Strijd in het verleden en strijd in de toekomst tot handhaving der tuinders Veiling „Kennemerland" vierde jubileum Industrie kan nooit het geluk der zelfstandigheid vervangen" Vijf mei in Beverwijk toch een feest Belangencommissie Wijk aan Zee roert de trom „Artistiek Foden's Motor Works Band speelde in Rex Theater „Op aigenaarfde grond" 4 Gronings toneel H. Hart-school wederom kampioen schoolvoetbal Tweedaagse Maranatha-conferentie Première van „Puck" en „Les Cyclones" in de veilinghal „The cruel sea" voor de CF A Kunstwerken op Keukenhof „Onhoudbare toestand door ontbreken van riolering" Met de tenen onder lokomotor VVA-VVB 2 4 (vriendschappelijk) Vitesse wil jaarlijks terugkerend jeugdtoernooi organiseren DEM-hockey verspeelt kampioenskans Fatale fouten van de doelverdediger Onderwijzers spelen voor de christelijke korfballers Agenda voor Beverwijk DINSDAG 10 APRIL 1*6 6 ADVERTENTIE TWEE SYMPATHIEKE ELEMENTEN HEBBEN de receptie van de Coöperatieve tuindersvereniging „Kennemerland", die zij gisteren ter gelegenheid van het gouden bestaansfeest in het Kennemer theater te Beverwijk hield mede helpen bepalen buiten het selecte gezelschap, dat ter ontvangst was gekomen en de fleurige bloe- mentooi, waarmee de salie de réception was getooid. Het waren de drie-eenheid van de betrokken IJmond-gemeenten Velsen, Beverwijk en Heemskerk toen het er om ging de jarige te feliciteren en het feit, dat het getal sprekers tot eveneens drie be perkt was. Bewijzen, dat de vereniging ondanks haar hoge leeftijd jong en vooruit strevend is gebleven en dat menige andere recipiante nog wel wat van haar kan leren. Tussen half drie en half vijf hebben tallozen de gelegenheid te baat genomen het bestuur, waarin na deze vijftigste verjaardag enige aanzienlijke wijzigingen zul len optreden, te complimenteren met het behaalde resultaat en de heer M. Prins, voorzitter van het Centraal Bureau voor de Tuinbouwveilingen deed zulks al bij zonder kernachtig in een speech, waarin hij de strijd om de eenheidsgedachte in tuin derskringen, de strijd om het burgerrecht van de veilinggedachte en de strijd tegen de zuigkracht der voortschrijdende industrialisatie verweefde. Om tenslotte het bestuur voor te houden, dat er strijd zal blijven ook in de toekomst, wil het tuindersbedrijf zijn bestaansrecht in deze groeiende woongemeenschap verdedigen als een levend en noodzakelijk element. Geschenken zijn er ook in grote getale aangedragen voor deze verjaardag: daar was allereerst een fraai glasmozaïek van de Beverwijkse kunstenaar Henk Beek man, dat door de heer Prins werd overhan digd en een pendant van dit kunstzinnige werkstuk, dat het bestuur uit handen van de Land- en Tuinbouwbank mocht ontvan gen. En het personeel van de veiling Ken nemerland had een aantal asbakken laten vervaardigen, waarmee de bestuurskamer ongetwijfeld aan een smaakvolle herinne ring aan dit halve-eeuwfeest is geholpen. A gr ariërs nodig in de harmonie Voorzitter Jac. P. Nijssen heeft de vele genodigden welkom geheten en herinnerd aan het vaak moeilijke verleden van de vereniging, die vooral in het prille begin met levenskwesties in aanraking kwam, die haar bijna het leven kostten. Aan door zetters als Dorus de Lange, Theun de Vries en Piet Klaassen is het echter te danken geweest dat de jongeling uit 1906 zijn eerste groeistuipen overleefde. Hij meende, dat de harmonische opbouw van de IJmond ook door en in de agrari sche sector behouden moet blijven waar zoveel mensen wonen zal het tuindersbe drijf zijn bestaansrecht moeten verdedigen, al