I Vlaggend Velsen vierde de Koninginnedag in gezamenlijke verscheidenheid J. en Keesom nam de kop liet die niet meer los M AG N E ET '1956 Koninginnedag zonder wan klanken in Velsen-Noord IJmuiden telt nu ook zeven rolschaats-kampioenen Fc Jeugd kwam de gehele dag volledig aan haar trek IJmond in de kinderwagen U voelt niet dat u trapt Ondanks de kilte een warm feest Optochten brachten duizenden op de been Waardig slot in „Concordia" rondde een geslaagde dag succesvol af 7 „De pruik van de koning" Bruidspaar van Monaco Velsen-Zuid: knus Santpoort: wandelende narcis Driehuis op stelten Naar de film en op de baan RONDE VAN DRIEHUIS °™%ZZTa''d'L~ 3. GALAVAZI DINSDAG 1 MEI 195 6 I ALS OOIT BEWEZEN IS, dat de Koninginnedag naar vaderlandse zede een feest voor de kinderen is, dan was dat tijdens een viering in Velsen, die voor de jongste burgers een dag van volledige vreugde en onvermengd plezier op leverde. Ondanks de koelte, die de dertigste april van dit jaar begeleidde en de motregen, waarmee de organisatoren in de late middag wat onaangenaam werden verrast, is er op da straten en pleinen van alle delen der gemeente met grote warmte feest gevierd en al mag het dan niet zo zijn, dat Velsen een eenheid vormt op de verjaardag van de Koningin, eensgezindheid was er bepaald wel in de pret. Overal en telkens weer. Of het nu was op de snoetjes van de aller kleinsten, die zich in de vroege morgen opmaakten voor de onvermijdelijke optochten, of dat het ging om de al wat groteren, die zich met wedstrijden om-de-eer-en-de-prijzen kostelijk vermaakten: het was volop feest en de organisatoren hebben er minstens evenveel plezier aan beleefd als zij, die met een kruiwagen over de hindernisbaan van de Terrasweg holden, zij die naar de ringen staken op het Raadhuispleintje van het oude dorp, zij, die verwoed over het asfalt van de planetenweg joegen in de eerste rolschaatskamp uit IJmui- dens geschiedenis of de vele duizenden kinderen, die in de beslotenheid van zalen en verenigingsgebouwen hebben ge noten van goochelaars, toneelstukken en filmvoorstellingen. Alleen: er konden na de optochten, die meestentijds in nogal zomerse kledij gelopen werden, wel eens een paar verkouden Velsenaartjes van deze dertigste april overblijven. Toen de kinderen het veld hadden geruimd en de volwassenen hun deel van de vreugde gingen opeisen in bonte avonden en Oranjebals is er bepaald niet minder geestdriftig gefeest, maar de jeugd had toch echt wel het beste part van deze dag en zo is het ook goed, want Koninginnedag is een dag voor de kinderen. Voor de tweeduizend, die stuk voor stuk hun uiterste best hebben gedaan om in de grootse optocht door Velsen-Noord uit te blinken evengoed als voor het handjevol, dat in de ochtend in Velsen-Zuid achter de roodgejasten van de IJmuider Harmonie aan liep in een optochtje, dat ongetwijfeld de knusheidsprijs had verworven, zo er daar voor prijzen geweest zouden zijn. Zelfs de IJmond-samenwerking lag daar in de windselen: baby IJmond, voortgeduwd door moeder Beverwijk en vader Velsen, die hun Jantje Heemskerk aan de hand meenamen op de weg naar een gezelliger toe komst. Als er dan toch gefantaseerde prijzen moeten worden uitgereikt, krijgt Velsen- Noord de prijs voor de beste verzorging, Santpoort die voor de originaliteit en IJmuiden-Oost er een voor het mooiste lawaai. IJmuiden-Oost werd al heel vroeg uit de veren geblazen door de IJmuider Harmo nie, die om kwart voor acht van de Abelen straat startte voor een rondgang, welke eindigde op het Plein 1945. Daar was inrnidi- dels een schare schoolkinderen bijeengeko men om de dag te openen met een aubade onder leiding van de heer H. W. Odijik. Te weinigen zijn daarheen gekomen om van deze