Uitbreiding van recreatiegebieden in Caprera en bij het duinmeer Aanleg wegen omgeving Bovenweg Motie over verkoop van gronden in IJselmeerpolders aangenomen Roomboter/ Droogmalen van de polder Wetering- West is aangevangen Leei~zame rondgang door Bloemendaaï Ik eet toch roomboter op mijn brood!' Gehucht Nederland (waar geen woning nood heerst) spoedig uit isolement Minister Van de Kieft leed nederlaag Zjoekov gaat Rode leger op nieuwe leest schoeien Oostduitse ex-minister Fechner begenadigd Algemene amnestie voor honderden veroordeelden Russisch straalpassa^iers- vliegtuig te bezichtigen Röchling yvil staalbedrijf in de Saar niet verkopen Alles smaakt beter met ■4 "m VRIJDAG 27 APRIL 1956 Bloemendaaï is bekend om zijn fraaie duinen, buitenplaatsen en andere recreatie gebieden, die niet alleen het wonen in de gemeente aantrekkelijk maken, maar ook vele wandelaars uit rand-gemeenten trekken. De mogelijkheid om van het natuur schoon te genieten wordt steeds uitgebreid, dank zij het streven van het college van B. en W., daarbij gesteund door de gemeenteraad. Van recente datum is de aankoop van Caprera.' Binnen afzienbare tijd is de openstelling van het duinmeer en omgeving langs de Zeeweg te verwachten en nabij de Bovenweg en Oosterduin in Aerdenhout en in de omgeving van de Noordlaan zullen terreinen betreden kunnen worden, waar woningen gebouwd zullen worden. Bosranden blijven behouden. Het vraagstuk van uitbreiding der re creatiegebieden is voor een gemeentebe stuur niet gemakkelijk. In de eerste plaats spelen de financiën een rol en in een ver gadering van de gemeenteraad van Bloe mendaaï heeft de burgemeester, dr. D. H. Peereboom Voller meegedeeld, dat ge meenten met buitenplaatsen, die bewaard moe.ten blijven, contact dienen te onder houden met het rijk. Een ander aspect van het vraagstuk is de wijze van openstellen. De leden van de Bloemendaalse raad zullen aan dit punt donderdag aandacht hebben besteed, toen zij op uitnodiging van B. en W. aan een excursie deelnamen en belangrijke punten bezochten. Een bezoek werd o.a. gebracht aan Caprera. Het woonhuis, gelegen aan de oostzijde van de Brederodelaan, zal bin nenkort verkocht worden en het gedeelte ten westen van de weg zal voor een be langrijk deel als recreatiegebied worden ingericht. Tijdens de wandeling van de raadsleden om het prachtige meertje van Caprera en over de „buurweg", de weg langs de duinvoet, die in vroeger eeuwen de „noord-zuidverbinding" vormde, kre gen zij een indruk, welk een wijs besluit er genomen was. De plannen over de in deling van het buitengoed zijn nog niet be kend. Men denkt er over om nabij de Berg weg tennisbanen aan te leggen, ter vervan ging van die, welke op het ogenblik aan de Joh. Verhulstweg in Duinwijck liggen en om de strook nabij het Openluchtterrein in te richten als parkeerterrein. Dat men vooralsnog niet geestdriftig is voor openstellen voor een ieder is te begrij pen; het is echter te hopen, dat voor na tuurliefhebbers het fraaie terrein nabij het meertje opengesteld wordt. Zij dienen dan mee te werken, dat de omgeving onge schonden blijft. Onder leiding van de heer P. van der Maas, chef van de afdeling plantsoenen der gemeente Bloemendaaï, is er in de afgelopen winter reeds ge werkt, om overbodig hout en gewas te ver wijderen. Duinmeer Wethouder de heer A. van Geluk, die vele initiatieven ontwikkeldt, om de ge meente te verfraaien, is reeds lang met de dienst van Publieke Werken bezig een re creatiegebied aan de zuidzijde van de Zee weg te maken. Dat komt nabij het helm monument. Een meer is in de duinen ge graven en al 2 winters hebben schaatsen rijders er hun hart opgehaald. Er kan een baan aangelegd worden voor internationale wedstrijden. Organisatoren hiervan vinden het gewenst, dat het eiland in het duin meer zal verdwijnen, maar hiervoor voelt de heer Van Geluk natuurlijk niets. Het eilandje ligt er