Tachtig flats op „Franki"-palen 1 rt t4:- 1 f Nieuw Hervormd Godshuis een stemmig èn blij gebouw Regionale atletiek-ni euwelingendag op „Watervliet" Morgenmiddag overdracht in het Gijzenveltplantsoen 7 rh M rif:;; Woorden van afscheid tot mevrouw Van der Werf Zorgelijke situatie in gezinszorg en hulp dames Pontiac horloge gratis het gouden étui Fa R. DE BOER t Gezandstraalde ramen op komst Technici bespraken de CAO „De vrouw van heden en die van de toekomst" Vijfentwintig jaar NCB Agenda voor Beverwijk Er blijven nog achter bij het TBC-onderzoek „Regen op de tuinbouw kan in mensenhanden liggen" Nederland zal achter andere landen aan moeten „Door opeenhoping in de IJmond zal geloofsafval toenemen" Vrees voor Katholieke teruggang met 50 a 60 pet. Scheepvaart WOENSDAG 25 APRIL 1956 "'S T^'WVW/WMlWWyyy/ t r 1*3 ;r f -4*4 'b/As' %';V f- '7* j§, 11; C r )S d 8 i r - isaizssssaiasss^siiswi VZZZAZZ/. tmtumtimé-, «Si ...:vV<AVA,Z*w*,A DE EERSTE FRANKI-PALEN voor een van de mooiste flatcomplexen van het na oorlogse IJmuiden gaan op het ogenblik de grond in aan de uiterste zuidrand van de groenstrook, daar waar het Güzenveltplantsoen in het duin overgaat. Tachtig wonin gen in een flatgebouw van vijf woonlagen, waarvan de bovenste een „pensionlaag" zal zijn zullen daar in premiebouw verrijzen en wie de flats elders in IJmuiden wel eens wat aan de kleine kant mocht hebben gevonden, kan hier zijn hart ophalen aan zes kamers. Niet overal, maar er zijn er bij. Het nieuwe complex wordt gebouwd op een nieuw systeem heipaal, dat nog niet eerder in IJmuiden werd toegepast. Het is een vernuftige methode, die er op neer komt, dat men in een stalen mantel een hoeveelheid grint stort, die met een zware stalen „stamper" wordt aangedrukt en daardoor samenkit. Heeft de grintmassa samen met de stalen mantel de harde on dergrond bereikt, dan haalt men de man tel op en het grint vloeit iets uit in de vorm van de voet van een paddestoel en op deze stevige basis wordt de paal verder gegoten van normale vochtige en gewapende beton- specie. Het heeft allerlei voordelen, alleen moet er een speciale machine voor komen, die dan ook de laatste dagen ijverig bezig is tegen de duinvoet van IJmuiden. De flats, die hier komen naar een ont werp van de architect Arthur Staal en in uitvoering van aannemer Van der Putten zullen te herkennen zijn door een lange horizontale lijn langs de balkons aan de achterzijde en een originele opstelling der ramen aan de voorkant. De balkons steunen aan de onderzijde op een sierlijke betonnen kolom en de bovenverdieping is eigenlijk geen „verdieping", want daar komen pen sionwoningen, die dus de wens naar meer pensionruimte gedurende de zomermaanden in vervulling zullen doen gaan. In de benedenhuizen komen bergplaatsen en een paar garages. Zoals gewoonlijk was er voor de jaar vergadering van de afdeling Beverwijk van de Noordhollandse vereniging „Het Witte Kruis" niet veel belangstelling van de leden. Dit mag misschien een teken zijn dat men vertrouwen stelt in de bestuurders, maar anderzijds getuigt het niet van een meeleven met deze zo belangrijke vereni ging op het gebied van de Volksgezondheid. Steeds, getuigen de jaarverslagen van grote werkzaamheid en bij de meeste af delingen ook van grote tekorten. Met deze tekorten zouden we behalve op de finan ciën ook op de personeelssterkte kunnen wijzen. Wat dat laatste betreft zouden we kunen zeggen dat de naastenliefde bij het vrouwelijk deel van de bevolking niet meer zo groot is. Het bestuur schrijft dan ook in haar jaarverslag, dat de Gezinshulp en Gezins zorg de meeste zorgen blijven geven, daar het verloop onder de verzorgsters en hulpen heel groot is. Van de 7 gediplomeerden kregen er 3 ontslag wegens huwelijk en 2 om physieke redenen. Daar 4 van de „hul pen" een