni) jongedames jongste bediende (mni) DINSDAG 10 APRIL 1956 w, -s,-v, - rv»v&v>w"•~'"3z??3 Het twaalftal van Watervliet dat zondag het kampioenschap behaalde en- promoveerde. De kamermuziekavond van „De Giete- ling" werd bij wijze van experiment maan dag niet verzorgd door de instrumentale ensembles van leden dezer vereniging: de medewerkenden lieten voor een klein se lect gezelschap ieder hun lievelingsmuziek horen. Kamermuziek is bedoeld voor de kleine ruimte en veronderstelt intieme sfeer en daarvoor geschikte instrumenten, dus die welke een enigszins bescheiden klank hebben. Na de piano komen dus in de eerste plaats de fluit en de menselijke stem in aanmerking, alsmede de strijkin strumenten. De avond van „De Gieteling" werd geheel gevuld met piano, zang en fluitmuziek. De heer W. Visser speelde een aantal dansen van Schubert, muzikale invallen van de grote liederenmeester, ontleend aan motieven van „Landler" (landelijke dans wijsjes van het Oostenrijkse platteland). Op boeiende wijze werden deze korte wal sen door de pianist uitgevoerd. Mevrouw A. Bohlken-Vermeulen zong een drietal liederen van Hugo Wolf, de tweede grote Duitse toondichter op dit gebied. Met haar lichte altstem maakte zij vooral met „Ueber Nacht" een goede indruk, vaardig begeleid door Ina Beenhakker. Het duo Piet Fiege en Jo Schouten (fluit en piano) bracht na enkele temperatuur- moeilijkheden de bekende Serenade van Joseph Haydn ten gehore, waarbij het te dere geluid van de fluit opviel. Ook in de Duitse Dans van Mozart was dit tweetal goed op elkaar ingespeeld. Ina Beenhakker bleek een goede begeleidster te zijn. In een tweetal liederen van Schubert accompag neerde zij de bariton Roelof Elzinga, die „An Syvia" en Du bist die Ruh'voor droeg. De mazurka's van Chopin verge behal- ve een grote muzikaliteit een b onge woon ontwikkelde techniek van de pianist, die de snelwisselende expressies van de componist moet realiseren met een juist gevoel voor diens intenties. De heer Over- dijk speelde de mazurka in C en bracht die tot een aanvaardbare verklanking. Over de herkomst van de negro-spirituals werd in deze kolommen nog onlangs geschreven. Enny Hollman (alt) zong een drietal van deze aangrijpende volksliederen en maakte vooral goede indruk met ,,I want to be a Christian in my heart". Na de pauze werd een programma van recentere werken uitgevoerd. Na een im promptu van Chopin en twee liederen van Brahms voerden Jan Poolman (fluit) en W. Visser (piano) een capriccioso uit van Cor Meylink en zong Emmy Hollman en- Maandagmorgen is voor de aanvang van de zitting van de Haarlemse politierechter in de advocatenkamer van het paleis van Justitie in de Jansstraat in Haarlem de Amsterdamse advocaat mr. James S. R. Perrin door een hartaanval getroffen en spoedig daarop overleden. Hij was juist aangekomen in gezelschap van een cliënt uit Zaandam, in welke stad ook hijzelf woonachtig was, wiens zaak als eerste op de rol stond. Mr. Perrin, die binnenkort zestig jaar zou zijn geworden, was sinds 1926 als advocaat bij de Amsterdamse ba lie ingeschreven, nadat hij in 1925 afstu deerde aan de Gemeentelijke Universiteit van Amsterdam. Hij had reeds twintig jaar gezamenlijk een kantoor met mr. H. van Zutphen, dat inmiddels met een aantal an dere advocaten is uitgebreid. Mr. Perrin was een vriend van de kort geleden overleden minister van Justitie mr. L. A. Donker, met wie hij samen heeft gestudeerd. De dood van mr. Donker, bij wiens crematie hij namens de familie een dankwoord sprak, had hem zeer aange grepen. De Christelijke vrouwenvereniging „Bid en Werk" te Wijk aan Zee heeft haar veer tigjarig bestaan gevierd. Zij werd opge richt in september 1915 op initiatief van mevrouw Badenhuis-Goedhart. De leden van „Bid en Werk" spannen zich in voor de opbouw