Nieuwe wettelijke regeling voor uitverkopen en opruimingen Felle parlementaire critiek op west-Europe se ministers Weerbericht Zij bleven schromelijk in gebreke in voorlichting en inlichting Gouverneur Struycken op Schiphol: „Hier gelukkig koeler dan ginds" Haarlems Dagblad Eerste Russische toeristen in ons land gearriveerd Mevrouw Jungschlager deze week nog naar Nederland Winkeliers worden vrij gelaten in de wijze van aankondigen dk MORRIS moie wHuu/ Schaakmeesters Flohr en Taimanov bij gezelschap van zevenentwintig mensen Reis kost 2000 roebel Het woord is aan „De pers heeft mij de laatste dagen heel wat in de schoenen geschoven" Tussenweg mogelijk Jungschlagers stoffelijk overschot in loden kist in KPM-ziekenhuis Djakarta Tegen verkapte uitverkopen Koningin zal Rembrandt- tentoonstelling openen Loonsverhoging in de sigarenindustrie Autobusmaatschappij van Montgomery onder druk Staat eist handhaven van het rassenonderscheid Eduard van Beinum naar Italië „Provincie West-Irian" in Djakarta voorbereid Herdenkingsmis te Djakarta door velen bijgewoond Indonesië beschuldigt Nederland Nieuwe processen tegen drie Nederlanders in Indonesië Dulles ziet wijziging in de Sovjet-politiek Satellieten spiegelen zich aan Joegoslavië Aanhoudend koud weer Weerrapport eg 70e JAARGANG No 246 Kennemerlaan 186, IJmuiden. Tel. Adm. 5437, na 5 uui voor klachten bezorging 6450. Telef. Hedactie 5389, na 5 uur: 5080 (K. 2550), Meervlietstraat 80 (alleen redactie). Haarlem; Grote Houtstraat 93 alle afdelingen 15295 Advertentietarieven op aanvr. bij de Admin. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom WOENSDAG 25 APRIL 1956 IJmuider Courant EDITIE VOOR VELSEN-IJMUIDEN EN BEVERWIJK EN OMGEVING, VAN OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 301e JAARGANG No 91 Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V., Grote Houtstraat 93, Haarlem. Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6,50, franco p. post 7,—. Losse nrs. 12 ct. Giro rekening 273107 ten name v. Haarl. Dagblad Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman De Tweede Kamer heeft dinsdagmiddag met algemene stemmen de nieuwe uitvcr- koopwet aangenomen ter vervanging van de wet van 1935. De minister van Econo mische Zaken bepaalt voortaan twee tijdsruimten van 19 werkdagen per jaar, waarin zonder vergunning uitverkoop of opruiming mag worden gehouden. Voor bepaalde bedrijven kan de minister een uitzondering maken of een andere tijdsruimte vast stellen. De tijdsruimten (die zijn ingekrompen van een maand tot 19 dagen) zijn dus in de nieuwe wet niet meer vastgelegd. De uitverkoopwet 1935 had ten doel een einde te maken aan het bedriegelijk ge bruik van de aanduidingen „uitverkoop" en „opruiming". Men is de wet echter gaan ontduiken en steeds meer is het als een bezwaar gevoeld dat met vermijding van de woorden uitverkoop en opruiming vrije lijk verkopen konden worden aangekon digd die als verkapte uitverkopen en op ruimingen waren te beschouwen. Daarom staat in de nieuwe wet dat het zonder ver gunning van de Kamer van Koophandel verboden is een verkoop openbaar aan te kondigen onder de aanduidingen „uitver koop" of „opruiming" dan wel onder een andere aanduiding, waardoor bij degenen, tot wie de aankondiging is gericht, rede lijkerwijs eenzelfde indruk als door een dier aanduidingen kan worden gewekt. Het blijft geoorloofd aan de vaste klan ten een mededeling te sturen