Kampioenschap kan Wijk aan Zee haast niet meer ontgaan VANMORGEN IN DE VISUAL EN OP ZEE Alkmaarder De Jong snelste nieuweling in Haarlem-oost Kort en bondig DINSDAG 1 MEI 1956 15 VOETBAL IN KENNEMERLAND Terrasvogels Concert VGZ-harmonie „De Eendracht" Kapel voor het eerst in uniform Wijk aan Zee V eisen ADOVitesse „De man in de rolstoel" Iti het Krelagehuis Maximum aan spanning bij de basketbal kampioenschappen Scheepvaart In de 3de klas A was het voor Wijk aan Zee een goede dag: Zelf won het van R.K.A.F.C. en Vitesse moest met een ne derlaag tegen A.D.O. genoegen nemen. Het kampioenschap kan Wijk aan Zee nu moei lijk meer ontgaan. In 4E stelde V.V.H. zich door een overwinning op D.C.O. in veilig heid. Wij'k aan Zee nam tegen RKAFC geen 'halve maatregelen en versloeg de Alk- maarders maar even met vijf.nul. En daar Vitesse tegelijkertijd met éénnul van ADO verloor, hebben de Wijk aan Zeeërs met één wedstrijd minder gespeeld' drie winstpunten meer, zodat ze nu praotisch het kampioenschap voor het grijpen heb ben. CSV won met tweeéén van Kinheim en behoeft nu zeer zeker geen vrees meer voor de onderste plaats te hebben. Velsen leed tegen Alem. Victrix een zware vijf nul nederlaag, maar Terrasvogels hield de andere Alkmaarse 3de klasser er met drieéén onder. HSV behaalde een ver dienste lijike drieéén zege op EIHS. In 4E won WH met niet minder dan vieréén van DCO. Met Semo zal DCO nu moeten uitvechten, wie op de onderste plaats komt. De drieéén nederlaag van Onze Gezellen tegen APGS viel ons tegen, maar de drietwee overwinning van ETO op Halfweg kan normaal genoemd worden. De stand is thans: 3de klasse B Vierde klas E Wij'k a. Zee 19 34 THB 22 35 Vitesse 20 31 NAS 22 33 Alc. Victrix 18 22 DIO 21 24 Alkm. Boys 19 22 ETO 21 23 ABO 19 21 Waterloo 20 22 Velsen 19 19 APGS 20 22 HSV 21 19 O. Gezellen 21 20 Terrasvogels 19 17 Halfweg 20 19 EHS 19 15 Bl'daal 22 19 CSV 18 13 WH 20 13 Kinheim 18 7 Semo 21 10 RKAFC 17 6 DCO 22 10 De Vogels behaalden na een op een be hoorlijk peil staande wedstrijd een 3—1 overwinning op Alkm. Boys. Reeds in de eerste helft waren de blauw-witten iets in de meerderheid en rechtsbuiten Rijke druk te dit in een doelpunt uit. Na de IJmuidense Harmonie, de Hoog oven Harmonie, „Wilihelimima" en Bever- wijkse harmoniekapel is thans het vijfde grote corps in uniformen gestoken. Zater dagavond vertoonde Van Gelder Zonen's hanmoniekapel ,,De Eendracht" zich ter gelegenheid van deze feestelijke metamor fose in de nieuwe, stemmige costuiims. Namens de hoofddirectie sprak de heer J. H. Sjrnidt van Gelder een geestige be groetingsrede uit, waarin hij de muzikanten met de nieuwe uniformen feliciteerde en er op wees, dat deze dracht verplichtingen schept. In de eerste plaats dient men de reputatie, die de kapel zich in de loop van zijn vijfenvijftig jarig bestaan heeft ver worven, hoog te houden. De heer Smidt twijfelde er echter niet aan, dat dit ook in de toekomst zal worden gecontinueerd. De kapel zette daarna de Sinfonia in D van Johann Christian Bach in, het werk, dat deze componist oorspronkelijk als een sonate voor Padre Martini, zijn leermees ter, schreef, maar dat hij later tot een drie delige symfonietta omwerkte. Albert Meijns arrangeerde deze vakkundig voor harmonie waarbij hij extra zorg wijdde aan de par tijen van de houtblazers, zodat de klarinet tisten een dankbare rol speelden bij de vlotte vertolking van dit vriendelijke werk. Er viel voortreffelijk samenspel te beluis teren in een goede muzikale voordracht waar de directie van Ber Joosen toe bij droeg. Anton Dvorak's Slavische dansen, num mers 1, 6 en 8, vormen een der verplichte werken voor de ereafdeling van het con- cours-1956. Technisch vergt dit drietal dansen de uiterste beheersing der instru menten, alsook een nauwgezet aanvoelen der ritmische kneepjes, die Dvorak er rijke lijk in