Op Plein 1940-1945 en in de urnentuin herdacht Velsen zijn oorlogsdoden I AUTORIJLES Zege op Alkmaarse Boys betekent kampioenschap voor Wijk aan Zee Drijfnetvisserij en trawlen mag niet op één schip gebeuren Kunstzwem-show in Velsen wordt kennismaking met kunst Op de vooravond van de vijfde mei In Beverwijk zeer geringe belang stelling voor herdenkingsbijeenkomst AUTORIJSCHOOL „IJMOND" Bepalingen voor het nieuwe harfngseizoeti Correspondentschap IJMUIDEN Beverwijk ZATERDAG 5 MEI 1956 Bijna drie ton extra voor Beverwijks gas Meer druk bij het marktplein? Leert goed AUTO, MOTOR EN SCOOTER RIJDEN AREND REYM Nederlandsche Handel-Maatschappij, N.V. Kon. Wilhelminakade 77 a Tel. 5698 N H M N H H N H H Verlovingsringen P. DE GROOT TAXI NODIG? BEL 5 000 Bedrijfsdriekamp start op 17 mei Agenda voor Beverwijk IN HET ROUWENDE VELSEN zijn de kleuren van het voorjaar ter ere van de elsense ooilogsdoden op de stemmige uren aan de vooravond van de vijfde mei weer aan de voet van de gedenktekens gelegd. Vooral op de groene helling van het verzetsmonument op het Plein 1940—1945, waar de nationaale vlag en de geel-blauwe vlag van de gemeente Velsen in het stralende zonlicht lang zaam uitwoeien, weid de krans- en bloemlegging een grootse, stille hulde. Het college van B. en W. van Velsen, deputaties van verenigingen en bedrijven trokken hiei s middags omstreeks drie uur op van het Patronaatsgebouw naar het monument en twee uur daarna vormde de jeugd van Velsen, vertegen woordigd dooi een aantal leerlingen van elke school, een lange stoet, waarin hondeiden bouquetten narcissen en tulpen in rood, wit en geel werden mee gedragen om aan de voet van het monument te worden gevlijd. In de avonduren kwamen de volwassenen samen aan het eindpunt van een op vijf plaatsen begonnen stille tocht: de in een grijze mist gehulde urnentuin van het crema- toiium esterveld. Hier schaarde men zich rond de vijver om aan de voet van het duin, op de plek waar de as van vele in de oorlog omgekomen Neder lands is verstiooid, de landgenoten te herdenken. In de twee minuten van volkomen zwijgen zag men de vlag weer aan de mast rijzen en tenslotte werd langs het monument gedefileerd. Met het college van B. en W. aan het hoofd maakte de eerste lange rij, die kransen en bloemstukken bij het verzets monument zou leggen, zich los uit het Patronaatsgebouw om zich op te stellen op het vrijgehouden gedeelte van Plein 19401945. Terwijl de harmoniekapel „De Eendracht" onder leiding van Ber Joosen koraalmuziek uit Bach's Matthaus Passion speelde, kwam als eerste de burgemeester van Velsen, mr. M. M. Kwint naar voren om namens de gemeente een krans te leg gen. Van beide kanten uit de in een halve cirkel opgestelde stoet, kwamen daarna de deputaties van bedrijven en verenigingen op het monument toe. Ruim zeventig kransen en bloemstukken werden gelegd en daarbij waren er onder meer van sport verenigingen, toneelverenigingen, politieke partijen, jeugdverenigingen, de Bond van Illegale Werkers, de Velser Gemeenschap en de Nederlandse Bond van Oud Onder officieren. Als zeer stijlvolle afsluiting van de plechtigheid werd een krans gelegd door twee in jacquet geklede vertegenwoordi gers van de Velser Jeugd Centrale. Alle aanwezigen hebben tot besluit van deze plechtigheid na het spelen van het Wil helmus langs het monument gedefileerd. Bloemlegging door jeugd De honderden schoolkinderen, die onge twijfeld iets voelden van hetgeen de vol wassenen op deze uren voor de bevrij dingsdag bezig hield, kwamen tegen half vijf het met vele toeschouwers omzoomde plein op om hun bloemstukken bij de kransen van de eerste herdenking te leg gen. Het koor „De zingende klokken" onder leiding van de heer H. Odijk zong het eerste couplet van het Wilhelmus en ter wijl de