President Tito van Joegoslavië in Parijs aangekomen Geen besluiten over het Midden-Oosten in Parijs Weerbericht Welkomstbetuigingen zowel van links als van rechts Haarlems Dagblad o4"M0RRIS"feCw4/ Getuige Hofman beschuldigt Sunarjo van dreigementen Slapend in pantsertrein door Zwitserland Het woord is aan. Drie getuigen trekken verklaringen in de zaak-Schmidt in Grote Drie zullen overleg plegen over hun wapenzendingen Scheepsbrand in het Kanaal; twee doden Noorse tanker vloog in brand na aanvaring Verbannen Plechtige uitvaartdienst Leon Jungschlager Kwee Djie Hoo in Djakarta aangekomen Mollet wil versterking van uitvoerende macht Drie vertrouwenskwesties zaterdag overleefd Deense liberalen willen op defensie bezuinigen Euratom-conferentie in Venetië eind mei Opstandige beweging in Tibet gemeld Moedermoordenaar Graham wil geen hoger beroep Kikvorsman zon de Sovjet kruiser hebben beschermd Iets minder warm Weerrapport 70e JAARGANG No 255 Kennemerlaan 186, IJmuiden. Tel. Adm. 5437, na 5 uui voor klachten bezorging 6450. 1 elef. Redactie 5389, na 5 uur: 5080 (K 2550), Meervlietstraat 80 (alleen redactie). Haarlem: Grote Houtstraat 93 alle afdelingen 15295 Advertentietarieven op aanvr. bij de Admin. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom MAANDAG 7 MEI 1956 IJmuider Courant EDITIE VOOR V ELSEN-1J M U ID EN EN BEVERWIJK EN OMGEVING, VAN OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 301e JAARGANG No 100 Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V., Grote Houtstraat 93, Haarlem. Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6,50, franco p. post 7,—. Losse nrs. 12 ct. Giro rekening 273107 ten name v. Haarl. Dagblad Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman PARIJS (United Press) President Tito van Joegoslavië is vandaag in Parijs aangekomen voor een staats-bezoek van vijf dagen, zowel door links als rechts toegejuicht en omringd door ongekend scherpe veiligheidsmaatregelen. Tito s pantsertrein reed het kleine, versierde station in het Bois-de-Boulogrie binnen, dat bewaakt werd door detachementen Franse politie en inspecteurs in burger, die allen in gedachte hadden, dat het laatste Joesloslavische staatshoofd, dat 22 jaren geleden een bezoek aan Frankrijk bracht, in Marseille werd ver moord. De Parijse pers is een en al glimlach. De rechtse „Aurore" noemt het een „belangrijk bezoek" en de communistische „Humanité" begroet het met „vol doening". De neutralistische „Monde" publiceerde de vorige week een interview op de eerste pagina, waarin Tito zei, dat het verguizen van Stalin geen taktische manoeuvre van het Kremlin was, maar een serieuze overtuiging, dat Stalin ver keerd had gehandeld. Tito zal beraadslagen met premier Guy Mollet en zijn minister van Buitenlandse Zaken Pineau die van 14 tot 17 mei een bezoek aan Moskou brengen. Tito gaat daar de volgende maand heen. Pineau zei op de NAVO-eonferentie van het afgelopen week einde, dat Boelganin en Kroesjtsjev naar zijn mening werkelijk van mening ver anderd zijn. Tito bracht in de afgelopen winter een bezoek aan Cairo en in sommige Franse kringen heeft men de hoop uitge sproken, dat hij een kalmerende invloed zou kunnen hebben op de Egyptische premier Nasser, wiens land de leiding heeft van de Arabische Liga en anti-Franse Algerijnse nationalisten gastvrijheid ver leent. Het Joegoslavische staatshoofd en zijn vrouw Jowanka werden in het station in het Bois-de-Boulogne, dat altijd dienst doet voor intieme ontvangsten van buiten landse gasten, door president Coty, premier Mollet, de voorzitters van het