dat zij enige dagen vóór de opruiming begint, een keuze kunnen doen uit de goederen die voor de seizoen-opruiming zijn bestemd tegen prij zen, die tijdens de opruiming zullen gelden. Die voorkeurdagen mogen niet openbaar worden aangekondigd. Zij zijn alleen ge oorloofd in de tijdsruimte van zes werk dagen die onmiddellijk voorafgaan aan de seizoenopruiming. In de wet van 1935 mochten de seizoen opruimingen slechts worden aangekondigd onder vijf benamingen: jaarlijkse oprui ming, halfjaarlijkse opruiming, seizoenop ruiming, balansopruiming of inventaris opruiming. Die beperking bood te weinig variatie en in de nieuwe wet is zij daar om vervallen. De winkelier mag zijn fan tasie weer laten werken. Omtrent de geschiktste tijdsruimte voor de opruimingen zal de minister van Eco nomische Zaken het advies inwinnen van de Sociaal-Economische Raad of van een hoofdbedrijfschap. De Kamer van Koop handel kan op grond van regionale of plaatselijke omstandigheden voor alle be drijven of door haar aan te wijzen bedrij ven een andere tijdsruimte vaststellen. Voor de wettelijk vastgestelde seizoenop ruimingen een vergunning nodig van de Kamer v -ophandel, maar in alle an- ADVERTENTIE BARTELJORISSTR. HAARLEM TEL. 13439 FERD. B0LSTR. 48 ADAM - TEL 717162 Veulen lederen jassen ƒ175.- dere gevallen wel. De vergunning voor een verkoop, die verband houdt met staking van de bedrijfsuitoefening, mag slechts worden gehouden gedurende drie maanden en indien hij verband houdt met een an dere bijzondere omstandigheid, slechts ge durende één maand. De Kamer van Koop handel kan deze tijdsruimten met ten hoogste drie maanden verlengen. Het is verboden in een verkoop, waarvoor ver gunning is verleend, waren te betrekken van een soort, die niet op de betreffende verkoopplaats wordt verkocht, dan wel waren die bij het indienen van de aan vrage om de vergunning niet op die plaats aanwezig waren. Koningin Juliana zal vrijdag 18 mei des namiddags half drie de tentoonstelling van schilderijen van Rembrandt in het Rijks museum te Amsterdam openen. (Van een speciale verslaggever). STRAATSBURG, dinsdag. De assem- blée van de West-Europese Unie, W.E.U. genaamd bijwijze van afkorting, blijkt niet van zins te zijn, het de raad van ministers zo gemakkelijk te maken als deze ministers blijkbaar wensen. Het debat, dat zich van daag in het gebouw van de Raad van Euro pa heeft ontvouwd, was geladen met felle critiek. Vooral was er ontstemming over het feit, dat de assemblée de inlichtingen, die zij van de ministers nodig heeft om de politieke aspecten van de West-Europese verdediging te beoordelen, worden onthou den. Ook de voorlichting naar buiten werd gehekeld. De ministers van Buitenlandse Zaken hebben er tesamen nog niet toe kun nen besluiten, een voorlichtingsapparaat in het leven te roepen, dat de West-Europese Unie meer bekendheid zou kunnen geven. De zitting van deze nog Zeer jonge as semblée stond onder voorzitterschap van de Engelsman John Maclay. Zij moest nog organisatorische en reglementaire voorzie ningen voor haar eigen werkwijze treffen, doch dat belette haar niet terstond de vin ger te leggen op de wondeplek, namelijk op de al te geringe medewerking der mi nisters en de neiging van deze heren om eigendunkelijk tewerk te gaan en de ver zoeken om inlichtingen te negeren. Zij trok van leer aan de hand van twee verslagen: het eerste was afkomstig van de raad van ministers, het tweede