Stoffelijk overschot van Jungschlager vermoedelijk naar Nederland Weerbericht Anti-communistische acties in Londen Haarlems Dagblad Mevrouw Bouman blijft in zaak Schmidt verdediging leiden Churchill kreeg na vier jaar eindelijk zijn kans MORRIS" Koningin betuigt deelneming aan mevrouw Jungschlager Informeel gesprek met Sovjet-leiders op nummer 10 Downingstreet Het woord is aan. Minister Luns: „Onzegbaar leed aan deze man gedaan" Pater Droog over Jungschlager Acties gaan door Mr. H. Bouman: „Nu nog geen commentaar" Internationaal Gerechtshof Eisenhower condoleert De nieuwe Staatslening Inschrijvingen worden geheel toegewezen Mr. Michael mocht uit Djakarta vertrekken Lid van de hoofdgroep der gearresteerde Nederlanders Nieuwe functie voor mr. J. Th. Bonnerman Hammarskjoeld bereikt zijn eerste resultaat Israel en Egypte beloven het vuren te staken Bruidspaar van Monaco vaart op huwelijksreis Diefstal in Monte Carlo, inbraak in Philadelphia Aanhoudend koud Weerrapport 70e JAARGANG No 242 Kennemerlaan 186, IJmuiden. Tel. Adm.5437, na 5 uui voor klachten bezorging 6450. Telet. Hedactie 5389, na 5 uur: 5080 (K 2550), Meervlietstraat 80 (alleen redactie). Haarlem: Grote Houtstraat 93 alle afdelingen 15295 Advertentietarieven op aanvr. bij de Admin. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom VRIJDAG 20 APRIL 1956 IJmuider Courant EDITIE VOOR VELSEN-IJMUIDEN EN BEVERWIJK EN OMGEVING, VAN OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 301e JAARGANG No 87 Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V., Grote Houtstraat 93, Haarlem. Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6,50, franco p. post 7,—. Losse nrs. 12 ct. Giro rekening 273107 ten name v. Haarl. Dagblad Directie: P. VV. Peereboom en A. D. Huijsman Koningin Juliana heeft telegrafisch haar deelneming betuigd aan mevrouw Jung schlager met het overlijden van haar echtgenoot. In de Tweede Kamer herdacht voorzitter Kortenhorst de overledene met de volgende woorden: „Vanmorgen bereik te ons het ontstellende bericht dat Jungschlager is overleden. Op dit moment is zwijgen de beste welsprekendheid. Ik verzoek u Jungschlager enige ogenblikken in stilte te herdenken". Nadat de overledene aldus herdacht was, werd de vergadering voor enige ogenblikken geschorst. Tijdens deze indrukwekkende herdenking bevon den zich in de Tweede Kamer de minister zonder Portefeuille, de heer Luns, en de minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, de heer Cals. Zowel door de Indonesische als door de Nederlandse autoriteiten wordt de strengste geheimhouding bewaard over de begrafenis van de heer Jungschlager. Het stoffelijk overschot is ter beschikking gesteld van de familie. Het Comité van het Jungschlager- fonds en het Nationaal Contactcomité Jungschlager hebben telegrafisch een beroep gedaan op de regering, om medewerking te verlenen tot overbrenging van het stoffe lijk overschot van de heer Jungschlager naar Nederland, waarvan de kosten dan zou den worden gedragen door het eerstgenoemde comité. De officier van Justitie, Sunarjo, heeft donderdagavond verklaard, dat de dood van Jungschlager „zeker zeer onaangenaam" is. Hij zei, dat hij gevoelens van het diepste medeleven jegens mevrouw Jungschlager koesterde. Hij zou alle medewerking ver lenen, opdat het stoffelijk overschot naar Nederland vervoerd wordt. Dit is door me vrouw Jungschlager verzocht, zo zei hij. In de verklaring van overlijden wordt door prof. dr. Slamet Inam Santoso gezegd, dat Jungschlager om 13.36 uur stierf aan een hersenbloeding. Sunarjo zei, dat Jungschlager de beste medische