prachtig en kan eventueel gebruikt worden door de jeugd, als zij zich in het één-meter diepe meer wil ver maken. Wanneer de raad een krediet be schikbaar stelt kan het huidige terrein van ruim acht hectare uitgebreid worden naar het zuiden en het oosten. De vroegere ko nijnenopslagplaats, die geen dienst meer doet, kan er bij getrokken worden. De heer Van Geluk verwacht dat het terrein over een of twee jaar in exploitatie genomen zal worden. Dan zal er een theehuis ge bouwd moeten zijn. Over de wijze van ex ploiteren kan nog niets worden meege deeld, omdat de raad zich daarover moet uitspreken, maar de wethouder voelt er weinig voor een ieder gratis toe te laten. Dan zal spoedig veel beschadigd zijn. Een goede oplossing noemde hij het heffen van een entree van bijvoorbeeld veertig cent. Voor dit bedrag kan men tevens een con sumptie bestellen. Naaldenveld De leden van de gemeenteraad hebben ook een bezoek gebracht aan het Naalden veld, dat in het bezit is van verscheidene eigenaren. Vroeger is de indruk gevestigd, dat er op de terreinen gebouwd zou mogen worden, maar inmiddels is gebleken, dat daarvoor van de autoriteiten geen toestem ming verkregen zal worden. Hoe de ont wikkeling in de toekomst zal zijn, is niet te zeggen, vooral omdat er meer dan één eigenaar over een gedeelte beschikt. Wij vernamen, dat één van hen plannen koes tert, zijn gedeelte te verkopen. In ieder geval vormt het Naaldenveld, dat voor het publiek verboden gebied is, een fraai wandelterrein en vele Bloemen dalers en Haarlemmers, die voor de oorlog in de gelegenheid waren het Naaldenveld te betreden, zullen zich dit herinneren. Afgewacht dient te worden of ook het Naaldenveld gevoegd kan worden tot de recreatiegebieden waar men onder be- Tijdens het bezoek van Bloemendaalse raadsleden aan de werf van Pulieke Wer ken te Overveen kon burgemeester dr. D. H. Peereboom Voller de verleiding niet weerstaan, om als spuitgast op te treden. paalde voorwaarden van de natuur zal genieten. „De hogedijk" Tijdens de excursie kregen de raadsleden een inzicht van „de hoge dijk", zoals de burgemeester de gedachte weg door het noordelijk gedeelte van Aerdenhout in de vergadering van de gemeenteraad genoemd heeft. Op het provinciale wegenplan is een weg aangegeven van Heemstede naar Bentveld, maar als die tot stand zou ko men, wordt hij drie en halve meter in de hoogte aangelegd. Dan zou de Vondel school moeten verdwijnen of de weg zou over deze school moeten leiden. De burge meester hoopt natuurlijk, dat het provin ciale plan niet verwezenlijkt zal worden en dat het plan ir. De Ranitz de aandacht zal hebben van de autoriteiten. Bouw woningen Op welke wijze het gemeentebestuur wil meewerken de woningnood te verminde ren, bleek tijdens bezoeken aan Bloem en daal-noord, Aerdenhout en Vogelenzang. Voor het noordelijk gedeelte is het uit- breidingsplan-Noordlaan vastgesteld en als het goedgekeurd is zullen er woningwetwo ningen verrijzen. In Aerdenhout worden in het plan Bovenweg-Van Haemstedelaan de wegen aangelegd. Er zullen ongeveer hon derd woningen worden gebouwd, waarvan de eerste binnenkort gereed komt. De gronden zijn bijna verkocht. Er was een plan voor meer dan tweehonderd wonin gen, maar Gedeputeerde Staten hebben het uitbreidingsplan Bovenweg, dat het zuidelijk gedeelte betreft, niet goedge keurd, omdat niet bekend is, waar eventueel de provinciale weg door Aerden hout loopt. Hetzelfde geldt voor het uit breidingsplan tegenover de Vondelschool. In de omgeving van de Amalia van Solmslaan kunnen binnenkort tweeën twintig woningen gebouwd worden. De rioleringswerkzaamheden, die in eigen beheer worden uitgevoerd, vorderen. Een vijftal woningen zal tot stand komen op de in 1899 gesloten begraafplaats in Voge lenzang, de grond'is bouwrijp gemaakt. Andere bezoeken De raadsleden zagen enkele scholen, be zochten de Gemeentewerf, waar de direc teur van Publieke