van het geestelijk leven en versterking van de onderlinge band. Gezamenlijk werken de leden voor de Ned. Hervormde Gemeente. De op brengst van de goederen die door de da mes werden vervaardigd, wordt besteed voor een goed doel. Een bijzonder aardige geste is dat ieder jaar de zieken met een kerstgave worden verblijd. Feest in „Westerduin" Het jubileum werd officieel herdacht tijdens een in hotel „Westerduin" gehou den feestavond. De presidente mevrouw Jansen kon in haar openingswoord een groot aantal aanwezigen welkom heten. Een aantal personen voerde hier het woord, die blijk gaven van waardering voor het werk der vereniging. De heer H. Bakker sprak namens de Chr. mannenvereniging, de heer J. de Boer voor de kerkvoogdij. Het programma na de pauze werd ver zorgd door mevrouw Veermans met enige voordrachten. De avond werd gesloten door ds. J. A. Eekhof. kele Spaanse en Italiaanse volksliederen. Na het andantino uit het Concert in C voor fluit van Mozart zong mevrouw Bohlken twee liederen van Henri Duparc: Le ma- noir de Rosemonde en La vague et la cloche, in welke werkjes de leermeester van Duparc goed te herkennen was: César Franck heeft zijn stempel er duidelijk op gedrukt. Met twee intermezzi en capriccio van Brahms door de heer Visser (piano) werd deze avond besloten. Mf. SAIGON (Reuter). De regering van Zuid-Vietnam heeft verklaard niet de de marcatielijn tussen Noord- en Zuid-Viet nam te zullen schenden, niet toe te zullen treden tot enig militair bondgenootschap, noch enige militaire bases te zullen toe staan aan buitenlandse mogendheden. In een regeringsverklaring over de komende terugtrekking van de Franse troepen uit het land, wordt gezegd dat de regering de samenwerking met de internationale be standscommissie zal voortzetten, doch de bestandsovereenkomst van Genève niet zal erkennen. De verklaring werd gegeven door presi dent Ngo Dinh Diem, die er aan toevoegde dat zijn regering zal trachten de hereni ging van geheel Vietnam te verkrijgen „met vreedzame middelen, hoofdzakelijk door middel van vrije democratische ver kiezingen, zodra de toestand daarvoor ge schikt is". COLOMBO (Reuter) Diplomatieke waarnemers in Colombo verwachten dat de oppositieleider Bandara-naike de volgende premier van Ceylon zal zijn. Zijn verenigd volksfront heeft, bij twee van de drie etappes van de algeméne 'verkiezingen, zeker 42 zetels behaald. Volgens de nog onvolledige uitslagen heeft de anti-com munistische Verenigde Nationale partij van premier Kotelawala slechts acht zetels ge kregen. De Trotzkyisten hebben tot dusver elf zetels, de communisten en de onafhan- kélijken ieder twee. Bandaranaike, neutralist en anti-kolo niaal, wil dat Ceylon, een Brits dominion, een onafhankelijke republiek binnen het Britse gemenebest wordt, zoals India en Pakistan. Waarnemers achten het mogelijk, dat hij het defensiegenootschap zal opzeg gen dat Groot-Brittannië lucht- en vloot- bases op Ceylon geeft. Heden worden verkiezingen gehouden voor de overige zetels van 't Huis van Af gevaardigden. BONN (Reuter) Werner Naumann, die onder Goebbels staatssecretaris van het Duitse ministerie voor propaganda was, heeft de Westduitse regering aangesproken voor een schadevergoeding van 95.000 mark voor geleden verliezen als gevolg van zijn arrestatie door de Britten in 1953. Naumann werd toen verdacht van neo-na- zistische activiteit, doch het Westduitse Hooggerechtshof bepaalde later, dat er geen grond bestond om hem te laten te rechtstaan. Naumann zegt nu in zijn klacht, dat hij door zijn voorlopige hechtenis en als gevolg van uitlatingen van Westduitse regeringsleiders over deze zaak verliezen heeft geleden. Hij is deelgenoot in een Duits-Belgische in- en uitvoerfirma in Dusseldorp. Straten vrij voor zondagsrijders BONN (Reuter). De Westduitse