Russische mode afgebeeld Judaspenning Het geeft niet hoe! als ze maar kunnen opvallen Makkelijke hapjes in moeilijke schoonmaaktijd De beelden op de Keukenhof Tö/S/Y ONZE TUIN- EN KAMERPLANTEN Uitleensysteem van beeldende kunst VAN NIEL „Elizabeth ZIJN KINDEREN IJDEL DIT MAKEN WE ZELF Open naaiwerk De voeding van onze grote kinderen Gebakken brood met kaasragoüt Vandaag eens geen aardappelen Goed voorbeeld doet „Zoek andere plaats voor Velserpont" ELIZABETH ADVISEERT V R IJ DAG 13 APRIL 1956 oor de^U rouw Zijn kinderen ijdel? Soms denk ik van wel, vooral als ik Henkie er op betrap dat hij voor de spiegel staat te draaien en geen oog kan afhouden van de eigen beeltenis. „Wat voer je daar toch uit? Vind je je zelf zo mooi?" vraag ik spottend. De betrapte kijkt glunder op en wijst op zijn voorhoofd. Nu zie ik het ook, een flinke schram, natuurlijk weer overge houden uit een wild spelletje of een vechtpartij. „Kom maar, dan doe ik er jodium op". Jodium is uitgevonden door de dui vel zelf om er gewonde kinderen mee te kwellen. Het verzet van zoonlief is dan ook twee huizenblokken verder te beluisteren, maar omdat moeder over meer spierkracht en doorzettingsver mogen beschikt en bovendien gesterkt wordt door haar natuurlijke bezorgd heid, moet de zoon al spoedig zwich ten en wordt het bijtende goedje uit gestort over de wond. Nog wat hevig misbaar tot slot en daarna rent hij op nieuw naar de spiegel en raakt niet uitgekeken op het zonderling gekleur de gelaat, dat hem uit het glas aan staart. „Ik ben een Indiaan op oorlogspad", brult hij en springt in het rond, ge vaarlijk met een seinpaal zwaaiend, die plotseling schijnt veranderd in een tomahawk. Even later komt Adriaan thuis, die met kennelijke afgunst het mistekende voorhoofd van zijn broer bekijkt. „Doet het pijn?" vraagt hij hoopvol, Alvorens het borduurwerk in het plas tron te maken, verdient het aanbeveling de rand eerst op een lapje van dezelfde stof te proberen. In het midden van het voorpand halen we een cm draden uit, daarnaast 1 cm overslaan en weer een yj cm draden uithalen. De buitenste rand werken we af met de maassiteek, (zie voorbeeld) bij het kruisje beginnen. We nemen naar gelang de dikte van de dra_ den, 4 of 6 draden op. De volgende rand afwerken met een aangesloten flanelsteek, daarmee is dan gelijk de middelste rand afgewerkt. We nemen bij deze steek de helft van het aantal draden van de maas steek op, dus twee of drie. De middelste doch de gekwetste schudt triomfante lijk van neen en gaat voort met de oor logsdans. Adriaan laat het er niet bij zitten. Hij komt naar mij toe en informeert: „Heeft Henkie gehuild?" „Welnee", zeg ik grootmoedig. „Hen kie is een flinke jongen, die huilt niet om een schrammetje". Adriaan gelooft het maar half, want hij kent zijn broer. Een beetje afgun- i stig drentelt ook hij naar de spiegel en beziet zichzelf: een gewone jongen met een gewoon gezicht.... het enige bij zondere is zijn bril, maar daar is hij sedert jaar en dag aan gewend en die glorie is dus al getaand. Hij trekt gri massen tegen zichzelf, experimenteert met zijn kleding, doch hij blijft, die hij is: een jongen, zoals er precies twaalf in een dozijn gaan. Om radeloos te worden. „Mag ik straks mijn nieuwe schoe nen aan?" vraagt hij opeens. De bedoe ling is mij niet geheel duidelijk, want het regent en dan dragen ze altijd laar zen. „Waarom?" vraag ik verwonderd en Adriaan haalt de schouders op. „Zomaar", zegt