massazang te genieten, maar het was dan ook nog wel erg koud op de IJmui- dense vlakte. Trouwens, in Driehuis was de belangstelling evenmin overweldigend voor de samenzang onder leiding van de heer J. Huizinga, want ook daar 'had Soli Deo Gloria niet alle inwoners van het dorp vermogen te wekken. Eerder a.1 hadden de bestuurders van de Oranjevereniging een daad van piëteit ver richt door op het graf van de actieve mede-bestuurder, de heer C. Oudendijk bloemen te brengen en nadat het Wilhel mus zowel op het ^Kerkplein als op het Plein 1945 had weerklonken zijn al die delen van de gemeente aan hun eigen fees telijkheden begonnen. De aubade van de scholiertjes uit IJmui den-Oost is voor de deelnemertjes gevolgd door een bijzonder plezierig bezoek aan de kinderoperetteclub van „Vrij en Blij", die zich zaterdag al verdienstelijk maakte voor de allerkleinsten met het sprookje „Repel steeltje" in het Patronaat en gisterochtend „De pruik van de koning" opvoerde, even eens in het Patronaat. In de ochtenduren heeft het Patronaats gebouw twee maal een gerechtvaardigde aantrekkingskracht uitgeoefend op grote scharen enthousiaste kinderen, die uitbun dig reageerden op de sprookjes-operette „De pruik van de koning", op de bekende ver zorgde manier voor het voetlicht gebracht door het R.-K. kinderkoor en de operette- ,club van de speeltuinvereniging „Vrij en Blij". Dit werkje was hier in februari reeds door dezelfde vereniging opgevoerd; zodat men zich wellicht nog herinneren zal, dat deze niet onvermakelijke historie het jeug dige publiek laat kennismaken met het hof van koning Archibald de derde. Deze vorst staat afwijzend tegenover het huwelijk van zijn dochter Siana met prins Ottokar, al leen maar omdat hij ervan overtuigd is dat zij elkaar dan niet meer met hun volle naam zullen aanspreken. En hij kan zijn machtig rijk toch later niet overdragen aan een vorstelijk echtpaar, dat bekend zal worden als Ot en Sien? Deze aardige vondst wordt door de auteurs dan verder uitge werkt door de beide gelieven van de nodige hlulptroepen te voorzien; in de vorm van een groot aantal slimme kabouters, die met de pruik van de koning als waardevolle inzet, Ot en Sien tot het traditionele geluk kige paar weten te combineren. Waarschijnlijk heeft men bij „Vrij en Blij" voor deze reprises de repetities nog eens serieus hervat, welke voorzorgen voor al de samenzang niet weinig ten goede ge komen is. Hetgeen voor deze operette wel bijzonder belangrijk moet worden ge noemd, omdat hierin vooral aan het voca- listische gedeelte zulk een voorname plaats werd toebedeeld. En doordat „Vrij en Blij" over fris en zuiver stemmenmateriaal mag beschikken, kwamen deze opvoeringen vol komen tot haar recht. En de fleurige décors en fraaie costuums maakten er tevens een plezierig schouwspel van, zodat het grote succes bij het jeugdige publiek in alle op zichten verantwoord is geweest. De anderen hadden inmiddels het Her vormd Jeugdgebouw veroverd, waar de Nationale Filmdienst een programmaatje van kinderfilms draaide, zoals een teken film en een verhaal over een meisje en haar trouwe hond, dat er blijkens de reac ties uit de zaal even goed inging als de snoepperijen aan het eind. In de optocht, die door de schoolkinderen van IJmuiden-Oost gistermiddag werd ge houden, liep onder meer het bruidspaar uit Monaco mee; ouders en onderwijzend personeel hadden kennelijk hun best ge daan het paar zo echt mogelijk te laten schijnen, (trouwens, in Santpoort waren Rainier en Grace ook present) zelfs de snor bij de bruidegom ontbrak niet. De kinde ren genoten, ondanks de kou, blijkbaar perkt tot degenen, die een aantal conser- venblikjes met een bal omver wisten te krijgen. De burgemeester, net op tijd