„A.A." wil de alcoholist helpen van de drank af te blijven Kerkdiensten De FIVOY gaat dit jaar echt kamperen Nog volop strijd om bovenste plaats in de derde klasse Tuinders oogsten „a la hausse" Niet de drank van de man af maar de man van de drank af' 12 BINNENKORT OOK IN IJMUIDEN ACTIEF Maximaal 240 „IJmonden" naar de Kriemelberg VOETBAL IN KENNEMERLAND Beverwijk verdeeld in Rode Kruis-wijken Campagne '56 kan 6000,- opbrengen Doktersdienst IJmuiden De koude schept een tekort aan tulpen Brandweer bluste riethoop Frof. Romme spreekt in Beverwijk Kinderdiensten F. J. v. Hall exposeert bij „Felison" Amateurfotografen organiseren „foto-rally" Agenda voor Beverwijk ZATERDAG 28 APRIL 1956 De eerste vergadering, die de werkgroep Beverwijk van de „Alcoholics Anonymous", de wereldorganisatie, die als „AA" een geslaagde poging onderneemt aan de drank verslaafden terug te brengen tot het leven en de gezondheid, gisteravond in de boven zaal van Het Centrum heeft gehouden, heeft niet alleen een brede belangstelling ge trokken, maar ook een aantal ophelderingen verschaft omtrent de verhouding tussen deze AA en de principiële geheelonthouders. Daar ging het weliswaar niet in de eerste plaats om, want het was de bedoeling aan de hand van een paar films en een voordracht van dr. Krauweels, de directeur van het Amsterdamse consultatiebureau voor Alcoholisme, de achtergrond van de AA uit de doeken te doen, maar aangezien er tijdens het openbaar debat na afloop enige drankbestrijders in het geweer kwamen, ontspon zich toch een belangwekkend ge sprek. Voorts kan worden meegedeeld, dat de AA ook in IJmuiden haar activiteiten gaat ontplooien en wel van 8 mei af op dins dag- en donderdagavond in het gebouwtje aan de Abeelenstraat, dat voor dit doel door het gemeentebestuur is afgestaan. Vruchtbaar werk De heer Krauweel heeft als „praktise rend" en uitermate praktisch redenerend wetenschapsman, wiens taak het is de uit wassen van het drankmisbruik te bestrij den, zijn bewondering voor de Alcoholics Anonymous niet pogen te verbloemen. Hij zag in deze groepering, die hij zelf heeft helpen overplanten uit Amerika naar Europa een buitengewoon vruchtbaar wer kende organisaite, die nu al bijna 400.000 verstokte alcoholisten baat heeft verschaft. Degenen, die zich tot de AA wenden moeten er van uitgaan, dat zij niet tegen sterke drank bestand zijn ook niet als gelegenheidsdrinkers. De twaalf stappen Bovendien zullen zij principieel moeten toegeven, dat zij de strijd tegen het alco holisme, dat hen als een ziekte bedreigt, beslist niet alleen kunnen voeren: daar voor is andere hulp nodig. Er zijn „twaalf stappen" voor hen, die genezen willen, uitgestippeld twaalf stappen, die wel iswaar rekening houden met een hogere macht, maar toch ook weer niet zuiver religieus redeneren. Wanneer een alcoho list in de gemeenschap der AA wordt op genomen zal hij daar alle steun vinden, die hij nodig kan hebben om de drank ook verder te laten staan en wanneer hij mocht struikelen, zal er op elk uur van de dag of de nacht iemand klaar staan om hem over eind te helpen. „Oude bekenden" Dit is een van de grote voordelen van deze organisatie meende de heer Krau weel: de alcoholisten, die zelf overtuigd zijn van hun kwaal komen in een kring van medestanders terecht, waar men be seft hoe moeilijk het is deze strijd tegen de verleiding vol te houden en waar men alle details kent van deze strijd, soms zelfs in nog gruwelijker vorm dan de nieuw- aangekomene ze denkt te hebben doorge maakt. De filosofie van een Amerikaanse dokter en een Amerikaanse