vlaggen roerloos neerhingen langs de witte masten, sprak de heer C. Spoor als bestuurslid van de Bond van Oud Ille gale Werkers. Hij riep de jeugd op om zijn woorden niet op te vatten als een rede voering, maar als een boodschap voor deze jeugd van geheel Nederland. „Op het ver zetsmonument op het Plein 19401945 treft men de woorden „Een koers, een strijd, de vrijheid"," aldus de heer Spoor, „deze drie woorden willen een getuigenis zijn van de offers, die door de mensheid zijn gebracht om de vrijheid in het land te laten terug keren". De heer Spoor meende dat het de taak van de hedendaagse volwassenen is om de dag van de vierde mei in de jeugd, die thans om het monument stond ge schaard, te doen herleven. Eenmaal zal het de taak van deze jeugd zijn om deze dag verder uit te dragen. De woorden „Een koers, een strijd, de vrijheid" zijn al leeft Nederland thans in vrijheid nog steeds voor ieder van kracht. De vijfde mei dient een vreugdedag te blijven, aldus de heer Spoor. Hij houdt de dank in aan allen die vielen. De heer Spoor herinnerde aan de onthulling van het nationale monument, die enige uren tevoren was geschied en riep allen op, om op iedere dag van het leven te overdenken, dat de blijheid op elke dag de vrucht is van de offers, door landgenoten gebracht. Een ieder zal het ideaal, dat deze omgekomen landgenoten ADVERTENTIE I CELSIUSSTRAAT 52 (achter Cultu reel Gebouw) - Tel. 4551 - IJmuiden. voor ogen stond, dienen voort te zetten om vrijheid en vrede voor de gehele mensheid te bereiken. Na het „Wilt heden nu treden", gezongen door het koor, is tot de bloemlegging over gegaan. Enige deputaties van scholen tege lijk vlechtten hun bloemen tot een enorme krans rond het verzetsmonument en defi leerden er tot besluit met de gehele jeugd- vertegenwoordiging langs. In de avond uren was het monument verlicht. En op Westerveld Een rij van duizenden Velsenaren is tus sen zeven en acht uur naar de urnentuin van het crematorium getrokken. De stille stoet was minder groot dan vorig jaar, maar ondanks dit kleinere getal is deze sa menkomst een devote demonstratie gewor den van de trouw aan het ideaal, dat de gevallenen heeft bezield. Tussen de al groenende bomen, waar mistflarden in de dalen bleven hangen, ging de lange stoet via de slingerende lanen naar de vijver van de urnentuin. Bij het monument hadden in khaki geklede leden van de Rode Kruiscolonne de wacht betrokken, de klokken van de kerken in de omgeving beierden en bij de vijver klonk koraalmuziek van het muziekkorps. De laatste tonen van het trompetsignaal en de klokken verklonken en toen viel alles stil rond de vijver, waarvan de om trekken in de duisternis van de mist nog juist waren te onderscheiden. Het rood, wit en blauw ging langzaam bij het monu ment in top en het „Wilhelmus", gespeeld door het korps en gezongen door enige koren, ruiste over de tuin. De familieleden, die voor het monument een plaats hadden gekregen, legden hun bloemen en defileer den daarna langs het gedenkteken. Door de lanen, waar de lichten in de donker ge worden tuin al brandden, keerde de stoet verspreid naar huis terug. Langs de graven van de Engelse piloten, waar de Engelse en Nederlandse vlaggen inmiddels ook in top waren gehesen. Wekroep tot levenden De Nationale herdenkingsbijeenkomst die gisteravond vroeg in Beverwijk in de bo venzaal van 't Centrum werd gehouden en georganiseerd was door de vereniging van Oud-illegale werkers te Beverwijk, trok slechts enkele tientallen belangstellenden, .waaronder het voltallige college van bur gemeester en wethouders en vele raads leden. Kapelaan S. van Gastelen hield een korte toespraak, waarin hij onder meer zei, dat er vele dingen waren die te mooi zijn om ze te vergeten, maar dat er in de dood ook iets moois is, om