Werken, de heer Y. E. Dijkstra, die deze dag de vroede vaderen voortreffelijk rondleidde, de scepter zwaait, kregen les op het bureau van politie van hoofdinspecteur de heer J. Voerman en een brigadier aan de verkeerstafel, zagen tijdens een demonstratie van de nieuwe brandweerauto, dat de brandweer over goed materiaal beschikt, moesten consta teren, dat het aanbeveling verdient de aula op de begraafplaats aan de Bergweg te verbeteren, en brachten een bezoek aan de gemeentekwekerij aan de Veldlaan, waar deskundig personeel grote zorg be steedt aan bloemen en planten. Hier bleek hoe het mogelijk is de parken en plant soenen zo prachtig te onderhouden. De dag bracht een leerzame rondgang door de gemeente Bloemendaaï, waarbij de burgemeester zich een goede gastheer toonde. (Van onze parlementaire redaeteur) De nieuwe cultuurgrond in de IJselmeerpolders wil de regering voorlopig alleen ver pachten. Tegen de ?in echter van minister Van de Kieft, van de socialisten en de com munisten, heeft de Tweede Kamer gisteren met 42 tegen 24 stemmen een motie aan genomen, waarin als haar oordeel wordt uitgesproken dat de verdere uitgifte van gronden zowel in de vorm van verkoop als van pacht en erfpacht dient te geschieden. In de motie wordt de regering uitgenodigd, van de gronden buiten de staatsexploi tatie een ruim deel in pacht uit te geven en voor het dan nog resterende gedeelte te streven naar een uitgifte in eigendom en erfpacht, bij voorkeur naar uitgifte in eigen dom, waarbij met name dient te worden gelet op eigenaren-grondgebruikers van het oude land, die tengevolge van overheidsmaatregelen cultuurgrond moeten afstaan. In deze motie, die de heer Biewenga (AR) indiende met steun van de heren De Rui ter (CHU), Ritmeester (VVD) en Lemaire (ex-KNP), was door een wijziging tege moetgekomen aan de verlangens van de heer Engelbertink (KVP) zodat deze ervan afzag een aparte motie in te dienen ten gunste van verkoop aan boeren, die als ge volg van de aanleg van een vliegveld of stadsuitbreiding hun oude land moeten prijsgeven. Tevoren had minister Van de Kieft opgemerkt, dat onteigening of gedwongen verkoop van eertijds bezeten land geen recht kan geven op grond in de IJselmeer polders. Men moet onder meer rekening houden met de selectie-eisen. Wel wordt er alle aandacht besteed aan hen, die van elders moeten wegtrekken. Zo zijn in 1959 van de 69 in het kader van sociaal beleid en sanering uitgegeven gronden 26 aan der gelijke „verdrevenen" gegeven op een ge heel van 133 uitgegeven gronden. De mi nister kan de grote bezwaren tegen de ge bezigde vorm van erfpacht niet erkennen. Er zijn ook wel nadelen aan verbonden, maar er staan grotere voordelen tegenover. De regering is eenstemmig, zo verklaarde hij, van oordeel, dat uitgifte in eigendom aan particulieren door verkoop niet raad zaam is. Hij erkende, dat verschillende van zijn ambgenoten er wel voor zouden voe len, maar niet op dit moment. Wat heeft een motie voor zin, zo vroeg minister Van de Kieft, nu de Kamer bin nenkort ontbonden wordt en het kabinet op 13 juni demissionair zal zijn. Hierop betoogde de heer Bi e w e n g a (A.R.), dat het niet zo belangrijk is of er een kabinetswisseling komt. Een motie, als hij had ingediend, kon toch ook een nut tige aanwijzing voor het komende kabinet zijn? De minister zinspeelde hierna op de anti-revolutionaire afkeer van moties en merkte op, dat de anti-revolutionairen er niet van houden, dat de Kamer aldus op de stoel van de regering gaat zitten. Daar bij komt nog, dat deze regering, die weldra aftreedt, zulk een motie niet zou kunnen uitvoeren, al zou zij dit willen. De heer Biewenga zwichtte echter niet. Hij vreesde dat achterwege laten van de door hem verlangde uitspraak tot verkeerde gevolg trekkingen zou kunnen leiden. Na een her haalde bestrijding door de minister werd de motie echter met 42 tegen 24 stemmen aangenomen. Alleen