Kerkdiensten Velsen kreeg de zon als gewaar deerde gast op bevrijdingsdag „Kijk Uit" vierde haar zesde lustrum in de overgangsklasse van de NHSB Drie bedrijven herdachten hun oorlogsdoden in stilte Vanmorgen in de vishal en op zee ZATERDAG 5 MEI 1956 11 VANMORGEN STARTTE DE STERRIT Schooljeugd bijeen in vele voorstellingen Beverwijk begon met in drukwekkende bijeenkomst De bollen bloeien zoetjesaan in de IJmond Narcissen volop, tulpen op komst Medische diensten De stedeling gaat nu spinazie eten Weenink-schakers werden verslagen Kampioenschap volgend jaar niet onmogelijk Uniforme regeling voor averij grosse op de Rijn Kunst na Arbeid speelt „Wee de wolf" Primeurs van deze lente Letterkunde-prijs voor Alexandre Arnoux Scheepvaart Kinderdiensten MET DE VLAGGEN WEER VOL VAN STOK in de ochtendluwte van deze stralende vijfde mei, die zomerse allures gaat aannemen, is Velsen vanmorgen zijn elfde Bevrij dingsdag binnengestapt: met kinderen, die het oranje droegen, met een reeks van feestelijkheden voor de schooljeugd en vooral met een bevrijdingssterrit voor de scholieren, die deze alleraardigste traditie voor de derde en laatste keer gingen beleven en nu extra-fel, want wie de bekers winnen, mogen ze houden, Er zijn zowel in Velsen-Noord als in Santpoort, IJmuiden-West en IJmuiden- Oost filmvoorstellingen georganiseerd, die de Velser Gemeenschap een berg werk hebben gekost, maar aan de andere kant, getuige het enthousiasme in de zaal Böhm bijvoorbeeld, ook meer dan voldoende vruchten heben afgeworpen. En de onder wijzerstoneelvereniging heeft in Rex „Jop pie bij de zigeuners" laten opdraven tot enorm genoegen van de vijfde en zesde klassers. Het klapstuk van deze ochtend is on getwijfeld de sterrit geworden, die ruim 700 kinderen op drie verschillende start plaatsen bijeen bracht: gewapend met fiet sen en een ontembare geestdrift, om het door de heren G. J. Kwakkel c.s. zo moei lijk mogelijk gemaakte parcours te „be dwingen". Dat zij daarbij onder meer let ters moesten opsporen, die hier en daar onderweg verborgen waren en dan boven dien nog „kleur bekennen" maakte het ge val er niet eenvoudiger op. Temeer omdat die letters nu eens helemaal geen zin vormden en de deelnemertjes dus ook niet naar eventueel ontbrekende letters kon den raden. Een puzzeltraject zat er dit keer niet in, maar dat wilde niet zeggen, dat deze laat ste der Bevrijdingssterritten de makke lijkste was en bovendien zal het slotfestijn vanmiddag op Schoonenberg bewijzen, dat er gelachen kan worden ook. De gekos tumeerde voetbal-autopedwedstrijd wordt beslist een mooi sluitstuk met een aantal originele vondsten. Was het dus vanmorgen bezuiden het kanaal speciaal de jeugd, die het feest van de bevrijding begon, in Velsen-Noord zul len St. Caecilia en de Hoogovenharmonie vanmiddag het spit afbijten met een mu zikale mars. Tegelijkertijd wordt dan de Velsense bejaarden een serie filmvoorstel lingen geoffreerd over de hele gemeente en komt ook elders het feest op gang, het feest, dat allen tezamenbinden wil, die zich de waarde der vrijheid bewust zijn gebleven en die na de sfeervolle dodenher denkingen van gisteren willen erkennen dat het leven verder is gegaan na de smart van de dood. Bij het bevrijdingsmonument op „Wes terhout" te Beverwijk waren vanmorgen vroeg reeds honderden kinderen bijeen en hun vlaggen en vaandels woeien op de kalme wind. Van alle jeugdverenigingen waren de leden opgekomen, van sportver enigingen en ook de oudste kinderen van de speeltuinverenigingen wilden getuige zijn van het hijsen van de vlag. Met dit hijsen werd de feestdag ingezet. Gezame- lijk zong men „Jeugd van Nederland," eerst wat bedeesd, doch al spoedig was dat over en na de canon luisterden allen ge- ADVERTENTIE TEXILON OVERHEMDEN 12.50—16.50 ut&ntci Gen. Cronjéstr. 