„Fotokring Velsen" hield eerste onderlinge wedstrijd Agenda voor Velsen BRIEVENBUS Visserii -varia r THALIA -s Havenberichten De dieren moeten wel eens denken Op 3 mei werden de Gentenaren stroppen „Oslofjord" op 30 juli in IJmuiden Hoofd van Clara Sternschool gaat heen Agenda voor .Beverwijk Scheepvaartverbinding van de Sovjet-Unie naar India Vrolijke middag van „Kindervreugd"-jeugd Burgerlijke Stand Velsen CPN vierde een mei „Weduwensteun" keerde al ruim 79 mille uit OM Kennemers spelen laatste wedstrijd in Sportpark DO li El: AG 3 MEI 1956 In het korte bestaan van de „Fotokring Velsen" begin van dit jaar opgericht heeft deze jonge vereniging het al gewaagd en gepresteerd een onderlinge wedstrijd te houden. Niet minder dan drieëntwintig van de bijna zeventig leden namen aan deze wedstrijd deel en met een aantal van twee ënvijftig ingezonden foto's werden alle ver wachtingen van het bestuur en de jury ge slagen. Een volle avond is de jury, dlie bestond uit de heren Terpstra, van Venetiën, v. d. Akker en Van Es veld doende geweest om de inzendingen van de beginners op de mo tiefkeuze en de uitbeelding en dSe van de gevorderden bovendien op de techniek te beoordelen. Eenstemmig was de jury van oordeel dat het werk voor een onderlinge wedstrijd op zeer behoorlijk peil stond. Gisteravond heeft de heer A. H. v. d. Akker als een der juryleden op een bijeen komst van de „Fotokring Velsen" in het Cultureel Gebouw, het ingezonden werk besproken en de mening van de jury be kend gemaakt. Vijf foto's, waarvan er vier voor de be- ginnersklasse en één voor de klasse van de gevorderden waren ingezonden en die op deze onderlinge wedstrijd een goed fi guur hadden geslagen, werden uitverkoren voor inzending naar de jaarlijkse nationale wedstrijd van de Bond van Nederlandse Amateurfotografenverenigingen. De „Foto kring Velsen" zal als jongste in de rij van bij de Bond aangesloten verenigingen deelnemen in groep D. De uitslagen van de onderlinge wedstrijd in de verschillende klassen waren als volgt: Klasse A In klasse A (beginners) gingen eerste prijzen naar de heren J. C. W. v. d. Steen, G. Flentrop (met lof) en W. J. Neebus. Door het behalen van deze prijzen gaat dit drietal leden over naar klasse B (gevor derden). Tweede prijzen werden in klasse A in d,- wacht gesleept door M. IJ. van Vliet (2 x) M. Kramer, C. Jansen en W. J. Neehu; (2 x). Derde prijzen gingen naar C. W. v. Zutphen, A. Mertens, M. Kramer, G. Traditie hersteld Het 16.000 ton metende passagiersschip ..Oslofjord", dat in Nederland werd ge bouwd en een accommodatie heeft voor 625 passagiers, zal op 30 juli tijdens een we reldreis de IJmuidense haven aandoen. De reis wordt georganiseerd door de Norsk-America-Linje en aan boord zullen zich toeristen bevinden, die van IJmuiden uit in 24 uur Nederland willen bezichtigen. De maatschappij achtte Amsterdam en Rotterdam te ver in het land gelegen, daar met de heen- en terugvaart naar beide havens te veel tijd verloren zou gaan. Met dit bezoek van de „Oslofjord" her leeft een traditie in IJmuiden. Vroeger kende men vele bezoeken van buitenland se schepen aan IJmuiden, die dan ligplaats kozen aan de inmiddels gesloopte toeristen- steiger. Waar de „Oslofjord" op 30 juli ligplaats krijgt is nog niet bekend; dat dit