Gematigde voldoening over Sovjet-bezoek Hogenhouts speedboat voer op „karnemelk,, Weerbericht Rechter Liem wilde Jungschlager in 1954 in vrijheid stellen Jungschlagers stoffelijk overschot wordt naar Nederland vervoerd Haarlems Dagblad Studenten van Oxford ontvingen de Sovjetleiders op studentikoze wijze és 1 4% f «4 4 ÜMMolLuoaLJ Welke machten zijn beslissing ongedaan maaktenwerd nooit duidelijk Liem was onpartijdig Het woord is aan. Rechter Maengkom had voor overlijden de uitspraak reeds klaar Uitvinder gaat octrooi aanvragen op superbrandstof octaan 158 Binnenkort tweede proefvaart Zuivering en amnestie in Polen Twee ministers ontslagen, 30.000 gevangenen vrij Gouverneur Struycken naar Nederland vertrokken Weinig verandering in het weer Verbod voor scheepvaart rond eiland Cyprus Zingende torens Hersenbloeding doodsoorzaak Tewaterlating Minder trillingen Dr. Wielinga verhoord Uitspraak op vrijdag Bromfietslawaai in Ede Weer rapport 7Ue JAARGANG No 244 Kennemerlaan 186, IJmuiden. Tel. Adm.5437, na 5 uur voor klachten bezorging 6450. Telef. Hedactie 5389, na 5 uur: 5080 (K 2550), Meervlietstraat 80 (alleen redactie). Haarlem: Grote Houtstraat 93 alle afdelingen 15295 Advertentietarieven op aanvr. -bij de Admin. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboora MAANDAG 23 APRIL 1956 IJmuider Courant EDITIE VOOR VELSEN-IJMUIDEN EN BEVERWIJK EN OMGEVING, VAN OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 501e JAARGANG No 89 Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V., Grote Houtstraat 93, Haarlem. Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6,50, franco p. post 7,Losse nrs. 12 ct. Giro rekening 273107 ten name v. Haarl. Dagblad Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman 1 Y 4 MM (Van onze correspondent in Londen) In officiële kringen heerst een gematigde voldoening over het verloop der bespre kingen tussen Sir Anthony Eden en de Sovjet-leiders. Er schijnt enige vooruit gang te zijn gemaakt inzake het Midden- Oosten, de wederzijdse betrekkingen en de ontwapening. Woensdag wordt een ge meenschappelijk communiqué verwacht, waarin beide landen verklaren de oorlog te zullen uitbannen. Deskundigen geven ech ter toe, dat er nog geen overeenstemming is bereikt over maatregelen, die hiertoe moeten leiden. Boelganin zinspeelde op de moeilijkheden, toen hij gisteren een rede hield op de receptie van de Londense graafschapsraad. Hij zeide dat evenwel aan beide zijden het verlangen heerst de onder handelingen te doen slagen. Wij willen de contacten tussen onze landen op alle moge lijke manieren ontwikkelen, zodat er min der kans is op misverstanden. Toen Boel ganin uitgesproken was, drukte Churchills schoonzoon, Duncan Sandys, minister voor Woningbouw, Boelganin geestdriftig de hand. Een dag tevoren had Kroesjtsjev te Oxford verklaard, dat als het succes niet volledig zou zijn, het geen kwaad kon de besprekingen na een pauze te hervatten. Waarschijnlijk wordt er op het ogenblik gewerkt aan een Brits-Russische verkla ring inzake beperking van de wapen leveranties aan het Mididen-Oosten. De Russen willen kennelijk geen oorlog tussen Israel en de Arabische landen. Het als een versnelde film afdraaiende programma van het bezoek van Boelganin en Kroesjtsjev vertoonde tijdens het week einde snel verspringende contrastbeelden. Alsof hij zo juist een bokswedstrijd had gewonnen zo groette de Russische premier Boelganin met de handen boven het hoofd de menigte, die hem en Kroesjtsjev in Oxford verwelkomde. Naast Boelganin staat de burgemeester van