Agenda voor Velsen THALIA Arbeider moet zich me er ontwikkelen om plaats in te nemen, die hem toekomt Havenberichten Europese eenheid in de EGKS bij de Hoogovens beeldend verteld Visserij -varia B Vier nieuwe bestuurders bij de veiling „Kennemerland" Normandiërs een dag lang in I Jmuiden de gast van Amsterdam Wijk aan Zee Tentoonstelling voor iedereen aan de Wenckebachstraat Bespaar veel geld bij Zwanenburg zelfbediening 35 ct ZWANENBURG's 9 „Vakmanschap houdt weieens te weinig rekening met de speciale exporteisen" Bedrijfsvakantie bij de papierfabriek Dertig april vrij voor Plaatwellers „De Spelende Nachtegalen" met „Het laatste Sprookje" Koud voorjaar houdt de groente peperduur Ontspanning voor patiënten in „Maris Stella" Burgemeesters en prefecten onder de grond Vlaggen uit voor gouden Marie Onverschilligheid in arbeidersbeweging werkt remmend WIJ: geen toneel, toch plezier Cabaretavond in het jeugdgebouw Agenda voor Beverwijk DONDERDAG 19 APRIL 1956 TIJDENS DE WOENSDAGAVOND gehouden jaarvergadering van de coöperatieve veiling „Kennemerland'' hebben de leden, die in grote getale waren opgekomen, afscheid genomen van hun voorzitter, de heer Jac. G. Nijssen, die na 38 jaar in het bestuur zitting te hebben gehad, nu zijn plaats aan een jongere kracht afstond. Tot zijn opvolger werd gekozen (met 188 tegen 47 stemmen) de heer A. N. Aarden- burg. De aftredende voorzitter werd onder luid applaus benoemd tot ere-president. Met hem namen nog drie, eveneens bejaarde, bestuursleden afscheid; het waren de heren R. W. A. Muyen (36 jaar in het bestuur), Jac. Strik (20 jaar) en A. van Wijngaarden (21 jaar) en zij werden eveneens tot ere-leden benoemd. Naast vele waarderende woorden, wer den de aftredende bestuursleden vereerd met een kist sigaren, terwijl de heer Nijs sen een foto-reportage werd aangeboden van het vorige week zo luisterrijk gevier de gouden jubileum der veiling. Het offi ciële afscheid zal ter zijner tijd plaats vinden. Vlotte vergadering In zijn openingswoord heeft de voorzit ter, de heer Jac. P. Nijssen, nog eens een historisch overzicht gegeven van de halve eeuw veiling wel en wee. In aansluiting hierop werden de leden de balans en de exploitatierekening over 1955 aangeboden. De balans sluit met een bedrag van 474.019.53, waaronder een voordelig saldo van 5.870.12 en het saldo van het garan tiefonds der leden van 40.175.44. De veiling heeft in het garantiefonds voor het Waarborginstituut van de Tuin bouw deelgenomen tot een bedrag van 13.225.—. De exploitatierekening sloot met een be drag van 228.456.80. Aan lonen en sala- lissen werd uitbetaald 80.218.59, voor af schrijvingen gebruikte men 38.546.25. De baten bestonden voor 140.733,27 uit vei lingprovisie terwijl men aan fust-huur 49.700,23 ontving. In aansluiting hierop werd besloten om het in 1955 gevormde garantiefonds groot 40.175,44 aan de leden terug te betalen. De veilingprovisie voor 1956 werd als volgt vastgesteld 6% voor groenten en 4% voor aardbeien. De directeur, de heer Jac. de Weyer, heeft hierna zijn jaarverslag gegeven, dat reeds gisteren in ons blad werd opgenomen. De bestuursverkiezingen In d'e ontstane vacature van de heer Jan P. Nijssen, werd diens zoon Corn. Nijssen gekozen, de heer A. N. Aardenburg wordt voorzitter. In de vacature van de heer R. W. A. Muyen werd voorzien door de benoeming van de heer G. v. d. Outenaar Gzn. De heer G. de Ruyter Pzn. gaat de plaats in