aan de zuidkant van het kanalencomplex voor de sluizen op de oude plaats van de steiger zal zijn^ lijkt niet waarschijnlijk. Op verzoek van de heer D. v. Zuilekom, het hoofd van de Clara Sternschool te IJmuiden heeft het college van B. en W. de raad voorgesteld hem met ingang van een nader te bepalen datum eervol ontslag te verlenen. De heer P. J. Hilvers eveneens De heer P. J. Hilvers, onderwijzer aan de Moerbergsehool te IJmuiden zal wegens ziekte met eervol ontslag gaan. DONDERDAG 3 MEI IJMUIDEN: Thalia, 20 uur, „Onverbreekbare ban den." Rex, geen opgave. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Ge bouw, open van 9.3012 en 1416.30 uur. Toneelver. „De Plankeniers," als woens dag. T.V.IJ., 19.30 uur, Patronaatsgebouw, uitvoering. Nutsbibliotheek, Heidestraat, open van 1921.30 uur. VRIJDAG 4 MEI IJMUIDEN: V.U., gymnasium Velsen, 2021 uur: cursus Duits. Dodenherdenking, zie programma in editie van heden. Thalia, 21.15 uur: „Blackboard jungle." Postzegel ver. IJmuiden en omstreken, 19.30 uur, Patronaatsgebouw, ruilavond. VELSEN: Raadhuis, 10.3011.30 uur: spreekuur wethouder van financiën. DONDERDAG 3 MEI Kennemer Theater, 20 uur: „De Kenne- mers", vergadering. Euxor Theater, 20 uur: Johnny Yordaan. 't Centrum, 20 uur: Bescherming Bevol king. K.S.A., 20 uur: St. Eloy, vergadering. Openbare Leeszaal, geopend van 1517 uur; jeugd van 1516 uur. „Het Groene Huis", Jeugdleeszaal en uit lening van 15.1516.45 uur. R.K. Leeszaal, uitleenbibliotheek van 10 13 uur; lees- en studiezaal van 1013 en 1518 uur. Wijk aan Zee, filiaal R.K. Leeszaal, dage lijks van 1718 uur. VRIJDAG 4 MEI Geen bioscopen. 't Centrum, 18.30 uur: Nationale Herden kingsbijeenkomst. Openbare Leeszaal, geopend van 1517 en 19—20 uur; jeugd 18.30—20 uur. R.K. Leeszaal, uitleenbibliotheek van 15 18 en 19—21 uur; lees- en studiezaal van 10—13, 15—18 en 19—21.30 uur. Schaar, H. M. Noorland Nierop en G. Flentrop. (2 x), H. van Klasse B Bij de gevorderden in klasse B werd door de jury geen eerste prijs toegekend. Twee de prijzen werden behaald door P. Snijders, P. Borst (2 x), W. Winkel (2 x), H. Oder- kerk en B. C. v. d. Kol'k. Derde prijzen gin gen naar W. Boerlage, H. Rutgers en H. Oderkerk. Tot besluit van de avond heeft de heer v. d. Akker een Zweedse rondreis-foto- collectie besproken. BOMBAY (Reuter) Het Sovjetrussi- sche vrachtschip „Krasnodar" is te Bom bay aangekomen en heeft daarmede de scheepvaartverbinding tussen India en de Sovjet-Unie geopend. Zes Russische sche pen zullen op deze nieuwe route de verbin ding onderhouden. Volgens een overeen komst tussen India en de Sovjet-Unie opent zij een nieuw stadium in de ontwik keling van de economische samenwerking en de uitbreiding van het handelsverkeer tussen beide landen. De „Krasnodar" bracht 1300 ton staal mede voor de staalfabriek, die Russische deskundigen in India zullen bouwen als mede 1700 ton krantenpapier. ONDERWIJZERES AAN DE BREDERODESCHOOL Ter voorziening in een vacature aan de Brederodeschool in Santpoort dragen B. en W. van Velsen de raad ter benoeming voor: mej. C. J. Redeker, onderwijzeres te Delft. Het bestuur van de speeltuinvereniging „Kindervreugd", dat niet gewoon is aan de weg te timmeren, maar rustig de belangen van de kinderen van deze oudste Velsense speeltuin