aan te denken. Hij her dacht degenen, die voor de vrijheii. waren gestorven, de soldaten uit 1940, die toen niet wisten, welke gevolgen hun onbewuste opoffering zou hebben, en de illegale wer kers, die wel zeer bewust hun leven offer den. De dodenherdenking is niet alleen een herdenking, aldus de kapelaan, het is een wekroep tot de levenden, die vraagt, wat we met die met bloed bevochten vrijheid hebben gedaan! Spreker zei, dat het de plicht van deze generatie was, om de jongeren door deze herdenkingen de deugd van de vaderlands liefde bij te brengen. Met een bede tot God, dat allen, die waren ontslapen in vrede mochten rusten en met de oud- Nederlandse uitspraak „Nederland (van vandaag) let op uw zaak", besloot hij zijn rede. Mevrouw Veermans droeg op zeer ge voelvolle wijze het lied der achttien doden voor en nog een gedicht, waaruit de zorg van de destijdse Scheveningse gevangenen voor hun medemensen sprak. Het pas opgerichte Beverwijks Gemengd Koor zong onder leiding van Jaap Spigt Voor de drijfnetvisserij geldt in de pe riode van 2229 mei een ncttenbeperking. In de eerste week zullen de vleetloggers mogen vissen met 60 netten. Met ingang van 29 mei wordt dit aantal verhoogd tot 90, met dien verstande, dat een derde van de aanvoer van gezouten haring aan de vismeelindustrie moet worden afgeleverd. Ook de haringtrawlvisserij zal tot 15 juli aan zekere-beperkingen gebonden zijn. In de verordening van het Bedrijfschap is bepaald, dat in de week van 22 tot 29 mei per schip slechts 50 kantjes gezouten ha ring voor menselijke consumptie mogen worden aangevoerd. Wat meer wordt gezouten, moet aan de vismeelindustrie worden afgeleverd. Van 29 mei tot 15 juli wordt zoals reeds werd gemeld toegestaan dat 4/7 'van de totale vangst in gezouten staat wordt aangevoerd. Het overige ge deelte mag vers worden aangevoerd of is bestemd voor de vismeelindustrie. Het be stuur van het Bedrijfschap voor Visserij- produkten was van mening, dat de beper king van het aantal trawlloggers tot 15 juli moeilijk kon worden gehandhaafd in ver band met het toenemend aantal moderne trawlloggers. Het zal echter niet worden toegestaan, dat een vissersvaartuig tege lijkertijd ter trawl en drijfnetvisserij uit vaart. Van tevoren moet aan het bedrijf schap worden opgegeven, aan welke soort visserij het schip zal deelnemen. Deze me dedeling moet voor 13 mei worden gedaan. De loggers welke thans op de Noordzee de haringdrijfnetvisserij uitoefenen zullen tot 12 mei gezouten haring mogen aanvoe ren. Daarna geldt een aanvoerverbod voor gezouten haring tot 26 mei. De aanvoer van verse haring zal niet worden verbo den. een tweetal liederen en besloot het optre den met het bekende Ecce Quomodo Mori- tur van Jakob Handel. Na het zingen van 2 coupletten van het volkslied stelden de aanwezigen zich buiten op in een lange stoet, die, beladen met, kransen en bloe men de stille tocht naar „Duinrust" onder nam. Stille tocht naar Limmen Een zeer groot aantal inwoners van Castricum heeft vrijdag deelgenomen aan de stille tocht naar het monument te Lim men, in welke rij zich ook de inwoners van Limmen voegden. Tijdens de twee minuten stilte werd geen gerucht vernomen en het was een treffend moment toen als eerste Limmens. burge meester, gevolgd door zijn Castricumse collega, een grote krans aan de voet van het monument legden. Door de bevolking werden nog enkele bouquetten toegevoegd. Een Castricums en een Limmens zangkoor zongen vervolgens enkele gewijde liederen. Nadat de lange stoet weer in Castricum teruggekeerd was, volgde een défilé langs de graven der geallieerde soldaten op de Algemene Begraafplaats aan de School straat, die voor deze gelegenheid baadde in het licht van twee schijnwerpers. Castricum herdacht zijn doden op waar dige