advocaat, zelf slacht offers van de ziekte van het alcoholisme, werd op deze wijze overgeplant naar Euro pa en er ontstond een stuk geestelijke op bouw, dat vooral in de medische en psy chiatrische wereld ten zeerste wordt ge waardeerd. Entree Hij noemde enige sprekende cijfers, die uitwezen, dat het' niet alleen de naar schatting 30.000 Nederlandse alcoholisten zijn, die een gevaar voor zichzelf en ,hun omgeving opleveren, maar dat er vaak ernstige economische, sociale en maat schappelijke risico's mee gemoeid zijn. Dat de AA echter inmiddels bewezen heeft de juiste aanpak van het probleem te heb ben gevonden wordt bewezen door de en- trée, die de organisatie heeft gekregen bij rechterlijke macht, politie, gevangenissen en overal elders, waar het probleem van het alcoholisme kan spelen. Twee knappe documentaire filmpjes hebben vervolgens aangetoond, waar de zwaartepunten van het probleem liggen en hoe er een hoog percentage van de schijn baar verlorenen gered kan worden, wan neer de AA steunt. Drank en man Tijdens het debat na afloop kwam het tot een vriendschappelijke schermutseling tussen geheelonthouders en AA-mensen. Deze laatsten willen de man van de drank houden de geheelonthouding poogt daar entegen de drank van de man te houden en gaat dus principieel veel verder. Dr. Krauweel meende in een repliek op een aantal vragen, dat de maatschappij echter om realisme vraagt en dat er rekening mee gehouden moet worden, dat de drank er i s. De AA leert, dat in dat geval ieder per men, zo nodig met steun en hulp van me destanders, die datzelfde probleem op hun duimpje kennen. Hij verbond er de vraag aan, of de geheelonthouding wel beseft, of een ideale wereld, een wereld dus zonder drank, niet naar een ander narcoticum gaat zoeken en hij vroeg zich voorts af, of het ooit bewijsbaar zal zijn, of degene, die twee borrels genoeg vindt en dan ook stopt, be slist ongelukkiger en slechter is dan de- geen, die de drank principieel afwijst. Dr. Krauweels meende de drankbestrijding een bepaalde frustratie niet te kunnen ont zeggen, maar zag voor deze groep idealis ten in samenwerking met consultatiebu reaus een grootse taak weggelegd, wanneer zij zich ietwat meer aan de werkelijkheid gaan aanpassen. „Het is heel goed voor stelbaar, dat een alcoholist zich zal laten afschrikken door een drankbestrijderslo kaal, maar zich laat innemen door een groep AA-ers, die zijn problematiek van haver tot gort kennen". Hieraan voegde een der aanwezige alcoholisten toe, dat de drankbestrijding nog nimmer egn alcoho list heeft genezen, maar dat de AA dit dagelijks presteert. Als tegenargument kwamen de drankbestrijders in alle vriend schap met de opmerking, dat de hele AA niet nodig zou zijn, indien de geheelont- soonlijk met zijn schuld klaar moet ko- houders hun zin zouden krijgen. Dit jaar gaat de FIVOY, evenals andere jaren weer kamperen, maar nu zal het een festijn worden, dat door de deelnemers nooit meer zal worden vergeten. Vroegei kampeerde men namelijk in grote boerde rijen, waarin dan in zo'n vakantie-week een 30 man werden ondergebracht. Bij deze kampen werd echter vaak een groot ver schil in de leeftijden gevoeld, als de hele club 's avonds bijeen was. Een grotere spreiding in kampen door scheiding der leeftijden was voor het FlVOY-bestuur een te groot financieel bezwaar, zodat men naar andere maatregelen zocht - en deze ook vond. In het winterseizoen zijn er namelijk plannen uitgewerkt en verwezen lijkt, die voor de toekomstige kampeerders het neusje van de zalm betekenen: men gaat namelijk in