behartigt, heeft woensdagmiddag in twee bijeenkomsten aan tweehonderd peuters een prettige middag bezorgd. Voor de jongsten werd een aantal leuke films gedraaid, waarbij zij zich kostelijk amuseerden met „Brandalarm", „Mooi maar modderig" en „Laatste Boontje". Helaas waren de door een filmbureau ge zonden films niet van een al te beste kwa liteit. Veel breuk en ongelijke perforatie van het filmmateriaal gaf bovendien de heer Borst van de „Velser Gemeenschap" de handen vol. De oudere kinderen tot en met veertien jaar, die tijdens de tweede bijeenkomst het clubhuis aan de Doodweg bevolkten, kre gen een programma met de uit vijf delen bestaande Wild-Westfilm „De Ridder van het Westen" te zien. Tijdens de voorstellingen heeft de heer P. Hanse, voorzitter, gewaagd van de plage rijen, die de oude tuinopzichter vaak te verduren heeft en gewaarschuwd voor her halingen, die zullen worden gestraft. Binnenkort zullen in de „Kindervreugd"- tuin nieuwe speelwerktuigen worden aan gebracht. Wanneer een en ander zal zijn geplaatst, wordt het met enige feestelijk heid voor de jeugd in gebruik genomen. „NATUURVRIENDEN" GAAN TOEREN Het bestuur van het Instituut voor Ar beiders Ontwikkeling en de „Natuurvrien den" te Beverwijk heeft voor haar leden een reis uitgestippeld op zondag 13 mei naar Arnhem. Met een autobus denkt men te genieten van het jonge groen en een groot gedeelte van de dag zal worden doorgebracht in het Openluchtmuseum te Arnhem. GEBOREN: H. SmedingJaspers, d., Kromme Mijdrechtstraat 2, IJmuiden; G. P. van der WerfKoster, d., Kennemerlaan 19, IJmuiden; L. A. Meerhofde Best, z., Moer- bergplantsoen 149, IJmuiden; J. Oldenburg Hoekstra, d., Oosterduioplein 2, IJmuiden- Oost; G. J. Borstte Strake, z., L. Nieuw- straat 153, IJmuiden; J. C. van Voorbergen' v. Duijvenvoorde, z., Rijnstraat 108, IJmui den; A. H. BenjaminsRompelman, z„ Pa- penburghlaan 1. Santpoort; M. J. Elzinga Vermeer, d., v. Dalenlaan 105, Santpoort; P. van der KolkWerkema, d. en z., Meerwei- denlaan 61, Vel®en-N.; M. SchippersKoster, z., Ir. Justus Dirkstraat 6 a, IJmuiden; W. A. G. BijlSchouw, z x d., Strangholstraat 14, IJmuiden-O.; P. Plug—Hoek, z., Veniusstraat 49, IJmuiden; J. BreurGroes, d., Nobel- straat 7, IJmuiden; G. A. BoomsluiterRo beer, z., de Noostraat 50, IJmuiden-O.; J. W. MaarschalkVink, z., Burg. Enschedelaan 47, Santpoort; A. M. DuinDekker, d., L. Nieuwstraat 45, IJmuiden; C. E. Kistemaker de Groot, z., M. K. Hofstedestraat 25, IJmuiden. OVERLEDEN: J. Laurens, 85 j., weduw naar van F. Visser, de Ruijterstraat 140, IJmuiden-O.; M. Dobbenga, 65 j„ weduwnaar van J. Bos, Bloemstraat 79, IJmuiden; L. van der Wal, 56 j., echtgenoot van L. I. Jansen, Groeneweg 71, IJmuiden-O. SCHAAKCLUB „WEENINK" ACHTER DE BORDEN Dat de punten nu kostbaar worden in de onderlinge competitie van de Beverwijkse schaakclub „Weenink" blijkt wel uit de strijd in afd. één. Want alle partijen die op de jongste clubavond werden gespeeld zijn afgebroken. In afd. drie-A stijgt de spanning eveneens ten top, aangezien er nu zes kandidaten voor de titel zijn. De uitslagen waren: Afd. I: GigengackSiebers x/i-lk\ Dui- senbergSlings 1-0; Gigengack—v. 