nemen van de scheidende secretaris de heer Jac. Strik. De aftredende bestuursleden de heren A. N. Aardenburg, Jac. Meyland, W. Ro lling en G. Verduin werden herkozen. Tot lid van de raad van toezicht werd in de vacature Van Wijngaarden gekozen de heer D. Schipper. De aftredende leden van de Raad van Toezicht de heren Corn. Bak en P. Ter mes werdens herkozen: Controle Br zijn diverse besprekingen van veiling- technische aard gevoerd: zo zal er paal en perk worden gesteld aan het z.g. „admi nistratief veilen". De leden kunnen buiten het veiling systeem om uit de hand verkopen, maar dienen dit binnen de kortst mogelijke tijd aan de veiling op te geven. Dit zal een eerste vereiste zijn daar de Algemene In spectiedienst een scherpe controle zal gaan Koninginnedag vrij De directie van de Koninklijke Papier fabrieken Van Gelder Zonen N.V. heeft aan het personeel van het bedrijf te Velsen medegedeeld, dat de gebruikelijke twaalf vakantiedagen dit jaar met drie worden vermeerderd. De bedrijfsvakantieweek voor „Velsen" Is vastgesteld van vrijdagavond 27 juli tot en met maandag 6 augustus, totaal dus acht werkdagen. Voorts is vastgesteld, dat de maandagen 24 december en 31 december respectievelijk voorafgaande aan de Kerst dagen en na zondag 30 december en voor dinsdag 1 januari zullen worden beschouwd als verplichte snipperdagen. Voor het gehele Van Gelder-concern geldt de verjaardag van H.M. de Koningin op 30 april als een extra vrije dag, zodat kantoren en fabrieken die dag eveneens ge sloten zullen zijn. De directie van de N.V. De Plaatwellerij heeft besloten, dat het personeel van dit bedrijf behalve de gebruikelijke jaarlijkse veertiendaagse vakantie de dertigste april vrij zal zijn. Deze dag geldt als een extra verlofdag. DONDERDAG 19 APRIL IJMUIDEN Thalia, 20 uur: „Na ons de zondvloed" (speciale voorstelling). Rex, 20 uur: Concert door de IJmuider Harmonie. Vergaderzaal Abelenstraat, 20 uur: me vrouw J. TouwZondervan over „Pijn loze baring". Hervormd Jeugdgebouw, 20 uur: Toneel vereniging „Varia" met „U spreekt met uw moordenaar". VRIJDAG 20 APRIL IJMUIDEN Thalia, 20 uur: „Tweemaal begeerd". Rcx: geen opgave ontvangen. Hervormd Jeugdgebouw, 20 uur: Club concert door de Velser Jazz-Society. Cultureel Gebouw, 20 uur: dr. J. van Souters voor de fotokring Velsen over „Reportagefotografie". VELSEN Volksuniversiteit, 20-21 uur: Gymnasium Velsen: cursus Duits. Koffiekamer Westerveld, 20 uur: Predi kant-arbeider J. Pasman over „Moderne aanpak van de geestelijke arbeid in de grote bedrijven" en de heer B. Timmers over „De noodzaak van een centrale aan pak in de IJmond". uitoefenen met de Tuinbouwafzetverorde- ning 1950 van het produktschap voor Groenten en Fruit in de hand. Door 26 leden was een verzoek ingediend om voortaan te komen tot vroegtijdige vaststelling van speciale veilingen voor exportproducten, zoals sla, tomaten en bospeen. De heer Jac. de Weijer gaf hierop een uitvoerige toelichting. Door buiten de vei- üngklok „op de tuin" te gaan verkopen doet de kweker veelal zichzelf te kort. Dit is nu ook deze week weer gebleken: er is momenteel een grote vraag naar prei en zouden de leden deze nu ter veiling aan bieden, dan komt er zo'n 8085 cent per kg voor, maar op de tuin wordt de prei verkocht voor 60 cent per kilo. De veilingdirectie is zeker van plan om straks, te beginnen voor de aanvoer van bospeen, speciale exportveilingen te gaan houden. In aansluiting