kleine tentjes wonen, waarin 10 man plus een leider kunnen slapen en eten. Momenteel beschikt de FIVOY reeds over tien van zulke tenten, benevens een grote tent, waarin gekookt kan worden en vergaderingen in kunnen worden ge houden. Door het plaatsen van deze ten ten op een afstand van 300 meter onder ling, is eveneens de mogelijkheid gescha pen de kampen nu „gemengd" te maken, dus voor jongens en meisjes, hetgeen voor de deelnemers attractiever is. Op 21 juli start de eerste groep, en, doordat er dus aparte tenten voor elke groep zijn, kan deze groep bijvoorbeeld bestaan uit een reeds bestaande groep van een sportvereniging of een speeltuinvere niging, dus jongens of meisjes, die elkaar reeds langer kennen. Het verband zit er dus al een beetje in, terwijl het aantrek kelijke voor deze groepen is, dat hun eigen leider, die zij dus ook reeds kennen, mee gaat. Op de fiets naar Amsterdam, per boot naar Harderwijk en dan nog 12 km. per fiets naar de kampplaats de Kriemel berg in de gemeente Ermelo, belooft op zichzelf al een mooie en niet te vermoeien de tocht te worden. Vooraf zijn er een viertal leiders heëngereisd, die als kwar tiermakers dienst hebben gedaan, zodat het kampement klaar voor het gebruik is, zelfs de strozakken zullen dan gevuld zijn, want er wordt dit jaar voor het eerst niet op los stro geslapen. Dank zij de mede werking van enige bedrijven is het be stuur van FIVOY er in geslaagd de hand te leggen op materiaal, waarvan een paar honderd strozakken genaaid werden, zo dat dit ook in eigen beheer is gekomen. Door de grote opzet van de FIVOY-orga- nisatie en het aantal deelnemers, dat voor lopig op 180, met een maximum van 240 wordt gesteld, bleek het mogelijk, tegen sterk gereduceerde prijzen voedsel in te slaan. De maaltijden worden niet als hoofd zaak gezien, maar dienen toch van prima kwaliteit te zijn: de leiders dragen er dan ook zorg voor, dat niet de hoeveelheid, maar de kwaliteit de doorslag geeft. Is het dan verwonderlijk, dat vet een eerste plaats op het menu inneemt? De kosten konden door dit systeem op f 17.50 per week worden gesteld, hetgeen door de Terwyl in de vierde klasse E ten op zichte van de bovenste plaats de beslissing reeds gevallen is, voeren in 3A Wijk aan Zee en Vitesse nog een verwoede strijd om het kampioenschap. En daar beide clubs de komende zondag in actie komen, kan van een interessant programma wor den gesproken. Beide clubs spelen een uitwedstrijd. Wijk aan Zee speelt in Alkmaar tegen RKAFC, van welke club de Wijker voetballers de afgelopen zondag met 2-0 wonnen. Ook nu ligt een zege voor de badplaatsvoetballers het meest voor de hand, maar teneipde niet de dupe te worden van zelfoverschatting, mag de leiders der afdeling wel even in herinnering worden gebracht, dat RKAFC tot dusver op eigen terrein maar heel lastig te kloppen bleek. Vitesse moet eveneens op haar tellen passen, want ADO is er de club niet naar, om zich zo maar zonder meer bij een nederlaag neer te leggen. Kon Vitesse het destijds op eigen terrein ook maar niet net tot een gelijk spel brengen? (één-één). Voor de onderste plaats is Kinheim-CSV van belang. De Castricummers voegden de vorige zondag twee kostbare punten bij hun totaal door met twee-nul van Alkm. Boys te winnen, waardoor ze thans vier winstpunten meer dan Kinheim hebben. De eerste ontmoeting tegen CSV won Kin heim met twee-één, maar ditmaal geven we de CSV-'ers de beste kans. Alomaria Victrix en Velsen hebben niets meer te winnen of te verliezen. We houden het op een gelijk spel. Ook bij Terras- vogels-Alkmaarse