Geen Brits-Russische eenstemmigheid over problemen tussen Oost en West Cki MORRIS (efoMvou/w/ Zaak Jungschlager formeel voor altijd afgesloten PATISSERIE DEKKERS ROOMIJS Weerbericht Haarlems Dagblad Verklaring van toewijding aan de UNO If TIP-T0NIC Indonesische staat draagt onkosten van het proces Het woord is aan Mevrouw Bouman blijft op haar post Communiqué in Londen na Russisch bezoek Plan voor voetbaitoto aan regering voorgelegd KNVB keurde rapport van toto-commissie goed Vriendelijk afscheid Na het Russische bezoek aan Engeland Bevan geeft karakteristiek van de twee Russen Nixon weer kandidaat voor vice-president Eisenhower favoriet in drie voorverkiezingen Jung naar Nederland Lonen in de landbouw met 3 pet. omhoog Melk wordt een cent duurder Zelfde weertype Weerrapport Arrestaties in Argentinië 70e JAARGANG No 248 Kennemerlaan 186, I[muiden. Tel. Adm. 5437, na 5 uur voor klachten bezorging 6450. Ielef. Redactie 5389, na 5 uur: 5080 (K 2550), Meervlietstraat 80 (alleen redactie). Haarlem: Grote Houtstraat 93 alle afdelingen 15295 Advertentietarieven op aanvr. bij de Admin. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom VRIJDAG 27 APRIL 1956 IJmuider Courant EDITIE VOOR VELSEN-IJMUIDEN EN BEVERWIJK EN OMGEVING, VAN OPRECHTE HAAFLEMSCHE COURANT 301e JAARGANG No 93 Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V., Grote Houtstraat 93, Haarlem. Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6,50, franco p. post 7,Losse nrs. 12 ct. Giro rekening 273107 ten name v. Haarl. Dagblad Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman LONDEN (Reuter en United Press) Premier Eden heeft op een voltallige vergade ring van het Britse kabinet verslag uitgebracht over zijn besprekingen met de Rus sische leiders, waarvan het resultaat donderdagavond in een lange verklaring werd onthuld. Zowel van Britse als van Russische zijde is „voldoening" geuit over de wijze waarop de lange reeks besprekingen zijn gehouden. Beide partijen schijnen te menen, dat hoewel de resultaten mager zijn ten aanzien van de grote internationale geschil len, de grote openhartigheid, waardoor de besprekingen werden gekenmerkt, een groter begrip van de wederzijdse zienswijzen heeft opgeleverd. Dit zou ongetwijfeld van nut zijn als de kwesties weer door de grote mogendheden worden behandeld. Britse noch Russische kringen verhelen evenwel hun teleurstelling, dat de bijeen komsten geen concretere overeenkomsten hebben opgeleverd over de wijze waarop de geschillen tussen Oost en West moeten worden aangepakt. Er zijn slechts geringe vorderingen gemaakt in het verbeteren van de Brits-Russische culturele- en handels betrekkingen. -ooocuooooooooc IOOOOOOOOOOCXXXXXXXXX In het uitvoerige slotcommuniqué, dat ondertekend werd door premier Sir An thony Eden en maarschalk Boelganin, wordt de vastbeslotenheid der beide rege ringen tot uiting gebracht om te ijveren voor een verdere internationale ontspan ning. In de verklaring wordt verder ge zegd, dat bedde landen „de vaste bedoeling hebben alles te doen, wat in hun macht ligt om de handhaving van vrede en vei ligheid in het Nabije- en Midden-Oosten te vergemakkelijken". Alle daarbij betrokken staten worden aangespoord te voorkomen, dat de span ning tussen Israel en zijn Arabische na buren toeneemt. Engeland en de Sovjet-Unde zullen de UNO steunen bij een initiatief om een vreedzame regeling in het Israelisch-Ara- bische grensgebied te verzekeren, zo zegt de verklaring, waarin verder wordt ge zegd, dat het gemeenschappelijk doel van Engeland en de Sovjet-Unie het uiteinde lijk verbod van kernwapens blijft. Ontwapening Volgens het communiqué zullen Enge land en de Sovjet-Unie via de sub-commis sie voor ontwapening van de UNO blijven streven naar spoedige overeenstemming inzake een vermindering van en interna tionale controle op de strijdkrachten, te beginnen met besnoeiingen van de strijd krachten. der vijf grote mogendheden. In de verklaring