40-44 - Haarlem - Tel. 15438 Ondanks het feit dat tuindersbedrijven rond Beverwijk en Heemskerk steeds ver der ten offer vallen aan de stadsuitbreiding zijn er toch nog in de onmiddellijke om geving van deze plaatsen kleurrijke bloem- bollenvelden te bewonderen, die een be zoek overwaard zijn. Het zijn nog hoofd zakelijk de narcissen die kleur aan het landschap geven, de gele zijn grotendeels al weer gekopt, maar daarvoor in de plaats komen de witte Poëticussen of de zoge naamde roodcuppen en straks gaan de tulpen kleuren en dan pas liggen de bol lenvelden in hun volle pracht aan de voet der duinen. De eerste vroege soorten kleu ren al, die weldra gevolgd zullen worden door de mendels en de triumph tulpen, waarachter dan de darwins komen, terwijl de latere soorten het kleurenfestijn be sluiten. Wil men rond Beverwijk en Heemskerk nog genieten van de bollen velden dan zou een bezoek aan het „Hof land" het beste advies zijn, om dan het dorp Heemskerk door te gaan, om via de Oude dijk weer terug te keren. De komen de dagen komen hier de tulpen volop in bloei. VELSEN-NOORD EN BEVERWIJK Dokters Zaterdagmorgen geen spreekuur, voor spoedgevallen eigen huisarts. Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondag morgen 9 uur: K. K. Visser, Zeestraat 96, tel. 3450. Van zondagmorgen tot 's avonds 12 uur: G. J. Vos, Warande 13, tel. 3586. Verloskundigen Mejuffrouw A. Zandvoort, Bornstraat 43. Apotheken De zondags- en nachtdienst wordt waar genomen door apotheek Duinwijk, Popu- lierenlaan 4, tel. 3388. CASTRICUM Dokters Dr. A. H. v, d. Werff, Bakkummerstraat 48, telefoon 428. Wijk- en kraamverpleging Zuster M. H. Meihuizen, Bakkummerstraat 41, telefoon 530. Apotheker P. van Ouwerkerk, Burgemeester Lom- menstraat 6, telefoon 500. HEEMSKERK Dokters Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondag avond 12 uur: J. H. Schutte, Kerklaan 9, tel. 02512 266. "ooogooc<xxxxxxxoc<x)(dooooocooooc>c<xxxx>ooooocooooocooccco 8 Ook deze derde sterrit voor de school- p jeugd, waarvoor vanmorgen op drie/ plaatsen 723 kinderen van start zijn'o gegaan, leverde weer een serie foefjes: op, die het jeugdige uithoudingsver- - mogen op de proef stelden. Zo werd er in de Lagerstraat een korfbalpaal- 8 met-mand gevonden, waar de deelne- 8 mers al naar gelang van hun indeling één of twee hallen in moesten mikken, 8 hetgeen van een rijdende fiets af niet 6 meevalt. In de Spieghellaan werd een b variatie op het bekende ringsteken ten 8 8 beste gegeven, dat evenmin tot de ge- 8 8 makkelijke klusjes behoorde en waarbij 8 3 aan een galg een stok moest worden X S opgehangen. Er kwamen vele stokken j 8 naast, vooral bij hen, die meer dan eens 8 deze prestatie diende te leveren. En ten derde: het grapje op de Plane- 8 tenweg, waar de jongelui met 'n hockey- stick al fietsende een bal door twee X getekende poortjes moesten drijven - X zonder het trottoir te raken. Er zijn g o knappe staaltjes behendigheidskunst g 8 geleverd, maar het ging dan ook om -■ de punten, de eer en.de mooie prij- 8 8 zen- ocxiooooooooooooooooooooooooooooooooooooocoooooooooooooa spannen naar de toespraak van de heer J. J. W. v. Hattum, districtshoofd van de „verkenners," die in enkele treffende zin nen de betekenis van deze dag aan de jeugd heeft uitgelegd. Vooral legde de heer Van Hattum er de nadiruk op dat deze jeugd meer bereidheid moet hebben en ook uitdragen. Ook wees hij op de waarde van een buurman, die naast hen was, en wat het betekent, echt mens te zijn. Met aandacht luisterden de kinderen ook naar de declamatie door W. Seignette, eveneens verkenner, die Hollands Vlag ten beste gaf en met het Wilhelmus is de plechtigheid besloten en de feestdag voor Beverwijk ingeluid. De spinazie-aanvoer begint nu dagelijks groter te worden op de Beverwijkse vei lingen. Zo werden er vrijdag een 8000 kis ten van deze voorjaarsgroenten aange voerd, die alle hun weg vonden voor een gunstige prijs. De binnenlandse handel was nog de grootste afnemer, maar ook de diep vries was aan de markt en kocht grote par tijen. Behalve naar de bekende afzetge bieden naar de grote steden