Oxford. LONDEN (Reuter) De Poolse minister van Justitie, Henrijk Sviatkovski, en de minister van Cultuur, Vlodzimierz Sokorski zijn van hun functies ontheven. Sokorski wordt vervangen door Karol Kryloek, ge wezen voorzitter van de staatscommissie voor publikaties en uitgeverijen. Sokorski wordt voorzitter van de Poolse radio-com missie. Sokorski is door schrijvers en artiesten beschuldigd van „tekortkomingen". Hij was nauw verbonden met de drie hoge functio narissen van de veiligheidsdienst, die vrij dag ontslagen werden: Kalinovski (procu reur-generaal), generaal Zarakovski (audi teur-militair) en Radkievicz (staatsboerde rijen). De Sejn, het Poolse parlement, is voor heden bijeengeroepen. De agenda omvat: de verkiezing van nieuwe leden van de uit vijftien man bestaande staatsraad, het op perste gezagsorgaan in Polen,een amnestie wet, de begroting en een verslag van pre mier Cyrankievicz. Krachtens het ontwerp amnestiewet zul len dertigduizend gevangenen onmiddellijk worden vrijgelaten. Van zeventigduizend anderen zal de straf worden verminderd. Voor de eerste maal sedert de oorlog zal algehele amnestie voor politieke misdaden worden verleend of in sommige gevallen zullen de straffen worden verzacht, aldus radio-Warschau. De straffen van spionnen en terroristen zullen worden verminderd. Personen, die ondermijnende activiteit bedreven, illegaal de grens overschreden of niet voldeden aan hun plicht een misdadiger aan te geven, zullen gratie krijgen. Straffen van vijf jaar zullen worden kwijtgescholden, die van tien jaar met de helft en hogere straffen met een derde worden verminderd. Levens lang wordt twaalf jaar en doodstraffen worden veranderd in vijftien jaar. Voor gewone misdadigers worden straffen tot twee jaar kwijtgescholden. Misdaden, die emigranten hebben begaan, zullen hun niet meer worden aangerekend, indien zij vóór 22 juli de Poolse nationale dag naar hun land terugkeren. Rakosi, de eerste secretaris van de Hon gaarse communistische partij, die reeds ge ruime tijd bloot staat aan hevige critiek, is op districtsvergaderingen van de partij openlijk een „moordenaar" en een „Judas" genoemd. Men denkt dat het Kremlin de huidige onderminister voor Buitenlandse Handel, Zoltan Vas, die thans in Moskou verblijft, tot opvolger van Rakosi heeft bestemd. De auteur Lukacsy, die Rakosi een Judas heeft genoemd met het oog op het proces-Rajk, is uit de partij gestoten „wègens gebrek aan discipline". In een Tsjechisch blad is critiek geuit op de minister van Defensie, generaal Alexej Cepicka. Er gingen al eerder geruchten, dat hij uit de gratie zou zijn geraakt. In Oxford kwamen zij zaterdag temidden van duizenden joelende studenten terecht, die een demonstratie op touw zetten, half in luim, half in ernst. Toen Boelganin en Kroesjtsjev zich zon dag van Chequers naar Windsor begaven, waar zij door de koninklijke familie wer den ontvangen, marcheerden door Londen en Lester vijftienduizend Polen, Oekraniërs en andere uit Oost-Europa verdrevenen als protest tegen het bezoek van de Sovjet leiders. De demonstratie in Londen werd door meer toeschouwers gade geslagen dan Boelganin en Kroesjtsjev tot nu toe op de been hadden kunnen brengen. In Oxford staken de studenten onver wacht vuurwerk af. „Dat is een van onze atoombommen," zei de Britse minister van Buitenlandse Zaken, Selwyn Lloyd, tegen Boelganin. „Maar dan een kleintje," ant woordde de maarschalk lachend. Later werd de auto van de Sovjet-leiders door studenten belegerd. De politie moest in grijpen. Toen Boelganin glimlachend naar de studenten