de P.v.d.A. en de com munisten stemden tegen. De verdere middag ging heen met op merkingen van een reeks afgevaardigden over de grenswijziging van Giessendam. Vandaag antwoord minister Beel. Toelagen verdubbeld De Kamer heeft met algemeene stemmen besloten de toelagen, die de ridders der Militaire Willemsorde en de broeders in de Orde van de Nederlandse Leeuw genieten, te verdubbelen. De toelage bij de Militai re Willemsorde zal bedragen voor de on derluitenants de adjudant-onderofficie ren en de met deze gelijkgestelden 650 gul den per jaar, voor de sergeants-majoor 540 gulden en voor de overigen beneden de rang van officier 400 gulden. De broeders in de Orde van de Neder landse Leeuw zullen een toelage van 400 gulden per jaar genieten, waarvan na hun overlijden de helft aan hun weduwen wordt uitgekeerd. De zaak-Schokking Voorts zij nog vermeld, dat de Kamer commissie van Binnenlandse Zaken er nog niet in geslaagd is het eens te worden over een voorlopig verslag naar aanleiding van de motie van minister Beel over de zaak- Schokking. Zij kreeg uitstel tot 1 juni. Vóór de verkiezingen komt er dus niets meer van een openbaar debat over die kwestie en wellicht zelfs ook niets meer van een Voorlopig Verslag. MOSKOU (Reuter) De Sovjet-minister van Defensie, maarschalk Zjoekov, acht „verbetering van het gehele stelsel van militaire en politieke opleiding" van het Sovjet-leger en de vloot nodig. Hij heeft zich uitgesproken voor verbetering van de politieke propaganda onder de militairen en een uiterste discipline, aldus meldt het blad „Rode Ster". De „dode hand" van het Stalinisme in militaire aangelegenheden moet vervangen worden door „een militair denken, gebaseerd op een objectieve ana lyse van de huidige werkelijkheid". Er moet een nieuw militair handboek komen over de „basis van de Marxistisch-Leninis- tische leer inzake oorlog en het leger, een handboek dat een juist gebruik maakt van Lenins denkbeelden en dat tevens rekening houdt met het bijzondere karakter van de militaire ontwikkeling in de huidige tijd", aldus de maarschalk. Vliegt Sabena op Moskou? De Belgische luchtvaartmaatschappij Sa bena heeft in beginsel toestemming ge kregen een luchtlijn BrusselMoskou te openen, aldus heeft de directeur mede gedeeld. BERLIJN (Reuter) President Pieck van Oost-Duitsland heeft medegedeeld dat de voormalige Oostduitse minister van Justitie, Max Fechner, die in 1953 bij een zuivering uit zijn ambt werd ontzet en gevangen gezet, begenadigd is. Tezamen met Fechner zijn 77 anderen op vrije voe ten gesteld, onder wie Paul Bander en Paul Szillat. Fechner werd 15 juli 1953 als minister ontslagen wegens „staatsvijandig optre den". Na de anti-communistische woelingen in Oost-Duitsland van 17 juni 1953 had hij in dagbladen geschreven dat geen arresta ties moesten worden verricht, zonder dat tevoren een bevel tot inhechtenisneming was uitgevaardigd, dat arrestanten binnen 48 uur voor een rechter behoorden te wor den geleid en dat staken geen strafbare daad is. Van officiële zijde is nimmer iets over een arrestatie, berechting of veroor deling van Fechner medegedeeld. Hij werd als minister van Justitie opgevolgd door (rode) Hilde Benjamin, een zijner scherpste critici, die deze functie nog steeds bekleedt. Paul Bander, die als staatssecretaris werkzaam was bij het ministerie van Be voorrading, werd in 1952 wegens „onacht zaamheid" geschorst. Pas in 1954 werd be kend gemaakt dat hij, op grond van „sabo tering der levensmiddelenvoorziening", tot zes jaar dwangarbeid was veroordeeld. Paul Szillat, de vroegere burgemeester van Rathenau, in Brandenburg, is een vooraanstaande communist. Hij werd in 1951, op grond van „onregelmatigheden" bij zijn ambtsuitoefening, gearresteerd. De Oostduitse ministerraad heeft een al gemene amnestie afgekondigd, behalve voor hen die wegens de ergste oorlogsmis daden veroordeeld zijn. Volgens