Boys staan geen grote belangen meer op het spel, al zijn de Santpoorters dan theoretisch nog niet in veiligheid. In deze ontmoeting voelen we eveneens het meest voor een verdeling van de punten. In het eerste treffen tussen ge noemde vier clubs trokken de Alkmaar- ders respectievelijk met vijf-twee en één- vier aan het langste eind. Nu in de vierde klasse E THB beslag op de bovenste plaats heeft gelegd, zijn nog maar de wedstrijden, wagrbij DCO en Semo betrokken zijn, van belang, want als vaststaand mag worden aangenomen, dat WH zich wel in veiligheid zal stellen. De stand is: WH 19 gespeeld 11 punten; DCO 21 ge speeld 10 punten; Semo 21 gespeeld 10 punten. Het merkwaardige is wel, dat èn DCO èn Semo nog tegen WH moeten uitkomen, beide op het terrein van laatstgenoemde club. In dit opzicht staan de kansen dus volkomen gelijk. Het enige verschil is, dat Semo destijds met twee-één van WH won en DCO met nul-één de meerderheid van de Hercu- lanen moest erkennen. Zondag wordt VVH-DCO gespeeld. Bij een gelijk spel is WH al in veiligheid en daartoe achten we haar zeer zeker in staat. Voorts worden nog gespeeld Halfweg- ETO, in welke ontmoeting we het op ETO houden en APGS-Onze Gezellen, welke twee clubs naar onze mening de punten zullen delen. deelnemers grotendeels zelf werd opge spaard, daarbij geholpen door zegels van de Rijkspostspaarbank, die gratis ter be schikking werden gesteld. Ook verschil lende loterijen, die door sportverenigingen werden gehouden, hielpen mee de kosten voor de kampen te drukken. Op 5 kinderen gaat er 1 leider mee, ter wijl er in de 3 weken telkens een andere hoofdleider optreedt. In de eerste week, die dus op 21 juli begint gaat Paul Kuyper als hoofdleider mee, de daaropvolgende week de heer Flip van Root en in de derde week, dus van 4 Augustus af, de heer Jan Wolters. Mocht de belangstelling dusdanig zijn, dat er een vierde week bij moet, dan komt die er ook nog, de organisatie is er op berekend. Ouders, die dus bij „Het groene huis" of „Kennemerstaten" zijn aangesloten, kunnen hun kinderen met één der Fivoy-kampen meegeven, in het Statenhuis aan de Velser- weg 12 worden alle inlichtingen graag en gratis verstrekt. GESLAAGD Voor de te Amsterdam gehouden practijk- examen machineschrijven slaagde o.m. mej. J. van Slooten te IJmuiden. PREI VOOR EXPORT. De aanvoer van prei voor de vrijdag ge houden exportveiling was niet zo groot als cp woensdag. De aanvoer draaide nu rond de 3000 kg. A kwaliteit, waarvoor tot 1,07 per kilo werd betaald. De kwaliteit B ging voor 80 cent per kg. van de hand. Prins Bernhard heeft vrijdag in zijn functie van inspecteur-generaal van de Koninklijke Luchtmacht een bezoek gebracht aan onderdelen van dit wapen te Nijmegen. Op het Molenveld bij de Krayenhof-kazerne woonde de vorstelijke bezoeker de oefeningen bij van. de verschillende onderdelen van het instructie-regiment van de lucht macht. Tijdens de vrijdagavond in het Bever- wijkse colonnegebouw gehouden bijeen komst van het bestuur van het Rode Kruis met de wijkleiders(sters), heeft de voor zitter, de heer G. W. P. Stoutenbeek, er op aangedrongen dat een ieder voor de cam pagne 1956 zijn best doet, opdat Beverwijk een bedrag van 6.000,bijeen brengt. De Rode Kruis-campagne wordt gehouden van 28 mei tot en met 9 juni; de gemeente is verdeeld in 24 wijken, terwijl Wijk aan Zee één aparte wijk vormt. Tijdens de bij eenkomst wisselde men van gedachten over de vorige jaren opgedane ervaringen, waarbij bleek dat vele mensen zich aan de collecte trachten te onttrekken door te zeggen dat men lid