van de assemblée-commissie voor verdediging en bewapening. Namens de raad van ministers sprak de voorzitter van deze raad, de Duit se minister van Buitenlandse Zaken Von Brentano. Namens de commissie bracht onze landgenoot Fens rapport uit. Dit laat ste rapport bevatte de antwoorden op 26 critische vragen, die de commissie aan de raad van ministers had voorgelegd. Daarop had men ten dele een volkomen onbevredi gend antwoord gekregen een resultaat dat volgens de heer Fens de commissie leden soms „had doen sidderen van opwin ding." Zo had de ministerraad een verzoek om opgave van de defensie-uitgaven van de zeven aangesloten landen beantwoord met de mededeling, dat dit een aangelegenheid was van de verschillende regeringen zelf. En op de vraag wat de ministers dachten van het bericht van vorig jaar oktober, volgens hetwelk in de Sovjet-Unie een intercontinentaal raket met waterstofbom gefabriceerd wordt, waren de ministers domweg het antwoord schuldig gebleven! De assemblée wilde niet aannemen, dat de ministers over dit schokkende bericht in het geheel niet hun gedachten zouden hebben laten gaan doch de conclusie kan moeilijk anders luiden. Meer persoonlijk contact tussen assem blée en ministers, zo luidde een advies, zou aanbevelenswaardig zijn. De ministers krij gen nu nadere vragen voorgelegd. De heer Fens, bijgevallen door de heer Goedhart, betreurde de invloed van natio nale belangen bij de bewapening, waar door standaardisatie in West-Europa wordt verhinderd. Deze standaardisatie zou con trole vergemakkelijken. Overigens pleitten deze twee Nederlanders voor gelijkwaar digheid in alle opzichten voor West-Duits- land op het gebied der bewapening. Het voortgezette overleg tussen werk gevers en werknemers in de sigaren- industrie heeft tot volledige overeenstem ming over de te nemen loonmaatregelen geleid. Aan de werkgevers zal dringend aanbevolen worden aan hun werknemers een uitkering ineens van 3 percent te geven. Voorts zullen de lonen per 1 januari 1957 met drie percent worden verhoogd, onge acht eventuele looncompensaties als gevolg van te verwachten maatregelen op wet gevend gebied. Over drie percent uitbrei ding van de secundaire arbeidsvoorwaar den was reeds eerder overeenstemming be reikt. MONTGOMERY (Reuter/A.F.P.) De hoofdcommissaris van politie van Mont gomery heeft verklaard, dat ieder die zich tegen de wetten van Alabama verzet, ge arresteerd zal worden. Hij wenst, dat de rassenscheiding van kracht blijft. De voor zitter van de commissie voor openbaar tranport van de staat Alabama, Owen, heeft in een telegram aan de directie van de autobusmaatschappij te Montgomery naar aanleiding van haar besluit om de rassenscheiding in haar bussen op te heffen gezegd dat de wetten van Alabama inzake rassenscheiding in autobussen nog steeds van kracht zijn. „Ik eis dat u uw jongste instructies zult intrekken," aldus Owen. Een 75-tal negerleiders te Washington heeft verklaard, dat de vorderingen, die bij de beëindiging van de rassenscheiding op Amerikaanse scholen worden gemaakt, te langzaam verlopen. Zij hebben een natio nale commissie opgericht, die met alle mo gelijke middelen zal trachten het proces te verhaasten. Negers van Montgomery hebben de boy cot van de bussen nog niet opgeheven. De strijd gaat niet alleen over opheffing van de rassenscheiding, maar ook over de eis, dat men in volgorde van binnenkomst en zonder onderscheid van ras