het Oost duitse persbureau ADN geldt de amnestie voor 698 personen die door Russische mili taire en Oostduitse burgerlijke autoriteiten veroordeeld zijn. Slechts 52 personen zou den nog vastgehouden worden. Hun von nissen zouden nogmaals aan een diepgaand onderzoek onderworpen worden. Veertien der vrijgelatenen zijn in West-Berlijn aan gekomen. Zij deelden mede, dat 97 gevan genen naar hun woonplaatsen in Oost- Duitsland zijn gezonden. Achttien anderen zijn onderweg naar familie in West-Duits- land. Een bewonderenswaardig produkt LONDEN (United Press) De Rus sische ambassade in de Britse hoofdstad heeft bekend gemaakt, dat het publiek in de gelegenheid gesteld zal worden om twee Russische straalpassagiersvliegtuigen van het type Tu-104 op London Airport te be zichtigen. Een woordvoerder van de ambassade deelde verder mee, dat Britse parlements leden uitgenodigd zijn om een derde toe stel van dit type te bezichtigen. De Tu-104, waarmee het Westen enige weken geleden voor de eerste maal kennis maakte toen de chef van de Russische ge heime politie, generaal Iwan Serov, naar Engeland kwam om het bezoek van Boel- ganin en Kroesjtsjev voor te bereiden, heeft toen groot opzien in westelijke luchtvaart kringen gebaard. De bewondering van de Westelijke des kundigen gold vooral de straalmotoren van dit slanke vliegtuig. In het westen is men er namelijk nog niet in geslaagd straal motoren te bouwen, die zo krachtig zijn, dat twee daarvan een toestel van de grootte van de Tu-104 kunnen voortstuwen. Amerikaanse straalbommenwerpers van overeenkomstige grootte zijn met vier straalmotoren uitgerust. De familie Röchling heeft de Westduitse bondsregering en de Franse regering mede gedeeld, dat zij niet langer bereid is haar staalfabriek te Völklingen aan Frankrijk en West-Duitsland te verkopen. Zij had er op 30 april 1955 in toegestemd de fabriek te verkopen, nadat de Franse regering te kennen had gegeven, dat zij er op stond deze verkoop te ontvangen als tegenpres tatie voor haar aanvaarding van het sta tuut voor het Saargebied. De Röchlings zijn nu echter van mening, dat hun aanbod tot het verkopen van de fabriek overbodig is geworden, daar het statuut bij het referen dum op 23 oktober 1955 is verworpen. De familie Röchling zou voor haar staalbedrijf, dat een produktiecapaciteit van 860.000 ton per jaar heeft, een prijs van tweehonderd miljoen Zwitserse franks ontvangen. De leider van de democratische partij van het Saargebied, dr. Schneider, een der felste tegenstanders van het statuut voor het Saargebied en een der voorstanders van de familie Röchling heeft in het parle ment van het Saargebied een wetsvoorstel ingediend, dat tot strekking heeft een refe rendum te houden over het lot van het be drijf. Het is vrijwel zeker, dat zich bij een referendum een meerderheid zou uitspre ken tegen de verkoop van de staalfabriek. Sedert het einde van de oorlog staat de fabriek onder Frans bestuur. ADVERTENTIE (IK Het is verontrustend, dat wij Nederlanders niet wat meer over hebben voor kwalitatief betere maaltijden. Wat hebben wij aan onze welvaart als wij niet meer aandacht besteden aan de beste, gezonde voeding? Ik zeg met opzet „wij in Nederland", want in het buitenland heeft men heel wat meer over voor een werkelijk fijne en vitaminenrijke maaltijd. Daar wordt b.v. veel meer roomboter gebruikt. Zelfs 2 x tot bijna 3 x zoveel als bij ons Gelukkig komen de laatste tijd steeds meer Nederlanders tot de overtuiging, dat het belangrijk is om gezonder te eten met room boter. U hoort dan ook steeds vaker zeggen: „Ik eet tèch roomboter op mijn brood!" Beter eten met room boter kost weliswaar meer, maar het is deze extra kosten dubbel en dwars waard! De nauwkeurige cijfers zijn: in Denemarken 2,87 x zoveel België. Duitsland. Frankrijk Zwitserland Publikatie: Het Nederlands Zuivelbureau, 's-Gravenhage 'Kb. oiK' In het land van Vollenhove is