terug van zijn omzwervingen door de andere ge- meentedelen; heeft vervolgens in de schiet tent ernaast de. prijs in de wacht gesleept door de hoogste series bij elkaar te paffen en zo is Driehuis de avond tegemoet ge gaan de regen kwam daar net laat ge noeg om geen programma-onderdelen in het water te laten vallen. In Velsen-Zuid is in de beslotenheid van de oude dorpskern feest gevierd op de wijze, zoals alleen het oude dorp dat kan: een alleraardigste optocht, een ringstekerij voor kinderen en voor ouderen in de mid dag en een feestmiddag in het Gymnasium, waar het Luna-cabaret de avonturen van de stad. Pummeltje' op het geïmproviseerde toneel zette. De jeugd heeft er niet minder om genoten, want dit verhaal van Henk van den Berg van de schoenlapper in zijn post huis en Pummeltje, die wel eens anders dan anders wilde, heeft alle succes geoogst, dat ervan verwacht werd. Santpoort luidde zijn feestdag in met me chanische muziek, die al bijtijds door de Hoofdstraat schalde en de langslapers rap uit de veren haalde. De optocht van school kinderen, elk jaar weer een festijn voor vele duizenden kleinen en hun moeders, heeft dit jaar geen klagen over originali teit gehad: de Wegenwacht, een levensgrote narcis, de Familie Doorsnee en een Huis vrouwenorkest vormden zo de opvallend ste groepjes in het kleurige en uitgebreide geheel, dat door Soli Deo Gloria en Wilhel- mina met de nodige fanfareklanken werd besproeid. Des middags: de goochelaar Cakie in de zaal van Zomerlust, die bijna afgebroken is, omdat deze Cakie een wonderlijke gave heeft de kinderen op een allergrappigste manier te pakken en te zelfder tijd volks spelen op de Terrasweg, waar het eveneens warm is toegegaan tussen de touwen en de vlaggen: het ballontrappen en cirkel touwtrekken heeft heel wat Santpoortse lachspieren in beweging gebracht. Zo heeft Velsens jeugd het leeuwenaan deel van de dag gehad. Maar de ouderen wachtten hun kans voor de avonduren, toen het festijn onvermoeid is voortgezet met een lange serie bonte avonden overal in toch wel op de lange route, die ditmaal nu eens langs een ongewoon parcours was ge gaan, zodat de bewoners van Lijsterlaan, Waalstraat en Paulus Potterstraat nu eens binnenshuis van het geval konden genie ten. Hans en Grietje waren natuurlijk ook van de partij, evenals de uitbeeldingen der seizoenen-, waarbij Sneeuwwitje heel lief tallig in een door prinsen getrokken wa gentje zat toe te zien. Met vlaggen, wim pels en standaards marcheerde de school- jeugd op de maat van de muziek van de j IJmuider Harmonie langs de uitgestippelde route, tot aan het Marktplein, want daar ging de Harmonie haars weegs en de kin deren maakten, dat zij op het schoolplein aan de Zeeweg kwamen om hun prijzen en tractaties in ontvangst te nemen. Op het door paaltjes afgezette Marktplein hield de IJmuider Harmonie met tamboers korps een marsen-demonstratie, die een fleurig schouwspel opleverde. Met hun rode tunieken en witte uitmonstering trok ken zij de aandacht van velen, die wind en kou trotseerden en genoten van de figuren, die de muzikanten al slaand en blazend maakten. De molenwieken hadden natuurlijk weer het grootste succes en een dankbaar ap plaus bleef dan ook niet uit. Met het on afscheidelijke Falderie-faldera tot sluitstuk werd dit halve uur marcheren besloten. De optocht der Driehuizense kinderen is naar het bekende, knusse feestterrein in de bossen van Schoonenberg getrokken, waar de jeugd zich oneindig vermaakt heeft met steltlopen, ezeltje-staartprikken en zelfs schieten tot vermaak onder meer van bur gemeester Kwint en zijn zoon, waarvan senior junior toch nog wel in de luren legde. En toen de stelten werden bestegen door een bekend politieman en een