is het dan op een kleiner en intensiever bewerkt areaal. Hij sprak daarna woorden van hulde aan het adres van de heer J. Kleef, die vijftig lange jaren lid is geweest van de vereniging en die deswege vrijdag al gehul digd is tijdens de veiling. Burgemeester mr. H. J. J. Scholtens heeft vervolgens ge sproken namens de drie IJmond-gemeen ten voor Velsen was wethouder C. P. J. Maas aanwezig en Heemskerk werd ver tegenwoordigd door burgemeester H. Nie- len en hij herinnerde aan de bijkans idyllische omstandigheden, waaronder in De toneelgroep van de Grunniger ver- ainen „Moushörn" heeft zaterdagavond in het Hervormd Jeugdhuis aan de Rem- brandtlaan te IJmuiden-Oost bewezen, dat men een betrekkelijk zwak geschreven drama alleen reeds door het gebruik van een bepaald dialect zo'n aantrekkelijke lokale sfeer kan verlenen, dat de opvoering als geheel er door in waarde stijgt. Dit stuk is het boerendrama „Op aigenaarfde grond" door mevrouw G. HamstraVos, waarmee de schrijfster in naief opgebouwde tafere len de verbondenheid van de boer met zijn hof trachtte vorm te geven. Hier betreft het de oude Haarm Olden- börg, die zich ten behoeve van zijn zoon Hinderk enige tijd geleden van de „Olden- börgsploats" heeft teruggetrokken. Van ganser harte ging dit echter niet, want zijn schoondochter Truus is hem nog altijd een doorn in het oog. Niet alleen dat zij uit de stad afkomstig is, zijn haat wordt hem vooral ingegeven door het ontbreken van een kleinzoon, die het eeuwenoude familie bezit later zal moeten beheren. Liever had hij daarom Stientje Molemoa op het erf gezien, een frivool harteloos wicht, dat zich stellig heeft voorgenomen dit doel nog eens te bereiken, aanvankelijk niet eens zonder succes. Want als Truus van de dok ter de verzekering heeft ontvangen dat de wieg niet langer leeg zal blijven en zij met dit verheugende bericht overgelukkig naar huis terugkeert, treft zij daar Hinderk en Stientje in een compromitterende situatie, die er allerminst om liegt. Diep geschokt verlaat Truus daarop de boerderij om naar de stad terug te keren en hier de geboorte van haar kind af te wachten. Intussen wordt Dinderk hevig dóór zelfverwijt ge kweld. Bovendien geraakt hij door de drank steeds meer aan lager wal. Na de gebrui kelijke dramatische taferelen zorgt het kind dan uiteindelijk weer voor de algehele verzoening, waarbij ook de oude Haarm zich volledig door de kleine laat vertederen. Het stuk is opmerkelijk zwak van con structie, hetgeen vooral bleek uit de ma nier waarom de schrijfster haar personages ten tonele voert. Dit gebeurt namelijk zo opzettelijk en ongemotiveerd, dat zij alleen maar verschijnen om dun dialogen te voe ren en direct daarop weer plaats te maken voor anderen, wier opkomst al even onlo gisch is. Maar door het bezigen van het Groninger dialect kreeg de opvoering een eigenaardige charme, waardoor het falen van de schrijfster minder hinderlijk werd. De eenvoudige karaktertekening heeft de spelers weinig moeilijkheden opge leverd bij hun taak de toeschouwers in het verhaal te laten medeleven. De vijf hoofd personen gingen hierbij vooraan: mevrouw Muller als de sensitieve moeder, wat jeug dig van allure voor de leeftijd die zij moest veronderstellen, C. Klein als de stugge boer, T. Muller als de enigszins lichtzinnige Hinderk, mevrouw Fransens als de on scrupuleuze Stientje en in het bijzonder mevrouw Verbeek, die de zwaar beproefde Truus alleszins aannemelijk maakte. Hier door hebben zij bereikt, dat het publiek zich met dc voorstelling duidelijk inge nomen toonde. JAN