is. VEILING OP KONINGINNEDAG. Maandag zal de Beverwijkse groenten- veiling in verband met Koninginnedag om half tien beginnen. Abusievelijk werd de doktersdienst voor IJmuiden gisteren gedeeltelijk foutief ver meld. Dit weekeinde hebben dienst de artsen J. J. de Vries, Kon. Wilhelminakade 78, tel. 4954 en D. J. Boosman, Stationsweg 7, tel. 4340. Op de Beverwijkse groentemarkt werden de aanvoeren deze week onverwachts be langrijk groter en er kwamen al heel wat kisten spinazie en rabarber. Voor de uit stekende prijzen der laatste dagen zijn de tuinders kennelijk aan de oogst geslagen: indien het produkt maar enigszins oogst- baar was, werd het naar de veiling ge bracht, en men zal daar geen spijt van ge- bad hebben. Spinazie ging vlot weg voor prijzen, die tussen de 55 en 67 cent per kilo lagen. De rabarber varieerde al naar gelang de kwa liteit van 22 tot 38 cent per bos. De aan voer van witlof begint groter te worden en ook hiervoor liggen de prijzen nog gunstig: tot 63 cent per kilo. Sla gaat iets minder vlot weg, hier kwam de prijs niet hoger dan 15 cent per krop; radijs werd verkocht tussen de 13 en 22 cent per bosje. Waspeen is er weinig meer, hiervoor werd tot 48 cent per kilo betaald. Er komen nog enige restanten winterartikelen, er bestaat echter weinig animo meer voor nu de voorjaars- produkten wat ruimer beginnen te komen. De koolsoorten draaiden rond de 15 cent per kilo; sjalotten varieerden van 13 tot 28 cent per kilo. Tulpen tekort Door het aanhoudende koude weer ziet men op de bloemenveiling dat er een tekort aan tulpen gaat komen, want hier van liepen de prijzen deze week belangrijk op. Er zijn nog volop narcissen, deze wer den voor een matige prijs verkocht. Bij de tulpen ging de grootste belangstelling uit naar de gele Motherday, die voor 1,45 per bos werd verkocht. Verscheidene soorten tulpen gingen boven de gulden per bos, terwijl de dubbele tulpen van 45 tot 80 cent per bos gingen dh een heel enkel soort ook nog 1,-per bos opbracht. De narcissen varieerden van 12 tot 26 cent per bosje. Anemonen gingen grif weg voor een prijs van 23 tot 56 cent per bos. De fulgens Vrijdagmiddag heeft de Beverwijkse brandweer haar assistentie moeten verlenen bij een brandje op de tuin van de Gebr. Doodeman, aan de Creutzberglaan. Tegen de duinrand stond hier een riethoop, die in vlammen opging. Men moest heel wat meters brandslang uitrollen om het vuur te kunnen bereiken. Tijdens een provinciaal Katholiek Jon geren appèl, dat zondagmiddag in het vei linggebouw „Kennemerland" aan de Bree- straat te Beverwijk wordt gehouden, zal het woord worden gevoerd door professor C. P. M. Romme. Ds. Norel voor de microfoon Ds. J. O. Norel, Nederlands Hervormd predikant te Beverwijk, zal op Koning innedag over de zender Hilversum 2 om 9.45 uur een morgendienst verzorgen. zijn duur, hiervoor werd tot 2,75 per 20 stuks betaald, dit bloempje gaat voor export weg naar Zwitserland. Irisen zijn er nog steeds weinig, de Wedgewood varieer de van 80 tot 1,60 per bos. Er komen nu heel wat perkplanten, al zijn er heel wat kistjes minder dan verleden jaar aan de markt. De violen varieerden van 1,75 tot f 2,30 per kist; primula's gaan ook voor deze prijs weg. Bij de potplanten gaat de grootste belangstelling uit naar de Horten sia, die rond de 2,per stuk draaide. Burgerlijke Stand Heemskerk GEBOREN: Maria J. M., d. van J. v. d. Kolk en C. M. Schut; Adrianus J., z. van J. G. Fatels en A. M. Klaver; Theodorus J. C. z. van Th. W. Schillemans en A. de Greef te Beverwijk; Johannes J., z. van H. J. Neute boom en