parlement en leden van de regering begroet. In het gezelschap van Tito bevond zich ook zijn minister van Buitenlandse Zaken, Popo- vitsj. Een vertegenwoordiger van de Franse regering kwarn in de trein, zodra deze Frankrijk was binnengereden te Vallorbe, aan de Zwitserse grens. Maurice Faure, onder-staatssecretaris voor Buitenlandse Zaken, stapte in Fontaine-le-Port in de trein. In gezelschap van Faure bevond zich de echtgenote van generaal Jean Ganeval, die sedert de dood van mevrouw Coty de eerste dame op het Elyssée is. Zij zal op treden als de metgezellin van mevrouw Tito. Generaal Ganevalis de chef van de militaire staf van de president. De Joego slavische ambassadeur in Frankrijk. Alles Bebler, stapte tegelijk met Faure in de „blauwe trein" van de president. Bij de uitgang van het station in het Bois-de-Boulogne stond een bataljon repu blikeinse garde. Op korte afstand loste een kanon 101 saluutschoten. Voordat de trein Zwitserland binnen reed, had Tito de machinist gevraagd, rustig te rijden, zodat hij zou kunnen slapen. Hij heeft dan ook niets van Zwit serland gezien. Aan alle Zwitserse stations, waar de trein passeerde, waren veilig heidsmaatregelen genomen. Als erkenning van Tito's leiding van de partisanenstrijd heeft president Co£y hem de „Médaille militaire" toegekend,lÊrank- rjjks hoogste militaire onderscheicfftg, die onder andere ook aan Churchill werd uit gereikt. Terwijl Tito de troepen buiten het station inspecteerde, namen zijn echtgenote en de rest van zijn gezelshap plaats in auto's, voor de gelegenheid geleend van de Renault-fabrieken, die onder controle van de staat staan. De tien auto's reden onder gehuil van sirenes naar het „Palais de l'Elysée, de ambtswoning van de president van de Franse republiek. De route was afgezet door politie, die het publiek achter ADVERTENTIE BARTEIJORISSTR. HAARLEM l TEL, 13439 FERD' B01STR 48 A DAM TEL 717162- Sturka Windjackets - Pantalons Zesendertig overlevenden van de Noorse tanker „Erling Borthern" zijn zaterdagavond in Dover aan wal gebracht. De „Erling Bor thern" is zaterdagmorgen in dichte mist in aanvaring gekomen met het Liberische schip „Santa Rosa", ongeveer acht mijl ten oosten van Portsmouth. Het Noorse schip, dat ruim 9000 ton meet, vloog in brand, doch bleef drijvende. Brandende olie vloeide over het Liberische schip, waardoor zes zeelieden zware brandwonden opliepen. Zij zijn in middels in Portsmouth aan wal gebracht. De eerste stuurman van de „Santa Rosa" sprong over boord en men neemt aan dat hij verdronken is. Het Liberische schip meldde geen schade en kon de reis voortzetten. Op de „Erling Borthern" is een scheepsjongen omgekomen; zesendertig opvarenden die in sloepen ronddreven werden door het Britse kustvaartuig „Harbrook" opgepikt en in Dover aan wal gebracht. Er bevonden zich drie vrouwen bij, die door hun kalmte een voorbeeld voor de anderen waren. De Franse sleepboot „Jean Barth" slaagde er in de brand aan boord van de „Erling Borthern" te blussen. Zij sleepte het Noorse schip naar Duinkerken, waar de sleep zaterdagavond aankwam. De kapitein en de eerste stuur man van de „Erling Borthern" bevonden zich aan boord van de „Jean Barth", barrières hield. Alle verkeer was voor drie uren langs de route stilgelegd. De politie heeft tachtig Joegoslaven voor de duur van het bezoek naar Corsica „ver bannen." Driehonderd anderen is bevolen buiten Parijs te gaan in 'n gebied, waar zij onder politietoezicht staan. Alle politie- verloven zijn ingetrokken en er zijn in de hoofdstad versterkingen aangekomen uit alle delen van