hij nors. „Daar heb ben we ze toch voor gekocht". „Niet om met dit weer aan te trek ken. Ga nou maar spelen, straks moet je weer naar school". Hij keert terug naar de spiegel en denkt na. Hij moet iets verzinnen om zich van zijn mede-kinderen te onder scheiden, iets dat even spectaculair en haldhaftig is, als de oorlogskleuren op Henkies voorhoofd, anders is zijn hele dag bedorven. Hij snuffelt rond in de slaapkamer sn vindt mijn lippenstift. Prachtig, hij is oud genoeg om het effect van schmink te kennen. Met een ballpoint tekent hij zorgvuldig een snor op zijn oovenlip, de lippenstift verft zijn nond en wangen vuurrood en Adriaan is eindelijk tevreden. „Lieve help, wat heb je nou uitge voerd?" riep ik verschrikt, als ik hem ontwaar. „Ik ben ook een Indiaan", verklaart Adriaan beslist. En energiek neemt hij deel aan het spel van Henkie. Maar dan is het kwart voor twee en schooltijd geblazen. „Was eerst die rommel van je ge zicht, zó kun je niet naar buiten", com mandeer ik en Adriaan verdwijnt ge hoorzaam naar de keuken. Natuurlijk gaat het er niet allemaal af. Als hij eindelijk klaar is om te vertrekken, heeft hij min of meer het uiterlijk van een Indiaan, die trachtte in vol oorlogstenue de Niagara over te zwemmen: helemaal verwaterd en al lesbehalve schoon. Maar de tijd om hem nóg eens te wassen is er niet meer en dus vertrekt hij stralend, er van overtuigd, dat Hen kie niet de enige is, die deze middag opzien zal baren. Daarom geloof ik wel, dat kinderen ook ijdel zijn. Ze willen niet, zooals de volwassenen, mooier of knapper zijn dan anderen; ze willen iets bijzonders schijnen en hoe ze dat doel bereiken, doet er weinig toe, als ze maar op vallen. Een zwart fluwelen voorjaarsjasje met bontkraag van grijs veulen. De hoed is gedurfd, doch past er wonderwel Ontwerp Dior. Y Onze kinderen willen in het algemeen, wanneer ze de leeftijd van zeventien, achttien jaar hebben bereikt, zelfstandig zijn, op eigen benen staan, zich losma ken van de ouderlijke zorg. Sommigen zullen dit in het gezin trachten te berei ken, anderen daarbuiten. Zij zijn echter niet allen volwassen in de zin van vol groeid. Naast de geestelijke groei is de lichamelijke ontwikkeling nog met ge ëindigd. De ouders zijn derhalve ver plicht aan hun kinderen een juist be grip van de noodzakelijke lichaamsver zorging te geven. De voeding is op deze leeftijd heel belangrijk. Jonge mensen hebben goed voedsel in behoorlijke hoeveelheden nodig: veel melk, kaas, vlees, groenten en vruohten; meer zelfs dan hun ouders, die immers niet meer behoeven te groeien. De ouders zullen er voor moe ten zorgen, dat melk niet als een „kin derachtig" voedsel wordt beschouwd. Wanneer de jongens en meisjes uit huis gaan, is het goed hen zakelijk en objectief op het belang van een goede voeding te wijzen. Dit geldt zowel voor hen, die voortaan voor hun eigen maal tijden moeten zorgen, als voor degenen die hun voedsel gedeeltelijk voorgezet krijgen. Zij moeten ook weten, waaruit de voeding dient te bestaan en hoe zij deze met het beschikbare geld zo goed mogelijk kunnen samenstellen. Zodra zij hun zakgeld, loon of salaris hebben geïnd, moeten de jongelui, na de bedra gen voor de vaste lasten te hebben af getrokken, een bepaald bedrag voor hutn dagelijkse maaltijden op zij leggen. Bij het opmaken van een begroting voor de voeding van jonge mensen kaïn als schema worden genomen: per dag V, liter melk of karnemelk, gemiddeld 250 g