't Hoff afg.; SiebersKoomen !4-Vs; VessiesDe Boer afg.; BakkerDuisenberg afg. Afd. II: Jimminkv. d. Does 0-1. IJmuiden, 3 mei 1956 Beste kinderen, Jullie zult in de komende weken enige veranderingen in ons vertrouwde hoekje gaan ontdekken. Want van vele kanten is mij al eens gevraagd, wat meer aandacht te besteden aan allerlei spel letjes, knutselarijen en eentje, een meisje uit Velsen-Noord zou zo graag eens een paar „versjes uit de oude doos" in de krant willen zien komen. Zoals zij ziet, kan dat gebeuren: hierbij een van die alleraardigste rijmpjes, waarmee onze Grootmoeders al bekend waren en die het blijven uithouden, eeuw in eeuw uit, ook al gaat de belangstelling ervoor en de kennis ervan in sommige tijden, zoals nu, wel eens achteruit. Dat wil helemaal niet zeggen, dat er bepaalde dingen uit ons hoekje verdwij nen, want de correspondentierubrick blijft en de wekelijkse foto zullen jullie evenmin missen. Het wordt alleen een beetje anders, een beetje algemener en wie er goede ideeën heeft mag ze me, net als het meisje in Velsen-Noord, best eens schrijven. Als ik er aan kan voldoen, zal ik het niet laten! TANTE ELS MALS LAS LA A Wie van jullie de meeste figuurtjes kan maken volgens het bovenstaande voorbeeld van onderen af aan telkens een letter er bij, zodat er een nieuw woord ontstaat (en dan natuurlijk een echt woord), kan daar mee een aardig boek verdienen. Iedereen mag meedoen alleen de „echte" woorden tellen, maar je mag met iedere letter be ginnen, waarmee je wilt! Ja, de dieren moeten wel eens van ons denken: wat zijn er toch een rare mensen op de wereld. Zoals deze houtvester uit Niesse in Duitsland, die een poosje geleden een zes weken oud everzwijntje in de bossen vond, het biggetje mee naar huis nam en het met de fles groot bracht. Hij heeft sindsdien het zwijn gehouden, dat zo mak werd als een lammetje en als de baas nu naar de stad moet, gaat „Anti" mee op stap. Deze houtvester is beslist niet de enige, die van vreemde huisdieren houdt, want jullie zult er zelf uit je eigen omgeving ook wel leuke voorbeelden van weten. Ik heb eens een meneer gekend, die in Amsterdam woonde en twee witte muizen vrij had rond lopen. Ze waren erg tam geworden en kro pen soms bij het bezoek op schoot, maar dat ging niet altijd goed, want er zijn een heleboel dames, die daar niet zo erg op gesteld zijn en dan was Leiden in last, want de bezoeksters zetten het natuurlijk op een gillen en soms zelfs op een lopen als ze in de gaten kregen wat voor „griezels" ze op schoot hadden.Vinden jullie, wees eens eerlijk, muizen nu echt „griezels"? Waarom eigenlijk? Ja, waarom vinden de mensen 99 Jullie hebt allemaal wel eens gehoord van de scheld- of spotnamen, die voor de bewoners van verschillende dorpen of ste den in de loop van de geschiedenis zijn ontstaan. Meestal werden ze veroorzaakt door gebeurtenissen, die in de herinnering van de mensen bleven hangen en vandaag precies 416 jaar geleden, op de 3e mei van het jaar 1540 kregen de bewoners van de Belgische stad Gent hun bijnaam. Hoe dat ging zal ik je vertellen. Gent was al in de 14e eeuw, toen Am sterdam nog maar een dorp was, een be langrijke wevers- en koopstad; maar het glorie tijdperk van de stad begint later, toen Karei V aan de regering kwam, die immers in 1500 te Gent werd geboren. Gent is toen een van de belangrijkste ste den van Europa geworden. Zo trots