bediend wordt, en dat er negerchauffeurs komen op de tra jecten door de negerwijken. Intussen is de National Association for the Advancement of Colored People bij rechterlijk bevel in Louisiana verboden. De staat Louisiana had een rechterlijk bevel daartoe gevraagd op grond van een wet uit 1924, indertijd tot stand gekomen ter be strijding van. de Kb Klux Klan. Stevenson, een kandidaat der democra ten voor het presidentschap, heeft over de beslissing van het Hooggerechthof inzake de de-segregatie op de scholen, gezegd, dat die beslissing „moreel rechtvaardig" is en dat men niet met beleefdheidfrases van presidenten en presidentkandidaten kan volstaan. Stevenson deed een heftige aan val op de regering-Eisenhower die volgens hem het rassenprobleem zich heeft laten toéspitsen. De dirigent van het Concertgebouwor kest, dr. Eduard van Beinum, is vanmorgen van Schiphol vertrokken voor een concert reis door Italië. Op 29 april zal hij een con cert dirigeren in Rome, op 7 en 11 mei volgen concerten in Turijn. Op de program ma's staan o.m. werken van Schubert, Beet hoven, Debussy, en Hindemith. In Turijn Zal Van Beinum de symphonische étude van Hendrik Andriessen dirigeren. ,,Ein Bischen, a little", antwoordde dins- dagavond op Schiphol een eenvoudig, doch smaakvol geklede jonge vrouw en onder de groep van journalisten ging een zucht van verlichting op. Zij hadden een half uur tevoren tevergeefs gepoogd de eerste tien van een Russische groep toeristen, die met twee vliegtuigen vanavond op Schip hol arriveerden, een vraaggesprek af te ne men. Bij de tweede groep van zeventien toeristen, die met een toestel van de Sa bena via Scandinavië op Schiphol arri veerde, bevond zich dan bovengenoemde 28-jarige vrouw, die vriendelijk glimla chend in goed Engels antwoordde: „Ik ben taallerares". Zij heet mevrouw Koubzia- kova. „Maakt u deze reis met uw man?" „Nee, ik ben alleen. Mijn man is chirurg in een ziekenhuis te Moskou en heeft het veel te druk". „Wat bracht u ertoe om speciaal Holland uit te kiezen. Hebt u al andere buitenlandse reizen afgelegd?" „Nee, ik ben nog nooit buiten Rusland geweest, i maar ik heb belangstelling voor Neder land". „Hoe kwam dat? Wist u iets van Holland af?" „Ach ik heb van Holland wel iets gehoord, Rembrandt, tulpen en kaas". Ook op de vraag hoeveel haar deze lan ge reis gekost heeft, antwoordde de lerares, die zei les te geven in het Duits aan een universiteit in Moskou, openhartig. Het totale bedrag was ongeveer tweeduizend roebel (circa f2000 in Nederlands geld). Weliswaar een hoog bedrag, maar toch meende mevrouw Koubziakova. dat de ge middelde Rus zo'n bedrag voor een vakan tie wel kan uitsparen, indien hij of zij het er tenminste voor over heeft. Ter verkla ring vertelde ze, dat zijzelf als lerares een maandelijks inkomen heeft van 1300 roe bel. De reis kost haar dus bijna anderhal ve maand salaris. Daar staat echter tegen over, dat ook haar man een inkomen heeft, zodat zij deze vakantie betrekkelijk ge makkelijk heeft kunnen bekostigen. Een half uur tevoren was met een KLM- toestel uit Praag de Russische reisleider Rogov van het Russische reisbureau Intou- rist met de eerste tien leden van zijn ge- DJAKARTA (ANP) Het Indonesische kabinet heeft besloten een provincie West- Irian in te stellen. Met deze beslissing geeft de regering uitvoering aan het tweede punt van haar programma. De residentie van West-Irian zal geschei den worden