wuifde, hielden zij de duimen omlaag. Er werd gefloten en „boe" geroe pen. De Sovjet-reporters seinden naar Moskou dat het merendeel juichte. Kroesjtsjev hield zijn duim tegen zijn neus in de hoop dat dit Russische gebaar van verachting zou worden begrepen. Vierduizend studenten riepen ln spreek koor „Poor old Joe, Poor old Joe". Elders zongen de studenten het lied van de Wol- ga-roeiers, begeleid door gejuich, gefluit en ge-boe. Een student riep in het Russisch: „Wel, kameraden, u bent nog altijd in leven." Boelganin vatte het sportief op en bracht op het bordes van het stadhuis met de handen boven het hoofd de boksers- groet. Tegen de muur Na afloop van de receptie werden Boel ganin en Kroesjtsjev door studenten be stormd om handtekeningen. Kroesjtsjev werd tegen een muur gedrukt. De veilig heidspolitie bevrijdde Kroesjtsjev, maar niet nadat ten minste een dozijn studenten een handtekening van hem had losge kregen.... Kroesjtsjev noemde Epstein's moderne beeld van Lazarus „decadente rommel." Het bezoek aan Oxford werd voorafge gaan door de bezichtiging van het labora torium voor atoom-onderzoek in Harwell, waar de Sovjet-leiders in witte jassen wer den gestoken. Zij waren vergezeld van de Russische atooim-geleerde, prof. Koersja- tov. De Britse eir Sovjet-programma's ble ken vrijwel gelijk te zijn. Tegen 1960 zal zowel in Engeland als in de Sovjet-Unie eenzelfde hoeveelheid atoom-energie in electriciteit worden omgezet. In Harwell ontmoetten Boelganin en Kroesjtsjev enige vakbondsfunctionarissen. Een hunner, een rooms-katholiek, stelde hun de vinnige vraag of de Sovjet-regering thans bereid is in eigen land critiek te aan vaarden van vrije vakverenigingen en godsdienstige gezindten. Kroesjtsjev ant woordde, dat de Russen zich op dit gebied niet met het westen willen meten. Prof. Koersjatov gaf de wens te kennen Harwell volgende week opnieuw te bezoeken. Protestbetoging Londen heeft in jaren niet zulk een grote demonstratie gezien als de optocht van Po len en andere vluchtelingen uit Oost-Euro pa. De vijftienduizend demonstranten, die in rijen van acht marcheerden, werden aangevoerd door generaal Anders, de op perbevelhebber van het vrije Poolse leger gedurende de tweede wereldoorlog. Hij legde een krans bij de Cenotaaf (waar de De Russische leiders Kroesjtsjev (links met open witte jas) en Boelganin, met tussen hen in de Russische atoom-expert Ivor Koertsjatov, temidden van een groep Engelse atoomgeleerden. krans van Boelganin en Kroesjtsjev nog lag), met het opschrift: „Aan de nagedach tenis van degenen, die stierven door Sovjet onderdrukking. Er werd een afbeelding van een Christuskop met een prop in de mond meegedragen, met het opschrift dat „de zwijgende kerk in Oost-Europa een waarschuwing voor de wereld is. In Downing Street werd aan de ambts woning van Eden een door 16.000 personen getekende petitie voor de Sovjet-leiders afgeleverd, waarin vrije verkiezingen in Polen en de vrijlating van Polen werd ge- eist, die in communistische gevangenschap zitten, A udiëntie Boelganin en Kroesjtsjev werden gister middag op kasteel Windsor in audiëntie ontvangen. Zij overhandigden de vorstin een formeel adres van de president der Sovjet-Unie, Vorosjilov. De Sovjetleiders boden koningin Elizabeth een cape van sabelbont met een diamanten broche als sluiting aan. Na de audiëntie gebruikten zij de thee met de koninklijke familie en bezichtigden het kasteel. Het beertje „Nik- ki", dat prinses Anne kreeg, bevindt zich in de dierentuin. Het paard voor de hertog van Edinbrugfh en de