wijze. Wijk aan Zee rouwde Een stoet van ongeveer honderd Wijk aan Zeeërs heeft zich vrijdagavond onder klokgelui van „De Driesprong" op weg naar het monument aan de Zwaanstraat be geven teneinde een stille hulde te brengen aan allen die in de strijd voor onze vrijheid het leven lieten. Allereerst ging de stoet naar het Pro testantse kerkhof, waar bloemen werden gelegd op het graf van een onbekende ge allieerde piloot. Hierna begaf men zich naar het monument, waar eveneens een kranslegging plaats vond. Na deze hulde werd twee minuten stilte in acht genomen, waarna de driekleur omhoog ging en deze korte, maar indrukwekkende plechtigheid ten einde was. Heemskerk eerde de gevallenen Voorafgegaan door omfloerste trommels hebben vrijdagavond vele Heemskerkers op de beide begraafplaatsen een stille hulde gebracht aan hen die in de strijd tegen de bezetter het leven lieten. De begroting voor het gasbedrijf zal, in dien de gemeenteraad de volgende kredie ten toestaat, met een kleine 3 ton zwaarder belast worden. Het college vraagt namelijk kredieten van: f 9100 voor de aanleg van een hoofdgasleiding door het markterrein, welke leiding nodig is om tot een betere drukverdeling in het buizennet in het be trokken stadsdeel te kunnen komen; f 14.000 voor de aanleg van een zwaardere hoofd leiding in Burgemeester Mooystraat te Castricum, zulks in verband met de toene ming van het gasverbruik in deze omge ving, waardoor de capaciteit van de aanwe zige hoofdleiding te gering is geworden; f 38.500 voor de aanleg van hoofd- en dienstleidingen in het uitbreidingsplan Oud-Sportpark, alsmede voor aanschaffing en plaatsing van gasmeters; f 225.000 voor dezelfde doeleinden in het uitbreidingsplan Warande; f2.865 voor een gedeeltelijke vernieuwing van de voorgevel van het per ceel Breestraat 112, waarin de toonzaal is gehuisvest. Deze gevel verkeert in zodanige staat, dat een voorziening dringend nodig is. Mede gelet op de voorwaarden waaron der dit pand werd gehuurd, kan van de eigenaar redelijkerwijze niet worden ver langd dat hij de bedoelde kosten voor zijn rekening zal nemen. AGENDA VOOR HEEMSKERK Marquette-theater: zaterdag en zondag 20 uur: „Moord in de Casino"; zondag 14.30 uur: „Mijnheer de Gouvernante". ADVERTENTIE Door onze 10-jarige ervaring leren wij u, mei onze nieuwste Leswagens en Motoren, prettig en veilig rijden, door gediplomeerde instructeurs. Avondlessen in Verkeerstheorie en Auto-techniek Hagelingerweg 134 - Santpoort - Tel. 8930 Ons bijkantoor Dennenstraat 12, IJmuiden Telefoon 02550 - 6200 „Blackboard Jungle (Thalia), tot en met maandag) - Spanning te over in deze als problëemfilm aange diende cinematogra fische benadering van de bendevorming on der de Amerikaanse rijpere jeugd. We komen terecht op een school waar de leer lingen het leven der onderwijzers tot een hel maken. Een do cent pakt de knapen aan. Hij probeert het met zachte en harde hand, maar veel suc ces boekt hij niet. Een behoorlijk pak slaag, dreigementen en ano nieme brieven naar zijn vrouw belagen zijn geluk en zijn mo reel. Natuurlijk wint hij aan het eind het pleit. Door de sterk sensationele inslag schiet de film haar doel voorbij waar het gaat om het probleem dat zij stelt. De klas, waarmee men kennis maakt, is me er een. Van les geven komt in de hele film praktisch niets. Steeds wordt er gekuipt en geïntrigeerd, gaat men op de vuist of wordt er een nummer onbeschoft heid weg gegeven. De verwording der jeugd wordt wel getoond, de oorzaken slechts ge suggereerd. Wat in feite over blijft is span ning om het lot van de onderwijzer, die met heldenmoed zijn standje en standpunt ver dedigt. De bedreven wijze, waarop die spanning is verwerkt houdt de aandacht er in. Maar een serieuze behandeling van het gegeven is er toch