Frankrijk, niet alleen van agenten, maar ook van de C.R.S. (speciale veiligheidstroepen) en van de gendarmerie. Voordat Tito ergens naar toe gaat, zal het verkeer stil worden gelegd. Voetgangers zal belet worden te dichtbij te komen. De pers heeft wel programma's van het bezoek gekregen, maar geen enkele Frans blad heeft een gedetailleerd program van het bezoek gepubliceerd. Dit in tegenstel ling met het bezoek van de Italiaanse president Gronchi, wiens doen en laten vooruit algemeen bekend waren. Tito zal vandaag een krans leggen op het graf van de onbekende soldaat onder ce Are de Triomphe. Morgen zal hij op het stadhuis worden ontvangen, besprekingen Tito hebben met de regering en een gala-voor stelling in de „Opéra" bijwonen. Woensdag zal hij het „Palais de Versailles" bezoeken en op de terugweg een kijkje nemen in de vliegtuigfabriek van Marcel Dassault. Tito zal donderdag een demonstratie zien van Franse wapens en gevechtswagens in het Mailly-kamp. Vrijdag zal hij het atoom onderzoek centrum in Saclay met een bezoek vereren en 's avonds Parijs verlate:? naar Viviers. Zaterdag zal hij de Rhóne- werken van Donzère-Mondragon bezich tigen en naar Belgrado vertrekken. De plechtige uitvaartdienst van Leon Nicolaas Hubert Jungschlager zal woens dag 9 mei te elf uur in de hoofdparoc'hiële kerk van St. Servaas te Maastricht worden gehouden. Van tien uur tot half elf is er gelegenheid de familie te condoleren irn de chapelle ardente van het voormalige zie kenhuis „Calvariënberg", thans een fami liepension, ingang Calvaristraat te Maas tricht. De teraardebestelling zal geschieden op het Rooms Katholieke kerkhof aan de Tongerseweg te Maastricht. Op uitdrukkelijk verzoek der familie zal aan het graf niet worden gesproken. Het stoffelijk overschot zal van dinsdagmiddag af opgebaard zijn in „Calvariënberg". Jungschlagers stoffelijk overschot is zon dag met het KLM-toestel „Maastricht" uit Djakarta weggevoerd en zal vandaag op Schiphol aankomen. De Indonesische zaakgelastigde in ons land, de heer Kwee Djie Hoo, is zondag in Djakarta aangekomen. Onmiddellijk na zijn aankomst had hij een langdurig on derhoud met de Indonesische minister van Buitenlandse Zaken, Ruslan Abdulgani. De heer Kwee Djie Hoo is naar Djakarta ontboden om rapport uit te brengen over de jongste ontwikkelingen in de Neder lands-Indonesische besprekingen. DIT NUMMER BESTAAT UIT TWAALF PAGINA'S Epictetus: Wie Socrates vroeg naar zijn nationaliteit, kreeg niet ten ant woord: „ik ben een Athener", maar: „ik ben een wereldburger". Minzaam nijgende en wuivende meisjes pièces-de-milieu op verscheidene praalwa door de bollenstreek trok. beleefden weer een vorstelijke dag als gens van het bloemencorso, dat zaterdag Voor verslag zie pagina 6. DJAKARTA (ANP) De officier van justitie, Sunarjo, is bij de 47ste zitting, in de zaak-Schmidt, die heden voor het land- gerecht te Djakarta is gehouden, ervan beschuldigd, dat hij een getuige heeft ge dreigd, dat hij door de politie zou geslagen worden, als hij zijn verklaringen, die hij voor de politie-autoriteiten had afgelegd, zou herroepen. Getuige H. Hofman ver telde aan rechter Rochjani, dat de officier hem gedurende een gesprek ten huize van Sunarjo, had gedreigd, dat hij door de politie afgeranseld zou worden, indien hy zijn verklaring zou intrekken. Op een vraag van de rechter, of van het gesprek een bandopname was gemaakt, PARIJS (Reuter-AFP) De ministers van Buitenlandse Zaken van Groot-Brit- tannië, Frankrijk en de Verenigde Staten hebben zondag in Parijs gesproken over de toestand in het Midden-Oosten. De