VAN DAM 1906 het werk van de thans verjarende vereniging begon: omstandigheden echter waaronder het voor de tuinder uitermate moeilijk was het hoofd boven water te hou den, omdat hij immers zozeer aan de na tuur gebonden was en nog niet beschikte over de moderne hulpmiddelen van thans terwijl bovendien de fluctuaties van de af zet hem meermalen parten speelden. Aanwezige van belang Grote waardering had Beverwijks eerste burger daarom voor de mannen van het eerste uur, de pioniers, die dwars tegen de stroom in de vereniging en de veiling in stand hielden. Hij merkte voorts op, dat de drie gemeentebesturen de veilingvereniging als een „aanwezige van belang" in de streek erkennen en hij prees de initiatie ven, die de veroverde positie mogelijk maakten zo.als hij wees op de mogelijkheid tot verdere uitbouw en modernisering van het thans bereikte. Dat „Beverwijk" zich inmiddels in een willige afzet mag verheu gen is in niet geringe mate aan de activi teiten van de verjarende vereniging te danken en hij uitte dan ook een onge veinsde verheugenis in de jubilaresse. Tot de voorzitter, die met anderen heengaat uit het bestuur richtte mr. Scholtens zijn slotwoord, hen alle goeds toewensend. Drie maal strijd De heer Prins heeft vervolgens namens alle Nederlandse veilingen het woord ge voerd en de drievoudige strijd geschetst, die in Kennemerland gestreden moest en moet worden voor de handhaving van de veiling Kennemerland. Dat er een reden tot dankbaarheid is voor 'hetgeen bereikt werd, stond voor hem buiten kijf?maar dat de nu bereikte mijlpaal niet tot stilstand mag leiden op de weg naar de toekomst deed hem verwijlen bij de strijd, die er straks nog geleverd moet worden voor het behoud van de agrarische stand in de IJmond. Liever goedbetaalde fabrieksarbeiders? De heer Prins stelde in dit verband de vraag, of de Nederlandse economie niet veel meer gediend zou zijn met een grootse industrie dan met een zich in de rook dier industrie handhavende landbouw en het antwoord daarop gaf hij niet alleen in eco nomisch opzicht, maar vooral uit de men selijke gezichtshoek: de geluksfactor van degenen, die te kiezen hebben tussen het vrije bedrijf van de tuinder en de gebon denheid van de industrie wordt maar al te vaak vergeten door hen, die de agrariër maar geheel willen laten verjagen door de fabriek. „De vrijheid en het recht om voort te brengen is zulk een groot goed, dat zelfs een betere beloning hier niet tegenop weegt", merkte de heer Prins op. Hij wek te het veiiingbestuur op, samen met de standsorganisaties te redden wat er te red den is in een strijd, die hij de moeite waard achtte, niet uit een financieel oogmerk maar redenerend uit het menselijke geluks- streven. Namens de handel Als derde heeft het woord gevoerd de heer J. J. Baltus namens de verschillende handelsorganisaties, die ter veiling hun in kopen doen en hij stelde, dat de samen werking in al die jaren bijzonder prettig is geweest. Hij had als oud-Beverwijker bij de wieg van de vereniging gestaan en ver wijlde nu bij de leunstoel van de vijftig jarige, maar de toekomst verbergt nog vol doende goeds om het werk voort te zetten. Met deze woorden overhandigde de heer Baltus een glastableau, waarop de geschie denis van de vereniging symbolisch was af gebeeld. Nadat de heer Nijssen nogmaals dank had gezegd voor alle waardering en ver trouwen, die hij als voorztiter in de afge lopen jaren heeft ondervonden, is een lange reeks felicitanten naar het jubilerende be stuur gekomen, al dan niet met geschen ken. Onder meer was