heeft aangebracht. De uitvoering van de eerste dans was in het middenge deelte nog oneffen; inleiding en reprise sloten echter nauwkeurig. Dans nummer twee werd knap ingezet en was een voor beeld van muzikaal spel; wat klank betreft echter nog te weinig genuanceerd. De uit voering van de slotdans zette in technische zin de kroon op het werk; de hobosoio werd goed geblazen; het spel van de kapel miste hier echter ook nog het vereiste con trast; met name de piano's waren nog niet zoals ze behoren te zijn. Het technische veeleisende Scherzo van Meindert Boekei was een kolfje naar de 'hand van deze ge routineerde blazers. Wij hebben van het uitstekende musiceren van de kapel in dit nummer genoten. Het fel reagerende koper, het radde maar beheerste spel van de hout blazers het was alles een waar muzikaal festijn. Wegens het rijkelijk vergevorderd uur hebben wij helaas de overige nummers van ,.De Eendracht" niet meer kunnen horen. Wanneer beperkt men zich toch eens in de programma's der medewerkers, die steeds te uitgebreid gemaakt worden' De heren Niek Grandiek en Ber Joosen speelden vierhandig het thema met varia ties in G-dür, KV 501, van Mozart, dat de laatste in 1786 completeerde, gevolgd door de sonate in D-dur, KV 381. Enkele maan den geleden hebben wij reeds gelegenheid gehad, het spel der beide heren, die over een grote vingervlugheid beschikken op het concertpodium te kunnen beluisteren. Ook nu oogstte hun Mozart vertolking weer een gul applaus. Frisser van voor dracht klonk de Dolly-Suite van Fauré, wiens stoutmoedige modulaties dit werk een bijzondere charme verlenen. Het piano- duo lag deze muziek aanzienlijk beter; het schiep kennelijk genoegen in dit spranke lende musiceren. Het Rondo Concertante van Joh. Chr. Bach sloot hier niet op aan. De hoboïst van de kapel, de heer F. van Coezant, speelde de sonate in Bes van Cimarosa, bekend door zijn „II matrimonio segreto". De goede ademtechniek en toon- vorming stempelen deze hoboïst tot een waardig lid van deze kapel, die zulk een hoog muzikaal niveau heeft bereikt. A. J. VAN DER WEIJDEN In de tweede helft was deze meerder heid nog iets duidelijker te bespeuren, waartoe het doelpunt, dat de Alkmaarse linksachter reeds direct na de hervatting in eigen doel scoorde, mogelijk het zijne bijdroeg (20). Een kwartier voor het einde maakte de middenvoor der Boys een tegenpunt (21), doch Van Vuuren stelde de overwinning veilig (31). Wijk aan Zee heeft de tweenul over winning over RKAFC op de vorige zondag thans nog eens duidelijk bevestigd, want in de returnmatch tegen deze club wist de badplaatsclub thans met niet minder dan vijfnu-1 te winnen. En omdat Vitesse zo vriendelijk was met éénnul 'van ADO te verliezen is Wijk aan Zee nu praktisch al kampioen. In de strijd tegen RKAFC was de ge hele voorhoede produiktief. Alle voorwaart- sen wisten te scoren, nl. Seysener, De Win ter. Snijders, v. d. Mey en De Boer. Met rust was de stand al drienul. Velsen was in de strijd tegen Alem. Vic trix volkomen uit vorm en maakte een zeer zwakke indruk. Voor de rust ging het nog. De Veiser doelman Jansen wist de score tot éénnul te beperken. Na de rust ging ook hij in de algemene malaise delen en met de regelmaat van een klok voerde de thuisclub de score op tot vijfnul. De belangrijke wedstrijd ADOVitesse die door bijna 2000 toeschouwers werd bij gewoond, eindigde in een overwinning voor de gastheren. Vitesse begon met een hoog tempo, dat ADO ternauwernood bij kon houden maar toen het spel verplaatst werd ontstonden voor het Vitesse-doel enige malen gevaarlijke situaties. Een hard schot van De Wit, stompte Zonneveld voor de voeten van Groot, die tegen, de paal schoot. Het enige doelpunt kwam na de i-ust. Het tempo lag toen heel wat la ger. Een pass van Van Dam schoot een Vi- tesse-back tegen Groot en de bal vloog in het doel. De