wordt voorts gezegd, dat beide landen het erover eens zijn, dat ontwikkeling van de handel tussen Enge land en de Sovjet-Unie een belangrijke bij drage zou kunnen zijn voor nauwere be trekkingen tussen beide landen en tevens een stimulans zou kunnen betekenen voor de handel tussen Oost en West. Overeen gekomen is, dat de Russische voorstellen voor een uitbreiding van de handel tussen beide landen nader bestudeerd zullen wor den. Het slotcommuniqué werd besloten met een gezamenlijke verklaring, waarin plan nen aangekondigd worden voor een uit breiding van de culturele en andere con tacten tussen de twee landen. In het slotcommuniqué werd toegegeven, dat in de besprekingen geen voortgang was geboekt wat betreft de andere problemen, welke de regeringsleiders der vier grote mogendheden vorig jaar zomer in Genève hebben besproken. Onder deze erfenis van onopgeloste problemen béAinden zich de hereniging van Oost- en West-Duitsland en de Europese veiligheid. Beide landen beloofden in het commu niqué slechts „te zullen ijveren om een oplossing in het belang van een consoli datie van de vrede in het 'algemeen te be vorderen". In een begeleidende officiële verklaring van het Britse ministerie werd er nog eens in het bijzonder op gewezen, dat beide partijen op dit punt geen overeenstemming hadden kunnen bereiken. ADVERTENTIE De nieuwste tip voor Uw long drink: 'n TIP VAN BOOTZ Het bestuur van de Koninklijke Neder landse Voetbalbond heeft het door de voet- baltoto-commissie ontworpen rapport goed gekeurd. Woensdag is het in Den Haag aangeboden aan de ministers van Justitie en Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen. Het rapport doet een aantal suggesties, die erop gericht zijn te komen tot een wettelijk geregelde voetbaltoto, waarvan de op brengst, behalve uiteraard aan de win naars, ten goede zou komen aan de lichame lijke opvoeding en de sport benevens aan sociale en culturele organisaties. Mr. Blaisse, een van de uit drie leden bestaande voetbaltotocommissie van de KNVB, zeide tijdens een persconferentie in Den Haag ook een proeve van een wets ontwerp gereed te hebben, waarin hij de door de commissie gedachte vorm van voetbalpool heeft geschetst. Hij hoopte echter dat de regering zelf met een wets ontwerp zou komen. Aan het proefontwerp en een memorie van toelichting zal de com missie te zijner tijd bekendheid geven. Op onze sportpagina kan men meer lezen over het rapport van de voetbaltoto commissie en de doeleinden, die verwerke lijkt kunnen worden bij de instelling van een wettelijk geregelde voetbaltoto. LONDEN (Reuter). - Maarschalk Boel ganin en partijleider Kroesjtsjev hebben vanochtend om half tien in Londen ruim. vierhonderd persvertegenwoordigers ont vangen. Maarschalk Boelganin begon met het voorlezen van een verklaring, die zin voor zin in het Engels werd vertaald. Hij verklaarde dat de partij-secretaris en hij „dit merkwaardige land" verlieten vervuld van vriendschappelijke gevoelens voor het Britse volk en zijn regering. „Als een gevolg van ons verblijf hebben wij de overtuiging gekregen, dat het Britse volk geen oorlog wenst". „Wij zullen deze indrukken bij onze te rugkeer aan het Russische volk overbren gen en wij zijn er zeker van, dat zijn vriendschappelijke gevoelens jegens het Britse volk toenemen", aldus de Russische premier. Hij verklaarde, dat Kroesjtsjev en hij „niet bedrogen waren" in hun hoop om tot een betere verstandhouding met de Britse staatslieden te komen. Het slotcommuniqué noemde de premier „een document van grote politieke beteke nis". „Er kan geen twijfel over bestaan, dat deze verklaring zal worden toegejuicht door allen, die belang hebben bij de ver dere vermindering van de internationale spanning en bij het vestigen van vertrou wen tussen de staten". Onthullende, dat de besprekingen over de hereniging van Oost- en West-Duits- land gefaald hadden, zeide het ministerie verder: „Volgens het standpunt van Ha- rer