ir. A. W. van der Plassche, de directeur-generaal van de landbouw present en de directie der BET- veiling kwam eveneens haar opwachting maken, terwijl uit de verschillende orga nisaties, die dagelijks met de veiling te maken hebben, deputaties naar deze re ceptie waren gekomen. Een origineel cadeau was er voor de be stuursleden en personeel der Beverwijkse Conservenfabriek: de heren kregen siga ren in conservenblik, de dames van het personeel kregen bonbons, eveneens ver pakt in kleine conservenblikjes. ADVERTENTIE ••miiiiiiPKtiitKiiiimt 99 (sinds 1930) KENNEMERLAAN 5 - TEL. 5705 FOTO-ARTIKELEN SCHILDERIJEN LIJSTEN KUNSTNIJVERHEID In de finale om het Beverwijkse school- voetbalkampioenschap 1956 heeft het elf tal van de H. Hartschool maandagmiddag met 30 gewonnen van het elftal der Noorderschool. De verliezersronde ging tussen de Bethel- school en de R.K. Leerschool deze wed strijd eindigde in een 41 zege voor de Bethelschool. Na afloop der wedstrijden, die in het Gem. Sportpark aan de H. Mandeweg wer den gespeeld, heeft de heer J. A. ten Napel de prijzen uitgereikt. Naast het uitspreken der gelukwensen tot de winnaars wees hij nog op de sportieve en gezellige sfeer die dit toqrnooi steeds eigen is. Behalve het ere-metaai kregen de win naars ook het diploma en 'ere-spéidjè van de afdeling Haarlem van de KNVB. Burgerlijke Stand Heemskerk GEBOREN: Lambertus J. z. van P. J. Welp en J. C. Stuifbergen: Nicolaas J., z. van L. J. Sinnige en J. A. Schuyt; Johannes J., z. van G. Butter en A. J. Tamis; Cornells N., z. van N. J. Rijke en A. Steen; Cornelia J. G.. d. van C. j. van der Kolk en G. C. M. Zonne veld. ONDERTROUWD: J. A. H. Rijke en M. Schuyt. Uitgaande van de Vrije Evangelisatie „Emanuël" wordt zaterdag en zondag in het gemeentelijk ontspanningslokaal aan de Van Diepqnstraat een tweedaagse Ma ranatha-conferentie gehouden, waarvoor de samenkomsten op zaterdag zijn vastge steld op vier, zes en acht uur en op zondag op tien, drie, zes en acht uur. De te be handelen onderwerpen zijn: „Er is een ver leden"; „Er is een heden"; „Er is een toe komst." Medewerking verlenen het Evangelisa tietrio uit Amsterdam, de „Zingende Zus jes" uit Velsen-Noord: muziekclub GIOS; het zangkoor „Susan Edith" uit IJmuiden en het zangkoor „De Lofstem" uit Bever wijk. Sprekers tjjdens deze conferentie zijn de heren A. v. Gent, Wormerveer; N. F. Kloos, Gouda en H. v. d. Brink, Bloemendaal. Aanvper van grondstoffen Voor de papierfabriek Van Gelder Zonen is aangekomen het Nederlandse m.s. „Li- berté", dat van Gothenburg een lading van 750 ton houtstof aanvoerde. VEILINGBERICHT BEVERWIJK 9 April. Spinazie 5787, witlof 3471, was- peen 1254, rabarber 4388, prei 3478, radijs 1623, rode kool 815, peen 612, sjalotten 1324. Het Beverwijkse comité „Viering bevrij dingsdag" heeft zich niet laten afschrikken door de regeringsplannen om dit jaar de vijfde mei wederom geen nationale feest dag te helpen maken en haar programma in grote trekken ontworpen. Dat hierbij vooral aan de jeugd gedacht is blijkt uit het volgende: De grote hal van het veilinggebouw Ken nemerland zal voor de 's avonds te geven variété-voorstelliing geheel tot theater worden ingericht. Het comité heeft van de De Christelijke Filmactie zet haar po gingen om in Beverwijk tot verantwoorde filmvertoningen te komen met onvermoeide ijver voort. Gisteravond werd de leden in de bovenzaal van de Veiling Kennemer land aan de Breestraat een filmavond ge boden met als hoofdfilm The Cruel Sea (De wrede zee). Een oorlogsfilm, die wel wat over tijd is, maar dan ook