getuigschrift behaalden, kwam eerstgenoemden weer op 6. De gezinshulpen daalden van 15 op 10, al zijn er 4 in dienst getreden in het afgelopen jaar. Naast deze narigheden, die telkens de aandacht vragen van de bestuurders, komt ook nog een slechte financiële uitkomst. Over het afgelopen jaar waren deze tekor ten voor genoemde afdelingen 9.383,05. Doch ook het Badhuis kon het afgelopen jaar niet bogen op een gunstige uitkomst. Het aantal baden is regelmatig met 84 per week terug gegaan, waardoor mede een tekort ontstond in de exploitatie van 5.473,59. De afdeling kraamverzorging ging het beter en de winst van deze af deling was ruimschoots voldoende om het tekort van de afdeling Wijkverpleging, 1.171,01, te dekken. Dank zij de goede uitkomsten van de Emmabloemcollecte en de Kerstzegelactie, kan de afdeling TBCbestrijding bogen op een sluitende uitkomst, waarvoor het be stuur een woord van dank in haar verslag plaatste. Het ledenverloop was in 1955 niet on gunstig te noemen. Er werden afgevoerd door bedanken, verhuizing en overlijden 121 leden, doch er traden 336 toe, zodat het totaal aantal per 1 januari '56, met 215 toe nam en stond op 2751. De voorzitter, dr. M. H. A. Melchior, bracht dank aan de secretaris, de heer D. Bakker, en de penningmeester, de heer Th. W. Reijnders, voor hun overzichtelijke jaarverslagen en richtte daarna het woord tot mevrouw Van der Werf, die bedankte als bestuurslid wegens vertrek uit de ge meente en die heel goed werk heeft gedaan op het gebied van de Kraamverzorging. In haar plaats koos de vergadering mevrouw H. LambersHulshof, Laan van Kanaaan no. 115. Mevrouw Van der Werf bedankte voor het mooie boek dat zij ontving ei) zei dat het een voorrecht was geweest om zo lang haar krachten te kunnen geven in dienst van de mensheid. ADVERTENTIE Voor elk ZIET ONZE ETALAGES UIT EEN WARWINKEL van staal, bekistingen en stenen is aan het Gijzenveltplant soen één van de stedelijke sieraden gegroeid voor het nieuwe IJmuiden: architect Schippers nieuwe Bethlehemkerk, die morgenmiddag om half vijf met enige plech tigheid zal worden overgedragen en die avond te acht ure voor de eerste keer de ker kelijke gemeente der Hervormden binnen zijn hoge muren zal bergen voor een dienst. Het is een juweeltje geworden, zowel aan de buitenkant, waar de architect de estetica aanpaste bij de bouwvoorschriften en niettemin een volkomen aanvaardbaar Godshuis schiep maar vooral wat het prachtige, stijlvolle interieur betreft, dat in lichtbruin Eroco-teak en een pastel-groene wand de menselijke inkeer aan de be vrijdende gevoelens van de liturgie paart. De ster is bepalend voor deze Bethlehem kerk de ster, die de betonnen toren kroont en de ster, die ook verder telkens terug komt zoals in de pendels, waaraan de bijzonder mooie lampen tien in getal hangen in het wijkgebouw en elders. De vloer van gele plavuizen harmonieert uit stekend bij het bruin van banken en liturgische ruimte, de groene wanden en de grote glasvlakten aan de linker- en rechterzijde vormen samen met de paar tonen donkergrijs en lichtgrijs onder het balkon een geslaagde kleurencombinatie. KENNEMERLAAN 60—62 OMEGA- dealer voor Gem. Velsen Galmplanken Het balkon is ook ais vulling van dit kerk gebouw een vondst met zijn „galmplar.