Majesteits regering neemt de totstand brenging van de Duitse hereniging een prominente plaats in onder de problemen, welker oplossing wij moeten trachten te bevorderen. Wij zijn dan ook in het kader van de Parijse akkoorden van 1955 gebon den aan de plechtige belofte dit na te streven". Nieuwe conferentie De tekst van het slotcommuniqué werd donderdagavond laat, nadat beide Russi sche leiders per vliegtuig van een bezoek aan Schotland in de Britse hoofdstad wa ren teruggekeerd, door premier Eden en maarschalk Boelganin ondertekend. In de verklaring heet het, dat de be sprekingen aan beide zijden „in een geest van oprechtheid en realisme" gevoerd wa ren en dat de meeste internationale kwes ties van direct belang besproken waren". Tevens plaveiden Eden en Boelganin in de slotverklaring de weg voor een moge lijke nieuwe conferentie aan de top met de volgende woorden: „Zij (Engeland en de Sovjet-Unie) erkennen, dat een van de be- belangrijkste factoren voor het versterken van het internationale vertrouwen bestaat in het persoonlijk contact tussen leidende staatslieden, hetgeen positieve resultaten opgeleverd heeft". In de verklaring verbonden Engeland en de Sovjet-Unie zich plechtig om zich te la ten leiden door de principes van de UNO waaraan nog werd toegevoegd: „Zij zijn ervan overtuigd, dat de basis voor vriendschappelijke samenwerking en het vreedzaam naast elkaar bestaan van alle landen, ongeacht de sociale systemen van deze landen, de eerbied voor natio nale onafhankelijkheid en souvereiniteit. territoriale onschendbaarheid en niet-in- menging in de binnenlandse aangelegen heden van andere landen is". Eden naar Rusland De Sovjet-Russische premier, maarschalk Boelganin, heeft te Londen medegedeeld dat zijn Britse ambtgenoot Eden een uit nodiging om de Sovjet-Unie te bezoeken, heeft aanvaard. Er is, met het oog op an dere verplichtingen van Eden, nog geen da tum voor dit bezoek afgesproken. Londens commentaar Onze Londense correspondent meldt: Het slotcommuniqué van de conferentie in Lon den wordt hier „De verklaring van de hoop" genoemd. De passage over het Midden-Oosten wordt echter door som migen teleurstellend beschouwd, omdat de Russen zich tot niets hebben verplicht, waartoe zij reeds als lid van de UNO ver plicht zijn. Op de persconferentie zullen de Russen waarschijnlijk mededelen, dat zij Eden naar Moskou hebben uitgenodigd. Hi] kan moeilijk weigeren, maar het zal niet eenvoudig voor hern zijn een juiste datum in de naaste toekomst voor een bezoek aan de Sovjet-Unie vast te stellen. De confe rentie van Londen heeft nog eens de alge mene politieke lijn van de Russen beves tigd, namelijk dat zij zo lang mogelijk wil len vasthouden aan hetgeen zij in Oost- Europa en Duitsland verworven hebben en dat zij voor het ogenblik uitsluitend op deze LONDEN (AFP). Aneurin Bevan, de leider van de linkervleugel van de Brit- 'se Labour-partij, heeft in de „Daily- Express" de indrukken weergegeven, i die hij van de Russische leiders Boel- 5 ganin en Kroesjtsjev heeft gekregen. Na te hebben opgemerkt, dat er een groot contrast tussen beide mannen bestaat, beschrijft Bevan de Sovjet- 8 premier als „charmant, beschaafd en 8 een weinig gereserveerd". „Hij houdt met groot gemak en steunend op een 3 prettig gevoel voor humor kleine toe- 8 spraken van zuivere vorm. Zijn licha- 8 1 melijke vitaliteit is nooit erg groot en hij moet dan ook voor de eindeloze con- 5 ferenties, lunches, diners en recepties i veel putten uit zijn geringe energie- reserves. Bijgevolg geeft hij de indruk in zichzelf gekeerd te zijn, alsof hij 8 slechts half aanwezig is", i Bevan ziet Kroesjtsjev daarentegen als 8 een man vol dynamiek en met een grote f energie. „Hij geeft de indruk tegelijk 3 massief en licht te zijn. Hij is zeker van 3 zichzelf, zonder teveel tevreden met 8 zichzelf te zijn. Hij heeft de neiging zich zozeer door de kracht van zijn ar- gumenten te laten meeslepen, dat het denkbeeld dat iemand een andere me- ning zou kunnen hebben, hem bijna een belediging toeschijnt". „Hij houdt in zijn manier van spreken in het geheel 3 geen rekening met de etiquette en hij - onderbreekt anderen zo, dat hij hen schijnt uit te nodigen hetzelfde te doen. 8 Zo kan hij de indruk wekken onbeleefd 8 te zijn zonder dat het zijn bedoeling is". 