verzorging verleend was. Voorts zei hij, dat hem een zo eerlijk mogelijke berechting was gegeven. Mevrouw Bouman heeft verklaard diep geschokt te zijn door het plotseling over lijden van de heer Jungschlager. Zij zei het een merkwaardige samenloop van om standigheden te vinden, dat de heer Jung schlager een dag, voordat volgens het oor spronkelijke plan de uitspraak in zijn pro ces zou worden gedaan, is overleden. Aan vankelijk zou rechter Maengkom reeds vandaag uitspraak doen. Later deelde hij mee, dat hij de slotzitting van het proces had uitgesteld tot 27 april. Mevrouw Bou man, die weigerde verder commentaar te geven, zei nog wel het „zeer onbevredi gend" te achten, dat nu niet bekend zal worden hoe de uitspraak In het proces zou hebben geluid. Zij deelde mee, dat zij nog steeds de verdediging voert van kapitein Schmidt. De volgende week dinsdag zal de volgende zitting in deze zaak worden ge houden. Zij zei dat deze zaak en die tegen Jungschlager nauw met elkaar zijn ver bonden. In feite zijn zij gelijk en vele ge tuigen, zowel a charge als a decharge, heb ben in beide zaken verklaringen afgelegd. Minister mr. J. M. A. H. Luns heeft tij dens een bijzondere bijeenkomst van de Vereniging" voor Internationale Recntsora afdeling 's-Hertogenbosch, enige woorden gewijd aan de nagedachtenis van Leon Jungschlager. De minister zeide, dat het verscheiden van Jungschlager bij het Ne derlandse volk, het parlement, de regering en ook de vorstin een grote ontroering heeft gewekt. „Deze man", aldus minister Luns, „is onzegbaar leed berokkend door het vervolgingsapparaat van Indonesië. De Nederlandse regering is diep overtuigd van de onschuld van de heer Jungschlager. In donesië heeft thans geen mogelijkheid meer het aangedane onrecht ongedaan te maken". Pater Droog, de geestelijke van de Tji- pinang-gevangenis, waar Jungschlager de laatste twee jaar doorbracht, heeft gezegd, dat de overledene, in het bijzonder de laatste tijd, opgewekt bleek. „Zichtbaar schrift staat: „Deze gesterkt door de kracht van zijn geloof, had i [epel wordt aangebo- hii een houding van rustig afwachten aan- den door het genoot- genomen" zo zei hij. Pater Droog bezocht j schap, dat vreest dat Jungschlager nog kort voor zijn dood en hij nog niet lang ge- howers naaste medewerker. De 24-jarige zoon van Jungschlager, die thans als John W. Jung in het Amerikaanse leger in Alaska dient, had vorige maand in een per soonlijk verzoek aan president Eisenhower om hulp voor zijn vader gevraagd. Te Utrecht is een vergadering gehouden van het „Nationaal Contactcomité-Jung- sehlager". Besloten werd, dat het Natio nale Contactcomité en de plaatselijke co mités zullen blijven voortbestaan en hun inspanningen thans zullen gaan richten op het verkrijgen van recht voor de heer Schmidt en de andere nog in Indonesië ge vangen gehouden Nederlanders. Het ver loop van deze acties zal afhangen van de omstandigheden, waaronder het thans aan hangig zijnde proces tegen de heer Schmidt zal worden afgewikkeld. De vergadering besloot, een klemmend beroep te doen op het Nederlandse volk, om zaterdag, 21 april, de vlaggen van zonsopgang tot zons ondergang halfstok te hangen. De initiatiefnemers van het zogenaamde Manifest der Zeven, onder wie zich prof. Cleveringa bevindt, deelt mede, dat deze actie (het verzamelen van zoveel mogelijk handtekenen,gen onverminderd doorgaat, omdat nog verschillende andere processen tegen Nederlanders in Indonesië aanhangig zijn, waarbij evenzeer als bij het proces- Jungschlager de rechten van de mens in het geding zijn. De ambassadeur van Amerika in