Britse minister, Selwyn Lloyd, bracht verslag uit over de Brits-Russische besprekingen in Londen over het Midden-Oosten en de wapenleveranties aan de Arabische staten. Men meent te weten, dat Dulles en Lloyd aan hun Franse collega, Pineau hebben meegedeeld, dat Londen en Washington van plan zijn het pact van Bagdad, als de grootst mogelijke stabiliserende factor in het Midden-Oosten, verder te versterken. Ook zouden de ministers gesproken heb ben over de Russische bereidheid deel te nemen aan een internationaal verbod van wapenleveranties aan het Midden-Oosten. Een dergelijk verbod acht Londen onaan vaardbaar, omdat het zich verbonden heeft wapens te leveren aan de landen van het pact van Bagdad en Jordanië. Er is ook gesproken over ontwapening en het Verre Oosten. Pineau heeft medegedeeld dat de Ver<- enigde Staten, Groot-Brittannië en Frank rijk zijn overeen gekomen in onderling overleg hun wapenverschepingen naar Is rael en de Arabische staten te regelen. Frankrijk heeft twaalf Mystère-straal- jagers aan Israel verkocht, maar nog niet geleverd. Een ondercommissie van het Amerikaan se Huis van Afgevaardigden verlangt, dat Israel wapens zullen worden geleverd ter neutralisering van de Tsjechoslowaakse wapenleveranties aan Egypte. De secretaris-generaal van de UNO, de Zweed Hammarskjoeld, is in New York teruggekeerd. Hij heeft in opdracht van de Veiligheidsraad een verslag gemaakt van zijn beraadslagingen met de regeringen van Israel en zijn vier Arabische buurstaten Egypte, Syrië, Libanon en Jordanië. De vijf landen hebben zich bereid verklaard de vijandelijkheden in de grensgebieden te staken. Hammarskjoeld zal hun schrifte lijke verklaringen en zijn rapport deze week aan de Veiligheidsraad overleggen. Hammarskjoeld wees er in een korte ver klaring op, dat zijn reis heeft aangetoond dat de UNO regeringen, die de orde willen herstellen en de vrede handhaven, behulp zaam kan zijn, niet door dwang, doch door het zoeken naar gemeenschappelijke in zichten, welke samengevoegd als basis kun nen worden gebruikt voor het vinden van een oplossing. Hij is van mening dat de vijf regeringen thans een „vastomlijnd punt hebben, van waaruit zij voorwaarts kunnen gaan". In Cairo is in een Egyptisch-Jordanisch communiqué verklaard dat beide landen overeengekomen zijn hun legers te coördi neren. Het communiqué is uitgegeven na een bezoek van een Jordaanse militaire missie, onder leiding van de stafchef van het Arabische Legioen aan Cairo. (Van onze correspondent in Parijs) De Franse premier Guy Mollet, die za terdag drie vertrouwenskwesties over het pensioen voor ouden van dagen overleefde een één daarvan slechts dank zij de stem men van de communisten, heeft gisteren in Arras (Atrecht) een pleidooi gevoerd voor een constitutionele hervorming. Hij voegde zich daarmee bij de velen uit verschillende politieke kampen, die voor een groter sta biliteit van de uitvoerende macht pleiten. Mollet zei, dat een aantal lieden van dat algemene gevoelen misbruik wil maken om een autoritair regime in te stellen. Ook daarom acht hij het noodzakelijk, dat de republikeinen zelf zich rond de tafel zet ten om een plan te ontwerpen, dat zonder inbreuk te maken op de wetgevende en de rechterlijke macht, de continuïteit van actie van een regering voldoende zal ga randeren om een kabinet een levensduur van enkele jaren te schenken. Mollet's voorstel dat reeds door onafhankelijken met vreugde is begroet, is daarom van zo veel belang, omdat juist de linkse repu blikeinen zich, uit vrees van de autoriteit van de regering hebben