- ken", die niet alleen als akoustische mid delen dienen, maar ook de kuip van dat balkon op tempera tuur houden. Over dn verwarming heeft men tóch niet te kla gen, want in de af gelopen winter kon de hete-lucht-ver- warming de kerk zo warm houden, dat de werklieden er in hun overhemd in konden blijven doorgaan. De werking van het schip van deze nieu we kerk is uitermate ruimtelijk, zodat zi.i groter lijkt dan ze in werkelijkheid is. Gezandstraalde glazen Geheel „af" is zij overigens nog niet. Daarvoor ontbreken de bewerkte glazen en het orgel. De glazen, door een onbekende gever ge schonken, die het grijze vlak van het kathedraalglae onderbreken met ge zandstraalde lilll!» sche voorstellingen en die wellicht over enkele maanden reeds hun plaats zullen hebben gevonden in de twee middenvak ken van het linker en rechter middenraam. Ds. Kok uit Weesp, evangelisch-Lutbers predikant in Weesp heeft het ontwerp reed's gereed. Het orgel? Voorlopig komt het nog niet, want men zal zich ongeveer een jaar met het harmonium moeten behelpen, tot de dure aanschaf van een nieuw orgel over wogen kan worden. Het instrument, dat nu nog in het gebouw voor Christelijke Be langen is opgesteld, zal hoogstwaarschijn lijk toch niet voldoen aan de eisen van het nieuwe kerkgebouw, zodat er een po ging gewaagd zal moeten worden een nieuw kerkorgel aan te schaffen. De Kennemerstaten-Atletiekverenging „Suonii" zal onder auspiciën van het dis trict Noordholland van de KNAU op zon dag 6 mei een regionale nieuwelingendag voor atleten op het sportpark „Watervliet" houden, die wegens de te verwachten grote belangstelling van de atleten en het af te werken uitgebreide programma al om half een 's middags zal beginnen. Het programma voor deze dag bestaat uit: heren 100 m. D-klasse; 400 m. D- en C-klasse; 800 m. D-, C- en B-klasse; 1500 m. D- ca C-klasse; 3000 m. D- en C-klasse; hoogspringen, kogelstoten en speerwerpen, alles D- en C-klasse en Olympische esta fette (800, 400, 200, 200 m.). Voor de dames is vastgesteld: 100 m. D- klasse; 200 m. D- en C-klasse; hoogsprin gen D- en C-klasse; vèrspringen C- en B- klasse; kogelstoten D- en C-klasse; dis cuswerpen C- en B-klasse en estafette 4x4 100 m. Jongens A: 100 m., 800 m.; hoogspringen, vèrspringen en estafette 4 x 100 m. Jongens B: 600 m. en vèrspringen. Meisjes A: 80 m., hoogspringen en esta fette 4 x 100 m. Meisjes B: 80 m. en kogelstoten. De gedachten gaan hierbij uit naar een elektronisch orgel, dat veel kleiner van omvang is dan een pijp-orgel. Maar de overige kerkelijke kostbaar heden zijn er: dank zij een milde gever kon er nieuw avondmaalzilver worden aange schaft en de Egmondse kunstenaar C. W. Wijker leverde een eenvoudige houtsculp tuur, die ook als geschenk in de kansel is aangebracht en de engel boven Ephrata uitbeeldt: de ster komt nogmaals terug in deze tooi. Kerkelijk jaar rond Het is inmiddels een stil ideaal van de kerkeraad, d'e uitbeelding van het kerkelijk jaar niet tot het Kerstgebeuren te beper ken. Met de glazen van ds. Kok heeft men al een eerste stap gezet, want die zijn ge ïnspireerd op de Paasgedachte, zodat het einde van het kerkelijk jaar, het Pinkster feest nog ontbreekt. Ook dat komt misschien nog wel eens en tenslotte is men al heel tevreden met dit nieuwe bedehuis, dat een prachtige aan winst is vergeleken bij de tot riu toe be staande situatie. De 960 kilo zware luidklok zal morgen middag voor het eerst haar stem weer laten horen, nadat zij ergens in de Zaanstreek voor de Duitsers gespaard bleef en daar mee is het Hervormde complex, dat nu nog aanvulling behoeft met een nieuw te bou wen kleuterschool, zover klaar: een lagere school, een verenigingsgebouw met een heerlijk fris zaaltje voor 150 mensen en een stijlvol kerkje: er is ruim tien jaar na de totale afbraak iets groots geschied in dit IJmuidfen! Algemene vergadering in Santpoort op 10 mei In hotel „Parkzicht" was de afdeling Velseri-Beverwijk van de Nederlandse Bond van Technici bijeen, om de nieuwe collectieve arbeids overeenkomst te be spreken. Voor dit doel was de bondssecretaris, de heer Eiring; naar Beverwijk gekomen en na de gewone huishoudelijke bezigheden werd hem het woord verleend om over de nieuwe overeenkomst een uiteenzetting te geven. Een en ander werd door de leden met aan dacht gevolgd en na de pauze zijn