keizer Karei op zijn geboortestad was, zo trots waren ook de Gentenaren op hun plaats de aloude „Leiestad." Maar op die 3e mei 1540 hebben zij hun trots toch wel erg duur moeten bekopen tegenover Karei V, de doorluchtige Gentenaar zelf. Vlaanderen werd in die dagen bestuurd door de zuster van de keizer, Maria van Hongarije en Karei, die steeds meer geAd nodig had om oorlog te voeren, legde de stad erg zware lasten op. De Gentenaren werden die belastingdruk tenslotte moe en kwamen in opstand: er brak een oproer uit, men verscheurde de keizerlijke veror dening, schafte eenvoudigweg de belastin gen af en probeerde zelfs met Frankrijk samen te spannen tegen de keizer. Berichten over het oproer maakten kei zer Karei erg boos en op de 14e februari 1540 kwam hij persoonlijk naar Gent om zijn geboorteplaats duchtig te bestraffen. Hii liet negen weerspannige hoofdmannen naar het schavot brengen en daar hij drie maanden op zijn kasteel binnen de stads muren verbleef, had hij meer dan genoeg tijd, om over een straf voor de poorters van de stad na te denken. De Gentenaren werden tenslotte veroor deeld tot „ereboete" en „knieval." Alle schepenen van de stad, dertig van de aanzienlijkste burgers en de deken van het weversgilde moesten met vijf van zijn mannen, zes leden uit iedere nering en vijftig, vrije poorters in totaal een paar honderd mannen barrevoets en met een strop om de hals in hun hemd in processie boete doen en vergiffeni vragen aan de keizer en diens gemalin. Dit gebeurde op 3 mei 1540 en sindsdien dragen de Gentenaren de weinig verhef fende spotnaam van „Stroppendiragers" of kortweg „Stroppen." sommige dieren, die helemaal geen kwaad doen, „eng'.'? Ik weet het niet en ik kan het vaak ook niet helemaal begrijpen, want een kruisspin bijvoorbeeld is een pracht insekt, dat niemand kwaad doet dan de spreekwoordelijke vlieg. Zodra je een py thon als huisdier gaat houden, waar ik je ook wel iets over zou kunnen vertellen, dan wordt het even anders, maar voor het overigeik geloof, dat de mensen, die bepaalde beesten „eng" vinden, die beesten nog nooit eens goed hebben bekeken. WIELRENNER heeft een heerlijke Ko ninginnedag achter de rug, schrijft hij me. Ja ik heb van meer kanten gehoord, dat het in Velsen-Noord weer best voor elkaar was. Die optocht was iets groots, niet? Jammer, dat het voorwerp uit de apotheek je niet te binnen wilde schieten. Het was een spatel je weet wel, zo'n plat houtje, waarmee je op school vroeger ook leerde kleien. Is Moeder jarig geweest? Nog ge lukgewenst! En tot de volgende week. Onze HARDLOPER heeft ook nog eens een hele rist herinneringen aan het Oranje feest opgehaald en vertelt opgetogen van de filmochtend en alles wat hij verder heeft beleefd. Nu nog maar even en dan is het alweer Bevrijdingsdag en dan komt Vlag getjesdag nog jongens, het kan haast niet op. Zul je je huiswerk niet verwaar lozen in al die feestvreugde? Er is een nieuwe ster aan ons firmament verschenen: WIGBOLDUS. Je hebt een leu ke naam gekozen, maar hoe kom je er eigen lijk aan? Dat jonge katje kun je het best eens naar het spreekuur van de dierenarts in het asyl brengen, die zal er wel raad op weten denk ik. Nee, natuurlijk niet laten afmaken dat doe je toch niet zomaar, hoop ik? Stel je voor, als wij een