L. M. Gerritsen: Wilhelmina A., d. van G. Burger en C. M. van Dijk; Johannes M., z. van H. Heesterbeek en W. J. M. Been tjes; Iragrid, d. van H. Bron en E. Helmers te Castricum; Adrianus A., z. van J. A. Been tjes en P. M. Zonneveld: Hendrika J., d. van W. J. Kosters en S. Kluft; Comelis J. H„ z. van C. G. van Ederen en Th. J. Smits; Nico- laas Th. J. P., z. van J. J. Rozing en C. G. Bruin. ONDERTROUWD: J. Nijman en A. M. Duin; C. G. de Goede en j. H. Schuyt. GETROUWD: J. de Mink en E. M. C. Cox. OVERLEDEN: C. M. Zonneveld, 64 j. MARKTBERICHT 27 april Spinazie 4969; witlof 2964; rabarber 2342; radijs 1422; waspeen 2948; sla 714; prei 52106; spruiten 55; sjalotten 1326; soepgroenten 1524. Zondag 29 april 1956 (Wederom mochten we van de Ned. Herv. Kerken in Velsen geen opgaven ontvangen. Red. IJ.C.). IJMUIDEN: Geref. Kerk, Ichthuskerk, 9 en 10.45 uur: ds. W. Diepersloot; 15 en 17 uur:, ds. J. A. Tiemens. Geref. Kerk (Art. 31 K.O.), 8.30 en 16.30 uur: ds. J. J. Arnold. Chr. Geref. Kerk, 10 en 17 uur: ds. C. den Hertog. Gemeente Gods, Cultureel Gebouw, 10 uur: Bijeenkomst. Doopsgezinde Gemeente, Helmstraat, 10.30 uur: ds. P. J. Smidts, van Wormer- veer. Oud- Katholieke Kerk, zondag 8 uur: Vroegmis, 10 uur: Hoogmis, 19 uur: Ves pers. Dinsdag (Philippus en Jacobus) 9 uur: Heilige Dienst, 19.30 uur: Vespers. Donderdag 9 uur: Heilige Dienst. Leger des Heils, 10 uur: Heiiigingssamen- komst. 20 uur: Verlossingssamenkomst. Baptiste Gemeente, IJmuiden (Cultureel Gebouw, Plein Moefbergplantsoen), 10 uur: de heer F. Oosterwijik. IJMUIDEN-OOST: Geref. Kerk, Bethelkerk, 10 en 17 uur: ds. J. van Leeuwen. Ver. v. Vrijz. Herv., Abelenstraat 1, 10.30 uur: ds. J. F. Kruyt, van 's-Gravenhage. Evangelisatievereniging „Elon", Kapel Va.reniusstraat, 10 en 19.30 uur: Jb. Klein Haneveld, Bodegraven. Woensdag 19.45 uur: idem. Vergadering van Gelovigen, De Ruyter- straat 73, 10 uur: samenkomst. DRIEHUIS: Evang. Luth. Gemeente, koffiekamer Westerveld, 10.15 uur:-ds. J. A. Roskam. VELSEN-NOORD: Vrije Evang. „Emanuël", gem. ontsp.- lokaal, Van Diepenstraat, 10 uur: de heer J. Sevensma, van Amsterdam. Donderdag 3 mei, 20 uur: ds. J. v. d. Schors, Am sterdam. BEVERWIJK: Ned. Herv. Gemeente, Grote Kerk, 10 uur: ds. J. O. Norel van Leiden; 19 uur: ds. J. O. Norel. Irenekapel, 10 uur: ds. F. C. Willekes. Populierenlaan, 10 uur: ds. W. Oorthuys. Jeugdikapel, Groene Huis, 10 uur: heer H. Olivierse. Geref. Kerk, Moensplein, 10 en 17 uur: ds. C. Meyer. Vrijz. Herv. Gemeente, Prinsesselaam, 10 uur: ds. J. C. A. Fetter van Den Haag. Maranatha, 9.30 uur: Bidstond; 10 en 19 uur: W. Dubbeldam uit Rotterdam. Dins dag 1 mei, 20 uur: Jb. Klein Haneveid, van Bodegraven. Leger des Heils, Jan Alsweg 32, 10 uur: Heiligingssamenikomst; 12 uur: zondags school; 16.30 uur: Kindersamenkomst; 20 uur: Verlossingssamenkomst. Alle sa menkomsten staan o.l.v. 2e luitenante C. Oele. WIJK AAN ZEE: Ned. Herv. Kerk, Julianaplein, 10 uur: ds. J. A. Eekhof. CASTRICUM: Ned. Herv. Kerk, 10 uur: ds. Norel van Beverwijk. Geref. Kerk, 10 en 17 uur: ds. A. A. Leen- houts. SANTPOORT: Ned. Herv. Kerk, 10.30 uur: ds. D. ter Steege (medewerking zangkoor); 19 uur: ds. S. de Roest, van IJmuiden-Oost. Doopsgezinde Gemeente, Remonstrantse Gemeente, gebouw Spaarnberg, Wüste- laan 75, 10.30 uur: d.r. J. A. Schreuder. Het muziekkorps van de beroemde Engelse Horse Guards heeft in Venetië een concert gegeven. We zien de band hier tijdens de parade door de kanalen-stad op het St. Marcusplein. Gestoken in hun fraaie uniformen trokken de mannen veel belangstelling. „De Toorts", 9 