groenten, de voor de persoon in kwestie gebrui kelijke portie aardappelen, brood, boter per week 100 g kaas, 1 ei en tenmin ste 200 g vlees en/of vleeswaren en 100 g verse vis of een zoute, zure of gerookte visconserve. Deze twee modefoto's zijn gemaakt door S. Preobrazhensky en de afgebeelde ontwerpen zijn gerijpt in het brein van twee modekunstenaars, die de namen dragen van L. Turchanovskaya en G. Samarov. Dit maakt duidelijk dat de foto's niet uit Parijs komen, doch regelrecht uit Moskou, waar men sinds kort ook aan modeshows is gaan doen. Voor onze begrippen zijn de afgebeelde modellen een beetje stijfjes en ouderwets, maar de Russische vrouwen hebben nu eenmaal een andere smaak dan de onze. In ieder geval grijpen de modekunstenaars in de Sovjet-Unie niet zo hoog dat nagenoeg niemand er meer bij kan - zoals de Parijse beroemdheden der Haute Couture nogal eens overkomt. Maar een beetje meer élégance kunnen de Russen toch nog wel van Dior en Fath leren. rand wordt met een draad gewerkt, zodat er groepjes van drie ontstaan, waar om heen een knoop wordt gelegd. Als het werk op het lapje goed gelukt is, gaan we het in het plastron namaken. U kunt voor het borduren twee draden splijtzij, of in fijne stof, stikzij gebruiken. U haalt de draden uit de stof tot aan de naad, legt ze naar achteren en knipt ze af tot 1'/} cm. Stik als het borduurwerk klaar is de schoudernaden dicht. Stik de delen van het kraagje in elkaar en zet het met een schuine bies aan het plastron, zoom de bies over en laat daar de rafels tussen vallen van de uitgehaalde draden. Maak middenachter drie knoops gaten en werk de omtrek met een smal zoompje of een schuine bies af. Naai aan de onderkant twee banden, die om de taille gestikt kunnen worden. Als we zo eens bij onze collega-huis vrouwen het oor te luisteren leggen dan is de schoonmaakperiode nog niet voor bij. Dan kunt u misschien ook nog wel een recept gebruiken voor een makke lijk te bereiden maaltijd. Want voor het klaarmaken van uitgebreide maaltijden hebt u natuurlijk helemaal geen tijd en waarschijnlijk nog minder lust. En met blikjes en potjes kunt u tegenwoordig al gauw iets goeds op tafel zetten. Wat denkt u van de volgende maaltijden? Witte bonen, knakworstjes, tomaten- Judaspenning is een alleraardigste twee. jarige plant waarvan men in een zonnige tuin veel plezier kan hebben. Ze is ge makkelijk uit zaad voort te kweken en dat kan men zonder bakken of kassen heel goed in eigen tuin doen. Nu kan men reeds zaad bestellen. Wan- zal men volgende zomer niet alleen veel zal men volgend zomer niet alleen volop bloemen hebben, doch kan men ook de mooie zilveren zaadschijven verwachten. Die kunt u prachtig drogen en dan zijn ze uitermate geschikt voor de winter- boeketten. Vooral indien ze verwerkt worden met wat blauwe distels en oranje lampionnetjes zullen ze pas goed tot hun recht komen. Men kan gewoon in de volle grond van de tuin zaaien; gebruik er maar een hoek. je van een halve vierkante meter voor. Zodra de kleine plantjes hanteerbaar worden zal men ze moeten verplanten en komen ze op een afzonderlijk bedje op een onderlinge afstand van ongeveer tien tot vijftien centimeter. Laat in de herfst, als het gedaan is met de zomerbloemen, kan men er hen voor in de plaats zetten. Ze zijn namelijk uitstekend voor border beplanting te gebruiken. Hebt u ze een. maal in eigen tuin kunt u zelf zaad win nen en elk voorjaar of elke voorzomer zaaien en dan zult u 's winters altijd mooie zilveren schijven hebben. G. KiROMDIJK Judaspenning; een mooie tuinplant. (Foto Turkenburg) saus. Havermoutpap. 