Instuif-Toneelgroep van en. voor de ongeorganiseerde buitenkerkelijke jeugd te Velsen had zich tot dusver nog slechts toe gelegd op het spelen van eenvoudige schetsjes, meestal van. de traditioneel vro lijke aard, met als enige bedoeling de ge zelligheid op de ontspanningsavonden zo veel mogelijk te bevorderen. Het ensemble voelde zich evenwel op den duur tot een serieuzer genre aangetrokken, aan welk verlangen tegemoet gekomen werd door de thriller „De man in de rolstoel" door Maarten van Vucht (Will, van der Berg) in studie te nemen. Het resultaat van deze onderneming werd zaterdagavond in het Hervormd Jeugdhuis aan de Rembrandt- laan te Velsen voor het voetlicht gebracht, waarbij men van de zijde van het publiek een verheugend grote belangstelling mocht ondervinden. Bij het kritisch beoordelen van deze op voering moet uiteraard rekening worden gehouden met de geringe toneelroutine die de spelers hebben opgedaan. Strikt geno men was deze dan ook lang niet voldoende om de keuze te rechtvaardigen van een stuk als dit, dat ook technisch tamelijk hoge esien stelt. Ik denk dan bijvoorbeeld aan de schim van de vermoorde inspecteur Broos, die een belangrijk aandeel heeft in de beklemmende sfeer van dit stuk. De regie had kennelijk met deze onwezenlijke figuur niet goed raad geweten. Deze „on stoffelijke verschijning" was zo nadrukke lijk in het speelplan opgesteld, dat hij tel kens enige passen opzij moest gaan om zijn medespelers in de gelegenheid te stellen hem te passeren. Hierdoor ging het effect van deze schim totaal verloren, ondanks de fraaie grime die kapper Hunsche hem had gegeven. Ook de discipline „achter" was niet bepaald voorbeeldig: het moet tenminste zeker storend worden genoemd dat de spelers van de zaal uit telkens zichtbaar waren., wanneer zij zich achter de coulissen gereed maakten voor hun op komst. Of had men mischien verzuimd ach ter het décor een doorgang vrij te laten? Na deze noodzakelijke aanmerkingen is het toch een genoegen het enthousiasme te kunnen vermelden, waarmee dit ensem ble de opvoering van deze thriller klaar blijkelijk heeft voorbereid. Wat de spelers nog aan techniek en routine tekort kwa men hebben zij door een. uitmuntende rol- kennis voor een groot deel gecompenseerd, waardoor het duidelijk is geworden dat de voorstelling met een verblijdende ernst werd opgevat. Zij werden hiervoor be loond met een grote aandacht van het pu bliek, dat zich voor deze opvoering bijzone- der erkentelijk toonde. Aan de betoonde bijval zal het Instuiftoneel dan ook waar schijnlijk voldoende aanmoediging ontle nen om in het volgend seizoen de planken 'nogmaals te betreden. JAN VAN DAM W.J.'WJWjEMU-W'll.n.' In Engeland is bij het plaatsje Stansted (in Essex) een „York" vliegtuig neergestort. Twee van de inzittenden werden bij het ongeval gedood. Op de telefoto ziet men brandweerlieden en redders op het met schuim bedekte toestel, op zoek naar overlevenden. De traditionele wielerwedstrijd voor nieuwelingen, die gisteren voor de zesde maal door de Oranjebond „Prinses Juliana" en de Haarlemse wielerclub „De Kam pioen" in het programma van de Koningin nedagviering werd gehouden, is na een spannende eindsprint gewonnen door de jonge Alkmaarder Kees de Jong. Deze renner versloeg een zeventiental makkers met wie hij na de series, die respectievelijk door de Zaandammer Tol en de Haarlem mer Rutte werden gewonnen, in de finale overgebleven was. In de eerste serie van deze op het par koers Rich. Holkade-Diepenbrockstraat ge houden wielerwedstrijd, waren het in eer ste instantie de renners Bobeldijk, Koo nings en Rood die probeerden om een kop groep of ontsnapping te bewerkstelligen, maar daarin niet slaagden. Ernstiger scheen het te worden toen Rood, C. v. d. Aar en De Rooy gezamenlijk op zoek gingen naar ter reinwinst. Maar ook dit drietal was geen succes