tot het beste behoort van wat er in dit genre werd ge maakt. En dit is vooral te danken aan het feit, dat regisseur Frend niet de volle na druk gelegd heeft op het ongetwijfeld ook avontuurlijk karakter van oorlogsgebeurte nissen, maar op de oorlogsellende zoals deze zich in de persoonlijke ervaring van de enkeling weerspiegelt. De corvetten- kapitein Ericson die tot taak krijgt con- vooien te beschermen en daarin zijn on macht moet ervaren, is geen bravourheld, maar een mens met twijfel en onzekerheid, wiens psyche juist hierdoor een groeiproces doormaakt. Frend heeft dit zeer juist be grepen uit het boek van Monsarrat en zijn koele, observerende filmstijl leidt tot aan grijpende momenten in dit sober gehouden relaas, dat in zijn geheel toch zo sterk is, dat men er de enkele meer romantische en daardoor enigszins uit de toon vallende fragmenten om vergeet. Het predicaat „cultureel gekeurd" is hier inderdaad zeer op haar plaats. Zaterdag heeft een viertal Franse kunstwerken een plaats gekregen op de Keu kenhof. Links een fraai beeldje van Hu bert Yencecce; rechts een schepping van Zadkinc, ..De Boodschapper". Reeds in de loop van het vorige jaar had het bestuur van de sectie muziek van de Velser Gemeenschap getracht de beroemde Foden's Motor Works Band" voor een concert in IJmuiden te engageren. Het korps was ook toen op tournee in Neder land en gaf te Haarlem en in Zuid-Kenne- merland enkele uitvoeringen. De poging mislukte, maar de belofte werd gegeven, dat men in 1956 naar deze gemeente zou komen. Maandagavond was het dan zo ver. Het grote Rex-Theater was gevuld met voornamelijk leden der plaatselijke mu ziekkorpsen. velen met hun dames, zodat de Engelse gasten te midden van een gezel schap van kenners en liefhebbers musi ceerden, hetgeen een bijzonder contact tus sen de uitvoerenden, en de critische luisteraars waarborgde. Hetgeen deze kapel presteert is door onze muziekrecensent Jos. de Klerk destijds reeds meermalen uitvoerig belicht. De bla- De belangencommissie „Wijk aan Zee" heeft een schrijven gezonden aan Burge meester en Wethouders en aan de gemeen teraadsleden van Beverwijk, waarin wordt gewezen op de onhoudbare toestanden die ontstaan door het ontbreken van een rio lering in de badplaats. In het schrijven wordt erop gewezen dat het hier een oud vraagstuk betreft en vol gens de commissie werd tijdens de destijds plaatsgevonden annexatie reeds over dit probleem gesproken en werd de toezeg ging gedaan dat hierin met alle spoed zou worden voorzien. Welke motieven toen tot het niet-inlossen daarvan hebben gegol den, gaat buiten de competentie der com missie en het is niet de bedoeling om iemand daarvan een verwijt te maken. Talrijke adhaesie-betuigingen De nood is zo hoog gestegen dat de com missie besloot om hiernaar een enquête in te stellen en het aantal inzendingen heeft de verwachting overtroffen. Hieruit is in derdaad gebleken dat door het ontbreken van een riolering zeer veel ongerief wordt ondervonden. Vastgesteld kan worden dat de meeste putten door de ouderdom geheel onbruikbaar zijn geworden, zodat een be hoorlijke afvloeiing niet meer mogelijk is. Bovendien hebben de meeste inwoners geen grond meer beschikbaar om nieuwe putten te laten aanleggen, voor velen be tekent dit ook een financieel offer. In het schrijven wordt erop gewezen dat het gevolg van het verouderde putten- systeem is dat velen met het oog op de kos ten de putten niet door de gemeentelijke d;enst laten ledigen. Deze kosten voor som migen bedragen 7,50 tot 15,per week. Vele woonhuizen