hierop heeft de hoofd controleur van het Uitvoer Controle Bu reau nog het een en ander verteld over de export en het klaar maken van bospeen, sla, tomaten, prei enz. De tuinders in Ken nemerland! zijn prima vakmensen maar moeten zich meer instellen op kwaliteits eisen voor de export, daar deze bepaald heel anders zijn dan voor de binnenlandse afname. De voorzitter van de provinciale com missie van Tuinbouwveilingen in Noord holland, de heer A. P. de Boer heeft nog enkele woorden tot de scheidende bestuurs leden gesproken, waarna de rondvraag één belangrijke kwestie opleverde. Men wilde n.l. in het aardbeienseizoen zaterdagsmorgens om 11 uur veilen in- plaats van 's middags. De aardbeien kun nen dan nog naar de consumptiegebieden gezonden worden. Het bestuur zal dit degelijk in overwe ging nemen. Uitvoerenden hadden meer belangstelling verdiend Onder leiding van de heer Alb. Louwe beeft het r.-k. kinderkoor „De Spelende Nachtegalen" woensdagavond in het KSA- gebouw te Beverwijk een vlotte opvoering gegeven van „Het laatste Sprookje," ge schreven door B. Emmanuel en waarvoor Br. Ferdinant de muzikale verzorging heeft gemaakt- De uitvoering diende een liefda dig doel., want de opbrengst komt ten bate van het doopvont der „Regina Caeli" kerk. Een en ander is vastgelegd op de band, zo dat de uitvoering ook kan worden beluis terd in vier sanatoria en vijf ziekenhuizen; het gaat onder meer naar het nieuwe- zie kenhuis in Maastricht. Zowel de goede op voering als het doel hadden meer waar dering verdiend en men had eigenlijk moe ten spelen voor een uitverkochte zaal. Dat dit niet zo was, verhinderde niet, dat de kinderen, bijgestaan door leden van de toneelvereniging TOV, solisten en koor, bij zonder hun best deden en het soms opval lend vlotte spel had vaak mooie toneeltjes ten gevolge. Niet alleen de rollen zaten er goed in, doch ook de heer A. Dors, die van de balletjes de leiding had, kon op een ge slaagde avond terugzien. Men had voor deze uitvoering kosten noch moeite ge- sphard, want de kostuums waren keurig en ook de decors zagen er bepaald sprookjes achtig uit.. De strekking van het stuk was, dat „roddelen en kwaadspreken" gestraft worden zodat vooral de kok in het kasteel van de koning voor de broek kreeg. De heer L. Tervoort zorgde, zoals ge woonlijk, voor de begeleiding. Wie heeft zijn St. Bernhard verloren? Bij het politiebureau aan de Dorpsstraat 2 a te Castricum zijn de volgende gevon den voorwerpen aangegeven: Bal, schroe vendraaier, een paar regenpijpen, St. Ber- nardshond. ADVERTENTIE het theater met de beste films Vrijdag 8 uur, zaterdag en zondag 7 en 9.15 uur HET AANGRIJPENDE FILMWERK TWEEMAAL BEGEERD! Een fel realistische film, die de menselijke hartstochten tot in hun diepste wezen bloot legt. Een ontroerend stuk werkelijkheid weergegeven in een prachtige film 18 jaar Maandag, dinsdag en woensdag, 8 uur wegens de enorme belangstelling reprise-vertoningen van CISKE DE RAT De Nederlandse film die u m e e r dan éénmaal kunt gaan zien! 14 jaar Zondagmiddag 3 uur: „ZORRO'S ZWARTE ZWEEP" Donderdag 26 april 8 uur op veler verzoek nog éénmaal Silvana Mangano in „BITTERE RIJST" Hedenavond 8 uur Het veelbesproken filmwerk „NA ONS DE ZONDVLOED" VOORDRACHTAVOND UIT WERK VAN JAC. VAN HATTUM Dinsdag 24 april wordt in het Hervormd Verenigingsgebouw aan de Populierenlaan te Beverwijk een voordrachtsavond gehou den, die geheel aan het werk van de