er heel wat vragen gesteld, die door de heer Eiring naar genoegen werden beantwoord. Doch tijdens de rondvraag bleek wel dat er bui ten de C.A.O. ook nog wel het een en ander was te vragen; voorzitter Terpstra gaf blijk met de toestanden in de bedrijven goed op de hoogte te zijn. Als bijzonderheid deelde de heer Eiring nog mede, dat het hoofdbestuur heeft be sloten de a.s. 2-jaarlijkse algemene ver gadering van de bond te houden te midden van de afdeling Velsen-Beverwijk en wel in hotel Duin en Kruidberg te Santpoort op 10 mei. Tijdens de laatste bijeenkomst van de Vrouwengroep van dé Partij van de Arbeid te Beverwijk, hebben de dames zich bezig gehouden met het bespreken van de brochure „De Vrouw van heden en van de toekomst", een uitgave van de bond, waar over al heel wat gezegd en geschreven is. De voorzitster, mevrouw Schmohl, gaf een uiteenzetting van de brochure, die overal in het land ijverig wordt bestu deerd. Het schijnt wel vast te staan, dat er andere richtlijnen gevolgd moeten worden wat betreft de arbeid van de meisjes en vrouwen het schijnt zelfs noodzaak te zijn, dat men meer aandacht aan deze materie besteedt. Immers, de vrouw wil geëmancipeerd zijn, maar dan zal zij ook offers moeten brengen. In de brochure staan cijfers en uitslagen van gehouden enquêtes over de beroeps mogelijkheden, waarbij bijvoorbeeld reke ning is gehouden met het feit, dat een kind niet buiten de moeder kan. Doch anderzijds staat vast, dat 15 percent van de gehuwde vrouwen geen kinderen krijgt, een andere groep reeds op jeugdige leeftijd, zodat voor beide groepen bijvoorbeeld handenarbeid geschikt zou kunnen zijn. Op de inleiding volgde een gedachtenwis- seling, waaruit vooral naar voren kwam „dat men zo vaak alleen voor de belasting werkt." Men drong aan op overleg, waar door de belastbare grens werd verschoven boven 600. Vele dames waren van oordeel dat heel wat gezinnen gelukkiger zouden zijn, als de vrouw meer een doel had in haar leven, waardoor zij zich dienstbaar kon maken aan de productie en men was dan ook van mening, dat de meisjes reeds in deze geest moeten worden opgevoed. Na de behandeling van dit vraagstuk gaven velen zich op voor deelname aan een cursus voor gemeentepolitiek en ook voor de gewestelijke buitendag, waar minister Drees zal spreken. In aansluiting op de receptie, gehouden ter viering van het 25-,iarig bestaan van de Nederlandse Christelijke Bond van Werk nemers in de Hout- en Bouwnijverheid, afd. Beverwijk, heeft het bestuur haar leden gisteren een feestavond aangeboden in de bovenzaal van ,,'t Centrum". Voorzitter C. Koedoot heette, nadat hij de avond met het voorlezen van Psalm 127 en gebed had geopend, de aanwezigen harte lijk welkom. De afdeling heeft het niet altijd even gemakkelijk gehad, zo memo reerde spreker in zijn openingswoord. Tij dens de crisisjaren en de daaropvolgende tweede wereldoorlog ging zij ten onder, om in 1948 weer als een phoenix uit de as te verrijzen, dank zij het harde werken van enkele mannen en vrouwen, waarvoor hij deze strijders hartelijk dank bracht. Na nog de bondsvoorzitter welkom gehefen te hebben, gaf hij vervolgens het woord aan de medewerkenden, die de aanwezigen een aangename avond hebben bezorgd. Confé rencier en liedjeszanger Henk de Jager opende het amusementsgedeelte met een praatje en een liedje en gaf enkele zeer geslaagde imitaties van dieren en vogel geluiden weer. Na hem vertolkte Karei de Graaf op zijn accordeon enkele opera-frag menten en had hij bij wijze van uitzonde ring minder populaire nummers uitgekozen, die het bij de aanwezigen minstens even goed deden. Een vermakelijke travesti-rol van Henk de Jager als „Opoe" heeft de zaal doen schudden van het lachen en het refrein van die Opoe op de bromfiets werd door allen uit volle borst mee