beschoren, want Sluis en Visser trokken het peloton weer op de vluchte lingen. De enige die succes had was Bruin. Edoch, toen hij met enkele honderden meters voor het peloton uitreed, kwam hij ten val en moest de strijd staken. Zijn enige achter volger, de tengere Tol werd hierdoor leider en deze liet zich in het verdere verloop niet meer inlopen. De 27 deelnemers aan de tweede serie waren nog maar net vertrokken of Ter Weeme zette zich aan de leiding en gaf alles wat hij aan snelheid kon opbrengen. Enkele ronden hield hij dit vol en moest toen zijn overmoed bekopen met een zware inzinking, waardoor hij tenslotte de strijd moest opgeven. Halverwege de tweede rit ondernamen Van Duin en Hillebrand een serieuze uitlooppoging, maar doordat Schoen en' Verstraten in het peloton alarm bliezen, werd ook deze poging verijdeld voordat zij werkelijk gevaarlijk kon wor den. Zes ronden voor het einde ontsnapten Rutte en Zutt en toen dit tweetal nog ver sterking kreeg van Schoen en Van Duin was de slag gevallen. Dit viertal liet zich niet meer achterhalen en in de beslissende sprint om de zege, toonde Rutte zich de snelste. Na enkele inleidende schermutselingen kreeg de finale in de tiende ronde een spannend karakter door een geslaagde ont snapping van Visser. Minder best verging het een zestal renners dat in deze periode van de strijd in een der bochten ten val kwam. De Amsterdammer Zutt was er het ergst aan toe en moest weggedragen wor den. De ontsnapte Visser bleef onverstoorbaar voor de gebeurtenissen achter zich op volle kracht doorrijden. Pas toen De Groot, Van In Haarlem-Oost werd maandagmiddag de jaarlijkse wielerronde gehouden in de omgeving van de Richard Holkade. Een foto van de renners in een der bochten. Duin, De Rooy, Spaans, De Jong en Rood de gordel Van „Kampioenen" die aan de kop van het peloton het tempo drukten voor hun clubgenoot Visser wisten te doorbreken, moest de leider geleidelijk ter rein prijsgeven. Dertien ronden voor de streep werd Visser ingelopen. Tal van renners poogden nadien nog om alleen weg te komen, maar geen van allen kregen zij een kans. De eindsprint moest de beslissing brengen en hierin toonde De Jong zich de snelste. Eerste serie: 1. Tol (Zaandam) de 30 ron den in 36 min. en 6 sec. 2. Sluis (Badhoeve dorp); 3. De Rooy (Amsterdam). Tweede serie: 1. Rutte (Haarlem) de 30 ronden in 35 min., 37 sec. 2. Zutt (Amster dam); 3. Van Duin (IJmuiden). Finale: 1. De Jong (Alkmaar) de 40 ron den in 48 min. 20 sec.; 2. Schoen (Zaan dam); 3. Koger (Haarlem); 4. Van Duin (IJmuiden); 5. Sluis (Badhoevedorp); 6. Rood (Alkmaar); 7. Visser (Santpoort); 8. Rutte (Haarlem). Clubklassering: 1. „Alcmaria Vic" 16 pnt. 2. De Kampioen 18 pnt. Wat er vandaag was Twee trawlers, vier noordloggers en 56 loggers en kotters van de kust zorgden dinsdagmorgen voor de aanvoer. De IJM 72 „Beatrice" (van 18 april) was er met 1240 kisten, waarvan 160 schelvis, 200 kool- vis, 130 makreel, 750 haring en 400 kleine kisten haring; de „Haarlem" (van 19 april) met 1640 kisten, waarvan 130 schelvis, 320 koolvis, 850 makreel, 300 haring, 40 di versen, 300 kleine kisten haring en 180 stuks stijve kabeljauwen; de VL 27 „Bur gemeester Heusdens" (van 18 april) met 1010 kisten, waarvan 120 schelvis, 50 kabel jauw en gul, 75 koolvis, 540 makreel, 75 haring, 110 wijting, 20 diversen en 500 stuks stijve kabeljauwen; de KW 76 met 255 kisten, waarvan 35 platvis, 130 schelvis, 25 kabeljauw en gul, 35 wijting, 30 diver sen, 500 stuks ijs- en 220 stuks stijve ka beljauwen; de „Polderman" (van 19 april) met 900 kisten, waarvan 150 schelvis, 70 kabeljauw en koolvis, 750 makreel, 10 ha ring, 100 wijting, 20 diversen en 550 stuks stijve kabeljauwen en de KW 159 „Java" met 650 kisten, waarvan 60 schelvis, 50 kabeljauw en koolvis, 430 makreel, 10 ha ring, 80 wijting, 30 diversen en 110 stuks stijve