pony voor prins Oharles zijn in de stallen van Buckingham Palace. Op de buitenmuur van een der torens van kasteel Windsor waren, waar schijnlijk door leden van een wit-Russische organisatie, met gele verf de woorden ge schilderd: „Ontvang geen moordenaars". Critiek Twee correspondenten van het Sovjet partijblad „Pravda" hebben critiek ge leverd op de Britse verslaggeving van het bezoek der Sovjet-leiders. „Hoewel er offi cieel niets bekend gemaakt is over de be sprekingen, beschrijven de weetals van de Britse pers in alle bijzonderheden wat er in de vergaderzalen besproken is", zegt het blad. Ook zou de Britse pers verantwoor delijk zijn voor de berichten volgens welke de Sovjet-Unie schuld heeft aan de span ning in -het Midden-Oosten. In verband met het beraad dat in Den Haag wordt gevoerd met de minister president van de Nederlandse Antillen en de gevolmachtigde minister van dit rijks deel, heeft de minister van Overzeese Rijksdelen a.i. het wenselijk geoordeeld, de Gouverneur van de Nederlandse An tillen uit te nodigen naar Nederland over te komen. Mr. Struycken is heden per vlieg tuig naar Nederland vertrokken. ADVERTENTIE BARTELJORISSTR. HAARLEM TEL. 13439 FERD. B0LSTR. 48 A'DAM - TEL 717162 MOTOR' - BROMFIETSKLEDING (Van onze correspondent in Djakarta) Leon Jungschlager is gestorven tien dagen voordat rechter Maengkom het vonnis zou uitspreken, dat nu niet meer nodig is. Een verantwoordelijkheid, die in de gegeven omstandigheden met het rumoer in en rondom de rechtzaal on draagbaar zwaar mag worden geacht voor een alleen rechtsprekend rechter, is hem daarmee van de schouders genomen. Toch is het onjuist te menen dat in de zaak-Jungschlager geen oordeel is geveld. Dat viel reeds in november 1954 en het lijkt ons goed, ondanks het overlijden van Jungschlager, daaraan te herinneren, omdat het in wezen een vrijsprekend oordeel was. In het laatst van genoemde maand, toen Jungschlager dus ongeveer tien maanden in voorarrest zat en het proces tegen hem nog niet was begonnen, is hij een ogenblik dicht bij de vrijheid geweest. deze rechter toen reeds kennelijk van me ning was, dat de man, dde er van beschul digd werd een der grote leiders van de mysterieuze „NIGO" te zijn, onschuldig was. Want „Zo'n gevaarlijk misdadiger" laat men zelfs niet tegen een borgtocht van 100.000 rupiah op vrije voeten. Rechter Liem is, zoals men zich herin neren zal, kort daarop met ziekteverlof ge gaan. Meer dan drie maanden bleef hij weg. En in de zaken Schmidt en Jung- schlager, die kennelijk voor zijn geestelijke weerstand te zwaar waren, keerde hij niet; terug. Welke krachten destijds aan het werk zijn geweest om rechter Liems be slissing ongedaan te maken, is nooit dui delijk geworden. Maar er is ook nog een zaak Schmidt, welke met die van Jungschlager nauw ver bonden is, ook al werden zij dan als twee gescheiden zaken voorgebracht. Tegen Jungschlager had mr. Liem destijds zo wei nig bezwaren, dat hij meende hem in vrij-| heid te moeten stellen. Daarmee liep hij feitelijk vooruit op zijn oordeel in de zaak- Schmidt, die immers staat of valt met die tegen Jungschlager. Het is wellicht goed deze feiten in herinnering te brengen, nu alle aandacht zich op het proces tegen de oud-KNIL-kapitein Schmidt zal gaan con. Rechter Liem, die de zaak tegen Schmidt, wiens proces wel een aanvang had genomen, leidde, achtte toen geen termen aanwezig, de voorlopige hechtenis van Jungschlager te verlengen. Dit was kennelijk gebaseerd op de verklaringen, die in het proces- Schmidt waren afgelegd. Aan mevrouw Jungschlager, op