gingen er ook heel wat kisten naar Friesland, Arnhem en Den Haag. De prijs bewoog zich voor de goede kwa liteit tussen de 22 en 34 cent per kilo. Sla was heel goed te verkopen; vooral de zware sla ging voor een beste prijs van de hand en er werd tot 24 cent pers tuk betaald; de lichtere kwaliteit draaide rond de 12 cent per krop. De aanvoer van witlof begint nu groter te worden en dit drukte de prijs, die nu rond de 40 cent per kilo schommelt. Radijs is goed te verkopen; de koude grond radijs ging tot 22 cent per bosje. Rababer komt in grote hoeveelheden aan de markt en de prijzen houden zich best, althans bij een dergelijke aanvoer: er werd van 16 tot 33 cent per bos voor betaald. De aanvoer van waspeen is klein en de kwaliteit is ook niet zo best meer; er werd tot 39 cent per kilo betaald. Perkplanten Op de bloemenveiling nemen de perk planten nu een grote plaats in, er is een levendige handel in, vooral nu de vraag groter is geworden dan het aanbod. Zo gingen de violen en primula's voor extra hoge prijzen van de hand en meermalen werd er tot 4,per kist betaald. Wat de snijbloemen betreft: de narcissen en tulpen nemen de grootste plaats in. Bij de narcis sen zijn het nu de roodcuppen, die de markt overheersen en er werd van 13 tot 26 cent per bos betaald; bij de tulpen was er veel vraag naar wit, waarvoor tot 1,50 per bos is gegeven. De meeste langstelige tulpen kwamen deze week tot 'n 1,per bos. Anemonen varieerden bij een grote aanvoer van 17 tot 48 cent per bosje; er ke rnen nu ook meer irissen, de wedgewood ging tussen de 1,10 en 1,35 per bos. Naast de bolbloemen kwamen deze week de eerste Deronicums aan de markt, die veel'aftrek vonden. De export van prei gaat nog steeds door en het zijn vooral België en Frankkrijk, die veel animo voor de Kennemer prei aan de dag leggen, want iedere marktdag lopen de prijzen verder op. Op de veiling van vrijdag was er een aanvoer van 4000 kilo in verschillende kwaliteiten. Al naar gelang de kwaliteit werd er van 67 tot 1,57 per kilo betaald; dat was dan ongeveer 18, per kist van 12 kilo! Doordat het eerste tiental van de I.Tmui- der schaakclub „Kijk Uit" ook zijn tweede promotiewedstrijd tegen de Beverwijkse schakers van „Weenink" heeft gewonnen, is de promotie naar een hogere afdeling een feit geworden en zal het tiental volgend seizoen uitkomen in de hoogste afdeling van de Noordhollandse schaakbond. De arbitrage moest in de tweede ont moeting uitmaken hoe de einduitslag zou zijn en deze luidde: 5y24% voor Kijk Uit I. Kijk Uit begon haar loopbaan in de NHSB negen jaar geleden in de tweede klasse en. eindigde op de laatste plaats! Slechts de degradatiewedstrijden wist het tiental te winnen en daardoor bleef een plaatsje in de tweede klasse behouden. Het seizoen daarop ging het beter en werd een derde plaats bereikt uit een groep van zes deelnemers. Daarop volgde een seizoen, waarin de tweede plaats werd behaald met evenveel punten als nummer één, slechts het bordigemiddelde was juist iets slechter en daardoor werd de IJmui- der club geen kampioen. Het jaar daarop werd het van hetzelfde laken een pak, nu met één punt verschil op no. 1 werd weer de tweede plaats bezet. Het seizoen 19511952 bracht eindelijk het begeerde, kampioenschap, toen Kijk Uit ongeslagen met een score van 10 punten uit 5 wedstrijden één werd. De promotie naar de eerste klasse kon echter niet plaats vinden, daar de promotiewedstrijden niet het resultaat hadden, dat er van verwacht werd en zo moest men nog een jaar in de tweede klasse vertoeven. De terugslag bleef niet uit, want het jaar diaarop eindigde het tiental op de onderste plaats en slechts het feit, dat ook Kijk Uit, li in de tweede klasse uitkwam, kon het' eerste tiental redden. Toen kwam echter meteen de ommekeer; Kijk Uit I werd weer kampioen van haar afdeling en toen volgde promotie naar de eerste klasse. In de eerste klasse toonde Kijk Uit met een haar kracht, want een eervolle tweede