8 Deze eigenschappen, zo meent Bevan, x 8 passen zeer goed bij de tegenwoordige 8 omstandigheden in de Sovjet-Unie. s „Doch het zijn niet noodzakelijkerwijze x 3 de kwaliteiten, welke vereist zijn voor 5 3 lange en delicate onderhandelingen, waarbij men rekening moet houden met hèt standpunt van anderen en zich 8 bereid moet tonen, tot een vergelijk te komen. Wanneer men evenwel Kroesjt- 3 sjev eenmaal heeft leren kennen, is het o niet erg moeilijk goed met hem over- weg te kunnen", aldus de leider van de Britse linkse socialisten. XCOCOOOCJOOOOOOCCCOOOOOOCXXIOOOOOOOOOOOOOOOOOOOCCOOOOOOOC basis naar een ontspanning streven. On middellijke resultaten schijnen te kunnen worden verwezenlijkt op het gebied van de culturele contacten. Dat er hier werke lijk iets bereikt is (hoe beschamend ook dat zulks pas na 10 jaar vrede mogelijk bleek) werd blijkbaar van zulk groot be lang geacht, dat de besluiten hieromtrent in een afzonderlijke bijlage van de ver klaring zijn neergelegd. Beter contact is inderdaad een psychologische voorwaarde om het jarenlange wantrouwen te over winnen. Belangrijk is vooral de in het voor uitzicht gestelde aanmoediging van de wederzijdse individuele bezoeken. Tot nu toe kwamen er nog geen individuele Rus sische toeristen naar het Westen. Voor Westelijke toeristen zal het nodig zijn de onoverkomenlijke roebelkoers te ver anderen. Boelganin heeft toegezegd, dat voor dit probleem een oplossing kan wor den gevonden. De Russen hebben de afge lopen weken een groter aantal B.B.C.-uit- zendingen in de Russische taal doorgelaten. De B.B.C.-uitzendingen in de talen der satellietstaten worden echter nog steeds geheel door storingen geblokkeerd. Zal de Sovjet-Unie echter ook de vrije verkoop van Westelijke litteratuur, dagbladen en tijdschriften toestaan, welke in Genève door Molotov geweigerd werd? De slotsom is, dat het resultaat van de besprekingen inderdaad een grondslag kan vormen, waarop verder zal kunnen worden voort gebouwd. Hoewel men gezien de ervarin gen uit het verleden voorzichtig zal moeten zijn met al te hoog gespannen verwach tingen, is het zeer wel mogelijk dat de ge publiceerde verklaring een keerpunt in óe betrekkingen tussen Oost en West kan be tekenen. Parijs meent: In diplomatieke kringen in Parijs was men donderdagavond van mening dat het Londense communiqué duidelijk aantoont dat de Russische leiders bij hun bezoek aan Londen volledig hebben gefaald in hun op zet om de Brits-Amerikaanse solidariteit te verzwakken. Zij zeiden dat de bespre kingen in het geheel geen concrete resul taten hebben opgeleverd. Washington zegt: In officiële kringen te Washington werd uit het communiqué de conclusie getrokken dat de Britse regering ondanks Russische vleierijen krachtig is blijven vasthouden aan zijn afspraken met de Verenigde Sta ten en andere geallieerden. Zij zeiden det het Russische bezoek is uitgelopen op een grootse demonstratie van Brits-Amerikaan se eenheid. ADVERTENTIE BARTELJ0RISSTR. HAARLEM' TEL 13439 3 EÈRO. B0LSTR. 48 A DAM TEL. 717162 Suede Damesjasjes in kleuren 110.- JOOOOOOCOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOC Wij maken er onze lezers op attent, dal j op maandag 30 april, Koninginnedag, ons blad niet zal verschijnen. OOOOOOOOOOOOOOtX>OOOOOOOOOOC)OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOCOCOOOOOC DIT NUMMER BESTAAT UIT VIERENTWINTIG PAGINA'S Walter Savage Landor: De tyrannie is nergens zo veilig als onder de vlag der vrijheid. Nieuwste foto van Koningin Juliana, gemaakt ter gelegenheid van haar verjaardag op maandag 30 april. DJAKARTA (United Press) In een zitting, die slechts tien minuten duurde, handelde rechter Macngkom de zaak Jungschlager, tegen wie de doodstraf wegens hoogverraad was geëist, maar die overleed voor vonnis kon worden gewezen, af. De rechter verklaarde dat er geen vonnis zou worden gewezen en dat de kosten van het proces door de Staat Indonesië zullen worden gedragen. Rechter Maengkom verklaarde dat de Indonesische wet geen voorzieningen had betreffende het ver oordelen van een gestorven beschuldigde. De zaak Jungschlager werd formeel voor altijd afgesloten. Deze uitspraak deed rechter Maengkom, nadat Sunarjo in het begin van de zitting het officieel doodscertificaat aan het Hof had voorgelezen en er zijn spyt over had uitgedrukt dat de wet geen mogelijkheid vrijliet over een dode een oordeel uit te spreken. Na de zitting vroeg rechter Maengkom aan mevrouw Bouman of ze van plan was Indonesië te verlaten. Zij zei echter dat ze nog meer te doen had, „Schmidt moet nog verdedigd worden". Een van de belang- WASHINGTON (Reuter) Richard Nixon heeft bekend gemaakt dat hij zich bij de komende verkiezingen opnieuw be schikbaar zal stellen voor verkiezing tot vice-president. Hij maakte dit bekend op Richard Nixon het Witte Huis na een bespreking met pre sident Eisenhower. De woordvoerder van net Witte Huis, Hagerty, zei na deze be kendmaking dat Eisenhower verheugd is dit besluit van de vice-president te ver nemen. De tot dusver bekende uitslagen van de voorverkiezingen in Pennsylvania, Mas sachusetts en Alaska tonen aan, dat Eisen hower een grote voorsprong heeft op de democratische leider Stevenson. De op komst was gering. In Pennsylvania heeft Eisenhower vol gens de uitslagen totnogtoe ongeveer 900.000 stemmen behaald tegen Stevenson 600.000. De democratische tegen-kandidaat van Stevenson, senator Kefauver, heeft on geveer 37.000 stemmen gekregen. In Mas sachusetts is de voorlopige uitslag: Eisen hower 52.000 stemmen, de democraat Mc Cornack 28.000 en Stevenson 19.000 stem men. In Alaska heeft Eisenhower 3500 stemmen tegen Stevenson 2700 en Kefauver 1600 stemmen. rijkste getuigen vroeg na de zitting aan Maengkom wie nu het proces moest be talen en of de regering dat nu zou moeten doen. De rechter bevestigde dat. „Dat is niet eerlijk", riep deze getuige uit. Tegen mevrouw Bouman riepen ze: „Arresteer haar". Toen mevrouw Bouman de rechts zaal verliet voegde ze rechter Maengkom toe: een zware last moet er van uw schou ders zijn gegleden. Het ministerie van Voorlichting heeft een verklaring uitgegeven, waarin onder streept wordt, dat de wegens beweerde subversieve activiteit gearresteerde Neder landers een eerlijke berechting zullen krij gen en dat zij, die onschuldig worden be vonden, onmiddellijk zullen worden vrij gelaten. In de verklaring wordt echter be weerd dat er sterk belastend bewijsmate riaal tegen deze arrestanten bestaat. In de per radio uitgezonden verklaring wordt de Nederlandse minister van Buitenlandse Za ken Luns er van beschuldigd zich te men gen in de Indonesische politiek, met zijn verklaring dat het voor Indonesië onmoge lijk is geworden het onrecht dat Leon Jungschlager geschied is ongedaan te maken. John Jung, de zoon van Jungschlager, is blijkens een mededeling van een woord voerder der militaire autoriteiten in Washington op weg naar Nederland. Jung heeft dertig dagen verlof gekregen en is woensdag per vliegtuig uit Alaska ver trokken. ADVERTENTIE Het College van Rijksbemiddelaars heeft een loonsverhoging van 3 percent in de landbouw goedgekeurd. Deze drie percent is de helft van het maximum van zes per cent dat de regering onlangs heeft toege staan voor een algemene loonsverhoging. Deze loonsverhoging van drie percent is in overeenstemming met het advies van het bestuur van het Landbouwschap. Zij zal in de prijzen mogen worden door berekend. Op grond hiervan zal de verre- kenprijs van melk met ingang van. 1 mei verhoogd worden tot 26 cent, hetgeen be tekent, dat