worden hierdoor met stank gevuld. De volksgezondheid wordt niet gediend indien de putten 's avonds of 's nachts worden geleegd. Julianaplein staat soms blank De commissie wijst erop dat bij sterke regenval het Julianaplein dikwijls blank komt te staan doordat het water niet kan worden afgevoerd. Er wordt aan herinnerd dat hoewel het vaste inwonertal van 2000 niet groot is de riolering berekend behoort te zijn op een aantal mensen van 8000, die 's Zondags de badplaats bevolken. De onhygiënische toestanden van thans treffen niet alleen de eigen inwoners noen ook de badgasten, alsmede de duizenden dagbezoekers. Wijk aan Zee zal daardoor minder gunstig bekend komen te staan en gemeden worden, tot grote schade van hen die daar hun bestaan vinden. zers zijn stuk voor stuk solisten op hun in strumenten. De klank is voortreffelijke fanfare. Hetgeen bijvoorbeeld het hoge ko per ten beste geeft, grenst aan het onge looflijke wat techniek en embouchure be treft, wat niet betekent, dat de bespeler-.; van tuba's, trombones en bassen hun min dere zijn. Om van het geraffineerd bespeel de slagwerk maar te zwijgen. Voor de luisteraars, die meermalen hun bewondering en geestdrift bijna niet konden bedwingen, was dit concert een waar muziekfèstijn. waar allen zonder uitzondering van ge smuld hebben. De dirigenten, de gebroeders Mortimer, zochten hun successen beslist niet in het brengen van oude bekenden uit het reper toire, al versmaadde men uiteraard ouver tures als „Dichter en boer" of „Orfeus in de onderwereld" niet. Maar knapper, wat uitvoering betrof, was bijvoorbeeld de ul tramoderne suite van Holst of de ouverture Orion" van Banteck, welke een eerste uit voering in Nederland genoot en die het verplichte werk vormt voor het concours 1956 om het nationale kampioenschap van Engeland, waarop dit orkest wederom een goede kans maakt. Orion" ligt allerminst gemakkelijk in het gehoor door de grilligheden waarmee de melodieën zich door het orkestwerk heen kronkelen. Het is echter ontegenzeg gelijk goed geschreven al zal 't nimmer tot een repertoirenummer worden; daarvoor is het te experimenteel. „Foden's Motor Works Band" voerde het uit met een bijna volmaakte beheersing der rijk gezaaide technische moeilijkheden. Men wist daar bij van het werk nog een boeiende voor dracht te geven, zodat de vertolking be wondering afdwong. De diverse solistennummers verwierven echter het meeste applaus. De sectie mu ziek verdient een pluim voor het initiatief dit vooraanstaande orkest in deze gemeen te geïntroduceerd te hebben. A. J. VAN DER WEIJDEN Op het terrein van de Buizengieterij der IJmuidense Hoogovens wilde 27-jarige arbeider C. N. W. uit Heemskerk gister avond op een rijdende lokomotor stappen na een wissel te hebben omgezet. Doordat zijn voet van de opstap afgleed kwam W. met de rechtervoet onder een wiel van de trekker terecht. Hij moest met ernstig let sel aan een teen naar het Rode Kruiszie- kenhuis te Beverwijk worden opgenomen. In een vriendschappelijke wedstrijd te Amsterdam tegen de hoofdstedelijke twee de klasser WA heeft VVB zondagmorgen tijdens een „technisch" bijna volmaakte strijd kans gezien om de hoofdstedelingen een 24 nederlaag te bezorgen, waaraan hel: meespelen van H. Verswijveren bij de Breesapers in de voorhoede niet vreemd was. Aanvankelijk nam WA de leiding (10), maar toen een achterspeler van VVA een voorzet van Luntz wegkopte, belandde de bal in eigen doel (11). Boevink strafte een terugspeelbal af en het was 12 voor VVB. Na de hervatting, toen de Amsterdam mers opnieuw het initiatief hadden ge nomen, was het de VVB-aanval, die VVA onder druk zette met vele. felle schoten en kopballen. Het was Boevink, die het eerst succes had (13), waarna de VVA-mid- voor uit een tegenaanval de achterstand verkleinde (23). Een prachtige kopbal uit een fraaie pass van Verswijveren liet dc eindstand voor WB op 24 noteren. De jeugdafdeling van de r.k. sportvereni ging Vitesse heeft bij het K.N.V.B.