dichter Jac. van Hattum gewijd is. Van hem zullen enige sprookjes, liedjes en verhalen worden voorgedragen door Jacques Davidson, afge wisseld met pianospel van Willy Haak, welke pianiste ook de liedjes zal begelei den, waarvoor Geert Moed de muziek com poneerde. Door het aanhoudende koude weer is er een tekort aan verse groenten gekomen. De glasprodukten raken op en de koude gron dprod uk ten zijn er nog niet. Zo werd de spinazie woensdag aan de veiling al verkocht voor 1,02 per kg. Witlof uit de „koude kuil" ging tot 0,85 per kilo, ter wijl een heel klein bosje rabarber van de koude grond 0,54 per bos opleverde. Het is een goede gewoonte van enige ca baretgezelschappen om door regelmatig optreden in de Wijk aan Zeese tehuizen voor verpleegden „Het Badhotel" en „Ma- ris Stella" enige ontspanning te brengen voor de hier opgenomen patiënten. In laatstgenoemde inrichting heeft het ama teur-cabaretgezelschap „De Vuurpijl" uit Beverwijk de mensen een buitengewoon plezierige avond bezorgd. Ondanks het feit dat hier amateurs op de planken stonden vertoonde het programma een goed en vooral beschaafd peil. Zang, muziek en schetsjes wisselden elkaar op prettige wij ze af. De liedjes van mevrouw Davidson en de heren Vroom en De Bast vielen zeer in de smaak. Vermeldenswaard is voorts nog het optreden van de dertienjarige ac cordeonist Theo Vroom. De patiënten toon den zich opgetogen en gaven hiervan blijk door een dikwijls langdurig aangehouden applaus. De geneesheer-directeur dokter W. van Heselen vertolkte dit in zijn tot be sluit van deze avond uitgesproken dank woord en hij sprak de wens uit dat het gezelschap dit optreden spoedig zou her halen. DE TWEEDE en laatste dag van het bezoek der delegatie uit burgemeesters en pre fecten van het Franse district Calvados, dat in Normandië de eerste slagen van de geallieerde invasie opving en daaraan bijna ten onder dreigde te gaan, is gisteren be steed aan een uitvoerig studiebezoek aan de IJmond: het gezelschap, dat nog steeds de gast was van het Amsterdamse gemeentebestuur heeft niet alleen de vishallen bekeken en de sluizen, maar kon zich ook verdiepen in het IJmond-probleem. En aan het einde van deze dag zijn zij afgedaald in de duisternis van de tunnel bouwput, waar de betonnen „lichtscher men" reeds boven de bak zijn bevestigd ten teken, dat dit gigantische werk met bekwame spoed voortgaat. OOOOOCOOOOOCOOOOOOOX>CCXDOOOOCOGOOOOCOOOOOOOOOOOCOOOOOOO(: De bijzondere jubilaresse, die vandaag p- bij de firma Botman aan de Kennemer- e laan wordt gefêteerd, omdat zij, Marie 8 S Hof, het een halve eeuw in de manu- g j fakturen uithield en zich langzamerhand een legendarische bekendheid verwierf 'in deze branche èn bij haar klanten, 0 zal vanmorgen misschien even beduusd gekeken hebben, toen zij merkte, dat c er buiten de familie en de werkgever velen met dit zeldzame gebeuren mee- 8 leefden: de Kennemerlaan had de vlag- gen uitgestoken. En daarmee gaf „de 8 buurt" te kennen, dat dit feest van een trouw winkelmeisje als Marie Hof niet 8 alleen een zaak is van haarzelf en de 8 l directe omgeving, maar van alle buren 8 en bekenden. Vanmiddag zal mejuffrouw Hof in dep Jeugdsluis aan de Kanaalstraat tijdens- een intieme receptie van 3 tot 4.30 ge- H huldigd worden, nadat zij reeds deze a ochtend in de zaak de ere kreeg, die 8 haar zo dubbel en dwars toekomt. 