Den Haag, de heer H. Freeman Matthews, heeft aan de minister zonder Portefeuille, J. M. A. H. Luns, een brief doen toekomen van de volgende inhoud: „Zoals ik u heden morgen reeds telefonisch heb medegedeeld, ben ik diep getroffen door de dood onder zulke tragische omstandigheden van uw landgenoot Leon Jungschlager. Het is mij een behoefte, door bemiddeling van Uwe Excellentie, aan de familie vap de heer Jungschlager mijn bijzonder medeleven en rouwbetuiging te doen toekomen met het door haar geleden verlies. Naar ik hoop za.1 zij enige troost kunnen putten uit het feit, dat gedurende het langdurige proces hij zulk een onbezweken moed en waardig heid aan de dag heeft gelegd." De Nederlandse ambassadeur dr. J. H. van Roijen heeft, uit naam van de staf van die ambassade een telegram gezonden aan mevrouw Jungschlager en aan de zoon van Jungschlager. Mr. H. Bouman, die oorspronkelijk met de Indonesische advocate mr. Nani Razak de verdediging in de zaak-Jungschlager heeft gevoerd heeft na het overlijden van de heer Jungschlager gezegd: „Ik acht het ogenblik, waarop dit vreselijk drama een einde heeft genomen, ongeschikt om com mentaar of critiek te geven in welke vorm ook. Het is een gelegenheid om in stilte te denken over het afschuwelijk lijden van deze onschuldige, die na een marteling van tweeënhalf jaar in een cel uit dat lij den verlost werd. Laat iedereen zich af vragen of hij het mogelijke gedaan heeft om dat lijden te doen ophouden. Mijn diep ste medeleven gaat uit naar Germaine Jungschlager, die zo dapper tot het einde haar man terzijde stond". De initiatiefnemers tot het „Manifest der Zeven" willen ervoor blijven ijveren de zaken der in Indonesië gevangen gehouden Nederlanders voor het Internationale Ge rechtshof te brengen. Zij hebben daartoe een oproep gepubliceerd. De anti-communis tische Britse organi satie „British League of Empire Loyalists" heeft premier Eden /oor de aankomst van de Sovjetleiders deze houten lepel in Dow- ningstreet aangebo den, als illustratie bij 't spreekwoord: „Wie met de duivel sou peert, moet een lange lepel gebruiken", dat n de verte herinnert aan onze zegswijze: .,Met grote heren is het slecht kersen eten". Op het bij- ook enige minuten na zijn dood om voor zijn zielerust te bidden. Hij heeft Jung schlager eens per week bezocht in de ge vangenis. Hem was ruim gelegenheid ge geven, zo voegde hij hieraan toe, om daar contact met beklaagde op te nemen. Het Witte Huis heeft in een persoonlijke boodschap aan Junigschlagers zoon zijn deelneming betuigd met de dood van diens vader. Een woordvoerder van het Witte Huis deelde mede dat de boodschap af komstig was van Sherman Adams, Eisen- ADVERTENTIE 'k Ben 80, nog lang niet versleten, Maar 'k drink dan ook TIP vóór het eten, Want dat is een drank Waar 'k niet voor bedank, Dit laat ik H. Bootz gaarne weten Inz. Hr. J. B.ontv. 1 fl. Tip en 1 Lfl. Bootz' Oude Genever. Het ministerie van Financiën deelt mee at de inschrijving op de 3y2 Pet. staats- ling 1956, welke op 19 april openstond, ot resultaat heeft gehad, dat de inschrij vingen ten volle worden toegewezen. De deelneming van de rijksfondsen en -instel lingen in het ter openbare inschrijving aan. geboden bedrag van 300 miljoen gulden be draagt 19,9 miljoen gulden. noeg zal zijn bij het liner van donderdag". Bij de lepel was een krans gevoegd met 'n lint waarop stond: „Ter nagedachtenis van de Britse officie ren, die in 1919-1920 door de bolsjewieken werden vermoord". Vervolgens begaf de deputatie zich naar het Claridge's hotel om ook een krans voor de Sovjet-gasten te bezorgen.De