consumptiemelk eveneens met een cent per liter in prijs zal worden ver hoogd. Deze loonsverhoging, die volgt op een verhoging van de uurlonen in februari in de landbouw, zal weinig invloed hebben op de brood- en suikerprijzen. ADVERTENTIE CENTRUM GALERIJ - Tel. 4302 Eens ons geprobeerd, dan steeds begeerd. ROOMIJSTAARTEN v aƒ3.50 Wij verwerken alleen en alleen ROOMBOTER DE BILT, vrijdag 10 uur: Om het nabij de Azoren gelegen gebied van hoge druk, dat langzaam in betekenis afneemt, blij ven verschillende depressies circuleren. In de eerste plaats betreft het hier een sto ring, die gisteren nabij de zuidpunt van Groenland ontstond en nu in diepte toene mend via Schotland naar het zuiden be weegt. Een volgende diepere depressie na dert de zuidpunt van Groenland en trekt in de richting van IJsland. Boven Frank rijk en Italië is nu een gecompliceerd la gedrukgebied tot ontwikkeling gekomen, onder invloed hiervan namen in onze om geving de luchtdrukverschillen toe en werd de wind noord tot noordoost. Iets koudere lucht stroomde hierdoor in de onderste ni veaus binnen. Daar het lagedrukgebied vrij veel bewolking met zich bracht, kwam echter, behalve in de noordelijke provin cies, bijna nergens nachtvorst voor. Belangrijke veranderingen in het thans heersende weertype worden nog niet ver wacht. De kans op enkele plaatselijke buien blijft, mede onder invloed van de over Schotland naar het zuiden trekkende depressie bestaan. (van hedenmorgen 7 uur) Weers- toestand w> i b .S-g 'u a SPECIAAL DEZE ZATERDAG SLAGROOMPUNTEN ƒ0.27 per stuk 6 RINGERS REPEN ƒ1 MARSEPAIN met noot 100 gr. ƒ0.65 le klas banketbakkerij HAZENBERG Centrum Galerij - Tel. 6479 BUENOS AIRES (Reuter) Argentijnse regeringstroepen hebben de stad Cordóba gisteren geïsoleerd. Zij plaatsten mitrail leurposten langs de hoofdstraten, onder zochten alle auto's, vroegen alle voorbij gangers om legitimatiebewijzen en ver richtten meer dan honderd arrestaties. De gearresteerden werden beschuldigd van samenzwering tegen de staat. Cordóba toonde zich sterk anti-Peronis- tisch tijdens de revolutie, die zeven maan den geleden een einde maakte aan het be wind van Perón. In bestuurskringen van de provincie Cordóba is gezegd dat er in Bue nos Aires een verklaring voor deze dras tische maatregelen gegeven zou worden, doch de persvertegenwoordiger van presi dent Arainburu verklaarde niet op de hoogte te zijn van het gebeurde. Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Dublin Londen Amsterdam Brussel Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zürich Genève Locarno Wenen Innsbruck Rome licht bew. nevel nevel regen zwaar bew. licht bew. geheel bew. zwaar bew. zwaar bew. zwaar bew. regen nevel licht bew. nevel nevel zwaar bew. nevel zwaar bew. licht bew. geheel bew. zwaar bew. zwaar bew. zw o nno windstil nnw nw no nno windstil tl n windstil nw zo ono windstil o nno windstil windstil w windstil 0) C 4) - ZB 0,2 0 0,1 0,1 1 7 2 0 0 0 8 0 6 0,4 11 0 7 0 9 0 8 0 8 0 4 0 12 6 Den Helder licht bew. mat. ono 6 0 Ypenburg geheel bew. mat. nno 6 0 Vlissingen geheel bew. mat. nno 7 0,1 Eelde half bew. zw. nno 3 0,1 De Bilt zwaar bew. mat. nno 6 0 Twente zwaar bew. matige no 5 0 Eindhoven zwaar bew. matige no 6 0,1 Vlv. Z.-Limb. lichte regen matige o 7 0,6 Neerslag laatste 24 uur. NOG STEEDS TAMELIJK KOUD Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van vrij dagavond tot zaterdagavond, opge maakt om 11.15 uur: Veranderlijke bewolking met enkele verspreid optredende buien. Zwakke tot matige wind uit noordelijke rich tingen. Weinig verandering in tempe ratuur. 28 april Zon op 5.18 uur, onder 20.02 uur. Maan op 23.50 uur, onder 7.06 uur. Hoog en laag water in IJmuiden Vrijdag 27 april Hoog water: 5.03 en 17.25 uur. Laag water: 0.44 en 13.09 uur. Zaterdag 28 april Hoog water: 5.39 en 18.01 uur. Laag water: 1.21 en 13.45 uur. XXXXXXXX»CX»OCXXX)0OOO(X3OOnnononniVYyYYYYYYVyyvyy^

IJmuider Courant | 1956 | | pagina 1