kaal plekje op ons hoofd kregen. Dan is hier ANEMOON, wier feest een beetje bedorven werd, doordat ze griep kreeg. Jammer meisje, maar als kleine troost kan ik je altijd nog zeggen, dat het die dertigste april knap koud is geweest en dat je dus misschien nog wel beter binnen kon zitten dan buiten. Hoewel, ik kan me voorstellen, dat je wel eens van binnen hebt gepiept van narigheid, toen al die leuke dingen gebeurden en de optocht vlak voor het raam was voorbijgetrokken. Jam mer van al dat werk voor dat elfenjurkje. bewaar het maar tot volgend jaar, mis schien komt er een prijs uit. (Briefjes meegeven aan de bezorger of insturen naar Kennemerlaan 186, IJmuiden) Ter nagedachtenis aan de onlangs overleden beeldhfiuwer John Radecker is deze herinneringspenning, ontworpen door R&decker's zoon Han, geslagen. Zij vertoont op de boorzijde de beeltenis van de gestorven kunstenaar en op de keerzijde enkele motieven die de beeldhouwer in veel van zijn werken gebruikte: het jonge meisje als het zinnenbeeld van de jeugd en schoonheid, de leeuw die de mannelijke kracht verbeeldt, de uil als het mysterie des levens en de duif, symbool van de vrijheid. De penning wordt uitgereikt ter gelegenheid van de onthulling, morgen, van Rddecker's laatste werk, het nationale monument op de Dam. De CPN, afdeling IJmuiden, hield haar één mei-vergadering op twee mei in het Rex-theater. De spreker, Wim Jansz, lid van de Am sterdamse gemeenteraad begon zijn betoog met een terugblik op een kleine zestig jaar geleden, toen een kleine groep arbeiders in Parijs haar ontevredenheid betoonde door een demonstratie, waarbij spandoeken werden meegedragen met leuzen tegen crisis, werkloosheid en de eis voor een 8-urige werkdag. Daarna werd nagegaan wat de afgelopen 60 jaar door de arbeiders is tot stand ge bracht en de heer Jansz meende dat de in ternationale arbeidersklasse met trots op de bereikte resultaten terug kan zien. Het socialisme werd in 1917 in Rusland gevestigd vertelde hij trots en om va te 1/6 van de wereldbevolking thans niet al leen in de Sovjet-Unie; het is thans een wereld-stelsel geworden, een macht die niet meer is terug te dringen. De beide wereld-oorlogen hebben aangetoond dat er nog te veel verdeeldheid tussen socialisten en communisten heerst en dat er nog niet de noodzakelijke samenwerking was om een oorlog terug te dringen. Kroesjtsjev heeft in Engeland gezegd dat de arbeidersklasse momenteel in staat is oorlog te voorkomen, aldus spreker. Dat ons land door de regering aan het oorlogsgevaar wordt blootgesteld, meende hij aan te tonen, door te wijzen op de on dertekening van de Londense en Parijse verdragen „waardoor opnieuw een nazi- leger kan worden opgebouwd". Er moet een samenwerking komen tussen sociaal democraten en communisten in de strijd voor de vrede. Spreker zeide niet te geloven dat de ge schillen tussen de arbeiders zo groot zijn. Door de kapitalisten en rechtse leiders van de sociaal-democrajen wordt met alle mid delen laster tegen de Sovjet-Unie ingezet, juist om verdeeldheid te krijgen, meende hij. Heeft minister Drees het vertrouwen dat men hem vier jaar geleden gaf niet beschaamd? vroeg spreker zich af. Het is Romme uiteindelijk geweest die in alle op zichten zijn zin heeft gekregen, zoals de