krans- Irager naderde de re ceptie van het hotel met de woorden „Mag ik dit overhandigen aan.Voor hij verder kon gaan, hadden leden van het hotelpersoneel hem door de draaideuren naar buiten geduwd. Een onderwijzer, Nicholas Tolstoi, af stammeling van de Russische schrijver Tol stoi, is gearresteerd wegens het gebruiken van beledigende uitdrukkingen aan het adres van de Sovjetleiders. Voor het Cla ridge's hotel, waar de Sovjetleiders logeren, hebben demonstranten spandoeken ontrold waarop te lezen was: „Laat Len Wincott naar Engeland terugkeren". Wincott was de leider van de muiterij van Invergordon, de grootste muiterij uit de geschiedenis van de Britse marine. In 1934 ging hij naar de Sovjet-Unie, waar hij vijf jaar later ge arresteerd zou zijn op beschuldiging van opruiende praktijken tegen de Sovjet-Unie. Het comité van Poolse ballingen in En geland heeft in een verklaring gezegd dat de vrede in Europa niet hersteld zal zijn „voordat de Sovjet-legers zich uit alle lan den achter het ijzeren gordijn hebben terug getrokken en de vrijheid aan de volken van Oost- en Midden-Europa is teruggegeven". Vluchtelingen uit Litouwen en de Oekraine hebben de tien dagen van het bezoek tot rouwdagen verklaard. Religieuze maniakken lopen met borden, waarop bijbelteksten waren geschilderd. Een liep met de leuze: „Hij die het kwaad rechtvaardigt is een ergernis voor de Heer". Een ander: „Het kwaad heerste aan beide zijden, want de slechtsten werden machtig". Twee studenten droegen een spandoek, waarop stond: „Wij willen Grace Kelly!". Voortdurend komen er bij Scotland Yard brieven terecht, waarin Boelganin en Kroesjtsjev door onbekenden worden be dreigd. Alle epistels worden met zorg on derzocht en in bepaalde gevallen worden de veiligheidsmaatregelen gewijzigd. Op verzoek van Scotland Yard hebben zij, die uit landen achter het „ijzeren gordijn" zijn uitgeweken, voor de duur van het bezoek betaald verlof gekregen. De voorzitter van de West-Duitse vereni ging van slachtoffers van het Stalinisme (V.O.S.), Werner Kohier, heeft zich schrif telijk tot Eden gewend om bij premier Boelganin te pleiten voor een vrijlating van de politieke gevangenen in de Oost- Europese landen. Meer dan honderd van de 548 uitnodi gingen van de Londense County Council om Boelganin en Kroesjtsjev te ontmoeten, zijn afgewezen. Honderd andere zijn nog niet beantwoord. Pas nu is bekend geworden, dat op 9 april mr. A. L. S. Michael met vrouw en kind per vliegtuig naar Nederland is ver trokken. De heer Michael, die in Djakarta een advocatenpraktijk had, behoorde tot de groep Nederlanders, die in januari 1954 in Djakarta en Bandung werd gearresteerd op beschuldiging van ondermijnende ac ties tegen de republiek Indonesië. Hij werd einde vorig jaar uit de voorlopige hechte nis ontslagen, doch mocht Djakarta niet verlaten en kreeg meldingsplicht opgelegd. Vrij onverwacht heeft mr. Michael van procureur-generaal Suprapto toestemming gekregen Indonesië te verlaten. Van mr. Michael is lange tijd beweerd, dat hij Bos (of Bosch) zou zijn, een Nederlander die met de Darul Islam in West-Java zou heb ben samengewerkt. Tot die bewering droeg bij, dat mr. Michael in de gevangenis snor en baard had laten staan en ook de min of meer legendarische Bos een baard zou dragen. Na de vrijlating van mr. Michael en het overlijden van de heer Jungschlager be vinden zich van de hoofdgroep der des tijds gearresteerde Nederlanders (uitge zonderd de gearresteerde Nederlanders en gewezen Nederlanders, die in processen als getuigen optreden) nog in arrest: de ex- KNIL-kapitein Schmidt, wiens proces