het Landgerecht ontbo den, deelde rechter Liem persoonlijk mede, dat haar man nog dezelfde dlag uit het voor arrest zou worden ontslagen. Een verheug de mevrouw Jungschlager spoedde zich naar huis om alles in gereedheid te bren gen voor een feestelijke ontvangst na een scheiding van maanden. Maar het was vergeefs werk. Jungschla ger kwam niet naar huis, zoals beloofd was. De gevangenisdeuren gingen niet voor hem open. Dat lag zeker niet aan rechter Liem, de man die het proces-Schmidt met grote onpartijdigheid leidde. Machten, ster ker dan de zijne, waren aan het werk ge gaan om de vrijlating van Jungschlager te verhinderen en zij waren daarin ge slaagd. q Dat doet echter niets ai aan het feit dat Het K.N.M.I. deelt mede: Een hogedruk- gebied, dat zich zaterdag boven het Noord zeegebied bevond, trok, in betekenis af nemend, naar Scandinavië. Tegelijkertijd breidde een depressie zich van het weste lijk deel van de Middellandse Zee naar het Alpengebied en de Baklan uit. Dit veroor zaakte daar op vele plaatsen langdurige regenval. In ons land had dit tot gevolg dat de noord-oostelijke winden zondag wat in kracht toenamen. Daarbij werd droge lucht aangevoerd, waarin weinig bewolking voorkwam. Overdag steeg de temperatuur op de meeste plaatsen in het binnenland tot om streeks 13 graden. Alleen langs de kust bleef het wat kouder bij aanvoer van lucht overzee. In de nacht daalt de tempera tuur opnieuw sterk en komt nog steeds op verschillende plaatsen nachtvorst voor. De veranderingen in de algemene lucht drukverdeling voltrekken uiterst langzaam zodat in het nu heersende weertype geringe veranderingen zullen voorkomen. NICOSIA (Reuter) De gouverneur van Cyprus, Sir John Harding, heeft bij wijze van noodmaatregel, het scheepvaartverkeer verboden in de Cypriotische territoriale wateren over een afstand van twintig kilo meter aan de noordwestkust van het eiland. Het verbod geldt ook voor Britse schepen, uitgezonderd die der veiligheidstroepen. Naar wordt medegedeeld zal op Koningin nedag het carillon, dat IJsselstein. zal brengen in de „kring der zingende torens" van Nederland, feestelijk worden ingeluid. De overdracht vindt om elf uur plaats ten stadhuize. De concerten worden gegeven door Chris Bos, beiaardier van Utrecht van kwart voor twaalf tot kwart voor een en door Sjef van Balkom, stadsbeiaardier van 's Hertogenbosch en Helmond, van half vijf tot half zes 's middags. DIT NUMMER BESTAAT UIT TIEN PAGINA's Wijnaendts Francken: Het succes van denkbeelden hangt niet af van hun juistheid. Het stoffelijk overschot van de heer Jungschliiger zal naar wij vernemen ingevolge de wens van de nabestaan den naar Nederland worden overge bracht. De Nederlandse regering heeft hiertoe de familileden in staat gesteld. De weduwe van Jungschlager heeft het besluit genomep, nadat zij hierover het af gelopen weekend met de naaste bloedver- De 8433 „Neville Duke II", de speedboat met Lycoming-vliegtuigmotor, waaraan de 23-jarige Haarlemse piloot J. Hogenhout jarenlang heeft gewerkt om hem geschikt te maken voor een door hem uitgevonden superbrandstof met de codenaam „karnemelk", heeft zondag op het Spaarne te Haarlem een geslaagde proefvaart gemaakt. Zaterdag bij de tewaterlating zakte de boot van zijn stellage op een ijzeren dwarsbalk van de slee, waardoor een schroefblad enigszins werd ontzet. Door een 's nachts uitgevoerde reparatie kon de proefvaart echter doorgaan, maar de heer Hogenhout heeft het risico niet willen nemen op de topsnelheid van 95 kilometer per uur te varen. Zaterdagnacht heeft