rege ring heeft bekend gemaakt, dat van 1 mei af op zon- en feestdagen geen zware vrachtauto's en trailers op de wegen in de bondsrepubliek zullen worden toegelaten. Dit geldt ook voor buitenlandse auto's en de aangrenzende landen zijn er van op de hoogte gesteld, dat alle zware verkeer aan de grens zal worden tegengehouden. Het verbod heeft, naar een woordvoerder der regering mededeelde, ten doel de we gen vrij te maken voor de zondagsrijders. Het geldt voor alle vrachtauto's met een geladen gewicht van meer dan 7Vs ton en voor alle trailers. Deze wagens mogen zich op zondagen en feestdagen tussen midder nacht en tien uur 's avonds niet op de we gen bevinden. Alleen voor voedseltrans- porten en het vervoer van goederen voor West-Berlijn wordt een uitzondering ge maakt. In alle Westduitse landen zal met grote strengheid op de naleving van het verbod worden gelet. Alle overtreders zullen wor den vervolgd. WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op Woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op Donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE xxxxaüoaooooooooooooooooooooooóc Socialistische internationale LONDEN (AFP). De „Socialistische Internationale" verwerpt het denkbeeld van toenadering tussen socialisten en com munisten. Het bureau van de „Socialis tische Internationale" heeft na een verga dering te Londen in een communique ver klaard, dat het socialisme en het commu nisme niets gemeen hebben. De „Interna tionale" is tegen alle politieke samenwer king met „partijen van de dictatuur". Wel is zij voorstander van samenwerking tus sen regeringen om een vreedzame regeling van hangende kwesties mogelijk te maken. „De verloochening van Stalin door hen die zonder meer, of uit vrees voor hun le ven, vroeger aan diens misdaden hebben deelgenomen, heeft het karakter van het communistische regiem niet fundamenteel gewijzigd", aldus het communique. „Zelfs roet collectief leiderschap blijft het com munisme een dictatuur". ATHENE De Griekse economie wordt gekenmerkt door werkloosheid, een lage levensstandaard en een ongelijke verdeling van het nationale inkomen, zo heeft de Griekse premier, Karamanlis, in het parle ment verklaard. Naar hij zei moet er meer aan de economische ontwikkeling van het land worden gedaan en zijn er meer in vesteringen nodig. Een hoofddoel van de regering is het bereiken van een werke lijke sluitende begroting. Karamanlis zette uiteen, dat Griekenland militaire verplich tingen op zich heeft genomen, die de draagkracht van zijn economie te boven gaan. Wenst men derhalve, dat de mili taire uitgaven in de huidige omvang wor den voortgezet, dan zal verhoging van de hulp van Griekenlands bondgenoten on ontbeerlijk zijn, aldus Karamanlis. BLOEMFONTEIN (AFP) Op het congres van de Zuidafrikaanse studenten- bond in Bloemfontein heeft de voorzitter van de studentenvereniging van de uni versiteit van Pretoria, Langley het katho licisme, liberalisme en communisme de grootste vijanden van de Afrikaander ge noemd. Langley zei, dat hij niet de religieuze zending van de katholieke kerk wilde aan vallen, doch dat de kerk zich tot het ge loof bepalen moet. In scholen, missies en ziekenhuizen predikt de katholieke kerk echter een broederschap tussen blanken en zwarten, die gevaarlijker is dan de com munistische theorieën. De katholieke kerk heeft, evenals het communisme, overheer sing van de wereld tot doel, aldus Langley. Het congres heeft besloten drie studen ten uit Europa een Nederlander, een Belg en een Duitser uit te nodigen in Zuid-Afrika te komen zien hoe de niet- blanke studenten er aan de universiteiten studeren. BINNENLAND Koninklijk bezoek. Op Woensdag 16 mei zal de Koningin een werkbezoek aan Rotter dam brengen. Zij bezichtigt in de morgen uren de installaties van