bestuurder van de Oranjevereniging was in Driehuis de sfeer er, die elk jaar een gedeelte van de IJmuiden Oostenaren aantrekt, wel eens tot verdriet der organisatoren, die hun con sumpties als sneeuw voor de zou zien ver dwijnen. Na de middag is de goochelaar Delcampo met poppenkast en goocheltoeren op het platvorm verschenen en ondanks de toebe reidselen voor de ronde van Driehuis was daar geen kind vandaan te lokken: er is uitvoerig genoten van beide programma onderdelen. En na de traditionele ronde kwamen de ouderen nog even aan bod in de vrolijke keuken en de schiettent beide voor een kwartje. Er zijn heel wat scherven gevallen in de opgemelde keuken, al had het bestuur wij selijk het werpen naar serviesgoederen be- IN IJMUIDENS TH ALIA-THEATER, in het gebouw voor Christelijke Belangen en in de zandstormen van Duinwijk hebben de feestelijkheden van de Oranjevereniging IJmuiden-West zich afgespeeld. Attractief hoogtepunt van deze Koninginnedag waren voor de inwoners van IJmuiden ongetwijfeld de rolschaatswedstrijden op de Planetenweg in Duinwijk, die na de zeepkistenraces van vorige jaren een nieuw fris element in het feestprogramma brachten. Ruim honderdentwintig jongens en meisjes reden er hun baantjes in ploegen van twee of drie en het nam ruim twee uur eer In alle groepen de winnaars bekend waren en de heer C. Vos kon overgaan tot uitreiking van de prijzen. Pum Swier heeft er als wedstrijdleider en commentator geen gemakkelijke middag aan gehad. De volwassenen, die voor deze wedstrijd onder de jeugd, uitsluitend als toeschouwers waren gekomen, voelden er niets voor om een gedeelte van het par cours te ontruimen en dev..politieagg.n,ten hadden er dan ook hainden vol werk aan om. de baan de gehele middag, vrij te houden Bovendien was de wedstrijd ruim veertig minuten na het tijdstip, dat in het pro gramma was ver-meld, begonnen en werk ten ook de wind en zandstormen over Duin wijk er niet aan mee om de feestvreugde te verhogen. Bij de start van het eerste drietal meis jes was Velsens burgemeester mr. M. M. Kwint aanwezig en mochten de 120 jonge rijders zich verheugen in de belangstelling van enige duizenden. Dat dit aantal toe schouwers weldra verminderde heeft de strijdlust onder de deelnemers niet ver minderd. Er is hevig op los gereden en vooral in de booht van de Planetenweg kwam 'het soms tot ware botsingen - vooral onder de meisjes. In groep I (tot 6 jaar) werden de win naars tenslotte: 1. Roel Lof, 2. J. Wout- hu-izen, 3. C. v. d. Pel; groep 2 (jongens van 7, 8 en 9 jaar), 1. C. van Opijnen, 2. F. Ligtendahl, 3. Th. Warmenhoven; groep 3 (jongens van 10, 11 en 12 jaar), 1. E. Scholten, 2. C. Wilderorn en 3. H. Verduin; groep 4 (jongens van 13, 14 en 15 jaar), 1. C. van Es en 2. Peter Hoogland. In groep 1 (bij de meisjes 6, 7 en 8 jaar) waren de winnaars 1. L. Ketting, 2. A. Kraai en 3. J. Glas; groep 2 (meisjes van 9, 10 en 11 jaar), 1. F. van Kampen, 2. H. van Eden en 3. B. Glas; groep 3 (12, 13, 14 en 15 jaar), 1. S. Walraven en 2. B. Mu- nink. Naar de West In de ochtenduren hebben de leerlingen van de lagere scholen in IJmuiden West kunnen genieten van een goed filmpro gramma. In het Thaliatheater zagen de jongens en meisjes uit de hoogste klassen de kleurenfilm „De Koninklijke Reis", die ruim vijf kwartier duurt. Zij reisden met het Koninklijk paar naar de Boven- en Benedenwindse eilanden, genoten elk rno- ALS SPORTIEF hoogte- schoten, die er in een klein 10.05 en derde J. H. Kern punt van de Koninginne- veld van tien man stevig pen van A.V. Edam, dagviering in Driehuis vandoor gingen: de MFC-er heeft ook dit jaar weer de Hoogveld zegevierde over parkloop. georganiseerd de 2700 meter in 7.28.2; in De boeiendste race werd door DEM