gezongen. Het optreden van „Boeda" als prestidigia- teur besloot het eerste deel van dit pro gramma, waarbij hij tot slot het toneel in een bloementuin herschiep. Bondsvoorzitter Van Eibergen sprak daarna de aanwezigen toe, waarbij hij de felicitaties van het bondsbestuur over bracht aan de jubilerende afdeling. Ook hij wilde hulde brengen aan hen die het initia tief hadden genomen om in Beverwijk een afdeling van het N.C.B. op te richten. Hij waarschuwde zijn toehoorders om niet op hun lauweren te rusten, doch om eraan mee te werken, om hetgeen in die 25 jaar is bereikt, vast te houden. Na de pauze, waarin een verloting ten bate van „Draagt elkanders lasten" werd gehouden, werd het programma wederom door het gezelschap uit Utrecht hervat en de voorzitter sloot deze geslaagde feest avond met een dankgebed. WOENSDAG 25 APRIL Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Sven- gali". Luxor Theater, 18.45 en 21.15 uur: „Verdi, Koning der Melodieën". K. S. A., 19 uur: „Kindergeluk". Kennemer Theater, 20 uur: „De 10 van Beverwijk". De Groentenbeurs, 20 uur: Landbouwschap, 't Centrum, 20 uur: K.A.B., toneelavond. Openbare Leeszaal, geopend van 15-17 uur; jeugd 15-16 uur. „Het Groene Huis", jeugduitlening en lees zaal, van 15.15-16.45 uur. R.K. Leeszaal, uitleenbibliotheek van 10-13 uur; lees- en studiezaal van 10-13, 15-18 en 19-21.30 uur. Wijk aan Zee, filiaal R.K. Leeszaal, dage lijks van 17-18 uur. DONDERDAG 26 APRIL Kennemer Theater, 14 uur: Huizenveiling notaris Bremmers. Kennemer Theater, 20 uur: toneeluitvoe ring „Kennemerland". De Groentenbeur, 20 uur: Breestraatvereni- ging. K.S.A., 20 uur: S.S.H., gymuitvoering. 't Centrum, 20 uur: vergadering Breedband. R.K. Leeszaal, uitleenbibliotheek en lees- en studiezaal van 10-13 uur. Allen meedoen! Het bevolkingsonderzoek op longtuber- culose in de gemeente Beverwijk is thans reeds zover gevorderd, dat nagenoeg de gehele bevolking een oproep om aan het onderzoek deel te nemen heeft ontvangen. Hoewel de opkomst tot nu toe bevredi gend is geweest is er nog een aantal perso nen dat, om welke reden dan ook, geen gevolg heeft gegeven aan de ontvangen op roep. Om het bevolkingsonderzoek tot een suc ces te maken is het nodig, dat ook deze personen meedoen. Dit is niet alleen een persoonlijk belang, maar tevens een plicht ten opzichte van de medemens. Daarom zullen in de komende weken al len, die nog niet zijn onderzocht en ook geen afdoende reden van verhindering heb ben opgegeven door huisbezoekers (sters) worden bezocht. Dit wordt de laatste gelegenheid om zich op te geven voor het onderzoek. Aan de huisbezoekers (sters) kan tevens worden opgegeven aan welke keuringstijden de voorkeur wordt gegeven ('s morgens, 's middags of 's avonds). Met nadruk wordt er nogmaals op gewe zen, dat het niet kunnen voldoen van de vastgestelde bijdrage in de kosten nimmer een reden mag zijn om niet mee te doen. Zij, die geen gebruik van het bevolkings onderzoek willen maken, b.v. omdat zij reeds geregeld worden onderzocht, onder toezicht van het Consultatiebureau staan e.d., worden verzocht de reden waarom niet aan het onderzoek wordt deelgenomen aan de huisbezoekers(sters) op te geven. Verwacht wordt, dat een ieder zal mede werken om het onderzoek in Beverwijk te doen slagen. Het belang van een goede volksgezond heid eist dit. Als afgevaardigde van het Centraal Bureau te Rotterdam heeft ir. G. I. Bier man in 't Centrum te Beverwijk een lezing gehouden over het onderwerp „Kunst matige Beregening," waarvoor veel be langstelling bestond. De voorzitter, de heer G. Tabak, sprak dan ook zijn voldoening uit over deze opkomst, die tevens het bewijs inhield, dat de Tuinbouw Studieclub haar leden iets kan bieden waarvoor de belang stelling bij de tuinders en kwekers leeft. Immers, allen die