instelling van de, publiekrechtelijke be drijfsorganisatie, ondernemingsraden en vrije loonpolitiek aldus de heer Jansz. Als doel van de CPN voor de verkiezin gen is, tezamen met de sociaal-democraten een muur op te werpen tegen de Romme- reaotie, zo besloot spreker zijn betoog. Hierna bracht het theater Hollandia een cabaretprogramma met*o.a. het accordeon- ensemble Jack Smith en Co, Josje Schalier met zang en dans, Uut Huising met een liedje en een praatje en de komieken Piet van Dalen en Henk Haye, welke laatsten stormen van hilariteit deden ontstaan. De vereniging „Weduwensteun" van en voor het personeel van de Koninklijke Pa pierfabrieken Van Gelder Zonen gesticht ten einde bij overlijden van de leden aan de weduwen een uitkering te kunnen ver strekken, heeft in de achtentwintig jaren van haar bestaan in Velsen, waarbij de laatste jaren bovendien de afdeling Am sterdam is betrokken, niet minder dan ruim 79.000 over totaal 210 sterfgevallen uitgekeerd. De woensdagavond in gebouw „Concor dia" gehouden jaarlijkse vergadering, die door de heer A. Geerlofs, voorzitter, met enkele woorden werd ingeleid, trok weinig belangstelling. Het jaarverslag van de heer P. Snijders, secretaris, illustreerde de prachtige zaak van „Weduwensteun", die overigens geen sinecure is. Er ontvielen de vereniging vijf tien personeelsleden, onder wie tien gepen sioneerden. In maart bedroeg het aantal leden 1147, van wie 147 gepensioneerde leden en 141 aspirant-leden. Volgens de penningmeester, de heer J. Menzel was in 1955 ten aanzien van vijftien overlijdens- gevallen 7125 uitgekeerd, waardoor het totaal na 28 jaar „Weduwensteun" aan 210 weduwen 79.263,88 is gaan belopen. In ontvangsten en uitgaven sloten de boeken over 1955 met een bedrag van 7.127,55. Bij de bestuursverkiezing zagen de heren P. Snijders. J. Wartenhorst en P. J. B. Bak ker zich bij enkele kandidaatstelling her benoemd. VEILIN GBERICHT Spinazie 2337; rabarber 1435; witlof 2364; sla 723; radijs 1522; waspeen 2945; rode kool 714; Jalotten 1316. De aanvoer op de speciale export-veiling voor prei bedroeg ongeveer 3000 kilo. De prijs lag nog weer hoger dan de vorige veilingen; er werd nu voor de eerst? kwali teit tot f 1,31 per kilo betaald. De overige soorten varieerden van 65 tot 112 cent per kilo. ooooooooooc Handje plak, Ga naar de markt, Koop een koe, Een stukje toe, Een stukje van de longen, g Voor de zieke jongen, Een stukje van de pens, Voor een ziek mens. Een stukje van de lever, Voor de zieke wever.... Kiele-kiele-kiele. ^X>DOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOC)OOOOOOOOOOOOCO Prjjzen van woensdag. Heilbot 3,402,15; gr. tong 2,502,40; grm. tong 2,801,90; kim. tong 2,142,02; kl. tong I 2,442,34; kl. tong II 1,88—1,78; tarbot I 2,05—1,50, per kg. Tar bot II 96—70; tarbot IV 6433; tongschar 72—70; sehartong 39—28; kl. schol I 46—16; schar 268; bot 2616; v. haring 14,5010; makreel 1510; gr. schelvis 2816; grm. schelvis 2817; kim. schelvis 26—18; kl. schelvis I 2617; kl. schelvis I 2314; wij ting 1910; gr. gul 3728; midd. gul 3327; kl. gul 2723; kl. wolf 3428; poontjes 24lljttcl. koolvis zw. 1612; kl. koolvis wit 2422, per 50 kg. Gr. kabeljauw 22460; gr. koolvis zw. 3932; gr. koolvis wit 6857; gr. leng 5448; gr. wolf 7362, per 125 kg. Aanvoer van woensdag. 