8 joocoooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo „DE ARBEIDENDE BEVOLKING IS slecht vertegenwoordigd in vele openbare lichamen. Men moet ernaar streven de plaats in te nemen die deze bevolkingsgroep krachtens haar aantal toekomt. Hiervoor is echter intellect nodig en daarom dient men zich te ontwikkelen." De heer E. P. Clynk uit Zaandam, lid voor de KVP van Provinciale Staten sprak woensdagavond in deze geest voor de Heemskerkse leden van de KAB in café „De Oranjeboom" over het onderwerp „Welke is de plaats van de arbeider in het openbare leven". De voorzitter de heer J. Nljman sprak in het openingswoord zijn teleurstelling uit over de geringe opkomst der leden, vooral de jongeren schitterden door afwezigheid. De heer Clynk begon zijn betoog met erop te wijzen dat economisch gezien de arbei dersstand het zwaarste gewicht in de schaal legt. De KAB kan echter niet berei ken wat zij graag zou willen doordat in de onderste lagen van de organisatie niet voldoende wordt meegeleefd. De mensen tonen zich vrij onverschillig en laten te veel „aan de top" over, zonder dat zij hun stem laten klinken. Hierdoor ontstaat het gevaar dat beslis singen die de arbeiders aangaan worden genomen door mensen die eigenlijk niet tot oordelen bevoegd zijn. Ook zal elke organisatie op deze wijze een dictatoriale macht kunnen worden. In het openbare leven liggen kansen voor de ar beiders te over om de hen toekomende plaats in te nemen. Spreker betoogde dat hiervoor echter strijd nodig is en indien blijkt dat dit met succes is bekroond, moe ten ook de mensen geleverd kunnen wor den, waarop men zich door studie moet hebben voorbereid. Ook voor de vrouwen ligt een taak in het maatschappelijke leven. Ook de loonpolitiek werd door spreker onder de loep genomen. Nadat hij de ont wikkeling van de laatste maanden met en kele woorden had toegelicht, betoogde hij dat indien er van verdeling der welvaart sprake is, ook iedereen die door zijn arbeid hieraan heeft meegewerkt, recht heeft op het hem toekomende aandeel. Het gaat vol gens hem niet aan om hiervan arbeiders uit te sluiten, die toevallig in een bedrijfs tak werken waar geen winst wordt ge maakt. Een door de regering bevolen ge forceerde prijsdaling zou hier volgens hem de oplossing kunnen brengen. De heer Clynk betoogde dat hij tegenstander was van de door de KVP doorgedreven vrijere loonvorming. De arbeidsrust die Nederland na de bevrijding heeft gekend is te dan ken aan de drie bonafide vakorganisaties, zei spreker, die erop wees dat men voor zichtig moet zijn met maatregelen die deze rust in gevaar kunnen brengen. Na het betoog van de heer Clynk, dat met grote aandacht door de weinige aan wezigen werd gevolgd, volgde nog een uit gebreide gedachtenwisseling en werden di verse vragen beantwoord. Ir. van Meurs stipuleerde in zijn toe spraak, die hij na afloop van de lunch in „Duin en Kruidberg" hield, dat de basis industrie der Hoogovens in 1980 een areaal van 750 hectare zal hebben bezet en een capaciteit van twee miljoen ton per jaar kan hebben bereikt, om vervolgens daarnaast zijn gehoor te bepalen bij het complex van problemen, dat in deze IJmond om een oplossing vraagt, maar dat dank zij het recente drievoudige be sluit tot samenwerking der betrokken ge meenten daar nu ook wei heen lijkt te gaan. Mr. J. R. van Eerde heeft als directeur van het IJmuidense Staatsvissershavenbe- drijf het gezelschap in de ochtenduren in hal E ontvangen en hen wegwijs gemaakt in de veelheid