lo pende is en de heer A. H. Doornik, gewe zen assistent-resident en later adviseur van het Indonesische departement van Binnenlandse Zaken, die op 18 December 1953 werd aangehouden. „Miracle", de elektronische rekenmachine in het laboratorium van de Shell te Am sterdam trok dadelijk de aandacht van Koningin Juliana bij haar bezoek dat zij hier donderdag bracht. Lachend contro leert de Koningin de uitkomst van een door haar opgegeven rekensommetje. (Van onze correspondent in Londen) Sir Winston Churchill heeft gisteren het gesprek met de Sovjetleiders gevoerd, dat hij vier jaar geleden had voorgesteld tijdens een informeel diner in Downing Street. Premier Eden heeft de zaken zo scherp mogelijk gesteld. Tijdens een diner in Claridge's van woensdagavond vroeg hij Boelganin en Kroesjtsjev op de man af of zij werkelijk iets wilden bereiken. Een van beiden antwoordde, dat zij de lange reis niet zouden hebben gemaakt indien dat niet de bedoeling was. Gisteravond hebben Sir Anthony en Sir Winston de gasten uren lang onder handen genomen. Het gezel schap was na de maaltijd in kleine groepen gesplitst, hetgeen de gesprekken vergemak kelijkte. Toen Churchill in Downing Street aan kwam, werd hij door het publiek luide toegejuicht. Hij keerde zich stralend om en bracht de V-groet. Tijdens het diner zat Churchill naast Kroesjtsjev. Zij spraken door middel van een tolk. Het was de eer ste maal dat Churchill sinds hij Stalin ont moette, een top-gesprek met de Russen voerde. Hij was in topvorm. Van Labourzijde waren de oppositie leider Gaitskell, graaf Attlee en Herbert Morrison aanwezig, alsmede top-figuren uit ondernemerskringen en vakbeweging. Ook Attlee kreeg een ovatie, toen hij aankwam. Eden had Boelganin reeds aan de lunch in de Sovjet-ambassade de verzekering ge geven dat als er resultaten werden bereikt de Britse en Russische regeringsleiders elkaar vaker zouden bezoeken. In officiële kringen beweert men dat de Russen de goede kant uitgaan. Er zouden tekenen zijn dat zij inzake de wederzijdse betrekkingen en de spanningen tussen Oost en West het Britse standpunt naderen. De discussies gingen gisteren hoofdzakelijk over het Midden-Oosten en Duitsland. Vragen Eden wenst van de Russen duidelijke antwoorden op de volgende vragen: Zijn Boelganin en Kroesjtsjev bereid hun aggressieve expansie-politiek op te geven? Wil de Sovjet-Unie haar aanvallen op de Britse politiek en op zuiver defensieve organen als de Noordatlantische Verdrags organisatie en het Bagdadpact opgeven? Is de Sovjet-Unie van plan haar positie als centrum van ondermijning op univer sele schaal op te geven? Is de Sovjet-Unie bereid tot herstel van cultureel contact en de verspreiding van nieuws uit het Wes ten? Is de Sovjet-Unie bereid in te stem men met de politieke regeling, welke de juiste sfeer moet scheppen voor een be langrijke ontwapening? Het kan niet anders dan dat het besluit van de Sovjet-Unie van enkele jaren ge leden tot opheffing van het Brits-Russische vriendschapsverdrag ter sprake zal komen. Indien Boelganin en Kroesjtsjev gemeend mochten hebben, dat hun bezoek een onaf- ADVERTENTIE MOTORVALHELMEN ƒ27.50 Mr. J. Th. Bonnerman, de oud-secretaris generaal van het ministerie van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening, is met in gang van 1 mei benoemd tot voorzitter van „Stad en Lande van Gooiland", het orgaan van de „erfgooiers". Mr. Bonnerman is 60 jaar oud en volgt de heer J. J. Klaarenbeek als voorzitter op. gebroken zegetocht zou worden, dan moe ten zij reeds van een illusie genezen zijn. Londen blijft hardnekking zwijgen. Het