uur: ds. D. ter Steege. Geref. Kerk, 9.30 en 17 uur: ds. A. C. v. Nood. Geref. Kerk (Art. 31 K.O.), 10.30 en 15 uur: ds. N. Bruin. Chr. Geref. Kerk, 45.30 uur: ds. J. C. Maris. IJMUIDEN-WEST: Geref. Evang. zondagsschool, Gr. v. Prin- stererschool, 10.30 en 11.30 uur. Herv. zondagsschool, Creutzbergschool, 10 uur. Leger des Heils zondagsschool, Gebouw Edisonstraat, 12.15 uur., Geref. Evang. zondagsschool, Ichtihus- burcht, 11 uur. Herv. zondagsschool, Insingerschool, 10 uur. Herv. zondagsschool, Comitéschool, 10 uur. Zondagsschool Doopsgezinde Gemeente, Kerkgebouw Helmstraat, 11.30 uur. IJMUIDEN-OOST: Kinderkerk „IJmuiden-Oost", Emma- school, 10 uur. Herv. zondagsschool, Julianaschool, 10 uur. Geref. zondagsschool, Lariksburcht, 11.30 uur. Geref. Evang. zondagsschool, 10.30 uur: Ossendorpschool, ingang Lemairestraat. Kinderkerk „IJmuiden-Oost", Theo Thijssenschool, 10 uur: DRIEHUIS VELSEN-DORP: Herv. zondagsschool te Driehuis, Maria Boreelkleutersehool, alle leeftijden, 10 u. Hervormde zondagsschool te Velsen- dorp, Wijkgebouw, Torenstraat 12 uur. Zondagsschool Doopsgezinde Gemeente, Jan Campertschool, 10.30 uur. VELSEN-NOORD: Herv. zondagsschool, 5 t/m 8 jaar kleu terschool aan de Banjaertstraat, 12 uur en van 8 t/m 13 jaar in de C.V.O.-school aan de Langeveldstraat 12 uur. Van 3 tot 14 mei exposeert de verzets strijder F. J. van Hall tekeningen en plas tiek in de expositiezaal van „Felison" aan de Heidestraat in IJmuiden-Oost. De ex positie wordt op 3 mei geopend door de heer C. J. Kelk en zal geopend zijn op zaterdag, zondag en woensdag van 1417 uur, op maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag van 1921 uur. Opstelling van „Wijk aan Zee" ,Wij:k aan Zee" komt zondag in het veld tegen R.K.A.F.C. in Alkmaar. De badplaats bewoners komen uit in de volgende op stelling: doel: De Blok; achter; Sehellevis en Aardenburg; midden: Schelvis, Dirks en A. Snijders; voor: J. v. d. Mey, G. de Win ter, W. Snijders, F. v. d. Mey en De Boer. Primeur voor Nederland Op de vrijdagavond gehouden bijeen- kemst van de Beverwijkse amateurfotogra fen, werd de leden medegedeeld dat er een foto-rally op zondag 6 mei gehouden wordt. Dit is iets nieuws,niet alleen voor de leden der B.A.F.V., maar voor geheel ons land. Er zullen op 6 mei, 's morgens 8 uur, 12 auto's met tussenpozen vertrekken, iedere auto is met 4 leden „bemand" en moet aan de hand van meegekregen gegevens de weg zoeken en vele opdrachten uitvoeren. Tot deze opdracht behoort onder andere het maken van een achttal foto's, die inge leverd moeten worden voor een onderlinge wedstrijd. Er zal in totaal een afstand van 105 km. worden afgelegd. ZATERDAG 28 APRIL Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Stormy Weather." Luxor Theater, 18.45 en 21.15 uur: ,.The Benny Goodman Story." W.B. Theater, 20 uur: „The Kentuckian." Kennemer Theater, 20 uur; „De Giete- ling," toneelavond. K.S.A., 20 uur: Kringvergadering L.T.B. Openbare Leeszaal, geopend van 1012 en 1517 uur; jeugd: 14.3016.30 uur. R.K. Leeszaal, uitleenbibliotheek, less en studiezaal van 1013 en 1417.30 u. Wijk aan Zee, filiaal r.-k. leeszaal, dage lijks van 1718 uur. ZONDAG 29 APRIL Kennemer Theater, 14.30 uur: ,.De Ko ningin en het boefje"; 16.30 uur, 19 en 21.15 uur: „Stormy Weather." Luxor Theater, 14, 16.45 en 21.15 uur: „The Benny Goodman Story." W.B. Theater, 14.30 uur: „De loodgieter en het Atoomgeheim"; 16.30 en 20 uur; „The Kentuckian." MAANDAG 30 APRIL Bioscopen, als zaterdag. K.S.A., 912 uur: Toneelvoorstelling voor kinderen.

IJmuider Courant | 1956 | | pagina 12