gefungeerd. J. de B—klasse der junioien die der A—klassers, van wie Keesom. de jonge loper was J. Kools van Lycurgus in aan dp start versche- van A.V. '23 heeft in de A in 3.30.1 de snelste over de ren Er is weliswaaT vun- klasse de ruim 4800 meter 1350 meter. njg gevochten met Keesom race glansrijk gewonnen Groter was de opkomst aan de kop, die in 12.44.4 in met zijn clubgenoot A. A. voor de C en D-klasse, de race wón; A. A. Beek- Beekman op 13.14.5 achter waarin 24 atleten van man van a'y '23 werd zich, gevolgd door J. Kos- start sprongen en in hoog tweede in 13.14.5 en derde ter, die met I3.I7.4 de tempo het nogal zware par- is j Koster van Suomi ge- kleuren van Suomi hoog cours tegemoet gingen. G. worden in 13.17.4. hield. Besemer (AAC) wist na Van de B-Klassers, die Het is geen enerverende één ronde een duidelijke dezelfde afstand liepen, ronde van Driehuis gewor- voorsprong in de C-Klasse werd a. v. Zon (Holland) den dit keer: het veld lag te nemen en liet zich de één in 13.2.4; tweede werd daarvoor direct al in elke kop n;et meer ontnemen: Mak- val^ Lycurgus in klasse te ver uiteen en het jn 9 32 rond zegevierde hij ^3 3 en derde P. Bakker krachtsverschil was, zoals over de 3875 meter. Twee- van Blauw Wit in 13 20 8 de tijden ook wel duidelijk de werd S. de Vries van uitwezen net iets te groot. Volewijkers in 9.44.6, derde De voorzitter der oranje- t t W. Kok van Suomi (9.55). vereniging Driehuis de heer Van de D-Klassers werd W. v. Scherpenzeel heeft na Burgemeester mr. M. M. Kroezen van Holland eerste afloop in de feesttent de Kwint heeft, geruime tijd in 9.53.2; tweede is A. trofeeën uitgereikt aan de te laat, de junioren wegge- Zendveld van Olympus in winnaars van de ronde. ment van de rijke kleurschakeringen en aardige momentjes bij elke ontvangst op een eiland of in een dorp in het binnenland van Suriname. In het Gebouw voor Christelijke Be langen organiseerde de Oranjevereniging vier voorstellingen voor de leerlingen uit de lagere klassen en ook daar heeft de jeugd genoten van een aantal vrolijke kinder films. Op de kleuterscholen werd het ver jaardagsfeest van de Koningin onder leiding van de leidsters gevierd. 's Avonds trokken de leden van de Oran- ADVERTENTIE dank zij het nieuwe fietswonder „fc" (overwonnen wrijving), dat in alle nieuwe MAGNEET rij wielen is toegepast. U schiet voor uit; snel, gemakkelijk, heerlijk! Magneet rijwielen met Vredestein banden! Raketstart De geringste pedaaldruk is voldoende. Daarom is het rijden op een MAGNEET steeds weer een genoegen. Tob niet langer met uw oude fiets schakel over op een supersnelle en super lichtlopende en een dutv in de rug! vermindert dit v r mng) a»erkleinte l 'leSt0thef A»een magneet cm' n,euw« evenwicht t s'erkte en soup,essl. «w.v.t •VAViVi MAGNEET RIJWIELEN- EN MO'IORENEABRIEK N.V. WEESP ADVERTENTIE MAGNEET RIJWIELEN- cn BROMFIETSEN verkrijgbaar bij SNELLIUSSTRAAT 21 IJMUIDEN TELEFOON 5290 jevereniging naar het Thaliatheatet om, evenals de jeugd in de ochtenduren, de film „De Koninklijke Reis" in een volledig filmprogramma te zien. Tweemaal werd dit programma aangeboden; om zeven uur en om kwart over negen. Terwijl vel-en met interesse deze film volgden, stapten de niet leden achter de muziekvereniging „Wil- helmina" aan, die.eep, mpzikale rondgang door IJmuiden maakte. De taptoe op het Stationsplein vormde hier een waardige af sluiting van de feestdag. Als gevolg van de slechte weersomstandigheden werd de mu ziek van het corps door slechts weinigen beluisterd. „VANDAAG IS MORGEN" BIJ „ADVENDO" De toneelvereniging „Advendo" te Vel sen gaat dit seizoen besluiten met vier op voeringen- van „Vandaag is morgen" door Herbert Bates, door de heer F. A. J. Hun- sche geregisseerd. Deze