niet uit gekomen. Fr. „De schrik van Arizona" (dinsdag en woensdag in Thalia) Onder de titel „The Marauders" heeft regisseur Gerald Mayer een van die scherpzinnige Westerns opgebouwd, die niet alleen om der wille van de sensatie zijn opgetrokken uit kruit damp en galopperende paarden. De sfeer tekening is namelijk zo voortreffelijk ge lukt, dat het verhaal er niet zo heel veel meer toe doet het is trouwens een uit de velen: een machtswellusteling, die een hele landstreek terroriseert en tenslotte zijn loon daarvoor krijgt. Dan Durya en Jeff Richards geven een gevoelige vertolking der hoofdrollen, bijgestaan door Keenan Wynn en Jarma Lewis, ADVERTENTIE "Ik laat haar ook mijn verzekeringen behandelen" Daar ik cliënt ben bi] de N.H.M. kan haar Assu.rantiebedrijf mij helpen met levens-en brandverzekering, transport-en variaverzekeringen. Op assurantiegebied beschikt de N.H.M. over deskundigen, die ook over fiscale aspecten kunnen adviseren. Vraagt het plaatselijke kantoor van de Nederlandsche Handel-Maatschappij inlichtingen omtrent elke gewenste vorm van persoonlijke of collectieve verzekering ALLE BANKZAKEN OVER DE GEHELE WERELD m Luxor draait de nieuwe speelweek „Blackbord Jungle", waarover wij de re censie reeds elders in deze filmrubriek op namen. Zondagmiddag komen Esther Williams en Van Johnson op het doek in de luchtige comedie „Het vergeten bruidje"; de tweede matinée wordt gewijd aan „Blackboard Jungle". „Opstand der krokodilmensen" (W.B.- theater, zaterdag t.m. maandag). Johnny ADVERTENTIE Onze sortering is geweldig I I Specialiteit in PONTIAC en PRISMA HORLOGES Zie ook onze speciale GERO-etalage HORLOGEE - JUWELIER KENNEMERLAAN 30 - TELEF 4127 Weismuller is van Tarzan afgedwaald naar een genre, dat hem tot de vriend van de kleine-theatertjes-met-de-sensatiefilms zal maken: dit verhaal van een gedrochtelijk leger, aangevoerd door een barbaarse prin ses doet een mens de huiveringen over de rug kruipen. Want krokodilmensen zijn bepaald geen lieverdjes. Zondagmiddag draait W.B. „Opium", een film met Dick Powell en Syne Hasso. „De purperen vlakte" (Kennemer Theater, zaterdag en zondag) geeft Gregory Peck de kans een breed verhaal te ontrol len. Het geheel in technicolor. Er zijn mensen geweest, die het een schandaal vonden, dat er voor kunstzwem men klassieke muziek gebruikt werd. Er zullen er trouwens nog wel zijn, maar ze bewijzen daarmee, dat zij niet weten wat kunstzwemmen is, of liever, wat het kan zijn. In principe is het zwemmen op de maat van muziek, doorgaans afgewisseld met vastgestelde figuren of variaties ervan, die ook weer in het kader van de begeleiding dienen te passen. Het is duidelijk, dat het geheel van de ontwerper en diens keuze van de muziek afhangt wat het resultaat zal zijn. Is diens muzikale kennis gering en zoekt hij daarbij nog een modern dans- plaatje uit, dat is het niet verwonderlijk dat er een uitvoering ontstaat van een ge halte, dat vergeleken kan worden met het dansen van de girls van een Théatre Hu- moresque op de kermis. Het is logisch, dat de kenners van goede muziek dan kwaad worden als zij vermoeden, dat dit voor zo'n doel misbruikt zou worden. Dit was het ene uiterste. Het kan echter ook anders. Bijvoorbeeld zoals mevrouw Armbrust uit Amsterdam het aanpakt met haar ploeg van zwemvereniging Admiraal de Ruyter. Zij is een eerste klas muziek- kenster en ze bezit daarbij het vermogen om uitvoeringen samen te stellen, die met de. muziek éëri verantwoord geheel vor men. Zonder nu een directe vergelijking te willen maken met het klassieke ballet, mogen we zonder overdrijving zeggen, dat dit ballet te water is. Wereldberoemd is zij geenszins, daarvoor staat trouwens het in ternationaal contact op gebied van deze jonge tak van sport nog teveel in de kin