de B.P.M. te Pernds en maakt daarna een korte vaartocht, welke eindigt bij de Koninklijke oRei- en Zeilver eniging „De Maas", 's Middags staat een be zoek aan het R.K. Zeemanstehuis „Stella Maris" en aan het Bouwcentrum op het pro gramma. Studiebeurzen. Voor Nederlandse stu denten bestaat er gelegenheid om na het be halen van een bepaalde graad een jaar colleges te volgen aan het Europa-college te Brugge. De Nederlandse Raad der Europese Beweging stelt daartoe beurzen beschikbaar. Naar wij vernemen is het aantal studenten dat zich tot dusver heeft opgegeven nog zeer klein. Opdracht. De Vereniging van beoefenaars van de Monumentale Kunsten houdt van 5 mei tot 16 juni in het Stedelijk Museum te Amsterdam een tentoonstelling van moderne toepassingen op het gebied van de samenwer king van monumentale kunst en architec tuur, getiteld „Opdracht". Omgekomen tijdens werk. De 20-jarige machinist P. N. uit Berghaamstede (Zee- landl is te Witteveen (Drente) om het leven gekomen, toen de lier van de draineer- machine losschoot en N. de last op zijn lichaam kreeg. N. werd in de grond gedrukt en het zwaar verminkte lichaam moest worden uitgegraven. Tien jaar Wegenwacht. De Wegenwacht van de A.N.W.B. zal op 16 april tien jaar be staan. Gestart met zes manschappen en één inspecteur is deze dienst thans uitgegroeid tot 175 wegenwachten en 11 inspecteurs, die overal in het land automobilisten en motor- rijders-met-pech de helpende hand bieden. Van de 335.000 A.N.W.B.-leden zijn er thans bijna 200.000 tevens Wegenwachtlid, Voor Libanon. Het Nederlandse Rode Kruis heeft enige tientallen tenten ter be schikking gesteld van het Libanese Rode Kruis voor de gebieden waar onlangs hevige aardschokken voorkwamen. De ten-ten zul len door de K.L.M. gratis n-aar Beiroet wor den vervoerd. Mgr. J. van der Tuyn overleden. In Til burg is twee dagen voor zijn 69ste verjaardag overleden mgr. J. M. van der Tuijn, oud- deken van 's Gravenhage, oud-recto-r van St. Antoniushove te Voorburg, geheim kamer heer van de Paus en ere-kanunnik van het Haarlems kapittel. Hij werd op 15 augustus 1911 tot priester gewijd en op 7 november 1911 benoemd tot secretaris van het bisdom Haarlem. Van 15 augustus 1931 tot eind 1934 was hij pastoor te Heemstede. Bloedtransfusiedienst. Op 9 april zal op een terrein in Tuinstad Slo-termeer in Am sterdam-West het begin worden gemaakt met de bouw van een nieuw centraal laborato rium van de bloedtransfusiedienst van het Nederlandse Rode Kruis. Afscheid baron Bentinck. De Zwitserse regering heeft de heen-gaande Nederlandse gezant in Bern, Ad-olph baron Bentinck, in 't Von Wattenwyl-huis een afseheidsbanket aangeboden. Baron Bentinck, die onlangs be noemd is tot plaatsvervangend secretaris generaal van de Noordatl-antisohe Verdrags- organiisatie, zal in de loop van de volgende week uit Bern naar Parijs vertrekken. Zestien deskundigen van octrooiraden u:it acht Europese landen zijn in Den Haag bij eengekomen voor een technische conferen tie, die tot zaterdag zal duren. De acht deelnemende landen: Zweden, Duitsland, Engeland, Frankrijk, Oostenrijk, Italië, België en Nederland verlenen allen slechts octrooi nadat een grondig onderzoek is ge daan naar de nieuwheid va-n de uitvinding waarvoor octrooi is aangevraagd. Op het ogenblik komt het voor dat dezelfde uitvin dingen door octrooiraden uit verschillende landen aan een min of meer identiek nieuwheidsonderzoek worden onderworpen. Men wil thans nagaan of een zekere mate van coördinatie van dit onderzoek tot een belangrijke besparing van tijd en mense lijke energie zou kunnen leiden en een doeltreffender onderzoek mogelijk zou maken. Keuden-hof te Lisse heeft maandag be zoeken gehad van Koningin Juliana en Prinses Wilhelmina. Des morgen om onge veer halfelf verkocht een kassière