van feiten, die ook hier op gestapeld liggen en die menige inwoner van Calvados, waar de visserij veelal van ondergeschikt belang is, met verbazing hebben geslagen. Verbazing, die er niet ge ringer op werd naarmate men de uitge strekte visvelden in de hallen aanschouw de, waar op dat moment juist een grote aanvoer te vinden was. Er is naar de beurtzang van de afslag geluisterd en de Nederlandse begeleiders hebben zich meer malen het hoofd suf gepiekerd over de juiste Franse vertaling van kabeljauw en wijting Per „Rapid" de directieboot van Rijks waterstaat is het gezelschap naar de slui zen gevaren: men heeft het complex in ongeveer een uur zo grondig mogelijk be keken. Ir. Van Meurs heeft na afloop van de lunch in „Duin en Kruidberg" een uiteen zetting gegeven over de IJmond-ontwikke- ling, daarbij wijzende op het onmiskenbare nationale element, dat hier achter een re volutionair-snelle groei schuil gaat. Met een afdaling in de tunnelbouwput is de tweedaagse excursie, die vanmorgen gevolgd is door de afreis in de richting Hamburg en Bremen, afgerond. Met de bedoeling terug te komen met studiemate riaal over de eigen plannen rond Caen, waar zich de industrie uit de banlieu van Parijs nestelt, die rond de Franse hoofd stad in ademnood komt. En die dus tussen Caen en de zee ongetwijfeld soortgelijke problemen zal scheppen als aan de IJmond. Filmavond voor kinderbescherming Uitgaande van de samenwerkende kin- derbescherming-organisaties vindt op vrij dag 20 april in de bovenzaal van veiling gebouw „Kennemerland" aan de Breestraat te Beverwijk een filmavond plaats. Vertoond zal worden de film „Het broze riet". Voorts zal ter afwisseling optreden de goochelaar en telepaath Timanini. Denk en Zet speelde simultaan De Wijk aan Zeese damclub „Denk en Zet" heeft tot besluit van het seizoen in haar clubhuis café De Zwaan een simul- taanwedstrijd georganiseerd, waar het lid de heer F. v. Son tegen 10 leden speelde. Het resultaat was dat de heer v. Son vier partijen won, 3 remise speelde en 3 par tijen verloor. Op dinsdag kwamen in IJmuiden binnen: Stentor van Rotterdam. Ali v. Goole, Honds bosch van Goole, Breda van Antwerpen. Ring van Stockholm. Hecuba van Rotterdam. Lilly Nielsen van Antwerpen. H. Ms. Gronin gen van Rotterdam. Le Trecor van Caen. Delft van Curagao. Zus van Fowey. Nopal Express van Casablanca. Koningin Juliana van Immin.gham. June van Londen. Thalia van Bremen. Flammulina van Rotterdam. Repeto van Kopenhagen. Koh I Noor van Bordeaux. Spes van Vlieland. Alsetas van Kopenhagen. Tosno van Ventspil. Vertrokken zijn: Erasmus naar Numans- dorp. Baarn naar Bremen. Silverpeak naar Port Said. Mercator naar Korsur. Venus naar Cetubal. Marjan naar Numansdorp. Neckar naar Sigby. Sambre naar Rotterdam. Samev naar Karlskrona. Pearlstone naar U. S. A. Barok naar Antwerpen. Lucas Bols II naar Rotterdam. Neptunus naar Portsmouth. Die ter Waltraud naar Hamburg. Klaus Grim- bart naar Antwerpen. Margriet L naar Lon den. Merak naar Kopenhagen. Le Trecor n. Boulogne. Catharina naar Stockholm, Am- biorix naar Rotterdam. Nero naar Rotterdam. Theano naar Rotterdam. Heinrich Schutte n. New York. Tony naar Bohus. EEN VAN DE EERSTE geslaagde pogingen om de Europese eenheid een feit te doen worden is de „Europese Gemeenschap voor Kolen en Staal", die ondanks de lawine van afkortingen der na-oorlogse samenleving als de EGKS een zekere bekendheid is gaan genieten. In deze