verzet antwoordde Hofman, dat het eerste deel niet was opgenomen. Hofman verklaarde, dat hij bij dit gesprek Sunarjo op de hoogte had gesteld van zijn voornemen zijn verklaringen in te trekken, wanneer hij voor de rechter zou verschijnen. Hofman zei, dat hij tweemaal toen hij door de politie werd verhoord, was mishandeld. Hij was door zes politiemannen geslagen met stokken. Voor de rechter trok Hofman zijn vroe gere verklaring in, waarin hij had bekend, dat hij lid was geweest van de illegale Ne derlands Indische Guerilla Organisatie en dat hij de verdachte Schmidt daarbij had gezien. Nog twee andere getuigen, de heren H. de Braai en C. Dumais hebben hedenmor gen soortgelijke bekentenissen, die zij voor de politie hadden afgelegd, ingetrokken. De Braai en Dumais zeiden, dat zij voor de politie hadden verklaard, dat zij ver dachte nabij Bandung hadden gezien, toen hij „droppings" regelde voor een onder grondse organisatie. Dumais zei thans, dat hij Schmidt vandaag voor de eerste maal zag. Hij zei, dat hij de verklaring voor de politie had afgelegd, omdat een andere ge tuige hem had verteld dit te doen. Hij had deze valse verklaringen afgelegd, om dat hij bang was voor mishandeling. Getuige De Braai verklaarde, dat hij ge durende een ondervraging van de politie was afgeranseld. Ook hij had een valse verklaring voor de politie afgelegd, op aanraden van een andere getuige in deze zaak, omdat hjj geen andere uitweg zag. De andere getuige was Baden, die op 31 december 1953 is gearresteerd, op 3 januari 1954 werd De Braai gearresteerd. Ook Baden heeft in een van de vorige zittingen in de zaak-Schmidt zijn verkla ring, die hij voor de politie had afgelegd, ingetrokken. Twee vroegere employé's van de heer Schmidt, Hamacher en Hoogland, ver klaarden heden, dat Schmidt onmogelijk in een illegale organisatie betrokken kan zijn geweest, omdat hij dagelijks op kantoor was. Hoogland herinnerde er aan, dat hij president Sukarno en de premier van In dia, Nehroe, in augustus 1950 had begeleid op een tocht naar Tangkunban Prahu bij Bandung. Hoogland zei, dat deze hoge be zoekers zeker niet deze tocht gemaakt zou den hebben, indien dit gebied door terro risten onveilig zou zijn gemaakt, zoals ge tuigen a charge hebben beweerd. Voor de zitting van heden was er nau welijks enige publieke belangstelling. De volgende zitting zal op 28 mei worden ge houden. KOPENHAGEN (United Press) Op het jaarlijks congres van de Deense radi caal-liberale partij is een resolutie aange nomen om de regering ervan te overtuigen dat de defensie-uitgaven moeten worden beknot en het vrijkomend bedrag moet worden besteed aan het stichten van een algemeen ouderdomspensioen. In de reso lutie wordt het absurd genoemd zo'n lange dienstplichttijd aan te houden. Hoewel de radicaal-liberalen slechts veertien zetels in het parlement hebben, zitten zij op de wip. Herhaaldelijk heeft het stemmenaantal het huidige sociaal democratische minderheids-kabinet van struikelen gered. Men verwacht derhalve dat de regering wel oren naar dit voorstel zal moeten hebben. PARIJS, (United Press) Vertegen woordigers van de zes Europese landen (Klein Europa) hebben besloten dat op 29 en 30 mei in Venetië een conferentie zal worden gehouden om de fundering te leg gen voor een verdrag inzake een Europese atoomgemeensehap en een gemeenschap pelijke economische markt. Dit besluit is genomen door de Belgische minister van Buitenlandse Zaken Spaak, zijn Italiaanse collega Martino, de Luxem burgse minister Bech, de Nederlandse mi nister Beven, de Westduitse staatssecre taris