derschoenen. Wel heeft zij reeds bekend- Collecte voor militaire fondsen Vandaag heeft in Beverwijk een collecte plaats voor de gezamenlijke militaire (steun) fondsen, welke zich ten doel stellen de gezinnen der gesneuvelde of verminkte militairen alsmede de in de maatschappij terugkerende dienstplichtigen en vele oud militairen te steunen in aanvulling op het staatspensioen. JEUGDDIENST IN HERVORMDE KERK Zondagavond 7 uur heeft in de Grote Kerk te Beverwijk een jeugddienst plaats, waarin zal voorgaan ds. D. C. van Wijn gaarden van IJmuiden, Organist is de heer G. J. Moed. FILMAVOND VAN „VOGELVREUGD" De volièrevereniging „Vogelvreugd" houdt op maandag 7 mei in ,,'t Centrum" een filmavond die voor iedereen toeganke lijk is. Er worden drie films vertoond, ge titeld „Dood en leven aan de Noordpool", „Het bos ontwaakt" en „Dierengevechten in het Midden-Oosten". Op deze avond zal de heer M. C. Kramer, die de afgelopen winter zeer veel voor de vogels heeft gedaan, het ere-lidmaatschap van de vereniging worden aangeboden. Voor de derde klasse en vierde klasse E loopt de competitie ten einde. Toch staat er nog een viertal wedstrijden op het program ma, waarbij competitie-belangen op het spel staan en al is dit bij VelsenTerrasvogels niet het geval, ook in deze (plaatselijke) ont moeting zal het aan spanning niet ontbreken. Wijk aan Zee kan zondag kampioen zijn, maar dan moet het van de Alkmaarse Boys winnen. Vitesse heeft met nog twee wedstrij den voor de boeg 31 punten en kan het dus tot 35 punten brengen. De Wijk aan Zeeërs bezitten er momenteel 34, zouden dus bij een overwinning op de Boys voor de Castricum- mers onbereikbaar zijn, doch moeten de kampioensfuif nog even uitstellen, als de Alkmaarders zouden weigeren beide punten af te staan. Naar onze mening is de kans inderdaad groot, dat Wijk aan Zee zondag in feeststem ming verkeert. De Boys zijn de laatste we ken uit vorm, hetgeen de nultwee en drie een nederlagen resp. tegen CSV en Terras vogels bewijzen. In Alkmaar wonnen de aspirant-kampioenen de strijd met twee—een. We verwachten, dat ze thans op duidelijker wijze hun superioriteit zullen bewijzen. RKAFCCSV is voor de bezoekers al zijn die theoretisch dan nog niet in veilig heid, van minder belang dan voor de thuis club, die met Kinheim wel zal moeten uit maken, welke club op de onderste plaats komt. De eerste ontmoeting leverde CSV twee punten op en ook ditmaal geven we de Castricummc -s de beste kansen. Kinheim trekt naar EHS en al behoeven de Haarlemmers zich nergens druk over te maken, toch heeft Kinheim deze voor haar belangrijke ontmoeting nog niet gewonnen. Op z'n hoogst behalen de Velsenaren een gelijk spel. VelsenTerrasvogels brengt - eel spanning, al behoeft geen van beide clubs meer iets te hopen of te vrezen. In de eerste ontmoe ting werd niet uitgemaakt, welke club het sterkst was (eeneen) en ook nu zal wel blijken, dat beide clubs aan elkaar gewaagd zijn. In 4 E is alleen WHGemo van belang. Slaagt Semo er in een gelijk spel te behalen, dan staat ook dit seizoen DCO weer defini tief onderaan. Verliest het echter dan moet een beslissingswedstrijd tussen DCO en Semo uitmaken welke club op de onderste plaats blijft. Onze GezellenWaterloo, HalfwegDIO en APGSETO zijn niet belangrijk meer. In de eerste ronde eindigden alle drie deze wedstrijden in een (tweetwee) gelijk spel en daar zou het deze keer ook wel weer eens op kunnen uitdraaien. ADVERTENTIE VERHUUR ZONDER CHAUFFEUR DE NIEUWE FORD ANGLIA BESTUUR VAN OPERAKOOR „BEL CANTO" SAMENGESTELD Op de in Bellevue gehouden repetitie van het Operakoor „Ben Canto", werd uit de leden het navolgende voorlopige bestuur samengesteld, t. w.: P. Buur (voorzitter); mevr. J. A. Meyer, Houtplein 33, Haarlem (penningmeesteresse); J. van Dijk