plaats werd bereikt met slechts een punt achterstand op de kampioen. Dit jaar werd de kroon op het werk ge zet en speelde Kijk Uit een zeer goede competitie, waarin zij ongeslagen het kampioenschap van haar groep behaalde en daar ook de promotiewedstrijden suc cesvol verliepen, is nu de hoogste afdeling bereikt. Volgend jaar bestaat Kijk Uit 30 jaar en de mogelijkheid is zeer groot, dat Kijk Uit I haar tiende jaar in de NHSB voltooit met een kampioenschap van deze bond, daar het ledenaantal zich nog steeds uit breidt en niet alleen kwantitatief, maar ook kwalitatief groeit de club in sterke mate. De slotstand van dit seizoen luidit: ADVERTENTIE 1. Kijk Uit I 2. Haarlem II 3. Rolland I 4. Halfweg I 5. Aalsmeer I 6. HWP I De slotstand in de promotie-wedstrijden luidt: 1. Kijk Uit I 2 2 0 0 4 121/28% 2. Weenink I 2 0 0 2 0 8V212% Het volgend seizoen zal Kijk Uit I uit komen tegen de volgende tegenstanders: Bloemendaal I, Heemstede I, Pat-Mat I en Schaaklust I. Wat er was Vandaag losten 50 loggers en kotters aan de IJmuidense hallen 38.000 kg tongen, 1000 kisten schol, 100 makreel, 20 schelvis, 20 gul en kabeljauw en 200 stuks stijve kabel jauwen. De tong, kabeljauw en schol ging voor export van de hand. Grote tong noteerde f 2.40f 2.50, grootmiddel f 2.10f 2.15, kleinmiddel f 1.95—2.45, tong I f 2.60— 2.80 en slips 2.252.35. Schol I lever de op 3750, zetschol 40060 en middel schol f 40—70. Kleine regels kabeljauw maakten 27, grote regels 54 46 en kisten kabeljauw 58. Binnenland kocht schol 3 voor 1217, schol 2 voor 2541 en wijting voor 15 f 20. Makreel noteerde 1015. Dagvangsten van de loggers Okko Bosker 30 kg tong en U/2 m. vis. Adrianus 2 kg en 3 m. Cornells 60 kg en 1 m. Concordia 25 kg en 1 m., pech gehad. Elizabeth 7 m. vis, geen tong. Jan 30 kg en 1 m. Willempje 25 kg, 2 m. en 1 m. tarbot. Gebroeders 7 m., geen tong, kuil eruit. Avontuur 50 kg, 1 m. en V2 m. tarbot. Aga tha Arie 6 m., geen tong. Arie 50 kg en 1 m. buik eruit. Vier Gezusters 50 kg, 1 m. en lh m. tarbot. Gebroeders 4 m., geen tong, een trek kwijt. Aleida 3 m., geen tong. Ver wachting 3 m. hoops, geen tong. Coen Bot 70 kg, 1 m. en Va m. tarbot. Dina Marie 50 kg en 2 m.. Excelsior 3 12 m. hoops en 15 kabeljauwen. Wiron 3 thuisvarende. Arie Nico 8 m. hoops en geen tong. Floris 40 kg 2 m. en Va m. tarbot. Annie heeft met pech te kampen. Swift thuisvarende. Voor de maandag Voor de maandag komt de Allan Water (van 26 april) met 965 kisten vis, waarvan 700 makreel, 90 schelvis en piepers, 100 kabeljauw en gul, 35 wijting, 15 zwarte koolvis, 15 wolf, 10 diversen, 130 kleine kistjes haring en 150 stuks stijve kabeljau wen. Ook de Eveline (van 24 april) komt voor de maandagmarkt met 715 kisten vis, waarvan 360 makreel, 45 wijting, 120 schel vis en piepers, 25 haring, 120 kabeljauw en gul, 25 zwarte koolvis, 20 diversen en 150 stuks stijve kabeljauwen. Verder is de Swift (van 23 april) bekend, met 315 kisten vis, waarvan 90 makreel, 70 schelvis en piepers, 30 wijting, 90 kabel jauw, gul en blanke koolvis, 15 radio, 10 platvis, 10 diversen en 340 stuks stijve kabeljauwen. De Wiron 3 (van 26 april) is eveneens thuisvarende voor de maandag, met 165 kisten vis, waarvan 50 kabeljauw en gul, 45 wijting, 120 schelvis en piepers, 25 haring, 25 zwarte koolvis, 20 diversen en 1150 stuks stijve kabeljauwen. De Soerabaya (van 26 april) komt met 700 kisten vis en een groot aantal stijve kabel jauwen. De Thorina (van 24 april) komt waarschijnlijk voor de dinsdagmarkt met 600 kisten vis, waarvan 100 schelvis en piepers, 140 koolvis, 300 makreel, 130 ha ring en 300 stuks stijve kabeljauwen.Voorts zou ook de Caroline thuisvarende zijn. Vertrokken schepen IJM 16 Bergen, 24 Vios, 226, 206, 318, 239, 213, 241; SCH 117 Onderneming 3 (naar binnen); HD 79 Drie Gebroeders, 131; 49; UK 94, 115, 78, 93, 90, 162, 222, 79, 53, 34, 70, 85, 174, 215, 69, 164, 59, 141; O 222 (Belg) geweest voor reparatie. In de nevelige namiddag, met