195 kisten tong en tarbot, 16 kisten heilbot, 15 kisten tonig- scjiar en sehartong, 113 kisten schol, 52 kisten schar, 23 kisten bot, 930 kisten haring, 2050 kisten makreel, 915 kisten schelvis, 522 kis ten wijting, 385 kisten kabeljauw en gul, 45 kisten leng, 41 kisten wolf, 25 kisten poon, 932 kisten koolvis, 41 kisten diversen, Totaal 6300 kisten. Besommingen van woensdag. RO 46 Claesje f 17.260; IJM 10 Hattem f 17.870; IJM 42 Elie f17.360; Herman f18.230; VL 197 f7830; IJM 209 f 9080; HD 79 f7980; KW 78 f3960; KW 39 f4160; HD 125 f2380. ADVERTENTIE het theater met de beste films VRIJDAG, aanvang 9.15 uur (wegens Nat. Herdenking) ZATERDAG en ZONDAG 7 en 9.15 uur en MAANDAG 8 uur (dus 4 dagen) De meestbesproken film vah het jaar! BLACKBOARD JUNGLE met Glenn Ford en Anne Francis. Ontspoorde jeugdeen schokkende en realistische ervaring! De film die overal enorme indruk op de toeschou- wers heeft gemaakt.18 jaar. DINSDAG en WOENSDAG 8 uur DE SCHRIK VAN ARIZONA in TECHNICOLOR! Een film van on- gekende sensaties! 18 jaar. ZONDAGMIDDAG 3 uur: HET TIJGERMEISJE DONDERDAG (Hemelvaartsdag) 7 en 9.15 uur Cecil B. de Milles grote avonturenfilm DE MISDAAD VAN KAPITEIN STUART in kleuren! Met John Wayne en Paulette Goddard. y jaar. DONDERDAGMIDDAG 3 uur Het bekende jeugdverhaal DE GELAARSDE K AT HEDENAVOND 8 uur „ONVERBREEKBARE BANDEN" Een film die tot uw hart spreekt! Stads-uitbreiding slokt terrein op Op Hemelvaartsdag komen de Kenne mers in een extra ingelaste wedstrijd voor de laatste competitiewedstrijd in het Ge meentelijk Sportpark te Beverwijk in het veld tegen Den Helder. Het zal een ietwat historische wedstrijd worden, want het is de laatste in het gemeentelijk sportpark. Er wordt terstond hierna met de afbraak van het park begonnen, daar het terrein gebruikt zal moeten worden voor het Be verwijkse uitbreidingsplan. Aanvankelijk hadden de Kennemers al op 6 mei hun laatste wedstrijd in het sportpark moeten spelen, maar hier toe was toen geen gele genheid, met medewerking van de KNVB werden alle thuiswedstrijden achter elkaar gespeeld. Donderdag wordt dan de laatste wedstrijd tegen Helder gespeeld, daarna zullen de rood-zwarten geen veld meer hebben. De velden in het nieuwe sport complex aan de St. Aagtendijk zijn nog niet klaar en het zal wel medio augustus worden eer het zover is. Zodat men voor het spelen van eventuele vriendschappe lijke wedstrijden op de uitwedstrijden is aangewezen. Op woensdag kwamen in IJmuiden binnen: Otto van Rotterdam. Anker van Newport News. Tidan van Rotterdam. Vosdyke Trader van Goole. Boreas van Rotterdam. Viona van Oxelosund, Willemstad van Barbados. West- land van Zuid-Amerika. Yonette van Goole. Schippersgracht van Helsingfors. Waria van Londen. Couseulles van Algiers, Kaap Falga van Vestervik. Adera van Rotterdam. Willem van Londen. Lijnbaan van Rotterdam. Wub- bina van Wisbeck. Vertrokken zijn: Falcon naar Londen. Jenjo naar Gothenburg. Vliestroom naar Huil. Drie Gebroeders naar Gothenburg Anna naar Simrisham. Gretchen Folmer naar Hamburg. Viona naar Cork. Bittern naar Londen. Theano naar Rotterdam. Dieter Waltraud naar Hamburg. Amazones naar Swansea. Amyntas naar Hamburg. Phidias naar Rotterdam, Boreas naar Kopenhagen.

IJmuider Courant | 1956 | | pagina 7