voorstellingen worden gegeven in het Hervormd Jeugdhuis aan de Rem- brandtlaan et Velsen op zaterdag 12, maan dag 14, woensdag 16 en zaterdag 19 mei. MARKTBERICHT Spinazie 3262; witlof 2854; waspeen 2349; sla 1223; radijs 1622; raapstelen 1517; rabarber 1746. DE TRADITIE WIL, dat de viering van de verjaardag van de Koningin door de actieve Oranjevereniging „Velsen-Noord" jaar na jaar met een steeds betere samenstelling van het feestprogramma telkens grotere belangstelling trekt, niet alleen van de schooljeugd, welke elk jaar toeneemt in aantal, maar ook van de ouderen, die zich juist wegens de grote verscheidenheid van het programma aan „Noord" gebonden weten en metterdaad de' feestelijkheden mee beleven. Dat de opzet van de Oranjevereniging maandag opnieuw is geslaagd en zelfs meer dan dat, omdat bovendien een verscheidenheid van kermisvermakelijkheden aan de feestdag een extra vrolijkheid gaf, bleek 's avonds in gebouw „Concordia" wel heel duidelijkwaar een geestdriftig publiek een uitstekend cabaret-variété programma kreeg voorgezet. De Oranje-zon, die af en toe in de drei gende bewolking wat vrolijks strooide be gon een glorieuze optocht van ongeveer tweeduizend schoolkinderen van alle lagere scholen in Velsen-Noord te beschijnen. Van deze optocht was opnieuw erg veel werk gemaakt en de verschillende scholen lieten dat vaak met bewonderenswaardige vindingrijkheid in leuke ideeën zien. Zo was er geen enkel kind, dat niet op een of andere wijze een persoonlijke versiering had aangebracht. Fraai was de bloem uit de Keukenhof, de textielmeisjes verdien den waardering, een fleurige wagen en een even kleurige en fleurige tuinkar, alsmede de talloze versierde fietsen en autopeds hadden alle veel bewondering. Met de ge waardeerde medewerking van de R.K. Har monie „St. Caecilia", het korps van de Chr. Muziekvereniging „Wilhelmina" uit IJmui den en de drumband van de Chr. Gymna stiekvereniging „Hercules" uit Beverwijk werd deze optocht een fleurig hoogtepunt van de dag. Naar de zaal Met waarlijk veel vreugde hebben alle schoolkinderen daarna genoten van de kindervoorstellingen in gebouw „Concor dia" en het Hervormd Wijkhuis, waar 's morgens en 's middags het gezelschap Montagne een boeiend kinder-cabaretpro- gramma over het voetlicht bracht. Hevig was de geestdrift als de kinderen in het programma werden betrokken, vooral bij de goochelaars Clement en Oom Bob. Oom Ger met de sprekende pop, mr. Snips met sneltekenen, Montagne met een fris pop- penkastverhaal en ten slotte Davids, die individueel en als begeleider voor de muzi kale noot zorgde, zij allen hadden veel succes en bezorgden de jeugd enkele pret tige uren. De middag De middaguren waren voor de leerlingen van de hoogste schoolklassen met slagbal wedstrijden voor meisjes op het terrein bjj de Watcrvlietschool en voor de jongens met voetbalwedstrijden op het sportpark „Roos- wjjk". Ondanks de gure wind trokken beide gebeurtenissen veel publieke belangstel ling. Er werd met veel animo gestreden en zowel bij de meisjes als bij de jongens had de strijd een spannend karakter. Bij de slagbalsters wist de CVO-school het 45 punten de eerste prijs te bemach tigen, maar er moest tussen de St. Jozef school en de Watervlietschool een her kamp komen, aangezien beide 42 punten verzamelden. Tenslotte bezette de St. Jo zefschool met 27 punten voor en 17 tegen overtuigend de tweede plaats. De voetballers, die al even geestdriftig speelden, deden het niet minder. Hier ging de strijd tussen de St. Jozefschool en de ir. Krijgerschool, die beide vijf punten ver zamelden en dus een beslissende strijd moesten spelen. Deze eindigde, na vele ge miste kansen, aan beide kanten, ook na verlenging in een