de pluimen der schoorstenen boven een enkele rouwen de vlag op de silhouet van PEN-centrale, MEKOG en Van Gelder, hebben de drie grootste bedrijven in Velsen hun oorlogsdoden herdacht in door hun soberheid aan grijpende plechtigheden. Burgerlijke Stand Heemskerk Geboren: Nicolaas Th. J., z. van J. J. Rozing en C. G. Bruin; Jacobus M. M., z. van J. Welboren en M. Boots; Jacobus J., z. van H. Burger en M. H. Brakenhoff; Maria J. M., d. van J. Z. Bouma en M. M. v. d. Winkel te Beverwijk; Anna M., d. van B. Vrenegoor en A. E. Aardenburg te Be verwijk; Martineke M., d. van J. W. A. Koster en M. W. Heek te Velsen; Hendricus J. M., z. van H. Molenaar en C. van Dui venvoorde. Gehuwd: J. H. Groen te Uitgeest en C. M. Welbore»; J, H. A. Rijke en M. Schuyt. Overleden: T. Bakkum, echtgen. van J. Beentjes, 77 jaar. WIJK AAN ZEE TEGEN ALKM. BOYS In de thuiswedstrijd tegen Alkmaarse Boys verschijnt Wijk aan Zee zondagmid dag in de volgende opstelling: doel: De Blok; achter: Schellevis en Aardenburg; midden: Schelvis, Dirks en A. Snijders; voor: J. v. d. Mey, G. de Winter, W. Snij ders; F. v. d. Mey en De Boer. Bij de gestreken vlag naast het monu ment, dat aan de Wenckebachstraat de slachtoffers onder het Hoogovenpersoneel eert, klonken tegen half vijf Bach's kora len en een kleine groep familieleden en vrienden heeft van het grasveld af aan schouwd, hoe drie reusachtige kransen te gen het marmer werden gelegd: witte aaronskelken uit naam der directie, een krans van blauwe lathyrus en een van witte seringen van het personeel. Tijdens het Wilhelmus rees de vlag en daarna zijn er naast de kransen vele kleine, piëteit volle bouquetten neergevlijd door hen, die op deze plek telkenjare het verdriet uit de oorlog herbeleven in zijn schrijnendste vorm. De herdenking van de tijdens de oorlog omgekomen personeelsleden van de Ko ninklijke Papierfabrieken Van Gelder Zonen N.V. heeft zich, als consequentie van het vorig jaar door de directie genomen besluit, bepaald tot een kranslegging voor ae bronzen gedenkplaat „Het personeel ge denkt," waarop vermeld staan de namen van de achttien doden. Namens de directie, de arbeiderskern en de beambten-contactcommisie werd vrij dagmiddag een drietal kransen aan de voet van het monument gelegd, waarbij een familielid van één der slachtoffers bloemen voegde. Ook aan de N.V. De Plaatwellerij be- Op aanbeveling van een commissie, zes jaar geleden op initiatief van het Rijnvaart- register ingesteld, is tijdens de te Rotterdam gehouden vergadering van deze internatio nale organisatie een uniforme regeling voor de behandeling van de averij grosse op de gehele Rijn aanvaard. De aangenomen re geling verschijnt in Franse, Duitse en Ne derlandse tekst en is in 24 artikelen vervat. Verwacht wordt dat de „Rijmregels Ant- werpen-Rotterdam 1956", zoals ze in het Nederlands genoemd worden, nog voor het einde van dit jaar algemene toepassing zullen vinden. paalde de herdenking van de omgekomen personeelsleden zich vrijdagmiddag tot een kranslegging bij het monument op het ter rein van de fabriek. Bij de gezamenlijke herdenking bij het monument op het Raadhuisplein te IJmui- den waren de drie bedrijven vertegenwoor digd, waar kransen werden gelegd. De Beverwijkse toneelvereniging „Kunst Na Arbeid" besluit vrijdag 18 mei haar winterseizoen in het Kennemer theater met een opvoering van „Wee de wolf", toneel spel in 7 taferelen door Price N. Atüwill. De regie is van Willem van der Veer. icx>doooo<x>ooooooooooocxxx3oooooooooooocoocoocoxxxxdoocooooc 8 8 O 8 Zowel op de groentemarkt als op de 3 bloemenveiling waren er vrijdag pri- 0 meurs. Aan de veiling Kennemerland 8 bracht de kweker Verduin uit Heems- g kerk de eerste bloemkool. 