kabeljauwen. Zes en vijftig loggers en kotters losten verder 62.000 kg tongen, 1200 kisten schol, 135 tarbot, 200 diversen. Voor export Regels kabeljauwen gingen voor export weg en deden f 68—f 104, kleine regels f 28f 37, kisten kabeljauw f 68f 84. Grote tong noteerde f 2.45f 2.50, groot middel f 1.90f 1.95, kleinmiddel f 1.95 i f 2, tong I f 2.30f 2.40 en tong II f 1.90 f 1.95. Het binnenland in Binnenland kocht vandaag grote schelvis voor f 30f 41, grootmiddel f 27f 29, kleinmiddel f 26—f 27, pennen f 20f 23 en braadschelvis f 20f 26. Wijting haalde f 13f 18, zwarte koolvis f 33f 37, grote gul f 28f 30, middel f 28f 30 en tor gullen f 30. Leng maakte f 50f 58, schol III f 13. De haring ging van de hand voor f 10f 16. De grove schol was vanmorgen omstreeks half tien nog niet verkocht. Wat er komf Voor de woensdagmarkt zouden vier trawlers lossen. De „Elie" zal er zijn met 1000 kisten, de „Van Hattem" met 1000 kisten, de „Herman" met 1400 kisten, meest makreel en haring en de „Claesje" met 1000 kisten, meest makreel. De totaal vangst van de „Elie" en „Van Hattum" be staat uit 1100 kisten makreel, 350 schel vis, 250 koolvis, 200 wijting, 100 kabel jauw en gul en 400 stuks stijve kabel jauwen. Voor donderdag zouden de „Bergen" en „Vios I" stomende zijn. Maandagmarkt Voor de maandagmarkt hebben de traw lers „Medan" en „Bloemendaal" gelost. Dertien loggers en kotters waren er met 8500 kg tong, 1400 kisten makreel, 400 schelvis, 500 wijting, 300 gul en kabeljauw en 1000 kabeljauw. De „Medan" (van 16 april) loste 800 kisten, waarvan 320 ma kreel, 100 koolvis, 100 gul en kabeljauw, 100 haring, 60 wijting, 110 schelvis, 250 stuks stijve kabeljauwen en de „Bloemen daal" (van 18 april) 750 kisten, waarvan 60 schelvis, 10 haring, 550 makreel, 40 wijting, 80 gul en kabeljauw, 15 diversen en 115 stuks stijve kabeljauwen. Maandag voor de export Kabeljauw, tong en schol gingen gisteren voor export weg. Grote regels haalden f 82 tot f 55, kleine regels f 28f 33, kisten kabeljauw f 60f 70. Grote tong maakte f 2.40f 2.50, grootmiddel f 1.90f 2, kleinmiddel f 1.95—f 2.15, tong I f 2.35— f 2.45 en tong II f 1.95. Grote schol haalde f 28f 33, middel f 33f 37, zetschol f 37—f 42 en schol I f 33—f 37. Maandag voor het binnenland Grote gul leverde op f 33f 35, middel f 30f 33 en torgullen f 20f 32. Leng maakte f 50f 52, zwarte koolvis f 34 f 42, grote schelvis f 32f 35, grootmiddel f 25f 27, kleinmiddel f 21f 23, pennen f 21f 23, braadschelvis f 20f 25. Wij ting maakte f 15f 19, schol II f 32f 34 en school III f 28—f 22. De haring ging van de hand voor f 10 f 14 en makreel voor f 10f 15. In het Canadese plaatsje Blenheim in Ontario zijn de vier dochters en twee zoons van de heer Dorsser, die twee jaar geleden met vrouw en kinderen naar Canada emigreerde, tegelijk in het huwelijk getreden. De Nederlandse basketbalkampioenschap pen, die zaterdag en zondag in het Haarlemse Krelagehuis werden gehouden, waren bijna zeer verrassend geëindigd. De Amsterdam mers bezitten reeds laren in de basketbal gemeenschap een vrijwel onbereikbare hoog te, doch het pleit voor de kampioen van de gemengde herencompetitie Haarlem/Den Haag en Rotterdam, het Haagse SSD, dat de po sitie van de Amsterdamse vertegenwoordigers- aan het wankelen werd gebracht. In de uitermate spannende finalewedstrijd tussen DED (Amsterdam) en SSD slaagden de Hagenaars er zowaar in bij de rust een 26-14 voorsprong te nemen. Ook tot ver in de tweede helft kon deze voorsprong door de SSD'ers worden behou den, doch met nog slechts zeven minuten te spelen slaagden de Amsterdammers er in de stand weer in evenwicht te brengen (41-41). Deze laatste minuten brachten een maxi mum aan snanning en de zenuwen begonnen beide partijen danig parten te spelen, zodat vele eenvoudige en fraaie kansen werden gemist. Nadat DED een 43-41 voorsprong had