leven van land- en tuinbouw en in de eerste plaats wel zij die het land bewerken, zijn het allereerst ge baat bij een flinke bodemopbrengst. En vooral in „droge" jaren valt het bij be paalde produkten niet mee er een goede opbrengst uit te verkrijgen, daar deze juist betrekkelijk vee.1 water verlangen in de groeiperiode. Doch afgezien van zulke droge jaren, is het voor deze streek van ons land zo lang zamerhand een probleem om een goede op brengst te verkrijgen, daar heel veel water aan de bodem wordt onttrokken door de zware industrieën, de watervoorziening in haar geheel en voor een bescheidener areaal ook zelfs door de Velsertunnel. Het is dan ook volkomen te begrijpen dat men met belangstelling gaat luisteren naar iemand die de verzekering geeft dat men door het „te laten regenen" wanneer men zware industrie, de watervoorziening in Volgens ir.. Bierman komt Nederland ten achter bij Duitsland en andere landen, waar men soms 30 jaar lang profiteert van een meerdere opbrengst door kunstmatige regenval. Hij was stellig van mening dat deze methode ook hier de oplossing zou zijn. Gelukkig komt elders in ons land in de kringen van land- en tuinbouw meer belangstelling, ging hij voort en de meer intensieve bedrijfsvoering heeft reeds een belangrijke meerdere opbrengst gebracht, dat spreker meende te kunnen stellen op 70 tot 200 percent over het tijdvak 1900 1950. Ir. Bierman wees er op, dat deze om geving straks zal profiteren van watertoe voer uit de Lek, wat voor een kunstmatige regenval heel praktisch is, want een instal latie vraagt een vrij hoge investering. Dit neemt echter niet weg, zo ging hij voort, dat dit geld zijn rente gemakkelijk op brengt. De installatie bestaat uit motor, pomp en leidingen en mocht geen open water in de buurt zijn, dan dient er een bron te worden aangeboord, wat de kosten natuurlijk verhoogt. Door de Duitse fabriek Perrot zijn twee systemen in de handel ge bracht, namelijk een leiding met langzame sproeiers en kleine opening, welke normaal van 3 tot 5 mm water per uur opspuit met een sproeioppervlak van 30 tot 40 meter en de grotere normale beregening brengt rond de vijftien m3 per uur op, wat 8 a 12 mm per uur betekent. Nadat de heer Bierman nog verschillende bijzonderheden had verteld werd een smal film gedraaid waar men de verschillende installaties in werking kon zien. Na afloop werden nog een aantal vragen gesteld, die naar genoegen werden werden beantwoord. KV P-forum in Heemskerk Het thans overwegend katholieke Ken nemerland zal worden overvleugeld door andersdenkenden en gevreesd wordt dat dit In zo grote mate zal geschieden, dat het aantal katholieken naar verhouding met 50 tot 60 percent zal afnemen. Ook de geloofs afval zal sterker worden door de gewel dige opeenhoping van mensen, waardoor het contact met de geestelijke leiders zal verslappen. Dit in wezen zeer ernstige probleem werd dinsdagavond uitvoerig besproken tijdens een in zaal Dam door de Heems- kerkse afdeling van de KVP georganiseerd forum. Hierin hadden zitting de heren T. Ettema, lid van de gemeenteraad te Be verwijk, J. van Groeningen en mr. J. F. M. Homulle te Beverwijk. Als voorzitter van het forum fungeerde de heer J. C. J. Schuehart. De heren J. Poncin en J. Nuyens waren verhinderd. De voorzitter van de p'aatselijke afdeling van de KVP, de heer Th. Bruin, kon in zijn openingswoord siechts een zeer garing aantal belangstel lenden welkom heten. Pat-Mat 2 speelde promotiewedstrijd Het tweede tiental van de Kennemer Schaakclub „Pat Mat" speelde zijn eerste promotiewedstrijd tegen WV 2 uit Alk maar. Bij afbreken was een 3'A3(4 ge lijke stand bereikt en zullen uit de afge broken partijen vermoedelijk door béide teams nog twee punten worden behaald, zodat de eindstand 55 zal worden. De uitslag was: A. Mosterd (A)P. Hart (P) afg.; J. de WaalL. Mostertman 01; G. BoonB. Wulms afg.; J. de Ruiterir. E. F. Peltzer afg.; G. GroenewoudA. Slings remise; A. HaksteenJ. Roodenburg 10; H. DangeletE. Ekhart 01; G. van BrenkM. Soeteman 01; C. SchaapP. Jansen 10; J. SchuurmanS. S. Oppen- heimer 10. Alcyone 24 te Rotterdam. Amstelvaart 24 te Le Havre. Agamemnon, 23 v. Pto. Barrios n. Bremen. Alhena 24 te Santos. Alphacca 24 te New York. Alphard 23 te Rosario. Alpherat 24 te B. Aires. Amsteldijk 23 Kp Hatteras n. Le Havre. Appingedijk 24 te Paranagua. Attis 23 v. New York n. Port au Prince. Aagtekerk, 24 v. Geelong n. Sydney. Amor, -24 te Ackay. Amstelkade, 25 te Priok. Axeldijk, pass. 24 Recife n. Trinidad. Amstelkroon, 24 270 m. n.n.w. Perim n. Sydney. Annenkerk, 24 te Zanzibar. Antonia, 24 te Pladju. Adrian, 24 te Bremen v. tAmsterdam. Alkaid, 24 te Antwerpen A verdijk, 25 te Le Havre verw. Bennekom 24 te Curacao. Boissevain 23 v. Mauritius n. Belawan. Beninkust, 25 te Freetown verw. Baud, 24 te Buleleng. Breda, 23 70 m. z.z.w. Landsend n. Curagao. Bintang, 24 te Belawan. Both, 24 te Padang. Bonaire, 24 v. Barbados n. Trinidad. Blommersdijk, 24 aan Hoek v. Holland verw. Boskoop 23 v. Cristobal n. Buenaventura. Caltex Leiden p. 24 Ouessant n. Rotterdam. Caltex Nederland, 24 te Antwerpen. Castor, 24 v. Cd. Trupillo n. Port Au Prince. Dongedijk 24 te Antwerpen. Duivendrecht 24 te Port Arthur. Dorestad, pass. 24 Azoren n. Pta. Cardon. Drente, 25 te Surabaja. Doris, 24 te Hamburg. Esso Den Haag 23 v. Suez n. Rastanura. Esso Rotterdam, 24 60m o. Malta n. Rastanura. Esso Nederl., 24 290 m. n.w. Socotra n. Fawley. Fairsea, 22 v. Port Said n. Genua. Friesland SSM, pass. 24 Holtenau n. Londen. Gordias 24 te Tunis. Gaasterland, pass. 24 Finisterre n. Marseille. Groote Kerk, 25 te Port Said verw. Groote Beer, 25 te Rotterdam verw. Hersilia, 24 v. Trinidad n. Rotterdam. Houtman, 24 te Mombasa. Haarlem, 24 v. Cd. Trujillo n. Port Au Prince. Hilversum, 24 520 m. n.w. Cocos eil. n. Melbourne. Kylix 23 v. Panamakanaal n. Auckland. Kota Baroe, 24 v. Southampton n. Lissabon. Kryptos, 24 te Spezia. Kinderdijk, 24 te Bremen. Karel Bolten, 24 v. Pt. de Paix n. Pto. Plata. Keizerswaard, 24 120 m. n.w. Perim n. Mena A1 Ahmadi. Limburg, pass. 24 Aden n. Belawan. Le Maire, 24 te Yokohama. Leto, 24 te Suez verw. Maashaven 23 Fernando Norona n. Rio Jaineiro Meerkerk 24 v. Port Said n. Genua. Muiderkerk 24 v. Valencia n. Antwerpen. Meliskerk 24 te Cadiz. Mentor, 23 v. Miragoane n. Mobile. Mirza p. 23 Ras al Hadd n. Singapore. Maaskerk, 24 v. Le Havre n. Antwerpen. Macoma, 24 v. Napels n. Berre. j. Macuba, 25 te Pulu Sambu verw. Minjak, 24 te Makassar. Maron, 24 te Amsterdam v. Indonesië. Noordzee p. 23 Panamakanaal n. Los Angeles. Notos, 23 v. Beyrouth n. Alexandria. Nigerstroom, 25 te IJmuiden verw. v. Dakar. Oranje p. 23 Algiers n. Port Said. Orion 23 v. Ceuta n. Rotterdam. Ootmarsum, 24 te Antwerpen. Ovula, 24 te Pladju. Oranjefontein, 23 v. Kaapstad n. Las Palmas. Pieter S. 23 v. Amsterdam n. Swansea. Prins Willem II 24 te Detroit. Purfina Nederland 24 te Las Piedras. Prins Alexander, 24 v. Quebec n. Le Havre. Rempang, 24 v. Amsterdam n. Z.-Afrika. Rita, 24. te Telekanson. Roepat, 24 rede Sue?. Reyniersz, 24 te Makassar. Rondo, 23 te Amsterdam. Schie 23 v. Kalamata n. Ceuta. Seven Seas 23 v. Rotterdam n. Bremerhaven. Sibajak p. 24 Thursday eil. n. Surabaja. Sloterdijk 23 te Newport News. Stad Alkmaar 24 te Kaapstad. Sarangan, pass. 24 Finisterre n. Rotterdam. Sirrah, pass. 24 Cochin n. Melbourne. Schouten, 25 te Yokohama verw. Stanvac Djirak, 25 te Bangkok verw. Stentor, pass. 23 Dover n. Barbados. Tegelberg 24 te Kaapstad. Tjisadane 23 v. B. Aires n. Santos. Tibia, 24 85 m. n.w. Karimata n. Geelong. Tankhaven 1, 24 te Penang. Tankhaven 2, 24 te