1 Op de bloemenveiling kwamen de ge- 0 broeders Hos uit Assendelft met de eer- 8 ste lathyrus, waarvoor fl per bosje 8 werd betaald. O dcxxxx)oooogogaoooooooooooooooooooocoooooooooooooogcoood De „Grand prix national des lettres", ongeveer 5000 gulden, is vrijdag toegekend aan Alexandre Arnoux, van de Academie Goncourt. Deze prijs, thans voor de zesde maal toegekend, wordt verleend aan een Fran se schrijver die „door zijn gehele werk bijdraagt tot de luister van de Franse letterkunde". Binnengekomen schepen IJM 208 Wiron 5, 221 Wiron 3, 239, 226, 241, 318, 213, 206, 11, 4, 218, 31; KW 23 Vol harding, 41 Aafje Jacoba, 75 Doggersbank, 16 Willem Cornelis, 105 Jacoba, 92, 77, 35, 60, 30; UK 78, 115, 68, 93, 126, 61, 86, 1, 118, 81, 119, 9, 18, 52, 15, 24, 103, 31, 125, 2, 41; HD 131 80, 89; TX 17; VD 9. Anthonia, 4 v. Pladju n. Tjilatjap. Amor, 5 te Mudania verw. Adrian, 4 v. Hamburg n. Antwerpen. Annenkerk, 4 te Beihra. Bawean, 3 v. Iloilo n. Cebu. Beninkust. pass. 4 Ouessant n. R'dam, 6 verw. Bloemfontein, 4 te Amsterdam. Britsum, 4 te Hamburg. Bontekoe, 4 te Dongala. Baud, 4 te Belawan. Banka, 5 te Belawan verw. Bintang, 4 190 m. w. Colombo verw. Blitar, pass. 4 Daedalus n. Suez. Cottica, 4 te Dover. Cradle of Liberty, 3 v. Ph.delphia n. Pta. Cardon. Caltex Delft, pass. 4 Ouessant n. Perzische Golf. Caltex The Hague, pass. 4 Kp. Ban n. Rastanura. Cistula, 4 v. Bombay n. Cochin. Camitia, 10 te Durban verw. Ceronia, 8 te Stanlow verw. Clavella, 7 te Rotterdam verw. Coryda, 10 te Curagao verw. Crania, 7 te Curagao verw. Castor, 4 te Pto. Plata. Charis, 4 v. Maracaibo n. Bachaquero. Caltex Utrecht, 4 120 m. z.o. Runs. Jebel n. Aden. Dorestad, 3 160 m. n. Miami n. Hamburg. Diemerdijk, 3 te Antwerpen. Doris, 4 v. Amsterdam n. W.-Indië. Dordrecht, 4 v. New York n. Philadelphia. Dongedijk, 4 te Londen. Esso Amsterdam, pass. 4 Muscat n. Rastanura. Felipes, 5 v. Telokanson te Pladju verw. Friesland SSM, 4 te Odense. Gorredijk, 3 v. New Orleans n. Le Havre. Gouwe, 2 v. Port Gentil n. Rotterdam. Gaasterkerk, 4 te Port Said. Gooiland, 5 te Amsterdam verw. Gadila, 4 350 m. z. Hongkong n. Yokohama. Houtman, 3 v. Zanzibar n. Mahe (Seychelles). Hera, 3 v. Laguaira n. Pto Ordaz. Hermes, 4 op rede San Juan. Hestia, 4 te Paramaribo. Hilversum, 3 540 m. w. Kangeroe eil. n. Melbourne. Indrapoera, 4 v. Cheribon n. Surabaja. Ivoorkust, pass. 4 Kp. Finisterre n. Dakar. Isis, 4 te Aruba. Johan van Oldenbarnevelt, 4 510 m. z.w. Cocos eil. n. Fremantle. Jupiter, pass. 4 Algiers n. Tunis. Korenia, 3 v.e Rotterdam n. Stockholm. Kota Barie, 3 v. Marseille n. Genua. Keizerswaard, verm. 6 v. Mena Al Ahmadi naar Gibraltar. Korovina, 4 v. Fredericia n. Kopenhagen. Katelysia, 5 te Eastham verw. Kellia, 8 te Maracaibo verw. Krebsia, 4 te Maracaibo verw. Kalabahi, 4 te Pare Pare. Leuvekerk, 3 te Rotterdam. Loosdrecht, pass. 3 Ouessant n. Port Said. Luna, 3 te Rotterdam. Laagkerk, 4 v. Massawah n. Port Said. Leo, pass. 4 Finisterre n. Rotterdam. Langleeclyde, 4 te Genua. Lutterkerk, 4 v. Aalborg n. Esbjerg. Muiderkerk, 4 v. Rotterdam n. Hamburg. Meliskerk, 3 te Rotterdam. Manoeran, 4 v. Padang n. Kidjang. Mapia, 4 v. Suhabaja n. Pladju. Meerkerk, pass. 4 Kp. Finisterre n. Duinkerken. Macoma, 4 te Piraeus verw. Modjokerto, 5 te Labuan verw. Mentor, 1 v. Houston n. New Orleans. Moordrecht, pass. 4 Bona n. Port Said. Noordzee, 3 te San Pedro. Notos, 3 te Kalamata. Ovula, 5 rede Pladju. Ophir, 4 te Singapore. Osiris, 4 te Laguaira. Parkhaven, 3 v. Montreal n. Hamburg. P G Thulin, 3 v. Seven Islands n. Philadelphia. Polyphemus, 3 v. Halifax n. Boston. Prins Willem 5, 3 v. Rotterdam n. Antwerpen. Poseidon, 3 v. New York n. Curagao. Prins Philips Willem, 3 te Dakar. Prins Willem George Frederik, 3 te Rotterdam. Pendrecht 4 v. Rotterdam n. Banias. Perna, 12 te Abadjan verw. Rijndam, 4 te New York. Rijnland, 3 v. Philadelphia n. Delfzijl. Raki, 3 60 m. o. Guardafui n. Belawan. Rondo, 2 te Antwerpen. Reyniersz, 4 te Ternate. Rjjnkerk, 4 60 m. n. Guardafui n. Penang. Samarinda, pass. 3 Gibraltar n. New York. Scherpendrecht, 3 v. Rotterdam n. Curagao. Schie, pass. 4 Ouessant n. Rotterdam. Senegalkust, 4 te Lagos. Stad Leiden, 4 te East-Londen. Stad