400 a 500 gr. witte bonen, knakworstjes, tomatensoep (uit blik). De witte bonen een nacht weken en in het week water zonder zout gaar koken. De worstjes heet maken en het vocht bij de soep doen. De soep met water aanlen gen tot een vrij di'kke saus. De bonen in een dekschaal bestrooien met fijn zout, de worstjes erop leggen en de saus er apart bij geven. Neemt u wat meer bo- neh dan kunt u misschien de volgende dag een stevige bonensla maken met rauw gebakken aardappelen. En een flesje chocoladevla toe. Macaroni met poulet en veldsla. 300 a 400 gr. macaroni, 300 gr. poulet of iets minder, 2 bouillonblokjes, 150 gr. veldsla, olie, azijn, 1 ei, zout, verse en gedroogde kruiden. Zet het poulet op met driekwart liter water en verse en gedroogde kruiden, (ui, peterselie, peperkorrel, foelie enz.). Om de kruiden later makkelijk te kun nen verwijderen kan men ze het beste in een lapje of een oud zakdoekje binden. Men heeft er dan helemaal niet naar te zoeken. Laat het poulet ongeveer 2 uur zachtjes trekken. Haal de kruiden eruit en doe de macaroni erin met de bouillon blokjes. Kook alles tot de macaroni gaar is. Is er dan nog kookvocht over dan kan men hiervan met boter en bloem een ge bonden saus maken. Was de sla, snijdt ze klein en maak ze aan met olie, azijn, zout en een zachtgekookt ei. Na deze maaltijd kunt u misschien een vruchtengebakje of een slagroompolo naise toegeven. 8 halve boterhammen gebakken in boter 3 dl. melk, 30 g. boter, 30 g. bloem, 75 g. kaas in dobbelsteentjes, zout, peper. De boter voor de ragout smelten, bloem toevoegen en al roerende de melk bij- schenken, de massa steeds laten door koken. Blokjes kaas, zout en peper (aroma) door de saus roeren. De stukjes gebakken brood dik bedekken met de ragout en warm opdienen. Het Voorlichtingsbureau van de Voe dingsraad meldt. De laatste tientallen jaren is het ge bruik van rijst- en macaronischotels als volledige maaltijd toegenomen. De ge woonte om deze schotr"- te eten stamt, zoals u begrijpt, uit streken waar aard appelen niet of weinig worden verbouwd. De rijst of de macaroni wordt er dikwijls gegeten met vlees, kaas, vis of eieren en met een vitamine C-rijke groente. In ons land moet de aardappel grotendeels voor de vitamine C-voorziening zorgen; daarom is het geradqn als regel aardappelen en niet dan bij uitzondering een hoofdscho tel van rijst of macaroni te eten. Er be staan honderden combinaties en even zo vele recepten voor rijst- en macaroni- gerechten, zodat we het dus zrker niet alleen behoeven te houden op de traditio nele macaroni met ham en rijst met kerrie en vlees. Als groenten bij een rijst-, gort- of ma caronischotel passen het best de fel gekleurde soorten en de groenten met niet te flauwe smaak, zoals spinazie, ge bakken uien, savoye- en groene kool, prei, erwten en snij- of sperciebonen. Ook een groentesla zorgt voor een fris-stevige be geleiding van de toch altijd wat melige macaroni, rijst of gort. U hebt natuurlijk al lang begrepen dat de groente niet mag ontbreken in een dergelijk hoofd gerecht. Geeft u een macaronischelp of rijstschoteltje bij de koffietafel, dan is de aanwezigheid van groenten niet strikt noodzakelijk. Wilt u een macaroni- of rijstmaaltijd met een toetje te besluiten, kies dan bij voorkeur geen al te zetmeelrijke gerech ten, zoals