van Buitenlandse Zaken Hallstein en diens Franse collega Faure. Intussen zullen de zes regeringen een omvangrijk rapport bestuderen en hun commentaar opstellen. Woordvoerders zei den dat het rapport der desgkundigen „zekere verplichtingen" der regeringen in sluit en dat daarom de regeringen gelegen heid moeten hebben het zorgvuldig te be studeren, alvorens enige verplichtingen aan te gaan. In het rapport der deskundigen wordt voorgesteld Euratom en de gemeenschappe lijke markt niet te laten leiden door een supra-nationaal hoog gezagsorgaan, zoals met de KSG het geval is, maar door een raad van ministers, een speciale commissie en een consultatief parlement. KATHMANDOE (United Press) De Chinese militaire autoriteiten oefenen een terreurregime in Tibet uit en hebben hon derden personen gegijzeld in een groot scheepse poging een gewapende revolte te onderdrukken, waarbij reeds vijfhonderd Chinese soldaten gedood zijn, zo zeggen officiële bronnen in de hoodstad van Nepal. Functionarissen uit naburige landen, die voor de kroning van koning Majendra naar Nepal gekomen waren, verklaarden, dat de Chinese communisten in de Tibetaanse hoofdstad Lhasa een paar honderd per sonen gegijseld hebben. In de berichten wordt gezegd, dat de moeilijkheden in Tibet begonnen toen een groep Tibetanen aan de Dalai Lama, de geestelijke leider van Tibet, een petitie aanbood, waarin om terugtrekking van de Chinese troepen uit Tibet verzocht werd. De Dalai Lama, welke volgens het Tibetaans-Boeddhistische geloof een incar natie van Boeddha is, oefent echter geen enkele werkelijke macht meer in het land uit. Verleden jaar keerde hij van een zeer langdurig bezoek aan communistisch China in Lhasa terug en schijnt zich sindsdien volkomen bij de door Peking uitgestippelde koers voor zijn land aangesloten te hebben. De Chinezen arresteerden een aantal leden van de delegatie, welke de petitie had ingediend en poogden de leiders van de anti-Chinese beweging te vinden. Bij Tibetaanse organisaties werden invallen gedaan en ledenlijsten in beslag genomen en vervolgens personen in gijzeling ge nomen. Deze maatregelen leidden echter juist tot een eerder uitbreken van de revolte. Volgens Nepalese bronnen zou de revolte los staan van een revolte der Khamba's, een stam in noordoost Tibet. De Khamba's, zouden onlangs in opstand gekomen zijn tegen een Chinees garnizoen in hun stam gebied. Tal van Chinese soldaten werden d-oor de bergbewoners uit hinderlagen dood^- geschoten. Hierop werden sterke garni zoenen in het onrustige gebied gelegerd, hetgeen de aanleiding voor de opstand der Khamba's werd. Communistisch Chinese autoriteiten in Khatmandoe noemden de berichten „ver zonnen," maar het Indiase persagentschap bevestigde dat er grote oprust heerst. DENVER (United Press) John Gilbert Graham, die wegens moord op zijn moeder door middel van een bom, die een vlieg tuig met 44 inzittenden deed neerstorten, ter dood veroordeeld is, heeft zijn advo caten meegedeeld, dat hij geen hoger be roep wenst. Ik aanvaard de uitspraak van de jury en ik wens dat het vonnis zo spoe dig mogelijk zal worden voltrokken, zo luidt Graham's verklaring. De advocaten van de 24-jarige Graham hebben verklaard, dat dit besluit hen voor moeilijkheden stelt. Ten eerste willen zij niet later het verwijt horen dat zij niet alles voor hun cliënt hebben gedaan. Bovendien is reeds een verzoek tot een nieuwe behan deling ingediend. Dat verzoek is in de brie venbus van de griffie gedeponeerd en zal vandaag als „ontvangen" geboekt kunnen worden. De advocaten hebben nu de hoop