-bestuur het verzoek ingediend een jaarlijks terug kerend jeugdtoernooi te organiseren. Als over het verzoek gunstig wordt beschikt zal het eerste toernooi op 3 juni worden gehouden. De verenigingen DCG en RK AVIC uit Amsterdam en HBC uit Haarlem zijn reeds uitgenodigd. Het ligt in de bedoeling aan dit toernooi de naam „Theodorus Schermer-toernooi" te geven als herinnering aan de onlangs over leden voorzitter van Vitesse. Filmavond van Oud Katholieke jeugd Op instigatie van de oud-katholieke jeugdvereniging „DIJS" zal woensdag avond in het Cultureel Centrum voor de leden en huisgenoten een culturele film voorstelling worden gegeven. Vertoond zal worden de prachtige docu mentaire van de Nederlandse Heide Maat schappij „Langs ongebaande klingen", af gewisseld met enige andere films. De heer A. F. C. Nieuwenhuyzen uit Leusden zal naast de gesproken Neder landse tekst van de film een explicatie geven. De filmavond is mede toegankelijk voor de leden en huisgenoten van de IJmuiden se afdeling van de Vereniging „Oud-katho liek Ondersteuningsfonds". gelegenheid gebruik weten te maken door 's-morgens de zaal te gebruiken voor een kindervoorstelling. Het kindercircus „Kindervreugd" o.l.v. Frans Weber uit Haarlem zal van 9.30 tot 11.30 een uitgebreid programma, bestaande o.m. uit goochelen, jongleren, poppenkast en buikspreken ten beste geven. Alle leer lingen van de le klasse van de lagere scho len in Beverwijk zullen door het comité worden uitgenodigd deze voorstelling bij te wonen. Voor de iets oudere leerlingen van de lagere scholen zal de toneelgroep „Puck" 's-morgens om 10 uur en 's-middags om. half drie een voorstelling geven van een nieuw kinderstuk „Stad op stelten" van de bekende schrijfster Mies Bouhuys. Het be looft een zeer bijzondere voorstelling te worden, omdat Puck in Beverwijk de lan delijke première van dit stuk zal geven. Deze voorstellingen worden in het Kenne mer theater gegeven. De toewijzing van de kaarten zal geschieden via de lagere scholen. Ook 's-avonds zal Puck, dan echter voor de volwassenen een toneelvoorstelling ge ven in het Kennemer theater. Gespeeld wordt Les Cyclones van de Franse schrijver Jules Roy, in de vertaling van C. W. Vee- nendaal door Puck ten tonele gebracht onder de titel „Cycloon drie antwoordt niet". Twee hockeyploegen stonden zondagmid dag in Beverwijk tegenover elkaar in het veld: de een, DEM, candidaat voor het kampioenschap van de tweede klasse, de andere, Amsterdam, degradatiecandidaat. Zulk een wedstrijd staat dan meestal niet op een hoog peil en zowel DEM als Am sterdam lieten dit zeer goed merken. DEM startte met de wetenschap dat d'it haar laatste kans was en begon dan ook direct zeer overrompelend. De nog niet ingespeel de achterhoede van Amsterdam moest alle zeilen bijzetten om doelpunten te voor komen. Na tien minuten spelen kreeg DEM's rechtsbuiten plotseling de bal toege speeld. Een snelle rush volgde en van de cornerlijn af werd de bal voor het Amster dam-doel gespeeld, waarbij de middenvoor geen fout maakte en DEM haar eerste doel punt bezorgde. Onmiddellijk na de bully trok DEM weer en nu fraai combinerend ten