griesmeelpudding, havermout pap, broodschotel of Jan-in-de-zak: een vruchtengerecht of gladde vla of yoghurt zullen het beter doen. Helemaal eens kunnen we 't niet zijn met een gang, uitsluitend bestaande uit: macaroni met gehakt en tomatensaus; of, uit: rijst met eieren en kerriesaus; of uit: gort met stokvis en mosterd. We voelen meer voor: macaroni met gehakt en tomatensaus sla van andijvie of witlof; rijst met eieren en kerriesaus snijbonen of krópslag; gort met stokvis, gebakken uien en mosterd sla van ge raspte wortel en kool. Andere mogelijkheden: gort met hachee van vlees, rode bieten; macaroni met soepgroenten erdoor en knakworst erbij; spaghetti met roerei en spinazie; rijst met ham„ doperwten met worteltjes gemengd; „bahmi" van macaroni met kool, prei en varkenspoulet. In november van het vorige jaar is in Amsterdam de „Stichting Beeldende Kunst" opgericht, een instelling die „haar uitgangspunt vindt in de alom ervaren materiële en geestelijke nooözaak om maatschappij en beeldende kunst tot een meer functioneel samengaan te brengen". De stichting denkt dit doel te bereiken door het invoeren van een uitleensysteem, het houden van exposities en het bemid delen in verkoop of huurkoop van werken van hedendaagse Nederlandse beeldende kunstenaars. Reeds negenendertig schilders, grafici, houtsnijders en tekenaars hebben zich aangesloten bij de stichting, die van deze kunstenaars In totaal driehonderd- vijftig werkstukken heeft aangekocht. De kunstwerken worden in roulatie ge bracht volgens het systeem van een uit leenbibliotheek, met dien verstande dat de geabonneerden niet tevoren kunnen bepa len welk schilderij zij voor een periode van een maand in bruikleen krijgen. De werken zijn alle ongesigneerd, zulks om het oordeel van de abonnee niet te beïn vloeden. Op deze wijze denkt de stichting de zogenaamde „kitsch" op den duur uit de huiskamers te kunnen weren. De kunst werken zijn aangebracht op speciaal met plastic overtrokken hard board. Behalve in warenhuizen te Amsterdam en Den Haag zullen ook in Rotterdam en enkele grote provinciesteden exposities worden gehouden. Voorzitter van de stich ting is Piet Kooistra en secretaris mr. J. Wasch. ADVERTENTIE Miss Arden's persoonlijke assistente is van 16 t/m 19 april in onze zaak aanwezig om u raad te geven voor de verzorging van uw huid en uw make-up PARFUMS - BIJOUX GROTE HOUTSTR. 92 - TEL. 12160 Onder de beelden van De Keukenhof bevindt zich een kleine laaggeplaatste plastiek, die niet zo direct opvalt. Toch staat dit beeldje van een „Zwijn" in het gazon. Men wordt verzocht de ga zons niet te betreden. Bij dit beeldje zat echter, de ochtend van mijn bezoek, een nog jonge man met een wat zorgelijke uit drukking op zijn gezicht wat te doen aan het pootje van het beest. Pelgroms met de eerste prijs bekroonde werk was bescha digd! Het is niet leuk, ook al krijgt men de eerste prijs, te weten dat het werk waar voor men zich inzet zulke risico's loopt. Pelgroms onopvallende beeldje is er één van een grote gespannenheid. Men voelt een enorme motorische kracht in dit kleine ronde beest met de zware, felle kop. Met puur beeldhouwkunstige middelen be reikte K. I. Pelgrom dit resultaat, anders dan D. A. M. Stegers, wiens „Wild zwijn" ruig geboetseerd zeker een vondst is door de harde boomstammetjes, waartus sen de maker het dier laat rennen, maar zijn uitdrukkingskracht dankt deze plastiek aan in zekere opzichten bijna schilder