Jr., Beek- vlietstraat 2, Santpoort (secretaris); P. Koo- ger, (muziek-commissaris). beid verworven in de ons omringende lan den, terwijl haar ideeën met aandacht ge volgd worden in Amerika en Canada, waar het kunstzwemmen meer een show karak ter draagt. Tot het uitbeelden van een vol ledig ballet, zoals dat uit „De Profeet" van Meyerbeer, of het opvoeren van een water- spel, zoals „Het meisje in het betoverde bos," op muziek van Straus, heeft men het daar nog niet gebracht. Velsen mag zich gelukkig prijzen, dat deze ploeg, die ook de moeilijkste grond- figuren met een gemak uitvoert alsof het doodéenvoudig was, zo spoedig na de première van hun kunstzwemmen 1956 hier komt. De liefhebbers van de zwem- sport, maar ook de balletenthousiasten kunnen wij van harte aanbevelen 12 mei kennis te maken met dit kunstzinnige zwemmen. BDC in de competitie In het „Statenhuis" heeft de Beverwijkse Damclub haar wedstrijden voor de onder linge competitie voortgezet. In afdeling A heeft E. Reinhout op fraaie wijze gewonnen van D. van As, hierdoor heeft hij nog een kans om buiten degrada tiegevaar te blijven. De uitslagen waren in deze afdeling: R. ConradiJ. Hagenaar 2-0, P. SmitW. Hoogenboom 2-0, L. Haver K. Kikke 0-2, D. van AbsE. Reinhout 0-2. In afdeling B is wat de eerste plaats be treft nog alles mogelijk, W. de Graaf wist deze week vier winstpunten te behalen en is de leider K. Nijman nu dicht benaderd. De uitslagen waren hier: J. VerhaarW. Waarts 2-0, E. AndreaW. de Graaf 0-2, H. NijmanA. Romijn 2-0, H. Meinsbergen-j- C. Ploeger 2-0, J. VerhaarD. Willems 1-1, A. Albers—W. de Graaf 0-2. Driekamp dammen Op initiatief van de Beverwijkse Dam club zullen de damwedstrijden worden ge houden tussen tientallen van de organise rende vereniging en van de Plaatwellerij en de Hoogovens. De eerste wedstrijd tussen Plaatwellerij en Hoogovens-tientallen wordt op donder dag 17 mei gespeeld. Een week later, 24 mei zal de winnende ploeg van deze wedstrijd spelen tegen een BDC-tiental. De wedstrijden worden in het Statenhuis aan de Velserweg gehouden. ZATERDAG 5 MEI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „De purperen vlakte". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Black board Jungle". W.B. Theater, 20 uur: „Opstand der kroko- dilmensen". Kennemer Theater, 14.30 uur: Toneelgroep „Puck" met „De stad op stelten". 14 uur: Défilé ruiterstoet vanaf Stations plein. 14.30 uur; Ruiterdemonstratie, terrein Wijk aan Duinerweg. Kennemer Theater, 20 uur: Toneelgroep „Puck" met „Cycloon drie antwoordt niet". Veiling Kennemerland, 20 uur: Variété programma. Marktterrein, 20.30 uur: Volksbal. 20.45 uur: Fakkeloptocht door Beverwijkse Harmoniekapel. 23 uur: Bouwterrein Arendsweg, groot vuurwerk. Openbare leeszaal, geopend van 1012 en 1517 uur; jeugd 1516 uur. R.K. Leeszaal, uitleenbibliotheek van 10 13 en 1417 uur; lees- en studiezaal van 10—13 en 14—17.30 uur. Wijk aan Zee, filiaal R.K. Leeszaal, dage lijks van 1718 uur. ZONDAG 6 MEI Kennemer Theater, 14.30, 16.30, 19 en 21.15 uur: „De purperen vlakte". Luxor Theater, 14.30 uur: „Het vergeten bruidje"; 16.30, 19 en 21.15 uur: „Black board Jungle". W.B. Theater, 14.30 uur: „Opium"; 16.30 uur: „Opstand der krokodilrnensen". MAANDAG 7 MEI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur; „Het moederhart spreekt". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Black board Jungle". W.B. Theater, 20 uur: „Opstand der kroko dilmensen". „Terpsichore", 14 uur: Ned. Ver. v. Huis vrouwen. Kennemer Theater, 20 uur: „Snip en Snap", 't Centrum, 20 uur: Volière Vereniging. Openbare Leeszaal, geopend van 1517 en 1920 uur. Jeugd 1920 uur. R.-K. Leeszaal, uitleenbibliotheek van 15 18 uur; lees- en studiezaal van 1518 en 1921.30 uur.

IJmuider Courant | 1956 | | pagina 3