Sungeigerong. Tiberius, 22 v. St. Kitts n. Trinidad. Waterman 23 v. Rotterdam n. Fremantle. Willem Ruys 24 v. Suez n. Port Said. IJssel, 24 te Rotterdam n. Amsterdam. Zeeland KRL, 23 te Basrah. Zuiderzee, 23 v. New Orleans n. Yokohama. Zijpenberg, 24 te Melilla. KLEINE VAART Annie G, verm. 24 v. Amsterdam n. Londen. Algarve, verm. 25 v. Waterford n. Swansea. Arctic, verm. 25 v. Londen n. Rotterdam. Arnoudspolder, 25 v. Lissabon te Antw verw. Amigo, verm 24 v. Goole n. Rotterdam. Anda, pass. 24 Vlissingen n. Portsmouth. Anna B, 24 v. Immingham n. Rotterdam. Betty Anne S, verm. 25 v. Manchest. n. Lissabon. Bill S, verm. 24 v. Londonderry n. Cardiff. Boreas, 22 te Lissabon v. Istanbul. Borculo, 24 verm. v. Huelva n. Kingslynn. Bab T, 24 v. Calais te Rotterdam. Barracuda, 24 v. Middelharnis te Liverpool verw. Bergsingel, 24 v. Londen te Rotterdam. Bestevaer, 24 v. Londen te Dover. Coolhaven, verm. 24 v. Rotterdam n. Kopenh. Daniel, 24 te Zaandam v. Vestervik. Diligentia, 25 v. Duinkerken te Boston verw. Domburg, 24 v. Casablanca te Duinkerken verw. Eems pass. 24 Vlissingen n. Londen. Eljo, 23 te Rotterdam. Fram, 24 v. Boston te Rotterdam. Ferocia, 24 v. Loriente n. Cannes. Fiducia, verm. 24 v. Londen n. Maassluis. Gefle, verm. 25 te Rouen v. Stockholm. Geziena Henderika, 24 te Avonmouth v. Barcelona. Gerrie S, 24 v. Velsen n. Antwerpen. Heemskerk, 24 v. Amsterdam n. Gent. Henrica, 24 v. Rotterdam n. Antwerpen. Henrica B, 24 v. Londen te Mistley. Hast 4, 24 v. Amsterdam n. Parijs. Hulst, 24 v. Rotterdam te Lissabon. Haskerland, 24 v. Rotterdam n. Leith. Reliable, 24 v. Randers n. Frederikssund. Haringvliet, 24 v. Lissabon te Belfast verw. Hoogvliet, 24 v. Delfzijl te Gloucester. Ida D, verm. 24 v. Cardiff n. Rotterdam. Ida Pieter, verm. 24 v. Fowey n. Amsterdam. Joost, 21 v. Immingham te Rotterdam. Johan, 24 v. Londen n. Amsterdam. Julia Mary, 24 v. Leixoes n. Belfast. Jaba, 24 v. Sunderland te Zaandam verw. Kaap Falga, 23 v. Flensburg n. Vestervik. Kaap St. Vincent, 21 v. Antwerpen te R'dam. Leny, 24 v. Newport te Rotterdam. Larix, 23 v. Bayonne n. Garston. Lijnbaan, verm. 24 v. Rotterdam n. Goole. Louise, 24 v. Delfzijl te Amsterdam. Matthew, 24 v. Kopenhagen te Rototerdam. Midas, 23 te Amsterdam n. Rotterdam. Marjan, 24 v. Numansdorp te Glouchester verw. Marcella, verm. 24 v. Glasgow n. Vestmann eil. Maria Theresia, 24 v. Newport te Leer verw. Margaretha, pass. 24 Vlissingen n. Antwerpen. Muphrid N, 24 v. Hamburg te bremcu. Nettie, 24 v. Amsterdam n. Rotterdam. Nieuwehaven, 26 v. Gotenburg te R'dam verw. Nottingham, 24 v. Harlingen n. Goole. Oostzee, 24 v. Boness te Dundee. Oleum, verm. 24 v. Kingslynn n. Rotterdam. Pavo, 22 v. Bordeaux n. Grangemouth. Ponza, 22 v. Hull te Middlesbrough. Plato, 21 v. Palerma n. Algiers. Procyon, verm. 24 v. Londen n. Amsterdam. Phidias, 22 te Rotterdam n. Amsterdam. Pirola, 24 v. Liverpool n. Swansea. Pavonis, 24 v. Amsterdam n. Gravendeel. Rijnhaven, 24 v. Tanger te Casablanca. Raket, 24 v. Macduff n. Rotterdam. Stella Parma, verm. 24 v. Bougie n. Leith. Saba, pass. 24 Vlissingen n. Antwerpen. Tilly, 22 v. Londen te Goole. Ton S, 25 v. Amsterdam te Vlaardingen verw. Tempo D, 25 v. Goole te Rotterdam verw. Teun, 24 v. Newport te Rotterdam. Tempo, pass. 24 Brunsblittel n. Grimsby. Uni S, 24 v. Portsmouth te Rotterdam. Vianna. pass. 24 Vlissingen n. Antwerpen. Westerhorn, 25 v. Bristol te Swansea verw Wubbiena, 24 v. Ballina n. Sligo. Westpolder, verm. 25 v. Guersney n. Oporto Zevenbergen, 24 v. Tripoli te Messina. Ebro. 23 n. Port of Spain n. CristobalEPVAART Hudson, 23 460 m. z.w. Bombay n Mersin Humber. 23 550 m. z.w. Bombay n India h?lïe* r,pass«o2? geachyhead n. Newcastle. Witte Zee, 23 te Saigon. Zwarte Zee, 23 900 m. n.o. Barbados n. Maracaibo.

IJmuider Courant | 1956 | | pagina 9