een kaartje aan een bezoekster; deze was Prin ses Wilhelmina en heeft zich bij de ingang met een van de programma-verkoopsters onderhouden. Daarna wandelde zij n-aar de kas. Iets minder onopvallend was het. be zoek van Koningin Juliana, die in gezel schap van de Prins van Siam en diens echtgenote om halfvier entreebiljetten kocht. Zij was opgemerkt door een van de leden van de administratie. Onmiddellijk werd de voorzitter van de tentoonstelling, de heer T. M. H. van Waveren, gewaar schuwd, die maatregelen trof, dat de Ko ningin met haar gasten rustig in de kas kon rondkijken. Intussen ging het bericht zeer snel de Keukenhof rond. Na het bezoek aan de kas begaf het kleine gezelschap zich naar het nieuwe beeld van Zadkine, „de Boodschapper" en „het meisje" van Yencesse. De Koningin sprak haar bewondering uit over de beel den. Haar gasten waren zeer geïmponeerd door de tulpen in de kas. Om ongeveer half vijf verliet het gezel schap de tentoonstelling, een grote groep Engelse schoolkinderen achterlatend, die druk vertelden over het geluk- dat zij ook nog de Koningin van Nederland hadden gezien. Op 23 april D.V. hopen onze lieve ouders G. NIEMEIJER G NIEMEIJER-STOMPÊ de dag te herdenken, dat ze 25 jaar geleden in de echt zijn verbonden. Hun dankbare kinderen en kleinkind Ger - Mieny Ellen Willy Alie Albert Prijzen van Maandag. Heilbot 3,702,80, gr. tong 2,702,50, gr.m. tong 2,322,12, kl.m. tong 2,742,60, kl. tong I 3.80—3,30, kl. tong II 3,50—2,75, tarbot I 2,50—2 per 1 kg. Tarbot IV 6244, schartong 30, gr. schol 55 41, gr.m. schol 5847, kl.m. schol 8462, kl. schol I 7354, kl. schol II 4111, schar 218, bot 98, v. haring 2214, makreel 2010, gr. schelvis 31—19, gr.m. schelvis 30—23, kl.m. schelvis 3125, kl. schelvis I 2919, kl. schelvis I 2416, wijting 168, gr. gul 40—36, midd. gul 40—34, kl. gul 39—30, kl. leng 28, kL wolf 4948, poontjes 3115, kl. kool vis zw. 1810, kl. kool vis wit 3128 per 50 kg. Gr. kabeljauw 268—90, gr. koolvis zw. 4941, gr. koolvis wit 7867, gr. leng 6460, gr. wolf 114—86 per 125 kg. Totale aanvoer maandag: 10.000 kisten. Besommingen van maandag: ÏJM 28 f 23680, HL54 f 22230, HL153 f 16140, HD79 f 13590, IJM54 f 5360, IJM204 f 2000, R02 f 2350, SCH7 f 8040, KW135 f 21060, KW24 f 4100 KW161 f 1850 KW166 f 2140, KW104 f 2000 KW65 f 730, KW169 f 2150, KW89 f 830, KW107 f 1920, KW64 f 2600, KW126 f 2490, KW91 f 2350, KW125 f 1680, KW59 f 2410, KW114 g 2540, KW162 f 3100, KW57 f 2400, KW51 f 2470, KW17 f 2160, KW4r f 3340. KW 29 f 1740, KW39 f 3300, KW69 f 2780, KW26 f 2960, IJM75 f 2900, KW53 f 1160, KW12 f 1740 KW77 f 1950, KW165 f 2350, KW105 f 2850, KW36 f 2700, KW68 f 1500, KW21 f 1060, KW230 f 1850, KW98 f 2180, KW27 f 2800, KW133 f 2980, KW79 f 2790, IJM78 f 1730, IJM45 f 2120, IJM59 f 2720, IJM 52 f 1080, IJM210 f 2660, IJM22 f 2450, IJM3 f 1340, IJM40 f 1900, WR49 f 2680, WR34 f 2450, UK3 f 2700, R029 f 960, TX14 f 2500, AM18 f 2270, AM16 f 2180, AM17 f 2080, AM26 f 2570. De 48-jarige heer C. M. Kuiper, die gis termiddag op zijn bromfiets in botsing kwam met een personenauto, is in het Onze Lieve Vrouwegasthuis te Amsterdam aan een schedelba-sisfractuur overleden. Het ongeluk gebeurde omstreeks twaalf uur in de Eerste Sweelinckstraat, hoek Gerard Doustraat. Volgens de politie had! de heer Kuiper geen voorrang verleend a-an de personenauto. Receptie: Zaterdag 21 van 3.30 tot 5.30 uur. april Meeuwenlaan 55, IJmuiden-O j,J ilüüsuU "5 VA V'i-Vf -TJ'. OiOap Enige en algemene kennisgeving Heden overleed na een langdurig en geduldig ge dragen lijden onze lieve vader, behuwd- en groot vader AREND KEUS Weduwnaar van Aafje van der Horst in de ouderdom van 78 jr. J. van der Pieterman E. van der Pieterman- Keus J. C. van Loon M. van Loon-Keus en kleinkinderen IJmuiden, 9 april 1956. Wilhelminakade 