van de Molukken, waartoe zij tot dusver administratief behoorde. DIT NUMMER BESTAAT UIT TIEN PAGINA's Thomas Fuller: Als een gans terecht staat, moet er geen vos in de jury zitten. De gouverneur van de Nederlandse An tillen, mr. A. A. M. Struycken, is dinsdag om 18.30 uur op Schiphol aangekomen. Hij werd verwelkomd door de chef van de di rectie Suriname en de Nederlandse An tillen van het ministerie van Overzeese Rijksdelen, drs. A. Jonkers, en door mr. N. Debrot, als vertegenwoordiger van de ge volmachtigd minister der Nederlandse An tillen, de heer W. F. M. Lampe, die wegens de behandeling van de grondwetswijziging in de Eerste Kamer verhinderd was. Op vragen van journalisten antwoordde de gouverneur, dat hij naar Nederland ge komen is op uitnodiging van de Nederland se regering. Op de vraag of de gouverneur een tussenweg ziet tussen ondertekenen of niet-ondertekenen van het bekende besluit, waarbij mr. Van der Meer tot minister van Justitie wordt benoemd, antwoordde de gouverneur: „Ik geloof niet, dat ik daar over op het ogenblik een mening behoef te hebben. Waar een wil is, is een weg. Bo vendien moet men bedenken, het is in Ne derland altijd nog wat koeler dan in de West. Misschien kan dit tot een oplossing van het gerezen meningsverschil bijdragen. Wat betreft het al of niet tekenen: de si tuatie is zo, dat ik alleen maar de goed keuring van het besluit in beraad heb ge houden, omdat ik vooralsnog niet mijn medewerking kan geven aan het tot stand komen van het besluit", aldus de gouver neur, die voorts opmerkte: „Overigens heb ben de persberichten over deze kwestie, met name over mijn gestes, mij wel ietwat verbaasd, namelijk dat men zoveel over de gestes van de gouverneur blijkt te weten zonder hem zelf te hebben gehoord en zon der dat hij iets heeft kunnen zeggen. Er is mij de laatste dagen heel wat in de schoe nen geschoven zeischap op Schiphol geland. Hij fungeer de als tolk tussen hen en de journalisten. Door hem kwamen de laatsten te weten, dat zich onder de groep van zevenentwin tig onder andere vier vrouwen bevinden, die de echtgenoten zijn van vier secondan ten van Russische schaakmeesters, die meedoen aan het kandidaten schaaktoer nooi in Amsterdam. Bovendien waren er nog twee bekende Russische schakers in de groep, Flohr en Taimanow, en anderen, die voor het schaaktoernooi de grootste belangstelling hebben. Zij hopen dan ook bij de finale van het toernooi aanwezig te zijn. Een der secondanten, de heer Lilien- thal, had zich naar Schiphol gerept, waar hij zijn vrouw hartelijk begroette. Het bezoek van deze eerste groep Rus sische toeristen aan ons land zal bijna De Russische toeristen, die dinsdagavond op Schiphol arriveerden, bleken in het geheel niet vermoeid. In de ontvangsthal van de luchthaven stonden zij journalisten te woord. Vierde van links is mevrouw Lilienthal. veertien dagen duren. Het Nederlandse reisbureau Lisonne-Lindeman zal de Rus sische gasten in ons land rondleiden. Zij blijven eerst een week in hotel Fleissig in Amsterdam, maken uitstapjes, onder ande re naar IJmuiden, waarna ze een dag in Arnhem zullen doorbrengen, vervolgens nog in Bolsward zullen logeren en daarna via de Afsluitdijk terugrijden naar Den Haag, waar ze op 3 mei worden verwacht. Maandag 7 mei zullen ze naar Rusland te rugkeren. De geestelijk adviseur van wijlen de heer Jungschlager, pater Cornelius Droog, heeft dinsdag in de Joseph-kerk te