Breda, 3 v. Rotterdam n. Narvik. Stad Schiedam, 3 te Rotterdam. Sibajak, 5 te Priok verw. Stad Haarlem, 4 te Antwerpen. Stad Vlaardingen, 4 te Rotterdam. Straat Malakka, 4 v. Melbourne n. Adelaide. Straat Banka, 4 te Colombo. Straat Soenda, 3 v. Durban n. Mauritius. Sunetta, 7 te Lour Marques. Siaoe, 4 te Pangkalpinang. Stanvac Talang Akar, pass. 3 Anamba eil. naar Tj. Uban. Solon, 4 te Carupano. Statue of Liberty, 3 600 m.n.o. Bermuda naar Philadelphia. Stentor, 3 570 m. n.o. Barbados n. Barbados. Talisse, 4 te Boston. Taria, 7 te Rotterdam verw. Tegelberg, 4 te Santos. Tibia, 4 170 m. z.o. Esperance n. Geelong. Vasum, pass. 4 Lissabon n. Mena A1 Ahmadi. Van Riebeeck, 4 te Priok. Witmarsum, 4 v. Le Havre n. Amsterdamm. Westertoren, 4 40 m. w. Colombo n. Geelong. IJssel, 4 v. Bremen n. Amsterdam. Zeeland KRL, 4 v. Baren n. Bambay. Zuiderzee, 3 90 m. z. La Union n. San Pedro. Zuiderkruis, 3 v. Kaapstad n. Walvisbaai. KLEINE VAART Alcetas, 3 v. Palermo n. Bari. Atlas, 3 v. Amsterdam n. Hamburg. Arctic, verm. 5 v. Rotterdam n. Londen. Alderd L, pass. 4 Vlissingen n. Antwerpen. Algarve, 5 v. Delfzijl te Londen verw. Ali S, pass. 4 Vlissingen n. Gent. Alberto Dodero, 4 te Amsterdam. Boreas, 2 v. Amsterdam n. Kopenhagen. Badzo, verm. 5 v. Rotterdam n. Londen. Barracuda, 4 v. Rotterdam n. Helsingborg. Bernard John, verw pass. 4 Gibralt. n. Alexandrië. Brouwersgracht, 4 v. Abo te Amsterdam. Beekbergen, 5 v. Casablanca te Berwick verw. Basilea, 4 v. Amsterdam, n. Rio de Janeiro. Castor, 3 v. Jeremie n. Antwerpen. Coolhaven, verm. 5 v. Halmstad n. Dordt. Eibergen, verm. 4 v. Rotterdam n. Immingham. Ellewoutsdijk pass. Vlissingen n. Antwerpen. Eems, 4 v. Kopenhagen te Londen verw. Eemstroom, 4 v. Grangemouth te Amsterdam. Goote, 4 v. Rotterdam te Amsterdam. Hoogvliet, verm. 5 v. Teignmouth n. Genua. Hebe Nobel, pass. 4 Vlissingen n. Antwerpen. Henrica, verm. 4 v. Swansea n. Amsterdam. Hulst, pass. 4 Vlissingen n. Antwerpen. Hast 5. 4 v. Newnortmon te Rotterdam. Ilias, 3 v. Alicante n. Oran. Jan Kreumer, 4 v. Roterdam te Londen. Jaba, 4 v. Ejerslev n. Brussel. Jans, 4 v. Rotterdam n. Gent. Kaap St. Vincent, 2 v. Kalmar n. Oscarshamn. Kaap Falga, 2v. Vestervik te Zaandam. Larix, 2 v. Swansea n. Rochefort. Leuvehaven, 4 v. Antwerpen n. Kopenhagen. Marietje Böhmer, 4 v. Nemours te Algiers. Meidoornsingel, 5 v. Vesteras te A'dam verw. Merwehaven, verm. 5 v. Casablanca n. Belfast. Muphrid N, verm. 4 v. Runcorn n. Pt. Talbot. Maasym N, 4 v. Rotterdam te Antwerpen. Musketier, 4 v. Antwerpen te Rotterdam. Nero, 3 te Messina v. Catania n. Lipari. Notos, 4 v. Calamata n. Palermo. Nassauhaven verm. 5 v. Varberg n. Dordt. Nieuwehaven, verm. 5 v. Malmö n. Rotterdam. Nederland, pass. 4 Vlissingen n. Gent. Nimrod, pass. 4 Vlissingen n. Gent. Nomadisch, 4 v. Grangemouth te Rotterdam. Oranjestad, 4 v. Cristobal n. Aruba. Phidias, 3 v. Pernis n. Algiers. Plota, 3 te Amsterdam v. Algiers n. Rotterdam. Plato, 4 v. Algiers te Amsterdam. Poortvliet, verm. 5 v. Teignmouth n. La Spezia. Pavo, 3 v. Leith te Rotterdamm. Ponza, 1 v. Tonnay Charente te Bayonne. Rapid, 4 v. Rotterdam n. Rainham. Rijnhaven, 7 v. Casablanca te Rotterdam verw. Spirit, pass. 4 Vlissingen n. Gent. Stella Maris, verm. 4 v. Emden n. Le Havre. Thaletas, 4 te Rotterdam v. A'dam n. Lissabon. Texelstroom, 4 v. Amsterdam n. Manchester. Twente, pass. 4 Vlissingen n. Waterford. Tilly, 2 v. Bordeaux n. Lowestoft. Thaletas, 4 v. Amsterdam te Rotterdam. Westerdok 3 v. Londen te Amsterdam. Wega, 4 v. Antwerpen te Vlissingen. Zeehaan. 