genomen en deze via een strafworp nog had verhoogd tot 44-41, kregen ook de Hagenaars enkele strafworpen, waarvan er slechts een ingeschoten werd (44-42). De laatste drie mi nuten gingen in met deze stand en deze laat ste minuten zullen de ruim achthonderd toe schouwers niet gemakkelijk vergeten. De Hagenaars kregen kansen de achter stand weg. te werken, doch de internationals Guda en Sibilo faalden in deze laatste fase voor het basket, zodat de Amsterdammers door het inschieten van een strafworp de zege alsnog veilig konden stellen (45-43), waar mede de Amsterdamse vertegenwoordigers een zwaar bevochten overwinning behaalden. Ook bij de dames kwam de titel, overigens geheel volgens verwachting, terecht bij het Amsterdamse Blue Stars, welk team geen en kele moeilijkheid ondervond van de ander» afgevaardigde teams HOC (Haarlem), Hudig (Rotterdam) en het Helderse KVH. De strijd tussen deze laatste drie ploegen bracht het Haarlemse HOC de overwiningen, zodat op fraaie wijze de tweede plaats werd bezet. Annenkerk. 1/5 te Nacala. Antonia,( 30 v. Tjilatjap n. Pladju. Argos, pass. 30 Ouessant n. Oran. 'Aagtedijk, 29 te Chittagong. Abbekerk, 30 te Hongkong. Adonis, 30 te Brighton. Aegis, 29 450 m. n.w. Finisterre n. Curacao. Akkrumdijk, 29 650 m. n.n.w. Az. n. Antwerpen. Alioth, 29 130 m. o.z.o. Bahia n. Rio de Janeiro. Almdijk, 29 90 m. z.w. Ouessant n. Lissabon. Almkerk, 29 te Bremen. Alnati, 29 210 m. n.o. Rio Grande n. Montevideo. Alphacca, 29 60 m. w. Dominica n. Trinidad. Aludra, 29 390 m. n.w. Cochin n. Chalna. Ampenan, 29 110 m. n.o. Fayal n. Alexandrië- Amsteldiep, 29 1300 m. o. Philadelphia. Amsteldijk, 29 765 m. w. Ccillys n. Le Havre. Amstelkroon, 29 710 m. n.n.o. Seychellen naar Sydney. Amstelvaart, 29 v. Le Havre n. Amsterdam. Andijk, 29 te Bremen. Angolakust, 29 te Takoradi. Atje Ray S, 29 270 m. z. Sable eil. n. H. Roads. Beninkust, pass. 30 Las Palmas n. Amsterdam. Banka, 29 510 m. n.w. Minikoi n. Belawan. Barito, 29 te Manokwari. Barum, 29 te Singapore, Baud, 29 t, Tj. Priok. Billiton, pass. 29 Wight n. Port Said. Bintang. 29 te Colombo. Blitar, 29 290 m. o.z.o. Guardafui n. Djeddah. Blijdendijk, 29 470 m. z.o. Kp. Race n. Antw. Boissevain, 29 680 m. w.z.w. Sabang n. Belawan. Borneo 29 160 m. o. Anderhalfgr.kan. n. Djeddah. Boskoop. 1 te Pimentel. Breda, 28 670 m. z.w. Flores Az. n. Curagao. Britsum, 29 575 m. w. Ouessant n. Hamburg. Caltex Delft, 1 te Rotterdam. Caltex Leiden, pass. 30 Gibraltar n. Rastanura. Caltex The Hague, pass. 30 Kp. Vilano n. Ras tanura. Corilla, 1/5 te Bunju. Callisto, 29 845 m. n.n.o. Azoren n. St. Laurens. Caltex Nederland, 29 490 m. w.z.w. Ouessant n. Curagao. i Caltex Pernis, 29 260 m. w. Finisterre n. Vliss. Castor, 30 te Port Au Prince. Celebes, 29 v. Southampton n. Amsterdam. Cistula, 29 50 m. w. Mangalore n. Abadan. Cleodora. 29 60 m. z.o. Daeedalus Rif n. Curagao Coryda, 29 390 m. z.w. Freetown n. Trinidad. 1 Crania, 29 770 m. w.z.w. Madeira n. Curagao. j Delfland, pass. 30 St. Paulsrock n. Recife, j Delf shaven, pass. 30 Hoek v. Holland n. Emden. I Diemerdijk, 29 425 m. w.z.w. Scillys n. South.ton Dordrecht, 29 940 m. o. New York n. New York. Dorestad, 29 305 m. n.o. Sombrero eil. naar Curagao. Enggano. 20 te Port Said. Esso Den Haag, pass. 30 Muscat n. Rastanura. Esso Amsterdam, 29 160m. o.z.o. Port Sudan n. Rastanura. Etrema, 29 210 m. n.w. Finisterre n. Curagao. Farmsum, 29 900 m. n.o. Bermuda n. Bermuda. Felipes, 29 v. Pulubukom n. Penang. Friesland SSM, 30 te Leith. Gadila, 30 v. Singapore n. Yokohama. Graveland, pass. 30 Madeira n. Recife. Garoet, 30 te Surabaja. Grootekerk, 30 v. Aden n. Mombasa. Gordias, 29 te Alexandrië. Graveland, 29 240 m. w.z.w. Lissabon n. Recife. Hoogkerk, 1/5 te Singapore. Haarlem, 29 te Santiago de Cuba. Hathor, pass. 29 Valencia n. Ceuta. Haulerwiik, 29 240 m. z.o. York n. Hampt. Roads. Heemskerk, 29 170 m. n.o. Diego Garcia naar Helena, 29 v. Trinidad n. Morrisville. Hera, 20 te La Guaira. Hersilia. 