kunstige middelen. Het is juist dat men buiten de gazons moet blijven. Om te weten wie de auteur is van „Tarantella" moest ik het verbod toch overtreden. Men deed dan ook beter wellicht John Grosmans naambordje een eind vóór het voetstuk van zijn werk te plaatsen. Er ontbraken hier verder bord jes bij eerder geplaatste werken. Voor een tegenover deze beelden nieuw publiek ware enige aanduiding toch wel gewenst. Zij ontbraken ook bij de beelden van Zad- kine, Hubert Yencecce, Bourdelle en Cou turier, die men dit jaar .met de „Wassende vrouw" van Renoir uit het Stedelijk Mu seum van Amsterdam moest toevoegen, omdat de Nederlandse beeldhouwers door exposities en expositieplannen elders dit keer niet voldoende konden afstaan. Aan één kant behoeft men daar op De Keuken hof geen spijt van te hebben. Hoe schoon doet Renoirs monumentale beeld in dit park aan. Wat een allure heeft die Bour delle, die de indrukken na het bezoek aan het werk van de Nederlanders dreigt te doen vervagen. „Staal en plastic" van A. Voltens is een al eerder op dit terrein opgestelde „ab stracte" plastiek van staal met een plastic bol. Het ding herinnert aan een zonnewij zer en men is geneigd zich af te vragen waarom dan ook niet eerlijk een zonne wijzer gemaakt werd. Toegegeven moet worden dat een dergelijk tijdmeetinstru- ment niet zo noodzakelijk meer is en dat de sierende functie, die we van zonnewij zers nu zijn gewend te verlangen in onze tuinen, op even goede en toch eigenlijk aantrekkelijk gevarieerde wijze wordt ver vuld door Voltens plastiek. Een ander werk van deze kunstenaar staat ongunstig opge steld, diende meer ruimte om zich heen te hebben, opdat men van alle kanten deze draadfiguur tegen de hemel zich kon zien aftekenen. Lotti van der Gaags „Bosgod" en inderdaad demonisch werkende plastiek, die we hierom niet abstract mo gen noemen zou het daarentegen tus sen een struikgewas goed kunnen doen en des te meer pakken als het toch geordende van iets dat zo dicht bij de natuur staat. De verdienste van de Nederlandse Kunst stichting is onder meer, dat men de aan dacht vestigt op enkele nog weinig be kende figuren. Een goede beeldhouwer met min of meer traditionele vormgeving is A. Hettema, die een „Vrouw met gan zen" exposeert. In dezelfde zin waardeer ik ook P. W. Killaars en werkt ook Willy van der Pott, van wie het beeldje „Dan send kindje" me met het verschil in be handeling van het niet zo aantrekkelijk gedane kopje en de meer schetsmatig ge dane rest van het lichaam niet meeviel. P. Ph. Koning maakte met het „Portret van Wendela" wel een werk van deze tijd. Bij het zien van beelden in dit park ont komt men er niet aan de zaken te bekijken in samenhang met de omringende natuur. Zo'n abstracte plastiek van H. Berkman doet het op dezelfde manier goed als Vol tens werk: door de tegenstelling. De „Da vid" van I. J. Pieters krijgt concurrentie van de natuur. „Jacob en de Engel" van Scheffer kan het overal doen en dit moet een compliment zijn, Th. van der Nahmers „Spelend meisje" zou van een ander ma- ADVERTENTIE Zeker, haar grootmoeder en haar moeder gebruiktenreedsM AI ZEN A DU RYE A en zij volgde dat goede voorbeeld. Vandaar haar lekkere groenten, smakelijke soepen en smeuige sausen En als haar vrien. dinnen vragen hoe het komt dat zij zo lekker kan koken, dan xegt zij „Ooed voorbeeld doet goed volgen" en gebruik - zoals ik MAÏZENA DURYBA voor het binden van groenten, soepen en sausen. Dan