publiek, voorzover het op brandpunten samenstroomt, toont neutrale nieuwsgierig heid, maar meer ook niet. De enkelen, die een gejuich willen aanheffen, worden meestal dadelijk door afkeurend boe-ge roep overstemd. Boelganin en Kroesjtsjev hebben nog geen kans gekregen op een uiting van openbare sympathie joviaal te reageren. Sprekend Een van de onderwerpen van gesprek zal zijn het storen van Westelijke uitzendingen door Sovjet-zenders. Sedert de aankomst van Boelganin en Kroesjtsjev is het storen van BBC-uitzendingen voor de Sovjet- Unie afgenomen. Wel worden de uitzendin gen van de „Stem van Amerika" en BBC- uitzendingen die bestemd zijn voor Oost- Europese landen nog steeds gestoord. Uit Moskou is bevestigd, dat de Rusische uit zendingen van de BBC donderdag in Mos kou duidelijk en ongestoord ontvangen zijn. In deze uitzendingen werd een verslag ge geven van de aankomst van de Sovjet staatslieden. JERUZALEM (Reuter). Israel en Egypte hebben 't verzoek ingewilligd van de secre taris-generaal van de UNO, Dag Ham marskjoeld, om een wapenstilstand langs hun grenzen te handhaven. Volgens ge woonlijk betrouwbare kringen te Jeruzalem heeft de Israëlische premier, David Ben- Goerion, de tekst goedgekeurd van een „verklaring tot het staken van het vuren" die Hammarskjoeld heeft voorgesteld. De Egyptische regering heeft deze eveneens aanvaard. Ben-Goerion en zijn minister van Bui tenlandse Zaken, Mosje Sjarett hebben het kabinet over hun onderhandelingen met Hammarskjoeld ingelicht. Sjarett bracht verder verslag uit over het Sovjet aanbod hulp te verlenen bij het zoeken naar een oplossing in het Midden-Oosten. Hammarskjoeld heeft te Jeruzalem be kend gemaakt dat zowel Egypte als Israel onvoorwaardelijk hebben ingestemd met een staking van het vuren langs hun ge meenschappelijke grenzen. Andere incidenten In een 'Israelisch-Jordaans incident in het gebied van Hebron (Jordanië) zijn een Israëlische en een Jordaanse militair ge dood. Volgens een Israëlische woordvoer der hebben de Jordaniërs na de schietpar tij tussen twee patrouilles op Israëlisch ge bied, een auto gestolen waarmee zij naar Jordaans gebied reden. Volgens een Jor daanse woordvoerder werd het voertuig daar door de Israëlische patrouille achter gelaten. Volgens een Israëlische woordvoerder hebben infiltranten uit Jordanië bij de ne derzetting La Haf een pijpleiding voor de watervoorziening op drie plaatsen vernield. Twee Israëlische jachtvliegtuigen heb ben volgens radio-Caïro boven Libaneets gebied getracht een Soedanees passagiers vliegtuig te dwingen op Israëlisch gebied te landen. De piloot van het vliegtuig waarschuwde de Libanese autoriteiten, waarop twee Libanese jagers de Israëli sche vliegtuigen verdreven. De gemengde Israëlisch-Jordaanse be standscommissie heeft bevonden, dat twee Israëlische gevechtsvliegtuigen die een week geleden boven Jordaans gebied een passagiersvliegtuig van de „Arab Airways" onderschepten, in overtreding waren. Twee Israëlische „Mustangs" drongen diep in het Jordaanse luchtruim door en een van hen vuurde voor het passagiersvliegtuig langs, zonder het te raken. DIT NUMMER BESTAAT UIT ZESTIEN PAGINA'S Wendell Phillips: Revoluties worden niet gemaakt; zij komen. MONACO (Reuter/AFP) Prins Rainier van Monaco en zijn bruid zijn met het wit te prinselijke jacht „Deo Juvante" uit de haven van Monaco vertrokken voor hun huwelijksreis. Het paar stond op de brug van het 300 ton metende jacht toen het uit voer, gadegeslagen door een grote menigte. Acht kilometer verder liep het schip de ha ven binnen van Ville France, waar een van de