de heer Hogenhout, tezamen met zijn vier adviseurs echter proef nemingen genomen met stationair draaien. Hij heeft meegedeeld, dat de uitslag hier van berekeningen heeft opgeleverd, waaruit is gebleken, dat de boot op volle snelheid en met volle belasting gedurende 9,8 uur op een liter „karnemelk" kan draaien. Dit is twaalf minuten minder dan geschat was. Over enkele dagen zal met de nieuwe schroef een proefvaart op topsnelheid ge durende langere tijd worden gemaakt. De heer Hogenhout zal octrooi op zijn vinding aanvragen en op het aggregaat, dat een normale benzinemotor nodig heeft om op de superbrandstof te kunnen draaien. Al lereerst zal hij echter nog enkele voorzie ningen aan zijn speedboat moeten treffen. Hij zal met de „Neville Duke" deelnemen aan speedboat-wedstrijden, die deze zomer op het Slotermeer worden gehouden. De proefvaart van zondag duurde ongeveer twintig minuten; er werd gevaren met een snelheid van ongeveer dertig kilometer. Zaterdagmiddag woonden zeer velen de tewaterlating bij. Na uitvoerige controle van de motor werd het bootje naar het midden van het Spaarne gesleept, waar een proef stationair draaien werd gedaan. De heer Hogenhout stond telefonisch in contact met zijn adviseurs op een eiland. Met een masker op, om zich tegen de dam pen van de „karnemelk" te beschermen, voer hij in een roeiboot naar de speedboat, waarvan even tevoren de olie uit de lei dingen was verwijderd. Met ether werden de leidingen gereinigd en daarna bracht de Haarlemse vlieger met een injectiespuit de superbrandstof in het kleine stalen flesje, de „tank" van de motor. Van de wal af gaven zijn adviseurs per telefoon en met gekleurde platen de laatste aanwij zingen. Om vijf uur was het laatste ge sprek, waarna een hevig opwervelen van het water achter de boot en een doordrin- Groot was de belangstelling zondagmorgen, toen J. Hogenhout in zijn „Neville Duke II" startte voor de proefvaart, die ongeveer twintig minuten zou duren en waarbij slechts enkele kubieke centimeters brand stof werden verbruikt. Hij deed proeven op elk der vier versnellingen. gend motorgeluid aanduidden, dat de Lyco- ming-motor met Hogenhout-aggregaat draaide op de „karnemelk". Zondagmorgen om 8 uur waren er we derom zeer velen gekomen om de proef vaart bij te wonen. Havenpolitie, een re chercheur in burger, agenten en een lid van de Ongevallendienst waren aanwezig. Inspecteur Davidson had de leiding van de beveiligingsmaatregelen. Radiorepor ters en filmoperateurs en een tiental ver slaggevers woonden de proefvaart bij, die „de verwachtingen heeft overtroffen", naar de heer Hogenhout later meedeelde. De uitvinder deelde eveneens mee, dat de motortrillingen aanzienlijk geringer waren dan bij benzinegebruik. Hij gaat nu met zijn adviseurs de resultaten berekenen van de proefvaart, die geheel „doorgeme ten" is. Op grond daarvan stelt hij zich voor de motor nog enigszins te wijzigen, voor hij een octrooi-aanvrage doet. J. Hogenhout met het flesje „karnemelk", even voor hij met een injectiespuit de vloeistof zou overbrengen in het kleine flesvormige brandstoftank]e van de Lyco ming-vliegtuigmotor. De „karnemelk" kost de uitvinder per liter ongeveer f 6.20. wanten van de overledene in Nederland en Amerika overleg heeft gepleegd. Inmid dels is het nog steeds geheim, waar het stof felijk overschot zich bevindt. Autoriteiten zeiden, dat een mededeling over het ver voer eerst kon worden gegeven, nadat de lijkkist buiten Indonesisch grondgebied is. De Nederlandse arts dr. D. K. Wielinga, die Jungschlager gedurende de