Djakarta een mis gelezen voor de zielerust van de over ledene. Hierbij waren onder andere aan wezig de weduwe mevrouw Jungschlager, de plaatsvervangende Nederlandse hoge commissaris in Djakarta, Herman Hage naar, en een groot aantal functionarissen van de Koninklijke Paketvaartmaatschap- pij, van welke maatschappij Jungschlager chef Nautische Dienst was. Het stoffelijk overschot van de heer Jungschlager rust in een loden kist in het KPM-ziekenhuis nabij Djakarta. Het zal waarschijnlijk dezer dagen naar Nederland overgevlogen wor den. Naar verwacht wordt zal ook mevrouw Jungschlager nog deze week naar Neder land terugkeren. De Indonesische radio heeft in een regeringsuitzending Nederland ervan be schuldigd een lastercampagne tegen Indo nesië op touw te zetten naar aanleiding van de dood van Jungschlager. In een lange verklaring van het Indonesische ministerie van Voorlichting, welke over de radio werd uitgezonden, heette het, dat de dood van Jungschlager „een onplezierig incident" was, daar met zijn dood de DJAKARTA (ANP) De zaken van drie Nederlanders en een Indonesiër van Neder landse afkomst, die thans gevangen zitten op beschuldiging van subversieve acties, zullen spoedig voor de rechter aanhangig gemaakt worden, aldus heeft de officier van Justitie, Sunarjo, heden medegedeeld. Het zijn: A. H. Doornik, F. G. Baden, H. de Braai en Ulmer. De Braai zal terechtstaan in Madjalengka, nabij Cheribon in west- Java, en de andere drie in Djakarta. Zij zijn allen meer dan twee jaar geleden gearresteerd, tegelijk met 37 andere Neder landers en Indonesiërs, onder wie Jung schlager. Alle vier worden zij beschuldigd van subversieve acties. Baden en Ulmer worden ook beschuldigd van meineed, toen zij getuigden in het proces-Jungschlager. Baden en Ulmer hebben voor de rechter de verklaringen, die zij voor de politie hadden afgelegd, herroepen. Zij deelden de rechter mee, dat zij deze verklaringen hadden af gelegd, daar zij bedreigd werden. mogelijkheid teniet was gedaan om in zijn zaak tot een uitspraak te komen en de gehele kwestie tot zijn ware proporties terug te brengen. Volgens de verklaring sloeg de Neder landse regering voordeel uit het overlijden van de heer Jungschlager door een laster campagne te beginnen, welke er op gericht was het prestige van Indonesië in de wereld te besmeuren. In de uitzending werd voorts een aantal gewapende opstanden opgenoemd, welke de afgelopen zes jaar hebben plaats gehad in Indonesië en hieraan werd toegevoegd, dat Nederlanders hun bevoorrechte positie in Indonesië misbruikt hadden door de leiders van de door Nederlanders geïnspi reerde opstandige bewegingen uit het land te helpen ontsnappen. De dood van Jungschlager, zo werd in de regeringsuitzending gezegd, heeft de kans verloren doen gaan om te bewijzen, dat Nederland achter deze opstandige bewegin gen zit. Maar, aldus de uitzending, de hui dige behandeling van de zaken der andere Nederlanders door een Indonesische rechtbank zal aantonen, dat Nederland de auctor intellectualis achter deze be wegingen is. WASHINGTON (Reuter) Op zijn we kelijkse persconferentie heeft de Ameri kaanse minister van Buitenlandse Zaken, Dulles, als zijn mening uitgesproken, dat de greep van de Sovjet-Unie op de „satel lietstaten" van midden- en oost-Europa losser wordt. Het Westen zou een grote zege in de koude oorlog behalen als de Sovjet-Unie verdraagzamer werd en als haar optreden soepeler