46 zwart. De teraardebestelling zal plaats vinden donderdag 12 april a.s. op de Wester begraafplaats te IJmuiden des n.m. 1.30 uur. Vertrek van huis 1.15 uur. Dankbetuiging. Met deze betuigen wij u onze oprechte dank voor het mede leven, ondervonden bij het overlijden van ons lief zoon tje en broertje JACOBUS JOHANNES VASTENHOUW In het bijzonder aan de Zeer geleerde Heren, dr. Brouwer en dr. Wuite, verder aan de buren en allen welke op zo'n buitengewone wijze blijk ga ven van hun belangstelling. De Coöperatieve Veren. Velsen U.A. zeggen wij dank voor de correcte wijze waar op deze de teraardebestel ling verzorgde. IJmuiden, april 1956. Reggestraat 56. Met grote droefheid geven wij kennis van het plotse linge overlijden, na voor zien te zijn van het H. Oliesel, onze geliefde zorgzame moeder, be huwd-, groot- en over grootmoeder AALTJE VINK Wed. van Johannes Min in de leeftijd van 89 jaar. Uit aller naam: J. L. Min Driehuis, 9 april 1956. Zeeweg 304. De plechtige Uitvaart dienst zal plaats hebben op donderdag 12 april a.s. te 9.30 uur in de parochie kerk van de H. Engel- mundus te Driehuis, waarna de bijzetting in het familiegraf op het R.K. kerkhof, aldaar. Naamloze Vennootschap N.V. Vishandel BÜCKMANN POOL IJmuiden. Jaarlijkse Algemene verga dering van Aandeelhouders op dinsdag 24 april 1956, nam. 3 uur ten kantore der Ven nootschap waar de punten van behandeling vanaf 10 april voor Aandeelhouders ter inzage liggen. De Directie. Nummerbrieven, die volgens ons oordeel niet bona fide reageren op de inhoud van advertenties, worden niet doorgezonden. Niet-afgehaalde nummer- brieven worden na 14 dagen vernietigd. Hun vakmanschap en toewijding zijn mede bepalend voor de waarde van onze Koninklijke Luchtmacht. De mannen van de onderhouden en controleren het vliegtuigmaterieel en ge bruiken daarbij de modernste apparatuur. Personen van 16 tot 30 jaar - in het bezit van een der ondergenoemde of daarmede gelijkgestelde diploma's - kunnen «nor de daarbij genoemde functies worden opgeleid FUNCTIES: Vliegtuigmotormonieur Vliegiuigmonteur Bewapeningsmonteur Elektronisch Viziermonteur Vliegtuigelektricien Vliegtuiginstrumentenmonteur VEREIST LTS-DIPLOMA: Mach. bankwerker of automonteur Machinebankwerker Metaalbewerker Elektricien en VEV of VMTO Elektricien Instrumentmaker AAN: NAAM: ADRES: bet Hoofd van de Afd. Personeelspubli- citeit, Grote Marktstraat 40. Den Haag, telef. 18.22.90. h 030 Ik verzoek U m() schriftelijk nadere In lichtingen te verstrekken over de oplei dingen b(j de Gronddienst der Konink- Igke Luchtmacht. 1) Wenst u nadere inlichtingen PLAATS: Ik zou gaarne thuis mondeling nadere inlichtingen willen ontvangen 1) LEEFTIJD: 1) Het hokje vóór hetgeen wordt gewenst zwartmaken. In bloklettersinvullens.v.p Wendt u zich tot de dichtst bijzijnde Garnizoenscomman dant, waarbij u zich tevens kunt aanmelden. Te Haarlem is het bureau van de Garnizoenscomman dant gevestigd Koudenhorn- kazerne. Kantooruren: dagelijks van 9—12 en 1416 uur. Bovendien maandag- en donderdagavond van 1921 uur. Zaterdags gesloten. -ir -t- -i- -t- DE N.V. KONINKLIJKE NEDERLANDSE VLIEGTUIGENFABRIEK FOKKER vraagt voor haar Afdelingen: Archief/tekenkamer Boekhouding Bureau Uitbesteed Werk Tijdschrijverij Leeftijd tot 26 jaar; voor de Afdeling Boekhou ding is het praktijkdiploma Boekhouden gewenst. voor haar Afdeling Mech. Boekhouding bij voorkeur met ervaring. voor haar Afdelingen: Inkoop Tekenkamer Leeftijd pl.m. 17 jaar. Mulo-opleiding. Reiskosten voor hen die in Haarlem of omgeving woon achtig zijn, worden groten deels vergoed. Sollicitaties schriftelijk, vergezeld van recente pasfoto te richten aan de Kon. Nederl. Vliegtuigenfabriek Fokker, Afdeling Personeelszaken. SCHIPH OL-ZUI D*- A lyi STERDAM

IJmuider Courant | 1956 | | pagina 3