gemeenschap werken zes kolen en staal producerende landen samen en één van de plezierigste consequenties dezer samen werking is geweest het doorbreken van de tolgrenzen, waardoor een uitermate belangrijk aandeel werd geleverd in de welvaart van het avondland. Althans voor kolen en staal, want voor het overige is de douane nog steeds een door Amerikanen en Russen met gelijke verbazing aanschouwde figuur in het versnipperd Europa. De Koninklijke Ne derlandse Hoogovens en Staalfabrieken in IJmuiden, die het vaak niet eens zijn geweest met bepaal de facetten van de EGKS, maar de grote gedachte erachter van harte konden steu nen, hebben nu een paviljoen onder de rook hunner bedrij ven ingericht, waar al degenen, die willen komen kijken op mo derne en boeiende wijze worden voorge licht omtrent de doel stellingen van deze Gemeenschap. De tentoonstelling, die voor iedereen kosteloos toegankelijk is van 19 tot en met 28 april, dagelijks van 12.30 tot 17.30 uur en van 20.30 tot 23 uur geeft antwoord op legio vragen over de eenheid, die er groeit tussen de zes aange sloten landen, over de Hoge Autoriteit en het verdrag, waarbij de gemeenschap voor een halve eeuw werd ingesteld. Het is bepaald geen droge taal, waarmee het paviljoen tot het publiek spreekt niet alleen dat vlaggen en grafieken het natuurlijk nogal economisch-technische onderwerp verteerbaar maken, maar bo vendien is er uit een schat van foto's ge put, die stuk voor stuk iets te zeggen heb ben en zo door het paviljoen zijn opgesteld, dat zij ook werkelijk een historie vertellen. Omdat een aantal zieken het onmogelijk maakte een toneeluitvoering te geven, had de toneelvereniging WIJ bij wijze van uit zondering gisteravond een cabaretavond in het Ned. Herv. Jeugdgebouw. Voorzitter J. Smit hoopte, dat de donateurs deze ver ontschuldiging voor lief zouden nemen en dat zij zich desondanks zouden vermaken „The Velno's" onder leiding van Barend Kuhfus openden de avond met een gedeelte uit hun repertoire, waaraan ditmaal de Olifantentango in een arrangement van Nico Out was toegevoegd. Van dezelfde zanger kwam ook het bekende „Granada" goed door de microfoon. Joke Rutten was de succesvolle soliste in verscheidene songs, waarbij een nieuwe compositie van Jan Stoker bijzondere vermelding verdient. „What can I do", zoals deze compositie heet, getuigt van grote originaliteit. Stoker heeft van de gehele bezetting goed gebruik gemaakt, maar opvallend zuiver was het breed uitgevoerde thema, dat eenstemmig en sonoor door het sax-team werd vertolkt. Het koper werd niet geheel beheerst, maar daar stond dan ook weer een perfecte kla rinetsolo tegenover. Cor Kurpershoek maakte een klein slippertje in „The way you look to-night", maar dit werd hem, op zijn verjaardag, graag vergeven. Peter Piekos had met zijn bekende imi- tatie's weinig moeite de zaal aan het lachen te krijgen, temeer, daar hij op geestige wijze de namen van VVIJ-spelers in zijn imitaties betrok. De levensliedjes die Truusje Koopmans op charmante wijze met haar gitaar bracht, oogstten veel succes, vooral het mooie liedje van Jules de Korte: „Ik zou wel eens willen weten". Met haar levendige mimiek toonde zij de zaal ver der, hoe een zuigeling zou reageren, indien hij wist, wat er tegen hem gezegd werd. Natuurlijk kwam zij er niet van af zonder „Een recht en een averecht", maar dat was haar goed recht tenslotte! Prijzen van woensdag. Heilbot 2,601,90; gr. tong 