zes dagen, dat hij in het ziekenhuis heeft doorge bracht, heeft behandeld, is hedenmorgen op het bureau van de procureur-generaal verhoord. Gedurende een uur werd dr. Wielinga in aanwezigheid van de procu reur-generaal Suprapto en de officier van justitie Sunarjo verhoord over het verloop van de ziekte van de overledene. Na dit verhoor verklaarde Sunarjo aan journa listen, dat Jungschlager een natuurlijke dood was gestorven. Gevraagd, of er enige verdenking was over de oorzaak van de dood, zei Sunarjo: Nee, nee, enkele kranten hebben gesuggereerd, dat de dood van Jungschlager opzettelijk was teweegge bracht en hebben een beroep gedaan op de regering om een nauwkeurig onderzoek naar de doodsoorzaak in te stellen". De Indonesische arts, die Jungschlager de laatste dagen heeft behandeld, prof. Slamet Imam Santoso, zal dinsdag door de procureur-generaal worden gehoord. Hij heeft reeds een overlijdensattest overge legd, waarin wordt verklaard, dat Jung schlager is overleden als gevolg van een hersenbloeding. Inmiddels heeft rechter Maenkom mede gedeeld, dat de zitting van het proces- Jungschlager van Vrijdag, waarop hij uit spraak zou doen, niet zal worden afgelast. Op deze zitting zal nu de officier van Ju stitie, Sunarjo, een officieel rapport uit brengen over het overlijden van Jung schlager en een overlijdensattest overleg gen van de arts, die hem heeft behandeld. Rechter Maengkom zei voorts, dat hij gereed was met het formuleren van de uitspraak, voordat hij het overlijden van Jungschlager vernam. Het zou in strijd zijn met de wet de inhoud daarvan bekend te maken, nu de beklaagde is overleden, voegde hij hier aan toe. B. en W. van Ede stellen de raad voor de bestaande plaatselijke politieverorde ning zodanig te wijzigen, dat voortaan op getreden kan worden tegen het hinderlijk lawaai, dat bromfietsers vaak veroorzaken. (van hedenmorgen 7 uur) Weers- toestand M 'i So ■S-C e. Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Dublin Londen Amsterdam Brussel Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zurich Genève Locarno Wenen Innsbruck Rome Den Helder Ypenburg Vlissingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven onbewolkt ono onbewolkt nmo onbewolkt windlstil onbewolkt n zwaar bew. zo mist zw onbewolkt nw zwaar bew. ono onbewolkt windstil onbewolkt w licht bew. nnw mist windstil licht bew. nw nevel n zwaar bew. no zS 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 3 2 6 3 4 4 0 5 .1 2 3 6 24 10 24 3 0 regen regen mist licht bew. motregen regen wnw wnw windstil windstil windstil windstil geheel bew. wnw zwaar bew. zwakke o zwaar bew. zw. nno onbewolkt zwak. no licht bew. zw. ono onbewolkt mat. no onbewolkt zw. ono onbewolkt mat. ono Vlv. Z.-Limb. onbewolkt mat. no Neerslag laatste 24 uur. OOC0030000000000000000000000000000000000000000000000000e 4 5 6 4 6 8 5 14 6 4 4 2 3 1 2 2 0 5 3 18 9 1 2 2 0 0 0 0 0 0 0 0 NOORDOOSTELIJKE WIND Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van maan dagavond tot dinsdagavond, opge maakt om 11.15 uur: Overwegend droog weer met overdrij vende wolkenvelden. Zwakke tot ma tige noordoostelijke wind. Weinig ver andering in temperatuur. 21 april Zon op 5.26 uur, onder 19.55 uur. Maan op 19.43 uur, onder 4.47 uur. Maanstanden 25 april 2.40 uur: volle maan Hoog en laag water in IJmuiden Maandag 23 april Hoog water: 2.28 en 14.48 uur. Laag water: 10.21 en 22.48 uur. Dinsdag 24 april Hoog water: 3.08 en 15.29 uur. Laag water: 11.07 en 23.31 uur. 3OOOOOOOOOCOOOOOOOOOOOOOOCX COOOCCÖOCOO

IJmuider Courant | 1956 | | pagina 1