zijn mislukkingen bij voorbaat uit gesloten. teriaal moeten zijn om hier tot gelding te kofnen, welke opmerking echter geen cri- tiek wil inhouden op zijn werk. Voorts zou ik zeker niet willen beweren dat Pearl Couzijns „Zittende figuur" minder geslaagd zou zijn omdat het hier moeilijk uitkomt. Dit beeld roept een landschap op, een an der landschap, droger, ruwer en harder dan hier. Men moet zich bij beschouwing van dit werk even kunnen losmaken van het omringende, hetgeen mij niet moeilijk viel door de werking die van Pearl Cou zijns werk uitgaat. BOB BUYS ADVERTENTIE UW HAAR IS UW KROON Permanent wave is een kwestie van vertrou wen enzeer goed model knippen. Wij brengen u de nieuwste, voor ons klimaat geschikte draagbare modellen naar uw smaak en type gevormd. C. OERLEMANS Medisch gediplomeerd haarkundige Gierstraat 69 - Haarlem - Tel. 21736 - 18462 Aldus Amsterdamse K. van K, „Wanneer de spoorweg- en verkeerstun- nels te Velsen gereed zijn, zouden wij de verplaatsing van de huidige pontverbin ding naar een punt in de onmiddellijke na bijheid van de huidige spoorbrug over het Noordzeekanaal een hinderlijk obstakel voor de scheepvaart vinden", schrijft de Kamer van Koophandel te Amsterdam in een adres aan de Provinciale Staten van Noordholland. Van de pontverbinding zouden voetgan gers, fietsers, bromfietsers en bepaalde ca tegorieën bussen en auto's, die niet door de tunnel mogen, gebruik moeten maken. De Kamer verwacht, dat de frequentie van de pontverbinding reeds zeer spoedig groot zou moeten zijn en verzoekt voor de nieu we pontverbinding te Velsen alsnog een andere plaats te zoeken en wel op een plek waar het kanaal breder is. Zij spreekt de hoopt uit dat ook de tweede verkeerstun- nel voor regionaal verkeer, waarvoor in het streekplan terrein is gereserveerd, spoedig tot stand zal komen. Dan zal de pontverbinding kunnen worden opgeheven. De Kamer verzoekt tenslotte de weg over de sluizen bij IJmuiden niet te hand haven nadat de verkeerstunnel opengesteld zal zijn,. Zij acht deze weg hinderlijk voor de scheepvaart. ADVERTENTIE Dames, Zeer zeker zijn er velen onder u, vooral de jongeren, die tobben met de z.g. jeugdpuistjes, de acné juvenilis. Het is ons bekend dat veel jonge vrouwen dit als een noodzakelijk kwaad zien, menen dat hier niets aan te doen is en het met de jaren wel zal verdwijnen. Dit laatste is zeker waar. Realiseert u zich echter, dat na ver loop van enige tijd uw huid er minder goed uit gaat zien; de poriën verwij den zich en er ontstaan dikwijls lit tekentjes en putjes. Dit is echter beslist niet nodig, wan neer u er tijdig bij bent en uw huid verzorgt met goede preparaten die ons daarvoor ten dienste staan. Weest u niet ontmoedigd, wanneer u reeds het een en ander gebruikt hebt en het geen succes gebleken is. Laat u eerst deskundig voorlichten door onze schoonheidsspecialiste, vóór u zich weer iets aanschaft. Wij kunnen u dan zeker een gunstig resultaat garanderen. En tot slot: de prijs van deze behande ling zal u beslist meevallen. Voor persoonlijk advies in prettige sfeer Zandvoortselaan 75 - Heemstede Nieuw Tel.no. 36827 COSMETICA - PAFUMS en BIJOUX in alle prijsklassen Moderne verkiezings-methode Eén der politieke partijen heeft twee he likopters gecharterd, die in Brabant, Lim burg en Twente in de verkiezingscampagne zullen worden gebruikt. Met deze helikop ters zal een aantal landingen worden uit gevoerd.

IJmuider Courant | 1956 | | pagina 11