29 940 m. n.o. Barbados n. Rotterdam Hestia. 30 te Port of Spain. Holland, 30 te Angoche. BINNENLAND Bespreking met C. P. N. Het partij bestuur van de Socialistische Unie heeft een telegram verzonden aan het partijbestuur van de C. P. N., teneinde onmiddellijk bespre kingen te openen, „die kunnen bijdragen tot de vernieuwing van de arbeidersbeweging in de richting van menselijk en wetenschappe- lija Mara isme-Leninisme". Het telegram was ondertekend door C. Pronk en G. Roorda. Burgemeester overleden. Tengevolge van een hartaandoening is in de nacht van don derdag op vrijdag op 58-jarige leeftijd in het R.K. Ziekenhuis te Tegelen overleden de heer A. Ph. Gielen, sinds 1928 burgemeester van de gemeente Grubbenvorst. In 1942 legde hij zijn ambt neer; na de oorlog hervatte hij het. Organisten jubileum. De gereformeerde organistenvereniging in Nederland bestaat dit jaar 25 jaar. De komende jaarvergadering van de vereniging, die op 2 juni te Rotterdam wordt gehouden, zal geheel in het teken van dit jubileum staan. Aan de vooravond van deze jubileumdag zal er in de nieuwe Oos- terkerk te Rotterdam een speciale begroe tingssamenkomst worden gehouden, waaraan een orgelimprovisatie-concert is verbonden. Voor dit concert zijn 3 organisten uitgeno digd, te weten: Joh. van Dommele uit Benne- kom, Jaap Dragt uit Amsterdam, Joh. M. Vetter uit Den Haag. Honderdduizendste. Vrijdagmiddag is de 100.000ste bezoekster de ingang van de foto tentoonstelling „Wij Mensen" in het Stede lijk museum te Amsterdam gepasseerd. Het was de 22-jarige Maja Roorda uit Hilversum, die een opleiding voor kleuterleidster in Am sterdam volgt. Zij kreeg een gratis retourtje per helicokter naar Brussel aangeboden. De tentoonstelling is in Amsterdam nog tot en met Koninginnedag te zien. Mexicaanse minister onderscheiden. De ambassadeur van Nederland in Maxico, dr. H. R. van Houten, heeft aan de minister van Buitenlandse Zaken van Mexico, de heer Luis Pad'illa, de versierselen overhandigd van Grootkruis in de Orde van Oranje Nassau. Boerdery afgebrand. In nauwelijks drie uren tijds is zondag in het dorp Pieke nabij Drachten een vrij grote boerderij tot de grood toe afgebrand. De gehele inboedel met boerengereedschap en een vrij aanzienlijk geldsbedrag gingen in de vlammen verloren. Slechts het dp stal staande vee kon in vei ligheid worden gebracht. Eredoctoraat. Aan de heer W. Boerhaave Beekman, directeur van de te Amsterdam gevestigde Nederlandse Houtacademie, is door het curatorium van de Internationale Academische Federatie voor Wetenschappe lijk Onderzoek in Azië, Afrika, Amerika en Europa (Foederatio Internationales Acade- micorum Pro Explorandis Scientiis) het ere- doctoraad in de Dendrologische Wetenschap pen en Houttechnologie verleend. HAARLEM EN OMGEVING Koninklijke onderscheiding. Ter gele genheid van de verjaardag van Koningin Juliana is aan de heer G. van der Molen, oud-assistent eerste klasse van 's rijks belas tingen te Amsterdam, wonende te Haarlem, toegekend de eremedaille in zilver, verbon den aan de orde van Oranje Nassau. Hilversum, 29 640 m. w.n.w. Fremantle n. Mel bourne. Hydra, 29 130 m. z.o. Hatteras n. Port Au Prince. Indrapoera, 30 v. Priok n. Cheribon. Ilos, 29 40 m. n.o. Pitboei n. Gotenburg.. Japara KPM, 30 v. Surabaja n. Tj. Priok. Java, 30 v. Tj. Priok n. Surabaja. Johan v. Oldenbarnevelt, 29 360 m:n.w. Diego Garcia n. Fremantle. Jupiter, pass. 30 Finisterre n. Tunis. Kara, 29 v. Tj. Uban n. Auckland. Karimun, 29 te Singapore. Kellia, 29 290 m. o.n.o. Fayal n. Maracaibo. Kieldrecht, 29 v. Chalna n. Madras. Kopionella, 30 te Destrehan. Kaloekoe, 30 te Merauken. Kermia, 29 60 m. w.z.w.t Bornhom n. Rotterdam. Koro.vina, 29 250 m. n.w. Finisterre n. Kopenh. Kota