4 v. Agadir te Bayonne. Zijpe pass. 4 Vlissingen n. Antwerpen. IJMUIDEN: Zondag 6 mei Ned. Herv. Kerk, Kanaalstraat, 10 en 17 uur: ds. D. C. v. Wijngaarden. Bethlehemkerk, 8.45 en 10.30 uur: ds. J. v. d. Berg; Wijkgebouw, 10 uur: jonge- renddenst, de heer Remiëns. Geref. Kerk, Ichthuskerk, 9 en 10.45 uur; ds. J. A. Tiemens; 15 en 17 uur: ds. J. van Leeuwen. Geref. Kerk (Art. 31 K.O.), 8.30 en 16.30 uur: ds. J. J. Arnold. Chr. Geref. Kerk, 10 en 17 uur: ds. C. den Hertog. Gemeente Gods, 10 uur: Cultureel Ge bouw, bijeenkomst. Doopsgezinde Gemeente, Helmstraat, 10.30 uur: ds. W. Veen van Amsterdam. Oud-Katholieke Kerk, 8 uur: Vroegmis, 10 uur: Hoogmis, 19 uur: Vespers; maandag, dinsdag en woensdag (Bede dagen) 9 uur: Heilige dienst. Leger des Heils, 10 uur: Heiligingsdienst; 16.30 uur: Jeugddienst; 19 uur: Open- luehtsamenkomst; 20 uur: Verlossings samenkomst. Baptiste Gemeente, IJmuiden (Cultureel Gebouw, Moerberg Plantsoen), 10 uur: de heer J. Baartse. IJMUIDEN-OOST: Ned. Herv. Kerk, Goede Herderkerk, 10 uur: ds. J. H. W. Dickhout, bediening H. Doop; 19 uur: ds. S. de Roest, jeugd dienst. Geref. Kerk, Bethelkerk, 10 en 17 uur: ds. W. Diepersloot. Ver. v. Vrijz. Herv., Abelenstraat 1, 10.30 uur: de heer J. B. Assendorp. Evangelisatievereniging „Elon", Kapel Va.reniusstraat,, 10 uur: Joh. H. v. Oost veen van Driebergen; 19.30 uur; Fr. Nieuwmeijer van Alphen. Vergadering van Gelovigen, De Ruyter- str-aat 73, 10 uur: samenkomst. DRIEHUIS: Evang. Luth. Gemeente, Kapel Wester- veld, 17.15 uur: ds. J. A. Roskam. VELSEN: Ned. Herv. Kerk, Engelmunduskerk, 10 en 19 uur: ds. L. Brink; Wijkgebouw, Toremstraat 2, 10 uur: jeugdkapei, voorg. mevr. W. SnoekGabel. VELSEN-NOORD: Ncd. Herv. Kerk, 10 uur: ds. H. P. Huis man; 19 uur: ds. J. O. Nor el van Bever wijk. Vrije Evang. „Emanuël", gem. ontsp.- lökaal, Van Diepenstraat, 10 uur: A. H. Agtereek van Amsterdam. BEVERWIJK: Ned. Herv. Gemeente, Grote Kerk, 10 uur: ds. J. O. Norel; 19 uur: ds. D. C. v. Wijngaarden van IJmuiden. Irenekapel, 10 uur: ds. F. C. Willekes. Populieren- laan, 10 uur: ds. W. Oorthuys. Jeugd kapei, Groene Huis, 10 uur: heer J. Bnde. Geref. Kerk, Moensplein, 9.30 en 17 uur; ds. C. Meyer. Vrijz. Herv. Gemeente, Prinsesseilaan, 10 uur: ds. A. v. Biemen van Bentveld. Maranantha, 9.30 uur: Bidstond; 10 en 19 uur: W. Hoekendijk van Rotterdam; dinsdag 20 uur: Jb. Klein-Haneveld, bij- belbespreking. Leger des Heils, Jan Alsweg 32, 10 uur: Heiligingssamenkomst; 12 uur: Zondags school; 16.30 uur: Kindersamenkomst; 20 uur: Verlossingssamenkomst. Alle sa menkomsten staan o.l.v. 2e luitenante C. Oele. WIJK AAN ZEE: Ned. Herv. Kerk, Juldanaplein, 10 uur: ds. J. A. Eekhof. CASTRICUM: Ned. Herv. Kerk, 10 uur: ds. Naessens van Heemskerk. Geref. Kerk, 10 en 17 uur: ds. A. A. Leenhouts. SANTPOORT: Ned. Herv. Kerk, 10.30 uur: ds. D. ter Steege, H. Doop; 18.45 uur: bijzondere kerkdienst, prof. dr. C. C. v. Niftrik. „De Toorts", 9 uur: ds. F. Keja van Drie bergen. Jeugdhuis, 10.30 uur: jongejeugdkerk, de heer G. J. Kwakkel van IJmuiden. Geref. Kerk, 9.30 en 17 uur: ds. M. de Kluis. Geref. Kerk (Art. 31 K.O.), 10.30 en 15 uur: ds. N. Bruin. Chr. Geref. Kerk, 15.30 uur: ds. J. C. Maris. IJMUIDEN-WEST: Geref. Evang. zondagsschool, Gr. v. Prin- stererschool, 10.30 en 11.30 uur. Herv. zondagsschool, Creutzbergschool, 10 uur. Leger des Heils zondagsschool, Gebouw Edisonstraat, 12.15 uur. Geref. Evang. zondagsschool, Ichtfaus- burcht, 11 uur. Herv. zondagsschool, Insingerschool, 10 uur. Herv. zondagsschool, Comitéschool, 10 uur. Zondagsschool Doopsgezinde Gemeente, Kerkgebouw Helmstraat, 11.30 uur. IJMUIDEN-OOST: Kindcrkerk „IJmuiden-Oost", Emma- school, 10 uur. Herv. zondagsschool, Julianaschool, 10 uur. Geref-. zondagsschool, Lariksburcht, 11.30 uur. Geref. Evang. zondagsschool, 10.30 uur: Ossendorpschool, ingang Lemairestraat. Kinderkerk „IJmuiden-Oost", Theo Thijssenschool, 10 uur: DRIEHUIS VELSEN-DORP: Herv. zondagsschool te Driehuis, Maria Boreelkleuterschool, alle leeftijden, 10 u. Hervormde zondagsschool te Velsen- dorp, Wijkgebouw, Torenstraat 12 uur. Zondagsschool Doopsgezinde Gemeente, Jan Campertschool, 10.30 uur. VELSEN-NOORD: Herv. zondagsschool, 5 t/m 8 jaar kleu terschool aan de Banjaertstraat, 12 uur en van 8 t/m 13 jaar in de C.V.O.-school aan de Langeveldstraat 12 uur.

IJmuider Courant | 1956 | | pagina 11