men thans definitief begonnen met het droogmalen van de 727 ha. omvattende polder Wete ring-West, waarin het miniatuurdorpje Ne derland is gelegen. Dit dorpje, dat ook wel wordt genoemd „Nederland waar geen wo ningnood heerst", is feitelijk een gehucht, dat zijn oorsprong vond in de vervening, die in de kop van Overijsel eeuwenlang het hoofdmiddel van bestaan is geweest. Later werd het een gemeenschap van kleine vee houders, waarvan sommigen tevens de visserij uitoefenden. Evenals in de andere waterdorpen van Noordwest-Overijsel was de punter hier het vervoermiddel bij uit stek, maar Nederland is nu door polder kaden omgeven en ofschoon het gehucht zeif buiten de inpoldering blijft zijn de vaartuigen er thans opgelegd. Het dorpje Nederland maakt deel uit van het vroeger uitgeveende gebied tqr weers zijden van de wetering die vroeger gegra ven werd voor afvoer van de in de omge ving gebaggerde turf, alsmede ten behoeve ADVERTENTIE Niet te scherp, niet te zuur; heerlijk pittig en... niet duur Op de Highgate-begraafplaats te Londen hebben de Russische leiders Boelganin en Kroesjtsjev donderdag een krans gelegd bij het daar opgerichte standbeeld voor Karl Marx, .dat half maart van dit jaar werd onthuld. De foto toont de Russische premier en de partij-secretaris voor het beeld staand na het leggen van de krans. van de scheepvaart tussen Overijsel en Friesland. Oostelijk van dit vaarwater ligt polder Wetering-Oost, een polder ter grootte van 984 ha., die deels reeds ontgon nen en in cultuur gebracht is. Het gemaal aan de rand van deze polder zorgt thans ook voor het leegmalen van de afdeling- West waaruit het water onder de wetering door op de boezem van het waterschap Vollenhove wordt afgevoerd. Het peil in de nieuwe polder-West daalt reeds gestadig en het zal niet zo heel lang meer duren of het eigenlijke ontginningswerk zal hier een aanvang kunnen nemen. Wanneer de polder geheel drooggevallen is, zal eerst een weg van de wetering naar Nederland worden aangelegd, die laatstge noemde buurtschap uit haar isolement zal verlossen. Als ook de wegsloten zijn ge maakt kan worden begonnen met het gra ven van de gavelsloten, dat wel het gehele jaar 1957 zal duren en mogelijk een deel van 1958. In dat jaar of in 1959 kan dan de eerste egalisatie worden uitgevoerd en naar dit tijdschema gerekend zou dan in 1960 de eerste landbouwoogst van het nieuw ontgonnen gebied kunnen worden ver wacht. Van de totale oppervlakte van polder Wetering-West wordt voorlopig het noor delijk deel ter grootte van ongeveer 250 ha. nog niet drooggemalen. Daarom is er een voorlopige kade gemaakt en noordelijk daarvan blijft het oude peil dus nog ge handhaafd. In dat noordelijk gebied ligt de eendekooi van de heer Pen. Deze kooi wordt nog als zodanig geëxploiteerd, maar zij valt niet onder het planologisch be schermde gebied en is dus gedoemd om aan de inpoldering te worden opgeofferd. Voor de ontsluiting van de nieuwe polder is een wegenplan ontworpen met als hoofd weg een gedeelte van de geprojecteerde zuid-noord verbinding tussen Giethoorn en de Friese rivier De Linde. Deze nieuw weg zal midden door het reeds ingepolderde en nog in te polderen gebied lopen. Aanslui tend eraan zullen landbouwwegen worden aangelegd. ADVERTENTIE Verkooplokaal NOTARISHUIS IK Directeur W. N. WOLTERINK Bilderdtikstraat b(1 de Zttlwea Haarlem - Tel IK 2500) 11978 INBOEDELVEILING 8/9 MEI 1956 Inzendingen van aangenomen huisraad worden dagelijks Eigen afhaaldienst Schriftelijk onderwijs. Er is een com missie van beroep ingesteld door de Stich ting Ispectie van het Schriftelijk Onderwijs, die in het vervolg het beroep zal behande len dat wordt gedaan door instellingen voor schriftelijk onderwijs, waarvan de aanvraag om erkenning door de inspectie is afgewe zen. De commissie van beroep bestaat uit acht leden. De voorzitter is jurist.

IJmuider Courant | 1956 | | pagina 7