uitgesproken, dat de rechter hun enige aanwijzing kan geven, hoe zij hebben te handelen. LONDEN, (United Press) Volgens het Londense dagblad Daily Express heeft premier Sir Anthony Eden een volledig rapport gevraagd omtrent de dood van de kikvorsman Lionel Crabb. Een nieuwe vraag is nu: wie zond Crabb op de missie tjie tot zijn dood leidde? Volgens de Daily Express wist de admiraliteit niet, dat Crabb naar de Russische kruiser Ordzjondkidze was gegaan tot men vernam dat hij werd vermist. Indien de admiraliteit had ge weten dat Crabb op een dergelijke missie was uitgegaan zou zij deze ten sterkste hebben afgekeurd vanwege de mogelijke politieke weerslag, aldus de Daily Express. Het blad noemt de geschiedenis een „on gelooflijke blunder". Het vermoeden is gerezen, dat Crabb voor de geheime dienst M.I. 5 werkte. Indien dit waar is, dan waren slechts en kele personen in de regering op de hoogte van de opdracht. DE BILT, maandag 10 uur: Het warme voorjaarsweer bereikte zondag zijn hoogte punt, toen de temperatuur voor het eerst dit jaar op enkele plaatsen.in ons land tot bo ven de 25 graden steeg. Het hoogedrukge- bied dat al dagenlang het weer beheerst, verplaatste zich gedurende het weekeinde naar het zuiden en had zijn centrum van morgen in het Alpengebied. Een oceaande pressie trok langs de noordkust van Schot land in de richting van Scandinavië. Zij deed op de Britse eilanden en in het Noordzee gebied de wind toenemen uit het zuidwesten. Ook in ons land nam de wind wat toe. Er stroomde bovendien iets minder warme lucht van Oceanische oorsprong binnen. Wol kenvelden die samenhangen met het front van de genoemde depressie dreven voorna melijk over het noorden van het land. Het front wordt gevolgd door een rug van hogedruk, die vanmorgen de Britse eilanden bereikte. Een diepe depressie op de Oceaan blijft op grote afstand van ons land. De re genkansen blijven daarom klein en morgen zullen opnieuw zonnige perioden voorkomen. (van hedenmorgen 7 uuï Weers- toestand M J c .g a c ,i3 o •fC co c zB Stockholm geheel bew. wzw 16 0 Oslo regen z 19 3 Kopenhagen regen zw 19 0,2 Aberdeen onbewolkt w 14 0,1 Londen zwaar bew. zw 24 0 Amsterdam zwaar bew. w 23 0 Luxemburg onbewolkt wnw 23 0 Parijs onbewolkt windst. 26 0 Bordeaux mist w 26 0 Grenoble onbewolkt windst. 25 0 Nice onbewolkt nw 21 0 Berlijn licht bew. zw 23 0 Frankfort onbewolkt w 24 0 München half bew. windst. 21 0 Zürich nevel zo 24 0 Genève nevel windst. 0 Locarno onbewolkt no 23 0 Wenen half bew. wnw 22 0 Innsbruck onbewolkt wzw 25 0 Rome onbewolkt ono 22 3 Ajaccio onbewolkt on o 19 0 temp. 7 uur Den Helder zwaar bew. wzw 10 0 Ypenburg onbewolkt mat. w 12 0 Vlissingen onbewolkt wzw 11 0 Eelde licht bew. mat. w 11 0 De Bilt half bew. maf. w 12 0 Twente half bew. wzw 12 0 Eindhoven licht bew. mat. w 12 0 VI v. Z.-Limb. onbewolkt zw 14 0 Neerslag laatste 24 uur. OOOOOOOOOOOOOOOC XTOOOOOOOOC* XXXXXXXTOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOC DROOG WEER Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van maan dagavond tot dinsdagavond, opge maakt om 11.15 uur: Droog weer met zonnige perioden. Zwakke tot matige zuidwestelijke wind. Weinig verandering in tempera tuur. 8 mei Zon op 5.00 uur, onder 20.18 uur. Maan op 3.39 uur, onder 18.07 uur. Maanstanden 10 mei 14.04 uur: nieuwe maan 17 mei 6.15 uur: eerste kwartier 24 mei 16.26 uur: volle maan Hoog en laag water in IJmuiden 8 mei Hoog water: 2.00 en 14.21 uur. Laag water: 9.49 en 22.20 uur. 300000000000000000000000OOOOOOOOCXDOOOCXXXXYXYXXXXJOOOOOOCP

IJmuider Courant | 1956 | | pagina 1