doelpuntloze draw. Met het nemen van strafschoppen had de St. Jozefschool het grootste succes en werd eerste. Ook bij deze wedstrijden werden verfrissingen aan de deelnemers uitgereikt. In gebouw „Concordia" De Oranjevereniging had haar program ma keurig gepland, want een uur na af loop van de wedstrijden, konden de gasten hun plaatsen innemen voor de eerste avondvoorstelling in gebouw „Concordia", dat, als ieder jaar, door de directie van de papierfabriek de gehele dag was afgestaan, een geste, die telkens weer op hoge prijs wordt gesteld. Een keur van bekende radio-medewer kers trok een geweldige belangstelling, zo dat in de beide avondvoorstellingen de zaal eivol was. In zijn openingswoord verklaarde de voorzitter, de heer E. Markering, een zeer geslaagde Oranjedag voor de jeugd achter de rug te hebben en hij hoopte, aangezien de Velsen-Noorders wat verwend zijn en dus niet zo gemaakelijk te bevredigen, dat zij een goede avond met goed amusement zouden hebben. Hij noemde het een groot voorrecht om de verjaardag van de Ko ningin weer te mogen vieren. Daarna was het woord aan Willy Rex. Hij leidde met een geestige conférence, die de zaal direct „pakte" de bekende radio zanger Bert Robbe in. Zijn zang dwong ieders bewondering af en een ware ovatie werd zijn deel. Joe Andy liet zich zien als een uiterst bekwaam jongleur met fantastische staal tjes van behendigheid en temperament. Het nummer met de brandende fakkels, een betoverend onderdeel van gracieuze han delingen, hield de zaal in spanning ge vangen. The Movers, twee nummers met elastieke mensen, later als Hadarys, ver overden het publiek, dat met intense be langstelling de knappe springoefeningen volgde van de vader, moeder en dochter, welke laatste niet minder dan veertig losse salto's op de tremplin maakte en uitbundig werd toegejuicht. De Carita's met hun musical act deden hiervoor niet onder. Verbluffend was het gemak, waarmee de charmante Rita, die overigens in het buitenland veel succes oogst, haar parodies gaf van Johnny Ray, Mariene Dietrich en Johnny Jordaan. Een vlot en bezielend artiestenpaar, zoals trouwens De Flezki's als beschaafd mani- pulatie-showduo. Verbluffend waren de staaltjes van goochelen met doekjes, kaar ten en sigaretten, afgewisseld door fraaie dans van de vrouwelijke helft. Fantastisch was het Chinese nummer, waarbij met fos- forverlichting een fraaie tuin op het toneel werd getoverd. Tenslotte zorgden twee vlegels aan een vleugel Willy Rex en Nol van Dijk voor de schaterlach met hun dwaze fratsen, keu rig elkaar in de geestige dialogen aanvul lend, zodat het echte kolder werd. Een buitengewoon vlot programma, dat aan de dag een voortreffelijk slot maakte. De kermisvermakelijkheden aan de Wij- kerstraatweg, die zaterdagavond al een voorproefje van het Velsen-Noordse feest kregen, hadden het gisteren de gehele dag bijzonder druk en maakten goede zaken. Het werd een late, maar voor alle partijen vreugdevolle maandagavond van een opge wekte en blijde dag. „De Reisduif" hield eierenvlucht De Beverwijkse postduivenhouders vereni ging „De Reisduif" hield zondag de traditio nele eierenvlucht vanaf Delft, een afstand van 60 km. De uitslagen waren: 1. P. Luyt; 2. P. Dekker; 3. S. v. d. Kolk; 4. P. v. d. Oute- naar; 5. D. Philippi; 6. C. Westrate; 7. D. Stiemer; 8. H. Zillig; 9. C. J. J. Dekker; 10. H. Gaasenbeek 11 A. Six; 12. R. du Crocy; 13. G. va d. Winden; 14. C. Castricum; 15. J. Schoo; 16. G. Visser. De uitslag van de kop pels was: 1. P. Luyt; 2. P. Dekker; 3. S. v. d. Kolk. Ons Genoegen De duiven van „Ons Genoegen" kwamen eveneens van Delft. De eerstaankomenden waren: 1. F. Blommaerts; 2. Th. Kuyer; 3. R. Zoontjes; 4. H. Exalto.

IJmuider Courant | 1956 | | pagina 3