2,762,58; grm. tong 2,362,06; kim. tong 2,642,30; kl. tong I 2,852,66; kl. tong II 2,16—2,04; tarbot I 2,50—1.60, per kg. Tar bot II 90; tarbot IV 4632; tongschar 70; schartonig 23; gr. schol 49; grm. schol 62; kl. schol II 5112; schar 248; bat 1611; verse haring 1911; makreel 22—11,50; gr. schelvis 26—17; grm. schelvis 6416; kim. schelvis 2514; kl. schelvis I 2412; kl. schelvis II 218: wijting 158; gr. gul 2725; midd. gul 25—18; kl. gul 19—12; kl. leng 24—23; kl. wolf 4134; poontjes 158; lommen 14: kl. kolvis zw. 1412; kl. koolvis wit 2519; per 50 kg. Gr. kabeljauw 11856; gr. koolvis zw. 3731; gr. koolvis wit 6762; gr. leng 6747; gr. hake 296; gr. wolf 7060, per 125 kilogram Aanvoer van woensdag. 135 kisten tong en tarbot, 20 kisten heilbot, 10 kisten tong schar en schartong, 260 kisten schol, 45 kis ten schar, 10 kisten bot, 1335 kisten haring. 2000 kisten makreel. 690 kisten schelvis, 1280 kisten wijting, 480 kisten kabeljauw en gul, 40 kisten leng. 5 kisten hake, 30 kisten wolf, 70 kisten poon, 1080 kisten koolvis, 4U kisten diversen. Totaal 7530 kisten. Besommingen van woensdag. IJM 72 Beatrice f21.100; IJM 183 Viking Bank f14.730; 2 trawlers met f49.860; SCH 117 f13.870; KW 159 f9300; KW 6 f 5110; SCH 52 f4560; HD 125 f3770; SCH 126 f1480. Visafslag Urk. Dinsdag werd door 10 vaartuigen te Urk aangevoerd: 92 pond kuil- paling, prijs f 1,22f 1.26; 18 pond lijnaal, prijs f 1,4193 pond fuikaal, prijs f 1.18 per pond en 113 bak nest, prijs f 2,45 per bak van 37'i kg. Er is een aanvang gemaakt met de paling visserij. Door het koude weer waren de vangsten nog gering De bezoeker kan er kennis nemen van de wederzijdse investeringen der bij de gemeenschap aangesloten landen en de spoorslag, welke de technische weten schap kreeg van deze groeiende eenheid, van de maatregelen, die er gezamenlijk beraamd zouden kunnen worden om bij een omslag van de conjunctuur werkloos heid te voorkomen, van de herscholing buiten de grenzen en de internationale - uitwisseling, de internationalisatie van de woningbouw en de gezondheid en de veilig heid: het is samengevat in eenvoudige beeldentaal, die echter dank zij een mo dern raffinement bijzonder sterk aan spreekt. De ingang is aan de Wenckebachstraat te Velsen-Noord. ADVERTENTIE Deze week bij aankoop van ƒ3.boodschappen 1 pak 200 gr. FROU-FROU 1 grote CANDY KOEK 39 2 grote potten APPELMOES 109 VRUCHTEN SLAG, 200 gram19 ITAL. TOMATEN, puree 2 blik 25 Volvette KAAS 500 gram119 Flink belegen KAAS 500 gr145 SMEERKAAS 2 pakjes 49 BON 10 grote kakelverse EIEREN No. 2 voor 1.39 Bon bij de kassa inleveren. Pracht HAM 150 gram HAMSPEK 200 Saks. LEVERWORST 150 gram 69 gram 42 49 ZELFBEDIENING LANGE NIEUWSTRAAT 509 IJMUIDEN v.- hoek Velserduinweg DONDERDAG 19 APRIL Luxor Theater, 20 uur: Filmavond USSR „De Groentebeurs," 14 uur: Land- en Tuinbouwschool. K.S.A., 20 uur: „Accordea," uitvoering. R.K. Leeszaal, uitleenbibliotheek; lees- en studiezaal van 1013 uur. IVijk aan Zee, filiaal r.-k. leeszaal, dage lijks van 1718 uur. VRIJDAG' 20 APRIL Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Operatie Tirpitz." Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Chan tage." 't Centrum, 20 uur: „Alcoholics Anony mous." Openbare Leeszaal, geopend van 1517 en 1920 uur; Jeugd: 18.3020 uur. R.K. Leeszaal, uitleenbibliotheek van 1518 en 1921 uur; lees- en studiezaal van 1518 en 1921.30 uur.

IJmuider Courant | 1956 | | pagina 7