wordt, aldus Dulles. Het doel van de koude oorlog is niet het in stand houden van de haatgevoelens jegens de Sovjet-Unie of het ontzeggen van toe gang tot de vrije wereld aan de Russen. De „satellieten" zijn van mening, dat president Tito van Joegoslavië het meeste voordeel trekt uit zijn betrekkingen met de Sovjet- Unie en de Westelijke wereld en vragen zich af, waarom zij dit ook niet kunnen doen. Het belangrijkste kenmerk van het Titoïme acht Dulles, dat het erkent, dat het communisme een nationale en niet een in ternationale organisatie kan zijn. Dulles zei, dat als de Sovjet-communisten thans zeg gen, dat communisme op nationale grond slag goed is, dit de Polen, Tsjechoslowaken en anderen, die een nationaal communisme verkiezen boven het aan de leiband van Moskou te lopen, grote vooruitzichten biedt. Dulles verklaarde dat de Verenigde Sta ten uitzien naar de dag waarop de Sovjet- Unie en de Verenigde Staten elkaar als vrienden en niet als vijanden beschouwen. Gouverneur Struycken bij op Schiphol. zijn aankomst DE BILT, woensdag 10 uur: Op het zui delijk gedeelte van de Oceaan treffen we vandaag een krachtig gebied vam hoge druk aan, dat tot op grote hoogte is gevuld met warme lucht. Het fungeert als sturend cen trum voor een tweetal depressies. De eer ste is Labrador gepasseerd en nadert nu de zuidpunt van Groenland. De tweede be vindt zich ten zuiden van IJsland en be weegt zich in snel tempo naar het zuidzuid- oosten.Beide depressies hebben voorlopig geen invloed op het weer in Nederland. Het voor onze omgeving belangrijkste drukcen- trum is een boven hét zuidelijk deel van de Noordzee gelegen lagedrukgebied, dat voor al in de hogere luchtlagen actief is. Het is de afgelopen vierentwintig uur iets dichter bij ons land komen te liggen en daar 't bo vendien gevuld is met koude onstabiele lucht is de buiïgheid sinds gisteren toege nomen. (van hedenmorgen 7 uur) Weers- toestand t)0 .s c G C, <D tin <D G ZB Helsinki licht bew. windstil 2 0 Stockholm half bew. 0 2 0 Oslo zwaar bew. no 6 0 Kopenhagen regen 0 3 0,5 Aberdeen geheel bew. windstil 2 0,1 Dublin zwaar bew. wzw 4 8 Londen geheel bew. ono 6 0 Amsterdam regen zzw 4 0,1 Brussel onbewolkt windstil 3 0 Parijs nevel windstil 4 0 Bordeaux' nevel w 4 0 Grenoble nevel windstil 3 0 Nice licht bew. nw 9 0 Berlijn regen ozo 6 0,5 Frankfort nevel zw 3 0 München regenbui w 6 1 Zürich mist windstil 2 0 Genève nevel windstil 2 0 Locarno licht bew. windstil 6 0 Wenen nevel windstil 6 0 Innsbruck nevel windstil 6 0 Rome regen z 13 1 Den Helder geheel bew. zwakke n 5 1 Ypenburg regenbui matige w 6 0,5 Vlissingen half bew. zwak. zw 6 0 Eelde zwaar bew. zwak. zw 5 0,1 De Bilt lichte regen mat. zzw 4 0,5 Twente zwaar bew. zwak. zw 3 0,5 Eindhoven zwaar bew. windstil 4 0 Vlv. Z.-Limb. onbewolkt zw. zzw 4 0 Neerslag laatste 24 uur. VRIJ KOUD Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van woens dagavond tot donderdagavond, opge maakt om 11.15 uur: Veranderlijke bewolking met plaatse lijk enkele buien. Overwegend zwakke wind. Vrij koud. 26 april Zon op 5.22 uur, onder 19.58 uur. Maan op 22.00 uur, onder 5.44 uur. Maanstanden 25 april 2.40 uur: volle maan Hoog en laag water in IJmuiden Woensdag 25 april Hoog water: 3.49 en 16.09 uur. Laag water- 11.49 en uur. Donderdag 26 april Hoog water: 4.27 en 16.47 uur. Laag water: 0.08 en 12.28 uur. JOOCOOOOOOOOOOOOOMXJOJO; c,

IJmuider Courant | 1956 | | pagina 1