Ago eng, 29 60 m. n. Bahamas n. Galveston. Kota Baroe, pass. 29 Kp. De Gata n. Marseille. Krebsia,, 29 960 m. z.w. Azoren n. Maracaibo. Leersum, 30 te Bremen. Lekhaven, 29 te Santos. Leopoldskerk, 29 te Vlaardingen verw. Leto, pass. 29 Kp. Bon n. Rotterdam. Lieve Vrouwekerk, 29 160 m. w.n.w. Port Said. Linge, pass. 29 Finisterre n. Dakar. Luna, 29 80 m. n. Burlings n. Rotterdam. Maroeran, 30 te Padang. Maaskerk, 30 te Hamburg. Maureen, 30 te Vlaardingen. Murena, 30 v. Hongkong n. Balikpapan. Mapia, 29 te Surabaja. Marisa, 29 370 m. w. Landsend t, Stanlow. Notos, 29 v. Alexandrië n. Rhodos. Oostkerk, pass. 30 Finisterre n. Marseille. Oranje, pass. 30 Aden n. Colombo. Overijssel, 30 v. Port Said n. Oran. Omala, 30 te Malta. Ophir, 30 te Belawan. Oranjefontein, 29 380 m. z. Kp. Palmas n. Las Palmas. Polydorus, 30 te New Yorok. Peperkust, 28 v. Monrovia n. Abidjan. Phrontis, 30 te Makassar. Scherpendrecht, 1 te Rotterdam. Str. Mozambique, 30 v. Singapore n. Honkgong. Sabane, 30 te Singapore. Stanvac Djirak, 30 te Sungeigerong. Stentor, 28 140 m. n.w.n. Fayal n. Barbados. Straat Makassar, 30 te Buenos Aires. Teucer, 30 v. Aden n. Penang. Tomori, 30 te Belawan. Tabian, verm. 30 v. Aleppy n. Cochin. Tiberius, 29 140 m. n.o. Barbados n. pto. Ordaz. Tasman, 28 v. Tp. Priok, 1/5 te Padang verw. Utrecht, 30 te Port Sudan. Van Cloon, 30 v. Melbourne n. Sydney. Van Noort, 29 v. Hollandia n. Biak. Waal, 1 te Malta. W Alton Jones, pass. 30 Algiers n. Ph.delphia, Willemstad, pass. 30 Lizardhead n. Dover. iWtmarsum, 30 te Le Havre. Wonosari. 1/5 te Calcutta. Adelaide. Zeeland SSM, 30 te Cuxhaven. KLEINE VAART Aldebaran, pass. 29 Vlissingen n. Antwerpen. Alja, 29 v. Antwerpen te Vlissingen. Astra, pass. 29 Vlissingen n. Antwerpen. Audavia, pass. 29 Vlissingen n. Antwerpen. Aardenburgh, 29 v. Rotterdam n. Stockholm. Admiraal De Ruyter, 29 v. Terneuzen te R'dam. Alpha, 29 v. Harlingen te Rotetrdam. Baltic, pass. 30 Vlissingen n. Antwerpen. Bloemgracht, pass. 29 Vlissingen n. Antwerpen. Betty, 30 v. Teugnmouth te Rotterdam. Bill S, 29 v. Swansea te Rotterdam. Bree Helle, 29 v. Londen te Rotterdam. Concepcion, 28 v. Asuncion n. Montevideo. Dinkel, 29 v. Grangemouth te Rotterdam. Eagle, pass. 30 Vlissingen n. Antwerpen. Erebus, pass. 30 Vlissingen n. Antwerpen. Express, 29 v. Middlesboro te Rotterdam. Ellewoutsdijk, 29 v. Goole te Rotterdam. Europa, 29 v. Rotterdam n. Londen. Frans van Seumeren, 29 v. R'dam n. Drammen. Finlandia, pass. 29 vlissingen n. Huil. Hast 1, pass. pass. 29 Vlissingen n. Boness. Hoe Vinces, 29 v. Grimsbv te Rotterdam. Inspecteur Mellema, 29 v. Pt. Talbot te R'dam. Isis, 29 v. Londen te Rotterdam. Jokurma, 29 v. Antwerpen te Vlissingeq. Jans, 29 v. Par te Rotterdam. Jan Kreumer, 29 v. Londen te Rotterdam. Leendert B, 29 v. Livorno te Rotterdam. Mado 2, pass. 29 Vlissingen n. Londen. Mariscal, Lopez, pass. 29 Kp. Frio n. Pto. Alegre. Mypuck, 29 v. Norwich te Rotterdam. Noordkaap, pass. 29 Vlissingen n. Antwerpen. Oleum, 29 v. Rotterdam n. Londen. Paloma, pass. 29 Vlissingen n. Antwerpen. President Roosevelt, pass. 29 Vlissingen n. Antw. Raket, pass. 30 Vlissingen n. Antwerpen. Ria, pass. 30 Vlissingen n. Terneuzen. Trompenburgh, 29 v. Kingslynn te Rotterdam. Wiema, 29 v. Vlissingen n. Londen. Wega, 29 v. Garston te Rotterdam. Westpolder, 29 v. Rotterdam n. Oporto. SLEEPVAART Noordholland, 28 300 m. w. Madeira n. Maracaibo. Blankenburgh, 29 v. Cuxhaven n. Valona. Ebro, 28 te Cristobal. Gele Zee, 28 250 m. w. Valentia Ierl. n. Dart mouth. Goeree, pass. 28 Kp. Bon n. Pt. Said. Hudson, 29 260 m. o. Aden n. Mersin. Kumber, 27 v. India n. Aden. Noordzee, pass. 28 Jebel Zukur R. Zee n. Kandia. Rode Zee, 29 v. Landskrona n. Stralsund. Witte Zee, 28 60 m. n. Anamba eil. n. Oran. Zwarte Zee, 29 60 m. n.o. Martinique n. Mara caibo.

IJmuider Courant | 1956 | | pagina 11