aanval, waarbij de bal op de linkervleu gel terecht kwam. Een zeer scherpe cross-pass en nu smaakte de reehtbuiten van DEM het genoegen de bal onhoudbaar langs de te laat reagerende Amsterdam gaolie te plaatsen. Amsterdam, door deze achterstand in het geheel niet geïntimi deerd, begon nu zelf meer lijn in haar aan val te brengen en hierbij viel vooral de zeer goede stickvoering van de hoofdstedelijke spelers te bewonderen, waarvan DEM nog het een en ander kan leren. Toch kwamen de Amsterdammers nog vrij goedkoop aan een doelpunt toen hun middenvoor sterk gehinderd een tam schot loste dat door de DEM-kecpev yepk.eerd. -werd, beoordeèid r.n via de paal langzaam 'het doe! inrolde. Doch ÖEM' bleef hét antwoord piet schuldig >ri haar middenvoor wist met enkele schitte rende schijnbewegingen .de Amsterdamse achterhoede, keeper incluis om de tuin te leiden en de stand op te voeren tot drie-een waarmee de rust aanbrak. Of het nu door de thee kwam, dan wel van het te grote zelfvertrouwen in de drie één voorsprong, een feit was het, d'at bin nen tien minuten deze voorsprong te niet werd gedaan. Eerst kreeg DEM een straf- corner tegen zich die door Amsterdam niet werd gemist en kort daarop wist Amster dam's reehtbuiten zowaar een schot te los sen, dat naar het oordeel van de keeper van DEM buiten de cirkel was geslagen, doch de scheidsrechter, die er vlak bij stond wees met een resoluut gebaar naar het midden en hiermee was de stand gelijk. Toch zou Amsterdam blij geweest zijn met dit gelijke spel en DEM eveneens, maar de keeper van DEM dacht daar blijkbaar anders over en trapte met een nonchalant gebaar over een zacht balletje heen en hiermede kwam Amsterdam aan haar vierde doelpunt. Ondanks verwoede pogingen van DEM om toch nog een gelijk spel uit het vuur te slepen, waardoor zij toch nog een kans behield om met nummer een van haar afdeling gelijk te komen, in dien zondag van WV gewonnen zou wor den, niets mocht haar meer baten en zo verloor zij een aanvankelijk gemakkelijke overwinning en daarmede haar kans op het afdelingskampioenschap. De einduitslag was dus 43 voor Amsterdam IV, dat hier mede twee kostbare punten veroverde. De christelijke korfbalvereniging „Door Korfbal Vriendschap" houdt haar jaarlijkse feestavond op vrijdag 13 april in het Her vormd Jeugdgebouw. Medewerking verleent de Onderwijzerstoneelvereniging met het blijspel „Stadhuis op stelten", terwijl de „Monica's" uit Velsen-Noord onder leiding van de heer Schilp voor het muzikale ge deelte zullen zorgen. AGENDA VOOR BEVERWIJK Dinsdag 10 april Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Slaven van de Nijl". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Ik was een Amerikaanse spionne". Kennemer Theater, 20 uur: Feestavond Coöp. Veiling „Kennemerland". 't Centrum, 20 uur: Vergadering „Bella my". K.S.A., 20 uur: K.A.B. R.K. Leeszaal, uitleenbibliotheek van 1518 en 1921 uur; lees- en studiezaal van 1518 en 1921.30 uur. Wijk aan Zee, filiaal R.K. Leeszaal, dage lijks van 1718 uur. Woensdag 11 april Kennemer Theater, als dinsdag. Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Anna". „De Groentenbeurs", 9 uur; Bloembol lenvereniging. 't Centrum, 20 uur; Lezing Bijenhouders. K.S.A., 14 uur: Leids Kindertoneel. Hotel „Parkzicht", 20 uur: Vergadering V.V.D. Openbare Leeszaal, geopend van 1517 uur; Jeugd, 1516 uur. „Het Groene Huis", Jeugdleeszaal en uit lening van 15.1516.45 uur. R.K. Leeszaal, uitleenbibliotheek van 10- 13 uur; lees- en studiezaal van 10-13 en 15-18 uur.

IJmuider Courant | 1956 | | pagina 6