vele villa's die de prins aan de Rivièra bezit, staat. Woensdag zijn vijf schilderijen, ter waarde van meer dan driehonderddui zend gulden, gestolen uit de villa van dr. Serge Mikhailoff, de geneesheer van Prins Pierre, de vader van Prins Rainier. Dr. Mikhailoff, een genaturaliseerde Monegask, woont sinds 1922 in Monaco. De schilderijen werden gestolen toen dr. Mik hailoff en zijn echtgenote het feest in de tuinen van het paleis bijwoonden. De politie van Monaco heeft donderdag vier internationale zakkenrollers van Ita liaanse nationaliteit op heterdaad betrapt en gearresteerd. De politie van Philadel phia heeft ontdekt, dat inbrekers hebben gepoogd de woning van mevrouw Davis, een zuster van prinses Gracia van Monaco, binnen te dringen. De ramen waren gefor ceerd. De woningen van de mensen, die ter gelegenheid van het vorstelijk huwelijk op het ogenblik in Zuid-Frankrijk zijn, wor den nu bewaakt. ADVERTENTIE DEZE ZATERDAG CHOCOLADEBEKERTIES 23 ct. 1-00 le klas banketbakkerij HAZENBERG CENTRUM GALERIJ gevuld met slagroom en ananas 6 RINGERS CHOC.REPEN DE BILT (vrijdag 10 uur): Boven de Duitse Bocht ontwikkelde zich vannacht een kleine storing in de luchtdxukverde- ling, onder invloed waarvan vanmorgen de bewolking in ons land weer toenam. Hier en daar viel wat regen, in hoofdzaak in de noordelijke provincies. Gedurende de af gelopen nacht was het in het grootste deel van het land helder weer, waardoor op nieuw nachtvorst optrad. In de komende nacht zullen weer flinke opklaringen voor komen, zodat de kans op nachtvorst blijft bestaan. Het hogedrukgebied boven de Britse Eilanden neemt thans in betekenis af, maar boven Zuid-Scandinavië ontwikkelt zich een nieuw hogedrukgebied, dat zich later naar onze omgeving zal verplaatsen. De aanvoer van warmere lucht blijft daardoor geblokkeerd. (van hedenmorgen 7 uur) Weers- toestand Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Dublin Londen Amsterdam Brussel Bordeaux Parijs Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zürieh Genève Locarno Wenen Innsbruck Rome Den Helder Ypenburg Vlissingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Vlv. Z.-Limb. zwaar bew. onbewolkt half bew. zwaar bew. onbewolkt onbewolkt onbewolkt licht bew. nevel mist licht bew. nevel onbewolkt geheel bew. regen sneeuw nevel zwaar bew. onbewolkt regen zwaar bew. nevel zwaar bew. zwaar bew. onbewolkt regen mist zwaar bew. licht bew. zwaar bew. 00 80 w d B d *W H 73 .5 "5 u H <u c 0) is S V zS wnw 0 0 anno 2 0 ono 5 0 wnw 4 0 windstil 2 0 wzw 3 0 windstil -1 0 windstil 2 0,3 windstil 1 0,2 n 2 0,1 no 2 0 windstil -1 0 nw 7 0 w 3 5 windstil 2 2 wnw -1 2 windstil 1 nno 2 O ono 3 0 nw 3 0,1 windstil -1 0 z 11 0 mat. nw 5 0,1 mat. wnw 4 0,2 windstil 1 0 matige w 3 0,1 zw. wnw 1 0 zw. wzw 1 0,1 zwak. w -0 0,1 windstil 2 0,1 Neerslag laatste 24 uur. )0000000(wyyy*yxtooooool )oc x x xy-xyxn i ayxyvyy y-moooo VERANDERLIJKE BEWOLKING Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van vrij dagavond tot zaterdagavond, opge maakt om 11.15 uur: Veranderlijke bewolking en overwe gend droog weer. Vannacht plaatselijk lichte nachtvorst, morgenmiddag de zelfde temperaturen als vandaag of iets hogere. Aanvankelijk zwakke tot matige wind tussen noordwest en noord, later zwakke veranderlijke wind. 21 april Zon op 5.33 uur, onder 19.50 uur. Maan op 15.38 uur, onder 3.42 uur. Maanstanden 25 april 2.40 uur: volle maan Hoog en laag water in IJmuiden Zaterdag 21 april Hoog water: 0.41 en 13.09 uur. Laag water: 8.24 en 21.14 uur. ccccaootxjouoaxxxja^xxxxxxxxuixj^xxxjukj^^.

IJmuider Courant | 1956 | | pagina 1